Wat een schaamteloze en schandelijke actie. Haar argumentatie - dat er winkelend publiek is dat zich ermee kan gaan bemoeien - is kul. Amnesty is daar heel duidelijk over geweest in hun rapport over het demonstratierecht:quote:Op dinsdag 26 november 2024 16:04 schreef Homey het volgende:
https://www.telegraaf.nl/(...)d-niet-te-waarborgen
opeens verbiedt Halsema wel een demonstratie, als het gaat om antisemitisme.
De dagelijkse pro-palestina demonstratie is zogenaamd ook niet meer toegestaan, maar elke dag staan die lui er gewoon.
Mark my words: ipv de verboden antisemitisme demo zal je gewoon een pro-palestina demo zien op de Dam, waarbij de politie er gewoon bij staat en niks doet.
Ik wacht de stappen van Amnesty af.quote:Van de autoriteiten mag verwacht worden dat ze het demonstratierecht tot het uiterste verdedigen, juist ook wanneer het gaat om onwelgevallige meningen. En ook als dit mogelijk tot wanordelijkheden leidt. (...) Vrees voor wanordelijkheden is op zich geen grond voor een verbod. Dat mag pas wanneer er sprake is van bestuurlijke overmacht. (...) Enkel de vrees voor wanordelijkheden is niet voldoende. In dergelijke gevallen moet de burgemeester simpelweg zorgen dat er voldoende politie op de been is om de demonstratie (en anderen) te beschermen.
Ik ben ook uitermate benieuwd hiernaar.quote:Op woensdag 27 november 2024 07:33 schreef Claudia_x het volgende:
Ik wacht de stappen van Amnesty af.
Deze mensen zijn slachtoffer van hun eigen goede gedrag. Ze zouden ook alsnog naar de Dam kunnen gaan of intimiderende en agressieve "tegendemonstraties" kunnen houden bij pro-Palestinadamonstraties. (Al zegt iets me dat Halsema dan ineens niet zo coulant is.)quote:Op woensdag 27 november 2024 08:17 schreef Montagui het volgende:
[..]
Ik ben ook uitermate benieuwd hiernaar.
Het wordt so wie so tijd dat er niet meer gebogen wordt voor dreiging van agressieve tegendemonstranten of tegenstanders van de betreffende demo die deze met geweld willen verstoren. Dan zal je met man en macht (eventueel met inzet van ME) er voor moeten zorgen dat de demo door kan gaan. En wie van de geweldplegers niet luisteren wil moet maar voelen, op de blaren zitten of erger.
Halsema is inderdaad niet onpartijdig. Ook niet zo gek als je lid bent van een verzameling links radicalen.quote:Op woensdag 27 november 2024 09:05 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Deze mensen zijn slachtoffer van hun eigen goede gedrag. Ze zouden ook alsnog naar de Dam kunnen gaan of intimiderende en agressieve "tegendemonstraties" kunnen houden bij pro-Palestinadamonstraties. (Al zegt iets me dat Halsema dan ineens niet zo coulant is.)
Kundig?quote:Op woensdag 27 november 2024 09:09 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Halsema is inderdaad niet onpartijdig. Ook niet zo gek als je lid bent van een verzameling links radicalen.
Kundig is ze. Maar haar politieke denkbeelden maken dat ze alsnog de plank geregeld misslaat.
Het is aanstaande donderdag extra druk vanwege Black Friday. Plus de demonstratie is savonds ipv zoals andere demonstraties overdag. Ook is er nog een voetbalwedstrijd tegen een club waar de supporters, officieel niet welkom, extreem racistische denkbeelden hebben.quote:Op woensdag 27 november 2024 09:43 schreef spoilert het volgende:
Demonstratie van Donderdag is verplaatst want winkelend publiek, ben benieuwd wat met de Pro-Pallie demo gaat gebeuren die voor zaterdag is aangekondigd, denk dat zaterdag nog drukker is met winkelend publiek dan de donderdag avond.
Ja zijn Halsema en de driehoek gewoon subtiele jodenhaters. Ben je ingelogd op je verkeerde account want zo kende ik je tot ongeveer een jaar geleden toch niet, toen las ik jouw posts zeer graag.quote:Op woensdag 27 november 2024 09:05 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Deze mensen zijn slachtoffer van hun eigen goede gedrag. Ze zouden ook alsnog naar de Dam kunnen gaan of intimiderende en agressieve "tegendemonstraties" kunnen houden bij pro-Palestinadamonstraties. (Al zegt iets me dat Halsema dan ineens niet zo coulant is.)
Is Halsema familie van je ofzoquote:Op woensdag 27 november 2024 10:20 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Het is aanstaande donderdag extra druk vanwege Black Friday. Plus de demonstratie is savonds ipv zoals andere demonstraties overdag. Ook is er nog een voetbalwedstrijd tegen een club waar de supporters, officieel niet welkom, extreem racistische denkbeelden hebben.
Op deze demonstratie gaan gegarandeerd agressieve pro pallies afkomen. Dat combinatie met winkelend publiek, voetbalfans en beperkte ruimte is de politie/ME beperkt en kunnen ook niet demonstranten gevaar lopen.
Als het andersom was geweest, een pro pallie demonstratie dan had niemand er een probleem mee gehad, maar nu is het weer halsema dit en Halsema dat. En misschien hebben we mazzel en zijn de antisemieten er ook klaar mee en gaan ze toch naar De Dam. Kunnen we dan en daarna in dit topic weer op Halsema kankeren
jij en die andere kunnen beter die halve eierdop eens van het hoofd halenquote:Op woensdag 27 november 2024 10:26 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Is Halsema familie van je ofzo
Wat stelt deze user dan wat niet zou kloppen?quote:Op woensdag 27 november 2024 10:25 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Ja zijn Halsema en de driehoek gewoon subtiele jodenhaters. Ben je ingelogd op je verkeerde account want zo kende ik je tot ongeveer een jaar geleden toch niet, toen las ik jouw posts zeer graag.
Ah je kan die post zelf niet lezenquote:Op woensdag 27 november 2024 10:34 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Wat stelt deze user dan wat niet zou kloppen?
Halsema is zeker niet dom, maar wel een hypocriete opportunist. Ze laat maar al te makkelijk haar principes varen om aan de macht te blijven. Want er is een macht die zij absoluut vreest en dat is de mob rule van radicaal-links en islamisten. Die wil ze nog tevreden houden. Joden gooit ze makkelijk voor de bus, want van hen heeft ze niks te vrezen.quote:
Er is letterlijk elke dag een pro-pallie demo op de Dam. Elke dag. Ik kom vaak in Amsterdam en zie altijd een clubje met die Palestina vlag op de Dam staan. Voor een demonstratie heb je een vergunning nodig, hoezo krijgen die lui elke dag daar een vergunning voor? Of mogen ze gewoon lekker hun gang gaan?quote:Op woensdag 27 november 2024 09:43 schreef spoilert het volgende:
Demonstratie van Donderdag is verplaatst want winkelend publiek, ben benieuwd wat met de Pro-Pallie demo gaat gebeuren die voor zaterdag is aangekondigd, denk dat zaterdag nog drukker is met winkelend publiek dan de donderdag avond.
Het laatste.quote:Op woensdag 27 november 2024 11:04 schreef Homey het volgende:
[..]
Er is letterlijk elke dag een pro-pallie demo op de Dam. Elke dag. Ik kom vaak in Amsterdam en zie altijd een clubje met die Palestina vlag op de Dam staan. Voor een demonstratie heb je een vergunning nodig, hoezo krijgen die lui elke dag daar een vergunning voor? Of mogen ze gewoon lekker hun gang gaan?
Die gaat dus wél doorquote:Op woensdag 27 november 2024 09:43 schreef spoilert het volgende:
Demonstratie van Donderdag is verplaatst want winkelend publiek, ben benieuwd wat met de Pro-Pallie demo gaat gebeuren die voor zaterdag is aangekondigd, denk dat zaterdag nog drukker is met winkelend publiek dan de donderdag avond.
De voorkeursbehandeling die deze groep krijgt, krijg ik van nabij mee. Dat doet wat met het rechtvaardigheidsgevoel van een mens.quote:Op woensdag 27 november 2024 10:25 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Ja zijn Halsema en de driehoek gewoon subtiele jodenhaters. Ben je ingelogd op je verkeerde account want zo kende ik je tot ongeveer een jaar geleden toch niet, toen las ik jouw posts zeer graag.
Ik heb alleen nergens gezegd dat het stiekeme jodenhaters zijn. Dat leg jij me in de mond - niet chic.quote:Op woensdag 27 november 2024 10:41 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Ah je kan die post zelf niet lezen
Maar oké. Waaruit blijkt dat als (theoretisch, hypothetisch, het kán niet gebeuren maar stel in een ver parallel universum zou het gaan gebeuren dat:) anti-antisemieten een pro-pallie demonstranten gaan intimideren en/of agressief gaan tegen demonstreren dat daarop Halsema en de driehoek besluit om dan harder op te treden dan andersom. Is er iets van grond bij dat gevoel? Is er iets van sterke onderbouwing bij de claim dat het allemaal stiekeme jodenhaters zijn?
Je krijgt steevast de quotes te zien over politiegeweld. Niemand in de gemeenteraad heeft zover ik weet staan juichen als ergens rellen zijn en rellen afkeuren is heel wat minder nieuwswaardig.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:17 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
De voorkeursbehandeling die deze groep krijgt, krijg ik van nabij mee. Dat doet wat met het rechtvaardigheidsgevoel van een mens.
Ik geloof niet dat Halsema een antisemiet is. Daar kun je deze reeks ook op teruglezen. Het probleem is in mijn optiek:
1. Er wordt gekozen voor een beleid van onderhandelen, oogluikend toestaan en de teugels laten vieren, onder de noemers 'demonstratierecht' en 'de samenleving stoom laten afblazen'.
2. Het gaat om een verschrikkelijk linkse gemeente die volkomen losgezongen is van de werkelijkheid elders in het land. Dat maakt dat men niet alleen blind is voor de voorkeursbehandeling, maar men zelfs vindt dat die onvoldoende plaatsvindt. Zo gaat het in de gemeenteraad steevast over politiegeweld en niet over het gedrag van de "demonstranten". In deze context is Halsema nota bene geen slappe handhaver, maar de law & order-dame.
Relschoppers straffeloos hun gang laten gaan, heeft alles te maken met het functioneren van de overheid.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:28 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Je krijgt steevast de quotes te zien over politiegeweld. Niemand in de gemeenteraad heeft zover ik weet staan juichen als ergens rellen zijn en rellen afkeuren is heel wat minder nieuwswaardig.
Daarnaast lijkt het mij als politiek heel wat nuttiger om te spreken over het functioneren van de eigen overheid, dan uren nutteloos theater te spenderen aan relschoppers waar je niet de directe baas over bent.
Dat doen ze niet en als het zou gebeuren is praten over de politie wat er gaat gebeuren. En als je ooit de ME in actie hebt gezien dan zou het je niet verbazen als sommige van die gasten uit de bocht vliegen en dat komt dan ook ter sprake.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:31 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Relschoppers straffeloos hun gang laten gaan, heeft alles te maken met het functioneren van de overheid.
De politie voert uit. Halsema is degene die bijv. beslist over bestuurlijke verplaatsing.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:35 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Dat doen ze niet en als het zou gebeuren is praten over de politie wat er gaat gebeuren. En als je ooit de ME in actie hebt gezien dan zou het je niet verbazen als sommige van die gasten uit de bocht vliegen en dat komt dan ook ter sprake.
Welke gasten vliegen uit de bocht en wat komt er ter sprake?quote:Op woensdag 27 november 2024 13:35 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Dat doen ze niet en als het zou gebeuren is praten over de politie wat er gaat gebeuren. En als je ooit de ME in actie hebt gezien dan zou het je niet verbazen als sommige van die gasten uit de bocht vliegen en dat komt dan ook ter sprake.
De laatste ophef hierover was toen de demonstranten ergens op een industrieterrein werden gedumpt en daarna met hoorbaar piepende longen werden opgejaagd en geslagen terwijl er zeker op dat moment niks meer aan de hand was.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:39 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
De politie voert uit. Halsema is degene die bijv. beslist over bestuurlijke verplaatsing.
De bestuurlijke verplaatsing is een mooi voorbeeld. Het is volstrekt duidelijk dat die niet werkt: mensen worden verplaatst zonder hun gegevens te noteren. Daarna lopen ze terug naar de protestplek om verder te gaan. De volgende dag gaan ze weer protesteren omdat ze weten dat de consequentie geen zak voorstelt. De politie blijft maar bezig.
Maar wat vinden de demonstranten? Schande! Bestuurlijke verplaatsing is een onrechtmatige ingreep. Amnesty stuurt waarnemers mee en vraagt aandacht voor deze draconische maatregel waarmee de rechten van demonstranten worden geschonden. (Alleen de juiste demonstranten, vanzelfsprekend, want alle demonstranten zijn gelijk maar sommige zijn gelijker dan andere.)
Dat is 't verwrongen universum van de Amsterdammer.
Zie post hierboven.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:45 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Welke gasten vliegen uit de bocht en wat komt er ter sprake?
Eh, er is veel langer ophef over de bestuurlijke verplaatsing. Dat vermeende incident wordt uitgelicht om de slachtoffercultus in stand te houden. Niet dat ik het verkeerd vind om het incident te onderzoeken - politiegeweld moet gerechtvaardigd en proportioneel zijn - maar het gebrek aan zelfreflectie is schrijnend. Zelf maar intimideren, vernielen, bevelen negeren, soms zelfs geweld plegen. Dat mag óók niet. En daar horen consequenties op te staan.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:45 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
De laatste ophef hierover was toen de demonstranten ergens op een industrieterrein werden gedumpt en daarna met hoorbaar piepende longen werden opgejaagd en geslagen terwijl er zeker op dat moment niks meer aan de hand was.
Als de politie dat gaat doen met pro Israël/joodse demonstranten en de gemeenteraad zegt er niks over zouden hier heel wat boze usertjes zijn. Doen ze het over demonstranten waar je het niet mee eens bent zijn er ook veel boze usertjes.
Zelfreflectie kun je doen om zaken die je zelf hebt gedaan. Het overgrote merendeel van de Palestina demonstranten gebruikt geen geweld of vernielingen.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:48 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Eh, er is veel langer ophef over de bestuurlijke verplaatsing. Dat vermeende incident wordt uitgelicht om de slachtoffercultus in stand te houden. Niet dat ik het verkeerd vind om het incident te onderzoeken - politiegeweld moet gerechtvaardigd en proportioneel zijn - maar het gebrek aan zelfreflectie is schrijnend. Zelf maar intimideren, vernielen, bevelen negeren, soms zelfs geweld plegen. Dat mag óók niet. En daar horen consequenties op te staan.
Al zegt iets me dat Halsema dan ineens niet zo coulant isquote:Op woensdag 27 november 2024 13:21 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Ik heb alleen nergens gezegd dat het stiekeme jodenhaters zijn. Dat leg jij me in de mond - niet chic.
quote:Ook pro-intifada-groepen naar antisemitisme-demo bij de Stopera
https://www.geenstijl.nl/(...)-demo-bij-de-stopera
Je verzint het niet....
Ik liet dat inderdaad impliciet. De gemeente is buitengewoon links. Dat betekent: sympathie voor de underdog. In het Israël-Palestinaconflict wordt fel partij gekozen. Een ieder met afwijkende standpunten is iemand die genocide goedpraat. Ik werk in het hoger onderwijs en zie aan de ene kant hoe voor de eigen standpunten volledige ruimte wordt geclaimd (bijv. om controversiële sprekers uit het buitenland uit te nodigen voor lezingen) en hoe andersdenkenden die ruimte wordt ontnomen (zie bijv. dit incident).quote:Op woensdag 27 november 2024 14:12 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Al zegt iets me dat Halsema dan ineens niet zo coulant is
En toch leg je niet uit waarom Halsema volgens jou voor de groep jodenhaters waarschijnlijk meer coulant zal zijn dan voor de groep tegen discriminatie antisemieten.
Het suggereert iets en je laat het open. Ook met die twee problemen die je mijns inziens terecht aankaart is dat verschil in coulance niet verklaren.
Het gaat om grote groepen die zich niks aantrekken van een demonstratieverbod of instructies van de politie.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:59 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Zelfreflectie kun je doen om zaken die je zelf hebt gedaan. Het overgrote merendeel van de Palestina demonstranten gebruikt geen geweld of vernielingen.
Desondanks is het elke keer een hyperagressief gedoe. Het aandeel dat dat veroorzaakt is dus helaas groot genoeg dat we morgen weer ons hart kunnen vasthouden wat betreft de aankondiging van het pro-Palestina-kamp om de demonstratie tegen antisemitisme te verstoren.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:59 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Zelfreflectie kun je doen om zaken die je zelf hebt gedaan. Het overgrote merendeel van de Palestina demonstranten gebruikt geen geweld of vernielingen.
Waarin is zij kundig dan?quote:Op woensdag 27 november 2024 09:09 schreef VEM2012 het volgende:
[..]
Halsema is inderdaad niet onpartijdig. Ook niet zo gek als je lid bent van een verzameling links radicalen.
Kundig is ze. Maar haar politieke denkbeelden maken dat ze alsnog de plank geregeld misslaat.
Wanneer staat de zwijgende meerderheid in dit land op. De mensen met een joodse achtergrond die hier wonen zijn gewoon Nederlander, vaak gaat de joodse afstamming honderden jaren terug. Het is de omgekeerde wereld dat landgenoten worden geterroriseerd door lieden met een bepaalde afkomst. Waarom laten wij landgenoten in de steek? Omdat de overheid partij heeft gekozen voor de pro-Pallie-kakkerlakken? Zijn we bang? Onverschillig?quote:Op woensdag 27 november 2024 18:51 schreef Qarrad het volgende:
[..]
Desondanks is het elke keer een hyperagressief gedoe. Het aandeel dat dat veroorzaakt is dus helaas groot genoeg dat we morgen weer ons hart kunnen vasthouden wat betreft de aankondiging van het pro-Palestina-kamp om de demonstratie tegen antisemitisme te verstoren.
Iedereen kan op zijn klompen aanvoelen dat als een groep opstaat tegen de uitwassen van het pro-Palestina geteisem, zij wél hard aangepakt zullen worden. Dus ik denk dat we bang zijn inderdaad.quote:Op woensdag 27 november 2024 19:49 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Wanneer staat de zwijgende meerderheid in dit land op. De mensen met een joodse achtergrond die hier wonen zijn gewoon Nederlander, vaak gaat de joodse afstamming honderden jaren terug. Het is de omgekeerde wereld dat landgenoten worden geterroriseerd door lieden met een bepaalde afkomst. Waarom laten wij landgenoten in de steek? Omdat de overheid partij heeft gekozen voor de pro-Pallie-kakkerlakken? Zijn we bang? Onverschillig?
Bang zeker, voor hen valt er namelijk wel wat te verliezen.quote:Op woensdag 27 november 2024 19:59 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Iedereen kan op zijn klompen aanvoelen dat als een groep opstaat tegen de uitwassen van het pro-Palestina geteisem, zij wél hard aangepakt zullen worden. Dus ik denk dat we bang zijn inderdaad.
Tegen genocide zijn is woke yo! Was je vanavond ook in Amsterdam, zionisten onder elkaar met je Israëlische vlag?quote:Op donderdag 28 november 2024 14:14 schreef HiZ het volgende:
Als het in de VS is afgelopen met dit gedoe omdat universiteiten het niet meer toestaan en Trump import woke het land uitzet dan koelt het enthousiasme hier ook wel af.
Is de hel woke?quote:Op donderdag 28 november 2024 23:38 schreef egayalS het volgende:
[..]
Tegen genocide zijn is woke yo! Was je vanavond ook in Amsterdam, zionisten onder elkaar met je Israëlische vlag?
Kijk maar naar de belachelijke straffen die de Blokkeerfriezen hebben gekregen.quote:Op woensdag 27 november 2024 19:59 schreef NecSpeNecMetu het volgende:
[..]
Iedereen kan op zijn klompen aanvoelen dat als een groep opstaat tegen de uitwassen van het pro-Palestina geteisem, zij wél hard aangepakt zullen worden. Dus ik denk dat we bang zijn inderdaad.
Ze gebruiken alleen al psychisch en verbaal geweld als je de impliciete genocidale taal en hun antisemitisme hoort.quote:Op woensdag 27 november 2024 13:59 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Zelfreflectie kun je doen om zaken die je zelf hebt gedaan. Het overgrote merendeel van de Palestina demonstranten gebruikt geen geweld of vernielingen.
Welke genocide?quote:Op donderdag 28 november 2024 23:38 schreef egayalS het volgende:
[..]
Tegen genocide zijn is woke yo! Was je vanavond ook in Amsterdam, zionisten onder elkaar met je Israëlische vlag?
Ah, daar hebben we onze Erdogan en Denk stemmer weer die elke Koerd in Syrië als PKK strijder betitelt, de Turkse invasie daar verheerlijkt en de bezetting van Noord-Cyprus verheerlijkt. Maar het is Israël dat het kwaad is hoor. Heb je de Armeense genocide al erkend?quote:Op donderdag 28 november 2024 23:38 schreef egayalS het volgende:
[..]
Tegen genocide zijn is woke yo! Was je vanavond ook in Amsterdam, zionisten onder elkaar met je Israëlische vlag?
Ik zat er gelukkig ook naast met mijn negatieve verwachting van gisteravond, toen het rustig bleef, dus ik hoop dat het morgen ook meevalt.quote:Op vrijdag 29 november 2024 18:04 schreef Claudia_x het volgende:
Natuurlijk gingen de tegendemonstraten naar de Stopera. Geteisem is het.
Schijnbaar is de demonstratie van morgen ook verboden. Mooi, zal mij benieuwen of er wordt gehandhaafd.
Wel grappig dat de mensen die het hardst schreeuwen over demonstratierecht altijd andere demonstraties en herdenkingen willen verstoren en de mond snoeren.quote:Op vrijdag 29 november 2024 18:04 schreef Claudia_x het volgende:
Natuurlijk gingen de tegendemonstraten naar de Stopera. Geteisem is het.
Schijnbaar is de demonstratie van morgen ook verboden. Mooi, zal mij benieuwen of er wordt gehandhaafd.
En dat diezelfde mensen dan de Blokkeerfriezen op het schild durven te hijsen.quote:Op vrijdag 29 november 2024 19:36 schreef Zoddie het volgende:
[..]
Wel grappig dat de mensen die het hardst schreeuwen over demonstratierecht altijd andere demonstraties en herdenkingen willen verstoren en de mond snoeren.
Zoals ik al zei: mooi dat ze ook deze demonstratie verbiedt. Nu is het afwachten of ze handhaaft. Daar schort het doorgaans aan. Meestal is het een tijdje aankijken en dan bestuurlijk verplaatsen.quote:Op vrijdag 29 november 2024 22:04 schreef Glazenmaker het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)-moeten-naar-stopera
Halsema heeft ook de pro Palestijnse demonstranten verbannen van de Dam. Jammer dat het blijkbaar nodig is.
Ik kan mij eerder deze week nog het gejammer herinneren dat Halsema zo verschrikkelijk partijdig is en nooit iets tegen pro-pally demonstranten zou doen. Ik ga er volledig vanuit dat jullie nu zullen zeggen dat het eenmalig voor de bühne is.
En dit is een treffende passage:quote:Daarnaast vreest de politie dat de aanwezigheid van anti-Islampartij Pegida voor eventuele confrontaties zorgt, wat de situatie voor agenten onbeheersbaar zou maken.
Dit is precies wat ik laatst zei. Dit is ons soort mensen dat vreedzaam protesteert voor De Goede Zaak. (Terwijl ervaringen uit het verleden uitwijzen dat ze vernielen, intimideren en geboden van burgemeester en politie negeren.)quote:Volgens een jurist van de gemeente is er geen twijfel aan de intentie om vreedzaam te demonstreren: "Maar uit het verleden is gebleken dat demonstranten dat niet altijd in de hand hebben.
Staat nu al veel politie op de Dam. Dus ze verwachten dat het zootje zich niet aan het verbod gaat houden.quote:Op vrijdag 29 november 2024 22:32 schreef Claudia_x het volgende:
[..]
Zoals ik al zei: mooi dat ze ook deze demonstratie verbiedt. Nu is het afwachten of ze handhaaft. Daar schort het doorgaans aan. Meestal is het een tijdje aankijken en dan bestuurlijk verplaatsen.
En ook een pro palestina demonstrant. "U staat op de dam!" Demostrant: "Ja maar ik ga wel naar de Stopera!"quote:Op zaterdag 30 november 2024 13:50 schreef Aether het volgende:
Op de Dam heeft de politie zojuist een tegendemonstrant aangehouden. Het gaat vermoedelijk om Pegida-voorman Edwin Wagensveld, die eerder vandaag al aankondigde dat hij ondanks het verbod naar de Dam zou komen.
https://www.at5.nl/artike(...)elijk-pegida-voorman
Dit doet ze uitstekend, ik blijf dan ook vinden dat de kritiek op Halsema overdreven is. Ik ben het lang niet altijd met haar beleid eens, en al helemaal niet maar die bespottelijk partij waar aan verbonden is. Maar dit is gewoon een integere vrouw. Mensen moeten ook niet onderschatten onder welke druk zij staat vanuit haar eigen kring.quote:Op vrijdag 29 november 2024 22:04 schreef Glazenmaker het volgende:
https://nos.nl/artikel/25(...)-moeten-naar-stopera
Halsema heeft ook de pro Palestijnse demonstranten verbannen van de Dam. Jammer dat het blijkbaar nodig is.
Ik kan mij eerder deze week nog het gejammer herinneren dat Halsema zo verschrikkelijk partijdig is en nooit iets tegen pro-pally demonstranten zou doen. Ik ga er volledig vanuit dat jullie nu zullen zeggen dat het eenmalig voor de bühne is.
Ik ben onder de indruk van deze reactie.quote:Op zaterdag 30 november 2024 15:23 schreef HowardRoark het volgende:
[..]
Dit doet ze uitstekend, ik blijf dan ook vinden dat de kritiek op Halsema overdreven is. Ik ben het lang niet altijd met haar beleid eens, en al helemaal niet maar die bespottelijk partij waar aan verbonden is. Maar dit is gewoon een integere vrouw. Mensen moeten ook niet onderschatten onder welke druk zij staat vanuit haar eigen kring.
"Er moet een onafhankelijke en democratisch gelegitimeerde commissie ingesteld worden die oordeelt over samenwerkingen met instellingen, organisaties en bedrijven die mogelijk medeplichtig zijn aan schendingen van het internationaal recht."quote:
Paroolquote:OM eist zes maanden cel voor aanval op pro-Palestinademonstranten op Museumplein: ‘We moesten opkomen voor Nederland’
Het Openbaar Ministerie (OM) eist 6 maanden cel, waarvan 3 voorwaardelijk, tegen de 22-jarige Ruben B. voor het aanvallen van pro-Palestinademonstranten op het Museumplein. Dat protest op zaterdag 11 mei eindigde abrupt toen een groep in het zwart geklede mannen demonstranten aanviel en vuurwerk afstak.
“We waren daar om de Palestijnen weg te jagen, omdat ze de stad aan het slopen waren. Ik was daar boos over,” antwoordde B. op de vraag van de rechter waarom hij die dag naar het Museumplein was gegaan. Een dag die in tegenstelling tot veel protesten in de maanden daarvoor juist rustig verliep.
Een groep van ongeveer tienduizend pro-Palestinademonstranten liep op zaterdag 11 mei vanaf de Dam naar het Museumplein. Daar ging het even na vijf uur ’s middags mis toen een groep van tien in het zwart geklede mannen met gezichtsbedekking zwaar vuurwerk tussen de pro-Palestinademonstranten gooide en ze aanviel.
Negen nitraten mee
B. werd door undercoveragenten aangehouden, nog voordat hij een van de negen nitraten die hij bij zich had kon afsteken. Anderen uit zijn groep wisten wel enkele ontploffingen te veroorzaken. Ze wakkerden daarmee paniek aan tussen de duizenden demonstranten die op het Museumplein stonden. Ook kwam het tot vechtpartijen tussen beide partijen, waarbij een in het zwart geklede man bewusteloos werd geslagen.
Zelf raakte B. in het geweld verzeild nadat hij was benaderd via Telegram, zei hij. “Er werd een linkje gestuurd en daar klikte ik op. Ik ben geboren in Amsterdam en wilde de stad niet gesloopt zien worden. We moesten opkomen voor Nederland. Ze hadden daarvoor de universiteit gesloopt. Met barricades. Dat maakt je boos op dat moment.”
Nadat hij actief was geworden in de Telegramgroep, werd hij door een ander lid van de groep opgehaald bij het begeleidwonenproject in Almere waar hij woonde, en verzamelde hij met de groep op het Marie Heinekenplein. Vanaf dat plein liepen ze naar het Museumplein.
B. zegt dat hij niet van plan was om het vuurwerk tussen de demonstranten te gooien, zoals anderen uit zijn groep dat wel deden. “Ik deed het puur om ze weg te jagen. Maar ik had zoveel spanning in me. Het lukte niet met de aansteker, het was zo spannend.”
‘Makkelijk beïnvloedbaar’
Dat B. ernaartoe was gegaan, komt naar eigen zeggen doordat hij ‘makkelijk beïnvloedbaar’ is. De reclassering bevestigt dat B. daarnaast ook verstandelijk beperkt is en medicatie slikt tegen psychoses.
Na zijn aanhouding werd hij vrij snel vrijgelaten. Sinds oktober zit hij weer vast voor de beschieting van een pand met een automatisch geweer in Zuid-Holland, waarvoor hij via via werd benaderd. Ook in die zaak heeft hij zich laten meeslepen, zegt hij.
Volgens de officier van justitie is het bewezen dat B. heeft bijgedragen aan de openlijke geweldpleging van de groep en het veroorzaken van de ontploffingen bij de demonstranten. “Het voorkomen dat de stad werd gesloopt, daar droeg hij juist zelf aan bij. Dergelijk geweld is onaanvaardbaar,” aldus de officier. Ook verzette hij zich bij zijn arrestatie en schold hij agenten uit voor ‘kankerlijers’.
De officier van justitie eist daarom 6 maanden cel, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar.
De advocaat van B. betwist dat haar cliënt bij de geweldsuitbarsting en ontploffingen betrokken was, omdat hij al daarvoor werd aangehouden. “Op de aangeleverde beelden is daar ook niets van te zien,” zei ze. Ook wil ze dat B. vanwege zijn beperkte mentale toestand volgens het jeugdstrafrecht wordt berecht.
Over twee weken doet de rechtbank uitspraak.
quote:Eis 6 maanden cel voor belagen pro-Palestina-betogers in Amsterdam
Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van zes maanden geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk, tegen een 22-jarige man die op 11 mei betrokken zou zijn geweest bij geweld tegen pro-Palestinademonstranten op het Museumplein in Amsterdam.
De man uit Almere hoorde bij een groep van circa tien mannen die na een oproep op Telegram naar het plein was gegaan om demonstranten te belagen.
Door de actie van de verdachte, Ruben B., en zijn handlangers is volgens het OM een volkomen vreedzame demonstratie 'uitgemond in een bedreigende en beangstigende situatie'.
B. en zijn vrienden hadden zich volgens zijn verklaring verzameld op het Marie Heinekenplein, niet ver van het Museumplein. Zij waren volgens afspraak in het zwart gekleed en hadden zich voorzien van gezichtsbedekking en zwaar vuurwerk.
Na aankomst op het Museumplein viel de groep willekeurige demonstranten aan en gooide onder meer zwaar vuurwerk. De politie greep snel in. B. werd tegen de grond gewerkt door een aanhoudingseenheid, nog voordat hij zelf met vuurwerk had kunnen gooien.
https://www.rtl.nl/nieuws(...)elagen-pro-palestina
Opgeruimd staat netjes, denk ik dan. Die hele geuf klinkt niet als een aanwinst voor de samenleving.quote:
Wie niet van verrassingen houdt en zeker mbt dit onderwerp, sla de byline dan over.quote:Een boycot waarvan iedereen al weet dat die niet werkt hoeven we niet serieus te nemen
Een groep academici en studenten beweert abusievelijk dat Nederland een oorlog op duizenden kilometers afstand kan stoppen door de universitaire banden met Israël te verbreken, schrijft socioloog Jeroen Bruggeman. Dit klinkt volgens hem zo wereldvreemd, dat het nauwelijks serieus te nemen is. Of zit er iets anders achter, vraagt hij zich af.
De rest op https://www.folia.nl/nl/o(...)iet-serieus-te-nemen
Die gaat nog wel een steen door zijn raam krijgen.quote:Op vrijdag 13 december 2024 20:23 schreef opgebaarde het volgende:
Fijn leesbaar opiniestuk. Groot deel van de demonstranten, hun doel en een paar van hun zogenaamde beweegredenen wordt hard op de korrel genomen.
[..]
Wie niet van verrassingen houdt en zeker mbt dit onderwerp, sla de byline dan over.
Vol raak dit stuk.quote:Op vrijdag 13 december 2024 20:23 schreef opgebaarde het volgende:
Fijn leesbaar opiniestuk. Groot deel van de demonstranten, hun doel en een paar van hun zogenaamde beweegredenen wordt hard op de korrel genomen.
[..]
Wie niet van verrassingen houdt en zeker mbt dit onderwerp, sla de byline dan over.
Blijkbaar werkt het goed bij anderen. Waarom niet in deze situatie?quote:Op vrijdag 13 december 2024 20:23 schreef opgebaarde het volgende:
Fijn leesbaar opiniestuk. Groot deel van de demonstranten, hun doel en een paar van hun zogenaamde beweegredenen wordt hard op de korrel genomen.
[..]
Wie niet van verrassingen houdt en zeker mbt dit onderwerp, sla de byline dan over.
Dat legt Jeroen haarfijn uit.quote:Op vrijdag 13 december 2024 21:03 schreef Chadi het volgende:
[..]
Blijkbaar werkt het goed bij anderen. Waarom niet in deze situatie?
Leuk stuk vwb de demonstranten . Doet niks af aan het feit dat Israël ongelooflijk fout bezig is.quote:Op vrijdag 13 december 2024 20:23 schreef opgebaarde het volgende:
Fijn leesbaar opiniestuk. Groot deel van de demonstranten, hun doel en een paar van hun zogenaamde beweegredenen wordt hard op de korrel genomen.
[..]
Wie niet van verrassingen houdt en zeker mbt dit onderwerp, sla de byline dan over.
Indoctrinatie is niet voor iedereen weggelegd.quote:Op vrijdag 13 december 2024 21:03 schreef Chadi het volgende:
[..]
Blijkbaar werkt het goed bij anderen. Waarom niet in deze situatie?
Niet echt.. Nu gooit hij het op emotie. Waarom stoppen we niet gewoon met de sancties die we tegen de Russen in hebben gesteld. Werkt ook niet.quote:Op vrijdag 13 december 2024 21:04 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat legt Jeroen haarfijn uit.
Daar gaat het stuk niet over.quote:Op vrijdag 13 december 2024 21:19 schreef Chadi het volgende:
[..]
Niet echt.. Nu gooit hij het op emotie. Waarom stoppen we niet gewoon met de sancties die we tegen de Russen in hebben gesteld. Werkt ook niet.
Inderdaad, ben al extra toiletpapier aan het inslaan mocht Israël ons ooit gaan aanvallen.quote:Op vrijdag 13 december 2024 21:19 schreef Chadi het volgende:
[..]
Niet echt.. Nu gooit hij het op emotie. Waarom stoppen we niet gewoon met de sancties die we tegen de Russen in hebben gesteld. Werkt ook niet.
Pro genocide clan is aardig geïndoctrineerd en het bewijs stapelt zich in dit topic aardig op.quote:Op vrijdag 13 december 2024 21:19 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Indoctrinatie is niet voor iedereen weggelegd.
quote:Op vrijdag 13 december 2024 21:28 schreef Chadi het volgende:
[..]
Pro genocide clan is aardig geïndoctrineerd en het bewijs stapelt zich in dit topic aardig op.
Nogmaals, ik ben niet blank. Beter een andere tactiek proberen.quote:Op vrijdag 13 december 2024 21:28 schreef Chadi het volgende:
[..]
Pro genocide clan is aardig geïndoctrineerd en het bewijs stapelt zich in dit topic aardig op.
Rare associatie. Hebben ze je dat ook ingeprent? Dat je dat als een soort verdediging op kan voeren enzo? Interessant.quote:Op vrijdag 13 december 2024 21:38 schreef Sherlock_Holmes het volgende:
[..]
Nogmaals, ik ben niet blank. Beter een andere tactiek proberen.
Verdediging waarvoorquote:Op vrijdag 13 december 2024 21:39 schreef Chadi het volgende:
[..]
Rare associatie. Hebben ze je dat ook ingeprent? Dat je dat als een soort verdediging op kan voeren enzo? Interessant.
Heb je daar wat quotes van?quote:Op vrijdag 13 december 2024 22:04 schreef Chadi het volgende:
[..]
Zionistische. Wat je hier aanhangt om genocide goed te lullen.
Ik ben ook wel benieuwdquote:Op vrijdag 13 december 2024 22:04 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Heb je daar wat quotes van?
Je reacties spreken boekdelen. Niet alleen in dit topic.quote:Op vrijdag 13 december 2024 22:04 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Heb je daar wat quotes van?
Er is geen sprake van genocide. Ook niet als Amnesty International van mening is dat dit wel zo is.quote:Op vrijdag 13 december 2024 22:04 schreef Chadi het volgende:
Zionistische. Wat je hier aanhangt om genocide goed te lullen.
Wel, dan is het een koud kunstje wat quotes te vinden.quote:Op vrijdag 13 december 2024 22:27 schreef Chadi het volgende:
[..]
Je reacties spreken boekdelen. Niet alleen in dit topic.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |