Gelukkig zijn er wel tientallen miljarden euro's beschikbaar voor de maffia vriendjes van Trump.quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:39 schreef Perrin het volgende:
Ik moest mijn echtgenote er ook weer bij deze Stemwijzer aan herinneren dat het heel leuk klinkt om vóór alle gratis bier voorstellen te stemmen tot je bedenkt dat wij die allemaal zelf betalen.
Dat weet ik, ik pleit dan ook al langer voor betaalbaar OV, maar met constructief zijn heeft het absoluut niets te maken.quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:45 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Een goedkope OV-pas zoals in sommige Duitse steden (waaronder Berlijn) is heel goed te verdedigen, ook uit financieel oogpunt trouwens (= meer dan boekhouden) maar dat vereist wel nadenken in plaats van kreten.
Zo is er nog wel meer: gratis schoolontbijt bijvoorbeeld. Kun je zowel moreel als financieel een boom over op zetten.
Constructief zijn is ook het willen en kunnen sluiten van compromissen, met elkaar in gesprek gaan, etc.quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:46 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Wat is jouw definitie voor constructief dan?
Ik zou denken dat opbouwend een synoniem is. De meeste van die punten lijken mij een toevoeging. Ik bedoel wie is het oneens met alles goedkoper? Dat het praktisch zo makkelijk niet is, dat is dan weer wat anders. Maar ik denk dat je dan kunt zeggen dat ze onrealistisch zijn. Maar ik denk dat een onrealistisch plan nog steeds constructief kan zijn.
Op dezelfde wijze hoeft een realistisch plan niet constructief te zijn, bijvoorbeeld dit punt 11. Nederland breekt met de levensgevaarlijke oorlogspolitiek van de VS. zou ik niet omschrijven als constructief. Ook niet iets voor een gemeenteraad.
Waar het betaald van zou worden:
[..]
https://www.cbs.nl/nl-nl/(...)aan-kosten-voor-2025
Hier in Rotterdam wel. RET is dan wel een private onderneming, maar de gemeente is 100% aandeelhouder en senior inwoners reizen gratis in het hele RET gebied dus ook buiten de eigen gemeente. Ja ik betaal voor ze dat klopt.quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:47 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Probleem is wel dat geen enkele gemeente, ook de grote vier, geen bevoegdheid hebben voor het OV.
We moeten 5% aan Defensie gaan uitgeven van de maffiabaas.quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:50 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Gelukkig zijn er wel tientallen miljarden euro's beschikbaar voor de maffia vriendjes van Trump.
En in ruil daarvoor bedanken ze ons met een miljard euro dmv de Heritage Foundation dat geld pomp in fout rechtse clubjes.
Trickle down bierviltjes
Hardcore kapitalisme is natuurlijk ook duur (niet perse goedkoper dan 'socialistische' Scandinavische landen, dat o.a. gebruik maakt van schaalvoordelen en zonder adverse selectie) en hoe je bijvoorbeeld de kinderopvang organiseert kun je een mening over hebben maar dat gaat verder dan Jacobse en van Es...quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:42 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Waarom bemoei jij je daar mee? Als zij socialistisch wilt dat we dat uit de algemene middelen dan stemt ze daarop.
Omdat zij er niet bij nadacht dat die dingen geld kosten en dat we dat zelf betalen. Gelukkig stemt ze nu D66 mee.quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:42 schreef TjjWester het volgende:
[..]
Waarom bemoei jij je daar mee? Als zij socialistisch wilt dat we dat uit de algemene middelen betalen dan stemt ze daarop.
Ik ga mijn vrouw echt niet vertellen wat ze moet stemmen of dat het fout is waarop zij stemt.......
De gemeente is wel aandeelhouder maar geen concessieverlener, dat is het MRDH.quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:53 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Hier in Rotterdam wel. RET is dan wel een private onderneming, maar de gemeente is 100% aandeelhouder en senior inwoners reizen gratis in het hele RET gebied dus ook buiten de eigen gemeente.
Dan is D66 natuurlijk een aparte keuze. Het is een partij die flink gelooft in het uitgeven van andermans geld.quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:55 schreef Perrin het volgende:
66 na
[..]
Omdat zij er niet bij nadacht dat die dingen geld kosten en dat we dat zelf betalen. Gelukkig stemt ze nu D66 mee.
Andermans geld uitgeven is geweldig, je eigen geld uitdelen aan anderen minder.
Ik weet het. Ik werk voor ze.quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:56 schreef TjjWester het volgende:
[..]
De gemeente is wel aandeelhouder maar geen concessieverlener, dat is het MRDH.
Als ze in rotterdam gratis ov willen dan kunnen ze daar geld voor beschikbaar stellen maar de keuze ligt bij het MRDH.
D66 krijgt ook veel 'andermans geld' binnen. Op de VVD na leunen ze het meest op rijke donateurs en multimiljonairs. Daar staat wat tegenover. Beleid maken zodat geld van anderen naar hen vloeit. Onder het mom van marktwerking, 5% defensie uitgaven en allerlei andere codes. Het is Amerika 2.0quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:59 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Dan is D66 natuurlijk een aparte keuze. Het is een partij die flink geloofd in het uitgeven van andermans geld.
Of was de D66 belofte dat ze 10 steden gingen bouwen met alleen de D66 leden?
Voor het leven van de meeste mensen is dit alleen de belangrijkste verkiezing, geen tweederangsverkiezing.quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:17 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
Een signaal in een tweederangsverkiezing is precies zoals de politicologische literatuur dat beschrijft. Het is wat het is.
Precies maar de rechtse partijen hebben toch een soort sprookje verzonnen waarin zij niet herverdelend zijn maar anderen wel.quote:Op woensdag 18 maart 2026 17:00 schreef Klopkoek het volgende:
[..]
D66 krijgt ook veel 'andermans geld'. Op de VVD na leunen ze het meest op rijke donateurs en multimiljonairs. Daar staat wat tegenover. Beleid maken zodat geld van anderen naar hen vloeit. Amerika 2.0
De vraag is natuurlijk tot op welke hoogte je dit alles individueel moet bezien. Wat individuele verdienste is enzovoort. Ook in 'rechtse' landen is het individuele eigendomsrecht niet absoluut (integendeel zelfs!).quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:55 schreef Perrin het volgende:
[..]
Omdat zij er niet bij nadacht dat die dingen geld kosten en dat we dat zelf betalen. Gelukkig stemt ze nu D66 mee.
Andermans geld uitgeven is geweldig, je eigen geld uitdelen aan anderen minder.
Okee dus standpunten hebben in dat geval eigenlijk niets met eventuele constructiviteit te maken?quote:Op woensdag 18 maart 2026 16:52 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Constructief zijn is ook het willen en kunnen sluiten van compromissen, met elkaar in gesprek gaan, etc.
Gelukkig zijn de PVV en FvD wel constructief. Het scheelt dat Wilders geen minister-president is geworden. Als hij al door de naslag van de AIVD zou komen.quote:Op woensdag 18 maart 2026 17:16 schreef Hanca het volgende:
Constructief zijn is vooral inderdaad niet teveel vast houden aan je standpunten, compromissen willen sluiten, het gesprek aan gaan over deals.
En de SP staat er (helaas) om bekend dat ze dat landelijk niet echt doen. Plaatselijk kan dat trouwens heel anders zijn.
Dit is zeer wonderlijke logica.quote:Op woensdag 18 maart 2026 17:12 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Wat dat betreft is dan extreme standpunten hebben toch super constructief? Vervolgens kan je namelijk veel makkelijker compromissen sluiten dan als je juist gematigde standpunten had. Bijvoorbeeld van een standpunt van alle drugs legaal maken lijkt me makkelijker een compromis te sluiten dan als je zegt sommige drugs legaal andere niet. Want met je sommige drugs legaal andere niet kan het enige compromis juist zijn alles legaal of juist niets.Dit omdat sommige wel, sommige niet op zichzelf al een compromis is.
Nee, PVV en FvD zijn het minst constructief van alle partijen.quote:Op woensdag 18 maart 2026 17:18 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
Gelukkig zijn de PVV en FvD wel constructief. Het scheelt dat Wilders geen minister-president is geworden. Als hij al door de naslag van de AIVD zou komen.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Vreselijk een partner die zich bemoeit met wat ik ga stemmen en dan zijn/haar voorkeur doordruktquote:Op woensdag 18 maart 2026 16:55 schreef Perrin het volgende:
[..]
Omdat zij er niet bij nadacht dat die dingen geld kosten en dat we dat zelf betalen. Gelukkig stemt ze nu D66 mee.
Andermans geld uitgeven is geweldig, je eigen geld uitdelen aan anderen minder.
En toch wordt ermee samengewerktquote:Op woensdag 18 maart 2026 17:19 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, PVV en FvD zijn het minst constructief van alle partijen.
Er wordt helemaal niet samengewerkt met FvD. En je zult van dit kabinet ook geen samenwerking met PVV zien. Vorige kabinet natuurlijk wel en er is gelijk gebleken waarom dat niet gaat.quote:Op woensdag 18 maart 2026 17:21 schreef Ambtenaar030 het volgende:
[..]
En toch wordt ermee samen gewerkt
1. Minimaal een ton netto verdienen per jaarquote:Op woensdag 18 maart 2026 16:33 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Standpunten Bij1
1. Alle huren omlaag.
2. 1 miljoen sociale woningen erbij.
3. Leegstand keihard aangepakt.
4. Onze grond weer van ons allemaal.
5. Alles goedkoper.
6. Goede zorg betaalbaar en toegankelijk voor iedereen.
7. Gratis ov.
Enzovoort
Lijkt me toch grotendeels constructief, allemaal wat simplistisch misschien. Maar welke partij belooft geen gouden bergen?
In de VS, maar ook bijvoorbeeld de Nederlandse Republiek van de 18e eeuw, werd er geld herverdeeld van arm naar rijk. Wat voor een deel met de rentebetalingen van de staatsschuld te maken heeft.quote:Op woensdag 18 maart 2026 17:04 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Precies maar de rechtse partijen hebben toch een soort sprookje verzonnen waarin zij niet herverdelend zijn maar anderen wel.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |