Bron.quote:Om de woningnood te kunnen oplossen, moeten er tien nieuwe steden worden gebouwd. Dat zegt D66-leider Rob Jetten. Volgens hem moeten daar weilanden voor wijken.
Volgens Jetten moet het taboe op ‘bouwen in het groen’ eraf. Met alleen het volbouwen van open ruimtes binnen de bebouwde kom, of het aanleggen van extra woonwijken aan de rand van bestaande gemeenten, zal het niet lukken om snel genoeg nieuwe woningen te bouwen, denkt hij. In plaats daarvan moeten er echt tien heel nieuwe woonplekken worden aangewezen.
Waar die tien nieuwe steden dan moeten komen, kan Jetten nog niet zeggen. ,,Maar het kan niet zo zijn dat mensen elkaar in een stad tonnen moeten overbieden om een huis te kunnen kopen, terwijl daar vlak buiten weilanden braak liggen.’’
Binnenkort komt de partij met een uitgewerkter plan voor de nieuwe steden en waar die moeten komen. Jetten: ,,Het zal ook buiten de Randstad zijn. Niet allemaal met de omvang van een stad als Almere, maar met hier en daar een straatje erbij komen we er niet.’’
Geruzie in het kabinet
Tijdens een partijcongres in Breda haalde Jetten tijdens een speech uit naar het geruzie in het kabinet waardoor allerlei problemen in het land niet worden opgelost. ,,Dit kabinet heeft het vertrouwen van de kiezer in minder dan een jaar alweer volledig verspeeld.’’
De bouw van extra woningen ligt onder andere stil doordat er nog geen oplossing is voor de problemen met stikstof. Daardoor worden te weinig vergunningen afgegeven voor nieuwbouwprojecten. Jetten: ,,Gezinnen, alleenstaanden en gepensioneerden vragen om doorbraken op de woningmarkt. Hoe konden we ooit de Deltawerken bouwen?’’
Overigens zijn er door het vorige en door dit kabinet wel meerdere plekken in het land aangewezen voor grootschalige woningbouwprojecten. Maar de komende jaren gaan niet op al die plekken een schop in de grond. Woningbouwers en gemeenten klagen over gebrek aan geld vanuit het Rijk om alle grootse bouwplannen uit de grond te stampen.
Neee, echt waar Rob? Wat toevallig.quote:Volgens hem moeten daar weilanden voor wijken.
Hoe meer mensen er zijn op de wereld hoe slechter voor de natuur en milieu. Dat is gewoon een feit. Als er teveel van A is dan heeft dat gevolgen voor B.quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:03 schreef Mikeytt het volgende:
Het hele idee dat bouwen een belasting is voor het milieu komt echt alleen uit de mond van rechtse partijen en mensen.
Als je de veestapel halveert, kun je minimaal het vierdubbele van dit aantal steden bij bouwen.
Zoveel ruimte voor mooie distributiecentraquote:
Nee hoor, dat is geen feit.quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:08 schreef HSG het volgende:
[..]
Hoe meer mensen er zijn op de wereld hoe slechter voor de natuur en milieu. Dat is gewoon een feit.
Steeds een baan extra zal die problemen oplossen, aldus VVD.quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:06 schreef Straatcommando. het volgende:
Ondertussen gaan we anno 2025 een keer aan de slag met de A15 en A12 waar elke dag tonnen brandstof voor niks de lucht in worden gepompt omdat er file staat. Gewoon bijbouwen joh, komt wel goed.
Decennialang weigeren je wegennet aan te passen aan een groeiend aantal automobilisten ook. Dit speelt dan vooral buiten de randstad, want daar kan wel een heleboel.quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:17 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Steeds een baan extra zal die problemen oplossen, aldus VVD.
Ondertussen het OV veel duurder gemaakt dan de auto
Prima teksten waar 90% van de Nederlanders het waarschijnlijk mee eens zou zijn geweest als het niet Rob Jetten van D66 was geweest die ze uitkraamdequote:Volgens Jetten moet het taboe op ‘bouwen in het groen’ eraf. Met alleen het volbouwen van open ruimtes binnen de bebouwde kom, of het aanleggen van extra woonwijken aan de rand van bestaande gemeenten, zal het niet lukken om snel genoeg nieuwe woningen te bouwen, denkt hij. In plaats daarvan moeten er echt tien heel nieuwe woonplekken worden aangewezen.
Nederland is al vol. De wegen zijn vol, de huisartsen zijn vol, de kinderdagverblijven zijn vol, de stranden zijn vol, de bossen zijn vol, de pretparken zijn vol, het elektriciteitsnet is vol, de binnensteden kun je over de koppen lopen ondanks het gigantische aanbod online (stel je voor als dat er niet was geweest). Je kunt geen stap zetten of je komt wel iemand tegenquote:Op zaterdag 12 april 2025 18:20 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Prima teksten waar 90% van de Nederlanders het waarschijnlijk mee eens zou zijn geweest als het niet Rob Jetten van D66 was geweest die ze uitkraamde
De Nederlandse bevolking krimpt sinds ik geloof 2021, dus in principe zijn er helemaal geen extra huizen nodig.quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:25 schreef Boca_Raton het volgende:
Wanneer is het genoeg? Qua gebouwen en qua mensen?
Is er eigenlijk een grens?
In welke zin krimpen, ondanks de immigratie?quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:33 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
De Nederlandse bevolking krimpt sinds ik geloof 2021, dus in principe zijn er helemaal geen extra huizen nodig.
Waar haal jij in hemelsnaam jouw cijfers vandaanquote:Op zaterdag 12 april 2025 18:33 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
De Nederlandse bevolking krimpt sinds ik geloof 2021, dus in principe zijn er helemaal geen extra huizen nodig.
https://www.ewmagazine.nl(...)e-bevolking-1050288/quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:38 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
In welke zin krimpen, ondanks de immigratie?
quote:Begin 2013 had Nederland 13.236.000 autochtone inwoners. Het hoogste aantal ooit. Dat aantal is gezakt naar 13.096.000. het aantal nieuwkomers is opgelopen tot 4.772.000. Sommigen zullen zeggen: ‘Nou en? We zijn allemaal mensen.’ Dat is ook zo. Maar we zijn niet allemaal dezelfde mensen.
Ja, zelfs in het hypothetische geval er tien nieuwe steden worden gebouwd in de weilanden, kan je wel uittekenen dat Jetten de eerste is die gaat klagen als nu al verzadigde snelwegen naar de plaatsen waar de werkgelegenheid is moeten worden verbreed.quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:06 schreef Straatcommando. het volgende:
Ondertussen gaan we anno 2025 een keer aan de slag met de A15 en A12 waar elke dag tonnen brandstof voor niks de lucht in worden gepompt omdat er file staat. Gewoon bijbouwen joh, komt wel goed.
Hallo, wil je wel aan de economie denken.quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:49 schreef Lospedrosa het volgende:
Door de tweede generatie migranten af te trekken van het totaal aantal in Nederland geboren inwoners, komen we op een geschat aantal autochtone inwoners van 12.900.000.
Al dik onder de 13miljoen nu.
Bron: https://nl.m.wikipedia.or(...)m_source=chatgpt.com
Je kunt vanalles zeggen dat we nu meer dan 18 miljoen inwoners hebben. Maar dat komt door niets meer dan bewuste keuzes in het verleden.
Die nu “opeens” een probleem zijn.
Je kunt ook wat keuzes terugdraaien binnen de mogelijkheden en de “problemen” zijn als vanzelfsprekend opgelost.
En zelf 32 uur thuiswerken met ons excel bullshit baantje.quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:50 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Hallo, wil je wel aan de economie denken.
Ik wil gewoon om 2 uur s'nachts goedkope kebab in mijn strot duwen, bezorgd door een engels sprekende ''arbeidsmigrant''
Dat is even schrikken!quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:43 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
https://www.ewmagazine.nl(...)e-bevolking-1050288/
[..]
Dat betekent weer 250K minder Nederlandersquote:Op basis van de huidige demografische trends en prognoses van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) kunnen we een schatting maken van het aantal autochtone Nederlanders in 2030.
Huidige situatie (2025)
• Totale bevolking: 18.045.532 inwoners 
• In Nederland geboren inwoners: 15.000.000
• Tweede generatie migranten: 2.100.000 
• Autochtone inwoners: 12.900.000 
Prognose voor 2030
Het CBS verwacht dat de Nederlandse bevolking blijft groeien, voornamelijk door immigratie en een hogere levensverwachting. In 2037 wordt de 19 miljoenste inwoner verwacht. 
Aangezien de bevolkingsgroei vooral wordt veroorzaakt door migratie, en het aantal autochtone inwoners de afgelopen jaren is gedaald, is het aannemelijk dat deze daling zich voortzet.
Geschatte ontwikkeling
Als we uitgaan van een jaarlijkse afname van ongeveer 30.000 autochtone inwoners (zoals tussen 2013 en 2025), dan zou het aantal in 2030 ongeveer 12.750.000 bedragen.
Dit zou betekenen dat het aandeel autochtone inwoners in 2030 ongeveer 68% van de totale bevolking is, uitgaande van een totale bevolking van circa 18.750.000.
Conclusie
Op basis van de huidige trends en prognoses is het aannemelijk dat het aantal autochtone Nederlanders in 2030 rond de 12.750.000 zal liggen, wat neerkomt op ongeveer 68% van de totale bevolking.
Deze schatting is gebaseerd op de huidige demografische ontwikkelingen en kan variëren afhankelijk van toekomstige migratiepatronen en geboortecijfers.
Wij wachten hier aan het einde van de A15 al 45 jaar toen ze begonnen met plannen, de files worden dagelijks langer vooral omdat er recent bij Lent 60.000 woningen zijn bijgebouwd.quote:Op zaterdag 12 april 2025 18:17 schreef Mikeytt het volgende:
[..]
Steeds een baan extra zal die problemen oplossen, aldus VVD.
Ondertussen het OV veel duurder gemaakt dan de auto
een nieuwe stad is leuker en en grotere uitdaging aan stede bouwkundigen , en niet al te ver van bestaande of te bouwen treinlijnenquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:02 schreef Cupfighter het volgende:
Uitbouwen van de bestaande steden is geen optie?
Waarom perse nieuwe steden?
achter apeldoorn, achter amersfoort , brabant , Drenthequote:Op zaterdag 12 april 2025 19:12 schreef Boca_Raton het volgende:
Waar is nog een goede plek voor giga nieuwbouw? Flevoland? De kust? Groningen?
Tja leuker, daar gaat het volgens mij niet om, overigens is hier in Nijmegen flink wat bouw aan de gangquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:09 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
een nieuwe stad is leuker en en grotere uitdaging aan stede bouwkundigen , en niet al te ver van bestaande of te bouwen treinlijnen
hoe zou jij een nieuwe stad bouwen??
Iedere stedenbouwkundige krijgt terplekke een natte broek als ie dat mag doen
zou jij een groot centraal plein maken ?? en hoe dan
een kleine metro die op drie plekken opduikt
Brabant is wel vol. Drenthe kan. Maar buiten de kust zou ik geweldig vinden.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:13 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
achter apeldoorn, achter amersfoort , brabant , Drenthe
Een nieuwe stad kun je wel meer toekomstgericht opzetten natuurlijk. Blijft een onzalig idee.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:09 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
een nieuwe stad is leuker en en grotere uitdaging aan stede bouwkundigen , en niet al te ver van bestaande of te bouwen treinlijnen
hoe zou jij een nieuwe stad bouwen??
Iedere stedenbouwkundige krijgt terplekke een natte broek als ie dat mag doen
zou jij een groot centraal plein maken ?? en hoe dan
een kleine metro die op drie plekken opduikt
Ja en er staat gelukkig nooit file op de a325, a50, a73, a15 etc...quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:14 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Tja leuker, daar gaat het volgens mij niet om, overigens is hier in Nijmegen flink wat bouw aan de gang
aan de kust bedoel jequote:Op zaterdag 12 april 2025 19:14 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Brabant is wel vol. Drenthe kan. Maar buiten de kust zou ik geweldig vinden.
ouderen zouden graag in Drenthe of Overijssel wonenquote:
daarom moet een nieuwe stad aan een bestaande spoorlijn liggenquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:16 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ja en er staat gelukkig nooit file op de a325, a50, a73, a15 etc...
Afrikaquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:12 schreef Boca_Raton het volgende:
Waar is nog een goede plek voor giga nieuwbouw? Flevoland? De kust? Groningen?
Friesland.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:17 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
daarom moet een nieuwe stad aan een bestaande spoorlijn liggen
Iedereen zal meegenieten van de betonnen jungle Achja.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:20 schreef AchJa het volgende:
[..]
Opdonderen!![]()
Daarom ook geen Lelylijn, wij willen al die onzin hier niet.
Ik noemde alleen iets wat voor de hand lag. Overigens woon ik er zelf ook.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:20 schreef AchJa het volgende:
[..]
Opdonderen!![]()
Daarom ook geen Lelylijn, wij willen al die onzin hier niet.
Als het enigszins in de buurt moet zijn van waar de werkgelegenheid is, kom je waarschijnlijk op plekken als de noordelijke helft van Noord-Holland, Flevoland, de Zuid-Hollandse Eilanden, West-Brabant of het westen van de Betuwe.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:12 schreef Boca_Raton het volgende:
Waar is nog een goede plek voor giga nieuwbouw? Flevoland? De kust? Groningen?
Tja, ook Almere , Emmeloord en Hoofddorp zijn ooit als nieuwe steden bedacht. Ik zou er niet willen wonen maar ik denk dat mensen er gemiddeld genomen best gelukkig zijn.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:15 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Een nieuwe stad kun je wel meer toekomstgericht opzetten natuurlijk. Blijft een onzalig idee.
in het nieuwe ontwerp van de Lelylijn door Timmermans komt de Lelylijn niet in Friesland, maar gaat gelijk door naar Hamburgquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:21 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Ik noemde alleen iets wat voor de hand lag. Overigens woon ik er zelf ook.
in de toekomst werken mensen niet meer, en zeker niet in de randstadquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:23 schreef Fred_B het volgende:
[..]
Als het enigszins in de buurt moet zijn van waar de werkgelegenheid is, kom je waarschijnlijk op plekken als de noordelijke helft van Noord-Holland, Flevoland, de Zuid-Hollandse Eilanden, West-Brabant of het westen van de Betuwe.
Ja dat kan , dat is leuk met stadsappartementen en met een Noord Zuid metro en een Amalia grachtquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:23 schreef Boca_Raton het volgende:
Een nieuwe stad met grachten! Dat is bijzonder.
De Randstad zit al vol, Groningen en Limburg zijn aardbevingsgebieden, Brabant kan niet want stankcirkels, Zeeland overstromingsrisico, Gelderland heeft de Veluwe dus teveel stikstof, niemand wil in Flevoland wonen dus Friesland is de logische keus.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:20 schreef AchJa het volgende:
[..]
Opdonderen!![]()
Daarom ook geen Lelylijn, wij willen al die onzin hier niet.
Nog weiland zat in de Zaanstreek, ga daar maar bouwen.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:25 schreef Twiitch het volgende:
De Randstad zit al vol, Groningen en Limburg zijn aardbevingsgebieden, Brabant kan niet want stankcirkels, Zeeland overstromingsrisico, Gelderland heeft de Veluwe dus teveel stikstof, niemand wil in Flevoland wonen dus Friesland is de logische keus
in Gelderland prefab bouwen , alles prefabquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:25 schreef Twiitch het volgende:
[..]
De Randstad zit al vol, Groningen en Limburg zijn aardbevingsgebieden, Brabant kan niet want stankcirkels, Zeeland overstromingsrisico, Gelderland heeft de Veluwe dus teveel stikstof, niemand wil in Flevoland wonen dus Friesland is de logische keus
Een stad met water er in, daar wil toch iedereen wonen?quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:25 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
Ja dat kan , dat is leuk met stadsappartementen en met een Noord Zuid metro en een Amalia gracht
vertel nog eens over jouw prefab huizen in donker afrikaquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:26 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
in Gelderland prefab bouwen , alles prefab
[ afbeelding ]
Ik rij geen auto dus ik heb weinig inzicht in de filesquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:16 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Ja en er staat gelukkig nooit file op de a325, a50, a73, a15 etc...
Tja, uiteindelijk is het alternatief dan wel een leeglopend gebied waar de voorzieningen als scholen, winkels of zorg in hoog tempo verdwijnen. Prima hoor maar dat vraagt wel een zorgvuldige keuze.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:20 schreef AchJa het volgende:
[..]
Opdonderen!![]()
Daarom ook geen Lelylijn, wij willen al die onzin hier niet.
Jullie hebben nog nooit iets bijgedragen aan Nederland.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:20 schreef AchJa het volgende:
[..]
Opdonderen!![]()
Daarom ook geen Lelylijn, wij willen al die onzin hier niet.
ze zijn druk die jongens , maar dat is geen prefab , ook geen bouw vergunningquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:27 schreef Twiitch het volgende:
[..]
vertel nog eens over jouw prefab huizen in donker afrika
Beetje historiserend bouwen doet het altijd goed.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:23 schreef Boca_Raton het volgende:
Een nieuwe stad met grachten! Dat is bijzonder.
Daar wordt om gevochten.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:30 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Beetje historiserend bouwen doet het altijd goed.
Als het er dan toch van komt hoop ik niet dat die steden als voorbeeld gaan dienenquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:23 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Tja, ook Almere , Emmeloord en Hoofddorp zijn ooit als nieuwe steden bedacht. Ik zou er niet willen wonen maar ik denk dat mensen er gemiddeld genomen best gelukkig zijn.
Elke stad moet ergens beginnen…
Dat is geen prefab vriend, dat is broddelwerkquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ze zijn druk die jongens , maar dat is geen prefab , ook geen bouw vergunning
[ afbeelding ]
hier wel ,daar nietquote:
Vast wel want het zal goedkoop moeten.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:30 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Als het er dan toch van komt hoop ik niet dat die steden als voorbeeld gaan dienen![]()
Niet echt natuurlijk. De grootste vraag naar woonruimte komt door “verdunning” van de huishoudens. Ook als immigratie nu volledig stopt, dan nog zijn er vele honderdduizenden extra woningen nodig om aan de vraag te voldoen.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:28 schreef antweerkie het volgende:
Wat je ook van de huidige coalitie vind, wat ben ik blij dat D66 niet meer in de regering zit.
Hoop van ganser harte dat er zulke pannen nooit doorkomen. Voor wie bouw je eigenlijk, niet voor de autochtone inwoners maar hoofdzakelijk voor mensen van elders die hier willen vestigen.
Haha, volledig mee eens uiteraard. Voor iets een beetje karakter heeft ben je zo 100 jaar verder… Maar volgens mij is Almere al een stuk minder “mislukt” dan pakweg Lelystad.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:30 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Als het er dan toch van komt hoop ik niet dat die steden als voorbeeld gaan dienen![]()
Waarom? Huisjes bouwen levert goud geld op.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:31 schreef Boca_Raton het volgende:
[..]
Vast wel want het zal goedkoop moeten.
tuurlijk , was vroeger de goudmijn, huizen bouwen op weiland grond dat is nu nog veel meerquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:34 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Waarom? Huisjes bouwen levert goud geld op.
een dubai style stad , vlak bij Noordwijk en een aan het IJsselmeer en een aan het markermeer, steden van 30.000 inwonersquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:36 schreef Boca_Raton het volgende:
Die stad, die kan toch mooi aan de kust?
Lelystad is toch ook goedkoop gebouwd?quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:34 schreef KareldeStoute het volgende:
[..]
Waarom? Huisjes bouwen levert goud geld op.
En dat gaan we mooi zo houden!quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:30 schreef halfway het volgende:
[..]
Jullie hebben nog nooit iets bijgedragen aan Nederland.
Wij Friezen zijn zelfredzaam.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:29 schreef KareldeStoute het volgende:
Tja, uiteindelijk is het alternatief dan wel een leeglopend gebied waar de voorzieningen als scholen, winkels of zorg in hoog tempo verdwijnen. Prima hoor maar dat vraagt wel een zorgvuldige keuze.
Je moet niet alles geloven wat ChatGPT zegtquote:Op zaterdag 12 april 2025 18:59 schreef Lospedrosa het volgende:
Heb de cijfers laten doorrekenen naar 2030.
[..]
Dat betekent weer 250K minder Nederlanders
En 1 miljoen nieuwe mensen.
Dus 0,5 tot 0,7 miljoen nieuwe woningen.
Voor -250K extra Nederlanders
Je kunt je afvragen, waar ben je dan mee bezig?
Gewoon doorrekening van bestaande cijfers. Dus zolang je het narekent kun je er wel wat mee.quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:49 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Je moet niet alles geloven wat ChatGPT zegt
niet bouwen dat stopt het woning tekort niet , wel bouwen ook nietquote:Op zaterdag 12 april 2025 18:50 schreef Lospedrosa het volgende:
Je kunt dus ook concluderen dat voorstanders van nieuwe steden ook voorstander zijn van toenemende (arbeids) migratie en bijkomende problemen met milieu, veiligheid, rust en toekomst.
het woningtekort heeft niets met migratie te makenquote:Op zaterdag 12 april 2025 19:58 schreef Homey het volgende:
D66 is de partij van het globalisme. Altijd open grenzen, hoge netto immigratie en alles volbouwen. En een sterke voorkeur voor omvolking, een land zonder meerderheden laat zich makkelijk tegen elkaar uitspelen door regenten als D66.
Amsterdam en Almere kan wel platquote:Op zaterdag 12 april 2025 20:00 schreef Viesdik het volgende:
Laten we aub 10 steden afbreken. Dit land is te vol
Je kunt heel veel doen om niet bijdragende mensen te deporteren uit je land:quote:Op zaterdag 12 april 2025 19:53 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
niet bouwen dat stopt het woning tekort niet , wel bouwen ook niet
Bejaardenhuizen bouwen dat stopt het woningtekort, dan komt de doorstroom weer op gang
Bullshitquote:Op zaterdag 12 april 2025 20:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
het woningtekort heeft niets met migratie te maken
wel met de huishoudensverdunning , de overheid doet er zelf aan mee
Rotterdam doet het goedquote:Op zaterdag 12 april 2025 20:01 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Je kunt heel veel doen om niet bijdragende mensen te deporteren uit je land:
Allerlei buitenlandse studenten.
Kassen werkers incl kassen en andere niet voldoende bijdragende economien.
Uiteraard asielzoekers, en met terugwerkende kracht echt werk maken van ontmoediging en uitzetting
Bejaardenhuizen zijn ook een goede, vooral moderne huizen met veel vertier, faciliteiten als fysio enz maar wel zelfstandig wonen is veel trek naar.
quote:Sinds 2021 hebben we in Rotterdam Thuisplusflats; bestaande seniorencomplexen waar oudere Rotterdammers wonen. In een Thuisplusflat heeft u een eigen appartement, maar worden ook activiteiten georganiseerd rondom bewegen, samen eten en ontmoeting.1 mei 2024
hoeveel woningen heb je nodig met 1,7 mens per huis als de bevolking 18.000.000 is?quote:
quote:Sinds 1 februari 2014 geldt er een nieuwe regel voor twee ongehuwde AOW'ers die allebei een eigen huur- of koophuis hebben en de meeste tijd samen in dezelfde woning verblijven .
Deze regel heet de twee-woningen-regel. Als u aan alle voorwaarden voldoet, dan kunt u een hoger AOW-pensioen aanvragen.
Het AOW-pensioen is dan niet 50%, maar 70% van het minimumloon.
Deze regel geldt ook voor een AOW'er en een andere ongehuwde, meerderjarige persoon die (nog) geen AOW-pensioen ontvangt.
In dat geval gaat het AOW-pensioen ook omhoog.
Geldt de tweewoningenregel voor u?
De regel geldt voor u als u aan de volgende voorwaarden voldoet:
u bent ongehuwd, én
u hebt allebei een eigen huur- of koopwoning, én
u staat allebei bij de gemeente ingeschreven op het eigen adres, én
u betaalt de volledige kosten en lasten voor uw eigen woning, én
u kunt vrij over uw eigen woning beschikken.
Huizen worden kleiner en woningen hoger. De vraag naar woningen komt niet voort uit verdunning. Complete bullshit. Huizen zijn onbetaalbaar geworden, dus de jeugd blijft veel langer thuiswonen dan vroeger. Ouderen worden ook steeds meer gedwongen thuis te blijven omdat de wachtrijen voor seniorenwoning enorm is en er vrijwel geen bejaardenhuizen meer zijn. Daarnaast krijgen ongewensten voorrang op een soc. Huurwoning tov mensen die al 20 jaar op een wachtlijst staan.quote:Op zaterdag 12 april 2025 20:06 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
hoeveel woningen heb je nodig met 1,7 mens per huis als de bevolking 18.000.000 is?
en als ie dan zakt naar 1,63 mens per huis ?
[..]
Immigranten hebben geen woning nodig. Tegelijkertijd krijgen ze wel een speciale voorrangsregeling voor die woning. Of een forse belastingkorting zodat ze makkelijker kunnen kopen.quote:
Dat is nu HET voorbeeld van een kip en ei verhaalquote:Op zaterdag 12 april 2025 20:14 schreef Viesdik het volgende:
[..]
Huizen worden kleiner en woningen hoger. De vraag naar woningen komt niet voort uit verdunning. Complete bullshit. Huizen zijn onbetaalbaar geworden, dus de jeugd blijft veel langer thuiswonen dan vroeger. Ouderen worden ook steeds meer gedwongen thuis te blijven omdat de wachtrijen voor seniorenwoning enorm is en er vrijwel geen bejaardenhuizen meer zijn. Daarnaast krijgen ongewensten voorrang op een soc. Huurwoning tov mensen die al 20 jaar op een wachtlijst staan.
Woningnood komt puur en alleen voort uit bevolkingsgroei. Maar een bevolking dat niet groeit is killing voor een economie. Daarom blijven ze doorbouwen en blijven er immigranten komen. En juist door immigranten worden de huizen onbetaalbaar.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |