Volgens peilinen zijn wij sociaal-liberaal.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:18 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Wij zijn cultureel een stuk conservatiever dan dat in het beleid tot uiting komt, economisch zijn wij linkser dan dan in het beleid tot uiting komt.
De meeste mensen willen asielmigratie beperkt hebben, maar ook zijn de meeste mensen niet voor verhoging van AOW of al te draconische aanpassingen aan het sociaal stelsel.
En wat werden zijn hoofdpunten?quote:Op maandag 30 maart 2026 19:31 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Volgens peilinen zijn wij sociaal-liberaal.
Een PVV dat meer dan twee jaar geleden de grootste werd, deed dat op sociale thema's
Volgens een peiling van Hart van Nederland conformeren PVV stemmers zich meer met Wilders zijn sociale retoriek dan bijv anti islam punten
Als ik zou stemmen zou ik op de SP stemmenquote:Op maandag 30 maart 2026 19:30 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Naja, zeg. je past er zo tussen met dit soort geleuter.
Dat deed ik, voor het Schoof debacle, heeft niet geholpen.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:32 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Als ik zou stemmen zou ik op de SP stemmen
Zijn de gebeden van Den Uyl verhoord of zijn diens zorgen/waarschuwingen onterecht geweest?quote:Op maandag 30 maart 2026 19:26 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Dit bewijst het gelijk van @:-XOR-
Ik zou zeggen: zoek eens de Nijmeegse rede op.
Het komt erop neer dat dit de enige premier is geweest met direct weerwoord tegen de werkgeversorganisaties.
Kern van de boodschap was: onze aarde en Nederland gaat naar de knoppen, het is onvermijdelijk dat we eisen gaan stellen aan de kwaliteit van de productie en niet alles meer kan.
Eerst goed begrijpen waarom de SP nauwelijks van de grond komt.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:25 schreef Richestorags het volgende:
[..]
Daarom wil ik een linksconservatieve partij in een modern jasje. De SP is een opgewarmd lijk nu.
Voor een gedeelte wel. Regio Rijnmond was in die tijd zwaar vervuild. Zowel de lucht als het water. Zeker tot de opkomst van Fortuyn zijn er grote stappen gezet.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:38 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Zijn de gebeden van Den Uyl verhoord of zijn diens zorgen/waarschuwingen onterecht geweest?
En ipv te roeptoeteren, realistische programma's maken met doorberekeningen van het CBR en durven mee te regeren en compromissen sluiten. Het is nu een soort keffertje aan de zijlijn met Dijk voorop (heeft geen charisma, naast verongelijkt zijn).quote:Op maandag 30 maart 2026 19:39 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Eerst goed begrijpen waarom de SP nauwelijks van de grond komt.
Er hangt m.i nog teveel een zware shage icm kansloze arbeiders imago omheen. Ze moeten het sociale verhaal echt gaan vertalen naar de 21 eeuw.
Misschien heb je een punt, hoewel het natuurlijk ook de gewoon de vooruitgang is geweest dan we schoner produceren en consumeren.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:40 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Voor een gedeelte wel. Regio Rijnmond was in die tijd zwaar vervuild. Zowel de lucht als het water. Zeker tot de opkomst van Fortuyn zijn er grote stappen gezet.
Tot eind jaren zestig golden er überhaupt geen milieueisen.
Hmm. Ik denk niet dat je daarmee het probleem oplost. Goede realistische programma's maken is belangrijk vanuit beleids-ambtelijk oogpunt, maar de gemiddelde winkelier, basisschool meester, of systeembeheerder kijkt daar verder niet naar. Geldt ook voor de andere partijen.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:45 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
En ipv te roeptoeteren, realistische programma's maken met doorberekeningen van het CBR en durven mee te regeren en compromissen sluiten. Het is nu een soort keffertje aan de zijlijn met Dijk voorop (heeft geen charisma, naast verongelijkt zijn).
Mensen stemmen gewoon graag op de zogenaamde grootste stijgende socialistische partij. Zie PVV of D66quote:Op maandag 30 maart 2026 19:49 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hmm. Ik denk niet dat je daarmee het probleem oplost. Goede realistische programma's maken is belangrijk vanuit beleids-ambtelijk oogpunt, maar de gemiddelde winkelier, basisschool meester, of systeembeheerder kijkt daar verder niet naar. Geldt ook voor de andere partijen.
De SP moet zich breder positioneren in maatschappij en media. CDA zit \echt nog in de haarvaten op het platteland, ook veel posters. De SP is alleen zichtbaar in Utrecht en Nijmegen en niet zelden vertegenwoordigd door studentjes met een sociaal hart en lang vlassig haar. Aan dat imago moet iets gebeuren.
SP moet ook mensen die accountant, zelfstandige, of gewoon docent Nederlands zijn kunnen bereiken.
Oh, dat geloof ik zo. In mijn gemeente (Friesland) is het CDA het grootst, komt uiteraard ook de vergrijzing. Dat soort stemmers gaan niet meer wisselen, de vroegere SP-stemmers kiezen nu voor lokale partijen en landelijk PVV.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:49 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Hmm. Ik denk niet dat je daarmee het probleem oplost. Goede realistische programma's maken is belangrijk vanuit beleids-ambtelijk oogpunt, maar de gemiddelde winkelier, basisschool meester, of systeembeheerder kijkt daar verder niet naar. Geldt ook voor de andere partijen.
De SP moet zich breder positioneren in maatschappij en media. CDA zit \echt nog in de haarvaten op het platteland, ook veel posters. De SP is alleen zichtbaar in Utrecht en Nijmegen en niet zelden vertegenwoordigd door studentjes met een sociaal hart en lang vlassig haar. Aan dat imago moet iets gebeuren.
SP moet ook mensen die accountant, zelfstandige, of gewoon docent Nederlands zijn kunnen bereiken.
Ten tijde van Marijnissen en Roemer was de SP best een partij waarmee rekening gehouden moest worden.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:53 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Oh, dat geloof ik zo. In mijn gemeente (Friesland) is het CDA het grootst, komt uiteraard ook de vergrijzing. Dat soort stemmers gaan niet meer wisselen, de vroegere SP-stemmers kiezen nu voor lokale partijen en landelijk PVV.
De enige keer dat ik op een partij gestemd heb die flink gewonnen had was op D66 op Kaag. Maar zij redde het niet tegen die gladaal Rutte. En de laatste keer juist op PvdA/GL uit strategische overweging.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:52 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Mensen stemmen gewoon graag op de zogenaamde grootste stijgende socialistische partij. Zie PVV of D66
Vrees het wel. Ken er een paar persoonlijk, die vroeger SP stemden en later PVV.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:57 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Ten tijde van Marijnissen en Roemer was de SP best een partij waarmee rekening gehouden moest worden.
Die zullen toch niet allemaal naar de pvv zijn gegaan?
Heb je zelf ook nog iets te vertellen of is dit een soort lobby? Van lobbyisten wordt de politiek ook schimmiger van. Logisch dat men steeds minder vertrouwen krijgt.quote:
Die vooruitgang is er mede dankzij de emissienormen. Dankzij eisen zoals de adapters en stekkers. Het CO2 plafond.quote:Op maandag 30 maart 2026 19:45 schreef phpmystyle het volgende:
[..]
Misschien heb je een punt, hoewel het natuurlijk ook de gewoon de vooruitgang is geweest dan we schoner produceren en consumeren.
We zetten nog steeds grote stappen imo.
Ken er ook een aantal en die stemmen helemaal niet meer, dat is minstens zo problematisch.quote:Op maandag 30 maart 2026 20:02 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Vrees het wel. Ken er een paar persoonlijk, die vroeger SP stemden en later PVV.
Ben je daarom zo'n fan van Faber, omdat die hier niet aan meedeed ?quote:Op maandag 30 maart 2026 18:21 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
een minderheidskabinet vind ik prima, geen torentjes gekonkel meer
belangrijke beslissingen dienen in het parlement genomen te worden , niet onder het genot van een borrel door twee mensen , die hun achterban in de pocket hebben
De meeste mensen hier die dit woord gebruiken zijn links.quote:Op maandag 30 maart 2026 17:57 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ik heb het Omdat Negerisme reeds lang geleden van een theoretische omkadering voorzien.
Oh, dan ben ik midden, ken dat gebruik niet eens. Snap het wel, de focus van populair rechts ligt altijd op het wijzen naar een minderheid als oorzaak van alle problemen.quote:Op maandag 30 maart 2026 20:38 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
De meeste mensen hier die dit woord gebruiken zijn links.
Moderne politiek in een notendop. Precies de reden waarom ik geen fiducie meer heb in politiek en gestopt ben met stemmen. Het is een technocratische lobbycratie geworden. De democratie is zodanig uitgehold dat het wat mij betreft niet meer uitmaakt wie er aan de macht is.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:26 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
Er is vorige week over gestemd. De kamer wees steun voor UNRWA af.
D66 gaat het toch doen.
Het gaat inderdaad om het principe, welk naampje er ook aan gehangen wordt.quote:Op maandag 30 maart 2026 21:40 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Oh, dan ben ik midden, ken dat gebruik niet eens. Snap het wel, de focus van populair rechts ligt altijd op het wijzen naar een minderheid als oorzaak van alle problemen.
Niet specifiek tegen jou bedoeld, maar meer mijn 2 cents.quote:Op maandag 30 maart 2026 21:40 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Oh, dan ben ik midden, ken dat gebruik niet eens. Snap het wel, de focus van populair rechts ligt altijd op het wijzen naar een minderheid als oorzaak van alle problemen.
En links wel? Ook niet. De roep om een krachtige charismatische grote leider wordt steeds groter, zie zelfs Perrin daar al over posten. Veel van ons hebben kennelijk allemaal een soort 'daddy' nodig. Een roerganger dus, er is zo weinig vertrouwen in polderen, aarzelen en overleggen wat we hier al decennia succesvol doen. Ok, er moeten koppen met spijkers worden geslagen in noodsituaties, maar roepen om een grote roerganger?quote:Op maandag 30 maart 2026 22:01 schreef capricia het volgende:
[..]
Niet specifiek tegen jou bedoeld, maar meer mijn 2 cents.![]()
Maar dat is te simpel, denk ik.
Al hebben ze een gedeelde wens voor een strenger asielbeleid, maar dat heeft het CDA etc inmiddels ook. En Klaver hoor je er ook al over.
Rechts is op veel meer punten verdeeld. Het zijn als het ware een soort assen.
Ik noem er een paar:
Rusland vs Oekraïne bijvoorbeeld. Waarbij dus ook de houding tov de Navo verschilt.
Denk aan AFD vs PiS of de rechtse partijen in de Baltics.
Dit verschil zie je ook in stemgedrag in het Europees Parlement: waar de ene groep rechts (Patriots for Europe/Europe of Sovereign Nations) vaker tegen steunmaatregelen voor Oekraïne stemt, stemt een andere rechtse groep (ECR - European Conservatives and Reformists) vaker mee met mainstream partijen op dit dossier.
Dan heb je nog de as 'In of uit de EU'. Die is inmiddels wat minder dominant aanwezig. Maar is er nog wel. Zo wilde de PVV eigenlijk een Nexit. En FvD een referendum over dit onderwerp.
En over migratie heeft men wel een gedeeld doel (en stemt ook het CDA mee met de rechtse fracties in het EP), maar heeft men een compleet andere focus.
Radicaal-rechts staat dan weer tegenover Nationalistisch-rechts.
Daarom kunnen rechtse partijen vaak ook geen vuist maken (binnen NL niet en binnen Europa al helemaal niet).
Dat is an sich al een deel van de oplossing. Het moet een probleem van andere landen worden, niet Nederland. Dat moet terwijl we wachten of de plannen van de EU daadwerkelijk uitgevoerd gaan worden.quote:Op maandag 30 maart 2026 16:02 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Volgens mij schuiven veel van deze voorstellen het probleem vooral door zonder het echt op te lossen.
Dit soort leugentjes die we onszelf vertellen blijven altijd grappig.quote:Op maandag 30 maart 2026 12:30 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik ben ervan overtuigd dat als mensen daadwerkelijk alle verkiezingsprogramma's zouden doornemen Pro NL veel groter zou zijn bijvoorbeeld en de VVD veel kleiner.
Nederland is onderdeel van de EU en kan zich daar niet buiten houden. Vraag eens waarom Spanje dat nu wel doet? Zoek eens uit hoe dat zit, die heeft andere olie-leidingen en verbindingen dan de rest van de EU.quote:Op maandag 30 maart 2026 22:22 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat is an sich al een deel van de oplossing. Het moet een probleem van andere landen worden, niet Nederland. Dat moet terwijl we wachten of de plannen van de EU daadwerkelijk uitgevoerd gaan worden.
Links heeft ook assen. Helemaal eens.quote:Op maandag 30 maart 2026 22:10 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
En links wel? Ook niet. De roep om een krachtige charismatische grote leider wordt steeds groter, zie zelfs Perrin daar al over posten. Veel van ons hebben kennelijk allemaal een soort 'daddy' nodig. Een roerganger dus, er is zo weinig vertrouwen in polderen, aarzelen en overleggen wat we hier al decennia succesvol doen. Ok, er moeten koppen met spijkers worden geslagen in noodsituaties, maar roepen om een grote roerganger?
Het is zeker te simpel, dat schreef ik al eerder. Maar het is makkelijk, immigratie kost geld en in het geval van schaarste (woningnood o.a.) is het handig om daar naar te wijzen als de goedkoopste bezuiniging.quote:Op maandag 30 maart 2026 22:25 schreef capricia het volgende:
[..]
Links heeft ook assen. Helemaal eens.
Maar dat migratie een exclusief rechts thema is, of dat rechts alleen maar over migratie gaat (het 'want negers' argument), is niet helemaal de waarheid. Is me te simpel.
(Ik zeg ook niet dat jij dat zegt)
Er speelt meer.
Dat is weer een andere kwestie, die gevluchte Oekrainers gaan op een gegeven moment ook de keel uithangen bij de gastheren (dat gebeurt al). Maar ze lijken meer op 'ons'. Vluchtelingen die hun eigen religie meenemen is een ander verhaal.quote:Op maandag 30 maart 2026 22:33 schreef MoreDakka het volgende:
Mensen zijn niet ongeinformeerd over migratie, maar zijn het gaslighten zat. Er is een reden dat opvang van Oekrainers breede steun geniet onder alle lagen van de maatschappij. Zij vluchten voor oorlog en dan vluchten ze naar de EU omdat het land grenst aan de EU. Oekrainers opvangen doen we ook uit eigenbelang omdat het de tussen de EU en Rusland een buffer vormt. Dit is niet moeilijk om te snappen en mensen zijn hier niet bijzonder slecht over geinformeerd (behalve natuurlijk FvD-adepten die er zelf voor kiezen om slecht geinformeerd te zijn).
Aan de andere kant lezen mensen dan in het nieuws dat hier in Nederland regelmatig enorme vechtpartijen voorkomen tussen voor- en tegenstanders van het regime van Eritrea. Als beide groepen hier zijn, wie vlucht dan waar voor? Hoe komen al die mensen aan een verblijfsvergunning? Linkse partijen als PN willen dan net doen alsof dat allemaal hetzelfde is als Oekraine. Ja, ammehoela. Op die manier voorgelogen worden zint een hele groep mensen niet, dus stemmen ze op een partij die meer kritisch is op migratie. Zoals D66.
Voor het tegengaan van islamisering is het al veel te laat.quote:Op maandag 30 maart 2026 22:37 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dat is weer een andere kwestie, die gevluchte Oekrainers gaan op een gegeven moment ook de keel uithangen bij de gastheren (dat gebeurt al). Maar ze lijken meer op 'ons'. Vluchtelingen die hun eigen religie meenemen is een ander verhaal.
Angst voor islamisering vind ik zo belachelijk. Dat wordt aangepraat.quote:Op maandag 30 maart 2026 22:38 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Voor het tegengaan van islamisering is het al veel te laat.
Islamisering is een feit. Islamisering is slecht. Staat los van migratie verder.quote:Op maandag 30 maart 2026 22:39 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Angst voor islamisering vind ik zo belachelijk. Dat wordt aangepraat.
Jesusmohammed nog an toe, uit naam van wat voor religie (als smoes) dan ook oorlogen veroorzaken, dat is pas slecht!quote:Op maandag 30 maart 2026 22:44 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Islamisering is een feit. Islamisering is slecht. Staat los van migratie verder.
quote:Op maandag 30 maart 2026 22:36 schreef De_Verschoppeling het volgende:
Inderdaad lastige keuzes op radicaal-rechts:
1. Zijn wij een Joods-Christelijke samenleving die onder druk komt te staan door alle moslims die we hebben geïmporteerd,
of zijn wij cultuurchristenen die bedreigd worden door zowel de moslims als de Sorossen en Rothschilds van deze wereld?
2. Moeten we uit allerlei verdragen binnen de EU stappen en ons als avondland door het Kremlin laten leiden,
of moeten we uit allerlei verdragen binnen de EU stappen en onze Joods-Christelijke samenleving laten leiden door de Likud-partij en MAGA?
3. Moeten wij buitenlanders actief laten remigreren door ze 1000 euro mee te geven,
of moeten wij buitenlanders actief laten remigreren en krijgen ze geen rooie cent van onze belastingcenten!?
4. Moeten wij woke en extreemlinksen kortwieken door Antifa te kenmerken als terroristische organisatie, of komen er tribunalen waar alles dat progressiever is dan D66 voor moet verschijnen?
Lastige keuzes.
Maak dat mensen wijs die geen moslims in de familie hebbenquote:Op maandag 30 maart 2026 22:39 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Angst voor islamisering vind ik zo belachelijk. Dat wordt aangepraat.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |