Geen idee, hoor, maar misschien pragmatische en de wet volgende mensen?quote:Op zaterdag 1 november 2025 01:18 schreef Vis1980 het volgende:
Hoe zit dat eigenlijk met de befaamde linkse D66-rechters?
Ik heb mij altijd laten vertellen dat die D66-rechters het land kapot maken.quote:Op zaterdag 1 november 2025 01:19 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Geen idee, hoor, maar misschien pragmatische en de wet volgende mensen?
Huh? Waarom dan?quote:Op zaterdag 1 november 2025 01:25 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Ik heb mij altijd laten vertellen dat die D66-rechters het land kapot maken.
In de laatste 20 jaar veel voorbij zien komen op Fok!. Het is soms zelfs een beetje het stokpaardje van 'boos Nederland' al in de tijd van Pechtold (en misschien daarvoor al).quote:
Echt geen idee, ken alleen de roep om strengere straffen.quote:Op zaterdag 1 november 2025 01:34 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
In de laatste 20 jaar veel voorbij zien komen op Fok!. Het is soms zelfs een beetje het stokpaardje van 'boos Nederland' al in de tijd van Pechtold (en misschien daarvoor al).
D66 zou geen stemmen meer krijgen als ze de wens van Ja21 en de VVD gaan lopen faciliteren ten koste van het eigen voortbestaan (NSC effect).quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 23:33 schreef vPlien het volgende:
[..]
Als dingen soepel lopen en het is rustig denk ik inderdaad dat Yesilgöz dat niet zomaar random gaat doen. Maar als ze straks in een coalitie zitten en het komt goed uit dan zie ik het haar wel doen, het frame ligt er namelijk al want dat is hoe ze verklaarde dat de VVD toch echt met de PVV in een centrum rechts kabinet moesten stappen want dat samenwerken met linkse partijen zoals de D66 was zo tegengevallen en door hun kon de VVD hun rechtse beleid niet uitvoeren dus nu met een rechtste meerderheid zou het helemaal fantastisch worden.
d66 zit volkomen klem. Als Jetten MP wil worden heeft hij 2 opties:quote:Op zaterdag 1 november 2025 06:04 schreef Beathoven het volgende:
[..]
D66 zou geen stemmen meer krijgen als ze de wens van Ja21 en de VVD gaan lopen faciliteren ten koste van het eigen voortbestaan (NSC effect).
Zou ook volledig tegen de strijd ingaan die Jetten voerde tégen rechts en zijn uitgesproken voorkeur voor PvdAGL.
Als hij dat zou doen slaat hij geen brug, maar creeert hij met opoffering een tunnel naar een volgende Pvv-Vvd-Ja21 combo.
Het zijn stiekem gewoon PVV-rechters:quote:Op zaterdag 1 november 2025 01:18 schreef Vis1980 het volgende:
Hoe zit dat eigenlijk met de befaamde linkse D66-rechters?
Een ander onderzoek:quote:Als laagopgeleide met een migratieachtergrond word je door het OM vaker vervolgd, verklaart de rechter je vaker schuldig en word je vaker naar de gevangenis gestuurd. Dat blijkt uit onderzoek van Investico en NOS op 3 naar klassenjustitie in Nederland. Belia Heilbron en Anouk Kootstra van Investico zijn hier om te praten over de soms schokkende uitkomsten van hun onderzoek.
https://www.nporadio1.nl/(...)a-moord-derk-wiersumquote:Advocaat Derk Wiersum werd zes jaar geleden doodgeschoten. Het nieuws zette het hele land op zijn kop, inclusief de strafrechtbanken. Uit nieuw onderzoek van Erasmus universiteit Rotterdam blijkt dat dit effect had op uitspraken in de rechtbank. Gedurende vier weken na de moord werden mensen met een Marokkaans-Nederlandse achtergrond strenger gestraft. "Gemiddeld was de gevangenisstraf 3 maanden langer. Dat is enorm. Gevangenisstraffen in Nederland zijn niet zo hoog dus het gaat om een toename van 72%", zegt onderzoeker en econoom Kyra Hanemaaijer in De Nieuws BV...
Afgezien van dat laatste (want 'Nederland' is meer dan de mening van alles op rechts) een prima analyse.quote:Op zaterdag 1 november 2025 06:54 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
d66 zit volkomen klem. Als Jetten MP wil worden heeft hij 2 opties:
1.
Zonder VVD over links gaan. Gevolg: een meerderheidskabinet van 8 partijen waarbij d66 en het CDA gezellig moeten samenwerken met de SP. De SP die niets van Europa moet hebben en een vijand is van kapitaal en bedrijfsleven en die liever hogere uitkeringen wil dan betaalde banen. En zo zijn er met andere kleine linkse rotpartijtjes genoeg tegengestelde issues (denk aan het CDA en de PvdD welke laatste alle boeren het land wil uitjagen).
2.
Met VVD en Ja21 over rechts gaan, eventueel nog met BBB afhankelijk of d66 er nog een zeteltje bijkrijgt of niet.
Jetten mag beslissen of hij door de kat wordt gekrabd of door de hond gebeten. Hoe dan ook, de VVD heeft alle touwtjes in handen. Heerlijk![]()
De LHBTQ+'er Jetten heeft dus geen gemakkelijk leven in een overwegend rechts Nederland dat spuugzat is van de woke-gekte van links.
Het is vooral de VVD die D66 klem zet met hun stelligheid over regeren met GL/PvDA. Die willen gewoon dat de rest een hoge prijs betaalt, maar zullen uiteindelijk wel over de brug komen.quote:Op zaterdag 1 november 2025 06:54 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
d66 zit volkomen klem. Als Jetten MP wil worden heeft hij 2 opties:
1.
Zonder VVD over links gaan. Gevolg: een meerderheidskabinet van 8 partijen waarbij d66 en het CDA gezellig moeten samenwerken met de SP. De SP die niets van Europa moet hebben en een vijand is van kapitaal en bedrijfsleven en die liever hogere uitkeringen wil dan betaalde banen. En zo zijn er met andere kleine linkse rotpartijtjes genoeg tegengestelde issues (denk aan het CDA en de PvdD welke laatste alle boeren het land wil uitjagen).
2.
Met VVD en Ja21 over rechts gaan, eventueel nog met BBB afhankelijk of d66 er nog een zeteltje bijkrijgt of niet.
Jetten mag beslissen of hij door de kat wordt gekrabd of door de hond gebeten. Hoe dan ook, de VVD heeft alle touwtjes in handen. Heerlijk![]()
De LHBTQ+'er Jetten heeft dus geen gemakkelijk leven in een overwegend rechts Nederland dat spuugzat is van de woke-gekte van links.
Een derde optie, een kernkabinet van d66, VVD en CDA die als minderheidskabinet gaat fungeren, lijkt de meest logische. Maar d66 en links Nederland kennende, zal deze enige logische oplossing niet worden geaccepteerd. Links Nederland heeft immers "idealen"hoog te houden en zoals we weten is de weg naar de hel geplaveid met idealen.
Aan de VVD de keuze voor een 'minderheidskabinet zonder VVD of meedoen' als ze het landsbelang met eigen inbreng zo voorop stellen. Dat lijkt me een prima dilemma.quote:Op zaterdag 1 november 2025 07:05 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Het is vooral de VVD die D66 klem zet met hun stelligheid over regeren met GL/PvDA. Die willen gewoon dat de rest een hoge prijs betaalt, maar zullen uiteindelijk wel over de brug komen.
Het zijn vooral rechtse schuimbekkende gekkies die D66 als extreemlinks zien. D66 was ooit een centrumrechtse partij, verschoof wat naar het midden en ging de laatste tijd samenklonteren met andere progressieve partijen, omdat ze dezelfde ideologische waarden delen (klimaat bijv). Datzelfde zie je aan de rechterkant waar VVD en BBB een ruk naar rechts hebben gedaan.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 22:53 schreef PieterDeRijcke het volgende:
[..]
[..]
Wie denk dat D66 links is, gaat zo beduveld worden.
Dilannaquote:Op zaterdag 1 november 2025 07:19 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Aan de VVD de keuze voor een 'minderheidskabinet zonder VVD of meedoen' als ze het landsbelang met eigen inbreng zo voorop stellen. Dat lijkt me een prima dilemma.
D66 heeft 3 opties:quote:Op zaterdag 1 november 2025 06:54 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
d66 zit volkomen klem. Als Jetten MP wil worden heeft hij 2 opties:
Nu heeft d66 zowel de rechters, de raad van state en de tweede kamer in handen!quote:Op zaterdag 1 november 2025 01:18 schreef Vis1980 het volgende:
Hoe zit dat eigenlijk met de befaamde linkse D66-rechters?
En dat met minder dan 30 zetels, briljant!quote:Op zaterdag 1 november 2025 07:40 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Nu heeft d66 zowel de rechters, de raad van state en de tweede kamer in handen!
Maga zou er jaloers op zijn.
Dat zegt hij toch ook?quote:Op zaterdag 1 november 2025 01:16 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Echt onzin, in Amerika zou D66 toch echt bij de democraten horen en dus links.
En het leger? En de burgerwachten?quote:Op zaterdag 1 november 2025 07:40 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Nu heeft d66 zowel de rechters, de raad van state en de tweede kamer in handen!
Maga zou er jaloers op zijn.
Het is dat we nog een koning hebben maar ook die willen ze afschaffen!
Wat vooral een teken is hoe rechts Amerika is. Wat hier midden en soms rechts van het midden is, is daar bijna uiterst links. Amerika is dus gewoon geen vergelijkingsmateriaal.quote:Op zaterdag 1 november 2025 01:16 schreef Firuze60 het volgende:
[..]
Echt onzin, in Amerika zou D66 toch echt bij de democraten horen en dus links.
Een minderheidskabinet van d66, VVD en CDA lijkt het meest logische. En een snel te formeren.quote:Op zaterdag 1 november 2025 07:37 schreef Hanca het volgende:
[..]
D66 heeft 3 opties:
- breed midden, met CDA, GL-PvdA én VVD
- minderheidskabinet met CDA en VVD
- minderheidskabinet met GLPvdA en CDA.
Voorlopig is de JA21 variant nog geen optie, geen meerderheid en ook niet het eerste wat Jetten zal willen onderzoeken.
Dus als Jetten slim is laat hij CDA, GLPvdA en VVD uitnodigen voor onderhandelingen, als Yeşilgöz niet op komt dagen loopt ze het risico dat de 3 wel aanwezigen samen een kabinet gaan vormen. Dan zit Yeşilgöz dus klem.
Ook dat klopt niet. D66 zou in de VS een subgroepje binnen de Democraten zijn.quote:Op zaterdag 1 november 2025 08:18 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wat vooral een teken is hoe rechts Amerika is. Wat hier midden en soms rechts van het midden is, is daar bijna uiterst links. Amerika is dus gewoon geen vergelijkingsmateriaal.
Behalve dat dat van de 3 varianten die ik noem waarschijnlijk het laagst op het lijstje staat van D66, met name omdat D66 dan de links-progressieve flank is van de coalitie. Je kunt beter veilig in het midden zitten (de reden dat CDA wel liever VVD dan GLPvdA zal willen hebben).quote:Op zaterdag 1 november 2025 08:19 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Een minderheidskabinet van d66, VVD en CDA lijkt het meest logische. En een snel te formeren.
Streven naar een meerderheidskabinet zie ik niet zitten. Twee, drie jaar onderhandelingen gaat echt niet gebeuren want anders eist het volk een militaire staatsgreep om mannen en vrouwen aan te stellen die wel het land goed willen besturen. Goed en effectief landsbestuur is belangrijker dan democratie. Als democratie niet werkt dan moet het maar zo gebeuren.quote:Op zaterdag 1 november 2025 08:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Behalve dat dat van de 3 varianten die ik noem waarschijnlijk het laagst op het lijstje staat van D66, met name omdat D66 dan de links-progressieve flank is van de coalitie. Je kunt beter veilig in het midden zitten (de reden dat CDA wel liever VVD dan GLPvdA zal willen hebben).
Maar de eerste optie is gewoon kijken naar een meerderheidscoalitie en dan zal breed midden als eerste optie op tafel komen. En een te weigerachtige houding van Yeşilgöz kan haar in de rest van de formatie behoorlijk aangerekend worden. Dan is het zo dat ze bijna al haar programmapunten in mag leveren in ruil voor het tegemoetkomen aan haar wens om het zonder GLPvdA te doen. En dat weten ze bij de VVD ook. D66 en CDA zijn beide heel duidelijk, die willen met GLPvdA én VVD. Dat is een grote wens, als je die weg wil halen mag je er veel voor inleveren.
Dat duurt geen 2 of 3 jaar, is dit de eerste keer dat je het proces wil volgen?quote:Op zaterdag 1 november 2025 08:31 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Streven naar een meerderheidskabinet zie ik niet zitten. Twee, drie jaar onderhandelingen gaat echt niet gebeuren want anders eist het volk een militaire staatsgreep om mannen en vrouwen aan te stellen die wel het land goed willen besturen. Goed en effectief landsbestuur is belangrijker dan democratie. Als democratie niet werkt dan moet het maar zo gebeuren.
Nee hoor maar ik spreek een verwachting uit over jouw wilde ideeën over een breed gedragen meerderheidskabinet.quote:Op zaterdag 1 november 2025 08:38 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat duurt geen 2 of 3 jaar, is dit de eerste keer dat je het proces wil volgen?
Dat moet het sleutelwoord dan maar gaan worden.quote:
CU (mijn partij) heeft niet gefaald en sociaal heeft eindelijk de meerderheid, rechts is die kwijt. Dus 2 nogal vreemde beweringen.quote:Op zaterdag 1 november 2025 08:42 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Nee hoor maar ik spreek een verwachting uit over jouw wilde ideeën over een breed gedragen meerderheidskabinet.
Laat dat arrogante linkse toontje maar achterwege, dat is namelijk de reden waarom jullie weer hebben gefaald bij de verkiezingen.
Het volk dat een militaire staatsgreep eist na een te lange coalitievorming? Datzelfde volk wat nu al op een illiberale radicale partij stemt als de PVV of gaat krijsen als een normale partij als PvdA/GL mee mag praten over een eventuele coalitie?quote:Op zaterdag 1 november 2025 08:31 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Streven naar een meerderheidskabinet zie ik niet zitten. Twee, drie jaar onderhandelingen gaat echt niet gebeuren want anders eist het volk een militaire staatsgreep om mannen en vrouwen aan te stellen die wel het land goed willen besturen. Goed en effectief landsbestuur is belangrijker dan democratie. Als democratie niet werkt dan moet het maar zo gebeuren.
Als je regelmatig naar rechtszaken gaat/kijkt dan snap je ook wel waarom dat zo is hoor. Rechters nemen in hun besluit ook de houding van de verdachte en de mate van berouw mee. En het klopt gewoon dat bij mensen met een migratieachtergrond de afkeer voor de rechtstaat regelmatig van de verdachte afdruipt.quote:Op zaterdag 1 november 2025 06:58 schreef Bondsrepubliek het volgende:
[..]
Het zijn stiekem gewoon PVV-rechters:
Nederlandse rechters niet vies van klassenjustitie
[..]
Een ander onderzoek:
[..]
https://www.nporadio1.nl/(...)a-moord-derk-wiersum
Dat is ook het grappige aan onze rechtse kiezers. Qua belevingswereld, normen, waarden en gedrag lijken ze volledig op hun grootste vijand, de niet goed geïntegreerde achterbuurt moslinquote:Op zaterdag 1 november 2025 09:06 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
Als je regelmatig naar rechtszaken gaat/kijkt dan snap je ook wel waarom dat zo is hoor. Rechters nemen in hun besluit ook de houding van de verdachte en de mate van berouw mee. En het klopt gewoon dat bij mensen met een migratieachtergrond de afkeer voor de rechtstaat regelmatig van de verdachte afdruipt.
vertel, hoe lijken ze op elkaar precies?quote:Op zaterdag 1 november 2025 09:08 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Dat is ook het grappige aan onze rechtse kiezers. Qua belevingswereld, normen, waarden en gedrag lijken ze volledig op hun grootste vijand, de niet goed geïntegreerde achterbuurt moslin
Het arrogante VVD toontje van jou ook, ook 1 zetel verlorenquote:Op zaterdag 1 november 2025 08:42 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Nee hoor maar ik spreek een verwachting uit over jouw wilde ideeën over een breed gedragen meerderheidskabinet.
Laat dat arrogante linkse toontje maar achterwege, dat is namelijk de reden waarom jullie weer hebben gefaald bij de verkiezingen.
De afkeer voor de rechtstaat en het wantrouwen in de politiek en instanties. Dat is een overlap die ik wel herken, maar dan gaan we wel heel erg karikaturen maken van twee hele grote groepen.quote:Op zaterdag 1 november 2025 09:22 schreef Bofjijff het volgende:
[..]
vertel, hoe lijken ze op elkaar precies?
Vergeet niet de afkeer van lgbtqi en van dat wat ze woke noemen.quote:Op zaterdag 1 november 2025 09:24 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
De afkeer voor de rechtstaat en het wantrouwen in de politiek en instanties. Dat is een overlap die ik wel herken, maar dan gaan we wel heel erg karikaturen maken van twee hele grote groepen.
Ja denk je?quote:Op zaterdag 1 november 2025 09:24 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
De afkeer voor de rechtstaat en het wantrouwen in de politiek en instanties. Dat is een overlap die ik wel herken, maar dan gaan we wel heel erg karikaturen maken van twee hele grote groepen.
Er is niets logisch aan meteen te beginnen met minderheidskabinet en het formeren ervan duurt ook veel langer dan bij een meerderheidskabinet omdat je dan een nog strakker regeerakkoord nodig hebt omdat je van de oppositie afhankelijk bent om dingen voor elkaar te krijgen. Die staan nooit te springen om een regering hierbij te gaan helpen, als het kan betekenen dat hun hulp op een onderwerp waarmee ze het eens zijn ook kan leiden tot hulp van de andere kant voor een onderwerp waar ze het zeer meer oneens zijn. Bijvoorbeeld migratie over rechts en klimaat/stikstofbeleid over links.quote:Op zaterdag 1 november 2025 08:19 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Een minderheidskabinet van d66, VVD en CDA lijkt het meest logische. En een snel te formeren.
Zonder de VVD is alles tot mislukken gedoemd. d66 en CDA staan te ver af van de wereldvreemde GL-PvdA.
Bovenin (in de nieuwe regering) moet men het voorbeeld geven. Dat van een handreiking naar elkaar en samen voor de moeilijke weg kiezen van het bouwen van stabiliteit in het landsbelang. Dan inspireert dat de lagen eronder.quote:Op zaterdag 1 november 2025 09:24 schreef BehoorlijkKritisch het volgende:
[..]
De afkeer voor de rechtstaat en het wantrouwen in de politiek en instanties. Dat is een overlap die ik wel herken, maar dan gaan we wel heel erg karikaturen maken van twee hele grote groepen.
Is een nadeel van een minderheidskabinet niet dat de financiële plaat nogal nou verbonden is met wat je wel en niet kan doen qua beleid.quote:Op zaterdag 1 november 2025 07:01 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Afgezien van dat laatste (want 'Nederland' is meer dan de mening van alles op rechts) een prima analyse.
Een minderheidskabinet met CDA en PvdA en evt nog een partij erbij kan ook nog. PVV, BBB en VVD hebben al wat laten doorschemeren dat ze een minderheidskabinet aan hun eigen kant meer dan prima vinden. Dus dat is een veto voor het gegeven.
Grote kans dat de VVD dan roept dat ze dat niet willen en er een aanbod voor ze ligt om mee te doen.
Het land zal bestuurd moeten worden. Als de volksvertegenwoordigers verzanden in wantrouwen, onwil en angst voor kiezersbedrog, dan zal je toch wat moeten. Democratie is een middel om een natie bijeen te houden en te besturen, het mag nooit een doel zijn.quote:Op zaterdag 1 november 2025 09:03 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Het volk dat een militaire staatsgreep eist na een te lange coalitievorming? Datzelfde volk wat nu al op een illiberale radicale partij stemt als de PVV of gaat krijsen als een normale partij als PvdA/GL mee mag praten over een eventuele coalitie?
Aangezien het dezelfde kiezers zijn die stemmen op illiberale partijen kunnen ze lekker de boom in met hun hypocriete antidemocratische gewauwel.quote:Op zaterdag 1 november 2025 09:57 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Het land zal bestuurd moeten worden. Als de volksvertegenwoordigers verzanden in wantrouwen, onwil en angst voor kiezersbedrog, dan zal je toch wat moeten. Democratie is een middel om een natie bijeen te houden en te besturen, het mag nooit een doel zijn.
Ok.quote:Op zaterdag 1 november 2025 09:58 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
Aangezien het dezelfde kiezers zijn die stemmen op illiberale partijen kunnen ze lekker de boom in met hun hypocriete antidemocratische gewauwel.
Democratie is het enige middel en die beschermen moet juist hét doel zijn van welke samenstelling van de Kamer ook.quote:Op zaterdag 1 november 2025 09:57 schreef Geldprintkabouter het volgende:
[..]
Het land zal bestuurd moeten worden. Als de volksvertegenwoordigers verzanden in wantrouwen, onwil en angst voor kiezersbedrog, dan zal je toch wat moeten. Democratie is een middel om een natie bijeen te houden en te besturen, het mag nooit een doel zijn.
Tja dan is de verkiezingen overdoen omdat de VVD de zaak torpedeert de meest logische keuzequote:Op zaterdag 1 november 2025 10:02 schreef PieterDeRijcke het volgende:
Met de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar en provinciale staten (dus eerste Kamer) het jaar erop, lijkt me de kans vrij klein dat de vvd in een kabinet met GlPvdA stapt.
Tenzij ze graag willen halveren in zetels. 😆
Dat zal wel een heel grote afgang voor Jetten zijn. Denk niet dat hij dat gaat doen.quote:Op zaterdag 1 november 2025 10:04 schreef mcmlxiv het volgende:
[..]
Tja dan is de verkiezingen overdoen omdat de VVD de zaak torpedeert de meest logische keuze
Oneens. Adolf Hitler is formeel via democratische middelen aan de macht gekomen maar het proces was slechts gedeeltelijk democratisch en sterk beïnvloed door politieke manipulatie, intimidatie en machtsmisbruik. Zo zijn er nog vele andere voorbeelden te geven. Democratie beschermt dus helemaal niks.quote:Op zaterdag 1 november 2025 10:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Democratie is het enige middel en die beschermen moet juist hét doel zijn van welke samenstelling van de Kamer ook.
Zo kun je net zo goed redeneren dat D66, die nu won in veel GL-PvdA bolwerken, gek is als ze in een puur rechts kabinet stappen, dan gooien ze de kans op dit resultaat doortrekken in de gemeenteraadsverkiezingen gewoon weg. Die hebben wat dat betreft gewoon GL-PvdA nodig.quote:Op zaterdag 1 november 2025 10:02 schreef PieterDeRijcke het volgende:
Met de gemeenteraadsverkiezingen volgend jaar en provinciale staten (dus eerste Kamer) het jaar erop, lijkt me de kans vrij klein dat de vvd in een kabinet met GlPvdA stapt.
Tenzij ze graag willen halveren in zetels. 😆
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |