Ha ja, Risk.quote:Op woensdag 21 januari 2026 05:42 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Precies. Het is ook niet te rijmen met zijn reactie op het sturen van troepen naar Groenland door Europese landen die daar voor straf vervolgens tarieven voor opgelegd krijgen.
Hij speelt een waardeloos spelletje Risk iig.
https://bsky.app/profile/(...)l/post/3mcu34o4vbc23
[ afbeelding ]
President of peace mensen.quote:Trump Threatens to Blow Up ‘Whole Country’ in Wild Warning
President Donald Trump threatened to blow the nation of Iran up if the country’s government did not stop taunting and threatening him amid growing unrest.
Als hij komend jaar zich alleen met zulke zaken zou bezig houden zou het een verademing worden maar daar heb ik weinig vertrouwen in .quote:Op woensdag 21 januari 2026 06:19 schreef Kijkertje het volgende:
https://bsky.app/profile/simonwdc.bsky.social/post/3mcvr3kedrs2k
[ afbeelding ]
Neem aan dat ze hem nog een keer gaan proberen om te praten tijdens WEF in Davos (vandaag?). Als het niet lukt zal het wel gaan escaleren. Oekraine gaat er de prijs voor betalen.quote:Op woensdag 21 januari 2026 08:37 schreef KoosVogels het volgende:
Trump retweet een bericht waarin wordt gesteld dat niet Rusland en China, maar juist de NAVO een bedreiging vormt voor de VS.
Laat de VS gewoon uit de NAVO stappen en alle troepen terugtrekken uit Europa. Dat brengt inderdaad enorme risico's met zich mee, maar dan weten we tenminste waar we aan toe zijn. Nu doen veel Europese leiders als de huidige Amerikaanse regering nog binnenboord valt te houden, met als gevolg een halfslachtige houding, in plaats van krachtig handelen.
Nu zijn we doelwit van dreigementen en intimidatie - en dat pikken we grotendeels, omdat we de NAVO overeind willen houden.
De VS onder Trump wil Europa niet als bondgenoot, gaat ons ook niet helpen wanneer de Baltische staten worden aangevallen. Stap uit de NAVO, dan neemt dat meteen alle twijfel weg.
Net als vorige week zeker, toen heeft hij de mensen in Iran die vanwege zijn grote woorden op hem rekenden, ook al laten stikken. Misschien zijn deze mensen nu zelfs al dood.quote:
Oekraïne betaalt die prijs al sinds het aantreden van Trump. Ook voor Zelensky is dit niet te doen; hij moet elke week maar weer afwachten welke kant Trump kiest - al is inmiddels wel duidelijk dat zijn voorkeur uitgaat naar Rusland.quote:Op woensdag 21 januari 2026 08:41 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Neem aan dat ze hem nog een keer gaan proberen om te praten tijdens WEF in Davos (vandaag?). Als het niet lukt zal het wel gaan escaleren. Oekraine gaat er de prijs voor betalen.
Het lastige blijft dat we enorm veel wapens kopen van Amerika en daar kan Trump ook elk moment een stokje voor steken. Dat vang je niet meteen opquote:Op woensdag 21 januari 2026 08:47 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Oekraïne betaalt die prijs al sinds het aantreden van Trump. Ook voor Zelensky is dit niet te doen; hij moet elke week maar weer afwachten welke kant Trump kiest - al is inmiddels wel duidelijk dat zijn voorkeur uitgaat naar Rusland.
De huidige situatie is voor zowel Oekraïne als Europa onwerkbaar. Laat de VS duidelijkheid scheppen, dan kunnen we kappen met pappen en nathouden en Trump appeasen.
En dan moeten de Amerikaanse ook de consequenties accepteren: dus alle troepen weg uit Europa. Dat heeft grote gevolgen hebben voor hun mondiale machtspositie, want dan hebben ze straks alleen nog maar basissen in het Midden-Oosten en in de Pacific.
Zul je zien, dan krijg je van die shit als "als jullie onze bases sluiten mogen jullie geen wapens meer bij ons kopen".quote:Op woensdag 21 januari 2026 08:50 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Het lastige blijft dat we enorm veel wapens kopen van Amerika en daar kan Trump ook elk moment een stokje voor steken. Dat vang je niet meteen op
Het is dan ook niet ideaal, maar we moeten ons realiseren dat de VS de facto al geen lid is meer van de NAVO. Of denk jij dat Trump troepen stuurt naar de Baltische staten op het moment dat Poetin daar binnenvalt?quote:Op woensdag 21 januari 2026 08:50 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Het lastige blijft dat we enorm veel wapens kopen van Amerika en daar kan Trump ook elk moment een stokje voor steken. Dat vang je niet meteen op
We moeten eerlijk zijn tegen onszelf. In de praktijk werkt de NAVO al lang niet meer zoals bedoeld. Artikel 5 bestaat nog op papier, maar onder Trump is de geloofwaardigheid ervan ernstig verzwakt. Afschrikking werkt alleen als de tegenstander gelooft dat je ook echt ingrijpt. Poetin heeft inmiddels alle reden om te twijfelen of de VS dat nog zal doen.quote:Op woensdag 21 januari 2026 08:52 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het is dan ook niet ideaal, maar we moeten ons realiseren dat de VS de facto al geen lid is meer van de NAVO. Of denk jij dat Trump troepen stuurt naar de Baltische staten op het moment dat Poetin daar binnenvalt?
Dat is uitgesloten.
Een Amerikaanse exit uit de NAVO is in alle opzichten een ramp, maar deze huidige situatie van onduidelijkheid is minstens zo schadelijk voor onze veiligheid.
Zoals in het beroemde Lubach-filmpje van januari 2017 al werd gesteld... de boodschap van Trump aan de rest van de wereld is eigenlijk "'ik neuk jullie allemaal de moeder."quote:Op woensdag 21 januari 2026 08:51 schreef Perrin het volgende:
Bereid je voor op een schok.
Donald Trump staat vandaag gepland voor een toespraak in Davos om 14.30 uur, maar zal vermoedelijk te laat komen.
Officieel gaat het over de Amerikaanse economie, maar hij zal waarschijnlijk ook Groenland noemen en proberen een rekening te vereffenen na de sterke toespraken van Macron en Carney gisteren.
Kritiek op Trump zal veel hebben losgemaakt.
Dat zal Trump niet zomaar lijdzaam ondergaan. Hij duldt geen tegenspraak. Na Carneys kalmte en Macrons flair zal Trump proberen het initiatief terug te pakken op de enige manier die hij kent: met brute kracht.
Zijn optreden vandaag zal sporen nalaten.
[ x ]
Ik geloof ook niet dat we op hem moeten gaan rekenen. EU zal hun boontjes zelf moeten doppen. Tegelijk produceren wij schrikbarend weinig wapens in Europa voor eigen gebruik dus als Trump besluit om een exportverbod op te leggen aan Amerikaanse wapenbedrijven dan zijn wij de sjaak en is Poetin de lachende derde.quote:Op woensdag 21 januari 2026 08:52 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Het is dan ook niet ideaal, maar we moeten ons realiseren dat de VS de facto al geen lid is meer van de NAVO. Of denk jij dat Trump troepen stuurt naar de Baltische staten op het moment dat Poetin daar binnenvalt?
Dat is uitgesloten.
Een Amerikaanse exit uit de NAVO is in alle opzichten een ramp, maar deze huidige situatie van onduidelijkheid is minstens zo schadelijk voor onze veiligheid.
En dan stoppen we in Europa met de uitlevering van de f35 onderdelen dan hebben ze aan de overkant toch ook een probleem..quote:Op woensdag 21 januari 2026 08:51 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Zul je zien, dan krijg je van die shit als "als jullie onze bases sluiten mogen jullie geen wapens meer bij ons kopen".
Sowieso. Voor alle deelnemers geldt dat eigenlijk iedereen wel de know how heeft om alles te doen, maar die productielijnen opzetten die je nu niet hebt is een behoorlijke kluif, heb je bv de motoren van rolls royce niet meer, mag pratt&whitney die gaan bouwen, dus tijd, etc.quote:Op woensdag 21 januari 2026 09:44 schreef Basp1 het volgende:
[..]
En dan stoppen we in Europa met de uitlevering van de f35 onderdelen dan hebben ze aan de overkant toch ook een probleem..
Ik kan het mis hebben hoor maar volgens mij kiezen we als Europeanen onze leiders volksvertegenwoordigers en we schuren al meerdere jaren tegen rechtse gekken aan de macht die juist vanwege nationaliteit en soevereiniteit gekozen zouden worden.quote:Op woensdag 21 januari 2026 09:31 schreef Perrin het volgende:
Wij in Europa zijn helaas nauwelijks voorbereid. En daar mogen we als Europeanen woedend over zijn. Wij verdienen beter.
Wij verdienen leiders die verantwoordelijkheid durven nemen. Wij verdienen een samenleving waarin iedereen begrijpt dat veiligheid en soevereiniteit geen luxe zijn, maar een essentiële randvoorwaarde. Een samenleving waarin we niet de speelbal zijn van ons vijandige imperialisten.
Dit is een cruciale periode. Stilzitten en doen alsof onze neus bloedt, is geen winnende stategie.
We zijn er idd zelf verantwoordelijk voor dat wij die leiders die verantwoordelijkheid nemen niet hebben.quote:Op woensdag 21 januari 2026 10:15 schreef bedachtzaam het volgende:
[..]
Ik kan het mis hebben hoor maar volgens mij kiezen we als Europeanen onze leiders volksvertegenwoordigers en we schuren al meerdere jaren tegen rechtse gekken aan de macht die juist vanwege nationaliteit en soevereiniteit gekozen zouden worden.
Samen met immigratie en anti islam is dat een prachtige ingang gebleken om stemmen te trekken en zand in de EU motor te gooien.
Zie brexit, Orban, Fico, PiS in Polen, Wilders, Baudet, Le Pen, de vijf sterren beweging in Italië en Salvini, de golden dawn in Griekenland en zo zal het lijstje nog wel aangevuld kunnen worden.
En natuurlijk niet om Europa sterker te maken maar juist te verzwakken door de EU en eenheid te slopen.
Makkelijk gezegd, maar wij als kiezers zijn net zo goed schuldig.quote:Op woensdag 21 januari 2026 09:31 schreef Perrin het volgende:
Wij in Europa zijn helaas nauwelijks voorbereid. En daar mogen we als Europeanen woedend over zijn. Wij verdienen beter.
Wij verdienen leiders die verantwoordelijkheid durven nemen. Wij verdienen een samenleving waarin iedereen begrijpt dat veiligheid en soevereiniteit geen luxe zijn, maar een essentiële randvoorwaarde. Een samenleving waarin we niet de speelbal zijn van ons vijandige imperialisten.
Dit is een cruciale periode. Stilzitten en doen alsof onze neus bloedt, is geen winnende stategie.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |