Eerst huurden deze mensen een woning.quote:Op donderdag 15 januari 2026 22:37 schreef Hanca het volgende:
En dat er blijkbaar de helft van de vrijkomende huizen in 1 wijk naar expats gaan, geeft ook wel een probleem aan: we halen hier meer expats binnen dan we kwijt kunnen. Daar zou gewoon een maximum op moeten zitten.
De gemeente Utrecht wil geen woningen bouwen , er is een locatie voor en de overheid heeft meerdere keren aangedrongen op woningbouw daar, maar ja het is weilandquote:Op donderdag 15 januari 2026 22:37 schreef Hanca het volgende:
En dat er blijkbaar de helft van de vrijkomende huizen in 1 wijk naar expats gaan, geeft ook wel een probleem aan: we halen hier meer expats binnen dan we kwijt kunnen. Daar zou gewoon een maximum op moeten zitten.
quote:Kampt Utrecht met een woningcrisis?
In Utrecht is de vraag het aanbod ver te boven. De stad kampt met een tekort van bijna 30.000 woningen en de prijzen zijn de afgelopen tien jaar meer dan verdubbeld. "Toen ik leraar was, moest ik buiten de stad wonen", legt Dennis de Vries, wethouder Wonen van de gemeente Utrecht, uit.3 dec 2025
Expats lijken me een extreem slecht voorbeeld. Met de regelingen die we in Nederland hebben zijn ze in het voordeel op zowel de 'huurmarkt' als de koopmarkt. Ze betalen minder belasting en verdienen vaak goed dus expats is nou een groep die het moeilijker maakt voor Nederlanders om betaalbaar te wonnen.quote:Op donderdag 15 januari 2026 22:10 schreef capricia het volgende:
[..]
Minder woningen op de verhuurmarkt drijft de prijzen ook wel op, toch?
Ik woon in een wijk van Utrecht met 32.000 woningen. Daarvan gaat de helft van de verkoop inmiddels naar expats.
Kan me zo voorstellen dat die ook wel hadden willen huren als het er was? Maar dat kan ik niet met zekerheid zeggen. Want huurwoningen zijn hier eigenlijk gewoon niet meer (buiten de weinige sociale huur).
Wat ik apart vind is dat je het prima vindt dat huisjesmelkers een slaatje daaruit slaan. Verhuurders melken ook vrij letterlijk hun huisjes want ze willen eraan verdienen zoals een boer aan zijn koeien.quote:Op donderdag 15 januari 2026 23:22 schreef KaheemSaid het volgende:
Wat ik wat moeilijk vind aan de hosanaverhalen van @:Lord-Ronddraai en @:Hanca dat er voor elk huisjesmelker ook een huurder is. En dat het, in een land waar kopen niet voor iedereen is weggelegd, dus ook moeilijker wordt om te huren.
Utrecht bouwt wel hoor.quote:Op donderdag 15 januari 2026 22:55 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
De gemeente Utrecht wil geen woningen bouwen , er is een locatie voor en de overheid heeft meerdere keren aangedrongen op woningbouw daar, maar ja het is weiland
en dat wil Groen Links niet , met allerlei smoesjes
https://utrecht.groenlinks.nl/standpunten/polder-rijnenburg
Ook al is er eerder wel gebouwd in het weiland in Leidsche Rijn
[..]
Ja Leidsche Rijn is ook in weilanden aangelegd met GL , dus ik zie het probleem niet zoquote:Op donderdag 15 januari 2026 23:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Utrecht bouwt wel hoor.
Er komen nog heel veel woningen aan. Leidsche Rijn heeft nog veel lopende projecten en nieuwe delen van het Leidsche Rijn project die nog ontwikkeld gaan worden.
Het is alleen niet zo dat men ongelimiteerd tot in walhalla gaat bouwen.![]()
De kredietcrisis heeft wel veel achterstand gegeven. En nog steeds worden bepaalde projecten herontwikkeld.
De prijzen zijn dan ook extreem.
quote:De Merwedelijn wordt een nieuwe tramlijn die Utrecht Centraal verbindt met Nieuwegein en het toekomstige woongebied Rijnenburg, waarbij de lijn door Utrecht in een verdiepte bak komt (deels open, deels gesloten) in plaats van volledig ondergronds, wat is afgesproken door Rijk en regio, met extra middelen voor de realisatie, die in fasen wordt doorgevoerd.
De eerste fase richt zich op het traject tot Westraven, waarna de tram aansluit op de bestaande lijn, en de doortrekking naar Rijnenburg volgt later met extra investeringen.
Belangrijkste punten:
Traject: De Merwedelijn verbindt Utrecht Centraal, Westraven, Nieuwegein en het nieuw te ontwikkelen Rijnenburg..14 uur geleden
niet de natuur in, de strontweilanden inquote:In Utrecht moeten veel nieuwe woningen worden gebouwd.
Daarom zijn er plannen om woningen te bouwen in polder Rijnenburg.
Zo breidt Utrecht uit, de natuur in. .
GroenLinks is tegen deze plannen.
Daar zul je precieze regels voor moeten bedenken. Niet als je op de scooter zit zonder helm. Wel als je diefstal pleegt bijvoorbeeld.quote:
Natuurlijk moet er huur beschikbaar blijven. Daarom ben ik ook blij dat de echte investeerders ook gewoon nog huizen bouwen voor de verhuur, ipv koophuizen uit de markt trekken om te verhuren.quote:Op donderdag 15 januari 2026 23:22 schreef KaheemSaid het volgende:
Wat ik wat moeilijk vind aan de hosanaverhalen van @:Lord-Ronddraai en @:Hanca dat er voor elk huisjesmelker ook een huurder is. En dat het, in een land waar kopen niet voor iedereen is weggelegd, dus ook moeilijker wordt om te huren.
Tenzij je er zelf een bent/was.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 07:28 schreef KareldeStoute het volgende:
Dat medelijden met huisjesmelkers en andere foute vastgoedbaasjes snap ik ook nooit zo
Vraag het de gemiddelde student. Nu zijn de Minerva's van deze wereld nog in staat huizen op te kopen, de nieuwbouw die er nu voor studenten is gebouwd (if any), levert weer heel andere problemen op.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 07:28 schreef KareldeStoute het volgende:
Dat medelijden met huisjesmelkers en andere foute vastgoedbaasjes snap ik ook nooit zo
En dus moeten corporaties ook gewoon studentenhuizen bouwen, zoals ze ook gewoon doen. Daar moeten geen particulieren die maximale huur voor zo min mogelijk inspanning en investering voor nodig zijn.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 07:42 schreef nostra het volgende:
[..]
Vraag het de gemiddelde student. Nu zijn de Minerva's van deze wereld nog in staat huizen op te kopen, de nieuwbouw die er nu voor studenten is gebouwd (if any), levert weer heel andere problemen op.
De stijging remt toch echt af en woningen staan langer te koop, zeker hier in Amsterdam.quote:Op donderdag 15 januari 2026 17:25 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Nee, dat remt de huizenprijs niet want het zijn alleen starters met hele rijke ouders. Het prijst niet-rijke starters de markt uit, en die kunnen nu ook niet meer huren. Zowel huur als huisprijs blijft stijgen.
niet alleen voor studenten ook voor ouderen om de doorstroming op gang te brengen , over 15 jaar zijn er 5 miljoen AOW ers , waarvan de meesten alleen wonen , in hun veel te grote huis ,quote:Op vrijdag 16 januari 2026 07:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
En dus moeten corporaties ook gewoon studentenhuizen bouwen, zoals ze ook gewoon doen. Daar moeten geen particulieren die maximale huur voor zo min mogelijk inspanning en investering voor nodig zijn.
De wet betaalbare huur heeft trouwens helemaal niets veranderd voor studentenwoningen (die hadden al een maximale huur per punten voor een kamer, die maximale huur is niet verlaagd), dus dat tekort en het vertrek van verhuurders daar is het zoveelste bewijs dat het niet aan de wet betaalbare huur ligt.
De belastingen zouden gewoon voor iedereen moeten worden afgeschaft en de sociale verhuur ook, zodat er weer vele miljoenen woningen vrijkomen in de vrije sector.quote:Op donderdag 15 januari 2026 22:42 schreef capricia het volgende:
[..]
Eerst huurden deze mensen een woning.
Maar dat is zo exorbitant duur geworden dat kopen dus voordeliger is. Want je kunt het altijd weer verkopen.
Raakt ook een ander punt: deze expats betalen een veel voordeligere belasting. Namelijk maar 30%.
En kunnen dus met een zelfde bruto inkomen altijd overbieden.
Karremans komt vooral over als een popiejopie haantje met een ego, dat zal ook wel genoeg knetterenquote:Op vrijdag 16 januari 2026 08:16 schreef Hanca het volgende:
Ondertussen hopen D66, CDA en GLPvdA dat Yeşilgöz het kabinet in gaat: https://www.ad.nl/politie(...)et-in-gaan~a718e148/
Haar laten zitten zou denk ik echt onverstandig zijn. Maar wie is dan de nieuwe fractievoorzitter die wel kan overleggen met links? Heinen blijft denk ik op financiën. Dus dat zal denk ik tussen Brekelmans en Karremans gaan? Wie verlaat er de ministerraad?
Van der Burg lijkt me voor een VVD fractievoorzitter van dit moment dan weer te links voor de VVD zelf, volgens mij zal die volgens de VVD te snel naar GLPvdA kijken ipv JA21.
Hij heeft in Rotterdam als lijsttrekker en vervolgens fractievoorzitter in een coalitie gezeten met GL, PvdA, D66, CDA en CU-SGP, in die tijd werd hij 'de nieuwe Rutte' genoemd qua manier van samenwerken.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 09:05 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Karremans komt vooral over als een popiejopie haantje met een ego, dat zal ook wel genoeg knetteren
Ok, dat geeft dan hoop. Ik vond 'm in die verkiezingscampagne en als minister vaak erg pedant overkomenquote:Op vrijdag 16 januari 2026 09:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Hij heeft in Rotterdam als lijsttrekker en vervolgens fractievoorzitter in een coalitie gezeten met GL, PvdA, D66, CDA en CU-SGP, in die tijd werd hij 'de nieuwe Rutte' genoemd qua manier van samenwerken.
Beetje wel hè.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 09:27 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Ok, dat geeft dan hoop. Ik vond 'm in die verkiezingscampagne en als minister vaak erg pedant overkomen
ah... functie-elders-oplossing bespreken tijdens een formatie..quote:Op vrijdag 16 januari 2026 08:16 schreef Hanca het volgende:
Ondertussen hopen D66, CDA en GLPvdA dat Yeşilgöz het kabinet in gaat: https://www.ad.nl/politie(...)et-in-gaan~a718e148/
Haar laten zitten zou denk ik echt onverstandig zijn.
Dus corporaties moeten studentenhuizen, huizen voor ouderen, sociale huurwoningen en middenhuur bouwen.quote:Op vrijdag 16 januari 2026 07:58 schreef Hanca het volgende:
[..]
En dus moeten corporaties ook gewoon studentenhuizen bouwen, zoals ze ook gewoon doen. Daar moeten geen particulieren die maximale huur voor zo min mogelijk inspanning en investering voor nodig zijn.
De wet betaalbare huur heeft trouwens helemaal niets veranderd voor studentenwoningen (die hadden al een maximale huur per punten voor een kamer, die maximale huur is niet verlaagd), dus dat tekort en het vertrek van verhuurders daar is het zoveelste bewijs dat het niet aan de wet betaalbare huur ligt.
Now I'm on a horse.quote:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |