Het vervelende is dat je als beginnend 'mantelzorg verlener' helemaal niet weet wat normaal is.quote:Op zondag 16 maart 2025 10:43 schreef Cyan9 het volgende:
[..]
Het is geen uitzondering, maar ook niet de algemene gang van zaken. Ik heb lang genoeg in de zorg gewerkt om te weten dat het vaker op de correcte manier gaat dan niet.
Pak je de wmo af, of maak je hem duur, op gebied van thuisbegeleiding en ambulante dagbesteding krijg je ook weer andere problemen. Dat vind ik met alle respect toch wat anders dan een poetsvrouwquote:Op zondag 16 maart 2025 05:07 schreef cnoska het volgende:
[..]
Dit https://www.hetcak.nl/ove(...)ssen-eigen-bijdrage/ lezende gaat het over alles wat valt onder wmo, en niet alleen de poetshulp
Dus ook begeleiding, regiotaxi, dagbesteding etc.
Dat snap ik, en die arts in dat ziekenhuis is daarin serieus tekort geschoten. Ik wil die situatie ook niet goedpraten hoor.quote:Op zondag 16 maart 2025 11:16 schreef capricia het volgende:
[..]
Het vervelende is dat je als beginnend 'mantelzorg verlener' helemaal niet weet wat normaal is.
Dat ik dus serieus aan het googelen was hoe een revalidatie plek te boeken.
Want ja, dat moest je zelf regelen zei de arts in het ziekenhuis.
Dus ik weet helemaal niet wat wel of niet correct is.
Het was de huisarts die bij een ander bezoek vertelde dat het ziekenhuis dit zelf moet regelen en dat je er gewoon niet in mee moet gaan.
iedereen staat hier veel te naief inquote:Op zondag 16 maart 2025 11:16 schreef capricia het volgende:
[..]
Het vervelende is dat je als beginnend 'mantelzorg verlener' helemaal niet weet wat normaal is.
Dat ik dus serieus aan het googelen was hoe een revalidatie plek te boeken.
Want ja, dat moest je zelf regelen zei de arts in het ziekenhuis.
Dus ik weet helemaal niet wat wel of niet correct is.
Het was de huisarts die bij een ander bezoek vertelde dat het ziekenhuis dit zelf moet regelen en dat je er gewoon niet in mee moet gaan.
Bij hem komt ook een poetsmevrouw via de gemeentequote:Op zondag 16 maart 2025 11:21 schreef cnoska het volgende:
[..]
Pak je de wmo af, of maak je hem duur, op gebied van thuisbegeleiding en ambulante dagbesteding krijg je ook weer andere problemen. Dat vind ik met alle respect toch wat anders dan een poetsvrouw
Ik heb zeer de indruk dat je overal Nee op moet zeggen. Nee, ik kan die taken niet overnemen. Nee, ik kan hier niet iedere dag komen. Nee, ik kan dat niet regelen.quote:Op zondag 16 maart 2025 13:24 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
iedereen staat hier veel te naief in
Ik was net bij mijn broer en er komt IEDERE ochtend een juffrouw bij hem een band omdoen , omdat zijn buikvlies gescheurd is en ook savonds weer afdoen
Je zou denken dat kan een ander ook, maar ik zou dat niet kunnen , deze juffrouw die schrijft een uur en gaat er weer vandoor met de leaseauto
als mijn broer in een bejaardenhuis zou zitten , (dat zou ie heel graag willen)
dan gaat zoiets in de loop der dag mee in de reguliere werkzaamheden
Het is geen hoogstaand werk , maar een gewoon mens die kan dat niet
[..]
Bij hem komt ook een poetsmevrouw via de gemeente
thuiszorg is echt gruwelijk duur en zeer inefficient
men vraagt het mij niet , ik moet mijn eigen, veel te grote huis nog schoonmaken zelfquote:Op zondag 16 maart 2025 13:33 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik heb zeer de indruk dat je overal Nee op moet zeggen. Nee, ik kan die taken niet overnemen. Nee, ik kan hier niet iedere dag komen. Nee, ik kan dat niet regelen.
Want als je een vinger heeft, dan zit je er meteen voor onbepaalde tijd aan vast.
Dat zijn twee totaal verschillende beroepen.quote:Op zondag 16 maart 2025 13:24 schreef michaelmoore het volgende:
Bij hem komt ook een poetsmevrouw via de gemeente
thuiszorg is echt gruwelijk duur en zeer inefficient
je kunt wel mantelzorger zijn maar dat beperkt zich tot een keer per week koffie drinken en een stukje wandelenquote:Op zondag 16 maart 2025 13:49 schreef Tomatenboer het volgende:
Lekker VVD blijven stemmen mensen… (of de andere rechtse partijen natuurlijk).
Al gaat de PvdA ook niet bepaald vrijuit in het veroorzaken van de huidige onhoudbare situatie.
In de huidige samenleving waarin iedereen alleen maar meer zal moeten werken om nog rond te komen of comfortabel te kunnen leven is meer zorgen voor naasten niet realistisch.
Nog los van het feit dat ik het ook onwenselijk vind. Natuurlijk is omzien naar je naasten een nobele taak, maar het is ook een vorm van emancipatie dat mensen niet meer afhankelijk hoeven te zijn van familie voor hun zorg.
Niet iedereen kan goed overweg met hun directe familie en niet iedereen is geschikt als mantelzorger.
Daarom moeten inderdaad zo snel mogelijk de bejaardenhuizen en verzorgingshuizen weer worden heropend.
Het sluiten van de bejaardenhuizen is een kapitale blunder en van ongekende domheid en kortzichtigheid.
dat ligt aan de manier waarop het na het sluiten van die 800 bejaarden huizen is ingeregeld door de poltitiek , lees VVDquote:Op zondag 16 maart 2025 13:43 schreef r_one het volgende:
[..]
Dat zijn twee totaal verschillende beroepen.
En ook twee totaal verschillende bekostigingen.
Thuiszorg = geen mantelzorg. Dat moet je inmiddels toch wel begrijpen.quote:Op zondag 16 maart 2025 13:24 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
iedereen staat hier veel te naief in
Ik was net bij mijn broer en er komt IEDERE ochtend een juffrouw bij hem een band omdoen , omdat zijn buikvlies gescheurd is en ook savonds weer afdoen
Je zou denken dat kan een ander ook, maar ik zou dat niet kunnen , deze juffrouw die schrijft een uur en gaat er weer vandoor met de leaseauto
als mijn broer in een bejaardenhuis zou zitten , (dat zou ie heel graag willen)
dan gaat zoiets in de loop der dag mee in de reguliere werkzaamheden
Het is geen hoogstaand werk , maar een gewoon mens die kan dat niet
[..]
Bij hem komt ook een poetsmevrouw via de gemeente
thuiszorg is echt gruwelijk duur en zeer inefficient
ok dat wist ik nietquote:Op vrijdag 14 maart 2025 17:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
Als je in een bejaardentehuis of zelfs een verzorgingstehuis (of een gehandicapteninstelling als je gehandicapt was) zat, moesten de kinderen het ook minstens deels doen, daar is schoonmaakwerk door mensen uit de omgeving tegenwoordig meestal ook verplicht.
Een bejaardenhuis is juist inefficiënt, mede daarom zijn ze ook verdwenen. Jouw broer krijgt nu 1 keer per dag een thuiszorgmedewerker langs en 2 uur per week een schoonmaakster. Een bejaardentehuis was 24 uurs zorg. Dus veel meer niet noodzakelijke zorg.quote:Op zondag 16 maart 2025 13:35 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men vraagt het mij niet , ik moet mijn eigen, veel te grote huis nog schoonmaken zelf
dat is al niet niks
ze kunnen me bellen als ie weer eens omgedonderd is tijdens toiletbezoek of keuken snachts en op de kouwe vloer ligt , dat wel
maar de ouderenzorg MOET efficienter, dit is niet houdbaar echt niet
Linksom of Rechtsom er moeten weer bejaardenhuizen komen
quote:Op zondag 16 maart 2025 14:15 schreef Hanca het volgende:
[..]
Een bejaardenhuis is juist inefficiënt, mede daarom zijn ze ook verdwenen. Jouw broer krijgt nu 1 keer per dag een thuiszorgmedewerker langs en 2 uur per week een schoonmaakster. Een bejaardentehuis was 24 uurs zorg. Dus veel meer niet noodzakelijke zorg.
tweee keer per dagquote:Op vrijdag 14 maart 2025 17:54 schreef Hanca het volgende:
[..]
En die gaan ze niet krijgen, want niet 1 op de 3 werkenden gaat in de zorg werken.
Zo simpel zit het.
Twee keer per dag dan. Maar er zit niet 's nachts iemand klaar, er zijn 's middags geen medewerkers.quote:
Er moet vooral minder gedaan worden door de thuiszorg en dergelijke. Dat jouw broer een thuiszorg medewerker langs krijgt is terecht, die heeft medische hulp nodig. Maar voor steunkousen komen ze ook langs, dat is echt een goed aan te leren trucje dat mensen ook zelf kunnen (of desnoods waar iemand zonder opleiding prima bij kan helpen). Schoonmaak hulp voor mensen die het echt zelf niet meer kunnen: prima. Maar jij zegt dat jij ook schoonmaak krijgt uit de WMO terwijl je zelf nog werkt, dat is misschien wel niet nodig (ik ken jouw situatie niet).quote:Op zondag 16 maart 2025 14:16 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
[..]
tweee keer per dag
Maar toch moet de thuiszorg veeeeel efficienter dan nu, dat zeg je zelf
er is voor 800 bejaardenhuizen verdwenen dat zijn 500.000 plaatsenquote:Op zondag 16 maart 2025 14:19 schreef Hanca het volgende:
[..]
Twee keer per dag dan. Maar er zit niet 's nachts iemand klaar, er zijn 's middags geen medewerkers.
Dat rijden scheelt allemaal niet zo veel, iedere thuiszorgmedewerker heeft een ronde waarop je steeds maar een paar minuten hoeft te rijden, juist omdat er zo veel ouderen en anderen met een beperking in Nederland wonen. Het percentage tijd dat een gemiddelde thuiszorgmedewerker in de auto zit tijdens een dienst valt wel mee.
In een bejaardentehuis zaten 24 uur per dag meerdere medewerkers. Dat personeel hebben we nu nodig voor verzorgingstehuizen en andere 24 uurs instellingen.
De boodschappen doe ik ook wel.quote:Op zondag 16 maart 2025 14:01 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
je kunt wel mantelzorger zijn maar dat beperkt zich tot een keer per week koffie drinken en een stukje wandelen
meer kun je niet verwachten
ik verdenk mijn broer ervan dat ie het ook gezellig vind want inderdaad een buikband die hoort ie zelf om te moeten doenquote:Op zondag 16 maart 2025 14:33 schreef capricia het volgende:
[..]
De boodschappen doe ik ook wel.
Maar ik kan daar niet dagelijks langs gaan. Ik zou niet weten waar ik de tijd vandaan moet halen. Het is niet bepaald om de hoek.
Hier een uitleg waarom het goed is dat dr bejaardenhuizen zijn afgeschaft: https://kl.nl/opinie/geen(...)-met-ouderenwelzijn/quote:Op zondag 16 maart 2025 14:32 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
er is voor 800 bejaardenhuizen verdwenen dat zijn 500.000 plaatsen
er had meer bij moeten wordne gebouwd ipv sluiten
Daarnaast komen er dan een 100.000 woningen leeg die nu zeer inefficient benut worden
Daarom moeten we ook meer op wijkniveau denken. Wellicht woont er iemand in de straat die eenzaam is en graag langs wil.quote:Op zondag 16 maart 2025 14:33 schreef capricia het volgende:
[..]
De boodschappen doe ik ook wel.
Maar ik kan daar niet dagelijks langs gaan. Ik zou niet weten waar ik de tijd vandaan moet halen. Het is niet bepaald om de hoek.
https://kl.nl/opinie/geen(...)-met-ouderenwelzijn/quote:Hoe pakken we dit als samenleving aan? Als voorbeeld noemen we de gesprekken die we in de buurt voeren samen met zorgorganisatie NNCZ in Drenthe over hoe zorg en welzijn met ouderen kan worden georganiseerd als er geen zorgorganisatie in het spel is als verantwoordelijke partij. Wat blijkt? De meeste mensen willen iets doen voor, of met, andere mensen in de buurt. Dit moet alleen georganiseerd worden. We wisselen uit hoe mensen hierover denken en wat eerste stappen kunnen zijn. Op heel veel plekken worden nu zulke stappen gezet in de richting van een buurt waarin mensen in verbinding staan met elkaar en waarin zorg- en welzijnstaken anders worden georganiseerd.
Denken vanuit de buurt is de ingezette beweging waarmee we zorg en welzijn op een andere manier kunnen inrichten. En waarbij we vanzelfsprekender onze vaardigheden inzetten voor elkaar. Deze beweging biedt ook ouderen meer kans om te leven in een prettige omgeving waar ze volwaardig onderdeel uitmaken van de maatschappij.
Het oppakken van zorg- en welzijnstaken vanuit de buurt gebeurt niet vanzelf. De gemeente, het sociaal domein, mensen uit de buurt, zorgorganisaties en andere betrokkenen groeien langzaam naar elkaar toe. Deze beweging van toenemende wederkerigheid en eigenaarschap moeten we stimuleren, niet afremmen. Mensen, ook ouderen, willen meedoen aan de samenleving en van betekenis zijn. Dan helpt het niet als je mensen afhankelijk maakt van een zorgorganisatie.
Ja. Mijn moeder woont nu alleen in een grote eengezinswoning, met een flinke tuin.quote:Op zondag 16 maart 2025 14:36 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ik verdenk mijn broer ervan dat ie het ook gezellig vind want inderdaad een buikband die hoort ie zelf om te moeten doen
De zorg kosten blijven maar doorstijgen als het zo inefficent gaat allemaal en de woningen die blijven zeer inefficient bezet
Ik denk niet dat ze anderen met haar geld (voor de boodschappen) vertrouwt. Liever niet zelfs.quote:Op zondag 16 maart 2025 14:38 schreef Hanca het volgende:
[..]
Daarom moeten we ook meer op wijkniveau denken. Wellicht woont er iemand in de straat die eenzaam is en graag langs wil.
[..]
https://kl.nl/opinie/geen(...)-met-ouderenwelzijn/
En dat moet op zich kunnen. Er woont in mijn straat 1 oudere vrouw (de rest is echt allemaal nog niet gepensioneerd). Haar kinderen wonen in Den Haag en Rotterdam. Daarom maak ik niet alleen minstens wekelijks een praatje met haar, ze weet ook dat ze mij moet bellen als bijvoorbeeld de tv of haar internet het niet doet. Of als ze een kleine klus heeft, zoals bijvoorbeeld het ophangen van iets. Een vrouw uit de straat komt daar dan weer regelmatig schoonmaken. Een ander doet de tuin. Zo help je elkaar en zo zou het moeten zijn.quote:Op zondag 16 maart 2025 14:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Mijn moeder woont nu alleen in een grote eengezinswoning, met een flinke tuin.
Die tuin doet ook een mannetje van de gemeente twee keer per jaar.
Verhuizen is ook lastig, dat wil ze niet. Nu zetten de buren ook de vuilcontainers aan de straat voor haar. Al zal verhuizen misschien wel beter zijn.
Maar de gemeente wil eventueel ook wel een traplift doen.
Een betaalde medewerker is niks veiliger dan iemand uit de straat, eerder zelfs minder veilig. Schijnveiligheid dus.quote:Op zondag 16 maart 2025 14:41 schreef capricia het volgende:
[..]
Ik denk niet dat ze anderen met haar geld (voor de boodschappen) vertrouwt. Liever niet zelfs.
De simpele dingen zoals de vuilcontainers heen en weer rijden doen de buren wel.
Verders heb ik liever ook geen onbekenden die daar binnen komen. Heb daar slechte ervaringen mee (bij mijn schoonmoeder).
Als er 1 oudere woont, kan dat wel.quote:Op zondag 16 maart 2025 14:45 schreef Hanca het volgende:
[..]
En dat moet op zich kunnen. Er woont in mijn straat 1 oudere vrouw (de rest is echt allemaal nog niet gepensioneerd). Haar kinderen wonen in Den Haag en Rotterdam. Daarom maak ik niet alleen minstens wekelijks een praatje met haar, ze weet ook dat ze mij moet bellen als bijvoorbeeld de tv of haar internet het niet doet. Of als ze een kleine klus heeft, zoals bijvoorbeeld het ophangen van iets. Een vrouw uit de straat komt daar dan weer regelmatig schoonmaken. Een ander doet de tuin. Zo help je elkaar en zo zou het moeten zijn.
En dat is weg als je alle ouderen bij elkaar zet, dan zul je overal betaald personeel voor moeten inzetten omdat er niemand in de buurt woont die kan helpen.
Dat mogen de mensen zelf bepalen. Niet iedere buurt of straat is hetzelfde.quote:Op zondag 16 maart 2025 14:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Een betaalde medewerker is niks veiliger dan iemand uit de straat, eerder zelfs minder veilig. Schijnveiligheid dus.
ja over 20 jaar dan woont er 5 miljoen ouderen alleen in en veel te groot huisquote:Op zondag 16 maart 2025 14:40 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Mijn moeder woont nu alleen in een grote eengezinswoning, met een flinke tuin.
Die tuin doet ook een mannetje van de gemeente twee keer per jaar.
Verhuizen is ook lastig, dat wil ze niet. Nu zetten de buren ook de vuilcontainers aan de straat voor haar. Al zal verhuizen misschien wel beter zijn.
Maar de gemeente wil eventueel ook wel een traplift doen.
het gaat niet om geld,quote:Op zondag 16 maart 2025 14:49 schreef Tomatenboer het volgende:
Ik vind dat hele idee wat Hanca aanhaalt van een participatiesamenleving Toujours, een participatiesamenleving in de hoogste versnelling zogezegd, van een partij wensdenken en wereldvreemdheid aan elkaar hangen hoor.
Ik weet dat deze plannen momenteel daadwerkelijk op tafel liggen, maar hoogst onwenselijk naar mijn mening.
Hoe zie je een “hele buurt helpt elkaar” voor je? Al helemaal in een achterstandswijk.
Bovendien wil ik helemaal niet mijn persoonlijke privédetails delen met Annie van 4 huizen verderop.
Onzin, dat heeft er niets mee van doen.quote:Op zondag 16 maart 2025 14:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
dat ligt aan de manier waarop het na het sluiten van die 800 bejaarden huizen is ingeregeld door de poltitiek , lees VVD
we moeten veel efficienter om gaan met de woningvooraad , ook meer op de toekomst gerichtquote:Op zondag 16 maart 2025 15:29 schreef capricia het volgende:
Ik denk dat een hogere eigen bijdrage pas een probleem gaat worden als je ook de waarde van de al dan niet afgeloste eigen woning mee gaat tellen.
Krijg je van die ouderen met enkel aow en een afgeloste woning die dan de WMO niet meer kunnen betalen.
Dan is het geen thuiszorg meer.quote:Op zondag 16 maart 2025 16:28 schreef michaelmoore het volgende:
beter als de afnemers van die thuiszorg op dezelfde locatie wonen
jawel het blijft thuiszorg , thuis is waar je woontquote:
quote:Op zondag 16 maart 2025 16:30 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
jawel het blijft thuiszorg , thuis is waar je woont
.... zei jequote:
ja dan komen al die thuiszorg mensen elkaar de hele dag tegen in de gangquote:
Zeg dan gewoon "bejaardenhuis"quote:Op zondag 16 maart 2025 16:33 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja dan komen al die thuiszorg mensen elkaar de hele dag tegen in de gang
het blijft thuis ,dat is waar de TV staat
Gebeurt dat vaak?quote:Op zondag 16 maart 2025 16:28 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
we moeten veel efficienter om gaan met de woningvooraad , ook meer op de toekomst gericht
ook efficienter met het aantal mensen dat beschikbaar is voor de thuiszorg,
beter als de afnemers van die thuiszorg op dezelfde locatie wonen
Zodat ook de ziekenhuizen hun uitbehandelde clienten kwijt kunnen en geen dure ziekenhuisbedden
bezet blijven door ouderen die nergens heen kunnen
Te vaak ja.quote:
jenneke heeft een mooie definitie van THUIS wonenquote:Op zondag 16 maart 2025 16:34 schreef r_one het volgende:
[..]
Zeg dan gewoon "bejaardenhuis"
(je stokpaardje)
quote:We spreken over 'zo lang mogelijk thuis wonen' en 'hij/ zij kan niet langer thuis wonen'.
We accepteren dus dat mensen die zorg nodig hebben op een gegeven moment geen thuis meer hebben.
Vinden we dat mensen met een grote zorgvraag geen thuis meer nodig hebben?
We spreken over het verpleeghuis.
Niet een Thuis, maar een huis. Of over een zorginstelling.
De instelling, de zorgverlening, staat centraal, terwijl daar mensen wonen die geen ander huis meer hebben.
Het product (verpleging, zorg) staat vooraan.
Het is dus niet bedoeld als woning of als thuis van mensen; we streven hooguit naar 'als thuis'.
https://eenvandaag.avrotr(...)lagen-moeten-worden/quote:
quote:Dagelijks worden gemiddeld 727 ziekenhuisbedden bezet door patiënten die eigenlijk ontslagen moeten worden
Het wordt ook wel de 'verkeerde bedden'-problematiek genoemd.
Het probleem van patiënten die een duur ziekenhuisbed bezet houden, omdat er geen vervolgzorg beschikbaar is.
De ene keer kan een patiënt niet naar huis, omdat er geen thuiszorg beschikbaar is, de andere keer lukt het niet een plek te vinden in een revalidatiecentrum, zorghotel, verpleeghuis of hospice.
Meer aan de hand
Joyce Kranendonk, transferverpleegkundige in het HagaZiekenhuis in Den Haag loopt hier dagelijks tegenaan.
"Het aantal kwetsbare ouderen groeit.
Als zij naar het ziekenhuis komen, is er vaak al meer aan de hand dan alleen die aandoening waarvoor ze worden opgenomen."
Als transferverpleegkundige helpt ze de zorg en ondersteuning te regelen voor patiënten die na hun ziekenhuisopname nog zorg nodig hebben.
En dat blijkt vaak een lastige puzzel in ons ingewikkelde zorgstelsel, met drie verschillende wetten: de Zorgverzekeringswet (Zvw), de Wet langdurige zorg (Wlz) en de Wet maatschappelijke ondersteuning (Wmo).
En dan..hoe gaat zoiets dan?quote:Op zondag 16 maart 2025 16:37 schreef r_one het volgende:
[..]
Te vaak ja.
Wel de schrijnende gevallen (waarvoor thuiszorg te intensief is).
Oh wouw. Wat naar zeg. Voor de oudere mensen in kwestie. Bah.quote:Op zondag 16 maart 2025 16:42 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
https://eenvandaag.avrotr(...)lagen-moeten-worden/
Ja en steeds vaker
helaas
[..]
quote:Ze moet nu opgehaald worden, want er is hier geen plek en de bedden zijn op, dus zoek het maar uit'."
ja en als je naar de huisarts gaat om een opvangplek, dan zegt ie , gewoon niet thuis zijn, weggaan ,quote:Op zondag 16 maart 2025 16:45 schreef capricia het volgende:
[..]
Oh wouw. Wat naar zeg. Voor de oudere mensen in kwestie. Bah.
Dat de revalidatie je gewoon weigert. En er verders ook niets te vinden is.
Dat artikel geeft ook weer zo'n voorbeeld:
"Kom haar maar halen, er zijn geen bedden meer, tot straks', was de boodschap"
Ongelooflijk. En dan moet je als omstander gewoon keihard nee gaan zeggen.
[..]
Ja. Je moet heel gehaaid zo'n telefoontje aangaan.quote:Op zondag 16 maart 2025 16:49 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja en als je naar de huisarts gaat om een opvangplek, dan zegt ie , gewoon niet thuis zijn, weggaan ,
Het is de schuld van de overheid die moet dat regelen , NIET JIJ
Ze zoeken het maar uit
ja inderdaad, of ik zit midden in een vergadering en ben op weg naar schipholquote:Op zondag 16 maart 2025 16:51 schreef capricia het volgende:
[..]
Ja. Je moet heel gehaaid zo'n telefoontje aangaan.
"Sorry, ik ben nu niet in Nederland". Of zo.
Zou zomaar kunnen dat steeds meer ouderen hierdoor zorg gaan mijden.quote:Op zondag 16 maart 2025 16:52 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
ja inderdaad, of ik zit midden in een vergadering en ben op weg naar schiphol
heeft u al een plek, ?/ ok nou succes he
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |