Dat iemand zo martelen, terwijl hij onschuldig is, is vast dat 'streven naar een leven zonder zonde' waar Chivaz het over heeft. Want een zonde begaan, dat vinden de conservatieven heel erg, terwijl ze blijkbaar intussen de 'man van alle zondes bij elkaar' vrij spel geven en toejuichen.quote:
Ook zonder religie zijn de 10 geboden prima regels om in acht te nemen. Wel een bizar statement van je dat niemand de geboden nodig heeft tenzij je rot in je ziel hebt.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 10:17 schreef Barbusse het volgende:
[..]
Religie hoort dan ook niet in het klaslokaal, tenzij onderdeel van geschiedenislessen.
En niemand heeft die 10 geboden nodig, tenzij je morele rot in je ziel hebt.
Nog even de de recente film Civil War wordt werkelijkheidquote:Op dinsdag 26 augustus 2025 00:21 schreef Kijkertje het volgende:
https://bsky.app/profile/(...)l/post/3lxaj335ik22e
[ afbeelding ]
Naar de hemel gaan is natuurlijk een optelsom. Een klein zesje is dan ook genoeg, het hoeft geen tien te zijn.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 10:37 schreef Vis1980 het volgende:
[..]
Dat iemand zo martelen, terwijl hij onschuldig is, is vast dat 'streven naar een leven zonder zonde' waar Chivaz het over heeft. Want een zonde begaan, dat vinden de conservatieven heel erg, terwijl ze blijkbaar intussen de 'man van alle zondes bij elkaar' vrij spel geven en toejuichen.
De man die zo ontzettend hoopt 'dat ie naar de hemel gaat' doet er nog een extra schepje bovenop en de mensen die roepen dat je geen zondes moet begaan staan te juichen.
quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 10:30 schreef Lord_Vetinari het volgende:
In zijn brief schrijft Trump dat hij geen vertrouwen meer heeft in de integriteit van Cook vanwege haar "mogelijk criminele gedrag"
Trump haalt never nooit geen 6 in dat opzicht.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 10:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Naar de hemel gaan is natuurlijk een optelsom. Een klein zesje is dan ook genoeg, het hoeft geen tien te zijn.
Ik denk niet dat Trump voor de hemel gaat zakken op 1/10e punt. Ik denk zelfs dat hij geen herkansing krijgt.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 10:47 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Naar de hemel gaan is natuurlijk een optelsom. Een klein zesje is dan ook genoeg, het hoeft geen tien te zijn.
En jij, als fervent liefhebber van de grondwet, ziet geen problemen met de grondwettelijke scheiding tussen kerk en staat op het moment dat de politiek religie gaat voorschrijven op scholen?quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 10:01 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Wie zonder zonde is, werpe de eerste steen.
Het gaat om het streven naar een leven zonder zonde, het ophangen van de tien geboden waar zelfs de grootste atheïst achter kan staan is nu niet bepaald iets verschrikkelijks.
Al zou deze politicus zonder zonde zijn, dan nog zou je klagen dat de tien geboden in het klaslokaal te vinden is.
Ik ben een grote atheist en ik veeg mijn reet af met het de helft van de tien geboden. We leven niet in een theocratie.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 10:01 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Wie zonder zonde is, werpe de eerste steen.
Het gaat om het streven naar een leven zonder zonde, het ophangen van de tien geboden waar zelfs de grootste atheïst achter kan staan is nu niet bepaald iets verschrikkelijks.
Al zou deze politicus zonder zonde zijn, dan nog zou je klagen dat de tien geboden in het klaslokaal te vinden is.
Hier heb je wel een punt, ik zou er tegen zijn dat men verplicht moet bidden op school of iets dergelijks. Maar de 10 geboden vind ik ondanks het religieuze karakter toch waardevol als basis voor het vormen van een evenwichtig moreel mens.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 10:52 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
En jij, als fervent liefhebber van de grondwet, ziet geen problemen met de grondwettelijke scheiding tussen kerk en staat op het moment dat de politiek religie gaat voorschrijven op scholen?
Alle conspiracies rondom dit verdwenen ook langzamerhand met de komst van Project25 (Trump periode 2). Terwijl velen alles nuchter wilden beschouwen was het de rode loper voor het fascisme.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 10:25 schreef Knipoogje het volgende:
[..]
Dat was ook altijd projectie. NIet voor niets dat de hele conspiracy theory van 'the great reset' pre-emptive in de gebruikelijke wappie kanalen werd verspreid. Uiteindelijk waren ze dat zelf van plan met project2025.
En voor de andere helft heb je geen tegeltje aan de muur van een klaslokaal nodig om een fatsoenlijk mens te zijn.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 11:03 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ik ben een grote atheist en ik veeg mijn reet af met het de helft van de tien geboden. We leven niet in een theocratie.
Je moet ook mooi in een vakje passen. Ik ben bijvoorbeeld heel sociaal maar struikel nogal over het klimaatalarmisme. Wat moet je met zo iemand? Je kunt toch niet voor het ene en tegen het andere zijn? Ik vraag me dan ook regelmatig af wat ik tussen al die extreem rechtse mensen doe als het over het klimaat gaat.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 11:06 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Alle conspiracies rondom dit verdwenen ook langzamerhand met de komst van Project25 (Trump periode 2). Terwijl velen alles nuchter wilden beschouwen was het de rode loper voor het fascisme.
Tegenwoordig voelt onderzoekjournalistiek als conspiracy. Maar dat komt omdat er nu nog veel meer openlijk de meest idiote dingen gebeuren en gezegd worden.
In zekere zin was het ook raar dat dit soort twijfelachtige dingen wel konden worden besproken, maar eerlijke belastingen bespreken voor de gemeenschap was taboe.
Bekijk deze YouTube-video
En de Nederlandse politiek en veel stemmers zien de VS nog als een betrouwbare partner. Als in door blijven leunen op een ingestort Romeins Rijk en mee bederven.quote:
Het klimaatalarmisme is oprecht en we zijn al te laat. Maar het zijn overheden en de grote bedrijven die laten zien dat ze de boel kapot maken en ondertussen lachwekkende domheden verspreiden.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 11:16 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Je moet ook mooi in een vakje passen. Ik ben bijvoorbeeld heel sociaal maar struikel nogal over het klimaatalarmisme. Wat moet je met zo iemand? Je kunt toch niet voor het ene en tegen het andere zijn? Ik vraag me dan ook regelmatig af wat ik tussen al die extreem rechtse mensen doe als het over het klimaat gaat.
En ook met dit: toen ik er een half jaar geleden over begon was ik maar een maffe wappie. Ondertussen is het helemaal ingeburgerd. Dus het kan verkeren
Ja, wees consistent en doe dingen die ook werken.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 11:27 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Het klimaatalarmisme is oprecht en we zijn al te laat. Maar het zijn overheden en de grote bedrijven die laten zien dat ze de boel kapot maken en ondertussen lachwekkende domheden verspreiden.
'carbon footprint meten' introduceren voor de consument, zelf olie lozen en de natuur om zeep helpen.
Recent nog de fabel 'als jullie foto's van jullie telefoon en de cloud verwijderen, besparen jullie een beetje water'.
Dat is omgerekend niet waar en daar staat de bouw van wateropslokkende datacenters tegenover.
Greenwashing zou ooit verboden en beboet worden, maar nu niet meer.
Terzijde: Mensen geven in het algemeen meer om honden en katten, niet zozeer om alles wat er in de natuur is.
Eens. Ik ben niet superlinks in een functionerende democratie. Meer midden. En ik denk ook dat wisseling van levensstandaarden en verwachtingen voor de toekomst een politieke keuze bepalen.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 11:34 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Ja, wees consistent en doe dingen die ook werken.
Zeker. Ik denk dat we sociaal beleid bovenaan de politieke agenda moeten zetten, omdat we anders weer afglijden naar eerst ruzie en dan oorlog met iedereen. Ik begrijp ook wel waarom het klimaatalarmisme iets links is, de Aarde heel houden, zeker ook voor onze kinderen. Maar ik zou dat toch graag als een apart onderwerp zien. Of in ieder geval op een manier die ook echt groen is en er niet alleen groen uitziet.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 11:56 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Eens. Ik ben niet superlinks in een functionerende democratie. Meer midden. En ik denk ook dat wisseling van levensstandaarden en verwachtingen voor de toekomst een politieke keuze bepalen.
Maar ik heb wel de indruk dat het touw nu teveel naar rechts is getrokken en van het klif van de waanzin dreigt te storten.
Écht links (nee, geen communisme en niet de linkse PVV clownsoutfit) is nodig voor evenwicht en de stille hoop dat we ons daardoor iets sneller ontkoppelen van de VS en niet richting een pro-aandeelhouders doodseconomie schuiven. Iets waar al die rechtse politici aandelen in hebben of van plan zijn ze te kopen. (Denk aan Palantir, Amerikaanse bouwbedrijven in Gaza etc)
Het pragmatisme zit momenteel meer bij boodschappers als Sachs en in China dan in de VS-Rusland-Israel hoek. En nee, China is ook niet perfect.
Maar willen we wat bestaanszekerheid, dan moeten we als EU onafhankelijk opereren met China als 'partner' ipv vast blijven klampen aan de VS-Rusland-Israel Titanic. En hopen dat de nieuwe generaties die landen weer eens uit het slop trekken.
Over de dieren.. ik zie op straat en in winkels regelmatig kinderen en volwassenen zich agressief naar duiven toe gedragen. Schopbewegingen maken e.d. Ongeacht afkomst of kleur.
Ik zou afwillen van het idee dat goed zijn voor dieren en mensen iets links is. Maar dat schijnt nogal lastig te zijn.
Het zou zeker veel minder verbazend zijn dan wanneer hij tegen zijn grote vriend gaat vechten. Maar Groenland, Canada en Mexico zijn er ook nog. Ik hou zelf nog een slag om de arm.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 12:37 schreef Beathoven het volgende:
Even geen zin om de bron te zoeken. Maar Trump heeft recent twee dingen geroepen. Verifieerbaar online.
- 'Ministerie van defensie' kan beter 'Ministerie van oorlog' genoemd worden.
- 'Als Rusland en Oekraïne er niet binnen twee weken uitkomen grijp ik (lees: Maga / de VS) in'
Gegeven de rode loper voor Rusland in Alaska en Trump nog een aantal keren heeft aangehaald wat een geweldige peer Putin is..
Vermoed ik met enige zekerheid dat we Lavrov z'n CCCP MAGA over een aantal weken aan de kant van Rusland kunnen zien meevechten tegen Oekraïne.
Dat is wat er achter gesloten deuren is besproken en waar sommige Maga-leden bleek van zagen.
Op naar de volgende shitshow.
Waarom is dat relevant?quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 12:43 schreef Basp1 het volgende:
De 10 geboden.
1 Aanbid God boven alles: Je mag alleen de ene God vereren en Hem op de eerste plaats zetten in je leven.
Nou de god die Trump vereert is de geld God die hier natuurlijk niet bedoelt wordt.
2 Gebruik Gods naam met respect: Gebruik de naam van God niet achteloos of om te spotten.
Misschien leeft Trump dit met na, Alhoewel zo een bijbel ondersteboven houden is weinig respectvol.
3 Heilig de sabbatdag: Neem rust op de zevende dag van de week, de sabbat, en besteed deze dag aan God.
Op zondagen krijgen we gewoon truths van Trump te zien.
4 Eer uw vader en moeder: Toon respect en zorg voor je ouders.
Misschien doet Trump hieraan
5 Dood niet: Respecteer het leven van anderen en neem geen onschuldig leven.
Onschuldige mensen naar concentratiekampen buiten hun eigen jurisdictie deporteren is geen respect voor levend.
6 Pleeg geen overspel: Wees trouw aan je partner.
Trump die vreemd ging terwijl zijn vrouw zwanger was.
7 Steel niet: Neem niets dat niet van jou is.
Een Boeing of zo?
8 Spreek geen valse getuigenis: Wees eerlijk en rechtvaardig in je woorden.
Weinig niet leugens bij ome trump
9 Begeer het huis van je naaste niet: Houd je gedachten en verlangens rein en begeer niet wat anderen toebehoort.
Canada moet de 51e staat worden
10 Begeer niet de vrouw van je naaste: Net als het vorige gebod, roept dit op tot zuiverheid in je gedachten en verlangens.
Zie punt 6
Chivaz vertel ons een welk geboden Trump volgens jou precies hiervan echt naleeft.
Hij heeft letterlijk aangekondigd dat hij Rusland en Oekraïne nog twee weken geeft voor hij gaat ingrijpen in Oekraïne.quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 12:43 schreef SymbolicFrank het volgende:
[..]
Het zou zeker veel minder verbazend zijn dan wanneer hij tegen zijn grote vriend gaat vechten. Maar Groenland, Canada en Mexico zijn er ook nog. Ik hou zelf nog een slag om de arm.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |