Eerder onszelf, gezien we moeten dealen met minder brandstof.quote:
En wat gaan we dan doen? Zelf ons eigen eten verbouwen? Sierplanten zijn nu waar de sector flink aan verdient en veel groente en fruit dat we nu eten (bananen, bijvoorbeeld) kun je hier alleen in kassen kweken. Dus de keuze is dan klein en je betaalt er flink voor.quote:Op zaterdag 4 april 2026 00:40 schreef capuchon_jongen het volgende:
[..]
Als je er uit stapt dan kan je de grenzen volledig dicht gooien. Niemand gaat er dan nog in.
een heel strenge migratiebeleid.
Woningmarkt wordt goedkoper
Meer werkzekerheid. Want die ene pool die wou komen kan er niet meer in in en zal moeten worden ingenomen door een Nederlander.
.
En wij daarvoor. De gulden was eerst de grootste munt, die je gebruikte als je wereldwijd spullen wilde kopen. Wij hebben het kapitalisme min of meer bedacht. Maar inderdaad, we waren echt altijd oorlog aan het voeren, vaak met meerdere buurlanden tegelijkertijd. Dat heeft ons ook de das om gedaan.quote:Op zaterdag 4 april 2026 09:18 schreef Wantie het volgende:
[..]
Het machtigste land ter wereld, totdat de VS het stokje overnam.
Dus niet altijd al een pauperland geweest.
quote:Twee derde steunt autoloze zondag en langzamer rijden op de snelweg
De prijsstijgingen aan de pomp zorgen ervoor dat Nederlanders de noodzaak voelen om na te denken over hun brandstof- en energieverbruik. Er is veel bereidheid om te besparen: vooral maatregelen die relatief eenvoudig zijn, kunnen op brede steun rekenen. Maar de auto écht laten staan, dat gaat een meerderheid te ver. Dat blijkt uit een recente peiling van het RTL Nieuwspanel.
Het Internationaal Energieagentschap (IEA) waarschuwde twee weken geleden voor een grote energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Ze gaven adviezen aan burgers, overheden en de industrie, om de stijgende olie- en gasprijzen zo veel mogelijk te beteugelen.
Meer thuiswerken zou bijvoorbeeld schelen, net als in de coronacrisis. Dat vinden mensen die deze mogelijkheid hebben, een heel goed idee. 82 procent zou dat wel willen, maar, zeggen velen, hun baas ziet dat nog niet zo zitten.
Minder rijden
Ook 10 kilometer per uur langzamer rijden op de snelweg scheelt brandstof, volgens het IEA. Bijna twee op de drie mensen is best bereid om dat te doen. Een autoloze zondag, zoals Nederland in 1973 en 1974 kende, dat vinden ook twee op de drie mensen een prima idee.
De auto helemaal laten staan, dat kan niet op een meerderheid rekenen. Carpoolen, dus de auto delen met anderen die dezelfde kant op moeten, daar heeft minder dan de helft zin in. Overstappen op het openbaar vervoer ziet ook minder dan de helft zitten.
Het zijn vooral mensen die in dorpen wonen die die mogelijkheid niet zien. Simpelweg omdat er bij hen te weinig ov rijdt, zeggen ze. Eén van hen legt uit: "Als ik met het ov moet, dan zit ik 30 minuten in de bus, dan 45 minuten met de trein en dan nog een keer 30 minuten met de bus. Nu met de auto ben ik in totaal zo'n 30 minuten onderweg."
In steden, vooral in de vier grootste steden, is de bereidheid om over te stappen veel hoger: daar zegt 65 procent dat het ov voor hen een optie is.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)n-onder-nederlanders
Slik jij als je putin pijpt?quote:Op vrijdag 3 april 2026 21:03 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Waarom wil jij graag de kontslaaf van Brussel blijven?
Ja hoor. Is er in elk geval één pijpleiding naar Rusland weer geopend.quote:
Ja hoor, we gaan nu alweer richting de energielockdowns, die onvermijdelijk gaan komen. Eerst allerlei maatregelen zoals langzamer rijden, autoloze zondagen, etc. en dan complete lockdowns, QR-codes, etc.quote:
We staan dan op een achterstand met concurrerende sectoren in EU-landen.quote:Op vrijdag 3 april 2026 20:59 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Jij neemt aan dat we ons geld niet meer op die manier kunnen verdienen na een Nexit?
Hopelijk leid zo'n energielockdown tot een verminderde vraag en dus lagere prijs voor benzine.quote:Op zondag 5 april 2026 22:03 schreef TAmaru het volgende:
[..]
Ja hoor, we gaan nu alweer richting de energielockdowns, die onvermijdelijk gaan komen. Eerst allerlei maatregelen zoals langzamer rijden, autoloze zondagen, etc. en dan complete lockdowns, QR-codes, etc.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |