quote:Na maanden van onzekerheid is het nu toch echt zover. Elon Musk is officieel eigenaar van Twitter. De man die in april vol enthousiasme een deal sloot - en daar vervolgens eenzijdig van afzag - liet deze maand weten alsnog bereid te zijn 44 miljard dollar neer te leggen. En nu is de kogel door de kerk.
Mogelijk heeft voor Musk meegespeeld dat als hij voet bij stuk had gehouden, hij naar de rechter had gemoeten. Waarschijnlijk wist hij dat zijn kansen in de rechtszaal niet zo groot waren. Zijn bewering dat Twitter niet eerlijk is geweest over de hoeveelheid nep- en spamaccounts horen we in elk geval niet meer. Ook bleek hij opeens wel weer toekomst te zien in Twitter: het zou onderdeel worden van de 'allesomvattende' app X.
Waarom is dit groot nieuws?
De kans is groot dat je dit leest, maar niet zoveel met Twitter hebt. In vergelijking met bijvoorbeeld Facebook en Instagram is het platform relatief klein - in Nederland zijn volgens onderzoeksbureau Newcom 1,1 miljoen mensen dagelijks actief.
Toch wordt Twitter gezien als invloedrijk omdat er veel journalisten, politici en opiniemakers op zitten. Gesprekken en reacties op het nieuws kunnen daardoor verstrekkende gevolgen hebben voor de 'echte wereld'. Het vervult daarmee soms een invloedrijke rol in het maatschappelijke debat. Het is spannend om te zien hoe Musk daarmee omgaat.
Wordt Musk zelf de baas bij Twitter, of wordt hij alleen eigenaar?
Het is wel de verwachting dat hij de leiding op zich zal nemen, zij het tijdelijk. Vannacht werd al bekend dat de top is ontslagen.
quote:BlueSky is een nieuw social media platform dat als doel heeft om gebruikers meer controle te geven over hun online ervaring. Het is opgericht door Jack Dorsey, een van de oprichters van Twitter, en is bedoeld als een alternatief voor de traditionele sociale media zoals we die kennen.
Wat maakt BlueSky anders?
* Decentralisatie: In tegenstelling tot veel andere platforms, is BlueSky niet afhankelijk van één centrale server. Dit maakt het systeem stabieler en geeft gebruikers meer keuzevrijheid.
* Algoritmes: Bij BlueSky kun je zelf bepalen welke algoritmes je gebruikt om je tijdlijn samen te stellen. Dit betekent dat je meer controle hebt over wat je te zien krijgt.
* Openheid: Het platform is gebouwd op open standaarden, waardoor het makkelijker is om het te integreren met andere diensten en apps.
Game on!quote:Threads is een app die wat wegheeft van de functionaliteiten van Twitter (nu X). Net zoals Mastodon, Bluesky, Post en Spill is het een social media-platform dat inspeelt op het gemis van het oude Twitter.
Sinds Elon Musk aan het roer kwam, zijn er verschillende veranderingen doorgevoerd waar veel gebruikers door zijn afgehaakt. Voorbeelden zijn het kunnen kopen van verificatievinkjes, de toename van nepaccounts en spam en het weer herstellen van eerder verbannen accounts.
Threads laat je tekstberichten plaatsen, waar andere gebruikers op kunnen reageren of deze kunnen delen. Het plaatsen van tekstberichten op deze manier wordt ook wel gezien als microblogging: in compacte vorm bloggen over welk onderwerp dan ook. Op het platform is het mogelijk om berichten van maximaal 500 tekens te posten, waar dit op Twitter maximaal 280 tekens is. Ook kun je er foto's en video's van maximaal vijf minuten delen.
Hoewel er zeker shady onregelmatigheden zijn gevonden (een paar counties in New York waar Harris 0 en 2 stemmen had en de Democratische Senaatskandidaat richting de 1000), is de stelligheid waarmee gesteld wordt dat ze de verkiezingen daadwerkelijk gestolen zouden hebben ook niet goed imho. Je ziet het ook steeds meer voorbij komen en lijkt een eigen waarheid te gaan leven.quote:
Goh, het is toch niet zo leuk in een echokamer blijkbaar lol. Wie had dat nou kunnen bedenken.quote:
https://x.com/PoliticusSarah/status/1935477775650930842quote:Op donderdag 19 juni 2025 08:50 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Arme JD Vance, dan probeert hij als politicus de verbinding op te zoeken bij mensen die pretenderen te willen verbinden dan word hij zonder pardon geblokkeerd door meer dan 15.000 man.
quote:Op donderdag 19 juni 2025 08:50 schreef Chivaz het volgende:
Arme JD Vance, dan probeert hij als politicus de verbinding op te zoeken
Lol, geen wonder dat sommige lieden hier zich daar zo enorm thuisvoelen.quote:Op donderdag 19 juni 2025 08:53 schreef QAnonn het volgende:
[..]
https://x.com/PoliticusSarah/status/1935477775650930842
Het moet wel een echokamer blijven.
Ik heb JD Vance al vaker rustig het gesprek zien aangaan met random users op X.quote:Op donderdag 19 juni 2025 08:56 schreef Isdatzo het volgende:
Vandaag in de rubriek "dingen die niet gebeurd zijn":
[..]
Wat is het probleem? Het is niet alsof Bluesky zelf hem censureert ofzo, er zijn gewoon 15.000 mensen die JD Vance een eikel vinden en geen berichten van hem hoeven te zien.quote:Op donderdag 19 juni 2025 08:50 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Arme JD Vance, dan probeert hij als politicus de verbinding op te zoeken bij mensen die pretenderen te willen verbinden dan word hij zonder pardon geblokkeerd door meer dan 15.000 man.
Het geeft de mentale zwakte van die mensen aan. Het is niet dat JD Vance onfatsoenlijk bezig is of mensen met opzet zit te beledigen.quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:07 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Wat is het probleem? Het is niet alsof Bluesky zelf hem censureert ofzo, er zijn gewoon 15.000 mensen die JD Vance een eikel vinden en geen berichten van hem hoeven te zien.
Ik negeer rare wappies op straat ook. Dat is niet zozeer een teken van mentale zwakte, meer van geen zin hebben in rare wappies.quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:12 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Het geeft de mentale zwakte van die mensen aan. Het is niet dat JD Vance onfatsoenlijk bezig is of mensen met opzet zit te beledigen.
Hij zegt wat hij gelooft en nodigt mensen uit voor een gesprek, als dat je al dusdanig irriteert tot op het punt dat je hem maar meteen blokkeert dan is er iets mis met je.
Zijn mensen tegenwoordig mentaal zo zwak dat een andere visie leid tot dit soort antisociaal gedrag?
Hij weet ook wel dat zijn supporters niet op BS hangen, dat is het punt ook helemaal niet.quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:18 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Ik negeer rare wappies op straat ook. Dat is niet zozeer een teken van mentale zwakte, meer van geen zin hebben in rare wappies.
Misschien moet vriend JD zich eens achter de oren krabben waarom 15.000 mensen hem een dusdanige paardenpenis vinden dat ze totaal geen interesse hebben in wat deze pikkepijp te zeggen heeft.
Wat ik zeg; mensen hebben soms ook gewoon geen zin in rare wappies op hun timeline. JD is een rare wappie. Je mag zelf het rekensommetje verder maken.quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:22 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Hij weet ook wel dat zijn supporters niet op BS hangen, dat is het punt ook helemaal niet.
Het gaat erom waarom zijn de mensen daar mentaal zo zwak dat ze niet tegen een beetje tegenspraak kunnen?
We praten hier over de VP van de VS. Een zeer succesvolle man die echt niets geks heeft gezegd of gedaan wat hem de kwalificatie wappie zou moeten opleveren.quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:24 schreef Ludachrist het volgende:
[..]
Wat ik zeg; mensen hebben soms ook gewoon geen zin in rare wappies op hun timeline. JD is een rare wappie. Je mag zelf het rekensommetje verder maken.
Als jij dat vindt moet je dat lekker vinden. Succes ermee verder.quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:29 schreef Chivaz het volgende:
[..]
We praten hier over de VP van de VS. Een zeer succesvolle man die echt niets geks heeft gezegd of gedaan wat hem de kwalificatie wappie zou moeten opleveren.
Zijn enige “misdaad” is dat hij niet links progressief is en dat is blijkbaar al voldoende voor al die inclusieve mensen om hem te blokkeren.
quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:31 schreef Ulx het volgende:
Ah, het feit dat je mensen kunt negeren op Bluesky is nu een grof schandaal.
Wat een slap gelul. Er zijn gewoon 15000 mensen die niet op het geleuter van Vance zitten te wachten.
Hij is gebanned. Bluesky is de EU onder de microblogs.quote:Op donderdag 19 juni 2025 08:53 schreef QAnonn het volgende:
[..]
https://x.com/PoliticusSarah/status/1935477775650930842
Het moet wel een echokamer blijven.
Nee inderdaad hij zou nooit onfatsoenlijk zijnquote:Op donderdag 19 juni 2025 09:12 schreef Chivaz het volgende:
Het is niet dat JD Vance onfatsoenlijk bezig is
Prima toch? Log gewoon in op X als je zijn berichten wil lezen.quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:37 schreef QAnonn het volgende:
[..]
[..]
Hij is gebanned. Bluesky is de EU onder de microblogs.
Welnee. Zijn account is gewoon weer actief gemaakt nadat geverifiëerd is dat hij daadwerkelijk JD Vance is.quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:37 schreef QAnonn het volgende:
[..]
[..]
Hij is gebanned. Bluesky is de EU onder de microblogs.
Het mag allemaal hoor, het is alleen tegenstrijdig met het geen links progressieven claimen voor te staan.quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:43 schreef Ulx het volgende:
[..]
Prima toch? Log gewoon in op X als je zijn berichten wil lezen.
Of heeft hij het recht iedereen met zijn mening te spammenzonder dat je dat mag weigeren?
Dat is hij niet.quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:37 schreef QAnonn het volgende:
[..]
[..]
Hij is gebanned. Bluesky is de EU onder de microblogs.
quote:
geen idee hoe het precies zit.quote:Op donderdag 19 juni 2025 10:15 schreef Chivaz het volgende:
[..]
[ x ]
Blijkbaar dus wel maar ze hebben hem weer in ere hersteld. Het zegt toch wel wat over dat platform he, man man man…..
Dat ze accounts van bekende mensen even opschorten om te verifiëren of dit wel echt de persoon zelf is? Ja, echt gênant van die linksen weer inderdaad.quote:Op donderdag 19 juni 2025 10:15 schreef Chivaz het volgende:
[..]
[ x ]
Blijkbaar dus wel maar ze hebben hem weer in ere hersteld. Het zegt toch wel wat over dat platform he, man man man…..
---------------------quote:In a statement to Newsweek Wednesday evening, a spokesperson for the platform said Vance's account was removed because Bluesky's system flagged it as a potential impostor.
"Vice President Vance's account was briefly flagged by our automated systems that try to detect impersonation attempts which have targeted public figures like him in the past," Bluesky said in its statement. "The account was quickly restored and verified so people can easily confirm its authenticity."
Ja jeetje mensen bannen zouden ze op free speech walhalla Twitter natuurlijk nooit doenquote:Op donderdag 19 juni 2025 09:37 schreef QAnonn het volgende:
[..]
[..]
Hij is gebanned. Bluesky is de EU onder de microblogs.
Daar heet het anders namelijk shadow bannen en dan is het eufemistisch zogenaamd geen probleem meer.quote:Op donderdag 19 juni 2025 11:28 schreef Isdatzo het volgende:
[..]
Ja jeetje mensen bannen zouden ze op free speech walhalla Twitter natuurlijk nooit doen
Wat claimen die dan?quote:Op donderdag 19 juni 2025 09:50 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Het mag allemaal hoor, het is alleen tegenstrijdig met het geen links progressieven claimen voor te staan.
Het zegt dat ze hem even op pauze hebben gezet (just in case). Gekeken wat er aan het handje was, besloten dat er niets aan de hand was, en het account weer vrijgaven.quote:Op donderdag 19 juni 2025 10:15 schreef Chivaz het volgende:
[..]
[ x ]
Blijkbaar dus wel maar ze hebben hem weer in ere hersteld. Het zegt toch wel wat over dat platform he, man man man…..
Er is vast een niche voor te vinden denk ik.quote:Op zondag 13 juli 2025 09:09 schreef Rnie het volgende:
Handig? Niet handig?
Jack Dorsey ontwikkelt een nieuwe, internetloze chat-app: Bitchat
https://www.standaard.be/(...)itchat/76409024.html
Wow, 37,835,598 users inmiddelsquote:Op vrijdag 1 augustus 2025 00:29 schreef Rnie het volgende:
https://bluefacts.app/bluesky-user-growth?t=3m
Lol
Fijn dat je precies bij houdt wie X heeft verlaten en welke zijn terug gekomenquote:Op zaterdag 9 augustus 2025 13:57 schreef Chivaz het volgende:
En hoe is het op BlueSky? Zijn ze Twitter onderhand al voorbij? Ik denk het haast niet gezien het feit dat ik steeds meer mensen weer terug op Twitter zie.
Fijn dat je zulke bizarre aannames maakt, maar hoe zit het met de toekomst van sociale media?quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 13:59 schreef Wantie het volgende:
[..]
Fijn dat je precies bij houdt wie X heeft verlaten en welke zijn terug gekomen
Tja, ik houd me niet bezig met jouw nachtmerriesquote:Op zaterdag 9 augustus 2025 14:02 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Fijn dat je zulke bizarre aannames maakt, maar hoe zit het met de toekomst van sociale media?
Dat verderfelijke platform van Musk is nog steeds niet ten onder gegaan en ik zie maar weinig van Bluecry voorbij komen tenzij ik het extremistentopic AMV binnenwandel.
Nachtmerries lol, het is een bron van vermaak voor mij. Ik kan er wel om lachen dat het verderfelijke Twitter dat zou imploderen door die dekselse Musk nog steeds fier overeind staat en dat BlueSky zelfs door de deugers vermeden word.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 15:08 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tja, ik houd me niet bezig met jouw nachtmerries
https://bluefacts.app/bluesky-user-growth?t=3mquote:Op zaterdag 9 augustus 2025 13:57 schreef Chivaz het volgende:
En hoe is het op BlueSky? Zijn ze Twitter onderhand al voorbij? Ik denk het haast niet gezien het feit dat ik steeds meer mensen weer terug op Twitter zie.
Tja, dat speelt zich volledig af in je hoofd.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 16:53 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Nachtmerries lol, het is een bron van vermaak voor mij. Ik kan er wel om lachen dat het verderfelijke Twitter dat zou imploderen door die dekselse Musk nog steeds fier overeind staat en dat BlueSky zelfs door de deugers vermeden word.
Voor iemand die zich er niet druk om maakt (jij dus) was je er wel als de kippen bij om op mij te reageren lol.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 21:04 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tja, dat speelt zich volledig af in je hoofd.
Waar je je zoal druk om kunt maken...
Om een sociaal platform...
Die arme lui van Volt die met veel bombarie naar BlueSky vertrokken en probeerden de rest van de politieke partijen mee te krijgen zullen wel balen van hun ondoordachte actie.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 20:29 schreef Rnie het volgende:
[..]
https://bluefacts.app/bluesky-user-growth?t=3m
Het platform sterft een langzame dood, actieve users verlaten met tiental procentpunten per maand het platform.
Alleen TDS'ers en journalisten die op hun kap een financieel slaatje proberen te slaan houden het nog kunstmatig in leven.
quote:Op zondag 10 augustus 2025 03:22 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Die arme lui van Volt die met veel bombarie naar BlueSky vertrokken en probeerden de rest van de politieke partijen mee te krijgen zullen wel balen van hun ondoordachte actie.
Teruggaan naar Twitter is een vernedering en het bereik op BlueSky is tanende, daar hebben ze zich toch lelijk in het pak genaaid met hun deugactie lol.
Het lijkt alsof de mensen achter BlueSky sommige mensen hier iets misdaan hebben, gezien het gegrinnik als de cijfers wat minder zijn.quote:Op zaterdag 9 augustus 2025 21:04 schreef Wantie het volgende:
[..]
Tja, dat speelt zich volledig af in je hoofd.
Waar je je zoal druk om kunt maken...
Om een sociaal platform...
Nee, ik vind de frustratie over Bluesky altijd wel grappig.quote:Op zondag 10 augustus 2025 03:20 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Voor iemand die zich er niet druk om maakt (jij dus) was je er wel als de kippen bij om op mij te reageren lol.
Waarom is dat, projecteer je soms je eigen frustratie op mij dat BlueSky een langzame dood sterft?
Ja, ze zien Bluesky als een inbreuk op hun eigen bestaansrecht kennelijk.quote:Op zondag 10 augustus 2025 09:09 schreef Isdatzo het volgende:
Daar ga je hier geen antwoord op krijgen: allemaal te druk bezig met Bluesky.
Volgens de genoemde definitie is er een genocide gaande:quote:De vraag of er een genocide gaande is in Gaza is complex en controversieel, en het antwoord hangt sterk af van hoe men het begrip "genocide" definieert en interpreteert in de context van het huidige conflict. Ik zal een overzicht geven op basis van beschikbare informatie, waarbij ik zowel de juridische definitie als de recente rapporten en meningen in overweging neem.
Definitie van genocide
Volgens de Genocideconventie van de VN (1948) wordt genocide gedefinieerd als handelingen die worden gepleegd met de intentie om een nationale, etnische, raciale of religieuze groep, geheel of gedeeltelijk, te vernietigen. Dit omvat:Het doden van leden van de groep.
Het veroorzaken van ernstig lichamelijk of geestelijk letsel.
Het opzettelijk creëren van levensomstandigheden die gericht zijn op de fysieke vernietiging van de groep.
Het opleggen van maatregelen om geboorten binnen de groep te voorkomen.
Het gedwongen overdragen van kinderen van de groep naar een andere groep.
Eens kijken of Dassen weg blijft.quote:Op dinsdag 14 januari 2025 21:01 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Het wrok zit juist aan de linkerkant die nu menen achtergesteld te worden terwijl men naar niets kan wijzen.
quote:Fijne club, dat BlueSky. 🦋👍
We kijken alleen wel in je dm's, tracken je internetgedrag, delen je gegevens met onze partners en verkopen alles door als de tent wordt opgekocht. 🙈
#nieuwevoorwaarden
Doet me een beetje denken aan United States v. Microsoft Corp. inzake explorer.quote:Elon Musks xAI heeft Apple en OpenAI aangeklaagd. Musk claimt dat de ChatGPT-integratie binnen iOS oneerlijk is voor concurrerende chatbots. Daarnaast zou Apple een oneerlijke voorkeur aan ChatGPT geven binnen de App Store-ranglijsten.
Musk diende de aanklacht op maandag in bij een rechtbank in Texas, via twee van zijn bedrijven: X Corp en xAI. Die stellen dat Apple en OpenAI samen 'markten hebben afgesloten om hun monopolies te behouden en concurrenten als X en xAI te verhinderen om te concurreren'. Apple zou OpenAI's ChatGPT-dienst illegaal bevooroordelen ten opzichte van andere AI-chatbots, zoals Grok van xAI.
X Corp en xAI verwijzen in hun aanklacht onder andere naar de integratie van ChatGPT op de iPhone als onderdeel van Apple Intelligence. De twee bedrijven zeggen dat gebruikers door die integratie 'geen enkele reden hebben' om AI-apps van andere bedrijven te downloaden. Volgens hen forceert Apple 'gebruikers om ChatGPT als hun standaardchatbot te gebruiken wanneer ze Apple Intelligence inschakelen'. Apple introduceerde die integratie vorig jaar. Het laat gebruikers optioneel ChatGPT gebruiken in combinatie met spraakassistent Siri of als een schrijfhulp.
Musks bedrijven claimen ook dat Apple zijn ranglijsten in de App Store manipuleert om ChatGPT op nummer 1 te houden. De topman klaagde daar enkele weken geleden al over op zijn sociale medium, X, en dreigde toen al met juridische actie. Die klachten volgden op de release van een nieuwe versie van Grok, de chatbot van xAI.
Kort na release plaatste Musk berichten over hoe goed Grok het deed in de App Store, maar de chatbot wist uiteindelijk niet op de eerste plaats van de App Store-ranglijsten terecht te komen. Hij zei daarop dat Apple het 'onmogelijk maakt voor elk AI-bedrijf behalve OpenAI om de eerste plaats in de App Store te bereiken' en noemde dat 'een duidelijke schending van de antitrustwetgeving'.
X Corp en xAI vragen de rechtbank om een verbod op de hierboven beschreven handelswijzen en een nog nader te bepalen schadevergoeding. Apple heeft nog niet gereageerd op de aanklacht, maar zei eerder deze maand tegen Bloomberg dat zijn App Store-ranglijsten 'ontworpen zijn om eerlijk en onbevooroordeeld te zijn'. OpenAI zegt tegen The Verge dat deze aanklacht 'aansluit bij het voortdurende patroon van intimidatie door de heer Musk'.
Het is niet de eerste aanklacht die Musk indient tegen OpenAI. De xAI-topman klaagde de ChatGPT-maker in het verleden al meermaals aan, mede om zijn overgang naar een public-benefit corporation tegen te houden en vanwege vermeende contractbreuk. Musk deed eerder ook een overnamebod op OpenAI.
Ach, ondertussen wordt Grok gepusht in Tesla's zonder mogelijkheid om een alternatief te gebruiken en zit je vast aan Tesla zijn software, zonder de mogelijkheid om Apple CarPlay of Android Auto te gebruiken...quote:Op dinsdag 26 augustus 2025 21:58 schreef Rnie het volgende:
https://tweakers.net/nieu(...)e-en-openai-aan.html
[..]
Doet me een beetje denken aan United States v. Microsoft Corp. inzake explorer.
Ach, nu hebben we Trump en Musk die ongewenst geluid de mond snoert...quote:
Haha, BNW graagquote:Op woensdag 1 oktober 2025 18:59 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ach, nu hebben we Trump en Musk die ongewenst geluid de mond snoert...
Waarom blijven hangen in het verleden?
Ik bewonder je naïviteit, maar benijd die niet.quote:Op vrijdag 3 oktober 2025 01:30 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Haha, BNW graaggekke gedachtes Wantie.
Je weet net zo goed als ik dat Trump en Musk alles toestaan. Het is geen Biden's regiem of BlueSky.
Ah, bluesky is dus inmiddels groot en belangrijk genoeg dat ook het Witte Huis er niet meer omheen kan...quote:Op maandag 20 oktober 2025 21:26 schreef Rnie het volgende:
Het Witte Huis zit op BlueSky.![]()
whitehouse-47.bsky.social
Nu al, op JD Vance na, het meest geblokte account.![]()
Think again.quote:Op maandag 20 oktober 2025 21:33 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ah, bluesky is dus inmiddels groot en belangrijk genoeg dat ook het Witte Huis er niet meer omheen kan...
Ik voel je pijnquote:Op maandag 20 oktober 2025 21:41 schreef Rnie het volgende:
[..]
Think again.
https://bluefacts.app/bluesky-user-growth
Daarnaast ligt de CEO van BlueSky al maanden onder vuur bij haar achterban door haar meltdowns op het platform. Neh, het is hem gewoon niet geworden.
Het is inderdaad jammer dat BlueSky niet groter is geworden. De potentie is er, maar het wordt enkel ingezet (lees:misbruikt) voor politieke strebertjes op een bepaalde flank.quote:
Ik vind het leuk bedacht.quote:Op maandag 20 oktober 2025 22:01 schreef Rnie het volgende:
[..]
Het is inderdaad jammer dat BlueSky niet groter is geworden. De potentie is er, maar het wordt enkel ingezet (lees:misbruikt) voor politieke strebertjes op een bepaalde flank.
Ik bespeur een "maar"... Mocht dat niet zo zijn, dan ben ik blij dat je het ermee eens bent.quote:
Als je daarmee aangeeft dat je het zelf hebt bedacht, dan kan ik mij daar in vinden ( dat het een bedenksel is).quote:Op maandag 20 oktober 2025 22:11 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik bespeur een "maar"... Mocht dat niet zo zijn, dan ben ik blij dat je het ermee eens bent.
Heerlijk die commands onder de posts, stoom uit de oren.quote:Op maandag 20 oktober 2025 21:26 schreef Rnie het volgende:
Het Witte Huis zit op BlueSky.![]()
whitehouse-47.bsky.social
Nu al, op JD Vance na, het meest geblokte account.![]()
Ja, voor het nodige neofascismequote:Op dinsdag 28 oktober 2025 16:31 schreef Rnie het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)nt-wikipedia-te-woke
Grokipedia
quote:Op dinsdag 28 oktober 2025 16:31 schreef Rnie het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)nt-wikipedia-te-woke
Grokipedia
Alle journalisten bij grote outlets zijn activisten, ze moeten nl. dansen naar de pijpen van de baas. Stel je voor dat een NOS journalist activist een mogelijk positief bericht over Trump/Orban/Musk/Wilders/Baudet zou schrijven, ontslag op staande voet.quote:
Dan ben je geen activist.quote:Op zaterdag 22 november 2025 23:04 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Alle journalisten bij grote outlets zijn activisten, ze moeten nl. dansen naar de pijpen van de baas.
Klinkt meer als een butt hurt fanboy reactie.quote:Stel je voor dat een NOS journalist activist een mogelijk positief bericht over Trump/Orban/Musk/Wilders/Baudet zou schrijven, ontslag op staande voet.
Daarom allemaal van die vega soyboy journalisten. Die heel slecht gaan op alpha's zoals Trump of Musk.
Ideologie, meehuilen met de wolven in het bos is natuurlijk veel makkelijker dan al dan niet terechte kritiek het hoofd bieden.quote:Op zaterdag 29 november 2025 12:44 schreef Rnie het volgende:
Uitleg van de NOS:
X is de uitzondering gebleven. Nieuwsberichten werden er automatisch geplaatst met een link naar NOS.nl. Dat was ooit logisch: Twitter was een van de eerste social-platforms waarop we snel nieuws konden verspreiden en de reacties erop konden lezen en beantwoorden.
Maar sociale media zijn veranderd, en onze aanpak is mee veranderd. De nadelen van X zijn inmiddels te groot geworden. En ons aanvullend bereik op X vrij klein: we bereiken er nauwelijks mensen die we niet ook op andere plekken bereiken.
Waarom zitten ze dan wel op de kloon Bluesky? Wat is daar dan anders aan?
Ja, Musk denkt boven de wet te staan...quote:Op zondag 7 december 2025 06:45 schreef Chivaz het volgende:
[ x ]
Twitter vs de EU, het blijft toch een leuk iets.
Voor hem is het winst dat hij een platform heeft voor zijn propaganda.quote:Op zondag 7 december 2025 09:24 schreef Basp1 het volgende:
Maakt twitter nu al eens wat winst wonderboy elon zou dit toch om omtoveren tot een gans met gouden eiren?
De winst zit in dat er 1 platform is die vrijheid van meningsuiting toelaat. Wij als volk winnen hierdoor. Als Elon X niet had gekocht dan was de wereld stukken slechter af geweest.quote:Op zondag 7 december 2025 09:24 schreef Basp1 het volgende:
Maakt twitter nu al eens wat winst wonderboy elon zou dit toch om omtoveren tot een gans met gouden eiren?
Huh welk platform is dat?quote:Op zondag 7 december 2025 12:01 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
De winst zit in dat er 1 platform is die vrijheid van meningsuiting toelaat.
Laten we dat eventjes gelijk debunken, omdat je natuurlijk emotioneel betrokken bent en gevoelig bent voor fake plaatjes gegenereerd door AI. Omdat dit in je straatje past.quote:Op zondag 7 december 2025 12:25 schreef Barbusse het volgende:
Roflolz, 'Vrijheid van meningsuiting' aldus epische baardmans
[ afbeelding ]
En de EU denkt dan weer boven de policy te staan lol.quote:Op zondag 7 december 2025 07:39 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ja, Musk denkt boven de wet te staan...
De EU is de policy.quote:Op zondag 7 december 2025 15:21 schreef Chivaz het volgende:
[..]
En de EU denkt dan weer boven de policy te staan lol.
Ja vreselijk is het, we krijgen beleid opgedrongen door mensen waar niemand ooit voor heeft gestemd. Het is toch wat hè dat censuur etc ons word opgedrongen en dat een groot deel van de bevolking het nog toejuicht ook.quote:Op zondag 7 december 2025 15:27 schreef Wantie het volgende:
[..]
De EU is de policy.
Wij bepalen hier de wetten en regels. Niet Musk.
Musk bepaalt hier het beleid niet hè.quote:Op zondag 7 december 2025 16:33 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ja vreselijk is het, we krijgen beleid opgedrongen door mensen waar niemand ooit voor heeft gestemd. Het is toch wat hè dat censuur etc ons word opgedrongen en dat een groot deel van de bevolking het nog toejuicht ook.
Dat laatste zal ik wellicht nooit begrijpen.
Mensen juichen hem toe omdat Musk opkomt voor de vrijheid van meningsuiting. Niemand behalve de macht natuurlijk word daar slechter van.quote:Op zondag 7 december 2025 17:52 schreef Wantie het volgende:
[..]
Musk bepaalt hier het beleid niet hè.
De EU probeert tenminste tegen Musk zijn pogingen op te treden.
Ik snap ook niet dat mensen hem toejuichen.
Ik heb geen x, dus ik kan niet zien wat er staat. Het boeit me ook niet zoveel eigenlijk, al die grappen op den socials.quote:Op zondag 7 december 2025 12:55 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Laten we dat eventjes gelijk debunken, omdat je natuurlijk emotioneel betrokken bent en gevoelig bent voor fake plaatjes gegenereerd door AI. Omdat dit in je straatje past.
https://x.com/search?q=cisgender&src=typed_query&f=live
Waar bemoeit deze immigrant zich mee eigenlijk?quote:Op zondag 7 december 2025 19:01 schreef epicbeardman het volgende:
[ x ]
Wat zal er veel stoom uit de koppies komen binnen de EU, die gaan natuurlijk "X" blacklisten. Niemand mag hen glorieuze bestaan betwisten. Beetje zoals China doet.
Hij komt niet op voor de vrijheid van meningsuiting.quote:Op zondag 7 december 2025 18:02 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Mensen juichen hem toe omdat Musk opkomt voor de vrijheid van meningsuiting. Niemand behalve de macht natuurlijk word daar slechter van.
Ja, echt lachu.quote:Op zondag 7 december 2025 19:29 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Waar bemoeit deze immigrant zich mee eigenlijk?
Wow, dat is wel heel woke van jequote:Op zondag 7 december 2025 19:01 schreef epicbeardman het volgende:
[ x ]
Wat zal er veel stoom uit de koppies komen binnen de EU, die gaan natuurlijk "X" blacklisten. Niemand mag hen glorieuze bestaan betwisten. Beetje zoals China doet.
X is booming in de EU, mensen willen vrijheid van meningsuitingquote:: Door de EU-boete van ¤120 miljoen (december 2025) voor schending van de Digital Services Act (DSA), explodeerden downloads. X werd plots #1 nieuws-app in 12+ EU-landen (o.a. Duitsland, Italië, Nederland). Dit leidde tot recorddownloads in 153 landen wereldwijd, een klassiek 'Streisand-effect' waarbij censuur juist publiciteit creëert.
Wie?quote:Op zondag 7 december 2025 19:51 schreef Wantie het volgende:
[ afbeelding ]
Zelfs in Polen zijn ze klaar met deze extremist.
Ja, Musk kan het niet winnen als social media app, dus plaatst hij X in de verkeerde categorie.quote:Op zondag 7 december 2025 23:59 schreef epicbeardman het volgende:
[ x ]
[..]
X is booming in de EU, mensen willen vrijheid van meningsuitinggelukkig is de nieuwe generatie niet zo vatbaar voor MSM
welke natuurlijk ook velen deel van hen jeugd zijn kwijt geraakt door corona en de absurde maatregelen die ons werden geforceerd.
X is waar je de realiteit ziet van de wereld, niet door een linkse NOS filter. Raw video.
Heerlijk, die geveinsde verontwaardiging van je.quote:Op maandag 8 december 2025 10:55 schreef epicbeardman het volgende:
[ x ]
Dit is natuurlijk waarom NOS weggaat van het goddelijke "X" want daar vallen ze keer op keer door de mand, bij het ernstige ongeluk wel de namen vermelden van de vrouwelijke witte slachtoffers. Maar Yoessef zijn naam schrijven ze niet, waarom niet? omdat hij een andere etniciteit heeft?
Raar volk dat staatspropaganda clubje.
Ik denk dat epicboosman vrijheid en feitenvrijheid door elkaar haalt.quote:Op zondag 7 december 2025 12:25 schreef Barbusse het volgende:
Roflolz, 'Vrijheid van meningsuiting' aldus epische baardmans
[ afbeelding ]
Ze leven in een post truth bubbel.quote:Op maandag 8 december 2025 11:19 schreef Basp1 het volgende:
Nou fijn toch voor de makkelijk op te uit jutten simpen dat alles daar weggaat kan x nog meer een bubbel met onwaarheden voor volk met erg dubieuze ideeën omtrent samenlevingen en humanisme worden.
Je doet net alsof jij die moet betalenquote:Op maandag 8 december 2025 20:49 schreef epicbeardman het volgende:
[ x ]
Ik wens de EU plebs succes met hen kleine 120 miljoen boete
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
Het houdt je wel bezig he.quote:Op maandag 8 december 2025 20:49 schreef epicbeardman het volgende:
[ x ]
Ik wens de EU plebs succes met hen kleine 120 miljoen boete
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
Elke tweet die Elon post/re'x'ed is geschiedenis in the making.quote:
Nope.quote:Op maandag 8 december 2025 21:41 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Elke tweet die Elon post/re'x'ed is geschiedenis in the making.
Maar als Zelensky in een SS bunker zit met SSers dan ben je stilquote:Op zondag 7 december 2025 19:51 schreef Wantie het volgende:
[ afbeelding ]
Zelfs in Polen zijn ze klaar met deze extremist.
Klopt, want de SS bestaat al zo'n 80 jaar niet meer.quote:Op dinsdag 9 december 2025 14:02 schreef QAnonn het volgende:
[..]
Maar als Zelensky in een SS bunker zit met SSers dan ben je stil
QFT!quote:The EU’s war on X is not really about disinformation. It is about retaining control over a political narrative that is slipping from their grasp. Brussels cannot permit a digital arena in which nationalist ideas circulate without bureaucratic supervision, because it knows that such ideas now possess more energy, coherence, and popular resonance than the exhausted moralistic platitudes of the late liberal era. The Commission acts with aggression precisely because it is a body without authority. It censors because it cannot persuade. It threatens because it cannot inspire. Its crackdown does not project strength; it reveals frailty.
quote:Op dinsdag 9 december 2025 17:26 schreef epicbeardman het volgende:
EU’s crackdown on X shows desperation not strength
[..]
QFT!
De paniek is groot onder de X fans.quote:Op dinsdag 9 december 2025 17:26 schreef epicbeardman het volgende:
EU’s crackdown on X shows desperation not strength
[..]
QFT!
Ja heel veel, paniek dat ik niet meer bij kom van al het lachen en te moe wordt van al het winnen.quote:Op dinsdag 9 december 2025 18:06 schreef Wantie het volgende:
[..]
De paniek is groot onder de X fans.
Grappig, jij denkt te winnen?quote:Op dinsdag 9 december 2025 21:18 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Ja heel veel, paniek dat ik niet meer bij kom van al het lachen en te moe wordt van al het winnen.
Als Elon straks zijn servers in de ruimte heeft kan de EU verbannen wat ze willen, maar nee. Elon kennende wint hij altijd.
[ x ]
Musk is zelf weer aan het spacen.quote:Op dinsdag 9 december 2025 21:26 schreef Wantie het volgende:
[..]
Grappig, jij denkt te winnen?
Jij speelt hier verder geen rol in hè.
En ik zie de relevantie niet van waar de servers staan.
X buigt voor regimes in China, Rusland, Turkije....
Ik noem dat geen winnen.
En datacenters in de ruimte?
Hoe ga je onderhoud doen?
Ah het oude “fatsoenlijke” Twitter waar je nog ouderwets kon oproepen tot raciaal geweld zolang je maar het juiste ras benoemde.quote:Op maandag 8 december 2025 20:49 schreef epicbeardman het volgende:
[ x ]
Ik wens de EU plebs succes met hen kleine 120 miljoen boete
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
https://pbs.twimg.com/med(...)t=jpg&name=4096x4096
Paniek! Paniek!quote:Op woensdag 10 december 2025 16:26 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ah het oude “fatsoenlijke” Twitter waar je nog ouderwets kon oproepen tot raciaal geweld zolang je maar het juiste ras benoemde.
Het oude Twitter waar antifa openlijk met succes kon organiseren en dirigeren met als desastreus gevolg dat tijdens de summer of love voor miljarden schade werd berokkend en tientallen doden te betreuren waren.
Ik heb in mijn leven geleerd dat alles is geoorloofd zolang het de zittende macht maar helpt.
Nu zie je het ook weer, de macht van de staat word ingezet om een social media bedrijf tot overgave te dwingen ten nadele van het vrije woord.
En de fellow travelers juichen het niet geheel onverwacht gretig toe.
Hoeft niet hoor, je eigen post staat er vol meequote:Ik wacht de whataboutisms en drogredeneringen rustig af.
We hebben al eerder vastgesteld dat je niet weet wat een whataboutism is…….quote:Op woensdag 10 december 2025 17:31 schreef Wantie het volgende:
[..]
Paniek! Paniek!
[..]
Hoeft niet hoor, je eigen post staat er vol mee
Jij komt met #whatabout de oude twitterquote:Op woensdag 10 december 2025 17:33 schreef Chivaz het volgende:
[..]
We hebben al eerder vastgesteld dat je niet weet wat een whataboutism is…….
En een terechte wat dat betreft om maar eens aan te tonen dat de zeer fatsoenlijke EU mensen allesbehalve integer zijn en wars zijn van enige principes. Ik zou het niet eens whataboutism willen noemen eigenlijk omdat het meer een aanvulling was op de post van Epicbeardman.quote:Op woensdag 10 december 2025 17:36 schreef Wantie het volgende:
[..]
Jij komt met #whatabout de oude twitter![]()
De Twitter files zeggen genoeg, waar Biden's regiem zelfs wekelijks FBI agenten over de vloer had bij Twitter executives en moderatie team.quote:Op woensdag 10 december 2025 16:26 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ah het oude “fatsoenlijke” Twitter waar je nog ouderwets kon oproepen tot raciaal geweld zolang je maar het juiste ras benoemde.
Het oude Twitter waar antifa openlijk met succes kon organiseren en dirigeren met als desastreus gevolg dat tijdens de summer of love voor miljarden schade werd berokkend en tientallen doden te betreuren waren.
Ik heb in mijn leven geleerd dat alles is geoorloofd zolang het de zittende macht maar helpt.
Nu zie je het ook weer, de macht van de staat word ingezet om een social media bedrijf tot overgave te dwingen ten nadele van het vrije woord.
En de fellow travelers juichen het niet geheel onverwacht gretig toe.
Ik wacht de whataboutisms en drogredeneringen rustig af.
Ja, paniek bij de Musk fans...quote:Op woensdag 10 december 2025 17:46 schreef Chivaz het volgende:
[..]
En een terechte wat dat betreft om maar eens aan te tonen dat de zeer fatsoenlijke EU mensen allesbehalve integer zijn en wars zijn van enige principes. Ik zou het niet eens whataboutism willen noemen eigenlijk omdat het meer een aanvulling was op de post van Epicbeardman.
Nog meer whatsboutismquote:Op woensdag 10 december 2025 17:49 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
De Twitter files zeggen genoeg, waar Biden's regiem zelfs wekelijks FBI agenten over de vloer had bij Twitter executives en moderatie team.
Het blokkeren van Hunter Biden's laptop materiaal en leak.
COVID-gerelateerde meningen die afweken van officiële richtlijnen verwijderen en users bannen
In de UK gaat het ook aardig te keer met de gedachten en meme politie.
Je collega bedient je meteenquote:Op woensdag 10 december 2025 16:26 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Ik wacht de whataboutisms en drogredeneringen rustig af.
Het was natuurlijk niet echt Biden, die was ten tijde zijn gehele periode geestelijk niet aanwezig. Mr. Autopen.quote:Op woensdag 10 december 2025 17:55 schreef Isdatzo het volgende:
MIMIMIMI BIDEN ZUS MIMIIMI BIDEN ZO![]()
![]()
![]()
Ongezonde obsessie joh. Moet je eens naar laten kijken.
Whatsboutism in combinatie met napapegaaien van de grote leiderquote:Op woensdag 10 december 2025 18:32 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Het was natuurlijk niet echt Biden, die was ten tijde zijn gehele periode geestelijk niet aanwezig. Mr. Autopen.
https://www.facebook.com/share/17jirfFuze/quote:Elon Musk wil de Europese Unie in stukken knippen. Dat is op zichzelf geen nieuw inzicht; zijn openlijke sympathie voor de AfD en voor figuren als Tommy Robinson gaf al langer richting. Maar nu is de botsing frontaal tussen de miljardair en de politieke unie doordat de EU X een boete oplegt van 120 miljoen euro.
In een normale wereld is het simpel: een bedrijf overtreedt de wet, de toezichthouder stelt het vast, er volgt een boete. Maar zodra het om Musk gaat, verandert zo’n stap in een verhaal over vrijheid, identiteit en nationale eer.
Een sanctie wordt een geopolitieke provocatie. Een boete van ¤120 miljoen heet nu “een aanval op Amerika”, alsof de Europese Commissie heimelijk aan de fundamenten van de Amerikaanse republiek morrelt. JD Vance en de techbro’s stonden meteen klaar, alsof hun persoonlijke waardigheid was aangetast.
Het bijzondere aan deze boete is dat ze al lang in de lucht hing. Het is de eerste grote handhaving van de Digital Services Act, een Europese verordening waar Musk twee jaar lang niet alleen omheen manoeuvreerde, maar ook openlijk de spot mee dreef.
Waar andere platforms probeerden te begrijpen wat de regels van hen verlangden, reageerde hij steevast met memes, beschuldigingen van “wokeness” of de uitnodiging om het debat live met hem uit te vechten. De EU koos voor een andere route: constateren, vastleggen, handelen.
En er viel wel wat te constateren. X greep nauwelijks in bij haatzaaiende inhoud, verkiezingsmanipulatie en georganiseerde desinformatie. Deepfakevideo’s van politici bleven staan tot ze miljoenen keren bekeken waren. Onderzoekers kregen amper toegang tot noodzakelijke data. Moderatieploegen waren opgedoekt. De nieuwe “verification” ondermijnde elke poging tot authenticiteit.
De huidige DSA-boete gaat formeel over dat laatste blok: misleiding rond het blauwe vinkje, gebrekkige transparantie over advertenties en het blokkeren van onderzoeksdata. Maar iedereen weet dat daaronder een groter dossier ligt over haat, desinformatie en systeemrisico’s, dat nog altijd openstaat.
Het antwoord van X was voorspelbaar fel. Het advertentieaccount van de Europese Commissie werd afgesloten, alsof Brussel een lastige klant was die op zijn plaats moest worden gezet. Daarna volgden de vertrouwde verwijten: Europa zou censureren, Amerikaanse bedrijven benadelen, een afkeer hebben van vrije meningsuiting.
Terwijl de DSA simpelweg vraagt om risico’s te beperken, transparant te opereren en illegale inhoud niet vrij spel te geven. In deze zaak koos de Commissie bewust voor het “droge” deel van die agenda: transparantie, misleiding, datatoegang. Telkens stukjes waar je simpelweg van kunt zeggen: dit klopt niet met de tekst van de wet.
Opvallend snel vond die Amerikaanse verontwaardiging een echo in Europa. De Extreemrechtse Internationale schoot in gang. Viktor Orbán sprak weer eens over “Brusselse overlords”. De AfD zag een dankbare kans om te roepen dat de Unie mensen verstikt. Andere partijen grepen het moment aan om te pleiten voor een EU die vooral niets meer mag. Ook Dmitry Medvedev kwam er op X graag bij staan. Een vreemd soort gelijkloop, waarin nationale populisten, een Amerikaanse vice-president en een voormalig Kremlinleider zich in recordtijd rond één boete scharen.
Ondertussen blijkt bij mannen als Trump, Vance en Musk steeds dezelfde gevoeligheid: regels gelden voor anderen, toezicht is vijandigheid — tenzij het henzelf van pas komt. Een overheid die om verantwoording vraagt, voelt al snel als een persoonlijke aanval.
Het is kenmerkend voor mensen die gewend zijn aan directe gehoorzaamheid en slecht tegen een gewoon “nee” kunnen. Dan ontstaat een agressieve bullybro-reflex: licht gekrenkt, snel boos, onmiddellijk op zoek naar manieren om terug te duwen.
Ondertussen deed Musk wat hij in zulke momenten altijd doet: een stroom retweets van extreemrechtse accounts die Europa aftekenen als vijand van het vrije woord, afgewisseld met de aankondiging dat hij EU-ambtenaren persoonlijk zal “aanpakken”.
Daarmee werd de kern van het conflict zichtbaar. Het gaat niet over transparantie of moderatie. Het gaat over hiërarchie. Over de vraag wie bepaalt wat in het publieke domein gezegd mag worden. En over een overheid die haar werk doet tegenover een miljardair die zichzelf ziet als de scheidsrechter van het gesprek. Dat dit zo soepel aansluit bij de reflexen van extreem-rechts, zegt genoeg over hun gezamenlijke moeite met een rechtsstaat die grenzen stelt.
Vanuit dat perspectief is de volgende vraag bijna onvermijdelijk: waarom zetten Europese instellingen hun communicatie nog steeds in op een platform dat zich zo nadrukkelijk naar één eigenaar plooit? Het argument dat X het “breedste debat” mogelijk maakt, klinkt steeds holler. Maak gerust eens een Substack- of Reddit-account aan; er gaat een wereld voor u open. Digitale ruimtes die door één persoon worden bepaald, worden niet breder van toon. Alleen schever. Ja, ook X is een echokamer hoor. Musks echokamer.
Europa hoeft zich in dit alles niet te voegen naar de logica van Musk of Vance. Het is genoeg om te blijven staan waar de wet dat vraagt. Wie de rechtsorde opgeeft omdat een miljardair zich gekwetst voelt, geeft ook het publieke belang op dat hij hoort te dienen. Misschien is dat de belangrijkste les van deze episode: macht maakt verrassend snel persoonlijk wat in wezen juridisch is. Europa moet dat onderscheid helder houden en zich niet laten intimideren door iemand die dat verschil niet meer ziet.
Wat een huilstuk, fuck de DSA, fuck Thierry Breton en fuck de EU.quote:Op donderdag 11 december 2025 12:59 schreef Wantie het volgende:
Stukje duiding omtrent de boete voor X en bijhorende meltdown van Musk en Vance:
[..]
https://www.facebook.com/share/17jirfFuze/
Hij is duidelijk tegen je zere beenquote:Op donderdag 11 december 2025 14:12 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Wat een huilstuk, fuck de DSA, fuck Thierry Breton en fuck de EU.
Ja, en de grap is dat mensen uit die hoeken graag zien dat de EU wordt opgedoekt en 27 landen onafhankelijk van elkaar verder gaan.quote:Op donderdag 11 december 2025 13:04 schreef MissButterflyy het volgende:
Elon Musk laat alleen maar zien dat hij knetter gek is. Gelukkig besteden we in Europa verder weinig aandacht aan zijn meltdown op X.
Behalve in bepaalde hoeken vinden ze het interessant.
Naar mannetje is het.
Elk instituut dat tegen vrijheid is en voor centralisering is mij een doorn in het oog.quote:Op donderdag 11 december 2025 14:16 schreef Wantie het volgende:
[..]
Hij is duidelijk tegen je zere been
Ach, dit is een kwestie van er van alles bij fantaseren.quote:Op donderdag 11 december 2025 15:35 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Elk instituut dat tegen vrijheid is en voor centralisering is mij een doorn in het oog.
Dat je juicht voor je eigen ketens omdat je jezelf veilig wil voelen is echt het zieligste wat een mens kan doen.
Typisch gedrag voor mensen die laag in de testosteron zitten wat ook meteen de vaak links progressieve stemkeuze verklaart.
Het is de essentie van de EU, centralisatie en consolidering van de macht doormiddel van wetgeving en list en bedrog.quote:Op donderdag 11 december 2025 17:22 schreef Wantie het volgende:
[..]
Ach, dit is een kwestie van er van alles bij fantaseren.
Daar gaat de boete van de EU totaal niet over.
En dan kom je op voor een Amerikaans social networkquote:Op donderdag 11 december 2025 18:14 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Het is de essentie van de EU, centralisatie en consolidering van de macht doormiddel van wetgeving en list en bedrog.
Ideaal voor de multinationals maar wat minder voor de mensen die vinden dat democratie zwaarder weegt dan het belang van de multinationals.
Kijk maar eens naar Nederland hoe hard we weer eens belazerd zijn. Migratie is/was een groot punt voor de Nederlanders als in het moet beperkt worden. Onze volksvertegenwoordigers met Jetten en Bontenbal voorop riepen in koor dat we het Europees moeten regelen en wat doet von der Leyen, ze zet nu de deur open voor immigranten uit India om werk te doen die Europeanen zogenaamd niet willen.
Kortom de burger word uit de markt geprijsd en onze eigen volksvertegenwoordigers zagen dat het goed was omdat ze weten dat er toch niets tegen te doen valt.
Dat mensen nog in dit project geloven is omdat ze geloven dat stemmen betekent dat je slechts kiest voor een vertegenwoordiger die zich aan geen enkele belofte hoeft te houden.
Precies, want raad eens waar ik woon? In de EU dus vrijheidsbeperkende maatregelen, überhaupt het gedrag van de EU heeft een direct gevolg op mijn leven. Ik weet wel wat beter voor mij is dan de EU. Als je zelf zo graag geregeerd wil worden dan stel ik voor dat je bij een dominante vrouw intrekt, maar laat mij a.u.b. met rust.quote:Op donderdag 11 december 2025 18:25 schreef Wantie het volgende:
[..]
En dan kom je op voor een Amerikaans social network![]()
Terwijl daar een machthebber is die per decreet tegen de zin van lokale overheden regeert...
Je kunt van alles roepen over Ursula, maar die heeft dergelijke macht niet.
Plus dat X zich continu conformeert aan wetgeving van diverse landen, inclusief die met oppresieve regimes.
Geen enkel probleem.
Maar over de EU schreeuwt Musk moord en brand en zijn discipelen huilen mee.
Vertel eens hoe jouw vrijheid wordt beperkt door een boete van 120 miljoen euro vanwege een misleidend vinkje in X.quote:Op donderdag 11 december 2025 18:28 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Precies, want raad eens waar ik woon? In de EU dus vrijheidsbeperkende maatregelen, überhaupt het gedrag van de EU heeft een direct gevolg op mijn leven. Ik weet wel wat beter voor mij is dan de EU. Als je zelf zo graag geregeerd wil worden dan stel ik voor dat je bij een dominante vrouw intrekt, maar laat mij a.u.b. met rust.
Musk en Trump doen hetzelfde: ze weten precies hoe ze onder je huid moeten kruipen.quote:Op donderdag 11 december 2025 18:30 schreef Chivaz het volgende:
Jammer overigens dat Musk zo laat tot dat inzicht is gekomen, wat Musk nu roept roep ik al minimaal 20 jaar. We hebben nu ieder geval weer een beetje momentum om de zaak hier te ontregelen, die idiote wetgeving van von der Leyen zal de geloofwaardigheid van de EU alleen maar verder aantasten. Kortom het gaat de goede kant op als je net zoals ik geloof dat de EU het slechtste is wat Europa kan overkomen.
Zit ie daar wel met grote concurrent en vijand Sam altman.quote:Op donderdag 11 december 2025 19:39 schreef Rnie het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)ersonen-van-het-jaar
Musk is opnieuw gekozen tot Person of the Year, al deelt hij deze keer de eer met anderen.
xAI
Zonder concurrentie geen vooruitgang.quote:Op donderdag 11 december 2025 19:41 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Zit ie daar wel met grote concurrent en vijand Sam altman.
Er moet toch wel een godswonder gebeuren wil Elon Musk vooruit gaan. Misschien met bepaalde ideeën, zakelijk gezien.quote:Op donderdag 11 december 2025 19:42 schreef Rnie het volgende:
[..]
Zonder concurrentie geen vooruitgang.
Lachu in het licht van alle bagger die hier werd uitgestort door de Musk fanclub toen concurrent Bluesky er kwam.quote:Op donderdag 11 december 2025 19:42 schreef Rnie het volgende:
[..]
Zonder concurrentie geen vooruitgang.
Ha bluesky, gebruikt iemand dat nog? nee toch? zie in de meeste topics alleen maar het goddelijke platform van Elon. Ik zie nog meer TruthSocials van Trump voorbij komen op fok dan BlueSky.quote:Op donderdag 11 december 2025 19:49 schreef Wantie het volgende:
[..]
Lachu in het licht van alle bagger die hier werd uitgestort door de Musk fanclub toen concurrent Bluesky er kwam.
Zie je ook truth socials langskomen die niet van Trump zijn?quote:Op donderdag 11 december 2025 21:05 schreef epicbeardman het volgende:
[..]
Ha bluesky, gebruikt iemand dat nog? nee toch? zie in de meeste topics alleen maar het goddelijke platform van Elon. Ik zie nog meer TruthSocials van Trump voorbij komen op fok dan BlueSky.
Vreemde take. Bluesky is met praktisch geen enkele feature een vooruitgang maar eerder een stap terug. In vergelijking met X biedt Bluesky niets unieks (op de starterspack functie na) en qua functionaliteiten is het beduidend minder uitgebreid.quote:Op donderdag 11 december 2025 19:49 schreef Wantie het volgende:
[..]
Lachu in het licht van alle bagger die hier werd uitgestort door de Musk fanclub toen concurrent Bluesky er kwam.
Niet relevant.quote:Op donderdag 11 december 2025 21:24 schreef Rnie het volgende:
[..]
Vreemde take. Bluesky is met praktisch geen enkele feature een vooruitgang maar eerder een stap terug. In vergelijking met X biedt Bluesky niets unieks (op de starterspack functie na) en qua functionaliteiten is het beduidend minder uitgebreid.
Dit is echt niet waar, je mag Epic's posts in FB teruglezen.quote:Op donderdag 11 december 2025 21:20 schreef Wantie het volgende:
Jij ageert altijd tegen concurrent Bluesky.
Ik beperk me tot dit topic.quote:Op donderdag 11 december 2025 21:28 schreef Rnie het volgende:
[..]
Dit is echt niet waar, je mag Epic's posts in FB teruglezen.
Het klopt dat Bluesky een concurrent is en dat concurrentie vaak tot vooruitgang leidt, maar jouw kijk op het geheel is wat vreemd. Bluesky is juist oerconservatief en dat traditionele karakter is een waardevolle tegenhanger voor het progressieve X met zijn constant uitbreidende features.quote:Op donderdag 11 december 2025 21:27 schreef Wantie het volgende:
[..]
Niet relevant.
Het is een van de concurrenten.
Concurrentie is goed, het houdt de markt scherp.
Je maakt de gekste sprongen...quote:Op donderdag 11 december 2025 21:36 schreef Rnie het volgende:
[..]
Het klopt dat Bluesky een concurrent is en dat concurrentie vaak tot vooruitgang leidt, maar jouw kijk op het geheel is wat vreemd. Bluesky is juist oerconservatief en dat traditionele karakter is een waardevolle tegenhanger voor het progressieve X met zijn constant uitbreidende features.
In dat kader heb je zeker een punt.
Ik geef aan "zonder concurrentie geen vooruitgang". Jij suggereert echter dat ik (en wellicht anderen) ‘bagger’ zou hebben gesproken over Bluesky en zijn rol als concurrent, waardoor je mijn post ironisch vindt ofzo. Maar voor zover ik weet heeft niemand Bluesky of het AT-protocol afgebrand op het gebied van technologische vooruitgang. Het is simpelweg zo dat de markt er niet om lijkt te vragen, gezien de dalende trend die het platform al jaren laat zien.quote:
Blijkbaar werd je nogal getriggerd door mijn opmerking.quote:Op donderdag 11 december 2025 22:18 schreef Rnie het volgende:
[..]
Ik geef aan "zonder concurrentie geen vooruitgang". Jij suggereert echter dat ik (en wellicht anderen) ‘bagger’ zou hebben gesproken over Bluesky en zijn rol als concurrent, waardoor je mijn post ironisch vindt ofzo. Maar voor zover ik weet heeft niemand Bluesky of het AT-protocol afgebrand op het gebied van technologische vooruitgang. Het is simpelweg zo dat de markt er niet om lijkt te vragen, gezien de dalende trend die het platform al jaren laat zien.
Los van het AT-protocol en die ‘starter pack’-functie blijft staan dat het progressieve X juist inspeelt op de markt en nieuwe features toevoegt, waardoor het vooruitgang boekt dankzij de concurrentie van oerconservatieve platforms zoals Bluesky, die blijven hangen in oude gedachtes.
Wat schattig dat POL-AMV rent free in je hoofd mag leven.quote:Op woensdag 17 december 2025 09:37 schreef epicbeardman het volgende:
Bekijk deze YouTube-video
They want me next..
Eng platform dat BlueSky, zo veel gefrustreerde "mensen" daar die in een soort van circlejerk van negatief nieuws zitten en elkaar nog depressiever maken. Je ziet het hier ook terug in de AMV pol topics. Ze raken gefrustreerd over pixels op hen scherm.
Je zou bijna denken dat BlueSky eigenlijk naar paar honderd users heeft, en bestaat uit een groep bots of LGBTQI/activisten honderden accounts draaien. Om zo zoekende depressieve zielen te winnen in hen online kruistocht. De mensen die daarheen gaan zoeken verificatie van ook maar iemand in hen leven, en tussen de bots en mededepri's voelen ze zich weer gezien.
Heerlijk is dat topic, soort van leedvermaak om te zien wat voor waanideeën daar rondgaan.quote:Op woensdag 17 december 2025 09:45 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Wat schattig dat POL-AMV rent free in je hoofd mag leven.
Wat begrijp je niet aan, ik heb deze mening al meer dan 20 jaar? Wat dat betreft zijn Musk en Trump erg laat bij het feestje.quote:Op donderdag 11 december 2025 19:33 schreef Wantie het volgende:
[..]
Musk en Trump doen hetzelfde: ze weten precies hoe ze onder je huid moeten kruipen.
En je trapt er met open ogen in.
Voor mijn part heb je die mening van je oma meegekregen.quote:Op woensdag 17 december 2025 16:26 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Wat begrijp je niet aan, ik heb deze mening al meer dan 20 jaar? Wat dat betreft zijn Musk en Trump erg laat bij het feestje.
Gebruik maakt van wat precies?quote:Op woensdag 17 december 2025 16:52 schreef Wantie het volgende:
[..]
Voor mijn part heb je die mening van je oma meegekregen.
Dat is het punt niet.
Het punt is dat Trump daar gebruik van maakt.
Kom leg eens uit ipv te schelden want zelf kom je ook niet echt intelligent over met het constante napapegaaien van het heersende narratief.quote:
Nee, vergeefse moeite.quote:Op woensdag 17 december 2025 21:22 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Kom leg eens uit ipv te schelden want zelf kom je ook niet echt intelligent over met het constante napapegaaien van het heersende narratief.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |