Er is simpelweg geen sprake van een etnische zuivering. Niemand wordt gezuiverd. Het staat de Palestijnen nog elke dag vrij de wapens neer te leggen en de Israëlische gijzelaars vrij te laten. Dit wil men niet, prima, dan gaat Israël rustig door.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 14:47 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Eens hoor, maar de mensen die het achterlijke punt verdedigen dat iets pas etnische zuivering is als het een homogene bevolking betreft kunnen nu niet zeggen dat het anti-semitisme is omdat de bevolking helemaal joods zou zijn, dat is meer mijn punt. Het zijn allebei domme stellingen, maar je kan ze helemaal niet beide verdedigen.
Neemt niet weg dat je behoorlijk veel kritiek mag hebben op het risico dat zo'n motie neemt net de Israëlische burgerbevolking.
Ja dit zegt dus helemaal niks. Wat werd er gezegd over Lebensraum?quote:Op vrijdag 27 juni 2025 12:24 schreef poemojn het volgende:
[..]
Hier staat het verslag met die termen https://x.com/rkemp59/status/1936530767649382592
Voor de 300e keer. Hamas moet de wapens neerleggen, Palestijnen zijn een volk.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 14:52 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Er is simpelweg geen sprake van een etnische zuivering. Niemand wordt gezuiverd. Het staat de Palestijnen nog elke dag vrij de wapens neer te leggen en de Israëlische gijzelaars vrij te laten. Dit wil men niet, prima, dan gaat Israël rustig door.
Er is veel meer risico voor de Palestijnse burgerbevolking met het niet aannemen van de motie.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 14:47 schreef Fretwork het volgende:.
Neemt niet weg dat je behoorlijk veel kritiek mag hebben op het risico dat zo'n motie neemt net de Israëlische burgerbevolking.
Ik denk dat als Israel 50000 Europeanen of Afrikanen of Aziaten dood bombardeert en 80% van hun huizen platmaakt, dat de media en politiek zich er ook druk om maken. Dat is niet speciaal weggelegd voor Arabieren.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 11:56 schreef HowardRoark het volgende:
Dat is niet waar, zodra er ineens Arabieren het slachtoffer kunnen worden van bombardementen maakt men zich wél zorgen. Zowel in de media als de politiek.
Ook Amerikanen en Israeliers hebben gewoon alle recht om in resp. de VS en Israel te blijven.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 14:45 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Ah, dus de Amerikanen in de VS en de Israëliërs in Israël of gelden er dan ineens weer andere wetten?
[..]
Er staat nog een vraag voor je open:
[..]
toch wel, als zo'n woord gebruikt wordt met de lading van WOII om de daden van een land vol slachtoffers van die oorlog aan te duiden, terwijl er meer dan voldoende keus is uit andere neutralere woorden, heeft dat een antisemitische lading in zich. het is meer dan alleen smakeloos.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 14:54 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Ja dit zegt dus helemaal niks. Wat werd er gezegd over Lebensraum?
Werd er gesuggereerd dat Israël lebensraum wilden of dat de Palestijnen dat verdienen? Want dat is nogal een belangrijk punt in deze discussie.
Als het woord gebruikt werd om de acties van het regime Netanyahu te duiden (wat me het aannemelijkst lijkt) is het hoogstens smakeloos, maar echt 0 anti-semitisch.
Daar verschillen wij dan behoorlijk van mening in. Iemand die negatief praat over een ander land's expansiedrift in termen die linken aan Tweede Wereldoorlog is in mijn ogen niet direct een jodenhater.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 15:27 schreef poemojn het volgende:
[..]
toch wel, als zo'n woord gebruikt wordt met de lading van WOII om de daden van een land vol slachtoffers van die oorlog aan te duiden, terwijl er meer dan voldoende keus is uit andere neutralere woorden, heeft dat een antisemitische lading in zich. het is meer dan alleen smakeloos.
Je weet volstrekt niet de context waarin dat woord is gebruikt. Je fantaseert dat het met een anti-semitische lading is gebruikt.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 15:27 schreef poemojn het volgende:
[..]
toch wel, als zo'n woord gebruikt wordt met de lading van WOII om de daden van een land vol slachtoffers van die oorlog aan te duiden, terwijl er meer dan voldoende keus is uit andere neutralere woorden, heeft dat een antisemitische lading in zich. het is meer dan alleen smakeloos.
Ik breng het bloed en de rest brengt de toewijding aan de zaak.quote:
Ik heb het principieel niet eens met die motie, maar ik zou minder kritiek hebben als ik dit niet had gelezen:quote:Op vrijdag 27 juni 2025 14:47 schreef Fretwork het volgende:
[..]
Eens hoor, maar de mensen die het achterlijke punt verdedigen dat iets pas etnische zuivering is als het een homogene bevolking betreft kunnen nu niet zeggen dat het anti-semitisme is omdat de bevolking helemaal joods zou zijn, dat is meer mijn punt. Het zijn allebei domme stellingen, maar je kan ze helemaal niet beide verdedigen.
Neemt niet weg dat je behoorlijk veel kritiek mag hebben op het risico dat zo'n motie neemt net de Israëlische burgerbevolking.
Daarom. Ze weet prima wat het gevolg is dus. Het dan toch doorzetten is... vreemd.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 17:00 schreef oblo het volgende:
[..]
Ik heb het principieel niet eens met die motie, maar ik zou minder kritiek hebben als ik dit niet had gelezen:
[ afbeelding ]
Klopt. En daarom kreeg Rob Oudkerk, hoewel tegen de regels, dubbele spreektijd.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 12:32 schreef poemojn het volgende:
Samuel de Leeuw was niet op het congres maar werd vertegenwoordigd door Rob Oudkerk toch?
Zie jij deze site echt als betrouwbaar?!quote:Op vrijdag 27 juni 2025 14:36 schreef Bluesdude het volgende:
Ookk al was motie Piri door de Kamer aangenomen. In Israel maakt dat geen indruk. Even Trump bellen en binnen een week hebben ze de onderdelen die Nederland niet meer levert.
Maar als meer landen een wapenembargo instellen dan is dat wel een druk op de Israelische regering minder mensen te vermoorden.
Israelische soldaten melden dat ze opdracht kregen uitgehongerde Palestijnen bij voedselplaatsen te doden:
IDF Soldiers Ordered to Shoot Deliberately at Unarmed Gazans Waiting for Humanitarian Aid
Kijk, dat soort ontsporingen krijg je, als een leger in oorlog niet strikt gecontroleerd word.
En het is de regering die de generaals duidelijk opdracht moet geven in toezien op humaan gedrag.
Maar of die regering heeft zelf die moordorders gegeven of ze wisten ervan en deden nks.
Daarom is internationale druk op die terroristen een noodzaak.
Laten er vele moties Piri zijn in vele landen.
De Nederlands politiek én een groot deel van de publieke opinie heeft dus niks geleerd van het onderzoek naar structureel extreem geweld in Indonesie 45-50 door de eigen troepen
Welke: Haaretz of universiteit Leiden? Lijken me trouwens beide wel betrouwbaar.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:29 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Zie jij deze site echt als betrouwbaar?!
Je bedoelt de krant Haaretz?quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:29 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Zie jij deze site echt als betrouwbaar?!
Ik denk dat je je daarin vergist. Die Iron Dome heeft ervoor gezorgd dat Israël de afgelopen jaren heel terughoudend kon reageren op de aanhoudende bestokingen uit o.a. Gaza. Als die bescherming wegvalt, of als de Gazanen zo dom zijn om in Israël dood en verderf te gaan zaaien (spoiler: zo dom zijn ze), dan gaan de handschoenen uit en krijg je een escalatie zoals je nu al een kleine twee jaar ziet. Ze gaan niet stilletjes ten onder, hoe graag je dat ook wilt. Dus als ze zich niet mogen beschermen met de prachtige en technologisch geavanceerde Iron Dome, dan zullen ze harder en gewelddadiger toeslaan op het grondgebied van hun aanvallers. De Iron Dome redt dus niet alleen Israëlische levens.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 14:55 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Er is veel meer risico voor de Palestijnse burgerbevolking met het niet aannemen van de motie.
En 600 Iraanse burgers gedood van de week door Israelische wapens.
Is niet waar.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:01 schreef Cyan9 het volgende:
Meer dan de helft van posts op de laatste twee pagina's heeft niks te maken met de motie waar het in de OP overgaat.
Een blik op die site leert dat ze nogal gepreoccupeerd zijn. Om niet te zeggen vooringenomen.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:35 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Je bedoelt de krant Haaretz?
Waarom zouden ze liegen over die soldaten?
Andere site met hetzelfde verhaal en meer leesbare tekst.
Ik denk dat JIJ degene bent die vooringenomen is.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:42 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Een blik op die site leert dat ze nogal gepreoccupeerd zijn. Om niet te zeggen vooringenomen.
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Haaretzquote:]Het is het derde dagblad van Israël in oplage, na Yediot Ahronot en Maariv. De krant wordt vrij algemeen bestempeld als een 'kwaliteitskrant'.
https://en-m-wikipedia-or(...)r_hl=nl&_x_tr_pto=rqquote:As of 2022, Haaretz has the third-largest circulation in Israel.[7] It is widely read by international observers, especially in its English edition, and discussed in the international press.[8] According to the Center for Research Libraries, among Israel's daily newspapers, "Haaretz is considered the most influential and respected for both its news coverage and its commentary."[9]
Dit dus.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:47 schreef Hexagon het volgende:
Lijkt me vrij onwaarschijnlijk dat Piri joden haat. Er is geen enkele uitspraak van haar waar dat uit zou blijken.
De motie is vooral intens dom en stompzinnig. Ze zal de regering Netanyahu vast enorm haten en willen straffen, maar ze trekt er alle inwoners van Israel in mee.
Ja er zijn genoeg tegengeluiden in Israël. Omdat het een democratisch land is.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:48 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Ik denk dat JIJ degene bent die vooringenomen is.
[..]
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Haaretz
Tegengeluid? Het is een internationaal zeer goed aangeschreven staande krant. Niet 1 of ander opinieblogje.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:50 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja er zijn genoeg tegengeluiden in Israël. Omdat het een democratisch land is.
Alleen maar goed.
Tov de regering.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:55 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Tegengeluid? Het is een internationaal zeer goed aangeschreven staande krant. Niet 1 of ander opinieblogje.
Dan heb je Frans Timmermans nog niet gehoord. Dikke vinger naar Israëliërs die terecht protesteren tegen Netanyahu. Opnieuw Israël en haar bewoners als een collectief zien. Dat zou je eens moeten doen bij de Gazanen. De meetlat verandert zodra het over het Joodse volk gaat.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 17:00 schreef oblo het volgende:
[..]
Ik heb het principieel niet eens met die motie, maar ik zou minder kritiek hebben als ik dit niet had gelezen:
[ afbeelding ]
quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:55 schreef Whiskers2009 het volgende:
[..]
Tegengeluid? Het is een internationaal zeer goed aangeschreven staande krant. Niet 1 of ander opinieblogje.
Het was een internationaal hoog aangeschreven krant.quote:As is known, the newspaper has always had a clear leftist inclination. Therefore, not surprisingly, many within the Israeli left (including myself) have chosen it to be their main source of news commentary.
However, since the outbreak of war, it seems that the newspaper has primarily become a mechanism seeking to promote a certain worldview, even at the expense of compromising its basic and superior commitment to its readers: presenting facts as they are. Bron
Opiniestuk, doen we niets mee.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:03 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
[..]
Het was een internationaal hoog aangeschreven krant.
Omdat jij een blogje hebt gevonden?quote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:03 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
[..]
Het was een internationaal hoog aangeschreven krant.
En nu? Deze reeks oorlogen zijn begonnen na een nieuwe oplaaiing in een langslepend conflict, nadat meer dan 1200 Israëlische burgers op gruwelijke wijze om het leven zijn gebracht. Opmerkelijk genoeg maakte jij je toen niet druk over burgerslachtoffers. Hoe komt dit eigenlijk?quote:Op vrijdag 27 juni 2025 14:55 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Er is veel meer risico voor de Palestijnse burgerbevolking met het niet aannemen van de motie.
En 600 Iraanse burgers gedood van de week door Israelische wapens.
Tja, dat is de bekende dubbele standaard. Israël is verantwoordelijk voor het verkiezen van de huidige regering. De Palestijnen daarentegen zijn niet verantwoordelijk voor het verkiezen van een terreurgroepering.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:55 schreef Mylene het volgende:
[..]
Dan heb je Frans Timmermans nog niet gehoord. Dikke vinger naar Israëliërs die terecht protesteren tegen Netanyahu. Opnieuw Israël en haar bewoners als een collectief zien. Dat zou je eens moeten doen bij de Gazanen. De meetlat verandert zodra het over het Joodse volk gaat.
[ afbeelding ]
Haaretz staat inderdaad bekend om de progressieve en linkse inslag en zeer kritische houding tegenover de huidige regering. Sommige geluiden vanuit deze krant zijn ook rustig radicaal te noemen. Dit ook de reden dat internationale media zoals The Guardian er vaak uit quoten, dit past immers bij het gewenste narratief.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:42 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Een blik op die site leert dat ze nogal gepreoccupeerd zijn. Om niet te zeggen vooringenomen.
Er zijn meer media die het bericht over de soldaten melden.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 18:42 schreef Schanulleke het volgende:
[..]
Een blik op die site leert dat ze nogal gepreoccupeerd zijn. Om niet te zeggen vooringenomen.
Correct.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:12 schreef the-eye het volgende:
Het boe geroep op de ledendag laat geen twijfel bestaan. Als dit je reactie is op Joodse mensen die part noch deel hebben aan wat er gaande is maar zichzelf hier onveilg gaan voelen hoef je echt niet te gaan verbloemen wat de motivatie is.
Ik weet niet hoor. Maar UNWRA medewerkers hebben gewoon meegedaan aan 7 oktober.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:13 schreef tizitl2 het volgende:
[..]
Omdat jij een blogje hebt gevonden?
Met alle respect, maar Haaretz volgt nog steeds standaarden op het gebied van getuigen en waarheidsvinding. Dat ze hiervoor meerdere bronnen hebben maakt het al een stuk meer geloofwaardig en verontrustend en dat er dagelijks vele doden bij voedseldistributie vallen kunnen we ook gewoon objectief vaststellen.
Iets wat geheel niet nodig is he, onder de VN ging het gewoon op een normale manier. De enige reden dat honger nu een wapen is en distributie een ramp is de regering van Israel en haar keuzes.
Je bedoelt dat allerlei media het driftig overnemen van Haaretz. De NOS heeft het ook al meteen op de voorpagina gezet zie ik. Koren op de molen natuurlijk in die redactionele contreien waar pro-Palestijnse sympathieën nogal prominent aanwezig zijn.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:14 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Er zijn meer media die het bericht over de soldaten melden.
Jij gaat er vanuit dat het boeroepen vooral bedoeld was voor Joden. Ik denk ook voor niet-Joden die Israel willen bewapenen. Zoals Gerdi Verbeet en Ad Melkert.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:12 schreef the-eye het volgende:
Het boe geroep op de ledendag laat geen twijfel bestaan. Als dit je reactie is op Joodse mensen die part noch deel hebben aan wat er gaande is maar zichzelf hier onveilg gaan voelen hoef je echt niet te gaan verbloemen wat de motivatie is.
Alleen niemand die dit standpunt heeft ingenomen.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:18 schreef Hexagon het volgende:
Het is eenzelfde soort dommigheid als "Wraaaaaaah!! Hamas slecht, bommen op alle Gazanen" maar dan "Wraaaaaaah Netanyahu slecht, bommen op alle inwoners van Israël!!"
Prima toch, dat mensen het leed van Palestijnen zien en vermelden. Wellicht wil jij dat niet zien en niet meevoelenquote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:16 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Je bedoelt dat allerlei media het driftig overnemen van Haaretz. De NOS heeft het ook al meteen op de voorpagina gezet zie ik. Koren op de molen natuurlijk in die redactionele contreien waar pro-Palestijnse sympathieën nogal prominent aanwezig zijn.
De Palestijnen hebben de huidige situatie over zichzelf afgeroepen met hun decennialange terreur gericht jegens (Joodse) Israëliërs. Ik heb inderdaad geen medelijden met mensen die bij de eerste beste kans die ze krijgen een Jood lynchen.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:23 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Prima toch, dat mensen het leed van Palestijnen zien en vermelden. Wellicht wil jij dat niet zien en niet meevoelen
https://nl.wikipedia.org/wiki/Dogma_(algemeen)quote:Een dogma (Oudgrieks: δόγμα, meervoud: δόγματα) is een leerstelling die door een religie, ideologie of organisatie als onbetwistbaar wordt beschouwd. Een dogma is een concept ter onderbouwing van een gedachtegoed, daarom wordt de aanhanger van dit gedachtegoed geacht er niet van af te wijken en het nooit aan te vechten.
Voor Evangelistische christenen (met name een stevige tak in de VS) gaat dit veel verder. Zij koppelen de Dag des Oordeels en de wederkomst van Jezus Christus aan de Heilige Stad. Dit gaat bijvoorbeeld gepaard met een gigantische cultus rond de Heilige Grafkerk in Jeruzalem. Er wordt gelooft dat de terugkeer en bescherming van de Joden in het Heilige Land een vereiste is voor de wederkomst van Jezus Christus en de Dag des Oordeels.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 10:18 schreef Bluesdude het volgende:
Misschien dat het voor sommigen ( een minderheid ) ook een dogma is vermengd met de christelijke dogma's van het uitverkoren volk van Jahweh en god wil dat we die beschermen.
Nee hoor, bruut geweld zien we juist van de Palestijnen, die bewapend en gefinancierd zijn voor het regime in Iran. Dit is juist waar de blinde vlek zit bij velen aan de linkerkant van het politieke spectrum. Men kijkt weg van de manieren waarop Israël al jaar en dag wordt aangevallen, en zodra Israël terugslaat begint men ineens te jammeren over burgerslachtoffers.quote:Op zaterdag 28 juni 2025 10:18 schreef Bluesdude het volgende:
Terug ontopic, svp
Dat 50% van de poll-deelnemers jodenhaat in de motie Piri zien is verontrustend.
Dat valt niet te zien. Te lezen is dat de motie gericht is tegen het bruut geweld van een foute regering. De motie is niet gericht op joden.
Het dogma van "nooit meer jodenvervolging" is doorgeslagen naar .... desinteresse voor de duizenden Palestijnse doden en de honderden Iraanse burgers in de laatste bombardementen van Iran, de slachtoffers van Israel.
Die desinteresse en verkettering voor de slachtoffers van het zionisme is er al 80 jaar in de westerse landen, vandaar dat die Israel meestal steunen in haar zelfverdediging , incluis het misbruik maken van de zelfverdediging
Misschien dat het voor sommigen ( een minderheid ) ook een dogma is vermengd met de christelijke dogma's van het uitverkoren volk van Jahweh en god wil dat we die beschermen.
Het klassieke EO-geluid.
[..]
https://nl.wikipedia.org/wiki/Dogma_(algemeen)
quote:Op vrijdag 27 juni 2025 11:49 schreef Bluesdude het volgende:
[..]
Zionisme is ook een een kwade ideologie. Het is land van een ander volk inpikken met geweld, de joodse etniciteit uit de westerse landen importeren. Dat is kolonies vormen. Een vertakking van historisch europese arrogantie en kolonialisme.
Maar de motie Piri gaat ook over dit bruut geweld , het meest bruut in de Gaza.. Dus ter bespreking in dit topic
Dan moet je tamelijk selectief kijken. Gezien het aan vernietigingsdrang veel Netanyahu supporters niets ontbreekt.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:20 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Alleen niemand die dit standpunt heeft ingenomen.
De ontkenning hier spreekt ook boekdelen.quote:Op vrijdag 27 juni 2025 19:12 schreef the-eye het volgende:
Het boe geroep op de ledendag laat geen twijfel bestaan. Als dit je reactie is op Joodse mensen die part noch deel hebben aan wat er gaande is maar zichzelf hier onveilg gaan voelen hoef je echt niet te gaan verbloemen wat de motivatie is.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |