Hij had al ontslag genomen om te voorkomen dat het rapport openbaar gemaakt zou worden vlak nadat Trump hem als hoofd van Jusitiie genomineerd had. Er moeten ook Republikeinen in de Ethics Comm. voor de publicatie ervan gestemd hebben. Hij is niet erg geliefd in zijn eigen partij zeg maar ... op de fanatieke MAGA's zoals MTG na dan natuurlijk.quote:Op maandag 23 december 2024 23:56 schreef SnertMetChoco het volgende:
Maar ja, met die minimale meerderheid in het Huis hebben ze zijn stem nodig. Keuzes keuzes.
De 'christelijke' kerstgedachten van Speaker Johnson en Senator Kennedy daarover:quote:I’ve dedicated my career to reducing violent crime and ensuring a fair and effective justice system.
Today, I am commuting the sentences of 37 of the 40 individuals on federal death row to life sentences without the possibility of parole. These commutations are consistent with the moratorium my Administration has imposed on federal executions, in cases other than terrorism and hate-motivated mass murder.
Make no mistake: I condemn these murderers, grieve for the victims of their despicable acts, and ache for all the families who have suffered unimaginable and irreparable loss.
But guided by my conscience and my experience as a public defender, chairman of the Senate Judiciary Committee, Vice President, and now President, I am more convinced than ever that we must stop the use of the death penalty at the federal level. In good conscience, I cannot stand back and let a new administration resume executions that I halted.
Was te verwachten dat ze hoog van de toren blazen hierover. Proberen het te framen alsof Biden ze heeft vrij gelatenquote:Op dinsdag 24 december 2024 02:11 schreef Kijkertje het volgende:
https://bsky.app/profile/(...)l/post/3ldxoibqgu22x
[ afbeelding ]
[..]
De 'christelijke' kerstgedachten van Speaker Johnson en Senator Kennedy daarover:
[ afbeelding ]
De algehele tendens in dit topic was dat men vond dat 2% ruim voldoende was. Vooral toen de oorlog in Oekraïne nog niet speelde wees Trump erop dat de Europeanen aan hun verplichtingen moesten voldoen. Daar werd in dit topic erg lacherig over gedaan want ja, wie was Trump wel niet om dat te eisen etc etc.quote:Op maandag 23 december 2024 18:02 schreef VoMy het volgende:
[..]
Je zegt letterlijk dat jij het logisch vind. Je bent de enige die dat gezegd heeft. Je bent dus duidelijk samen met Trump de grootste voorstander.
Als je het allemaal zo'n waardeloos idee vindt, waarom zuig je dan toezeggingen en fictieve voorstanders uit je duim om Donald Trumps standpunt, die eveneens voor de 5% is, te ondersteunen?
Het is allemaal niet zo bijster moeilijk.
1) al jaren roepen vele mensen binnen de NAVO dat het budget omhoog moet, onder andere vanwege de Russische activiteiten.
2) Donald Trump roept als enige dat het budget naar 5% moet
3) jij bent de enige hier die dat probeert te verdedigen
4) er is geen enkele toezegging van een land dat hun budget naar 5% gaat. Toch claim jij dat Trump toezeggingen heeft gekregen.
5) volgend jaar wordt er naar verwachting een nieuwe streefgetal afgesproken, bij een allang ingeplande top. Rutte hintte eerder (dus voor Trump) als SG in op 3%. Dat is al optimistisch maar misschien haalbaar. Trumps 5% gaat het totaal niet redden.
Het staat de VS en elk ander land vrij om naar de 5% te gaan zoals Trump eist. Laat maar weten wanneer jullie voorstel door een NAVO-land wordt gehonoreerd. Tot dusver is de stand:
Niet-Trumps-ondergrens 28
Wel-Trumps-ondergrens 0
Ligt er een beetje aan wat de geopolitieke situatie wordt.quote:Op dinsdag 24 december 2024 10:43 schreef KoosVogels het volgende:
Wacht even, wie in deze reeks vindt/vond de 2-procentsnorm 'niet genoeg'?
Als ik voor mezelf spreek: mijn mening was en is dat de afgesproken norm van 2 procent gehaald moet worden. Een verdere verhoging zou ik geen voorstander van zijn.
Als ik zo eens zie hoe het er in Oekraïne aan toe gaat zal het "machtige" Russische leger eerst wel een paar jaar nodig hebben om de wonden te likken voordat ze het volgende land aan kunnen vallen.quote:Op dinsdag 24 december 2024 15:43 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Ligt er een beetje aan wat de geopolitieke situatie wordt.
Stel, Nelly de Olifant zorgt voor een wapenstilstand in Oekraïne. Vervolgens gaat Putin verder vol gas met troepen aan de Baltische grens, Poolse grens plaatsen, dan moet er duidelijk meer bij
Heb jij de illusie dat wij sneller een leger kunnen opbouwen?quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:29 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Als ik zo eens zie hoe het er in Oekraïne aan toe gaat zal het "machtige" Russische leger eerst wel een paar jaar nodig hebben om de wonden te likken voordat ze het volgende land aan kunnen vallen.
Met het huidige rariteitenkabinet zal dat niet lukken nee.quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:33 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Heb jij de illusie dat wij sneller een leger kunnen opbouwen?
Nee er werd lacherig gedaan over Trump's constante foute beweringen mbt NATO:quote:Op dinsdag 24 december 2024 10:11 schreef Chivaz het volgende:
[..]
De algehele tendens in dit topic was dat men vond dat 2% ruim voldoende was. Vooral toen de oorlog in Oekraïne nog niet speelde wees Trump erop dat de Europeanen aan hun verplichtingen moesten voldoen. Daar werd in dit topic erg lacherig over gedaan want ja, wie was Trump wel niet om dat te eisen etc etc.
Hoe bedoel je, wij sneller opbouwen? Ieder land in de EU heeft gewoon een leger. Dat domme gedoe altijd alsof die schroothopen uit Siberië überhaupt tot aan Berlijn zouden kunnen komen als alle Europese EU-landen zich verenigen. Frankrijk en Duitsland hebben alleen al een veel sterker leger dan Oekraïne - waarom denk je dat wij uit West-Europa Oekraïne bevoorraden? Omdat ze daar zo'n wereldleger hebben?quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:33 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Heb jij de illusie dat wij sneller een leger kunnen opbouwen?
Met geen enkele regering, als we tanks willen kopen gaan we eerst een paar jaar in een aanbestedingsprocedure de regels volgen.quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:36 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Met het huidige rariteitenkabinet zal dat niet lukken nee.
Gelukkig is Polen wel goed bezig.
Enig idee voor hoeveel dagen oorlog voeren het NL leger ammunitie heeft?quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:37 schreef VoMy het volgende:
[..]
Hoe bedoel je, wij sneller opbouwen? Ieder land in de EU heeft gewoon een leger. Dat domme gedoe altijd alsof die schroothopen uit Siberië überhaupt tot aan Berlijn zouden kunnen komen als alle Europese EU-landen zich verenigen. Frankrijk en Duitsland hebben alleen al een veel sterker leger dan Oekraïne - waarom denk je dat wij uit West-Europa Oekraïne bevoorraden? Omdat ze daar zo'n wereldleger hebben?
Genoeg. Enig idee hoe Rusland een unieke 1 op 1 oorlog gaat voeren met Nederland op Nederlands grondgebied in de nabije toekomst? Zo nee, herzie de relevantie van je vraag dan maar even.quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:39 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Enig idee voor hoeveel dagen oorlog voeren het NL leger ammunitie heeft?
Vertel, waar haal je dat idee vandaan?quote:
Wij hebben de NATO, dat betekend dat het NL leger in Polen of het Balticum gaat vechten.quote:Enig idee hoe Rusland een unieke 1 op 1 oorlog gaat voeren met Nederland op Nederlands grondgebied in de nabije toekomst? Zo nee, herzie de relevantie van je vraag dan maar even.
Nu is het weer wel NATO en net was het eigen bodem? De situatie in D is trouwens net zo beroerd als in NL.quote:Echt hoor, dit soort redeneringenniet elk land moet 1 op 1 Rusland kunnen verslaan, dat is het hele concept van samenwerken waar de NAVO voor bestaat.
Ja, daar ben ik het wel mee eens.quote:Op dinsdag 24 december 2024 15:43 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Ligt er een beetje aan wat de geopolitieke situatie wordt.
Stel, Nelly de Olifant zorgt voor een wapenstilstand in Oekraïne. Vervolgens gaat Putin verder vol gas met troepen aan de Baltische grens, Poolse grens plaatsen, dan moet er duidelijk meer bij
En als China op Ramkoers komt met de VS dan gaat de VS daar de spullen heen sturen, ook de VS heeft geen oneindige resources meer. Dat betekend dat Europa er alleen voor staat.quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:50 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ja, daar ben ik het wel mee eens.
En we moeten ook voorbereid zijn op Chinese agressie. Niet dat China Europa binnenvalt, maar als Peking op ramkoers komt te liggen met de Amerikanen, dan worden de Europese bondgenoten geacht een bijdrage te leveren. Zo'n NAVO-verbond werkt immers twee kanten op.
Mocht Trump zich terugtrekken uit de NAVO en Europa meer op eigen moet staan, dan is dat ook weer reden om de defensiebudgetten te verhogen.
Ja, dat krijgen we natuurlijk ook weer. Trump die niet begrijpt hoe internationale organisaties werken.quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:36 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Nee er werd lacherig gedaan over Trump's constante foute beweringen mbt NATO:
Fact check: Debunking five false Trump claims about NATO
Ook dat, inderdaad. Maar ik kan mij voorstellen dat de Amerikanen dan ook een beroep doen op hun NAVO-bondgenoten.quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:54 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En als China op Ramkoers komt met de VS dan gaat de VS daar de spullen heen sturen, ook de VS heeft geen oneindige resources meer. Dat betekend dat Europa er alleen voor staat.
En terecht.quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:55 schreef KoosVogels het volgende:
[..]
Ook dat, inderdaad. Maar ik kan mij voorstellen dat de Amerikanen dan ook een beroep doen op hun NAVO-bondgenoten.
Met de aanhoudende problemen rond de inzetbaarheid van de 11 super carriers zijn die resources zelfs beperkter dan ooit.quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:54 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En als China op Ramkoers komt met de VS dan gaat de VS daar de spullen heen sturen, ook de VS heeft geen oneindige resources meer. Dat betekend dat Europa er alleen voor staat.
Welnee dat is niet waar lacherig over werd gedaan er werd lacherig gedaan over het feit dat hij eiste dat Europeanen meer moesten gaan investeren in defensie.quote:Op dinsdag 24 december 2024 16:36 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Nee er werd lacherig gedaan over Trump's constante foute beweringen mbt NATO:
Fact check: Debunking five false Trump claims about NATO
Het was ook Obama die de 2%-richtlijn regelde en niet Trump: Funding NATO.
Ze hebben verder in de oorlogen van de afgelopen jaren veel materiaal verloren of het is gewoon end of life.quote:Op dinsdag 24 december 2024 17:21 schreef Kleffe_Dop het volgende:
[..]
Met de aanhoudende problemen rond de inzetbaarheid van de 11 super carriers zijn die resources zelfs beperkter dan ooit.
Nee hoor er werd lacherig gedaan omdat Trump keer op keer uit zijn nek lulde en niemand hem nog serieus nam met zijn claims.quote:Op dinsdag 24 december 2024 17:22 schreef Chivaz het volgende:
[..]
Welnee dat is niet waar lacherig over werd gedaan er werd lacherig gedaan over het feit dat hij eiste dat Europeanen meer moesten gaan investeren in defensie.
Trump wist blijkbaar ook wat er aan zat te komen met betrekking tot Oekraïne en Rusland want ook in de VN werd er lacherig gedaan over zijn opmerkingen wat betreft afhankelijkheid van Rusland.
Uiteindelijk bleek dat slechts om Amerikaanse belangen te gaan want nadat wij in Europa zo achterlijk waren om de VS te volgen met het onvoorwaardelijk steunen van Oekraïne hebben de Amerikanen Nordstream opgeblazen en uiteindelijk Duitsland richting een recessie geduwd.
En zijn we op het punt aanbeland dat we geen kant meer opkunnen en overgeleverd zijn aan de grillen van de VS en onbeduidende maffiastaten voor onze energie.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |