Dat ligt er maar net aan op welke manier ze hun geld hebben belegd afgelopen tijd.quote:Op maandag 7 april 2025 09:46 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Niet alleen Amerika...
Wat doet dit met de pensioenfondsen denk je?
Best wel jaquote:
Dat zou het absoluut zijn, als het niet ook zo ernstig was....quote:
Wat dacht je van de average joe die aan de vooravond van zijn pensioen staat en 40% van zijn vermogen ziet verdampenquote:Op maandag 7 april 2025 09:46 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Niet alleen Amerika...
Wat doet dit met de pensioenfondsen denk je?
Het is zo'n ontzettende cult, bijna eng als je die reacties op X leest. Volgens mij als Trump een kinderverkrachter is dan zullen deze mensen hem nog steeds de hemel in prijzen.quote:Op maandag 7 april 2025 09:54 schreef Tomatenboer het volgende:
Er is nog niks aan de hand zolang deze wereldwijde koersdalingen niet verder doorzetten en het uitmondt in een mondiale financiële crisis.
Maar ik gun het alle Trump aanhangers wel als ze worden geconfronteerd met een financiële crisis van ongekende proporties.
Alleen jammer dat wij daar dan ook allemaal onder gaan lijden.
Maar zo ver is het nog niet. Wel belangrijk dat deze forse koersdalingen niet nog een week doorzetten.
Was dat niet voornamelijk richting China toen? En geloof op enkele producten wat verhoogde tarieven. Niet te vergelijken met wat hij nu heeft gedaan.quote:Op maandag 7 april 2025 10:14 schreef MissButterflyy het volgende:
Even een vraag. Trump had toen hij eerder president was ook een handelsoorlog veroorzaakt. Is het deze keer anders?
Wanneer zouden we dat eerste hebben dan? Hoe ziet dat er uit? En wanneer zouden we dat zeggen, na een week al als dit zo doorzet?quote:Op maandag 7 april 2025 09:54 schreef Tomatenboer het volgende:
Er is nog niks aan de hand zolang deze wereldwijde koersdalingen niet verder doorzetten en het uitmondt in een mondiale financiële crisis.
Maar ik gun het alle Trump aanhangers wel als ze worden geconfronteerd met een financiële crisis van ongekende proporties.
Alleen jammer dat wij daar dan ook allemaal onder gaan lijden.
Maar zo ver is het nog niet. Wel belangrijk dat deze forse koersdalingen niet nog een week doorzetten.
Het is zo'n beetje als Brexit; ik ken een Brit die nog steeds denkt dat Brexit een goed idee was.quote:Op maandag 7 april 2025 10:17 schreef Simmertje het volgende:
[..]
Het is zo'n ontzettende cult, bijna eng als je die reacties op X leest. Volgens mij als Trump een kinderverkrachter is dan zullen deze mensen hem nog steeds de hemel in prijzen.
Het nadeel is dat vertrouwen te voet komt en te paard gaat.quote:Op maandag 7 april 2025 10:35 schreef nixxx het volgende:
Trump’s billionaire buddies maken denk ik nu een killing op de beurs met shorts die ze met voorkennis hebben gedaan. En daarna kopen ze op het dieptepunt de assets op met de cash van die shorts. Zou me niks verbazen als trump binnenkort een 180 graden draai maakt en het gewoon een enorme cashgrab was.
Heel veel vinden het een goed idee hoor. Ben je ooit voor langere tijd in het VK geweest? Moet je voor de aardigheid eens doen en kijken hoe het sentiment daar verschilt met dat van buiten het VK. En natuurlijk zijn er ook mensen die het geen goed idee vonden.quote:Op maandag 7 april 2025 10:35 schreef HiZ het volgende:
[..]
Het is zo'n beetje als Brexit; ik ken een Brit die nog steeds denkt dat Brexit een goed idee was.
Zelfs z'n vrienden keren zich tegen hem nu.quote:De bekende Amerikaanse zakenman en miljardair Bill Ackman zegt dat president Donald Trump met zijn importheffingen tegen de rest van de wereld een „economische kernoorlog” voert. Ackman had tijdens de verkiezingscampagne nog zijn steun uitgesproken voor Trump.
https://www.telegraaf.nl/(...)iek-om-handelsoorlog
Wat mij betreft bereiken we pas daadwerkelijk een crisis als bedrijven gaan omvallen, massa-ontslagen volgen, we in een recessie komen als gevolg daarvan, en we mondiaal in een neerwaartse spiraal terechtkomen. Of alles erger dan dat. Maar zo ver is het nog lang niet, als het überhaupt zo ver komt.quote:Op maandag 7 april 2025 10:31 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Wanneer zouden we dat eerste hebben dan? Hoe ziet dat er uit? En wanneer zouden we dat zeggen, na een week al als dit zo doorzet?
Dat is wel iets wat gaat gebeuren als de koersen dus blijven dalen.quote:Op maandag 7 april 2025 10:43 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Wat mij betreft bereiken we pas daadwerkelijk een crisis als bedrijven gaan omvallen, massa-ontslagen volgen, we in een recessie komen als gevolg daarvan, en we mondiaal in een neerwaartse spiraal terechtkomen. Of alles erger dan dat. Maar zo ver is het nog lang niet, als het überhaupt zo ver komt.
Ik geloof daar momenteel ook nog niet zo in. Er is eigenlijk ook helemaal geen aanleiding toe.quote:Op maandag 7 april 2025 10:43 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Wat mij betreft bereiken we pas daadwerkelijk een crisis als bedrijven gaan omvallen, massa-ontslagen volgen, we in een recessie komen als gevolg daarvan, en we mondiaal in een neerwaartse spiraal terechtkomen. Of alles erger dan dat. Maar zo ver is het nog lang niet, als het überhaupt zo ver komt.
Wat vind je heel veel? Want nog slechts 11% vindt dat het een goed idee is geweestquote:Op maandag 7 april 2025 10:40 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Heel veel vinden het een goed idee hoor. Ben je ooit voor langere tijd in het VK geweest? Moet je voor de aardigheid eens doen en kijken hoe het sentiment daar verschilt met dat van buiten het VK. En natuurlijk zijn er ook mensen die het geen goed idee vonden.
Ik ben er al lang niet meer geweest, maar het is geen cultuur waar ik met warmte aan terugdenk.quote:Op maandag 7 april 2025 10:40 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Heel veel vinden het een goed idee hoor. Ben je ooit voor langere tijd in het VK geweest? Moet je voor de aardigheid eens doen en kijken hoe het sentiment daar verschilt met dat van buiten het VK. En natuurlijk zijn er ook mensen die het geen goed idee vonden.
Sterker nog met het wegvallen van de markt in de VS voor China gaan de prijzen van chinese producten verder omlaag voor ons.quote:Op maandag 7 april 2025 11:11 schreef MissButterflyy het volgende:
Maar goed, als ik het goed begrijp wordt vooral het Amerikaanse volk zelf getroffen…
Want ze produceren bijna niks zelf, en als ze worden teruggepakt met hogere importtarieven wordt het leven voor hun een stuk duurder.
Bijna alles wordt geproduceerd in China. Daar hebben wij geen handelsoorlog mee.
De vorige keer leek er nog iets van een plan te zijn en nu zijn de tarieven veel groter.quote:Op maandag 7 april 2025 10:14 schreef MissButterflyy het volgende:
Even een vraag. Trump had toen hij eerder president was ook een handelsoorlog veroorzaakt. Is het deze keer anders?
Aan de ene kant positief, veel Chinese producten zullen voor ons goedkoper worden.quote:Op maandag 7 april 2025 11:15 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Sterker nog met het wegvallen van de markt in de VS voor China gaan de prijzen van chinese producten verder omlaag voor ons.
Dat waren we ook niet van plan.quote:Op maandag 7 april 2025 11:57 schreef Idisrom het volgende:
Het domste wat Europa nu kan doen, is voor 800 miljard Amerikaanse wapens kopen.
quote:Op maandag 7 april 2025 01:00 schreef zakjapannertje het volgende:
Volgens Nieuwsuur gaat over enkele uren de beurs van Japan open. De beurs van China was afgelopen vrijdag nog dicht omdat het (nog) een feestdag was
Dat zeiden ze een paar dagen geleden ook toen de beurzen 25% hoger stonden.quote:Op maandag 7 april 2025 09:42 schreef Toine51 het volgende:
Is het verstandig om aandelen te kopen of is de bodem nog niet bereikt?
Het zal toch wel weer een keer stijgen neem ik aan..
Je verliest pas als je verkoopt. En dat zou nu oliedom zijn.quote:Op maandag 7 april 2025 12:09 schreef 2172619626795 het volgende:
Wat betreft aandelen baal ik als een stekker. De afgelopen tijd ben ik een hoop vermogen verloren.
Tegelijkertijd zijn er ook kansen. Immers is dit een goede situatie om te investeren in bedrijven die al een lange tijd erg hoog gewaardeerd worden.
Daarnaast zullen de rentes (als dit zo doorgaat) dalen wat op de lange termijn je schulden ook laat verwateren. Niet heel ongunstig.
Maar alles valt of staat met het houden van je baan om aan je vaste lasten te kunnen voldoen.
Je hoort van sommigen dat we niets moeten doen omdat Trump de tegenmaatregelen weer zal vergelden.quote:Op maandag 7 april 2025 12:05 schreef theunderdog het volgende:
Amerika treft vooral zichzelf hiermee. Blind terugslaan zou dan ook het domste zijn om te doen. Je zou nog tegen tarrieven kunnen doen voor specifiek plekken die voornamelijk pro-Trump zijn, maar verder moet je vooral lekker achterover leunen. We kijken naar een zelfdestructie-experiment van Amerika.
Of als de onderneming waarin je geïnvesteerd hebt omvalt.quote:Op maandag 7 april 2025 12:10 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Je verliest pas als je verkoopt. En dat zou nu oliedom zijn.
Het probleem hierin zit voor mij vooral in het feit dat we daarmee ten eerste dezelfde domme tactiek gaan gebruiken. Maar ten tweede ook zeer zeker de eigen consument gaan raken. We hebben genoeg alternatieven, maar laten we ons dan vooral daar op focussen, het ontwikkelen van eigen alternatieven zodat we niet eens afhankelijk zin van import uit Amerika. Terugslaan met dezelfde domme theoretische trucjes werkt denk ik gewoon averechts.quote:Op maandag 7 april 2025 12:14 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Je hoort van sommigen dat we niets moeten doen omdat Trump de tegenmaatregelen weer zal vergelden.
Ik zou zeggen, je moet wel terugslaan, en inderdaad de Amerikaanse staten pakken waarmee Trump de verkiezingen kon winnen (de Rust Belt). Als ze daar pijn voelen, gaan ze vanzelf aan Trump vragen om iets tegen de tegenmaatregelen te doen. Als je als EU niets doet, heb je geen ijzers in het vuur en ben je gewoon een speelbal.
Ja, dat is zeker waar.quote:Op maandag 7 april 2025 12:10 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Je verliest pas als je verkoopt. En dat zou nu oliedom zijn.
Je hoeft niet bang te zijn voor die 'vergelding'. Gezien dat enkel ervoor zal zorgen dat het Amerika zelf nog harder aanpakt. Mijn punt is: juist als je als Europa blind gaat terugslaan, ga je zelf ook nadelen ondervinden.quote:Op maandag 7 april 2025 12:14 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Je hoort van sommigen dat we niets moeten doen omdat Trump de tegenmaatregelen weer zal vergelden.
Ik zou zeggen, je moet wel terugslaan, en inderdaad de Amerikaanse staten pakken waarmee Trump de verkiezingen kon winnen (de Rust Belt). Als ze daar pijn voelen, gaan ze vanzelf aan Trump vragen om iets tegen de tegenmaatregelen te doen. Als je als EU niets doet, heb je geen ijzers in het vuur en ben je gewoon een speelbal.
Facts. Sowieso is het tamelijk bizar dat zo'n 80% van de huidige verliezen niks met de tarieven te maken hebben maar puur en alleen met angst. Iedereen poept in zijn broek momenteel.quote:Op maandag 7 april 2025 12:10 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Je verliest pas als je verkoopt. En dat zou nu oliedom zijn.
Winningquote:Op maandag 7 april 2025 11:24 schreef Momo het volgende:
[..]
Maar gelukkig dat het de Saudi golf buddies van Trump niet treft
Eens, niet blind terugslaan.quote:Op maandag 7 april 2025 12:26 schreef theunderdog het volgende:
[..]
Je hoeft niet bang te zijn voor die 'vergelding'. Gezien dat enkel ervoor zal zorgen dat het Amerika zelf nog harder aanpakt. Mijn punt is: juist als je als Europa blind gaat terugslaan, ga je zelf ook nadelen ondervinden.
Ik ben dus inderdaad niet perse tegen tegen tarieven, maar enkel gericht. Dus niet gaan denken dat wij 'winnen' door met nog hogere tarieven te komen. Juist niet.
En over dat laatste: punt is nou juist dat wij helemaal geen speelbal zijn. We kijken naar een situatie waarin iemand telkens een tennisbal tegen onze bovenbeen aangooit, terwijl die bij zichzelf in zijn ballen terecht komt.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |