FlippingCoin | donderdag 9 oktober 2025 @ 14:14 |

Maandag 6 mei: Studenten slaan tentenkamp op uit protest tegen relaties UvA met Israelische instanties.
Bekijk deze YouTube-video
Dinsdag 7 mei: In de daarop volgende nacht wordt het tentenkamp ontruimd door de politie:
Bekijk deze YouTube-video
In de loop van dag volgt een protestmars naar UvA gebouwen in de binnenstad van Amsterdam, die bezet worden.
Woensdag 8 mei: In de middag worden door de politie de bezette UvA gebouwen ontruimd. In de omliggende omgeving breken ongeregeldheden uit.
Bekijk deze YouTube-video
Donderdag 9 mei: Een protestmars vanaf de UvA gebouwen in Amsterdam Oost eindigt met 2 minuten stilte bij het Maagdenhuis aan het Spui.

Vrijdag 10 mei: Tijdens de ingelaste vergadering van de Amsterdamse gemeenteraad wordt buiten door studenten geprotesteerd.
Bekijk deze YouTube-video
Maandag 13 mei: Na een zgn. Walk Out worden gebouwen van de UvA bij Roeterseiland bezet. De politie wordt ingezet om de ontruiming in gang te zetten.
Bekijk deze YouTube-video
SPOILER: Oorspronkelijke OP Politie roept op om weg te blijven van pro-Palestijns protest bij Universiteit van Amsterdamquote: AMSTERDAM - De politie Amsterdam roept studenten op de bezetting van het Roeterseiland op de campus van de Universiteit van Amsterdam te beëindigen. De dienst stelt ook vast dat, nadat er maandagavond al de nodige onrust ontstond, de locatie ’een aanzuigende werking heeft’. „Wij roepen iedereen op om weg te blijven van Roeterseiland.” Daarna wordt mogelijk overgegaan tot ontruiming.
In het centrum van Amsterdam is nabij de Roeterseilandcampus onrust ontstaan na het opzetten van een tentenkamp voor de Palestijnse zaak. Zo’n tweehonderd studenten hebben op de campus op het terrein van de Universiteit van Amsterdam (UvA) maandag een eigen actieplek ingericht. Ze eisen dat de Amsterdamse universiteiten banden verbreken met Israël. ’s Avonds escaleerde de situatie, zo is te zien op beelden op sociale media.
Israëlische vlag in brand gestoken Bij schermutselingen tussen pro-Palestijnse betogers en mensen die uit tegenprotest een Israëlische vlag lieten zien, zijn de nodige klappen uitgedeeld. Een Israëlische vlag is afgepakt en in brand gestoken, is te zien in een filmpje. Er zijn vechtpartijen uitgebroken en er wordt met vuurwerkfakkels geschermd en gegooid
Man met hoofdwond afgevoerd Op X gaan ook video’s rond waarin is te zien hoe pro-Palestijnse betogers anderen belagen met stokken. Een jonge man die aan het filmen was op de Nieuwe Prinsengracht werd aangevallen en is volgens AT5 met een hoofdwond afgevoerd. Ook zijn er eerder op de avond fakkels afgestoken, waarbij paniek en geworstel ontstond. Door het vuurwerk ontstonden ook wat brandjes.
Burgemeester Femke Halsema kwam poolshoogte nemen bij de universiteit, zo is te zien op beelden. Ze is volgens fotografen in gesprek gegaan met een aantal demonstranten.
Vertegenwoordigers uit de Joodse gemeenschap wijzen er maandag op dat het tevens Jom Hashoa is, de herdenkingsdag van de Holocaust, en dat daar honderden meters verderop in de Hollandse Schouwburg ’s avonds een bijeenkomst voor was. Het Nieuw Israëlietisch Weekblad acht daarom ’de timing en de locatie van het kamp’ ongepast en ’anti-Joods’. Hoofdredacteur Esther Voet deelde maandagavond beelden van de onrust bij de Amsterdamse universiteit. Zij meldt op X dat ’Joodse jongeren een tegengeluid wilden laten horen’.
Eisen activistische studenten Eerder maandagmiddag schalde „Viva viva intifada” over de campus. Studenten met felgekleurde hesjes waren aanspreekpunt voor studenten die mee willen doen, of journalisten. Met De Telegraaf wordt echter niet gepraat, kwam een van de weinige wel Nederlands sprekende activisten vertellen nadat zij even hebben overlegd. Een videoploeg van De Telegraaf werd later weggepest, het werken hen onmogelijk gemaakt.
Op foldertjes die werden uitgedeeld, staan de eisen van de activistische studenten. Zij willen dat de Uva, Vrije Universiteit (VU) en het Amsterdam University College (AUC) onthullen welke banden zij hebben met Israëlische onderwijsinstellingen en bedrijven. Daarna moeten al die banden verbroken worden. Ze roepen studenten én docenten op zich aan te sluiten, en bijvoorbeeld hun lessen in het tentenkamp te houden. Daarnaast vragen de studenten om donaties in de vorm van geld, voedsel of kampeerspullen.
Verenigde staten Het idee van een pro-Palestijns tentenkamp lijkt overgewaaid te zijn uit de Verenigde Staten. In de afgelopen week zijn er veel protesten geweest op Amerikaanse universiteiten, sommige liepen zodanig uit de hand dat de politie betrokken raakte. Op de Universiteit van Virginia zijn dit weekend zeker 25 studenten gearresteerd. In totaal zijn, verspreid door het hele land, zo’n 2000 studenten in de boeien geslagen.
Momenteel wordt er ook geprotesteerd op de Universiteit van Gent. Verschillende protesten op universiteiten in Europa zijn de afgelopen week ontmanteld door de politie.
Israël hekelt de demonstraties op de universiteiten. President Isaac Herzog stelde donderdag dat prominente academische instellingen worden „besmet met haat en antisemitisme.” Ook sprak hij zijn steun uit voor de Joodse studenten.
quote:
LIVESTREAM Bekijk deze YouTube-video
|
FlippingCoin | donderdag 9 oktober 2025 @ 14:17 |
Bekijk deze YouTube-video
Mooie worden van de Wever op 1:44:05 na vragen vanuit het publiek over zijn standpunten over de oorlog in Gaza |
viagraap | donderdag 9 oktober 2025 @ 15:31 |
Bart de Wever Met zulke vrienden heb je geen vijanden meer nodig. |
Zoddie | donderdag 9 oktober 2025 @ 15:50 |
quote: Inderdaad een goed genuanceerde blik op de situatie. |
FlippingCoin | donderdag 9 oktober 2025 @ 15:53 |
quote: Zo ken ik jou als user, niet inhoudelijk maar lekker afgeven op de andere zaken. Wel zo gemakkelijk natuurlijk. |
viagraap | donderdag 9 oktober 2025 @ 17:26 |
quote: Als jij dingen die Bart de Wever zegt serieus wilt gaan nemen heeft het toch geen zin om verder te discussiëren. |
FlippingCoin | donderdag 9 oktober 2025 @ 17:34 |
quote: When the truth hurts we always hate the messenger |
Bofjijff | donderdag 9 oktober 2025 @ 17:39 |
quote: zonder het filmpje gezien te hebben weet ik al dat jij er weinig van snapt  |
viagraap | donderdag 9 oktober 2025 @ 17:39 |
quote: The truth? Ik heb eens geluisterd en volgens de Wever is de waarheid onder andere dat Israël zich vreselijk misdraagt, waarvan akte, maar dat de protesten vooral door anti-Westerse sentimenten gedragen worden. Gaap. Wel verfrissend om een politicus op z'n minst nog zijn best zien te doen om fatsoenlijk over te komen, in tegenstelling tot de meeste lijsttrekkers van FvD tot en met VVD. |
FlippingCoin | donderdag 9 oktober 2025 @ 17:53 |
quote: Op donderdag 9 oktober 2025 17:39 schreef viagraap het volgende:[..] The truth? Ik heb eens geluisterd en volgens de Wever is de waarheid onder andere dat Israël zich vreselijk misdraagt, waarvan akte, maar dat de protesten vooral door anti-Westerse sentimenten gedragen worden. Gaap. Wel verfrissend om een politicus op z'n minst nog zijn best zien te doen om fatsoenlijk over te komen, in tegenstelling tot de meeste lijsttrekkers van FvD tot en met VVD. je bent nog steeds niet bij machte het inhoudelijk te weerleggen zie ik? |
oblo | donderdag 9 oktober 2025 @ 17:56 |
quote: Misschien ook relevant om te benoemen dan dat deze user de terreur van hamas goedkeurt. Volgens zijn eigen woorden. |
thedeedster | donderdag 9 oktober 2025 @ 17:57 |
quote: Op donderdag 9 oktober 2025 17:56 schreef oblo het volgende:[..] Misschien ook relevant om te benoemen dan dat deze user de terreur van hamas goedkeurt. Volgens zijn eigen woorden. Tja, sommige Fokkers neem ik niet meer serieus. Gewoon zoveel mogelijk negeren.  |
FlippingCoin | donderdag 9 oktober 2025 @ 17:58 |
quote: Op donderdag 9 oktober 2025 17:56 schreef oblo het volgende:[..] Misschien ook relevant om te benoemen dan dat deze user de terreur van hamas goedkeurt. Volgens zijn eigen woorden. Inclusief het verkrachten en vermoorden van vrouwen en kinderen van 7 oktober of niet? |
oblo | donderdag 9 oktober 2025 @ 18:00 |
quote: Ik wil hem geen woorden in de mond leggen en daar blijft hij vaag over, dus dat moet je hem zelf nog een keer vragen. |
oblo | donderdag 9 oktober 2025 @ 18:02 |
Misschien heeft @HowardRoark die quote nog bij de hand. |
HowardRoark | donderdag 9 oktober 2025 @ 18:26 |
quote:
quote: Op donderdag 8 mei 2025 14:56 schreef oblo het volgende:[..] Er staat niet “ik kan mij voorstellen”. Er staat het dat het uiteraard terecht is dat ze terreur plegen. Als je het terecht vindt dat Hamas terreur pleegt, dan neem je het op voor Hamas. Geen idee hoe het jou gelukt is daar wat anders van te maken.
quote: Op donderdag 8 mei 2025 14:58 schreef viagraap het volgende:[..] Ik vind het ook terecht, al zou ik liever een situatie zien waarin ze dat niet doen. Om van maar één der strijdende partijen te verwachten dat ze redelijker zijn lijkt me in deze situatie nogal wereldvreemd.
|
FlippingCoin | donderdag 9 oktober 2025 @ 18:43 |
quote: Wat had die gebruiker ook alweer geschreven iets met fatsoenlijk overkomen toch? Dit is hoe fatsoen er schijnbaar uitziet, het goedkeuren van het verkrachten en vermoorden van kinderen. |
michaelmoore | donderdag 9 oktober 2025 @ 20:40 |
HAMAS kan veel dode gijzelaars niet meer vinden
quote: 51 minuten geleden In een volgende fase van Gaza-deal zal een "ontwapening" plaatsvinden, verzekert Trump
In de volgende fase van de Gaza-deal zal er een "ontwapening" plaatsvinden, aldus Amerikaans president Donald Trump donderdagavond. De eerste fase van het akkoord werd eerder vandaag ondertekend.
De volgende fase zal ook een "terugtrekking" van de manschappen inhouden, maar Trump zegt dat de terugkeer van de laatste gijzelaars absolute prioriteit heeft.
De Amerikaanse president erkende tijdens een vergadering van zijn ministerraad in het Witte Huis dat de lichamen van sommige gijzelaars "moeilijk te vinden" zullen zijn. [/quote] |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 10:57 |
quote: Wat valt er inhoudelijk te weerleggen? Als de Wever denkt dat het om anti-Westers zijn gaat valt er weinig meer te zeggen behalve dat hij een vage stropop optuigt om maar niet op de inhoud in te hoeven gaan. Het is klinkklare onzin. Snapt de Wever zelf wel welk systeem hij denkt te verdedigen? |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:08 |
quote: Op donderdag 9 oktober 2025 18:43 schreef FlippingCoin het volgende:[..] Wat had die gebruiker ook alweer geschreven iets met fatsoenlijk overkomen toch? Dit is hoe fatsoen er schijnbaar uitziet, het goedkeuren van het verkrachten en vermoorden van kinderen. Ah ik zie dat het tijd is om de persoon verdacht te maken ipv de argumenten. Probeer dat dan op z'n minst te doen met dingen waarvan je begrijpt wat er staat. Er staat nergens dat ik die zaken goedkeur, er staat dat ik het terecht vindt dat hamas terreur pleegt. Dat is namelijk zo'n beetje het enige wat ze nog kunnen doen in hun situatie. Israël heeft alles wat hamas op 7 oktober heeft gedaan óók gedaan, maar dan op een veel massalere schaal, zowel voor als na 7 oktober. Dat schijnen een hoop users hier helemaal terecht te vinden, om dubieuze redenen.
Als ik zeg dat het terecht is dat hamas terreur pleegt, keur ik het daarmee niet goed. Als ik had geweten dat dat onderscheid jullie echt te moeilijk is had ik een ander woord gebruikt, maar iets zegt me dat dat niet uit had gemaakt. Jullie verwachten van de Palestijnen kennelijk dat ze op hun rug gaan liggen en maar ondergaan dat hun bestaan met dodelijk geweld van hen wordt gestolen, maar als ze dan een keer terugslaan zijn jullie ineens diep in shock. Begin anders nog eens over nooit bewezen baby's in ovens. Of over verkrachtingen van baby's zelfs, nog zo'n klassieker. Net zoals een genocide of nee sorry, etnische zuivering, want jullie wachten braaf op een gerechtelijke uitspraak hoewel sommige users alvast voorsorteren daarop door het ICC ongeloofwaardig te noemen.
Kom er nou eens eerlijk voor uit: als moslims het slachtoffer zijn, is er niets aan de hand. Als moslims dader zijn, staat de wereld in brand. Ja moslims zijn ook daders, wat een verrassing Er is op dit moment maar één kamp in dit conflict die op bijna industriële schaal misdaden tegen de menselijkheid pleegt, en jullie staan er nog net niet bij te applaudisseren als je uberhaupt al durft te geloven dat het zo is. Dus ja, hamas heeft terecht van zich afgebeten
[ Bericht 3% gewijzigd door Frutsel op 10-10-2025 11:23:12 (probeer het zonder krachttermen aub) ] |
FlippingCoin | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:12 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 10:57 schreef viagraap het volgende:[..] Wat valt er inhoudelijk te weerleggen? Als de Wever denkt dat het om anti-Westers zijn gaat valt er weinig meer te zeggen behalve dat hij een vage stropop optuigt om maar niet op de inhoud in te hoeven gaan. Het is klinkklare onzin. Snapt de Wever zelf wel welk systeem hij denkt te verdedigen? Huh, hij heeft de inhoud uitgebreid besproken, de oorlog veroordeelt, wat verwacht je nog meer dan? Verder heeft die een prima theorie, waarom is er zoveel meer aandacht voor precies deze oorlog? |
FlippingCoin | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:13 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:08 schreef viagraap het volgende:[..] Ah ik zie dat het tijd is om de persoon verdacht te maken ipv de argumenten. Probeer dat dan op z'n minst te doen met dingen waarvan je begrijpt wat er staat. Er staat nergens dat ik die zaken goedkeur, er staat dat ik het terecht vindt dat hamas terreur pleegt. Dat is namelijk zo'n beetje het enige wat ze nog kunnen doen in hun situatie. Israël heeft alles wat hamas op 7 oktober heeft gedaan óók gedaan, maar dan op een veel massalere schaal, zowel voor als na 7 oktober. Dat schijnen een hoop users hier helemaal terecht te vinden, om dubieuze redenen. Als ik zeg dat het terecht is dat hamas terreur pleegt, keur ik het daarmee niet goed. Als ik had geweten dat dat onderscheid jullie echt te moeilijk is had ik een ander woord gebruikt, maar iets zegt me dat dat niet uit had gemaakt. Jullie verwachten van de Palestijnen kennelijk dat ze op hun rug gaan liggen en maar ondergaan dat hun bestaan met dodelijk geweld van hen wordt gestolen, maar als ze dan een keer terugslaan zijn jullie ineens diep in shock. Stelletje hypocriete sneuneuzen. Begin anders nog eens over nooit bewezen baby's in ovens. Of over verkrachtingen van baby's zelfs, nog zo'n klassieker. Verkrachtingen van Palestijnen in martelkampen zijn natuurlijk geen probleem voor jullie, dát is terecht. Net zoals een genocide of nee sorry, etnische zuivering, want jullie wachten braaf op een gerechtelijke uitspraak hoewel sommige users alvast voorsorteren daarop door het ICC ongeloofwaardig te noemen. Kom er nou eens eerlijk voor uit: als moslims het slachtoffer zijn, is er niets aan de hand. Als moslims dader zijn, staat de wereld in brand. Ja moslims zijn ook daders, wat een verrassing  Er is op dit moment maar één kamp in dit conflict die op bijna industriële schaal misdaden tegen de menselijkheid pleegt, en jullie staan er nog net niet bij te applaudisseren als je uberhaupt al durft te geloven dat het zo is. Dus ja, hamas heeft terecht van zich afgebeten, stelletje kleuters. Terecht 1) •gegrond op een juist oordeel, dat wat het goede is.
Right back at you! |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:22 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:12 schreef FlippingCoin het volgende:[..] Huh, hij heeft de inhoud uitgebreid besproken, de oorlog veroordeelt, wat verwacht je nog meer dan?  Verder heeft die een prima theorie, waarom is er zoveel meer aandacht voor precies deze oorlog? Really? Gaan we deze wéér proberen? Zijn we wéér bij dit argument aangekomen? - Men hoeft niemand ervan te overtuigen dat andere genocides een slechte zaak zijn. Hoe zie je zo'n 'discussie' voor je? 'Niet best heh al die doden in Sudan'. 'Inderdaad' zegt de ander dan. En dan? - Het Westen heeft allerlei zeer makkelijk toepasbare methoden om Israël te overtuigen geen genocide te plegen. Het is alleen al te bedonderd om zich er eensgezind over uit te spreken. Iets wat wél gebeurt bij Sudan, Jemen, Oeigoeren, etc. Hoewel bij Jemen er allerlei oliebelangen de zaak ingewikkelder maken, maar het lijkt me vrij duidelijk dat mensen die tegen genocide protesteren het geen donder interesseert dat Saudi-Arabië niet te boos mag worden. - We handelen in wapens met ze, wat wil je uberhaupt nog meer weten?
Echt pleur toch eens op met doen alsof je niet begrijpt waarom nou juist deze genocide zoveel aandacht krijgt. Als je dat echt niet weet ben je behalve dom ook nog eens lui. |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:24 |
quote: Dus jij zou het niet goed vinden om terug te slaan tegen mensen die je land afpakken, tienduizenden mensen uit je stad of dorp ontvoeren, verkrachten, martelen, je toegang tot water beperken, moet ik doorgaan? Jij laat dat allemaal over je kant gaan? Ben je een fucking lafaard die nergens iets om geeft? |
oblo | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:26 |
quote:
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:08 schreef viagraap het volgende:[..] Er staat nergens dat ik die zaken goedkeur, er staat dat ik het terecht vindt dat hamas terreur pleegt. Als ik zeg dat het terecht is dat hamas terreur pleegt, keur ik het daarmee niet goed. Dus ja, hamas heeft terecht van zich afgebeten
|
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:31 |
quote: Ja? Het is dus te moeilijk voor je? Ik vind het terecht dat hamas terugslaat, dat er dan verkrachtingen en willekeurige moordpartijen plaatsvinden keur ik niet goed. Zo beter? |
oblo | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:35 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:31 schreef viagraap het volgende:[..] Ja? Het is dus te moeilijk voor je? Ik vind het terecht dat hamas terugslaat, dat er dan verkrachtingen en willekeurige moordpartijen plaatsvinden keur ik niet goed. Zo beter? Je zou toch een ander woord dan terecht gebruiken? Nu snap ik het nog steeds niet. Zeg je nou: “ik vind het terecht dat hamas heeft verkracht en gemoord, maar ik keur het niet goed”?? |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:41 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:35 schreef oblo het volgende:[..] Je zou toch een ander woord dan terecht gebruiken? Nu snap ik het nog steeds niet. Zeg je nou: “ik vind het terecht dat hamas heeft verkracht en gemoord, maar ik keur het niet goed”?? Nee, waar staat dat? Ik vind het terecht dat Palestijnen, of dat nou hamas is of iemand anders trouwens, terugslaan. Ik keur verkrachtingen en willekeurige moordpartijen niet goed. Als we dit spelletje gaan spelen kan ik over een hoop andere users gaan beginnen die goedkeuren wat Israël doet. |
Ann-Lynn | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:44 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:13 schreef FlippingCoin het volgende:Jullie verwachten van de Palestijnen kennelijk dat ze op hun rug gaan liggen en maar ondergaan dat hun bestaan met dodelijk geweld van hen wordt gestolen, maar als ze dan een keer terugslaan zijn jullie ineens diep in shock. Je verwacht dus van het joodse volk, dat eeuwenlang door de arabieren (later deels omgedoopt tot Palestijnen) dodelijk geweld heeft ondergaan, verkracht en gemarteld werd, het allemaal maar accepteert. En als ze een keer terugslaan, is het niet goed. Het gepestte jongetje was het zat en sloeg terug en won zelfs tegen een bende hatelijke pestkoppen (Arabische Liga). En sindsdien zegt het jongetje: "jullie kunnen de pot op, ik laat me niet meer tot moes slaan" en houdt zich aan dat woord. De meeste pestkoppen zijn inmiddels verdergegaan met hun leven, maar een paar kunnen het niet laten. En gaan vervolgens janken als ze keer op keer na een kutactie van eigen kant terrein verliezen. |
oblo | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:44 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:41 schreef viagraap het volgende:[..] Nee, waar staat dat? Ik vind het terecht dat Palestijnen, of dat nou hamas is of iemand anders trouwens, terugslaan. Ik keur verkrachtingen en willekeurige moordpartijen niet goed. Als we dit spelletje gaan spelen kan ik over een hoop andere users gaan beginnen die goedkeuren wat Israël doet. Je zegt dat je terreur van hamas terecht vindt. Welke terreur is dan terecht? |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:49 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:44 schreef Ann-Lynn het volgende:[..] Je verwacht dus van het joodse volk, dat eeuwenlang door de arabieren (later deels omgedoopt tot Palestijnen) dodelijk geweld heeft ondergaan, verkracht en gemarteld werd, het allemaal maar accepteert. En als ze een keer terugslaan, is het niet goed. Het gepestte jongetje was het zat en sloeg terug en won zelfs tegen een bende hatelijke pestkoppen (Arabische Liga). En sindsdien zegt het jongetje: "jullie kunnen de pot op, ik laat me niet meer tot moes slaan" en houdt zich aan dat woord. De meeste pestkoppen zijn inmiddels verdergegaan met hun leven, maar een paar kunnen het niet laten. En gaan vervolgens janken als ze keer op keer na een kutactie van eigen kant terrein verliezen. Een buitengewoon vreemde voorstelling van zaken dit. Voor mijn part zijn ze letterlijk na het splijten van een zee en dwalen door de woestijn eindelijk ergens aangekomen, zodra je andermans huizen met geweld tot je neemt ben je de onderdrukker, klaar. En dan heb ik de huidige genocide nog niet eens benoemd. |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:50 |
quote: Alle terreur is een daad van verzet, of je het er nou mee eens bent of niet. |
EttovanBelgie | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:50 |
quote:  |
Ann-Lynn | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:50 |
quote: Welke terugsla-tactiek vind je wel goed? Raketten afvuren? Doen ze al decennia, maar Israël heeft een Iron Dome om zich ertegen te beschermen. Ontvoeringen? Doen ze al decennia, maar dat raakt maar een klein deel van de joden en haalt over het algemeen niet heel veel uit (ja, ze krijgen een veelvoud aan gevangenen terug, maar daarmee doen ze Israël nog steeds niet genoeg pijn). Aanslagen? Bommetje hier en daar laten ontploffen, mensen in de wildeweg neerschieten / steken, op mensen inrijden? Doen ze al decennia en krijgen telkens erna op hun kop.
Dus, wat is een door jou goedgekeurde tactiek? |
oblo | vrijdag 10 oktober 2025 @ 11:52 |
quote: Welke terreur is terecht?
Wat je nu zegt is dat de terreur van Hamas gerechtvaardigd is, maar dat je het niet goedkeurt. En blijkbaar keur je verkrachtingen ook niet goed. Maar zijn die wel gerechtvaardigd?
Waarom is het zo moeilijk om een duidelijk standpunt in te nemen? |
FlippingCoin | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:00 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:24 schreef viagraap het volgende:[..] Dus jij zou het niet goed vinden om terug te slaan tegen mensen die je land afpakken, tienduizenden mensen uit je stad of dorp ontvoeren, verkrachten, martelen, je toegang tot water beperken, moet ik doorgaan? Jij laat dat allemaal over je kant gaan? Ben je een fucking lafaard die nergens iets om geeft? Ik ben voor gewapende weerstand van de Palestijnen, ik ben tegen terreur op onschudlige mensen; ik ben volledig tegen het verkrachten van vrouwen kinderen en het vermoorden van babies.
Het is mogelijk dat compleet helder te uiten.  |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:04 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:50 schreef Ann-Lynn het volgende:[..] Welke terugsla-tactiek vind je wel goed? Raketten afvuren? Doen ze al decennia, maar Israël heeft een Iron Dome om zich ertegen te beschermen. Ontvoeringen? Doen ze al decennia, maar dat raakt maar een klein deel van de joden en haalt over het algemeen niet heel veel uit (ja, ze krijgen een veelvoud aan gevangenen terug, maar daarmee doen ze Israël nog steeds niet genoeg pijn). Aanslagen? Bommetje hier en daar laten ontploffen, mensen in de wildeweg neerschieten / steken, op mensen inrijden? Doen ze al decennia en krijgen telkens erna op hun kop. Dus, wat is een door jou goedgekeurde tactiek? Het gaat niet om de specifieke handelingen, het gaat om terugslaan an sich. Dat daar zulke wanhopige of extreme methoden tussen zitten is nu eenmaal een resultaat van de omstandigheden helaas. |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:05 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:52 schreef oblo het volgende:[..] Welke terreur is terecht? Wat je nu zegt is dat de terreur van Hamas gerechtvaardigd is, maar dat je het niet goedkeurt. En blijkbaar keur je verkrachtingen ook niet goed. Maar zijn die wel gerechtvaardigd? Waarom is het zo moeilijk om een duidelijk standpunt in te nemen? Ik snap oprecht niet wat je niet begrijpt.quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 12:00 schreef FlippingCoin het volgende:[..] Ik ben voor gewapende weerstand van de Palestijnen, ik ben tegen terreur op onschudlige mensen; ik ben volledig tegen het verkrachten van vrouwen kinderen en het vermoorden van babies. Het is mogelijk dat compleet helder te uiten.  Hoe zie jij gewapende weerstand van de Palestijnen voor je? Ook pre 7 oktober? |
oblo | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:11 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 12:05 schreef viagraap het volgende:[..] Ik snap oprecht niet wat je niet begrijpt. [..] Hoe zie jij gewapende weerstand van de Palestijnen voor je? Ook pre 7 oktober? Je gaat er expres niet op in. Iedereen vraagt je om duidelijkheid, maar je geeft nergens gehoor aan. Iedereen die dit topic nu leest zal denken dat jij achter hamas staat. |
Ann-Lynn | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:12 |
quote: Terugslaan an sich is dus het willekeurig vermoorden, verkrachten, ontvoeren en levend verbranden van Israëlische burgers. En niet-Israëlische ook, zoals de Thaise gastarbeiders.
Terugslaan in München 1972 en Manchester 2025. Dit zijn de specifieke handelingen waarvan je aangeeft dat je ze niet goedkeurt. Daarom zou ik graag willen weten welke specifieke handelingen Palestijnen volgens jou wel mogen uitvoeren om Israël terug het hok in te slaan. |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:16 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 12:11 schreef oblo het volgende:[..] Je gaat er expres niet op in. Iedereen vraagt je om duidelijkheid, maar je geeft nergens gehoor aan. Iedereen die dit topic nu leest zal denken dat jij achter hamas staat. Spreek voor jezelf. Ik ga er toch op in, wat wil je nog meer weten? Ik vind het terecht dat de Palestijnen terugslaan en betreur dat men daar inmiddels op een punt is gekomen dat het op zo'n manier moet. Ik ben echter niet zo naïef om blind te zijn voor de redenen daarvoor. |
oblo | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:16 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 12:16 schreef viagraap het volgende:[..] Spreek voor jezelf. Ik ga er toch op in, wat wil je nog meer weten? Ik vind het terecht dat de Palestijnen terugslaan en betreur dat men daar inmiddels op een punt is gekomen dat het op zo'n manier moet. Ik ben echter niet zo naïef om blind te zijn voor de redenen daarvoor. Welke terreur van hamas is gerechtvaardigd? |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:16 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 12:12 schreef Ann-Lynn het volgende:[..] Terugslaan an sich is dus het willekeurig vermoorden, verkrachten, ontvoeren en levend verbranden van Israëlische burgers. En niet-Israëlische ook, zoals de Thaise gastarbeiders. Terugslaan in München 1972 en Manchester 2025. Dit zijn de specifieke handelingen waarvan je aangeeft dat je ze niet goedkeurt. Daarom zou ik graag willen weten welke specifieke handelingen Palestijnen volgens jou wel mogen uitvoeren om Israël terug het hok in te slaan. Zie mijn reactie op oblo zojuist. En tegen jou zei ik al dat het niet om specifieke handelingen an sich gaat. |
viagraap | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:18 |
quote: Alle terreur. Ik keur het daarmee niet goed, maar dat is dus te moeilijk voor je. Als ik de terreur van hamas goed zou keuren zou ik die van Israël namelijk ook goed moeten keuren, zoals veel users hier. |
oblo | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:19 |
quote: Dat daar zulke wanhopige of extreme methoden tussen zitten is nu eenmaal een resultaat van de omstandigheden helaas.
Verkrachting, burgers levens verbranden, willekeurige moordpartijen dat zijn wanhopige methoden die nu eenmaal een resultaat zijn van de omstandigheden? |
LaDaDiDa | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:19 |
Zolang de Palestijnen hun haat voor Israël en joden boven de opbouw van hun eigen land verkiezen, gaat er niets veranderen.
50 jaar geleden zo, nu nog. |
Ann-Lynn | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:20 |
quote: Dit is echt bullshit, alles in het leven is specifiek. Je moet dingen kunnen concretiseren. Dat is ook mijn probleem met veel van jou uitspraken - er staat niets concreets tegenover. Als iemand aan je vraagt - wat wil je vanavond eten - en je zegt, ik heb geen specifieke wensen, zul je uiteindelijk iets concreets en specifieks op je bord krijgen.
De specifieke acties zijn acties die jij beweert niet goed te keuren. Echter zeg je - terugslaan mag, maar ik heb geen concreet voorbeeld hoe. Zie je hoe krom dit is? |
oblo | vrijdag 10 oktober 2025 @ 12:21 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 12:18 schreef viagraap het volgende:[..] Alle terreur. Ik keur het daarmee niet goed, maar dat is dus te moeilijk voor je. Als ik de terreur van hamas goed zou keuren zou ik die van Israël namelijk ook goed moeten keuren, zoals veel users hier. Willekeurige Israëlische burgers in brand steken en doodschieten is dus gerechtvaardigd volgens viagraap. Maar hij keurt het niet goed. |
Aether | vrijdag 10 oktober 2025 @ 15:25 |
Free, free, Maasvlakte.
quote:
|
Gizmogirl28 | vrijdag 10 oktober 2025 @ 16:01 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 11:50 schreef Ann-Lynn het volgende:[..] Welke terugsla-tactiek vind je wel goed? Raketten afvuren? Doen ze al decennia, maar Israël heeft een Iron Dome om zich ertegen te beschermen. Ontvoeringen? Doen ze al decennia, maar dat raakt maar een klein deel van de joden en haalt over het algemeen niet heel veel uit (ja, ze krijgen een veelvoud aan gevangenen terug, maar daarmee doen ze Israël nog steeds niet genoeg pijn). Aanslagen? Bommetje hier en daar laten ontploffen, mensen in de wildeweg neerschieten / steken, op mensen inrijden? Doen ze al decennia en krijgen telkens erna op hun kop. Dus, wat is een door jou goedgekeurde tactiek? Dat zijn ook de redenen dat ze vast zitten in hun eigen land. Via buurlanden komen ze er niet zomaar uit. |
Zoddie | vrijdag 10 oktober 2025 @ 16:09 |
quote: A: door alle maskers hoor je totaal niet wat ze roepen. B: De culturele toe-eigening is altijd sterk aanwezig bij de demonstranten, je zou denken dat die lui juist beter zouden weten. |
Qarrad | vrijdag 10 oktober 2025 @ 16:24 |
https://x.com/HarrygPettit/status/1976264434067608056
quote: We will not stop, or rest, until all the martyrs are avenged and the colony is gone. Vanuit het veilige Nijmegen zal de heer Hittepettit niet rusten. Het jammere is dat hele hordes deze idioot net zo serieus nemen als hij zichzelf. |
Gizmogirl28 | vrijdag 10 oktober 2025 @ 16:27 |
quote: En het Radboud vind het allemaal goed. |
Qarrad | vrijdag 10 oktober 2025 @ 16:32 |
quote: Ja, dat is wel vrij teleurstellend, de houding van het Radboud, de UvA, de UU, de UL en ga zo maar door. Je zou verwachten dat kritisch denken en vrijheid van meningsuiting voor iedereen gefaciliteerd werd op die instituten maar neen, het is er niet veilig als je het partijprogramma van Die Welle niet volgt. |
Toine51 | vrijdag 10 oktober 2025 @ 16:34 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 16:32 schreef Qarrad het volgende:[..] Ja, dat is wel vrij teleurstellend, de houding van het Radboud, de UvA, de UU, de UL en ga zo maar door. Je zou verwachten dat kritisch denken en vrijheid van meningsuiting voor iedereen gefaciliteerd werd op die instituten maar neen, het is er niet veilig als je het partijprogramma van Die Welle niet volgt. Weet je precies wat voor aanwas van die uni's komt met zulk gedachtegoed... |
Gizmogirl28 | vrijdag 10 oktober 2025 @ 16:38 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 16:32 schreef Qarrad het volgende:[..] Ja, dat is wel vrij teleurstellend, de houding van het Radboud, de UvA, de UU, de UL en ga zo maar door. Je zou verwachten dat kritisch denken en vrijheid van meningsuiting voor iedereen gefaciliteerd werd op die instituten maar neen, het is er niet veilig als je het partijprogramma van Die Welle niet volgt. Slappe hap idd. Ze vinden het gewoon oke dat Joden onderdrukt worden, die durven amper naar school te gaan. |
Qarrad | vrijdag 10 oktober 2025 @ 16:42 |
quote: Ja, dat wordt nog wat als je dan op de werkvloer aankomt en het niet gewenst of gepikt wordt dat jij alles om Gaza wilt laten draaien. Ik heb iets vergelijkbaars gehad met stagiairs van een zeker mbo die bij ons voor het eerst niet wegkwamen met "Ik ga me echt niks laten uitleggen door een wijf!" en "Ik moet dat alleen doen omdat ik Marokkaan/Turk/Pool ben, zeker!?"
Wees gerust, 90% snapt het heel snel, draait na een week of 6 gewoon mee en worden leuke jongetjes en die andere 10% was toch al hopeloos.
Grenzen stellen, het werkt echt  |
Zoddie | vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:05 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 16:42 schreef Qarrad het volgende:[..] Ja, dat wordt nog wat als je dan op de werkvloer aankomt en het niet gewenst of gepikt wordt dat jij alles om Gaza wilt laten draaien. Ik heb iets vergelijkbaars gehad met stagiairs van een zeker mbo die bij ons voor het eerst niet wegkwamen met "Ik ga me echt niks laten uitleggen door een wijf!" en "Ik moet dat alleen doen omdat ik Marokkaan/Turk/Pool ben, zeker!?" Wees gerust, 90% snapt het heel snel, draait na een week of 6 gewoon mee en worden leuke jongetjes en die andere 10% was toch al hopeloos. Grenzen stellen, het werkt echt  Denk dat de meeste demonstranten van Sociale studies zijn en met name op weg zijn naar de NGO's die ze met open armen ontvangen. |
Nattekat | vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:26 |
quote: Kennen die mensen geen schaamte? |
Gizmogirl28 | vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:27 |
quote: Proest. Daar ging mijn koffie. |
Aether | vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:34 |
Bekijk deze YouTube-video |
HowardRoark | vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:40 |
quote: Dat dit kan en mag blijft bijzonder, zulke groeperingen zou door de politie hard moeten worden aangepakt. Dat wil zeggen meteen de wapenstok er genadeloos hard op en bont en blauw zulke radicale activisten vastzetten.
Demonstreren mag, de toegang blokkeren bij havenbedrijven en industrieterreinen niet. Kortom: inzet wapenstok, arresteren en een paar maanden cel. En let maar op, dan doen ze het niet meer. |
Gizmogirl28 | vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:47 |
quote: Het vuil uit de haven verwijderen zegt die doos. Nou het enige vuil wat ik zag is die arrogante rotkop van haar.  |
EttovanBelgie | vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:52 |
quote: Als je niet hoeft te werken om te voorzien in je onderhoud kun je jezelf inderdaad dagelijks uitdossen als Palestijnse verzetsstrijder (zó interessant en exotisch) en je narcisme de vrije loop laten.
Verhaal alle schade op deze figuren. |
Sherlock_Holmes | vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:54 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 18:52 schreef EttovanBelgie het volgende:[..] Als je niet hoeft te werken om te voorzien in je onderhoud kun je jezelf inderdaad dagelijks uitdossen als Palestijnse verzetsstrijder (zó interessant en exotisch) en je narcisme de vrije loop laten. Verhaal alle schade op deze figuren. Wel handig als vrouw, hoef je niet eens je haar te doen  |
voetbalmanager2 | vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:55 |
quote: Radboud-docent noemt oproep om aangifte door minister ‘krankzinnig’: ‘Ik roep niet op tot geweld’Demissionair minister van Onderwijs Gouke Moes wil dat de Radboud Universiteit in Nijmegen aangifte doet tegen docent Harry Pettit. Zijn berichten suggereren een oproep tot geweld, vindt Moes. De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) is stelliger. „Dit past niet meer bij veilig onderwijs.” Pettit noemt het ‘krankzinnig’ dat een minister zich mengt in de vrijheid van meningsuiting. Pettit is onderzoeker en docent sociale geografie en staat regelmatig voor de klas op de universiteit. Hij schrijft vrijdag dat het tijd is om ‘af te maken waar de Palestijnen op 7 oktober mee begonnen zijn’ en voor ‘een nieuwe ronde van verzet die ‘Israël’ voor eens en altijd zou uitroeien.’ De terreuraanslag van Hamas noemt de docent een ‘rechtmatige daad van verzet’. Het CIDI heeft reeds aangifte gedaan van groepsbelediging en aanzetten tot haat of discriminatie. Ook Eddo Verdoner (NCAB) haalt nu vernietigend uit. „Deze tweet kan moeilijk anders gezien worden dan een oproep tot geweld”, verzucht de nationaal coördinator. Hij verwijst naar een eerdere opmerking van Pettit over de aanslag op een synagoge in Manchester. ‘Deze terugslag is onvermijdelijk. Het is hun schuld’, schreef Pettit volgens Verdoner. „Wie hij bedoelt met ‘hun’ is niet expliciet, maar het kan nauwelijks anders dan slaan op Joden, of op Israëli’s omdat zij Joden zijn. Hiermee zijn alle grenzen overschreden”, stelt de NCAB. Radboud wil niet reageren op de uitlatingen van de minister en de NCAB, aldus een woordvoerder. ‘Krankzinnig’Pettit noemt het ‘krankzinnig’ dat een minister zich mengt in de vrijheid van meningsuiting en de academische vrijheid. „We leven in gekke tijden.” Volgens de docent zou het iedereen moeten beangstigen dat ‘je uitspreken tegen een genocide je tot een publiek doelwit maakt’. Hij wil niet reageren op vragen over het contact dat er tussen hem en de Radboud is geweest. Pettit vindt niet dat hij oproept tot geweld en zegt daarom niet bang te zijn voor aangiftes. Zijn tweets, waarin hij opriep ‘af te maken waar de Palestijnen op 7 oktober mee begonnen zijn’, zijn volgens hem uit hun context getrokken. „Ik heb nooit opgeroepen tot geweld in Nederland, alleen gesteld dat het gewapende verzet van de Palestijnen gerechtvaardigd is en dat we in Nederland Israël moeten boycotten en isoleren.” Met het laten verdwijnen van de Israëlische staat zegt hij te doelen dat Israël ‘historisch Palestijns grondgebied is’ en op het ‘door het plegen van een genocide verdwenen bestaansrecht’ van het land. ‘Dit is walgelijk’„Walgelijk”, aldus minister Moes. „Ik vind en voel dat hier alle grenzen worden overschreden.” Volgens Moes zijn er ‘duidelijke afspraken gemaakt’ met universiteiten: zij moeten aangifte doen als er een ‘vermoeden is van strafbare feiten’. Of de tweets daadwerkelijk strafbaar zijn, is volgens de BBB’er niet aan hem om te beoordelen. „Maar de afspraken zijn helder, en ik ga ervan uit dat de Radboud zich daaraan houdt.” Het college van bestuur veroordeelde eerder de ‘bemoeienis’ en vond de reactie van de minister ‘ongepast’. ‘Dit raakt aan de onafhankelijkheid van onze universiteit.’ https://www.ad.nl/buitenl(...)tot-geweld~aa37839c/
|
WheeledWarrior | vrijdag 10 oktober 2025 @ 18:56 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 18:52 schreef EttovanBelgie het volgende:[..] Als je niet hoeft te werken om te voorzien in je onderhoud kun je jezelf inderdaad dagelijks uitdossen als Palestijnse verzetsstrijder (zó interessant en exotisch) en je narcisme de vrije loop laten. Verhaal alle schade op deze figuren. Wat een gigantische stakkers zijn dit toch. |
Gizmogirl28 | zaterdag 11 oktober 2025 @ 10:10 |
quote: Dit is een levensgevaarlijke man die zich tussen de jeugd heeft gewurmd.
En het Radboud laat het toe. |
MagnificentAlfonso | zaterdag 11 oktober 2025 @ 10:16 |
quote: Dit is de grootste schande. Waar is de tijd dat we haatzaaien nog bestreden?
Oh, wacht, dat was 6 oktober 2023. |
Gizmogirl28 | zaterdag 11 oktober 2025 @ 10:21 |
quote: Het ligt eraan wie er aan het haatzaaien is. |
MagnificentAlfonso | zaterdag 11 oktober 2025 @ 10:23 |
quote: Volgens mij niet hoor. Haatzaaien is haatzaaien. Ook islamitisch haatzaaien, of anti-islamitisch haatzaaien (volgens sommigen "normaal gedrag" genoemd ) werd niet getolereerd in zulke functies. |
Gizmogirl28 | zaterdag 11 oktober 2025 @ 10:27 |
quote: Op zaterdag 11 oktober 2025 10:23 schreef MagnificentAlfonso het volgende:[..] Volgens mij niet hoor. Haatzaaien is haatzaaien. Ook islamitisch haatzaaien, of anti-islamitisch haatzaaien (volgens sommigen "normaal gedrag" genoemd  ) werd niet getolereerd in zulke functies. Oh jij hebt het over voor 7 okt. 2023. Ik over het nu.  |
michaelmoore | zaterdag 11 oktober 2025 @ 10:36 |
quote: Op zaterdag 11 oktober 2025 10:23 schreef MagnificentAlfonso het volgende:[..] Volgens mij niet hoor. Haatzaaien is haatzaaien. Ook islamitisch haatzaaien, of anti-islamitisch haatzaaien (volgens sommigen "normaal gedrag" genoemd  ) werd niet getolereerd in zulke functies. we gaan spoedig allemaal bidden in de 300 AZC s in het land en met de palestijjnen naar Koranschool |
michaelmoore | zaterdag 11 oktober 2025 @ 10:41 |
quote: Op vrijdag 10 oktober 2025 18:52 schreef EttovanBelgie het volgende:[..] Als je niet hoeft te werken om te voorzien in je onderhoud kun je jezelf inderdaad dagelijks uitdossen als Palestijnse verzetsstrijder (zó interessant en exotisch) en je narcisme de vrije loop laten. Verhaal alle schade op deze figuren. Inn ederland mag alles , maar stem gerust Groen Links hoor |
voetbalmanager2 | zaterdag 11 oktober 2025 @ 23:25 |
quote: Spoorblokkade: gewonde activisten en agenten, stadsbussen vernield, ProRail doet aangifteNu het spoor weer is vrijgegeven, worden de gevolgen van de demonstraties in de Rotterdamse haven duidelijk. Van de ruim 300 actievoerders van Geef Tegengas die zaterdagmiddag van het spoor werden gehaald, zitten er nog 7 vast op het politiebureau. Zowel de politie als Geef Tegengas spreken van geweld en vernielingen. Eén agent is naar het ziekenhuis gebracht. Honderden demonstranten van Geef Tegengas blokkeerden zaterdagmiddag op verschillende plekken de spoorlijn tussen de Maasvlakte en Barendrecht. De actiegroep verwijt de haven een rol te spelen bij oorlogen, onderdrukking en klimaatverandering. Na hardhandig ingrijpen van de politie is het spoor weer vrij. De politie zegt dat er minstens 300 demonstranten van het spoor zijn gehaald, volgens Geef Tegengas en een 112-fotograaf gaat het om ongeveer 500 mensen. De actievoerders zijn in stadsbussen naar een andere locatie vervoerd en daar vrijgelaten. 7 demonstranten zitten nog vast op het politiebureau: 4 voor verzet bij aanhouding en mishandeling en 3 voor vernieling en belediging. Stadsbussen beklad en vernieldDe activisten die van het spoor werden gehaald zijn in stadsbussen naar een andere locatie vervoerd en daar vrijgelaten. Onderweg hebben de demonstranten de stadsbussen vernield en beklad. Op de muren en plafonds staan teksten geschreven en de bekleding van stoelen is kapot gesneden. Volgens de politie zijn er ook vernielingen aan het spoor. Een woordvoerder van Geef Tegengas reageert op de vernielingen: “Als je mensen onrechtmatig van hun demonstratierecht berooft, in plaats van te luisteren naar hun legitieme eisen, vind ik het een begrijpelijke reactie. Ik vind het dusdanig kleine vernielingen, dat ze in het niet vallen bij de genocide in Gaza.” “Iedereen heeft het recht om te demonstreren, maar daarvoor hoef je geen materiaal te vernielen. De schade wordt samen met de politie geïnventariseerd”, reageert een woordvoerder van de RET. https://www.rijnmond.nl/n(...)rorail-doet-aangifte
|
Montagui | zondag 12 oktober 2025 @ 02:08 |
Dat links activisme is het spoor flink bijster aan het raken.
Mag toch hopen dat dat niet meer ongestraft blijft.
Ja, mag toch hopen? |
Red_85 | zondag 12 oktober 2025 @ 02:28 |
quote: Nu hij in de problemen komt, gaat hij laf duiken. Hij weet wel dat hij strafbaar is. Had alleen gehoopt dat hij er mee weg zou kunnen komen.
Totale radicale gek die pettit. En radboud? Wth joh, doet helemaal niks. Wat voor een raar nest is dat dan? |
Red_85 | zondag 12 oktober 2025 @ 02:32 |
quote: Op zondag 12 oktober 2025 02:08 schreef Montagui het volgende:Dat links activisme is het spoor flink bijster aan het raken. Mag toch hopen dat dat niet meer ongestraft blijft. Ja, mag toch hopen? Maar rechts is het gevaar hoor! Eggies echt! |
Geldprintkabouter | zondag 12 oktober 2025 @ 06:15 |
quote: Op zondag 12 oktober 2025 02:08 schreef Montagui het volgende:Dat links activisme is het spoor flink bijster aan het raken. Mag toch hopen dat dat niet meer ongestraft blijft. Ja, mag toch hopen? Opgehitst door Timmermans en Klaver wordt de rechtsstaat van dit land afgebroken. Constant terreurbewegingen verheerlijken, het kan allemaal in dit land.
[ Bericht 5% gewijzigd door Geldprintkabouter op 12-10-2025 07:37:04 ] |
Aether | zondag 12 oktober 2025 @ 08:17 |
|
Mubassie | zondag 12 oktober 2025 @ 08:26 |
Een woordvoerder van Geef Tegengas reageert op de vernielingen: “Als je mensen onrechtmatig van hun demonstratierecht berooft, in plaats van te luisteren naar hun legitieme eisen, vind ik het een begrijpelijke reactie. Ik vind het dusdanig kleine vernielingen, dat ze in het niet vallen bij de genocide in Gaza.”
Dat is dus gewoon geen "nee" accepteren en blijven stampvoeten.
Precies kleuters dus. |
spectrumanalyser | zondag 12 oktober 2025 @ 08:43 |
quote: Op zondag 12 oktober 2025 08:26 schreef Mubassie het volgende:Een woordvoerder van Geef Tegengas reageert op de vernielingen: “Als je mensen onrechtmatig van hun demonstratierecht berooft, in plaats van te luisteren naar hun legitieme eisen, vind ik het een begrijpelijke reactie. Ik vind het dusdanig kleine vernielingen, dat ze in het niet vallen bij de genocide in Gaza.”Dat is dus gewoon geen "nee" accepteren en blijven stampvoeten. Precies kleuters dus. Als het zulke kleine vernielingen zijn dan kunnen de kleuters de schade best betalen. |
JopieKlaassen | zondag 12 oktober 2025 @ 08:46 |
quote: 'Hamas mobiliseert leden om Gaza te zuiveren van collaborateurs'
Hamas heeft zo'n 7000 van zijn leden teruggeroepen om de controle over te nemen in gebieden in Gaza die onlangs door Israëlische troepen zijn verlaten. Dat meldt de BBC op basis van lokale bronnen. Het mobilisatiebevel zou via telefoongesprekken en sms-berichten zijn uitgevaardigd.
De Britse omroep schrijft dat de Hamas-leden de opdracht hebben gekregen om "Gaza te zuiveren van criminelen en collaborateurs met Israël". Tegen militanten is gezegd dat ze zich binnen 24 uur moeten melden. Berichten uit Gaza suggereren dat gewapende Hamas-eenheden al in verschillende districten zijn ingezet. Sommigen dragen burgerkleding en anderen de blauwe uniformen van de politie van Gaza.
Ook de Israëlische krant The Jerusalem Post schrijft dat Hamas zich richt op clans en groepen die zich tegen de terreurorganisatie hebben verzet, evenals op personen die ervan beschuldigd worden met Israël te hebben samengewerkt. De krant baseert zich op een aan Hamas gelinkt Telegram-kanaal waarin zou worden gezegd dat "collaborateurs" worden aangepakt.
De BBC zegt dat de angst groeit voor hernieuwd intern geweld na de terugtrekking van Israëlische troepen. Zo werden onlangs twee leden van Hamas' elitetroepen doodgeschoten door gewapende mannen van een machtige clan in Gaza-Stad. Hun lichamen werden op straat achtergelaten, wat leidde tot woede bij Hamas. Als reactie werd een lid van de Dughmush-clan gedood en naar verluidt nog eens 30 anderen ontvoerd.
Het is onzeker wie Gaza zal besturen als de oorlog voorbij is. Het akkoord over het staakt-het-vuren tussen Israël en Hamas bestaat uit een wapenstilstand, de ontwapening van Hamas en uiteindelijk de opbouw van een nieuw bestuur in de Gazastrook, zonder Hamas. Volgens het Amerikaanse 20-puntenplan, dat internationaal brede steun heeft gekregen, komt er eerst een Palestijns bestuur bestaande uit technocraten en internationale experts. Pas later zou de Palestijnse autoriteit het kunnen overnemen, mits die hervormingen heeft doorgevoerd.
https://nos.nl/collectie/(...)naar-egypte-voor-top
De propallies kunnen tevreden zijn, hun terreurclubje mag weer gaan huishouden |
Mubassie | zondag 12 oktober 2025 @ 08:49 |
quote: Inderdaad. Het is Hamas, dus gerechtvaardigd. |
Tjoent | zondag 12 oktober 2025 @ 08:58 |
 |
TweedeKlum | zondag 12 oktober 2025 @ 09:35 |
quote: Op X zie je ook alleen goed doorvoede kinderen daar, pallywood in he mud. |
TweedeKlum | zondag 12 oktober 2025 @ 09:40 |
quote: Nu begint de echte genocide maar dat zullen de pallies ook weer ontkennen. |
Aether | zondag 12 oktober 2025 @ 09:45 |
quote: 'Burgers vermoorden was strategie Hamas', maandagochtend vrijlating gijzelaars en vredestop EgypteWant eindelijk, eindelijk, eindelijk zijn de intenties van Hamas bij de aanval op 7 oktober 2023 bekend. Dat grote mysterie onthulde de Sherlock-afdeling van de NYT gisteren. Ook wij kennen inmiddels het ware gezicht van Hamas. Zullen we het verklappen? Komt-ie: het was een bewuste strategie van Hamas om zoveel mogelijk burgers te vermoorden op 7 oktober, zo blijkt uit een Hamas-memo en andere communicatie ingezien door The New York Times. Terwijl Hamas dus eigenlijk bekend staat om hun liefdadigheid jegens Israëlische burgers, burgers in het algemeen en uiteraard specifiek hun eigen burgers. In de memo instructies van Hamasleider Yahya Sinwar (bevindt zich in het maagdenparadijs) om naar woonwijken te gaan en de mensen daar in brand te steken met benzine en of diesel: "_Twee of drie operaties, waarbij een hele buurt, kibboets, of iets dergelijks zal worden verbrand, moeten worden voorbereid_”. En op 7 oktober zelf staat een Hamas-commandant in contact met een andere terrorist: "Dood iedereen op de weg. Vermoord iedereen die je tegenkomt" en: "'Jongens, neem veel gijzelaars,' zei de commandant, Abu Muath, ‘Neem veel gijzelaars.'" Ja daar schrikt u van - wij schrokken ook. Hamas blijkt toch echt geen sjoelclub of breivereniging. En dat terwijl Hamas heeft bevestigd maandag te beginnen met het vrijlaten van gijzelaars. https://www.geenstijl.nl/5186161/gijzelaars-maandag-vrij
|
Red_85 | zondag 12 oktober 2025 @ 10:03 |
quote: Dit had je dus niet gehad als niet was gejankt over 'israel baaad mimimi' maar hamas en de pali's werden aangekeken. Maarja, collectieve psychose en Jodenhaat wat het gevolg na 7 oktober.
En nu? Waar is de verontwaardiging? Waar zijn de grote nieuwsuitzendingen?
Triest. Hamas had dood kunnen zijn. |
Red_85 | zondag 12 oktober 2025 @ 10:05 |
quote: Behalve bij de nieuwsfotos natuurlijk. Moet wel echt lijken. |
Qarrad | zondag 12 oktober 2025 @ 10:13 |
quote: Beide uiteinden van dat beroemde hoefijzer zijn een probleem, ja.
Helemaal als je ziet wat er nu allemaal meteen voorgesorteerd wordt aan denkbeelden in de kampen. Het is zwart of wit en alles dat zich niet compleet conformeert moet wel bij die ander horen en verdient het op zijn minst om geschoffeerd en geïntimideerd te worden.
Dan ben je een genocidelover, of een Palliepijper, of een islamofoob of een wegmetons-dhimmi, of een klimaatontkenner of een ongewassen werkeloze hippie, of een MAGA-debiel of een stuk Antifa-tuig, of een xenofoob of een omvolkings-fan.
Heel gek dat de meeste mensen zich op de vlakte houden en dan naar de stembus rennen voor dramatische uitslagen waar geen werkend kabinet uit kan komen. |
UitStraling | zondag 12 oktober 2025 @ 10:14 |
Waar een hoop wereldverbeteraars blind voor zijn is dat Hamas een veel grotere bedreiging vormt voor de Palestijnen dan Israël. |
VEM2012 | zondag 12 oktober 2025 @ 10:17 |
quote: Dit. |
tjoptjop | zondag 12 oktober 2025 @ 19:02 |
quote: Die Pettit is Brits toch? Waarom wordt hij niet gewoon persona non grata verklaard? De Britten hebben zelf ook zo'n zwarte lijst van niet-Britten die ze te extreem vinden en niet welkom zijn. |
voetbalmanager2 | zondag 12 oktober 2025 @ 19:23 |
quote: Op zondag 12 oktober 2025 19:02 schreef tjoptjop het volgende:[..] Die Pettit is Brits toch? Waarom wordt hij niet gewoon persona non grata verklaard? De Britten hebben zelf ook zo'n zwarte lijst van niet-Britten die ze te extreem vinden en niet welkom zijn. Ik dacht dat hij een Amerikaan is. |
tjoptjop | zondag 12 oktober 2025 @ 23:13 |
quote: Amerikaans, Brits, maakt opzich niet uit, iig geen Nederlander dus kan redelijk makkelijk het land uit gebonjourd worden lijkt me. |
UitStraling | maandag 13 oktober 2025 @ 01:00 |
Alles wijst erop dat de genocide (nu wel een echte) in Gaza op Palestijnen door Hamas nu pas gaat beginnen. |
Zoddie | maandag 13 oktober 2025 @ 16:50 |
Doden en gewonden bij pro-Palestina mars door Pakistaanse, extremistische partij TLP
quote: Bij een pro-Palestina mars in Pakistan zijn vijf mensen om het leven gekomen. Het gaat om drie demonstranten, een agent en een omstander, schrijven lokale media. Tientallen mensen zouden gewond zijn geraakt, onder wie agenten.
Volgens de politiechef van de regio Punjab openden demonstranten het vuur op politieagenten. Betogers van de politieke partij Tehreek-e-Labbaik Pakistan (TLP) melden dat juist de autoriteiten hebben geschoten.
De mars liep uit de hand toen betogers probeerden scheepscontainers op de weg te verplaatsen. Die waren daar geplaatst om betogers tegen te houden. Persbureau AP schrijft dat sommige Pakistaanse burgers vinden dat de overheid geen blokkades had moeten plaatsen.
Aanhangers van de TLP liepen sinds afgelopen vrijdag vanuit de stad Lahore in een mars richting de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Het was de bedoeling om daar bij de Amerikaanse ambassade in het land een pro-Palestijnse betoging te houden. Afgelopen zaterdag werden meer dan honderd deelnemers aan de mars gearresteerd.
Extremistische partij TLP In een video, die iets voor zonsondergang lokale tijd is opgenomen, sprak de partijleider Saad Rizvi vandaag agenten toe. Hij verzoekt ze te stoppen met schieten bij de protestmars en zegt dat hij graag met ze in gesprek wil. Op de achtergrond zijn schoten te horen. TLP meldt dat Rizvi gewond is geraakt.
De protestmars werd georganiseerd door TLP, een in Pakistan verboden islamitische politieke partij met extreme ideeën als de doodstraf voor mensen die de islam bespotten. De afgelopen jaren organiseerde de partij meerdere gewelddadige demonstraties na koranverbrandingen in het buitenland.
Ook werden in 2021 drie mensen gedood bij gevechten tussen de politie en aanhangers van TLP. De veiligheidsdiensten werden bekogeld met brandbommen en vijf agenten werden ontvoerd.
TLP deelde vandaag video's waarop te zien is dat auto's in brand staan, onder meer een grote wagen die met vertegenwoordigers van de politieke partij daarin voor de mars uitreed.
Geert Wilders Ook in 2019 werden er massale protesten gevoerd door TLP, na de veroordeling van de Pakistaan Junaid I. Hij kreeg tien jaar cel voor het voorbereiden van een aanslag op de Nederlandse PVV-leider Wilders. Hij was boos over Wilders' geplande cartoonwedstrijd over de profeet Mohammed.
Partijleider Saad Rizvi is eveneens geen onbekende. In 2024 kreeg hij in Nederland vier jaar cel omdat hij Wilders met de dood had bedreigd. Rizvi werd beschuldigd van opruiing en bedreiging. Goh het zijn altijd wel de extremisten die Pro-Palestijnen demonstraties organiseren. |