De waterleidingbedrijven geven expliciet de bevolkingsgroei aan als een van de redenen van het dreigende drinkwatertekort. Daar kan ik ook niets aan doen. Misschien moet je daar met je vingertje gaan zwaaien?quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 19:04 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Als je geen data presenteert en een virtuele categorie 'migrant' aanmaakt , bestaat er dus ook een categorie 'autochtoon' en de categorieën oude- en nieuwe industrie.
Je gaat voorbij aan alle, je gaat voorbij aan de industrie, aan iedere autochtoon die een zwembad (al die karwei en temu troep) in de tuin heeft staan die iedere zomer ververst moet worden. Iedereen met een hoge drukreiniger die de tegeltuinen onkruidvrij spuit.
Voornamelijk aangeven dat 'de migrant' 'ook' druk op het waternet zet, is zoiets als Shell, Exxon en jou in de categorie vervuilers flikkeren en ieder topic steeds aangeven dat 'jij' ook vervuilt en ook wel een stevige bijdrage levert.
Snap je 'm nu wat beter?
Dit is één van die gebieden met een dreigend watertekort: https://www.volkskrant.nl(...)g-last-van~b47faf7d/quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 19:11 schreef JaxStrumley het volgende:
[..]
De waterleidingbedrijven geven expliciet de bevolkingsgroei aan als een van de redenen van het dreigende drinkwatertekort. Daar kan ik ook niets aan doen. Misschien moet je daar met je vingertje gaan zwaaien?
De data in drinkwatergebruikquote:Op zaterdag 4 oktober 2025 19:11 schreef JaxStrumley het volgende:
[..]
De waterleidingbedrijven geven expliciet de bevolkingsgroei aan als een van de redenen van het dreigende drinkwatertekort. Daar kan ik ook niets aan doen. Misschien moet je daar met je vingertje gaan zwaaien?
Dat is inderdaad schandalig en moet dan ook worden aangepakt. Net als die belachelijke datacenters. Ik heb dat nergens ontkend.quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 19:31 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dit is één van die gebieden met een dreigend watertekort: https://www.volkskrant.nl(...)g-last-van~b47faf7d/
2,5 miljoen liter drinkwater per dag, dat kan gewoon niet.
Ik zou eerlijk gezegd eerder op matiging inzetten. Ik zie een gemiddeld verbruik van 141 liter per persoon. https://www.waternet.nl/s(...)ddeld-waterverbruik/quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 20:19 schreef JaxStrumley het volgende:
[..]
Dat is inderdaad schandalig en moet dan ook worden aangepakt. Net als die belachelijke datacenters. Ik heb dat nergens ontkend.
Maar de bevolkingsgroei is óók een factor. Meer vraag en door klimaatverandering minder aanbod.
Nee, dat komt niet door migratie.quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 20:19 schreef JaxStrumley het volgende:
[..]
Dat is inderdaad schandalig en moet dan ook worden aangepakt. Net als die belachelijke datacenters. Ik heb dat nergens ontkend.
Maar de bevolkingsgroei is óók een factor. Meer vraag en door klimaatverandering minder aanbod.
En we trekken de wc door met drinkwater. Ik snap de praktische reden, maar het is erg zonde.quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 20:48 schreef Hanca het volgende:
Dit is de reden: gemiddeld douchen we 60 liter water per dag weg
https://www.waternet.nl/s(...)ddeld-waterverbruik/
Een waterbesparende douche kost 6 liter per minuut. Dat is dus of belachelijk lang douchen, of te weinig waterbesparende douchekoppen.
En in België is bij nieuwbouw of renovatie zelfs verplicht over te gaan op regenwater: https://www.vlaanderen.be(...)nieuwbouw-en-herbouw
Kortom: slecht beleid rondom water is de oorzaak, niet migratie. Niet waterbesparende douchekoppen verbieden en de Belgische regels invoeren en je bent er zo.
Inderdaad. Dat is al 30 liter per persoon per dag. Enorm zonde en in nieuwbouw totaal onnodig.quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 20:49 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
En we trekken de wc door met drinkwater. Ik snap de praktische reden, maar het is erg zonde.
Eens, maar in België hebben ze er inderdaad voor gekozen dat bij bouw of verbod je je installaties aan moet passen zodat je met regenwater je WC doorspoelt, het kan dus wel.quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 20:49 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
En we trekken de wc door met drinkwater. Ik snap de praktische reden, maar het is erg zonde.
België is dan ook het Europese land dat het kwetsbaarst is voor een watertekort, veel meer dan Nederland.quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 20:53 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Eens, maar in België hebben ze er inderdaad voor gekozen dat bij bouw of verbod je je installaties aan moet passen zodat je met regenwater je WC doorspoelt, het kan dus wel.
Het is ook eerder een waterzuiverings- en watertransport probleem dan een echt tekort aan water zelf.quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 22:26 schreef Hexagon het volgende:
We hebben een IJsselmeer vol water. Je zou toch zeggen dat dat genoeg moet zijn.
Dat kan overigens gewoon opgeschaald worden. We zijn een puissant rijk land met een gigantische watermanagementtraditie dat ligt in een rivierdelta met een groot meer in het midden en het regent 350 dagen per jaar. Water is hier echt het probleem niet. Als het niet in Nederland kan dan kan het nergens ter wereld en dat lijkt me wat stug.quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 22:33 schreef Hanca het volgende:
[..]
Het is ook eerder een waterzuiverings- en watertransport probleem dan een echt tekort aan water zelf.
Tja, dat wordt tot in Oost-Groningen gepompt als het nodig is. Maar dat is natuurlijk wel een bizarre methode die niet zo nodig zou moeten zijn. En gelijktijdig staat de IJssel zelf dan te laag om met een serieus schip te bevaren..quote:Op zaterdag 4 oktober 2025 22:26 schreef Hexagon het volgende:
We hebben een IJsselmeer vol water. Je zou toch zeggen dat dat genoeg moet zijn.
Ik ga even genieten.quote:Op zondag 5 oktober 2025 10:28 schreef KareldeStoute het volgende:
Wat een leegte weer bij Yeşilgöz bij WNL op zondag…
Ingehuurd door het CDA.quote:Op zondag 5 oktober 2025 10:32 schreef Spablauw214 het volgende:
Yesilgöz is inmiddels zo impopulair, elke keer dat ze op tv komt kost het de VVD een paar zetels. Een soort anti-lijsttrekker.
Jimmy die zegt dat het flauw is om alleen over zetel aantallen te praten en dan de presentator die gelijk door gaat naar de peilingenquote:Op zondag 5 oktober 2025 10:28 schreef KareldeStoute het volgende:
Wat een leegte weer bij Yeşilgöz bij WNL op zondag…
Met die invaller vorige week was het best wel ok. Maar dit ging inderdaad weer nergens over.quote:Op zondag 5 oktober 2025 11:16 schreef Immerdebestebob het volgende:
[..]
Jimmy die zegt dat het flauw is om alleen over zetel aantallen te praten en dan de presentator die gelijk door gaat naar de peilingenTriest programma wel.
Ik bedoel, hier loopt men helemaal weg met een.....type Ouwehand. Zoek de verschillen.quote:Op zondag 5 oktober 2025 10:32 schreef Spablauw214 het volgende:
Yesilgöz is inmiddels zo impopulair, elke keer dat ze op tv komt kost het de VVD een paar zetels. Een soort anti-lijsttrekker.
Die knakker die Caroline klem zette? Die was goed voorbereid en scherp. Zal dus wel niet terug mogen komen.quote:Op zondag 5 oktober 2025 11:19 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Met die invaller vorige week was het best wel ok. Maar dit ging inderdaad weer nergens over.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |