Uitslagenkaart:quote:Rob Trip gidst de kijker de hele avond door de uitslagen van de Tweede Kamerverkiezingen.
Marleen de Rooy en Arjan Noorlander zijn de duiders van dienst. Albert Bos bedient het grote uitslagenscherm.
Wie worden de winnaars en de verliezers, en wat zijn de gevolgen voor de politieke verhoudingen?
Om 21.00 zijn er de eerste exitpolls, het uitslagenscherm wordt continu bijgewerkt en er wordt uitgebreid tijd vrijgemaakt voor reacties vanop partijbijeenkomsten in heel Nederland.
Ergens tussen 21.15 en 22.00 uur druppelen de eerste uitslagen binnen via de verkiezingsdienst van persbureau ANP. De kleinste gemeenten van het land, met ieder niet meer dan zo'n duizend stemgerechtigde inwoners, doen bij iedere verkiezing hun uiterste best om de eerste te zijn. De afgelopen keren was het steeds Schiermonnikoog, doorgaans gevolgd door Vlieland of het Gelderse Rozendaal.
De eerste iets grotere gemeenten laten pas vanaf 22.30 van zich horen. Vanaf 23.00 uur komt er voorzichtig enig tempo in de uitslagenstroom, hoewel de tendens de afgelopen jaren is dat de gemeentelijke uitslagen steeds langer op zich laten wachten.
In de loop van de nacht komt het ANP met de eerste, "voorlopige" prognoses van de zetelverdeling in de Tweede Kamer. Omdat die gebaseerd zijn op daadwerkelijke uitslagen, zouden die nauwkeuriger moeten zijn dan de exitpoll.
Later donderdag, als alle uitslagen binnen zijn, hoopt het ANP de voorlopige prognose om te zetten naar een definitieve. Alleen als de uitslagen van grote steden dan bijvoorbeeld nog niet binnen zijn, lukt dat niet. Het bureau blijft van een prognose spreken omdat het de Kiesraad is die de uitslag formeel moet vaststellen.
https://nos.nl/liveblog/2(...)pen-van-d66-door-anpquote:De campagnetijd is voorbij en er ligt nu een andere verantwoordelijkheid, aldus Jetten. Hij komt dinsdag met een verkenner die met "alle politieke aspecten van het spectrum" goed kan samenwerken.
De vraag is uiteindelijk of ze slechts hun huid duur willen verkopen (wat logisch zou zijn) of dat ze gewoon écht niet met PvdA/GL willen. Op basis van het taalgebruik van Brekelmans lijkt het op het eerste maar op basis van hoe we Yesilgoz kennen lijkt het op het tweede. Er zal intern binnen de VVD ook conflict zijn hierover tussen de twee welbekende stromingen.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 16:21 schreef TheVulture het volgende:
[..]
Vooralsnog blijft die hele partijtop ook in die modus hangen dus dit worden nog taaie maanden:
Bron NOS
[..]
Men gaat vrij breed voor een stabiel kabinet. Dan is de kans dat je uitkomt op een combinatie die in geen van beide Kamers in de buurt van een meerderheid komt niet zo bijster groot.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 16:59 schreef Jojoke het volgende:
[..]
https://nos.nl/liveblog/2(...)pen-van-d66-door-anp
Een verkenner die bij iedereen goed ligt? Misschien wordt Kim Putters weer uit de kast gehaald?
Dan neemt de kans op een rompkabinet van D66-VVD-CDA met wisselende meerderheden toe, want het is een hele creatieve man die op unieke wijze partijen samenbrengt.
Ik geloof überhaupt niet dat Zaanstad een echte gemeente is. Is er iemand hier ooit in Zaanstad geweest? Assen en Delft zouden er ook in zitten, die plaatsen liggen helemaal niet bij elkaar en het enige wat je ziet als je het googlet is AI-gegenereerde plaatjes zoals hier, duidelijk nep.quote:
Die hadden brand in het stadhuis verkiezingsnacht en sindsdien stroomproblemen op het stadhuis.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 17:17 schreef Alpha0 het volgende:
Mijn god wat is er in die limbostad Venray aan de hand? Kom eens met die uitslag!
De D666 burgermeester is nog bezig met PVV stembiljetten ongeldig te maken, dat snap je toch wel?quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 17:17 schreef Alpha0 het volgende:
Mijn god wat is er in die limbostad Venray aan de hand? Kom eens met die uitslag!
Dat tellen ging toch allemaal handmatig, heb je geen stroom voor nodig, of deed het koffiezet apparaat het niet waardoor ze allemaal in slaap sukkelen daar.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 17:19 schreef Wienerschnitzels het volgende:
[..]
Die hadden brand in het stadhuis verkiezingsnacht en sindsdien stroomproblemen op het stadhuis.
Ja maar de printers deden het dus niet om die extra stembiljetten voor D66 te maken.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 17:22 schreef Alpha0 het volgende:
[..]
Dat tellen ging toch allemaal handmatig, heb je geen stroom voor nodig, of deed het koffiezet apparaat het niet waardoor ze allemaal in slaap sukkelen daar.
Die Kiesraad heeft overigens inmiddels wél gereageerd. Op X.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 17:44 schreef golfer het volgende:
Geert is een hele slechte verliezer. Wat een kinderachtig manneke is het toch.
bron NOS:
PVV-leider Wilders heeft meerdere berichten gedeeld op X waarin de onafhankelijkheid van de Kiesraad in twijfel wordt getrokken. Hij stuurt een bericht rond waarin staat dat de beveiliging van de verkiezingssoftware is onderzocht door een bedrijf dat eigendom is van een vertrouwenspersoon van D66. "Klopt dit bericht?", schrijft Wilders boven de tekst.
Het genoemde bedrijf heeft in de aanloop naar deze verkiezingen geen software van de Kiesraad onderzocht. Dat melden bronnen in de security-industrie aan de NOS.
Een half uur eerder postte Wilders twee berichten waarin wordt gesuggereerd dat er onregelmatigheden waren tijdens het stemproces. "Het regent berichten", schrijft Wilders. De herkomst van de berichten is niet duidelijk.
Weer later post Wilders: 'Van welke partij is de burgemeester van Venray eigenlijk? Misschien weet persbureau ANP66 dat."
De Kiesraad heeft nog niet gereageerd.
Ik heb geen X. Wat hebben ze daar dan hierover gepost?quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 18:12 schreef Whiskers2009 het volgende:
Die Kiesraad heeft overigens inmiddels wél gereageerd. Op X.
Ik heb ook geen X. Ik zag het hier ergens (POL of VKZ). Ff zoeken.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 18:30 schreef golfer het volgende:
[..]
Ik heb geen X. Wat hebben ze daar dan hierover gepost?
NOS liveblogquote:Op vrijdag 31 oktober 2025 18:30 schreef golfer het volgende:
[..]
Ik heb geen X. Wat hebben ze daar dan hierover gepost?
Hier: POL / Nederlandse Politiek #625 Les jeux sont faitsquote:Op vrijdag 31 oktober 2025 18:30 schreef golfer het volgende:
[..]
Ik heb geen X. Wat hebben ze daar dan hierover gepost?
Het maakt de aanhangers allemaal niet uit of iets waarheid is of niet, ze willen erin geloven. Zie ook:quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 18:39 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Hier: POL / Nederlandse Politiek #625 Les jeux sont faits
Post #281
En ze hebben daarna kennelijk nog meer getweet. Over in welke gemeentes wél ongeldige stemmen zijn uitgebracht en waarom. En uitleg over de (on)geldigheid van stemmen enzo.
Diezelfde software waarmee Wilders 2 jaar geleden 37 zetels haaldequote:Op vrijdag 31 oktober 2025 18:38 schreef Evangelion het volgende:
[..]
NOS liveblog
17:41
Deel deze update
Kiesraad reageert op tweet Wilders
De Kiesraad heeft gereageerd op berichten waarin de onafhankelijkheid van de instantie in twijfel wordt getrokken. Die berichten worden gedeeld door PVV-leider Wilders. Onder het bericht van Wilders op X stelt de Kiesraad dat de "huidige versie van de Ondersteunende Software Verkiezingen is gepentest door Fox-IT".
Daarmee weerspreekt de Kiesraad de aantijging dat de beveiliging van de verkiezingssoftware is onderzocht door een bedrijf dat eigendom is van een vertrouwenspersoon van D66.
Ze kunnen daar alleen nog maar met daglicht stemmen, en de postkoets met de resultaten is ook even onderweg naar de moderne wereld.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 17:17 schreef Alpha0 het volgende:
Mijn god wat is er in die limbostad Venray aan de hand? Kom eens met die uitslag!
Dat was natuurlijk al verdacht.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 18:43 schreef Starflyer het volgende:
[..]
Diezelfde software waarmee Wilders 2 jaar geleden 37 zetels haalde
Helaas niet alleen kinderachtig, maar bewust bezig met het ondermijnen van de democratie voor eigen politiek gewin. Heel gevaarlijk.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 18:39 schreef augurk2025 het volgende:
Wilders is een kinderachtige man. Accepteer gewoon je verlies en probeer het over 4 jaar weer, ongelofelijke paardenlul
Het is Brabant he. Daar zullen ze wel telstapeltjes van 5 maken en het dan nog verkeerd doenquote:
Limburg..quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 19:30 schreef Caland het volgende:
[..]
Het is Brabant he. Daar zullen ze wel telstapeltjes van 5 maken en het dan nog verkeerd doen
Limburg toch?quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 19:30 schreef Caland het volgende:
[..]
Het is Brabant he. Daar zullen ze wel telstapeltjes van 5 maken en het dan nog verkeerd doen
Godverdomme.quote:
quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 19:44 schreef Alpha0 het volgende:
Jetten was de 2 weken voor de verkiezingen elke dag met zijn kop bij de Slimste Mens op TV, een programma van de NPO. Als dat geen verkiezingsfraude is.Echt ongehoord dit.
quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 19:42 schreef Caland het volgende:
[..]
Godverdomme.
Dan geldt het alsnog natuurlijk maar in mijn hoofd was Venray altijd Brabant
Negeer mij maar hoor..quote:
Je bent niet serieus toch? Toch?quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 19:44 schreef Alpha0 het volgende:
Jetten was de 2 weken voor de verkiezingen elke dag met zijn kop bij de Slimste Mens op TV, een programma van de NPO. Als dat geen verkiezingsfraude is.Echt ongehoord dit.
Dit is inderdaad gewoon schaamteloos het Trump-draaiboek. Erg doorzichtig.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 18:15 schreef Tomatenboer het volgende:
Wilders haalt echt alles uit de kast zeg.
Hij gaat steeds meer op Trump lijken.
Gevaarlijk hoor. We hebben bij de Els rechts demonstratie gezien hoezeer het geweld onder de oppervlakte ligt bij zijn extreem-rechtse aanhang.
Nu je het zegt, in België was Bart de Wever een bekende kandidaat en die is nu premier. Het is een comploooohooot.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 19:44 schreef Alpha0 het volgende:
Jetten was de 2 weken voor de verkiezingen elke dag met zijn kop bij de Slimste Mens op TV, een programma van de NPO. Als dat geen verkiezingsfraude is.Echt ongehoord dit.
De PVV heeft het kabinet extra net na de opnames laten vallen zodat Jetten daar van kon profiteren!quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 20:07 schreef Monolith het volgende:
[..]
Nu je het zegt, in België was Bart de Wever een bekende kandidaat en die is nu premier. Het is een comploooohooot.
Natuurlijk, want het was al in de zomer opgenomen en alle kandidaten belanden in de finalequote:Op vrijdag 31 oktober 2025 19:44 schreef Alpha0 het volgende:
Jetten was de 2 weken voor de verkiezingen elke dag met zijn kop bij de Slimste Mens op TV, een programma van de NPO. Als dat geen verkiezingsfraude is.Echt ongehoord dit.
Dus?!quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 20:09 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Natuurlijk, want het was al in de zomer opgenomen en alle kandidaten belanden in de finale
Een trein is geen bus. Een knoop is geen lus. Je broer is niet je zus. Een Amerikaan is geen Rus.quote:
quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 20:11 schreef Alpha0 het volgende:
Ik zeg niet dat het een complot is, kan best toeval zijn. Vind het alleen niet kunnen zo vlak voor de verkiezingen. Had die uitzendingen geannuleerd.
6 minuten te vroeg, sinds 19:34 wel bekend.quote:
:’)quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 20:11 schreef Alpha0 het volgende:
Ik zeg niet dat het een complot is, kan best toeval zijn. Vind het alleen niet kunnen zo vlak voor de verkiezingen. Had die uitzendingen geannuleerd.
Ja Hallo Venray.quote:
Het is vooral vreemd dat Herman van der Zandt de verkiezingen niet heeft gewonnen.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 19:44 schreef Alpha0 het volgende:
Jetten was de 2 weken voor de verkiezingen elke dag met zijn kop bij de Slimste Mens op TV, een programma van de NPO. Als dat geen verkiezingsfraude is.Echt ongehoord dit.
Slow Changequote:
Henk Koorn nog live gezien vorige week, komt wel dichtbij zo.quote:
Alweer zo'n met goede argumenten onderbouwde post.quote:Op zaterdag 1 november 2025 11:42 schreef PzKpfw het volgende:
Uiteindelijk is stemmen gewoon kiezen hoe je genaaid gaat worden.
En klap is geen kusquote:Op vrijdag 31 oktober 2025 20:11 schreef Perrin het volgende:
[..]
Een trein is geen bus. Een knoop is geen lus. Je broer is niet je zus. Een Amerikaan is geen Rus.
Ik denk ook op 7-11, want dan is de officiële uitslag bekend en daarmee ook de kiesdeler.quote:Op zaterdag 1 november 2025 11:50 schreef Perrin het volgende:
Wanneer weten we eigenlijk ook de voorkeursstemmen?
quote:Op zaterdag 1 november 2025 11:53 schreef 2172619626795 het volgende:
[..]
En klap is geen kus
Een fles is geen fust
Een duif is geen mus
Een min is geen plus
quote:Op zaterdag 1 november 2025 12:08 schreef Perrin het volgende:
[..]![]()
een taak is geen klus, guur is niet knus, een speer is geen discus, een tulp is geen krokus
Hoe zou jij dat willen?quote:Op zaterdag 1 november 2025 11:42 schreef PzKpfw het volgende:
Uiteindelijk is stemmen gewoon kiezen hoe je genaaid gaat worden.
Jij bent vast leuk op feestjes.quote:Op zaterdag 1 november 2025 11:48 schreef golfer het volgende:
[..]
Alweer zo'n met goede argumenten onderbouwde post.
Ja. Want in tegenstelling tot jou heb ik wel interessante en onderbouwde verhalen te vertellen.quote:
Bescheidenheid siert de mens.quote:Op zaterdag 1 november 2025 14:02 schreef golfer het volgende:
[..]
Ja. Want in tegenstelling tot jou heb ik wel interessante en onderbouwde verhalen te vertellen.
Wilders is gewoon een D66 in PVV kleren. Daarom stemt hij ook altijd mee met de VVD. Die VVD die samen D66 in de zelfde fractie in Brussel zit.quote:Op vrijdag 31 oktober 2025 19:44 schreef Alpha0 het volgende:
Jetten was de 2 weken voor de verkiezingen elke dag met zijn kop bij de Slimste Mens op TV, een programma van de NPO. Als dat geen verkiezingsfraude is.Echt ongehoord dit.
quote:D66 kreeg ruim 16.000 briefstemmen. Dat waren bijna 8600 stemmen meer dan de PVV: de partij van Geert Wilders kreeg 7451 briefstemmen.
Nee.quote:Op maandag 3 november 2025 20:24 schreef Lichtloper het volgende:
Is dat genoeg voor een extra restzetel?
Er zijn veel hertellingen/definitieve uitslagen gekomen vandaag. Verschil lag al net onder de 20.000 voordat de briefstemmen bekend werden.quote:Op maandag 3 november 2025 20:22 schreef Arcee het volgende:
D66: 1.788.817 stemmen
PVV: 1.760.362 stemmen
Verschil: 28.455 stemmen
Die 28K kan ik niet rijmen met die 8600 extra, want het verschil was volgens mij 14K.
Maar goed, wellicht waren er nog meer plussen en minnen te verrekenen.
Geen idee, maar Wilders moet z'n Trumpiaanse mond houden. Twijfel zaaien over verkiezingen houden ze maar mooi aan de andere kant van de oceaan.quote:Op maandag 3 november 2025 20:27 schreef Momo het volgende:
Kan er nog een keer opnieuw geteld worden als Wilders dat zou willen?
De invloed van buitenlandstemmers zou een stuk groter kunnen zijnquote:Op maandag 3 november 2025 20:13 schreef Momo het volgende:
GroenLinks-PvdA grootste bij de kiezers in het buitenland
Daar zijn de buitenland stemmen
[..]
https://www.msn.com/nl-nl(...)er-maken/ar-AA1OXYjPquote:Meer dan 700.000 Nederlanders gooien hun stem weg: buitenlandstemmen zouden Kamer een stuk linkser maken
Er wonen bijna 900.000 Nederlanders in het buitenland en die groep zou een groot verschil kunnen maken bij de verkiezingen. Toch laat het overgrote deel zijn stem liggen. Als ze wél massaal zouden stemmen, zou de Tweede Kamer er vermoedelijk een stuk linkser uitzien.
Uit een rondgang onder deskundigen blijkt dat Nederlanders in het buitenland samen goed zijn voor zo’n twaalf zetels. Maar omdat de opkomst laag is, bepalen ze in de praktijk slechts één of twee zetels.
“Een grote groep weet niet eens dat ze mógen stemmen vanuit het buitenland”, zegt hoogleraar politicologie Henk van der Kolk. “En bij veel mensen is onbekend dat ze zich eerst moeten registreren om stembiljetten te ontvangen.”
Traag en bureaucratisch
Wie wil stemmen vanuit het buitenland, moet geduld hebben. Volgens de Stichting Nederlanders buiten Nederland (SNBN) zijn de procedures “bureaucratisch en onduidelijk”. Voorzitter Eelco Keij, die in New York woont, zegt: “De post uit Spanje doet er soms wel een maand over. In Canada is er een poststaking. En in Amerika vond de post die Nederlandse oranje enveloppen verdacht: die zijn de laatste keer allemaal apart gelegd.”
Daarom moeten veel mensen hun stem al weken van tevoren opsturen, nog voordat de verkiezingscampagne echt op gang is. “Dus je stemt met onvolledige informatie”, legt Keij uit in het AD.
Digitaal stemmen
Van de 890.000 Nederlanders in het buitenland hebben zich slechts 135.000 officieel geregistreerd om te mogen stemmen. Daarvan brengt ongeveer tweederde daadwerkelijk een stem uit. Volgens Keij is dat een gemiste kans: “Elke stem die verloren gaat is er één te veel. De overheid heeft echt nog een lange weg te gaan om dit te verbeteren.”
Zijn stichting pleit voor een ‘emigratiepakket’ met duidelijke informatie én voor een proef met digitaal stemmen. “Dat zou alles veel makkelijker maken, minder bureaucratisch”, zegt Keij. “De Fransen hebben er mee geëxperimenteerd. D66 en Volt willen ook zo’n proef.”
Linkse voorkeur
Bij de verkiezingen van 2023 stemde in het buitenland 28 procent op PvdA-GL, tegenover 15 procent in Nederland. De PVV kreeg slechts 6 procent van de buitenlandse stemmen, terwijl die in Nederland 23 procent binnenharkte. Volgens Van der Kolk is dat logisch: “Nederlanders in het buitenland zijn vaak internationaal georiënteerd. Die oriëntatie zie je ook terug in hun politieke voorkeuren.”
In principe niet.quote:Op maandag 3 november 2025 20:27 schreef Momo het volgende:
Kan er nog een keer opnieuw geteld worden als Wilders dat zou willen?
Trump act viel niet in de smaak behalve bij de FvD neigende achterban. Nu weer normaal Nederlands doen.quote:
Wat een triest artikelquote:Op maandag 3 november 2025 20:50 schreef FundsAreSafu het volgende:
[..]
De invloed van buitenlandstemmers zou een stuk groter kunnen zijn
[..]
https://www.msn.com/nl-nl(...)er-maken/ar-AA1OXYjP
Nouja volgens de wet ben je onderdeel van het politieke landschap en heb je het recht om mee te beslissen over de toekomst zolang je de Nederlandse nationaliteit hebt. Je hebt ook nog steeds te maken met Nederlandse wetten en wellicht allerlei familiebanden, financiële banden, etc.quote:Op dinsdag 4 november 2025 21:38 schreef Nattekat het volgende:
[..]
Wat een triest artikel
Als je permanent in het buitenland woont, is het niets meer dan normaal om je stem te laten voor wat het is.
quote:Weinig stemmen voor 4 lijsttrekkers
Vier lijsttrekkers van partijen die
vorige week in de Tweede Kamer werden
verkozen,kregen minder dan de helft van
het aantal stemmen op hun partij.Frans
Timmermans (GL-PvdA) kreeg met 38% het
laagste percentage kiezers achter zich.
Van der Plas van BBB (44%),Yesilgöz van
de VVD (46%) en Dassen van Volt (47%)
kregen eveneens minder dan de helft van
de stemmen op hun partij.Wilders van de
PVV scoorde met 95% het hoogst,blijkt
uit een analyse van de NOS.
Bij GL-PvdA lijken de voorkeurstemmen
voor vrouwen meegespeeld te hebben.Bij
BBB gingen veel stemmen naar de nummer
2,Mona Keijzer.Bij de VVD kreeg Vincent
Karremans veel voorkeurstemmen.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |