Ja, je gokt maar wat in het wilde weg op basis van zeer incomplete info. Uiteraard is het argument uit de onderbuik doorslaggevend bij je.quote:Op woensdag 1 april 2026 19:01 schreef eenjongen... het volgende:
[..]
Ik beschik niet over meer informatie, maar kan gelukkig wel redeneren met de informatie die beschikbaar is
Er zijn simpel weg dingen die kunnen en dingen die niet kunnen. Aan de kant van de dingen die kunnen zijn er dingen die waarschijnlijker zijn dan andere dingen en daar kies je dan de meest waarschijnlijke scenario's uit. Zo moeilijk is redeneren nietquote:Op woensdag 1 april 2026 19:03 schreef 215 het volgende:
[..]
Ja, je gokt maar wat in het wilde weg op basis van zeer incomplete info. Uiteraard is het argument uit de onderbuik doorslaggevend bij je.
Redeneren is niet zo moeilijk nee. Het ook juist hebben is al een heel ander verhaal. Nog steeds beschuldig je mensen zonder enige grond van bewijs. Sowieso worden hier drie mensen als dader 'veroordeeld'. Het gaat maar om één persoon die mogelijk niet eens een van die drie is. Als je dat veel doet kan je zomaar een keer voor smaad vervolgd worden. En terecht dan ook nog.quote:Op woensdag 1 april 2026 19:05 schreef eenjongen... het volgende:
[..]
Er zijn simpel weg dingen die kunnen en dingen die niet kunnen. Aan de kant van de dingen die kunnen zijn er dingen die waarschijnlijker zijn dan andere dingen en daar kies je dan de meest waarschijnlijke scenario's uit. Zo moeilijk is redeneren niet
Het is onwaarschijnlijk dat ze alle drie gefraudeerd hebben, logisch dat één ervan gefraudeerd heeft, maar je kan niet bepalen welke van de drie dat dan is. Dan snap je zelf toch ook wel dat die 'logica' geen hout snijdtquote:Op woensdag 1 april 2026 19:23 schreef eenjongen... het volgende:
If it looks like a duck, swims like a duck, and quacks like a duck, then it probably is a duck.
Is er een mogelijkheid dat het papagaai is die een eend nadoet? Jazeker. Ik geef alleen aan wat het meest waarschijnlijke is, beschuldig niemand en geef al helemaal niet aan dat er bewijs voor is. Je wil mij iets aanpraten wat ik niet heb gezegd.
Het enige wat ik zeg is dat, op basis van het aantal stemmen in combinatie met het aantal uitgebrachte volmachtstemmen, het een stuk aannemelijker is als er geronseld is, die uit zijn gebracht op één of een beperkt aantal personen of partijen. En daarmee ook dat het zeer onwaarschijnlijk is dat ze er alle drie bij zijn betrokken.
Je hoeft het sentiment wat onder andere fokkers speelt niet mij in de schoenen te schuiven.
Ja, en als er een opvallende uitschieter is bij 1 stembureau, dan is dat zeker bij raadsverkiezingen prima verklaarbaar. De kandidaat woont in de wijk/het dorp, is daar actief in het verenigingsleven, heeft zijn achterban daar.quote:Op woensdag 1 april 2026 19:47 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Daarnaast, zoals ik al eerder in dit topic zei: Ik heb naar de resultaten van drie willekeurige andere stembureaus in Gorinchem gekeken, en die laten voor deze drie kandidaten eenzelfde patroon zien. Daarmee lijkt een succesvolle campagne en/of mobilisatie van eigen kring me meer waarschijnlijk dan fraude.
Het wordt woensdag 29 april. In de meivakantie, maar later kan niet ivm de wettelijke termijn van 30 dagen.quote:Op dinsdag 31 maart 2026 17:45 schreef freako het volgende:
De herstemming wordt nog een flinke klus. Het moet binnen 30 dagen, dus in april. Beetje ongelukkig dat de laatste week van april een schoolvakantie is, en sommige scholen is het blijkbaar zelfs de laatste twee weken van april.
Nu moet zsm een datum geprikt en de stempassen verstuurd (naar iedereen die op 18 maart stemgerechtigd was). De kandidatenlijsten blijven ook ongewijzigd.
Als kiezers tijdens de herstemming op vakantie zijn, dan kunnen ze toch iemand een volmacht geven?quote:Op dinsdag 31 maart 2026 17:45 schreef freako het volgende:
De herstemming wordt nog een flinke klus. Het moet binnen 30 dagen, dus in april. Beetje ongelukkig dat de laatste week van april een schoolvakantie is, en sommige scholen is het blijkbaar zelfs de laatste twee weken van april.
Ja, maar het is wel ironisch als je nieuwe verkiezingen uitschrijft juist door mogelijke fraude met volmachten.quote:Op donderdag 2 april 2026 17:19 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Als kiezers tijdens de herstemming op vakantie zijn, dan kunnen ze toch iemand een volmacht geven?
Pers zwijgt over de rol van D66. Die censuur is vrij effectief, de gemiddelde burger heeft geen idee.quote:Op donderdag 2 april 2026 22:02 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Democratische ondermijning door D66'ers. Pijnlijk.
Al minstens 10 jaar bekend, of in elk geval signalen, dat er gesjoemeld wordt maar vooral je kop in het zand steken.quote:Op donderdag 16 april 2026 14:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Het NRC heeft onderzoek gedaan en het blijkt dat onder Turken al tientallen jaren actief stempassen geronseld word. En dat er ook al die tijd dus gefraudeerd is met verkiezingen.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)g-opgehaald-a4925140
Joh!!!!quote:Op donderdag 16 april 2026 14:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Het NRC heeft onderzoek gedaan en het blijkt dat onder Turken al tientallen jaren actief stempassen geronseld word. En dat er ook al die tijd dus gefraudeerd is met verkiezingen.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)g-opgehaald-a4925140
Pers is ook deels in handen van d66 'n friends. Zie oa die shula rijxmanquote:Op donderdag 2 april 2026 22:08 schreef Homey het volgende:
[..]
Pers zwijgt over de rol van D66. Die censuur is vrij effectief, de gemiddelde burger heeft geen idee.
Als het de FvD zou betreffen, of de PVV, zou het luidkeels vermeld worden.
Nu toch eindelijk wat meer details in de systeempers:quote:Op donderdag 16 april 2026 15:18 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Pers is ook deels in handen van d66 'n friends. Zie oa die shula rijxman
Turkiye altied noemer 1!!quote:Op donderdag 16 april 2026 21:10 schreef Homey het volgende:
[..]
Nu toch eindelijk wat meer details in de systeempers:
https://www.nrc.nl/nieuws(...)g-opgehaald-a4925140
Je kan je verder afvragen hoe wijdverspreid dat stemmen ronselen is onder Turken. Het is echt onderdeel van hun cultuur. Vroeger liep ik eens mee met partijen, en daar stond al als algemeen bekend dat het handig kan zijn een turk op je lijst te plaatsen, want turken stemmen altijd op een andere turk en in die etnische gemeenschap zijn ze goed actief met ronselen.
He,quote:Op dinsdag 24 maart 2026 22:06 schreef epicbeardman het volgende:
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
De uitschieters
Wel toevallig dat de D66, Ilhan heet, die ene Ilhan aan de overkant van de zee zeker als voorbeeld.
Verder scoren Ali en Farid ook goed.
Wel apart dat ze nu geen data naar buiten brengen van volmacht stemmen per kandidaat.... zou wel eens willen weten of D66 Ilhan weer 89 volmacht stemmen kreeg. Of dat ze nu daarom 1 zetel kwijt zijn.quote:Uitslag herstemming (definitief vastgesteld 7 mei 2026)
De verschuivingen waren klein:
Democraten Gorinchem bleef de grootste met 7 zetels (ongeveer 26%).
Stadsbelang Gorinchem: 4 zetels.
D66 verloor 1 zetel (van 3 naar 2).
CDA won 1 zetel (van 1 naar 2).
D66 is de dader dus hup snel de doofpot in. Ook allochtonen betrokken? Dubbel zo snel de doofpot in.quote:Op donderdag 21 mei 2026 22:09 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
He,
D66 pleegde dus wss Volmacht fraude
[..]
Wel apart dat ze nu geen data naar buiten brengen van volmacht stemmen per kandidaat.... zou wel eens willen weten of D66 Ilhan weer 89 volmacht stemmen kreeg. Of dat ze nu daarom 1 zetel kwijt zijn.
Maarja onze verkiezingen zijn safe en secure.
[ afbeelding ]
Linkse partijen hebben zelf niet door dat moslims hen partijen gaan overnemen met fraudequote:Op donderdag 21 mei 2026 22:33 schreef Homey het volgende:
[..]
D66 is de dader dus hup snel de doofpot in. Ook allochtonen betrokken? Dubbel zo snel de doofpot in.
Het staat gewoon online ezel.quote:Op donderdag 21 mei 2026 22:09 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
He,
D66 pleegde dus wss Volmacht fraude
[..]
Wel apart dat ze nu geen data naar buiten brengen van volmacht stemmen per kandidaat.... zou wel eens willen weten of D66 Ilhan weer 89 volmacht stemmen kreeg. Of dat ze nu daarom 1 zetel kwijt zijn.
Maarja onze verkiezingen zijn safe en secure.
[ afbeelding ]
Het was alleen maar landelijk nieuws bij alle nieuwsprogramma’s en kranten dus die doofpot is wel goed gelukt inderdaad.quote:Op donderdag 21 mei 2026 22:33 schreef Homey het volgende:
[..]
D66 is de dader dus hup snel de doofpot in. Ook allochtonen betrokken? Dubbel zo snel de doofpot in.
Vorige keer was daadwerkelijk inzichtelijk het aantal volmachten. Vanwege de enorme aantallen. Je lult maar wat raak. In mijn eigen quote staan de screenshots. Met pen geteld hoeveel volmachten bij dit stembureau.quote:Op vrijdag 22 mei 2026 12:21 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Het staat gewoon online ezel.
18 seconden googlen: https://www.gorinchem.nl/(...)rkiezingen-29-april/
“Huuuuuhh wat apart dat ze nu geen data naar buiten brengen”
Je kan - net als met elke andere verkiezing- op stembureau-niveau zien hoeveel volmachtstemmen of dat er zijn uitgebracht.
Je kan níet weten welke volmachtstem voor welke kandidaat is, hoe wil je dat meten? Meekijken in het stemhokje? Dat kon vorige keer ook niet.
Als jij namelijk met een volmacht komt, je kleurt op beide stembiljetten 1 vakje rood en gooit het in de kliko/stembus….hoe weet iemand dan welke de volmachtstem was en welke de niet-volmachtstem?
Het aantal volmachtstemmen per kiesbureau staat gewoon in de pdf’s op pagina 7.quote:Op vrijdag 22 mei 2026 13:02 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Vorige keer was daadwerkelijk inzichtelijk het aantal volmachten. Vanwege de enorme aantallen. Je lult maar wat raak. In mijn eigen quote staan de screenshots. Met pen geteld hoeveel volmachten bij dit stembureau.
En dat kan je nergens meer terugvinden nu. En ja ik heb die pdfjes al lang bekeken.
De D66 webcare is aanwezig hoor, ze zijn niet voor niets 1 zetel kwijt na aansporen van de burgemeester bij verschillende moskeeën in Gorinchem.
Ai is het niet met je eens.quote:Op vrijdag 22 mei 2026 13:10 schreef kalinhos het volgende:
[..]
Het aantal volmachtstemmen per kiesbureau staat gewoon in de pdf’s op pagina 7.
De vorige keer was deze informatie ook bekend. Niet minder, niet meer.
In jouw screenshots staan het aantal stemmen per kandidaat. Deze informatie vind je vanaf pagina 10 in elke pdf.
Met je “je lult maar wat raak”.
Je hebt niet gekeken he?
Ik zal het nog ff in jip en janneke taal doen:
Op pagina 7 van elke pdf van het stembureau zie je hoeveel stemmen er totaal zijn uitgebracht en hoeveel daarvan volmachtstemmen waren.
Bijvoorbeeld: 180 stemmen, waarvan 20 volmachten en 160 “normale” stempassen.
Vanaf pagina 10 zie je dan de verdeling per kandidaat per partij
Bijvoorbeeld: D66 kreeg totaal 40 stemmmen waarvan:
16 op Bert die op 1 stond
20 op Ilhan die op 2 stond
2 op Jan die op 7 stond
2 op Annelies die op 9 stond
Maar je kan nooit die 20 volmachtstemmen koppelen aan de aantallen per kandidaat. Je kan het wel vermoeden (en zeker als een kandidaat zelf 8x naar het stembureau komt is dat vermoeden vrij terecht lijkt het) maar je kan het nooit 100% weten.
Verder mooi verhaal van je maar zoals eerder gezegd, beetje dom weg lullen.quote:Dat klopt – je kunt nu (bij de herstemming) niet meer zo gedetailleerd zien hoeveel volmachtstemmen er per persoon of per specifieke kiezer zijn uitgebracht.
Waarom niet meer zichtbaar?
Dit komt door een combinatie van standaard procedure en privacy/veiligheidsredenen:
Normaal gesproken publiceert de gemeente geen individuele volmachtgegevens (wie aan wie een volmacht gaf en hoe die is uitgebracht). Dat zou in strijd zijn met de privacywetgeving (AVG).
Alleen geaggregeerde aantallen (totaal aantal volmachten per stembureau) en opvallende zaken worden soms genoteerd in de processen-verbaal (PV’s) van de stembureaus.
Bij de eerste verkiezingen (18 maart) vielen de fraude-signalen juist op omdat enkele stembureauvoorzitters in hun PV expliciet noteerden dat er veel volmachten waren, opvallend voorbereid (paperclips, kopieën paspoort) en dat één kandidaat meerdere keren met groepen volmachtstemmers langskwam. Die PV’s werden openbaar gemaakt.
Bij de herstemming (29 april) zijn de processen-verbaal veel “neutraler”. Er staan wel totalen in, maar geen gedetailleerde per-kiezer informatie meer.
Dit is waarschijnlijk omdat:Er extra scherp werd toegezien op volmachten (mensen werden aangemoedigd zelf te stemmen).
De gemeente en stembureaus voorzichtiger zijn geworden na de fraude-discussie.
Het OM-onderzoek nog loopt, dus gevoelige details worden mogelijk niet breed gepubliceerd.
Waar kun je wél kijken?Op de pagina Documenten herstemming staan alle processen-verbaal per stembureau (PDF’s).
Daarin zie je meestal het totaal aantal volmachten per locatie, maar niet wie precies aan wie machtigde.
Link: Documenten 29 april
Bij stembureau 16 (Rozenobel) was het eerder extreem hoog (rond 20%), nu veel normaler.
Kortom: gedetailleerde per-persoon volmachtinzage is nooit standaard openbaar, en na de fraudezaak wordt het nog terughoudender gepubliceerd om privacy en integriteit te beschermen.
Het OM-onderzoek naar de oorspronkelijke volmachtzaken loopt nog wel.
Oke je bent moedwillig dom of je hebt niet het vermogen een tekst te begrijpen.quote:Op zaterdag 23 mei 2026 14:36 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Ai is het niet met je eens.
[..]
Verder mooi verhaal van je maar zoals eerder gezegd, beetje dom weg lullen.
De turkse gemeenschap en D66 doen dit al jaren in Gorinchem.
Deze Ezel heeft dus gewoon gelijk, bij de eerste screenshots is met een pen aangegeven hoeveel volmachten PP er waren er waren, bij de 2de uitslag niet meer.
Waarom? ja omdat ze natuurlijk Ilhan van D66 niet belachelijk willen maken en eventuele stemfraude in de doofpot stoppen. Daarom maar accepteren dat je als D66 een zetel minder krijgt en move on nothing to see here.
Kijk, dit is nu eens mooi nieuws op deze mooie dagquote:Op woensdag 24 juni 2026 13:34 schreef nixxx het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)BjNR7lKZZg&slug_rd=1
Zes mensen aangehouden in onderzoek naar de verkiezingsfraude
Niks over de partij waarvan ze afkomen.quote:Op woensdag 24 juni 2026 13:34 schreef nixxx het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)BjNR7lKZZg&slug_rd=1
Zes mensen aangehouden in onderzoek naar de verkiezingsfraude
Omdat ook niet bekend gemaakt is wie zijn aangehouden wellicht. Dat vermeldt het artikel zelfs specifiek.quote:Op woensdag 24 juni 2026 14:20 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Niks over de partij waarvan ze afkomen.
Is dit wel van een bepaald hoekje, vallen de media over elkaar heen het te benoemen. Nu?
Gelukkig weten we, gezien hierboven, wat het was.
Laten we even nogmaals herhalen dat D66 en Democraten Gorinchem hierbij betrokken zijn.quote:Op donderdag 2 april 2026 22:02 schreef RotatoR het volgende:
[ x ]
Democratische ondermijning door D66'ers. Pijnlijk.
En is dit weer zo'n kwestie van we schuiven het onder het tapijt anders zijn we racisten, of gewoon laksheid?quote:Op donderdag 16 april 2026 14:11 schreef voetbalmanager2 het volgende:
Het NRC heeft onderzoek gedaan en het blijkt dat onder Turken al tientallen jaren actief stempassen geronseld word. En dat er ook al die tijd dus gefraudeerd is met verkiezingen.
https://www.nrc.nl/nieuws(...)g-opgehaald-a4925140
Zie je hoe oorverdovend stil het blijft uit het hoekje van de POL bezoekers?quote:Op woensdag 24 juni 2026 14:42 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
En is dit weer zo'n kwestie van we schuiven het onder het tapeit anders zijn we racisten, of gewoon laksheid?
ja want de pvv is niet democratisch.quote:Op woensdag 24 juni 2026 14:50 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Zie je hoe oorverdovend stil het blijft uit het hoekje van de POL bezoekers?
Willen we nou inclusieve verkiezingen of niet? Gebeurt toch ook al jaren dat mannen mee het stemhokje ingaan met de hoofddoek in kwestie?quote:Op woensdag 24 juni 2026 14:42 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
En is dit weer zo'n kwestie van we schuiven het onder het tapeit anders zijn we racisten, of gewoon laksheid?
Hopelijk scheer jij je met een scheerapparaat en heb je geen scheermesjes in huisquote:Op woensdag 24 juni 2026 14:42 schreef FlippingCoin het volgende:
[..]
En is dit weer zo'n kwestie van we schuiven het onder het tapeit anders zijn we racisten, of gewoon laksheid?
Van D66 weet ik het niet, maar Democraten Gorinchem hadden volgens het artikel al gereageerd dat van hun partij er niemand was opgepakt. Al kunnen het natuurlijk ook gasten zijn die geen lid zijn van de partij maar wel voor hun stemmen verzamelen.quote:Op woensdag 24 juni 2026 14:32 schreef William_Papadin het volgende:
[..]
Laten we even nogmaals herhalen dat D66 en Democraten Gorinchem hierbij betrokken zijn.
Correct. En dat is, per wet, altijd al beschikbare informatie geweest, en zal dat ook zo blijven. Klik welk stembureau dan ook aan in de link van Kalinhos, en je vindt op pagina 7 het aantal volmachten. Maar, en hier wordt het dus lastig, vanwege het stemgeheim bestaat er geen bewijs op welke partij vervolgens gestemd is.quote:Op vrijdag 22 mei 2026 13:02 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Vorige keer was daadwerkelijk inzichtelijk het aantal volmachten. Vanwege de enorme aantallen. Je lult maar wat raak. In mijn eigen quote staan de screenshots. Met pen geteld hoeveel volmachten bij dit stembureau.
En dat kan je nergens meer terugvinden nu. En ja ik heb die pdfjes al lang bekeken.
De D66 webcare is aanwezig hoor, ze zijn niet voor niets 1 zetel kwijt na aansporen van de burgemeester bij verschillende moskeeën in Gorinchem.
Dit is gewoon de sterkste indicatie dat er geronseld is. Maar niet 'een handjevol mensen die veel stemmen hebben gekregen in stembureaus waar relatief veel volmachten verstrekt zijn'.quote:Zo zou bij een stembureau in wijkcentrum Rozenobel een kandidaat op de kieslijst vijf keer zijn langsgekomen, telkens met een of twee personen. Die stemmers hadden meerdere volmachten bij zich waarmee zij stemmen uitbrachten.
En dit is gelukkig ook opgevallen en genoteerd.quote:Op woensdag 24 juni 2026 16:17 schreef probeer het volgende:
[..]
Dit is gewoon de sterkste indicatie dat er geronseld is. Maar niet 'een handjevol mensen die veel stemmen hebben gekregen in stembureaus waar relatief veel volmachten verstrekt zijn'.
Inderdaad. En die kandidaat door mee naar binnen te lopen.quote:Op woensdag 24 juni 2026 16:42 schreef kalinhos het volgende:
[..]
En dit is gelukkig ook opgevallen en genoteerd.
Ene kant denk je: het systeem werkt dus, er is controle
Andere kant denk je: degene die geronseld hebben zijn wel enorme ezels ook door steeds dezelfde stembureaus te pakken. Ik schat zo in dat Gorinchem een bureau of 30,35 heeft. Als je overal 1x heen gaat valt niemand het op.
Dat klopt. En het gaat om ‘de eigen stam’ in plaats van de beste kandidaat. Dat principe zie je overal in de derde wereld, niet alleen met verkiezingen.quote:Op woensdag 25 maart 2026 10:58 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Ik denk dat Nederlanders op de #1 met name stemmen en allochtonen andere allochtoonse namen zoeken op de lijst.
quote:Op donderdag 2 april 2026 17:19 schreef #ANONIEM het volgende:
[..]
Als kiezers tijdens de herstemming op vakantie zijn, dan kunnen ze toch iemand een volmacht geven?
Ik vind dit een misdaad tegen de democratie.quote:Op woensdag 24 juni 2026 13:34 schreef nixxx het volgende:
https://www.ad.nl/binnenl(...)BjNR7lKZZg&slug_rd=1
Zes mensen aangehouden in onderzoek naar de verkiezingsfraude
Daarom zijn ze ook aangehouden...quote:Op donderdag 25 juni 2026 14:29 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik vind dit een misdaad tegen de democratie.
https://www.rijksoverheid(...)liteit-door-overheidquote:Op donderdag 25 juni 2026 14:34 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Daarom zijn ze ook aangehouden...
Uw Nederlanderschap kan in dit geval alleen worden ingetrokken als u niet staatloos wordt.quote:Op donderdag 25 juni 2026 15:27 schreef Gia het volgende:
[..]
https://www.rijksoverheid(...)liteit-door-overheid
"U bent veroordeeld voor een misdrijf gericht tegen de belangen of de veiligheid van het Koninkrijk."
Vind dat er daarvan eigenlijk best wel sprake is in dit geval.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |