Zijn we vorig jaar geweest.quote:Op zondag 20 juli 2025 17:47 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Mocht dat uurtje min of meer in de richting van Limoges zijn, dan kan ik een bezoek aan oradour sur Glane aanraden.
Zeker!quote:Op zondag 20 juli 2025 18:29 schreef Clubsoda het volgende:
Ik vind focaccia en ciabatta en schiachiatta prima te hachelen
Al zijn kunstseries zijn zo fijnquote:Op zondag 20 juli 2025 21:14 schreef AnneX het volgende:
Wat is Jeroen Krabbé goed in iedere serie over schilders.
Vanavond ‘leren’ kijken naar Matisse.
# verplichte stof kunstgeschiedenis.
quote:Op zondag 20 juli 2025 23:57 schreef Kaatje1 het volgende:
Afkicken en van vierkante ogen terug naar ronde ogen. Alle afleveringen van Shetland gezien, op naar seizoen 10 ergens in het najaar.
Vond Frankrijk, maar één keer geweest, wel mooi maar kwam tijdens de reis weinig fransen tegen muv gidsen en personeel in restaurants die ook Engels spraken.
Een keer hopeloos verdwaald en toe aan een paar mensen de weg gevraagd, dat niet echt goed, die spraken echt geen Engels. Werd nog bijna de auto ingesleept. Mijn hotel lag, vanuit het dorp gezien, voorbij het ziekenhuis dus dat noemde ik. De mensen dachten dat ik naar ipv na het ziekenhuis moest
Ja seizoen 1 is 1 aflevering, seizoen 2 geloof maar 2 en daarna heeft ieder seizoen 6 afleveringen van 1 uur wat 1 verhaal isquote:Op maandag 21 juli 2025 07:47 schreef Blues het volgende:
[..]
Klopt het dat seizoen 1 maar 1 afl heeft op NPOstart
Ik wil er ook erg graag aan beginnen.
Het is ook een vorm van feel good tv. Zonder schieten en vechtpartijen.quote:
Oef, ik krijg flashbacks naar mijn tijd op de MTS (werktuigbouwkunde)quote:Op maandag 21 juli 2025 15:58 schreef derLudolf het volgende:
[ afbeelding ]
Dat M10x1,25 geeft aan metrisch schroefdraad 10mm en een spoed van 1,25mm. Dat is hoeveel mm een keer rond is met draad. Standaard is 1,5mm. Dus daar geef je aan wat voor gat er zit.
Rechts onder staat ook een tekst die best duidelijk is.
Raad es wat voor schroefdraad er in het onderdeel zit
Wat fijnquote:Op maandag 21 juli 2025 16:48 schreef Kaatje1 het volgende:
Helemaal duf. Ruim 4 uur bezig geweest met dossiers van een echtpaar op orde te brengen (hebben negatieve beslissing)
Maar ook leuk nieuws. De eerste gezinshereniging die ik ooit gedaan heb, daar komt het gezin woensdag naar NederlandZo blij voor die man. Kwam als een hoopje ellende binnen, sprak ook heel slecht arabisch, analfabeet, wist eigenlijk niet waar hij was en je zag 'm per maand rechterop lopen. Ook een proces waar echt alles langer duurde of mis ging. Maar dan nu eindelijk
En is er dan verdere opvang als huis, werk en taal voor het hele gezin?quote:Op maandag 21 juli 2025 16:48 schreef Kaatje1 het volgende:
Helemaal duf. Ruim 4 uur bezig geweest met dossiers van een echtpaar op orde te brengen (hebben negatieve beslissing)
Maar ook leuk nieuws. De eerste gezinshereniging die ik ooit gedaan heb, daar komt het gezin woensdag naar NederlandZo blij voor die man. Kwam als een hoopje ellende binnen, sprak ook heel slecht arabisch, analfabeet, wist eigenlijk niet waar hij was en je zag 'm per maand rechterop lopen. Ook een proces waar echt alles langer duurde of mis ging. Maar dan nu eindelijk
Was het maar zo'n feest. Hij blijft bij ons en hopelijk zijn familie in de buurt, in een hotel of een huisje. Er zijn voorbeelden van de vader bij ons het het gezin in Groningen of boven Amsterdam.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:50 schreef AnneX het volgende:
[..]
En is er dan verdere opvang als huis, werk en taal voor het hele gezin?
Nou weet ik niet of ik moet lachen of huilen.quote:Op maandag 21 juli 2025 16:56 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Was het maar zo'n feest. Hij blijft bij ons en hopelijk zijn familie in de buurt, in een hotel of een huisje. Er zijn voorbeelden van de vader bij ons het het gezin in Groningen of boven Amsterdam.
Maar ook een gezin hier in een hotel, 5 man op een kleine kamer waar het raam niet open kan, waar ze ontbijten/lunchen/dineren nadat de "normale" gasten zijn geweest. Midden in de stad dus ze kunnen nergens naar toe.
Maar ze zijn er bijna. Na ruim 2,5 jaar ziet hij z'n gezin weer in het echt.
Ik weet het soms ook niet. Reageer maar op hoe de mensen zelf zijn. Morgen komt een meneer met wie ik eigenlijk alleen maar kan meehuilen. Maar je probeert toch moed in te praten.quote:Op maandag 21 juli 2025 17:20 schreef AnneX het volgende:
[..]
Nou weet ik niet of ik moet lachen of huilen.
Voor jou dan 😘quote:Op maandag 21 juli 2025 17:26 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Ik weet het soms ook niet. Reageer maar op hoe de mensen zelf zijn. Morgen komt een meneer met wie ik eigenlijk alleen maar kan meehuilen. Maar je probeert toch moed in te praten.
Maar ook komt er iemand die zijn familie waarschijnlijk binnen een maand hier heeft, dus met hem ben je blij.
En aan het eind van de dag ga je naar huis, met genoeg ruimte voor alles wat je wil, naar vrienden, naar familie, avondje tv kijken en geen zorgen over geliefden.
Ja, als het goed zou gaan, dragen wij ze over aan jullie.quote:Op maandag 21 juli 2025 17:51 schreef Lucky_Strike het volgende:
En ik heb vandaag twee mensen begeleid die gezinshereniging hebben gekregen nadat ze een huis hebben. Dus we helpen de net gearriveerde partners inschrijven in de gemeente, aanmelden zorgverzekering en DigID, zorgen dat contracten energie en water omhoog gaan, melden kinderen bij school en Stichting Leergeld aan, etc. Ik zit een paar stappen verder in de keten dan Kaatje dus.
Wij nemen ze graag over hoor!quote:Op maandag 21 juli 2025 17:55 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Ja, als het goed zou gaan, dragen wij ze over aan jullie.
Gelukkig heb ik goede contacten met de "jullie" bij ons. Want vandaag iemand die bij VW hoort, kwam bij ons op de lijn (iets met goede herinneringen) maar kon niets voor 'm doen en "de jullies" hopelijk wel (al weet ik al dat dat niet zo is)
Daar leer/hoor je heel veel wat je al weet (je bent niet nieuw) maar het fijne is ook dat je dingen hoort van anderen die ook ervaring hebben, waar zij tegenaan lopen, wat ze aan oplossingen hebben etc. Ik heb ook alleen de basiscursus gevolgd en wat digitale cursussen omdat de anderen voor mij niet te bereiken zijn. Zou laatst wel meegaan naar een landendag maar dat ging niet door (te veel pijn/last)quote:Op maandag 21 juli 2025 18:01 schreef Lucky_Strike het volgende:
[..]
Wij nemen ze graag over hoor!
Mijn basiscursus begint helaas pas in september. Ik ben zo benieuwd naar alles, het kan me niet snel genoeg gaan.
Ik zag vandaag dat er een smoelenboek is, ik zal eens neuzen binnenkort.quote:Op maandag 21 juli 2025 18:07 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Daar leer/hoor je heel veel wat je al weet (je bent niet nieuw) maar het fijne is ook dat je dingen hoort van anderen die ook ervaring hebben, waar zij tegenaan lopen, wat ze aan oplossingen hebben etc. Ik heb ook alleen de basiscursus gevolgd en wat digitale cursussen omdat de anderen voor mij niet te bereiken zijn. Zou laatst wel meegaan naar een landendag maar dat ging niet door (te veel pijn/last)
In het najaar verder kijken. Ik heb je trouwens wel "gevonden" bij collega's
Oef, dat zal niet meegevallen zijn. Nieuwe patienten en nieuwe artsen (nieuwe collega's niet natuurlijk). Nu het grote "dolce far niente" .quote:Op maandag 21 juli 2025 18:18 schreef Blues het volgende:
Ingesprongen bij een andere poli waar ik vervolgens in mijn eentje zat.:%🥵
Hier ook enorm spookweer!quote:Op maandag 21 juli 2025 18:20 schreef Kaatje1 het volgende:
Oef, dat zal niet meegevallen zijn. Nieuwe patienten en nieuwe artsen (nieuwe collega's niet natuurlijk). Nu het grote "dolce far niente" .
Enorme onweersbui hier nu, geen regen maar gedonder en gebliksem
Zo goed bezig en nu ook collega'squote:Op maandag 21 juli 2025 18:07 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Daar leer/hoor je heel veel wat je al weet (je bent niet nieuw) maar het fijne is ook dat je dingen hoort van anderen die ook ervaring hebben, waar zij tegenaan lopen, wat ze aan oplossingen hebben etc. Ik heb ook alleen de basiscursus gevolgd en wat digitale cursussen omdat de anderen voor mij niet te bereiken zijn. Zou laatst wel meegaan naar een landendag maar dat ging niet door (te veel pijn/last)
In het najaar verder kijken. Ik heb je trouwens wel "gevonden" bij collega's
Is dat een ding? Ik ken het niet, wat houdt dat in?quote:Op maandag 21 juli 2025 20:19 schreef fietsie het volgende:
Oow en @:Tele6 de assortiments dozen bij de Patisserie al ontdekt?
Ik ben nu bij drie (😇😎) patissiers geweest, en die hadden allemaal kant en klaar assortiment dozen met 'overal eentje van'quote:Op maandag 21 juli 2025 20:22 schreef gcjoel het volgende:
[..]
Is dat een ding? Ik ken het niet, wat houdt dat in?
Ga ik volgende keer eens op lettenquote:Op maandag 21 juli 2025 20:28 schreef fietsie het volgende:
[..]
Ik ben nu bij drie (😇😎) patissiers geweest, en die hadden allemaal kant en klaar assortiment dozen met 'overal eentje van'
En dat is met z'n drieën met een scherp mesje en drie vorkjes prima
Wij hebben twee kippen van de buren gekregen omdat hun hond wederom een van onze kippen vermoord had.quote:Op maandag 21 juli 2025 20:21 schreef gcjoel het volgende:
We hebben gisteren besloten dat we er 2 kippen bij willen, dat kan niet in het huidige hok. Dus meteen even plannen gemaakt, spul gekocht en net tussen de buien door begonnen met knutselen.![]()
Wel zielig dat de kipjes nu blijkbaar een veel te klein hok hebben. Gelukkig hebben ze buiten wel heel veel ruimte
Nieuwe schokdempers, banden en uitlijnen?quote:Op maandag 21 juli 2025 20:37 schreef Candaasje het volgende:
Ik ben gaar, het eindigde een beetje in chaos voor de opname/spoed. Dus tussendoor snel mijn auto opgehaald bij de garage, terug naar werk en nog even kort bijgesprongen.
Was trouwens een kostbaar dagje. Maar ik stuiter niet meer mijn auto uit, de apk is gedaan en de garagehouder is een aardige man die aangaf gewoon even op me te wachten ondanks sluitingstijd.
Fijn van de eindelijk (bijna) voltrokken herenigingen @:Kaatje1
Jullie hebben toch al 1000 eierenquote:Op maandag 21 juli 2025 20:54 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
Wij hebben twee kippen van de buren gekregen omdat hun hond wederom een van onze kippen vermoord had.
Overigens was dit bij een traiteur ook al zo: soort proeverij van wat de verkopenquote:
We verkopen er 24 a 36 per week op het moment:')quote:Op maandag 21 juli 2025 21:01 schreef gcjoel het volgende:
[..]
Jullie hebben toch al 1000 eieren![]()
Wij hebben krieltjes die om de haverklap broeds zijn en dan weken niet leggen. Wil er nu 2 legkipjes bij zodat we eieren hebben
Handige jongen ben jij! 😎 Ook paaltjes met een punt voor schutting of voor omheining van je moestuin(?)quote:Op maandag 21 juli 2025 23:34 schreef derLudolf het volgende:
"Beetje" hout, lag nog bij m'n oom in de schuur. Gekregen om een machine mee te testen op m'n werk. Was toch meer hout dan ik dacht, was even vergeten hoeveel het was[ afbeelding ]
Ach ja, ruimte genoeg. Kan er ooit nog een nieuwe blokhut mee bouwen als houtskelet.
Cookiesquote:Op maandag 21 juli 2025 21:10 schreef LeeHarveyOswald het volgende:
[..]
We verkopen er 24 a 36 per week op het moment:')
Daarnaast zijn we zo'n 200 stuks koekjes per week aan het maken, maar dat gaat niet elke week zijn.
Beidequote:Op dinsdag 22 juli 2025 00:03 schreef AnneX het volgende:
[..]
Handige jongen ben jij! 😎 Ook paaltjes met een punt voor schutting of voor omheining van je moestuin(?)
[..]
CookiesWelluke? Uitdelen of verkoop?
We hadden eergisteren onderweg een doos viennoiserie kortom pains au chocolat, croissants & pains aux raisins. Nu hebben we een zak citroen madeleines. We hebben vooral veel tijd besteed aan het uitzoeken van kaasjesquote:Op maandag 21 juli 2025 20:19 schreef fietsie het volgende:
Oow en @:Tele6 de assortiments dozen bij de Patisserie al ontdekt?
Uiteraard niet. Kaasquote:Op dinsdag 22 juli 2025 13:26 schreef Blues het volgende:
Lekker Boor![]()
g kwam thuis van de o.a. de kaaskar met heerlijke mega-oude brokkelkaas en die overzalige (mag dit wel @:ludolf) hooibloemenkaas speciaal voor mijDus ik ben nu weer chill met kaasblokjes, koffie, water en ff afreageren hier bij jullie
quote:
Het is een hangsysteempje onder aan plank, boven een andere.quote:Op dinsdag 22 juli 2025 15:25 schreef AnneX het volgende:
Drama @:Blues Fijn, dat weer (recht) ligt.
Vanmiddag met bots en daarna échte mensen overlegd over een afschrijving, die mij nu pas opvalt. Medewerker heeft de incasso geblokkeerd en gestorneerd. Dat kon nog net.
Nu maar afwachten welk bedrijf hierop gaat reageren. Mogelijk naar het oude adres…
Omdat MnX verliefd rondjes rijdt met een vriend in een mogelijke auto optie. Insert heel verhaal.
ging ik ondertussen ICS bellen op advies van bankmedewerker.
Nondeju…MnX moet zelf toestemming geven om info met mij te delen.
Nou weet ik nog niks.
LHO het water loopt mij in de mond….Cookies
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Benieuwd naar de auto
[ Bericht 13% gewijzigd door Blues op 22-07-2025 16:01:57 ]
Da’s jammer. Vond het ook , hoe mooi dat park ook is, wel een aparte locatie. Heb nog nooit gehoord over een festival daar, wel wijk gerelateerde happeningen.quote:Op dinsdag 22 juli 2025 17:24 schreef Sarabi het volgende:
@:Kaatje1 het bierfestival in jouw stad is geannuleerdtegenvallende kaartverkoop
Ahh jammer.quote:Op dinsdag 22 juli 2025 17:30 schreef Kaatje1 het volgende:
[..]
Da’s jammer. Vond het ook , hoe mooi dat park ook is, wel een aparte locatie. Heb nog nooit gehoord over een festival daar, wel wijk gerelateerde happeningen.
Maar nu hebben jullie lekker een weekend vrij
3 nieuwe banden (eentje was nog goed, die is naar achteren geplaatst), uitlijnen inderdaad, apktje en een beurt.quote:Op maandag 21 juli 2025 20:57 schreef z80 het volgende:
[..]
Nieuwe schokdempers, banden en uitlijnen?
Die heeft zichzelf gepekeld met alle drugs en drank. Verbazingwekkend dat de man de 76 heeft gehaald.quote:
Iggy Pop still going strongquote:Op dinsdag 22 juli 2025 21:02 schreef Cat-astrophe het volgende:
[..]
Die heeft zichzelf gepekeld met alle drugs en drank. Verbazingwekkend dat de man de 76 heeft gehaald.
En nu was het op.
die is toch allang dood maar weigert dat te geloven?quote:
Drie, das ook wel weer Nederlandse zuunigheidquote:Op dinsdag 22 juli 2025 20:55 schreef Candaasje het volgende:
[..]
3 nieuwe banden (eentje was nog goed, die is naar achteren geplaatst), uitlijnen inderdaad, apktje en een beurt.![]()
Maar gekeken naar alle werkzaamheden vond ik het wel veel geld, maar niet duur
Zelfs onder dit pareltje zitten geen vier identieke banden....quote:Op dinsdag 22 juli 2025 21:39 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Drie, das ook wel weer Nederlandse zuunigheidIn Frankrijk is het trouwens verboden om twee verschillende merken banden op een as te hebben, weet niet of dit de auto waarmee jullie ook wel es op vakantie gaan?
Die moeten ook ergens een trimmer kopen ?quote:Op dinsdag 22 juli 2025 22:37 schreef derLudolf het volgende:
Ben je even aan het kijken op Google Maps.
Hoeren Intratuin
[ afbeelding ]
Hoezo is dat Nederlandse zuinigheid als die band in november nog vervangen is? (De band rechtsvoor is eerder volledig geklapt, en uiteindelijk twee keer vervangen omdat ik problemen met die kant bleef houden).quote:Op dinsdag 22 juli 2025 21:39 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Drie, das ook wel weer Nederlandse zuunigheidIn Frankrijk is het trouwens verboden om twee verschillende merken banden op een as te hebben, weet niet of dit de auto waarmee jullie ook wel es op vakantie gaan?
Wat een ding! Rijdt het een beetje zuinig? 1:5 of zo?quote:Op dinsdag 22 juli 2025 22:02 schreef fietsie het volgende:
[..]
Zelfs onder dit pareltje zitten geen vier identieke banden....
[ afbeelding ]
(Mijn droom auto, al twijfel ik of ik er comfortabel in zit)
Ughquote:Op dinsdag 22 juli 2025 17:32 schreef Cat-astrophe het volgende:
Collega onverwacht afwezig, andere collega met vakantie. Dus ik als enige over dus druk op het werk.
Extra uren werken op de andere werkplek maakt het een volle anderhalve week voor me.
Dan helpt het niet iemand afzegt (om voor mij niet echt geldige redenen) voor een best wel belangrijk (mogelijk pittig) overleg verderop in de week wat we samen hadden voorbereid.
En dat een andere collega in mijn nek hijgt want de vakantievierder (met andere functie) heeft geen duidelijke overdracht achtergelaten. Dus de vakantievierder maar even gestalkt (no regrets als jij je zaakjes niet netjes achter laat) en antwoord gekregen.
Waarop mijn (verder toffe) manager ook nog even in mijn mail hangt: het is de bedoeling dat jouw collega tijdens vakanties haar zaken overdraagt aan iemand met dezelfde functie.
Ik weet dat, ik doe dat.
Heb dat gesprek even lekker met mijn collega die dat niet deedNiet mijn taak om de overdracht van mijn collega’s te checken, lijkt me. En het extra werk wat het me vandaag opleverde… ook daar kon ik écht buiten.
Mijn lontje wordt korter en korterNog drie dagen tot het weekend is
16 a 17 liter per 100km.quote:Op dinsdag 22 juli 2025 22:58 schreef AnneX het volgende:
[..]
Wat een ding! Rijdt het een beetje zuinig? 1:5 of zo?
Gister een klein naaktslakje en vanavond niets gespot. Nu maar slapen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |