Naja, Wilders richtte zijn partij juist op met het migratie thema vanuit het gat wat de LPF achterliet na Fortuyn.quote:Op woensdag 5 november 2025 21:57 schreef Hanca het volgende:
[..]
Een deel krijg je er weer bij als 'migratie' over waait als thema, dat moment komt vroeg of laat toch. Al komt de populariteit van Wilders niet door migratie, hij richtte zijn partij op op het absolute dieptepunt qua migratiecijfers sinds halverwege de jaren 80. Migratie speelde toen geen echte rol.
Ook kan het zijn dat een deel van die kiezers wel weg loopt bij de PVV, bijvoorbeeld als Wilders stopt. Baudet verloor toch ook zijn aanhang nog vrij snel.
En een deel voelt zich erg goed in een slachtofferrol, die er bij krijgen is gewoon erg lastig. Natuurlijk moet je met hen in gesprek blijven, maar jezelf als doel opleggen die tevreden te krijgen is het jezelf echt onmogelijk maken.
Wiersma heeft plannen waardoor er weer stikstofruimte was, rechters deden positieve uitspraken met die plannen in de hand, in haar eerste werkweken in de prullenbak gegooid en daarna niets anders gepresenteerd. Zonder Wiersma waren we al van het stikstofslot af, ondanks dat het probleem in de natuur nog wel jaren gaat duren.quote:Op woensdag 5 november 2025 21:52 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Waarom? Wiersma viel mij niet eens zo op, gewoon de boel vooruit schuiven net als haar voorgangers.
Nee, het was puur op anti-islam waar hij zich toen op richtte. En niet eens op de instroom van moslims, maar op de in Nederland al aanwezige moslims. En Wilders is uit de VVD gestapt na de weigering om Turkije als kandidaat-EU-lidstaat te erkennen.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:00 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Naja, Wilders richtte zijn partij op juist op met het migratie thema vanuit het gat wat de LPF achterliet na Fortuyn.
Ze deed dus met die PAS nog een stap terug?quote:Op woensdag 5 november 2025 22:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wiersma heeft plannen waardoor er weer stikstofruimte was, rechters deden positieve uitspraken met die plannen in de hand, in haar eerste werkweken in de prullenbak gegooid en daarna niets anders gepresenteerd. Zonder Wiersma waren we al van het stikstofslot af, ondanks dat het probleem in de natuur nog wel jaren gaat duren.
Geen enkele andere minister heeft ooit zo verschrikkelijk geprustst, ook nog recht tegen het advies van haar ambtenaren, de Kamer en de landsadvocaat (die 2 rechtszaken had lopen die verloren werden dankzij deze actie) in.
Niks doen is vervelend, maar Wiersma deed veel erger dan dat.
Klinkt als een ontzettend vervelende yuppenclub waar neer wordt gekeken op mensen die er een andere levensstijl op nahouden dan een puur hedonistische. Goed dat je er snel bent vertrokken en je jezelf niet jaren hebt zitten opvreten.quote:Op woensdag 5 november 2025 21:30 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is natuurlijk maar n=1 en een accountantskantoor van een wat grotere firma is bepaald geen dwarsdoorsnede van de stad, maar er is maar 1 plek waar ik echt pure haat heb gevoeld omdat ik christen ben en dat is daar (werd trouwens ook recht in mijn gezicht gezegd). Ben daar gewoon echt letterlijk weggepest. Was na 5 maanden, incl een vakantie, al op zoek naar een andere baan.
Volgens mij waren het geen echte Hagenezen, maar de sfeer daar heeft mijn kijk op Den Haag echt wel verpest. Sorry.
Ook buiten dat gedrag waren ze daar verschrikkelijk gericht op statussymbolen, op laten zien hoe goed je het hebt en hoe goed je bent en meer gericht op ten koste van elkaar je omhoog werken dan op samenwerken, dat heb ik bij de 3 andere accountantskantoren waar ik gewerkt heb nooit meegemaakt. Leven om te werken was daar ook echt wel het motto, ik ben meer van andersom. En nu heel gelukkig in het veel rustigere Groningen, waar 'As't nait gait zoas't mot, mot't mor zoas't gait' een mooi motto is.
Er lagen provincieplannen. De rechters gebruikten die al als bewijs dat er wat aan stikstof gedaan werd. De landsadvocaat baseerde zijn hele bewijsvoering er ook op. Die, vooral door BBB gedeputeerden en met boeren en natuurorganisaties geschreven, plannen gooide Wiersma gelijk in de prullenbak, dat was haar eerste daad als minister.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:04 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Ze deed dus met die PAS nog een stap terug?
Nah, vind je best naief in deze. Er wonen veel moslims in Turkije.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, het was puur op anti-islam waar hij zich toen op richtte. En niet eens op de instroom van moslims, maar op de in Nederland al aanwezige moslims. En Wilders is uit de VVD gestapt na de weigering om Turkije als kandidaat-EU-lidstaat te erkennen.
Immigratie, ook asiel, kwam veel later pas.
Ja, het was dus anti-islam. Hij wilde niet zo veel moslims met een EU paspoort. Dat 'Nederland is vol' kwam hij echt pas veel later mee en over de islam hoor je hem nu zelden meer.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:07 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Nah, vind je best naief in deze. Er wonen veel moslims in Turkije.
Welnee, al vanaf het begin van zijn carriere als afvallige VVD-er maakte hij de mensen bang voor het groot terroristisch islamitisch gevaar.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:09 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, het was dus anti-islam. Hij wilde niet zo veel moslims met een EU paspoort. Dat 'Nederland is vol' kwam hij echt pas veel later mee en over de islam hoor je hem nu zelden meer.
Heb je dan de indruk dat veel PVV kiezers op een of andere manier ontevreden zijn zonder dat ze daar echt een reden toe hebben? Dat proef ik hier een beetje uit.quote:Op woensdag 5 november 2025 21:57 schreef Hanca het volgende:
En een deel voelt zich erg goed in een slachtofferrol, die er bij krijgen is gewoon erg lastig. Natuurlijk moet je met hen in gesprek blijven, maar jezelf als doel opleggen die tevreden te krijgen is het jezelf echt onmogelijk maken.
Voor iemand die zich verkiesbaar stelt op de lijst van een serieuze partij heb je wel een verdraaid slechte sociale antenne voor het peilen van andersdenkenden.quote:Op woensdag 5 november 2025 21:19 schreef Hanca het volgende:
[..]
Niet, die mensen zijn chronisch ontevreden. Geef ze allemaal een villa en ze klagen dat een ander een mooier plekje heeft of een beter zwembad. Die mensen echt tevreden krijgen heb ik opgegeven, eerlijk gezegd. Ze moeten alleen in gaan zien dat de PVV geen oplossing biedt voor ook maar 1 van de zaken waar ze over klagen.
Deels wel, ja. Ik heb wel van die mensen gesproken, die altijd kijken naar hoe anderen het volgens hen beter hebben, terwijl ze het zelf prima voor elkaar hebben.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:12 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
Heb je dan de indruk dat veel PVV kiezers op een of andere manier ontevreden zijn zonder dat ze daar echt een reden toe hebben? Dat proef ik hier een beetje uit.
Dan zit je m.i. zelf ook in een bubbel.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Deels wel, ja. Ik heb wel van die mensen gesproken, die altijd kijken naar hoe anderen het volgens hen beter hebben, terwijl ze het zelf prima voor elkaar hebben.
bepaalde zaken gewoon benoemen dan, he, gewoon buitenlanderhaat.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:14 schreef quo_ het volgende:
[..]
Voor iemand die zich verkiesbaar stelt op de lijst van een serieuze partij heb je wel een verdraaid slechte sociale antenne voor het peilen van andersdenkenden.
Het lijkt bovendien erg veel op de zelfingenomenheid uit de hoek van "wie zijn die mensen"
De PVV zou wel eens veel meer tevreden, goed opgeleide, succesvolle mensen met een villa kunnen hebben dan men in het algemeeen aan neemt. Het pvv blauw op de kaart van Nederland omvat weliswaar achtergebleven gebieden in de provincie maar minstens evenveel zeer welvarende streken.
Voor mij wijst het feit dat er slechts 11 zetels ingeleverd zijn er op dat mensen niet zo zeer oplossingen verwachten van deze partij maar wel verwachten dat bepaalde zaken op de agenda blijven staan.
Het breekpunt waarom hij uit de VVD is gestapt,dan wel eruit is gegooid, was zijn eis om eventueel afwijkend van de rest van de VVD fractie tegen de toetreding van Turkije tot de EU te stemmen.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:04 schreef Hanca het volgende:
En Wilders is uit de VVD gestapt na de weigering om Turkije als kandidaat-EU-lidstaat te erkennen.
quote:Op woensdag 5 november 2025 22:16 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dan zit je m.i. zelf ook in een bubbel.
Flikker op joh met dat gestook.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:19 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
bepaalde zaken gewoon benoemen dan, he, gewoon buitenlanderhaat.
Ik spreek die mensen dus wel, zo bubbelachtig is dat dus ook weer niet.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:16 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dan zit je m.i. zelf ook in een bubbel.
Heb je helemaal gelijk in, maar zijn dat nu de prototypes die op Wilders stemmen?quote:Op woensdag 5 november 2025 22:22 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik spreek die mensen dus wel, zo bubbelachtig is dat dus ook weer niet.
En ja, ik wil die mensen er graag weer bij hebben en dat probeer ik ook, maar als je altijd kijkt naar wat een ander beter zou hebben en waar hij of zij volgens jou geen recht op heeft, dan wordt het wel heel moeilijk om te veranderen in een tevreden persoon.
Ik heb ze gesproken, mensen met een prima eigen koophuis die zelfs jaloers waren dat de afgekeurde basisschool die op de nominatie voor sloop stond nu voor het hoognodige verbouwd wordt op gemeenschapskosten omdat er al vanaf het begin van de oorlog Oekraïners in zitten. Als dat je levenshouding is, hoe word je dan ooit tevreden?
Dit zijn iig wel Wildersstemmers. Ik had het ook steeds over 'een deel', niet over alle PVV stemmers.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:24 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Heb je helemaal gelijk in, maar zijn dat nu de prototypes die op Wilders stemmen?
Tja, zo'n deel ken ik ook, juist dat deel moet weg bij die inmiddels salonfahige prutpraatsooi. Een groep racisten/xenofoben krijg je nooit helemaal weg, die blijven er, maar hoe ze weer kleiner krijgen is de vraag.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit zijn iig wel Wildersstemmers. Ik had het ook steeds over 'een deel', niet over alle PVV stemmers.
De politiek zou iets kunnen doen aan de woningnood. Nu kun je er van mening over verschillen in hoeverre de instroom van asielzoekers de oorzaak is van de woningnood, maar als er geen woningnood meer is, dan kan de PVV ook niet meer naar de instroom van asielzoekers wijzen als oorzaak van de woningnood.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:30 schreef Firuze60 het volgende:
Tja, zo'n deel ken ik ook, juist dat deel moet weg bij die inmiddels salonfahige prutpraatsooi. Een groep racisten/xenofoben krijg je nooit helemaal weg, die blijven er, maar hoe ze weer kleiner krijgen is de vraag.
Deed het zeer om de spijker op de kop te slaan?quote:Op woensdag 5 november 2025 22:22 schreef quo_ het volgende:
[..]
[..]
Flikker op joh met dat gestook.
Ik reageer op een post waarin hanca het ook heeft over "zaken waarover ze klagen"
Wijzen naar asielzoekers als oorzaak van de woningnood is te belachelijk voor woorden. Wijzen naar het overheidsbeleid die niks deed is beter.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:41 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
De politiek zou iets kunnen doen aan de woningnood. Nu kun je er van mening over verschillen in hoeverre de instroom van asielzoekers de oorzaak is van de woningnood, maar als er geen woningnood meer is, dan kan de PVV ook niet meer naar de instroom van asielzoekers wijzen als oorzaak van de woningnood.
Best lastig om het juiste forum te vinden he.quote:Op woensdag 5 november 2025 22:55 schreef Firuze60 het volgende:
https://www.ad.nl/buitenl(...)~aa3b716f/?slug_rd=1
Nee hoor, denk eerder dat jij moeite moet vinden.quote:Op woensdag 5 november 2025 23:00 schreef quo_ het volgende:
[..]
Best lastig om het juiste forum te vinden he.
Het lastige is dan wel dat een situatie zonder woningnood na WO2 eigenlijk niet voor is gekomen. Het is nu wel weer wat erger maar ook niet op heel korte termijn op te lossen…quote:Op woensdag 5 november 2025 22:41 schreef Kip_Frites_Appelmoes het volgende:
[..]
De politiek zou iets kunnen doen aan de woningnood. Nu kun je er van mening over verschillen in hoeverre de instroom van asielzoekers de oorzaak is van de woningnood, maar als er geen woningnood meer is, dan kan de PVV ook niet meer naar de instroom van asielzoekers wijzen als oorzaak van de woningnood.
Dat denk ik ook, het gaat nu meer om het HOE oplossen. Wilders denkt, alle vreemdelingen eruit en met het niet binnenkomen ervan, grenzen dicht, alles op te lossen, DAT GAAT NIET HELPEN. Zo enorm fout. Word er bijna boos om. Laat svp die inmiddels bijna bejaarde opportunistische querulant naar Hongarije emigreren waar ie onder Urban mag gaan ja-knikken.quote:Op woensdag 5 november 2025 23:04 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Het lastige is dan wel dat een situatie zonder woningnood na WO2 eigenlijk niet voor is gekomen. Het is nu wel weer wat erger maar ook niet op heel korte termijn op te lossen…
Ook al omdat je dan ook echt iets moet doen aan stikstof, het elektriciteitsnet en de beschikbaarheid van bouwvakkers, installateurs, etc. Geld is niet eens het probleem, dat is er misschien zelfs wel teveel. Ook vanuit de overheid.
maar er zit ook enorm veel frustratie bij over de wooncrsiis en stikstof onzinquote:Op woensdag 5 november 2025 23:09 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Dat denk ik ook, het gaat nu meer om het HOE oplossen. Wilders denkt, alle vreemdelingen eruit en met het niet binnenkomen ervan, grenzen dicht, alles op te lossen, DAT GAAT NIET HELPEN. Zo enorm fout. Word er bijna boos om. Laat svp die inmiddels bijna bejaarde opportunistische querulant naar Hongarije emigreren waar ie onder Urban mag gaan ja-knikken.
Bij jou heb ik dan weer zoiets van: Waar bemoei jij je mee? Voor wie spreek jij, woon je naast een biostal met koeien? Ik wil hier ook geen vijfde generatie uit Turkije en die in Turkije woont zich niet bemoeit met onze politiek. Met je geblaat over niks en lekker AOW vangen ergens in Afrika waar wij allemaal hier nu nog voor werken. Ga toch fietsen..quote:Op woensdag 5 november 2025 23:43 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
maar er zit ook enorm veel frustratie bij over de wooncrsiis en stikstof onzin
de migranten is bij het merendeel niet de drijfveer ,men is boos op de politiek, die niets doet
VVD heeft Jetten in een wurggreep.quote:Op woensdag 5 november 2025 23:51 schreef Elan het volgende:
Een rechts kabinet is nu VVD niet mee wil toch onontkoombaar? Of zijn er nog serieuze opties met een meer links karakter.
Anyway hoop dat er snel knopen worden doorgehakt en geen formatie tot volgend jaar.
Onwaar.quote:Op woensdag 5 november 2025 21:36 schreef Hanca het volgende:
[..]
Klopt, maar als je na het afgelopen kabinet nog PVV stemt, doe je dat niet omdat je echt oplossingen zoekt.
Ze bezetten ‘slechts’ > 200k huizenquote:Op woensdag 5 november 2025 22:44 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Wijzen naar asielzoekers als oorzaak van de woningnood is te belachelijk voor woorden. Wijzen naar het overheidsbeleid die niks deed is beter.
Zo sneu weer dit. Dus jij hebt gestemd op Wilders omdat hij overmorgen er voor zorgt dat er iig geen 200k huizen worden bezet met statushouders en er niemand meer wordt achtergesteld?quote:Op donderdag 6 november 2025 00:19 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Ze bezetten ‘slechts’ > 200k huizen
POL / Asielzoekers bezetten 250.000 sociale huurwoningen. #2
PVV heeft op dit gebied het beste te bieden. Zo simpel is het. Van traditionele partijen komt de oplossing niet hoor, sterker nog, door hen zitten we zo in de problemen.quote:Op donderdag 6 november 2025 00:31 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Zo sneu weer dit. Dus jij hebt gestemd op Wilders omdat hij overmorgen er voor zorgt dat er iig geen 200k huizen worden bezet met statushouders en er niemand meer wordt achtergesteld?
PVV heeft precies nul te bieden lol.quote:Op donderdag 6 november 2025 02:34 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
PVV heeft op dit gebied het beste te bieden. Zo simpel is het. Van traditionele partijen komt de oplossing niet hoor, sterker nog, door hen zitten we zo in de problemen.
We hebben afgelopen periode toch gezien dat de PVV niets wil oplossen als ze regeren? Waarom zou dat in de oppositie anders zijn?quote:Op donderdag 6 november 2025 00:14 schreef Alpha0 het volgende:
Het is i.i.g. niet zo dat PVV stemmen niet betekend dat je geen oplossing wilt. Ook indirect kan je bijdragen aan een oplossing. Een grote PVV verhoogt de druk op andere partijen. Ook als ze niet in regering zitten. Een oplossing kan er op veel manieren uitzien.
VVD'er Wilders verhoogt de druk op Yesilgöz zeker.quote:Op donderdag 6 november 2025 00:14 schreef Alpha0 het volgende:
Het is i.i.g. niet zo dat PVV stemmen niet betekend dat je geen oplossing wilt. Ook indirect kan je bijdragen aan een oplossing. Een grote PVV verhoogt de druk op andere partijen. Ook als ze niet in regering zitten. Een oplossing kan er op veel manieren uitzien.
Er komt geen nieuw kabinet tot na de gemeenteraadsverkiezingen. Dan komt er of alsnog een middenkabinet of een minderheidscoalitie.quote:Op woensdag 5 november 2025 23:51 schreef Elan het volgende:
Een rechts kabinet is nu VVD niet mee wil toch onontkoombaar? Of zijn er nog serieuze opties met een meer links karakter.
Anyway hoop dat er snel knopen worden doorgehakt en geen formatie tot volgend jaar.
Dat zagen we de afgelopen twee jaar wil. Al 20 jaar de anti-immigratie partij en geen enkel haalbaar plan hebben klaar liggen om dit vanaf dag 1 in te perken. Dat je er nog intrapt.quote:Op donderdag 6 november 2025 02:34 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
PVV heeft op dit gebied het beste te bieden. Zo simpel is het. Van traditionele partijen komt de oplossing niet hoor, sterker nog, door hen zitten we zo in de problemen.
Ik vind dat je daar wel een punt hebt. Inmiddels is grip op migratie bij zo ongeveer iedere partij een standpunt. En dat komt ook door alle mensen die PVV stemmen.quote:Op donderdag 6 november 2025 00:14 schreef Alpha0 het volgende:
Het is i.i.g. niet zo dat PVV stemmen niet betekend dat je geen oplossing wilt. Ook indirect kan je bijdragen aan een oplossing. Een grote PVV verhoogt de druk op andere partijen. Ook als ze niet in regering zitten. Een oplossing kan er op veel manieren uitzien.
Maar dat hoeft ook helemaal niet. Zolang de PVV maar genoeg stemmen trekt zullen andere partijen die punten ook adresseren. Het zijn kennelijk wel issues die leven onder een deel van de bevolking.quote:Op donderdag 6 november 2025 07:49 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Dat zagen we de afgelopen twee jaar wil. Al 20 jaar de anti-immigratie partij en geen enkel haalbaar plan hebben klaar liggen om dit vanaf dag 1 in te perken. Dat je er nog intrapt.
VVD en PVV lijken nu vooral samen te spannen om grote aantallen arbeidsmigranten zo goedkoop mogelijk binnen te blijven hengelen. Zodat ze daarna (ook) weer kunnen doen alsof het straatbeeld extreem veranderd en doen alsof links daar debet aan is.quote:Op donderdag 6 november 2025 07:49 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Dat zagen we de afgelopen twee jaar wil. Al 20 jaar de anti-immigratie partij en geen enkel haalbaar plan hebben klaar liggen om dit vanaf dag 1 in te perken. Dat je er nog intrapt.
Wat heeft de PVV precies te bieden? En dan heb ik het gewoon over realistische en haalbare oplossingen.quote:Op donderdag 6 november 2025 02:34 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
PVV heeft op dit gebied het beste te bieden. Zo simpel is het. Van traditionele partijen komt de oplossing niet hoor, sterker nog, door hen zitten we zo in de problemen.
Dan ben je niet helemaal bij, want dit is dus juist wel wat het PVV electoraat wil. En dat gaat gewoonweg niet gebeuren. Dat is precies het punt. Ze willen dat hun 10 punten plan uitgevoerd wordt. Op hun manier. Elke andere manier is voor hun niet goed genoeg. Het gepruts van Faber is daar een goed voorbeeld van.quote:Op donderdag 6 november 2025 07:54 schreef capricia het volgende:
[..]
Maar dat hoeft ook helemaal niet. Zolang de PVV maar genoeg stemmen trekt zullen andere partijen die punten ook adresseren. Het zijn kennelijk wel issues die leven onder een deel van de bevolking.
De partij van de minister die bewust en strategisch weigerde om de al uitgewerkte plannen om migratie te verminderen waarvoor in beide kamers een ruime meerderheid was in te dienen? Die daarna ook nog bewust er voor koos om ondanks een ruime rechtse meerderheid in beide kamers niet met die kamers te gaan overleggen en ook nog eens zelf geen enkel plan in te dienen? Die partij heeft het beste te bieden?quote:Op donderdag 6 november 2025 02:34 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
PVV heeft op dit gebied het beste te bieden. Zo simpel is het. Van traditionele partijen komt de oplossing niet hoor, sterker nog, door hen zitten we zo in de problemen.
Die methode werkt gewoon. Ze hebben succesvol zondebokken en angst weten te creëren waarbij zij de enig denkbare oplossing vormen. Dan zijn rationele oplossingen voor het gevoel enkel een poging ze tegen te werken…quote:Op donderdag 6 november 2025 08:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
Je snapt nu nog niet dat de PVV absoluut niks aan migratie wil doen, uit angst dat hun bestaansrecht weg valt?
Inmiddels heeft zo ongeveer iedere partij migratie op zijn lijstje staan. Inclusief de EU zelf. Dat komt wel degelijk door de opkomst van radicaal rechtse partijen.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:02 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dan ben je niet helemaal bij, want dit is dus juist wel wat het PVV electoraat wil. En dat gaat gewoonweg niet gebeuren. Dat is precies het punt. Ze willen dat hun 10 punten plan uitgevoerd wordt. Op hun manier. Elke andere manier is voor hun niet goed genoeg. Het gepruts van Faber is daar een goed voorbeeld van.
En we moeten niet doen alsof dat gegeven op zich de verdienste van radicale partijen is. Het had er ook wel opgestaan zonder.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:26 schreef capricia het volgende:
[..]
Inmiddels heeft zo ongeveer iedere partij migratie op zijn lijstje staan. Inclusief de EU zelf. Dat komt wel degelijk door de opkomst van radicaal rechtse partijen.
Wat was Faber goed hè.quote:Op donderdag 6 november 2025 02:34 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
PVV heeft op dit gebied het beste te bieden. Zo simpel is het. Van traditionele partijen komt de oplossing niet hoor, sterker nog, door hen zitten we zo in de problemen.
De strikte wet Cohen was van voor de opkomst van Fortuyn.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:34 schreef Beathoven het volgende:
[..]
En we moeten niet doen alsof dat gegeven op zich de verdienste van radicale partijen is. Het had er ook wel opgestaan zonder.
Tuurlijk, robotjes en stropoppen die niets mogen zeggen en niets kunnen zeggen tot Geert.exe hun update geinstalleerd heeft en hun script heeft geprogrammeerd. En dat bij kritiek eindeloos blijven herhalen alleen op steeds luider wordende toon met soms een lalalala en de vingers in de oren. Ja dat gaat echt helpen jaquote:Op donderdag 6 november 2025 02:34 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
PVV heeft op dit gebied het beste te bieden. Zo simpel is het. Van traditionele partijen komt de oplossing niet hoor, sterker nog, door hen zitten we zo in de problemen.
Wat hebben ze dan echt geboden afgelopen regeerperiode? Twee wetsvoorstellen waarvan de Raad van State oordeelt dat niet aannemelijk is gemaakt dat de maatregelen daadwerkelijk zullen bijdragen aan het beperken van de instroom of efficiëntere procedures.quote:Op donderdag 6 november 2025 02:34 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
PVV heeft op dit gebied het beste te bieden. Zo simpel is het. Van traditionele partijen komt de oplossing niet hoor, sterker nog, door hen zitten we zo in de problemen.
Het is dus geen enkel probleem wanneer 1/6e van de kamer nul beleid oplevert, maar enkel werkt als benoemer van problemen?quote:Op donderdag 6 november 2025 07:54 schreef capricia het volgende:
[..]
Maar dat hoeft ook helemaal niet. Zolang de PVV maar genoeg stemmen trekt zullen andere partijen die punten ook adresseren. Het zijn kennelijk wel issues die leven onder een deel van de bevolking.
Waarom zouden ze? Het is niet eens een poster van GL/PvdA.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:53 schreef Black_Baron het volgende:
GlPVDA al afstand genomen van deze poster? Of denken ze dat dit wel de manier is om met de VVD te regeren.
[ x ]
Door de ogen van de PVV-stemmer was een demonstrant als minister die per saldo niets voor elkaar kreeg omdat ze zogenaamd "werd tegengewerkt" natuurlijk wel het meest perfecte wat ze hebben gehad. Die virtuele borden als 'wij werken aan uw terugkeer' die er nooit zijn gekomen zijn beter blijven hangen dan haar knullige optreden als minister.quote:
Heeft GLPvdA zich verbonden aan die poster, dan? Ik zie hun logo er niet op staan.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:53 schreef Black_Baron het volgende:
GlPVDA al afstand genomen van deze poster? Of denken ze dat dit wel de manier is om met de VVD te regeren.
[ x ]
Bovendien nam Caroline het voor lief, toen ze in een TV-programma de uitleg kreeg dat het over haar pakket aan moties ging die een bepaalde richting op wezen. Wij als burger hebben nergens schuld aan, maar een regeringspartij die het woord tot zich neemt en dat kracht bij zet met een stemming mag best een spiegel gepresenteerd krijgen. Dat wakkert ook het debat aan.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:59 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Waarom zouden ze? Het is niet eens een poster van GL/PvdA.
Dat je als ongedocumenteerde uitgesloten bent van publieke voorzieningen is een wet voorbereid door Aad Kosto. Ingevoerd in 1998.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:26 schreef capricia het volgende:
[..]
Inmiddels heeft zo ongeveer iedere partij migratie op zijn lijstje staan. Inclusief de EU zelf. Dat komt wel degelijk door de opkomst van radicaal rechtse partijen.
Deze poster en organisatie heeft niets met PvdA/GL te maken dus waaorm zouden ze.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:53 schreef Black_Baron het volgende:
GlPVDA al afstand genomen van deze poster? Of denken ze dat dit wel de manier is om met de VVD te regeren.
[ x ]
Dat is niet wat ik zeg.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:55 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Wat hebben ze dan echt geboden afgelopen regeerperiode? Twee wetsvoorstellen waarvan de Raad van State oordeelt dat niet aannemelijk is gemaakt dat de maatregelen daadwerkelijk zullen bijdragen aan het beperken van de instroom of efficiëntere procedures.
Wat hebben de traditionele partijen ondertussen gedaan? Een Europees migratiepact zoals dit 12 juli ook in Nederland in werking treed.
Je kunt van de BBB nog zeggen dat ze succes hebben omdat ze strengere wetgeving voor boeren twee jaar getraineerd hebben, maar om nou PVV succesvol te noemen omdat ze strengere maatregelen voor asiel getraineerd hebben?
[..]
Het is dus geen enkel probleem wanneer 1/6e van de kamer nul beleid oplevert, maar enkel werkt als benoemer van problemen?
Eens, maar niet door te doen alsof ze gelijk hebben.quote:Op donderdag 6 november 2025 09:46 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is niet wat ik zeg.
De opkomst van radicaal rechts is wel degelijk een probleem wat geadresseerd dient te worden.
Twee van de partijleden, de oud-ministers Jan Pronk en Hedy d’Ancona, zijn nauw betrokken bij The Rights Forum en zitten daar in de Raad van Advies.quote:Op donderdag 6 november 2025 09:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
Heeft GLPvdA zich verbonden aan die poster, dan? Ik zie hun logo er niet op staan.
En tevens lijstduwers...quote:Op donderdag 6 november 2025 09:53 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Twee van de partijleden, de oud-ministers Jan Pronk en Hedy d’Ancona, zijn nauw betrokken bij The Rights Forum en zitten daar in de Raad van Advies.
Maar afstand nemen ho maar.
Alsof ik tot in detail kan en moet volgen hoe alles gegaan is.quote:Op donderdag 6 november 2025 08:12 schreef Hanca het volgende:
[..]
De partij van de minister die bewust en strategisch weigerde om de al uitgewerkte plannen om migratie te verminderen waarvoor in beide kamers een ruime meerderheid was in te dienen? Die daarna ook nog bewust er voor koos om ondanks een ruime rechtse meerderheid in beide kamers niet met die kamers te gaan overleggen en ook nog eens zelf geen enkel plan in te dienen? Die partij heeft het beste te bieden?
Je snapt nu nog niet dat de PVV absoluut niks aan migratie wil doen, uit angst dat hun bestaansrecht weg valt?
Moet je als partij afstand nemen van wat leden doen? Wat is dat voor onzin? Ze doen dat niet namens GLPvdA. Elke partij (ja, incl PVV) heeft leden die verschrikkelijke dingen doen waar je als partij nooit achter zou moeten kunnen staan. Maar zolang ze dat niet doen in een partijfunctie is afstand nemen echt onzin.quote:Op donderdag 6 november 2025 09:53 schreef Black_Baron het volgende:
[..]
Twee van de partijleden, de oud-ministers Jan Pronk en Hedy d’Ancona, zijn nauw betrokken bij The Rights Forum en zitten daar in de Raad van Advies.
Maar afstand nemen ho maar.
Dat kan je inderdaad makkelijk volgen, door krantenabonnementen te nemen, te abonneren op nieuwsbrieven, hier mee te lezen of het allerliefst gewoon de debatten te volgen of na te lezen op de website van de tweedekamer. Dan was dit verhaal je allang bekend en wist je dat de PVV bewust oplossingen frustreert in het migratiedebat.quote:Op donderdag 6 november 2025 09:57 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Alsof ik tot in detail kan en moet volgen hoe alles gegaan is.
Voorlopig dus PVV voor mij
Dit is echt te makkelijk. Eigenlijk ook stukje verantwoordelijkheid ontlopen. Maar eens vijf minuten minder op FOK! zitten en wat nieuws lezen dan zou je prima op hoogte zijn.quote:Op donderdag 6 november 2025 09:57 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Alsof ik tot in detail kan en moet volgen hoe alles gegaan is.
Voorlopig dus PVV voor mij
Deze stemmers zijn zelfs na het laatste kabinet niet tot inkeer gekomen. Wat ik hier op FOK! voor uitlatingen voorbij zie komen... Het is te triest voor woorden. In mijn dagelijks leven distantieer ik me volledig van ze. In gesprek gaan heeft geen zin zo ver zijn ze van het padje af. Racisme dient ook veel harder te worden bestreden. Ik vind het onbestaanbaar wat Wilders voor drek over onze maatschappij uitstrooit. Een ernstige vorm van verdeeldheid zaaien en dat is zeer schadelijk.quote:Op donderdag 6 november 2025 09:46 schreef capricia het volgende:
[..]
Dat is niet wat ik zeg.
De opkomst van radicaal rechts is wel degelijk een probleem wat geadresseerd dient te worden.
Alsof ik MSM kan vertrouwen aangaande berichtgeving over Faber en de PVV. Een NRC bijvoorbeeld is zwaar anti PVV. Niet serieus te nemen dus. Ik ben verder geen politiek journalist. Ik heb een baan, hobby's naast mijn werk. Alles bij houden is dus niet te doen. Heb trouwens op Faber herself gestemd.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:00 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat kan je inderdaad makkelijk volgen, door krantenabonnementen te nemen, te abonneren op nieuwsbrieven, hier mee te lezen of het allerliefst gewoon de debatten te volgen of na te lezen op de website van de tweedekamer. Dan was dit verhaal je allang bekend en wist je dat de PVV bewust oplossingen frustreert in het migratiedebat.
Goed gedaan!quote:Op donderdag 6 november 2025 10:06 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Alsof ik MSM kan vertrouwen aangaande berichtgeving over Faber en de PVV. Een NRC bijvoorbeeld is zwaar anti PVV. Niet serieus te nemen dus. Ik ben verder geen politiek journalist. Ik heb een baan, hobby's naast mijn werk. Alles bij houden is dus niet te doen. Heb trouwens op Faber herself gestemd.
Gelul. Veel nieuws is zwaar gekleurd. Kan ik dus niet meer op vertrouwen.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:01 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Dit is echt te makkelijk. Eigenlijk ook stukje verantwoordelijkheid ontlopen. Maar eens vijf minuten minder op FOK! zitten en wat nieuws lezen dan zou je prima op hoogte zijn.
Maar de werkelijkheid zal gewoon zijn dat het je geen fuck uitmaakt en je gewoon lekker boos wil zijn net als Geert. Het echt oplossen is dan weer een brug te ver.
Nee hoor, dat is gewoon onzin die jij bij elkaar verzonnen hebt om je ontiegelijk racistische shit voor de zoveelste keer te etaleren.quote:Op donderdag 6 november 2025 00:19 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Ze bezetten ‘slechts’ > 200k huizen
POL / Asielzoekers bezetten 250.000 sociale huurwoningen. #2
Dat is iets wat al lang aan de gang is. Het begon lang geleden al met "benoemen", radicaal rechts mocht van alles benoemen, maar o wee als iemand het aandurfde iets te "benoemen" over radicaal rechts.quote:Op donderdag 6 november 2025 09:18 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Bovendien nam Caroline het voor lief, toen ze in een TV-programma de uitleg kreeg dat het over haar pakket aan moties ging die een bepaalde richting op wezen. Wij als burger hebben nergens schuld aan, maar een regeringspartij die het woord tot zich neemt en dat kracht bij zet met een stemming mag best een spiegel gepresenteerd krijgen. Dat wakkert ook het debat aan.
Het idee dat rechtse partijen, waar een deel van in de regering zit 'voluit' mag gaan richting links en de oppositie de controlerende functie niet mag vervullen of dat vanuit organisaties dit soort posters met kritiek op de uitvoerende macht niet gewenst is, is wat ze ook mogen verdedigen. Los van die hele discussie die ik nu niet ga aanboren. Een Ja21 beweert zelfs dat we jaren aan linkse regeringen hebben gehad en hoeft dat niet eens toe te lichten.
Ik hoop dat we met de tijd mee ook een beetje los raken van dat hele 'een agenda' verhaal als een mikpunt dat vooral het leven van groepen mensen beter wil maken t.o.v. 'een agenda' van de aandeelhouders en grote partijen aan de machtszijde. Ook zonder 'agenda' (als in dat iemand op de loonlijst staat van een organisatie) is het niet meer dan normaal om vooral de toekomst van onze kinderen te verdedigen. Als 'dat' tegenwoordig al een agenda is...
Daar heb je dan ook geen mSm voor nodig. Gewoon naar de debatten in de 2e kamer was voldoende om te zien wat voor een enorme prutser Faber is.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:06 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Alsof ik MSM kan vertrouwen aangaande berichtgeving over Faber en de PVV. Een NRC bijvoorbeeld is zwaar anti PVV. Niet serieus te nemen dus. Ik ben verder geen politiek journalist. Ik heb een baan, hobby's naast mijn werk. Alles bij houden is dus niet te doen. Heb trouwens op Faber herself gestemd.
stemmuh eeeeehquote:Op donderdag 6 november 2025 10:06 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Alsof ik MSM kan vertrouwen aangaande berichtgeving over Faber en de PVV. Een NRC bijvoorbeeld is zwaar anti PVV. Niet serieus te nemen dus. Ik ben verder geen politiek journalist. Ik heb een baan, hobby's naast mijn werk. Alles bij houden is dus niet te doen. Heb trouwens op Faber herself gestemd.
De Nederlandse Gasunie?quote:Op donderdag 6 november 2025 10:14 schreef michaelmoore het volgende:
JA21 die heult met de vijand , dus dat gaat ook niet
De algemene vorming op VMBO en MBO niveau is wel erg karig. Het bestaat alleen maar zodat de VVD genoeg makkelijk te manipuleren werkbijen voorhanden heeft. Grondstof voor de BV Nederland. Het MBO volk stemt massaal (extreem-)rechts.quote:Op donderdag 6 november 2025 09:38 schreef Hanca het volgende:
Deze econoom snijdt een punt aan wat ik ook al vaker heb genoemd: Nederland raakt te theoretisch opgeleid: https://wnl.tv/2025/11/05(...)oren-aan-powerpoints
Het wordt inderdaad tijd om op veel meer studies een numerus fixus te zetten, volgens mij. We leiden niet meer de mensen op die we nodig hebben om de boel draaiende te houden. En vervolgens moeten die mensen uit het buitenland komen.
Van veel meer MBO studies zou er ook een HBO variant moeten zijn waar je in principe hetzelfde leert als op het MBO, maar dan sneller of met een uitbreiding er bij. Havisten of VWOers die graag met hun handen werken genoeg, maar die gaan nou eenmaal niet naar het MBO.
Of gewoon naar Faber zelf luisteren.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:11 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Daar heb je dan ook geen mSm voor nodig. Gewoon naar de debatten in de 2e kamer was voldoende om te zien wat voor een enorme prutser Faber is.
Ik denk dat er niemand is die maar een seconde geloofde dat Faber die noodwet al klaar hadquote:Op donderdag 6 november 2025 10:45 schreef Citizen.Erased het volgende:
[..]
Of gewoon naar Faber zelf luisteren.
Ze had naar eigen zeggen een onderbouwde asielnoodwet die ze in kon voeren. Ze heeft er voor gekozen dat niet te doen.
nee, de RIN van die groene brieven,quote:
Ze vertelde het zelf. Geen gekke MSM die er wat anders van gemaakt had.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:47 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ik denk dat er niemand is die maar een seconde geloofde dat Faber die noodwet al klaar had
Op een zeker moment had Faber gereed een dragende motivering voor die noodwet (= democratie opzij schuiven), zei ze.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:47 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ik denk dat er niemand is die maar een seconde geloofde dat Faber die noodwet al klaar had
Misschien moet je eens van je zolderkamertje af komen om te zien wat er in dit land en de rest van Europa gebeurd.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:04 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
Deze stemmers zijn zelfs na het laatste kabinet niet tot inkeer gekomen. Wat ik hier op FOK! voor uitlatingen voorbij zie komen... Het is te triest voor woorden. In mijn dagelijks leven distantieer ik me volledig van ze. In gesprek gaan heeft geen zin zo ver zijn ze van het padje af. Racisme dient ook veel harder te worden bestreden. Ik vind het onbestaanbaar wat Wilders voor drek over onze maatschappij uitstrooit. Een ernstige vorm van verdeeldheid zaaien en dat is zeer schadelijk.
Rechts bestreed aanvankelijk niet eens zozeer de politiek (de VVD zat notabene 8 jaar samen met de PvdA in een kabinet), maar vooral het brede "avondje VARA" kijkcijferkanon (De Leeuw, Spijkerman, Sonja, en het Lagerhuis met Marcel van Dam.quote:Op donderdag 6 november 2025 10:10 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Dat is iets wat al lang aan de gang is. Het begon lang geleden al met "benoemen", radicaal rechts mocht van alles benoemen, maar o wee als iemand het aandurfde iets te "benoemen" over radicaal rechts.
Wat me anno nvember 2025 opvalt is dat men 'in bepaalde kringen' steeds agressiever aan het worden richting de linkse zijde. En dat zie je overal, van GOP-senatoren op twitter, users hier op Fok, Elsfest en tot de parlementen aan aan toe.
lol. Ik heb meer gereisd dan menigeen. Ik zie vooral domheid, desinformatie en polarisatie toeslaan in de maatschappij.quote:Op donderdag 6 november 2025 11:06 schreef matspontius het volgende:
[..]
Misschien moet je eens van je zolderkamertje af komen om te zien wat er in dit land en de rest van Europa gebeurd.
Bekend met de term sarcasme en de interpretatie hiervan?quote:Op donderdag 6 november 2025 11:09 schreef Niels0Kurovski het volgende:
[..]
lol. Ik heb meer gereisd dan menigeen. Ik zie vooral domheid, desinformatie en polarisatie toeslaan in de maatschappij.
Geen valide argumenten. Het spijt me.quote:Op donderdag 6 november 2025 11:13 schreef matspontius het volgende:
[..]
Bekend met de term sarcasme en de interpretatie hiervan?
Inderdaad, waar zou dit nou door komen?
Ik zie vooral domheid, desinformatie en polarisatie toeslaan in de maatschappij.
Bres was de opperhooligan van ADO Den Haag en hing rondom zo ongeveer ieder extreemrechts clubje wat er bestond.quote:Op donderdag 6 november 2025 11:09 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Rechts bestreed aanvankelijk niet eens zozeer de politiek (de VVD zat notabene 8 jaar samen met de PvdA in een kabinet), maar vooral het brede "avondje VARA" kijkcijferkanon (De Leeuw, Spijkerman, Sonja, en het Lagerhuis met Marcel van Dam.
Met name Van Dam met z'n belerende vinger (beetje de Andries Knevel van links zullen we maar zeggen) en Henk Bres als karikatuur van de simpele Hollander die altijd werd gecorrigeerd was een beetje de kweekvijver waarmee wat te doen viel.
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
[ afbeelding ]
Bedankt VARA.. .
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |