abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_218300075
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 09:31 schreef TheGreatAlfonso het volgende:

[..]
Maar daar hebben we het niet over, we hebben het nu over de raketaanvallen van Hamas op Isral. :P
[..]
Nutteloze opmerking, omdat we het daar niet over hebben. :)
[..]
Je doet het weer! :D
En weer ben je aan het weg duiken.
Dat Hamas slecht is staat niet eens ter discussie. En dat de daden die ze doen niet horen ook.
Maar he zodra Israel er bij betrokken is dan boeit je helemaal niets meer he?

Zo hard roepen over anti-genocide, maar ondertussen gewoon achter genocide staan.

quote:
14s.gif Op woensdag 23 juli 2025 09:40 schreef HowardRoark het volgende:

[..]
Dit benadrukt dat je dus niet weet wat feiten zijn.

Er is geen genocide en dit kan ook alleen worden vastgesteld door een rechter. De Palestijnen zijn deze oorlog zelf begonnen en ondervinden nu de consequenties. Vooral ook doordat men nog altijd de keuze maakt om de strijd niet op te geven. Als de Palestijnen de wapens neerleggen, de kopstukken van Hamas uitleveren en de resterende tientallen gijzelaars vrijlaten is de oorlog meteen klaar.
Zucht....
Kap jij nou eens met je leugens en anti-moslim propaganda.

Hoe vaak moeten meerdere users jou er nog op wijzen dat het feitelijk gewoon genocide is.
De daden die Israel uitvoert staan niet ter discussie. Zowel vanuit Palestina, Israel zelf als onafhankelijke bronnen zien we de daden gebeuren.
Owh en vergeet meneertje minister niet die zelf toegaf dat ze alles willen platvegen.

Hahahahahahaha. De oorlog voorbij als Hamas stopt?
Hahahahahahahahaha. Vandaar dat dit al veel langer bezig is dan Hamas bestaat.
pi_218300082
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 11:09 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
zucht
Zegt dus weer genoeg dat je het niet ontkent.
pi_218300105
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 19:04 schreef bianconeri het volgende:

[..]
En weer ben je aan het weg duiken.
Dat Hamas slecht is staat niet eens ter discussie. En dat de daden die ze doen niet horen ook.
Maar he zodra Israel er bij betrokken is dan boeit je helemaal niets meer he?
Tsjongejongejonge... :') |:(

Is het een verslaving of zo?
pi_218300111
quote:
1s.gif Op woensdag 23 juli 2025 19:09 schreef TheGreatAlfonso het volgende:

[..]
Okay extremist. :S___D
Typisch.
Net als de andere leden van de pro-Israel/genocide groep hier duik je direct weg als het te heet wordt onder je voeten.
pi_218300119
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 19:10 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Typisch.
Net als de andere leden van de pro-Israel/genocide groep hier duik je direct weg als het te heet wordt onder je voeten.
:D :P

Okay, extremist. :P
  woensdag 23 juli 2025 @ 19:18:09 #256
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_218300162
quote:
88s.gif Op woensdag 23 juli 2025 13:01 schreef sp3c het volgende:

[..]
ja en een heel verhaal dat ze de gijzelaars vrij kunnen laten en zeiken om het zieken en blablablablablablabla, stap uit je bubbel man, is heel irritant discussieren

enige wat ik zeg is dat een afzwaaier me hier heel onwaarschijnlijk lijkt, ik begon er niet over ik reageerde gewoon op een lopende discussie als je daar al van afgeleid raakt gaat er iets niet goed in je koppie hoor en als je dat niet wilt horen is dat jouw ding, dan doe je je vingers maar in je oren ofzo :{w
ik vind dit een grove aantijging en dat heef niets te maken met mijn status maar alles met jouw doel iemand hier op persoon aan te vallen. Het gaat jou kennelijk niet om de inhoud, want dat vind je maar irritant discussiren maar om de vorm daarvan te kenmerken. Dan kan ik ook dito idem roepen dat als jou mijn inbreng niet bevalt of voor jou niet te volgen is, kan je ook je ogen sluiten of zo :{w.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  woensdag 23 juli 2025 @ 19:37:06 #257
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_218300288
quote:
1s.gif Op woensdag 23 juli 2025 17:49 schreef Vliegbaard het volgende:

[..]
Je wilt geschiedenis slechts toepassen waar het je uitkomt dus.
Waar(om) komt mij dat uit ? Vanaf dag n voer ik hier de discussie dat men eens moet stoppen met verwijzen naar een verondersteld verleden dat nl. hier het probleem veroorzaakt.

Steeds weer verwijzen naar ene verleden, tot vaak 2000 of meer jaar geleden, maakt elke andere toekomstvisie onmogelijk. Hamas, in belang van haar burgers, kan ook stoppen met Isral te terroriseren en te pogen vernietigen. Om vervolgens samen te "kijken" wat dan wel - nog - mogelijk ipv de momentele oorlog dat te laten beslissen..

Gevestigd soeverein Isral heeft haar heden van nu en als hamas c.s. dat niet kunne/willen verkroppen, is niet Isral hier het probleem. Andersdenkenden zullen dat natuurlijk weer bestrijden omdat zij naar eigen willekeur willen graaien uit hun geschiedenis.

Wedervraag, welke geschiedenis volgens wiens zienswijze is hier dan waarom van belang ?
Wanneer huidig Isral daarin geen bestaansrecht mag & kan hebben, is dat de onvermijdelijke reden van het leed. Immers Isral zal zich niet (meer) laten verwijderen, uit welke geschiedenis van wie dan ook.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
  woensdag 23 juli 2025 @ 19:39:43 #258
131800 Tarado
cap de fusca
pi_218300301
I’m a War Scholar. There Is No Genocide in Gaza

quote:
In his New York Times op-ed titled “I’m a Genocide Scholar. I Know It When I See It,” Omer Bartov accused Israel of committing genocide in Gaza. As a professor of genocide studies, he should know better. Genocide is not defined by a few comments taken out of context, by estimates of casualties or destruction, or by how war looks in headlines or on social media. It is defined by specific intent to destroy a national, ethnic, racial, or religious group in whole or in part. That is a high legal bar. Bartov did not meet it. He did not even try.
I am not a lawyer or a political activist. I am a war expert. I have led soldiers in combat. I have trained military units in urban warfare for decades and studied and taught military history, strategy, and the laws of war for years. Since October 7, I have been to Gaza four times embedded with the Israel Defense Forces. I have interviewed the Prime Minister of Israel, the Defense Minister, the IDF Chief of Staff, Southern Command leadership, and dozens of commanders and soldiers on the front lines. I have reviewed their orders, watched their targeting process, and seen soldiers take real risks to avoid harming civilians. Nothing I have seen or studied resembles genocide or genocidal intent.
Voor de rest zie link
  Moderator woensdag 23 juli 2025 @ 20:00:46 #259
14679 crew  sp3c
Geef me die goud!!!
pi_218300487
quote:
13s.gif Op woensdag 23 juli 2025 19:18 schreef Vallon het volgende:

[..]
ik vind dit een grove aantijging en dat heef niets te maken met mijn status maar alles met jouw doel iemand hier op persoon aan te vallen. Het gaat jou kennelijk niet om de inhoud, want dat vind je maar irritant discussiren maar om de vorm daarvan te kenmerken. Dan kan ik ook dito idem roepen dat als jou mijn inbreng niet bevalt of voor jou niet te volgen is, kan je ook je ogen sluiten of zo :{w.
maar dat deed jij toch ook?

zeiken om het zieken noemde je het zelf, interessant dat je het dan zelf zo vervelend vind :)

ik las dat het om een tank ging, dan lijkt een afzwaaier me niet waarschijnlijk
Op zondag 8 december 2013 00:01 schreef Karina het volgende:
Dat gaat me te diep sp3c, daar is het te laat voor.
  woensdag 23 juli 2025 @ 20:38:55 #260
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_218300831
https://t.me/hamza20300/362425

Ik kan het een en ander maar verre van genoeg vertalen van dit bericht van de Palestijnse journalist Hamza al-Masri die in Turkije woont naar verluidt omdat het niet zo boterde met Hamas.

quote:
"...As soon as they reach the Mawasi area of Khan Younes or the Nuwairi Hill, groups calling themselves the "Sahem (Arrow) Unit" or "Hamas Security" emerge, arrest them, and strip them of everything they are carrying... even their clothes!
They are severely beaten, and anyone who objects or asks "why?" is shot in the foot and accused of being a "thief" or "collaborator."
When you ask these people: "Why are you doing this?"
They give you the cold answer: "Leadership instructions.""
De bewering is dat Hamas burgers die voedelpakketten opgehaald hebben staande houdt, het voedsel afneemt. Bron plus beeld van Imshin, die natuurlijk niet heel onpartijdig is.

twitter
  woensdag 23 juli 2025 @ 20:49:06 #261
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_218300931
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 19:05 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Zegt dus weer genoeg dat je het niet ontkent.
Het zegt vooral dat je een religieus gedreven afkeer van Isral eindelijk de vrije loop kunt laten
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_218300957
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 20:49 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Het zegt vooral dat je een religieus gedreven afkeer van Isral eindelijk de vrije loop kunt laten
Bewijs nou een keer dat dat zo is dan....
  woensdag 23 juli 2025 @ 20:55:33 #263
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_218301001
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 20:51 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Bewijs nou een keer dat dat zo is dan....
Kunnen we gewoon je postgeschiedenis voor aandragen.

Nergens hebben we je gezien in topics over Darfur, Jemen, Afghanistan, Pakistan, Iran...

Isral? Meneer is er als de kippen bij om met de meest grove beschuldigingen te komen.
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
pi_218301110
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 20:38 schreef Qarrad het volgende:
https://t.me/hamza20300/362425

Ik kan het een en ander maar verre van genoeg vertalen van dit bericht van de Palestijnse journalist Hamza al-Masri die in Turkije woont naar verluidt omdat het niet zo boterde met Hamas.
[..]
De bewering is dat Hamas burgers die voedelpakketten opgehaald hebben staande houdt, het voedsel afneemt. Bron plus beeld van Imshin, die natuurlijk niet heel onpartijdig is.

[ x ]
twitter
When the student is ready, the teacher will appear.
When the student is truly ready, the teacher will disappear.
  woensdag 23 juli 2025 @ 21:03:32 #265
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_218301116
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 20:38 schreef Qarrad het volgende:
https://t.me/hamza20300/362425

Ik kan het een en ander maar verre van genoeg vertalen van dit bericht van de Palestijnse journalist Hamza al-Masri die in Turkije woont naar verluidt omdat het niet zo boterde met Hamas.
[..]
De bewering is dat Hamas burgers die voedelpakketten opgehaald hebben staande houdt, het voedsel afneemt. Bron plus beeld van Imshin, die natuurlijk niet heel onpartijdig is.

[ x ]
What's new hier, zou ik zeggen.
Hamas zal en wil hoe dan ook haar controlerende macht in stand houden.
Hamas wil en zal bepalen wie wel en geen hulp - in welke vorm dan ook - kreeg/krijgt of wordt afgenomen.
Dat was iig 10 jaar geleden al en nu ws niet veel anders. Wel dat Isral de schuld van alle gevolgen krijgt.
Het verschil is dat ipv het lokaal aangestelde "wijkhoofd" die een woonwijk moest "beheren", de Al-Qassam Brigades die rol nu hebben overgenomen.

De volgende stap is dan om niet alleen de voedseldistributie maar ook het gebruik daarvan te gaan reguleren.
Tegenstanders zullen dat weer afwijzen als ongewenste politiek want "Isral" mag natuurlijk niet gaan zorgen dat burgers zelf onder de knoet van hamas kunnen wegkomen.

Zal nog best lastig worden om eetzalen en verblijfcentra in te richten waar elke 2-4 uur op rotatie basis, dan zeg 250.000 mensen hun ding kunnen doen.
Een optie die ik ook nog wel zie komen is dat naast GHF ook een Gaza Humanitarian Enforcement zal komen die bikkelhard handhavend gaat optreden tegen (hamas)elementen die burgers proberen te onderdrukken.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_218301259
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 19:37 schreef Vallon het volgende:

[..]
Waar(om) komt mij dat uit ? Vanaf dag n voer ik hier de discussie dat men eens moet stoppen met verwijzen naar een verondersteld verleden dat nl. hier het probleem veroorzaakt.
Waarom zou men niet naar een “verondersteld” verleden moeten verwijzen? Wat is dat verondersteld verleden en waarom moet men stoppen ernaar te verwijzen?

Daarnaast, als dat verleden relevant is voor de situatie, en dat is hij, waarom mag daar niet naar verwezen worden?
quote:
Steeds weer verwijzen naar ene verleden, tot vaak 2000 of meer jaar geleden, maakt elke andere toekomstvisie onmogelijk. Hamas, in belang van haar burgers, kan ook stoppen met Isral te terroriseren en te pogen vernietigen.
Ik vind dit veel te makkelijk gesteld. Een gezamenlijke toekomstvisie is sowieso al nooit mogelijk geweest en dat was ook nooit enkel de schuld van de Palestijnen. Tegelijkertijd kun je ook zeggen dat Isral moet stoppen met het koloniseren van delen die hen niet toebehoren.
quote:
Om vervolgens samen te "kijken" wat dan wel - nog - mogelijk ipv de momentele oorlog dat te laten beslissen..

Gevestigd soeverein Isral heeft haar heden van nu en als hamas c.s. dat niet kunne/willen verkroppen, is niet Isral hier het probleem. Andersdenkenden zullen dat natuurlijk weer bestrijden omdat zij naar eigen willekeur willen graaien uit hun geschiedenis.
Jij mag wel willekeurig graaien uit de geschiedenis maar anderen mogen dat niet want dat bevalt je niet.
quote:
Wedervraag, welke geschiedenis volgens wiens zienswijze is hier dan waarom van belang ?
Wanneer huidig Isral daarin geen bestaansrecht mag & kan hebben, is dat de onvermijdelijke reden van het leed. Immers Isral zal zich niet (meer) laten verwijderen, uit welke geschiedenis van wie dan ook.
De geschiedenis is overal en ten alle tijden relevant.

Ten eerste ontleent Isral haar bestaansrecht aan die hele geschiedenis.

Wat dan relevant is, is de diaspora en later het mandaatgebied in Britse handen. Een gebied waar al meer dan 1000 jaar voornamelijk Arabieren woonden werd opeens Isral zonder dat de toenmalige bevolking daar zelf iets over te zeggen heeft gehad.
pi_218301484
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 20:55 schreef EttovanBelgie het volgende:

[..]
Kunnen we gewoon je postgeschiedenis voor aandragen.

Nergens hebben we je gezien in topics over Darfur, Jemen, Afghanistan, Pakistan, Iran...

Isral? Meneer is er als de kippen bij om met de meest grove beschuldigingen te komen.
Owh, maar waar geef ik enige afkeur van Isral puur als land zien dan?
Precies, nergens.
  woensdag 23 juli 2025 @ 21:32:02 #268
396730 EttovanBelgie
Alles komt goed.
pi_218301493
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 21:31 schreef bianconeri het volgende:

[..]
Owh, maar waar geef ik enige afkeur van Isral puur als land zien dan?
Precies, nergens.
Ach, Isral mag bestaan als soeverein land?
Omnibus in omnibus.
Ad Maiorem Dei Gloriam
  woensdag 23 juli 2025 @ 21:42:14 #269
168739 Red_85
'echt wel'
pi_218301628
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 17:21 schreef viagraap het volgende:

[..]
Een eiland van beschaving. Beschaving is voor jou dus martelkampen, meer bommen dan Dresden gebruiken en een etnische zuivering uitvoeren? Om maar wat te noemen.
:D

Anders denkenden dan moslims kunnen er wel gewoon rondlopen. En vrouwen ook, niet eens achter hun man gesluierd. Owja, ze mogen ook hun mening verkondigen en leven.

Dat is het waard te beschermen. Jij vindt dat blijkbaar van niet.
'Je gaat het pas zien als je het doorhebt'
'Ieder nadeel heb zijn voordeel'
We zullen je nooit, nooit vergeten
1947-2016
  woensdag 23 juli 2025 @ 22:09:37 #270
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_218302017
quote:
1s.gif Op woensdag 23 juli 2025 21:16 schreef Vliegbaard het volgende:

[..]
Waarom zou men niet naar een “verondersteld” verleden moeten verwijzen? Wat is dat verondersteld verleden en waarom moet men stoppen ernaar te verwijzen?

Daarnaast, als dat verleden relevant is voor de situatie, en dat is hij, waarom mag daar niet naar verwezen worden?
[..]
Ik vind dit veel te makkelijk gesteld. Een gezamenlijke toekomstvisie is sowieso al nooit mogelijk geweest en dat was ook nooit enkel de schuld van de Palestijnen. Tegelijkertijd kun je ook zeggen dat Isral moet stoppen met het koloniseren van delen die hen niet toebehoren.
[..]
Jij mag wel willekeurig graaien uit de geschiedenis maar anderen mogen dat niet want dat bevalt je niet.
[..]
De geschiedenis is overal en ten alle tijden relevant.

Ten eerste ontleent Isral haar bestaansrecht aan die hele geschiedenis.

Wat dan relevant is, is de diaspora en later het mandaatgebied in Britse handen. Een gebied waar al meer dan 1000 jaar voornamelijk Arabieren woonden werd opeens Isral zonder dat de toenmalige bevolking daar zelf iets over te zeggen heeft gehad.
Semantisch drogredeneren. Jouw redenering lijkt dus (voor) te stellen dat Gazanen door de Arabieren Britten en nu dan door - het bestaan van - Isralirs, hun zeggenschap is ontnomen ? Zoiets ? Of heb je een betere ?

Elke keer opnieuw komt die oeverloze discussie over historische rechten opborrelen en laten we dat niet opnieuw doen met wie of wat zijn precies die oorspronkelijke "bevolking" of laat staan "Palestijnen" zijn.
Tot op de dag van vandaag kan niemand daarin een sluitende definitie hard maken om daarmee een punt te maken.
In het beste geval zijn "Palestijnen" mensen die NU in de Palestijnse gebieden wonen. Niemand heeft op grond van welk verleden dan ook, een recht om de ander als doelstelling te vernietigen.

Die lezingen omtrent diaspora (van wie dan ook) en verbonden historische uitweidingen als veklaringen, zijn leuk voor beginners. Het mag nooit een reden mag zijn om de ander geweld aan te doen.
De enige reden voor geweld is die van weerbaarheid wanneer de ander ondanks waarschuwingen, met "geweld" het eigen gelijk wil afdwingen.
Het kernverschil in het conflict hier is dat Isral geeneens gelijk hoeft (en zelfs wil) hebben maar simpelweg dat huidig hamas c.s.voortaan niet langer een bedreiging voor haar bestaan kan (gaan) vormen. Isral is daar en zal in geen enkele toekomst van hamas c.s. gaan verdwijnen dus daarover denken is iets voor sprookjes.

Ik ben wat positiever gesteld dat er wel een gedeelde toekomst is waarbij invloed van hamas (die gaat over de burgers) in Gaza, het lot gaat bepalen in welke omstandigheden dat door Isral een vorm wordt gegeven.
In het slechtste geval zullen Gazanen elders in ellendige omstandigheden worden uitgekotst en in het beste geval bindt hamas in en kan Gaza een toeristische trekpleister worden waar het voor iedereen goed parkeren is.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_218302931
quote:
12s.gif Op woensdag 23 juli 2025 22:09 schreef Vallon het volgende:

[..]
Semantisch drogredeneren. Jouw redenering lijkt dus (voor) te stellen dat Gazanen door de Arabieren Britten en nu dan door - het bestaan van - Isralirs, hun zeggenschap is ontnomen ? Zoiets ? Of heb je een betere ?

Elke keer opnieuw komt die oeverloze discussie over historische rechten opborrelen en laten we dat niet opnieuw doen met wie of wat zijn precies die oorspronkelijke "bevolking" of laat staan "Palestijnen" zijn.
Tot op de dag van vandaag kan niemand daarin een sluitende definitie hard maken om daarmee een punt te maken.
In het beste geval zijn "Palestijnen" mensen die NU in de Palestijnse gebieden wonen. Niemand heeft op grond van welk verleden dan ook, een recht om de ander als doelstelling te vernietigen.

Die lezingen omtrent diaspora (van wie dan ook) en verbonden historische uitweidingen als veklaringen, zijn leuk voor beginners. Het mag nooit een reden mag zijn om de ander geweld aan te doen.
De enige reden voor geweld is die van weerbaarheid wanneer de ander ondanks waarschuwingen, met "geweld" het eigen gelijk wil afdwingen.
Het kernverschil in het conflict hier is dat Isral geeneens gelijk hoeft (en zelfs wil) hebben maar simpelweg dat huidig hamas c.s.voortaan niet langer een bedreiging voor haar bestaan kan (gaan) vormen. Isral is daar en zal in geen enkele toekomst van hamas c.s. gaan verdwijnen dus daarover denken is iets voor sprookjes.

Ik ben wat positiever gesteld dat er wel een gedeelde toekomst is waarbij invloed van hamas (die gaat over de burgers) in Gaza, het lot gaat bepalen in welke omstandigheden dat door Isral een vorm wordt gegeven.
In het slechtste geval zullen Gazanen elders in ellendige omstandigheden worden uitgekotst en in het beste geval bindt hamas in en kan Gaza een toeristische trekpleister worden waar het voor iedereen goed parkeren is.
Joh, Het maakt mij allemaal niet uit hoe je die mensen noemt. Palestijnen, Arabieren, moslims, whatever.

Je post staan bol van de tegenstrijdigheden. Wat voor de ene partij geldt, hoeft niet voor de andere partij te gelden.
quote:
Niemand heeft op grond van welk verleden dan ook, een recht om de ander als doelstelling te vernietigen.
Wat doet Isral nu dan? Wat ze nu aan het doen zijn heeft niets meer met zelfverdediging te maken en kom niet met de drogredenering over gijzelaars. Dat heeft Netanyahu nog nooit 1 moer genteresseerd.

quote:
Het kernverschil in het conflict hier is dat Isral geeneens gelijk hoeft (en zelfs wil) hebben maar simpelweg dat huidig hamas c.s.voortaan niet langer een bedreiging voor haar bestaan kan (gaan) vormen.
Wat is dit voor utopie. Hamas is mede geboren uit onvrede en het leed (terecht of niet) dan de Palestijnse bevolking is aangedaan. Daar zit wellicht een antisemitische ondertoon in. Maar Isral heeft nu 2 keuzes.
1-Hamas uitroeien. En dan staat daar de volgende groepering weer op de stoep te wachten.
2-Alle palestijnen uitroeien opdat er geen nieuwe Hamas zal ontstaan.

Als het geen genocide genoemd mag worden dan is het op zijn minst etnische zuivering. Doe niet zo kinderachtig en kom er gewoon voor uit dat je daar achter zou staan.

Jij denkt toch werkelijk zelf niet dat de de overgebleven Palestijnen zo blij zijn dat Israel Hamas, maar en passant ook even halve families omlegt? In welk sprookjeswereld leef je?
Daarbij, hoeveel Hamas-leden zijn er nu daadwerkelijk nog over dat het rechtvaardigt dat IDF nog steeds huishoudt?

Op dat laatste zullen we geen antwoord krijgen want Isral laat geen journalisten toe. Wat dat aangaat kan Isral bij wijze van spreken beweren dat iedere Gazaan een Hamas-lid is en we zullen er nooit achter komen.
  donderdag 24 juli 2025 @ 05:09:58 #272
30873 Vallon
Life is unpredictable
pi_218303707
quote:
0s.gif Op woensdag 23 juli 2025 23:55 schreef Vliegbaard het volgende:

[..]
Joh, Het maakt mij allemaal niet uit hoe je die mensen noemt. Palestijnen, Arabieren, moslims, whatever.

Je post staan bol van de tegenstrijdigheden. Wat voor de ene partij geldt, hoeft niet voor de andere partij te gelden.
[..]
Wat doet Isral nu dan? Wat ze nu aan het doen zijn heeft niets meer met zelfverdediging te maken en kom niet met de drogredenering over gijzelaars. Dat heeft Netanyahu nog nooit 1 moer genteresseerd.
[..]
Wat is dit voor utopie. Hamas is mede geboren uit onvrede en het leed (terecht of niet) dan de Palestijnse bevolking is aangedaan. Daar zit wellicht een antisemitische ondertoon in. Maar Isral heeft nu 2 keuzes.
1-Hamas uitroeien. En dan staat daar de volgende groepering weer op de stoep te wachten.
2-Alle palestijnen uitroeien opdat er geen nieuwe Hamas zal ontstaan.

Als het geen genocide genoemd mag worden dan is het op zijn minst etnische zuivering. Doe niet zo kinderachtig en kom er gewoon voor uit dat je daar achter zou staan.

Jij denkt toch werkelijk zelf niet dat de de overgebleven Palestijnen zo blij zijn dat Israel Hamas, maar en passant ook even halve families omlegt? In welk sprookjeswereld leef je?
Daarbij, hoeveel Hamas-leden zijn er nu daadwerkelijk nog over dat het rechtvaardigt dat IDF nog steeds huishoudt?

Op dat laatste zullen we geen antwoord krijgen want Isral laat geen journalisten toe. Wat dat aangaat kan Isral bij wijze van spreken beweren dat iedere Gazaan een Hamas-lid is en we zullen er nooit achter komen.
Ik ga jou niet wegzetten met dingen in je typische schoenen te schuiven en denk dat wij onderling wel klaar zijn met het misverstaan van (veronder)stellingen. Tegen smaak en overtuiging valt ook niet te argumenteren.

Als het niet uitmaakt hoe groepen worden genoemd, waar is het dan voortdurend voor nodig "ze" historisch of "etnisch" toch zo onder te verdelen om daarmee vermeende rechten te doen gelden ?
Voor mij zijn het verknipte mensen die maar al te graag zich (willen) laten onderdrukken door hun tribaal ingerichte familiestructuren. Niet eens zo zeer als keuze die wij - althans ik - wel kunnen maken maar omdat ze daar niet anders dan in strijd (te) kunnen (over)leven.
Hamas c.s. zijn zeker niet geboren uit welk onvrede dan ook maar omdat tribale strijdgroepen een wisselend machtsvacum aangrijpen om (onder het mom van een achterlijke geloof, een verzonnen belofte en verschuiven van voorwaarden) zo de macht te komen.

Etnische zuivering, laat staan door wie in welke mate aan te tonen, is vrij lastig. In Gaza wonen bmw geen anderen dan Gazanen die - ondanks hun leed - overduidelijk in meerderheid nauw verbonden blijven met hun nietsontziende "leiders".
Idem met het "genocide" roepen dat gezien het sws uiterst povere resultaat, vooral een overtuigde mening is die zo de kiem van een misplaatste gedachte typeert.
Juridisch blijft van die aantijgingen (zoals zuivering en uitroeiing) geen spaan heel.

Het heeft al helemaal geen pas om vanuit een eigen zienswijze hier te gaan bepalen dat Isral zich daar niet zo moet aanstellen voor whatever. Isral als soeverein, democratisch geleide staat met een gekozen parlement die haar regering controleert, maakt zelf wel uit wat o.a. haar moverende (veiligheids)beleving en aanpak is.

En nee, het gaat niet om blij zijn als keuze maar dat Gazanen niet anders meer (willen) kunnen dat in hun onderdrukking te leven en de eigen "schuld" daarvan structureel elders neerleggen. Elke eigen verantwoording tot verbetering kan zo worden ontlopen door simpel te kiezen voor het slachtofferschap.

Hamas heeft in volle overtuiging en support van haar achterban gekozen om de in argumenten doodgelopen situatie, te doen kantelen en dat is dan nu op mensonterende wijze gaande. Dan "ach en wee" roepen is vooral wegkijken dat Isral niet veel anders kan en kon dan zichzelf te ontdoen van het terroristisch aanvalsvermogen dat haar immers wenst te vernietigen.
Zolang hamas nog mensen gijzelt en in staat is haar geweld - ook lokaal - toe te passen, is kennelijk die aanvalscapaciteit nog lang niet (af)gebroken.

Isral valt strikt genomen, indirect & in tweede instantie, zeker ook iets te verwijten met de wijze waarop zij haar verkozen veiligheid wil (en moet gaan) afdwingen. Hoe zij dat anders moet bewerkstelligen, geven haar tegenstanders geen antwoord op.
Of en hoe de toekomst daar gaat uitwerken is gissen. Dat Isral zich niet laat bedreigen (of laat bedriegen met valse praatjes), is lijkt mij een gegeven. De keuze die vijanden van Isral daar hebben is afzien van verder geweld of anders de consequenties daarvan (blijven) ondergaan.
"On bended knee is no way to be free" Peter R 1954-2021 (Zapata)
Hegel: "De waarheid is subjectief"
Covid19: "Doctors can’t cure stupid, but at least they can sedate it."
pi_218303780
quote:
11s.gif Op woensdag 23 juli 2025 21:03 schreef Aether het volgende:

[..]
[ x ]
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
En zo is het.
  donderdag 24 juli 2025 @ 08:05:26 #274
464998 Qarrad
Qarrad al-Rrabah
pi_218303968
En vandaag in "het dagelijkse contrast tussen de berichtgeving over Joden Israli's en de realiteit in de Nederlandse media":

quote:
https://www.ad.nl/buitenl(...)eigen-leed~a6e52be8/

Beelden uit Gaza roepen wereldwijd afschuw op, Isralirs zien dat anders: zij zijn bezig met eigen leed
Ondertussen in de realiteit:

twitter


twitter
  donderdag 24 juli 2025 @ 09:28:05 #275
15221 Falco
Afleidingsmanoeuvre
pi_218304728
De situatie kon ng erger: waarom er nu alweer een noodklok over Gaza luidt https://www.nu.nl/midden-(...)over-gaza-luidt.html

Onthutsend bericht wederom. We kijken er naar en doen niets.

Inmiddels lijden hulpverleners honger. En je kunt er op rekenen dat ze PTSS krijgen.
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=yIl_jGh-LWE" target="_blank" rel="nofollow">Afleidingsmanoeuvre</a>
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')