Bedoel je de post met “alles door de lens van ras bekijken”?quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:48 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Je zag 'm net hier al in de draad.
Hahaha, schijt, toilet. Hahahaha!quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:48 schreef EttovanBelgie het volgende:
schijtlollige sessie over toiletten
Dat je zo ver door bent geschoten in je intersectionele zienswijze dat het onbestaanbaar is dat mensen andere dan racistische motieven kunnen hebben om tegen A.A. te zijn is het summum van woke.quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:51 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Bedoel je de post met “alles door de lens van ras bekijken”?
Nee, dat doet bij mij nog steeds geen belletje rinkelen eerlijk gezegd.
Alhoewel de PVV momenteel veruit de grootste partij is en de vluchtelingen het grootste probleem volgens velen, wat ook een soort “alles door de lens van ras zien” is natuurlijk.
Ik heb ook geen idee waar al die woke lui steeds zitten die van alles zonder wetgeving of rechter kunnen bepalen.quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:27 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Er gaan zelfs maanden voorbij dat ik geen enkel teken van woke zie of meemaak behalve, vreemd genoeg, hier waar ineens alles woke schijnt te zijn. Heel bijzonder.
Dat is Gloria Wekker en die regelt dat soort dingen per boek.quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:56 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik heb ook geen idee waar al die woke lui steeds zitten die van alles zonder wetgeving of rechter kunnen bepalen.
Oh, ik dacht dat "wij", de users van POL (buiten de users waar dat niet op van toepassing is omdat die zich niet als zodanig zien) die lui zijn.quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:56 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik heb ook geen idee waar al die woke lui steeds zitten die van alles zonder wetgeving of rechter kunnen bepalen.
Ja die vrouw is nog machtiger dan Klaus Schwab. Ze schrijft wat op, en *floeps* het is een regel waaraan iedereen zich houdt.quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:57 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Dat is Gloria Wekker en die regelt dat soort dingen per boek.
Dan moet links eerst regeren.quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:47 schreef Cupfighter het volgende:
Links moet meer opkomen voor de kwetsbare binnen de maatschappij die onder al die jaren rechts zijn genaaid, beter betaalbare zorg, goedkopere boodschappen en betaalbare woningen en energie, de echte rijken laten betalen, niet de middeninkomens
Schwab ken ik tenminste nog, heb ik wel eens wat van gelezen...Wekker ken ik alleen uit de werken van een bepaalde user hier.quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:58 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja die vrouw is nog machtiger dan Klaus Schwab. Ze schrijft wat op, en *floeps* het is een regel waaraan iedereen zich houdt.
Misschien wordt het op die manier duidelijk dat je gruwelijk veel energie steekt in iemand die zo relevant is als een zandkorrel.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:01 schreef EttovanBelgie het volgende:
Affijn, het theehuis is open zie ik.
Ja, want anders word je gecanceld en ben je een racist en dat wil niemand, dus ja, dan maar hevig wokemasteren.quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:58 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ja die vrouw is nog machtiger dan Klaus Schwab. Ze schrijft wat op, en *floeps* het is een regel waaraan iedereen zich houdt.
Inderdaad, dat een of ander vaag iemand op Twitter iets dat je doet racistisch vind. Dat is toch echt het aller aller ergste wat je kan overkomen.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:02 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ja, want anders word je gecanceld en ben je een racist en dat wil niemand, dus ja, dan maar hevig wokemasteren.
Die denkbeelden niet. Getuige deze draad zelf.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:02 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Misschien wordt het op die manier duidelijk dat je gruwelijk veel energie steekt in iemand die zo relevant is als een zandkorrel.
Ah, nu hoor ik schijnbaar ook bij de woke trein.quote:Op woensdag 12 juni 2024 19:54 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat je zo ver door bent geschoten in je intersectionele zienswijze dat het onbestaanbaar is dat mensen andere dan racistische motieven kunnen hebben om tegen A.A. te zijn is het summum van woke.
Dan zijn er ineens types als Sowell en Thomas waar je nog nooit van gehoord hebt, en stort heel dat simplistisch bouwpakket van goedkope pathos in elkaar.
En joh... meen je dat, dat de PVV dat doet? Dat heb ik dan ook pas twaalfduizend keer gezegd: dat die woke fixatie op ras van dezelfde orde is als die van de good ol' racisten. Alles door de lens van ras bekijken. De schedelmeters. Die ik overigens op fok al jaren bestrijd en bestreden heb. Kreeg toen nog volop likes van bepaalde lieden de me thans anathema hebben verklaard. Maar je bent consequent of je bent dat niet.
Je weet dat ik daar reageer op een post van Tijger en dat ik niet zelf ben begonnen over A.A.?quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:09 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Ah, nu hoor ik schijnbaar ook bij de woke trein.
Maar sorry hoor, volgens mij zit jij behoorlijk in je eigen fuik. Wat is in hemelsnaam affirmative action en wie zijn genoemde personen inderdaad?
Over het importeren van Amerikaanse begrippen gesproken.
Mocht je bedoelen dat er blanke mensen zijn die doorschieten in hun diversiteitsdenken zoals Sunny Bergman (geloof ik?) dat ontken ik niet.
Ik vraag me alleen af of die normen en waarden die zij uitdragen nu zo’n enorme impact hebben op ons dagelijks leven. Ik denk het niet eerlijk gezegd. Ik merk er vrij weinig van.
Jawel, de enige plek waar ik de denkbeelden van Gloria Wekker tegenkom is hier op dit forum. Sowieso haalde haar partij wel nul zetels bij de verkiezingen. Zo relevant zijn die denkbeelden.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:05 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Die denkbeelden niet. Getuige deze draad zelf.
Maar het is water naar de zee dragen; zodra het 'humor-uurtje' aanbreekt weet ik dat er voorlopig weer geen zinnige, inhoudelijke bijdrage zal verschijnen. Er is in ieder geval weer met racisme gegooid, dus de target is gehaald.
Geniet ervan! Tijd voor een Jack Daniels (ik drink geen thee) en een sigaar.
Maar ga je er ook nog inhoudelijk op in? Want ik ben nu precies 0,0 wijzer over je precieze bezwaren en hoe deze je dagelijks leven beïnvloeden.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:10 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Je weet dat ik daar reageer op een post van Tijger en dat ik niet zelf ben begonnen over A.A.?
Proost.
Reeds gedaan. En niet alleen vandaag.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:12 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Maar ga je er ook nog inhoudelijk op in? Want ik ben nu precies 0,0 wijzer over je precieze bezwaren en hoe deze je dagelijks leven beïnvloeden.
Omdat je nooit daadwerkelijk concreet wordt.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:13 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Reeds gedaan. En niet alleen vandaag.
Dat dat vervolgens nog leidde tot allerlei denkbeelden over mij ("problemen met homohuwelijk", "problemen met euthanasie", "conservatief") doet me afvragen in hoeverre je leest en in hoeverre je vraag oprecht is.
Oh mijn goedheid...quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:14 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Omdat je nooit daadwerkelijk concreet wordt.
Zucht, je helpt ook niet echt hé…..quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:16 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Oh mijn goedheid...
Nee, inderdaad, ik heb nooit concreet gesteld dat ik voor absolute en radicale gelijkwaardigheid tussen man en vrouw ben, voor rechten van homoseksuelen, geen bezwaren heb tegen euthanasie of abortus; nooit heb ik concreet gesteld dat het beoordelen van mensen op basis van vaststaande eigenschappen i.p.v. gedrag en karakter weerzinwekkend is, of dat nu geschiedt door schedelmeters of de woke-brigade, nooit concreet gesteld dat ik pal sta voor de verzorgingsstaat en de door werknemers verworven rechten...
Echt. De groeten.
En dat is dan weer de schuld van links en immigranten.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:28 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Klopt, guur rechts gaat het eerst nog meer verknallen voor ons
Allerlaatste keer. Sla 'm op of download 'm.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:18 schreef Tomatenboer het volgende:
[..]
Zucht, je helpt ook niet echt hé…..
Dát heb je echt wel duidelijk gemaakt. Daar gaat het dan ook niet om.
Het gaat om je standpunt betreffende “woke”, wat bedoel je daar concreet mee en hoe heeft dat een grote invloed op ons dagelijkse leven?
Echt, wil je het niet begrijpen ofzo?
Niet als men eens een keer goede propaganda tegen extreemrechts gaat maken.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:31 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
En dat is dan weer de schuld van links en immigranten.
Het is al zo vreselijk lang dezelfde onzin... Geen idee wanneer het kwartje eindelijk valt.
Ik denk dat dat bijna niet te doen is. Onzin spuien is tenslotte hartstikke makkelijk, maar al die onzin weerleggen kost ontzettend veel tijd.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:35 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Niet als men eens een keer goede propaganda tegen extreemrechts gaat maken.
Oh dat is zeker wel te doen. Die hele onstrijdbare houding zorgt dat het niet gebeurt.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:36 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ik denk dat dat bijna niet te doen is. Onzin spuien is tenslotte hartstikke makkelijk, maar al die onzin weerleggen kost ontzettend veel tijd.
Hoe stel je je dat voor dan?quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:45 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Oh dat is zeker wel te doen. Die hele onstrijdbare houding zorgt dat het niet gebeurt.
Nou men huurt om te beginnen eens een paar creatieve lui in plus wat mensen die veel weten van communicatie en psychologie. En dat vul je aan met een ideoloog die over de inhoud gaat. En men gaat eens wat middagen brainstormen. En daar komen acties, frames en strategieen uit die uitgeprobeerd gaan worden.quote:
Met flap-overs en stiften?quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:59 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nou men huurt om te beginnen eens een paar creatieve lui in plus wat mensen die veel weten van communicatie en psychologie. En dat vul je aan met een ideoloog die over de inhoud gaat. En men gaat eens wat middagen brainstormen. En daar komen acties, frames en strategieen uit die uitgeprobeerd gaan worden.
Als men nou gewoon eens met zoiets gaat beginnen in plaats van bij voorbaat doen of het niet lukt.
Ik reageer even hierop, want het is onzin van de bovenste plank dat kritiek op immigratie of de radicale islam weggezet wordt als racisme. Mijn persoonlijke ervaring is eerder het tegenovergestelde, achterlijke generalisaties en projecties op deze godsdienst worden volstrekt normaal gevonden. Sterker nog, daar is een partij helemaal groot mee geworden in Nederland - het is nu dus eerder mainstream gedrag. Nuance staat in het verdomhoekje en al helemaal als het gaat om immigratie, de islam of moslims.quote:Op woensdag 12 juni 2024 20:33 schreef EttovanBelgie het volgende:
En zo kun je dus ook alle kritiek op immigratie of de radicale islam wegwuiven: allemaal racisme. En eenmaal racist, is de discussie klaar.
Het verklaart ook waarom er met liefde kritiek wordt gegeven op het Christendom (want 'wit'), maar het allemaal wat genuanceerder ligt bij die andere religie (want 'niet wit').
Het komende kabinet gaat het zo hard verknallen dat rechtsaf slaan verboden gaat wordenquote:Op woensdag 12 juni 2024 20:36 schreef Blastbeat het volgende:
[..]
Ik denk dat dat bijna niet te doen is. Onzin spuien is tenslotte hartstikke makkelijk, maar al die onzin weerleggen kost ontzettend veel tijd.
Ah ja, zeker, maar voor woke - en daar gaat de post om - is Christendom vooral een Europees en dus wit feestje. Het heeft zelfs het hele 'Westerse' denken bepaald, kennelijk. Patriarchaat en al. En uiteraard het bolwerk van conservatisme, vrouwonvriendelijkheid, homohaat en anti-intellectualisme.quote:Op woensdag 12 juni 2024 21:02 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik reageer even hierop, want het is onzin van de bovenste plank dat kritiek op immigratie of de radicale islam weggezet wordt als racisme. Mijn persoonlijke ervaring is eerder het tegenovergestelde, achterlijke generalisaties en projecties op deze godsdienst worden volstrekt normaal gevonden. Sterker nog, daar is een partij helemaal groot mee geworden in Nederland - het is nu dus eerder mainstream gedrag. Nuance staat in het verdomhoekje en al helemaal als het gaat om immigratie, de islam of moslims.
Verder is het Christendom niet 'wit' het is 'wit' gemaakt. Wij zien het graag als iets dat van 'ons' is - een product van het westen. Is ook logisch, want we zoeken graag iets om ons mee af te zetten - of ons te kunnen onderscheiden van de ander. Want 'wij' zijn beter. Een getinte Jezus past niet in het frame 'beter'.
De meeste afbeeldingen van Jezus dateren niet van 0, maar uit een periode dat men prima bekend was met het bestaan van wat donkere of donkergetinte mensen. Dus die verklaring van je lijkt me erg vergezocht. Het verklaart ook niet waarom wij dit nog steeds zo doorvoeren. De juiste verklaring is dat witte mensen zich meer identificeren met een witte Jezus.quote:Op woensdag 12 juni 2024 21:16 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ah ja, zeker, maar voor woke - en daar gaat de post om - is Christendom vooral een Europees en dus wit feestje. Het heeft zelfs het hele 'Westerse' denken bepaald, kennelijk. Patriarchaat en al. En uiteraard het bolwerk van conservatisme, vrouwonvriendelijkheid, homohaat en anti-intellectualisme.
Dan wel.
Afschuwelijk ook die Trump-Evangelicals in ons stiefkindje, de VS.
Dat men Jezus hier afbeeldde als blanke man zal verder eerder gelegen hebben aan het feit dat men in Europa tussen 0 en 1000 nauwelijks kennis van de wereld daarbuiten had en hem afbeeldde zoals men elkaar op straat tegenkwam. Niet direct omdat men zich 'beter wilde voelen' t.o.v. volkeren die ze never nooit in hun leven gezien hadden. In Koptisch Ethiopië was en is hij zwart.
Maar ongetwijfeld vind je bij woke een gewillig oor dat 'Jezus als witte man' ook racisme is. Immers, hier heerst dat idee van 'wij witten' als de beteren.
Soort ingebakken zit dat racisme bij witte mensen, niet, met hun intrinsieke afkeer van tintjes.
Dank ook voor nog een mooi voorbeeld van dat 'enkel nog in ras' kunnen denken; en voor die goede demonstratie van hoe je genuanceerd kunt redeneren
Natuurlijk lijkt die je vergezocht, want je had bij voorbaat al besloten dat er racisme in het spel was. Men wilde zich immers beter voelen, en een "getinte Jezus paste niet in dat frame".quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:10 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
De meeste afbeeldingen van Jezus dateren niet van 0, maar uit een periode dat men prima bekend was met het bestaan van wat donkere of donkergetinte mensen. Dus die verklaring van je lijkt me erg vergezocht. Het verklaart ook niet waarom wij dit nog steeds zo doorvoeren. De juiste verklaring is dat witte mensen zich meer identificeren met een witte Jezus.
De rest van je post is dusdanig onsamenhangend dat ik daar niet op kan reageren.
Klopt, er is ook racisme in het spel. Dat staat helemaal los van de woke-kwestie. Racisme benoemen als racisme moet gewoon kunnen, ook als er een verklaarbare reden is voor racisme.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:19 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Natuurlijk lijkt die je vergezocht, want je had bij voorbaat al besloten dat er racisme in het spel was. Men wilde zich immers beter voelen, en een "getinte Jezus paste niet in dat frame".
Je eigen woorden.
En mijn post is zo onsamenhangend dat je zelf bevestigt wat ik zelf al stelde: men identificeerde zich met de wereld om zich heen, en die was in Europa blank. Reden dat in Ethiopië Jezus zwart werd afgebeeld. En nog.
Verder blijf je vooral bevestigen dat ook jij heel erg bezig bent met die raciale koker; alles moet door die lens.
Dat zeg ik; voor sommigen kan het niet bestaan dat dat niet het geval is. Bij de één is dat Affirmative Action, bij de ander Jezus. Maar het moet en zal met ras van doen hebben.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:23 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Klopt, er is ook racisme in het spel. Dat staat helemaal los van de woke-kwestie. Racisme benoemen als racisme moet gewoon kunnen, ook als er een verklaarbare reden is voor racisme.
Ja, die zijn ook racistisch. Dat tegengaan heeft alleen (nogmaals) weinig met wokeness te maken.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:25 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat zeg ik; voor sommigen kan het niet bestaan dat dat niet het geval is. Bij de één is dat Affirmative Action, bij de ander Jezus. Maar het moet en zal met ras van doen hebben.
Zijn de Kopten overigens ook racistisch met hun 'zwarte Jezus'?
Als ik een film of serie kijk, dan vind ik dat een laag onderzoek naar hoe dingen waren alleen maar een plus is. Als er een historisch realistischer beeld van een karakter ontstaat, dan lijkt dat mij dat eerder een grote plus, dan een woke-punt.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:19 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Natuurlijk lijkt die je vergezocht, want je had bij voorbaat al besloten dat er racisme in het spel was. Men wilde zich immers beter voelen, en een "getinte Jezus paste niet in dat frame".
Je eigen woorden.
En mijn post is zo onsamenhangend dat je zelf bevestigt wat ik zelf al stelde: men identificeerde zich met de wereld om zich heen, en die was in Europa blank. Reden dat in Ethiopië Jezus zwart werd afgebeeld. En nog.
Verder blijf je vooral bevestigen dat ook jij heel erg bezig bent met die raciale koker; alles moet door die lens. Ook Jezus.
Die post is niet onsamenhangend, die post raakt de juiste snaar.
Toen het christendom zich in Europa ontwikkelde waren er geen films of series.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:28 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Als ik een film of serie kijk, dan vind ik dat een laag onderzoek naar hoe dingen waren alleen maar een plus is. Als er een historisch realistischer beeld van een karakter ontstaat, dan lijkt dat mij dat eerder een grote plus, dan een woke-punt.
Koptische Ethiopiërs zijn racisten omdat ze Jezus zwart afbeelden.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:28 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ja, die zijn ook racistisch. Dat tegengaan heeft alleen (nogmaals) weinig met wokeness te maken.
Ook voor hen geldt een kennelijk dusdanige focus op ras - met een heerlijk stukje geschiedvervalsing.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:30 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Koptische Ethiopiërs zijn racisten omdat ze Jezus zwart afbeelden.
De wending die je wist die zou komen.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:34 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ook voor hen geldt een kennelijk dusdanige focus op ras - met een heerlijk stukje geschiedvervalsing.
Hoe men een religieus figuur afbeeld kan prima een gevolg zijn van racistisch denken. Dat hoeft niet altijd zo te zijn, maar dat kan dus wel degelijk.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:30 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Koptische Ethiopiërs zijn racisten omdat ze Jezus zwart afbeelden.
En nee, dat heeft inderdaad niets met woke te maken, hoe men een religieus figuur afbeeldt. Wel de wanstaltige wijze waarop lieden als jij overal graag het R-woord bij slepen. En dat voor iemand die moeite heeft met gebrek aan nuance.
Ja dat kan inderdaad, wanneer die intentie er is.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:35 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Hoe men een religieus figuur afbeeld kan prima een gevolg zijn van racistisch denken. Dat hoeft niet altijd zo te zijn, maar dat kan dus wel degelijk.
Jij poneert e.e.a. stellig, dan kan je wat stelligheid terugverwachten.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja dat kan inderdaad, wanneer die intentie er is.
Toch enigszins wat lof, je krabbelt al wat terug van je stelligheid.
Noem eens iets.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:38 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Jij poneert e.e.a. stellig, dan kan je wat stelligheid terugverwachten.
Precies de post waar ik inhoudelijk op reageerde:quote:
quote:En zo kun je dus ook alle kritiek op immigratie of de radicale islam wegwuiven: allemaal racisme. En eenmaal racist, is de discussie klaar.
Het verklaart ook waarom er met liefde kritiek wordt gegeven op het Christendom (want 'wit'), maar het allemaal wat genuanceerder ligt bij die andere religie (want 'niet wit').
Men vond ander entertainment in o.a. de kruistochten, de heksenverbranding en doden van zwarte katten.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:30 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Toen het christendom zich in Europa ontwikkelde waren er geen films of series.
Voor mij telt alleen een historisch correcte bril, wat dit onderwerp betreft; geen woke bril. Als we Caesar en Toetanchamon redelijk kunnen construeren, dan een Jezusfiguur ook.quote:Woke is verkondigen als empirische zekerheid dat men Jezus wit of zwart maakte omdát men een hekel had aan zwart of wit.
Niet echt, aangezien je volledig negeerde dat dit een post betreft die de woke-ideologie beschrijft.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:40 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Precies de post waar ik inhoudelijk op reageerde:
[..]
Ja, nu.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:43 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Men vond ander entertainment in o.a. de kruistochten, de heksenverbranding en doden van zwarte katten.
[..]
Voor mij telt alleen een historisch correcte bril, wat dit onderwerp betreft; geen woke bril. Als we Caesar en Toetanchamon redelijk kunnen construeren, dan een Jezusfiguur ook.
Je beschrijving van de woke-ideologie klopt gewoon niet op dat punt.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Niet echt, aangezien je volledig negeerde dat dit een post betreft die de woke-ideologie beschrijft.
Maar als je woke-adepten kunt vinden die heel genuanceerd over het christendom spreken, houd ik me aanbevolen.
Tot op heden zien we vooral bijna klaarkomende idealisten omdat ze die laatste drie weigerambtenaars in een sterfhuisconstructie hebben gedrongen en een Amsterdamse PvdA'er een regenboogvlag zien planten in een SGP-dorp maar verdwijnen kritische rapporten over toenemende homofobie in een laatje.
Toelichting?quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:48 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Je beschrijving van de woke-ideologie klopt gewoon niet op dat punt.
Die heb ik gegeven. Woke is niet minder 'streng' richting de Islam dan het Christendom.quote:
Hilarisch.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:52 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Die heb ik gegeven. Woke is niet minder 'streng' richting de Islam dan het Christendom.
Het verschil zit 'm in het feit dat de mensen die kritiek geven op de eerste religie dit a) vaak koppelen aan immigranten en hun komaf b) de kritiek ongericht en ongenuanceerd is. Woke is daar natuurlijk extra allergisch voor.
Weet niet wat daar hilarisch aan is. Maar ik begrijp goed waarom je daar een ander beeld bij hebt. Kwestie van perspectief / perceptie, ben je een christen - of ben je een moslim....quote:
Omdat je in POL zelf kunt waarnemen hoe schamper men op het christendom reageert maar de islam altijd net ietsje 'genuanceerder' benadert.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:55 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Weet niet wat daar hilarisch aan is. Maar ik begrijp goed waarom je daar een ander beeld bij hebt. Kwestie van perspectief / perceptie, ben je een christen - of ben je een moslim....
Dat is doorgaans inderdaad het geval. Het zijn 'de moslims' (generaliseren) of het zijn de (criminele) gedragingen van bepaalde lieden uit migrantengroepen die gekoppeld worden aan religie. Of het is de 'import', want ja - we worden 'geïslamiseerd' door de komst van zoveel buitenlanders.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
En kritiek op die religie is natuurlijk vooral weer ongericht en ongenuanceerd, én gekoppeld aan ras.
Dat kan - en met het benoemen van bepaalde conservatieve elementen is ook niets mis. Ook niet volgens woke. De praktijk leert echter dat bar weinig mensen dat op een fatsoenlijke manier kunnen verwoorden, zonder te vervallen in generalisaties of stereotyperingen richting moslims.quote:Het kan niet liggen aan bepaalde uitermate conservatieve en intolerante denkbeelden die ook in die religie aanwezig zijn. On-mo-gelijk.
Dat lukt ze stukken beter met christenen, inderdaad.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:59 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dat is doorgaans inderdaad het geval. Het zijn 'de moslims' of het zijn de (criminele) gedragingen van bepaalde lieden uit migrantengroepen die gekoppeld worden aan religie. Of het is de 'import', want ja - we worden 'geislamiseerd' door de komst van zoveel buitenlanders.
[..]
Dat kan - en met het benoemen van bepaalde conservatieve elementen is ook niets mis. Ook niet volgens woke. De praktijk leert echter dat bar weinig mensen dat op een fatsoenlijke manier kunnen verwoorden, zonder te vervallen in generalisaties of stereotyperingen richting moslims.
Kritiek op het Christendom kan ongericht en ongenuanceerd zijn. Als we the Lords Resistance Army erbij gaan pakken om vervolgens hun gedrag te extrapoleren naar het Christendom in het algemeen of christenen in het algemeen, ja - dan is dat gewoon achterlijk.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:57 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Omdat je in POL zelf kunt waarnemen hoe schamper men op het christendom reageert maar de islam altijd net ietsje 'genuanceerder' benadert.
Verder speelt religie hierin geen enkele rol; het is een politiek vraagstuk.
Als ik stel dat afkeer van homoseksualiteit absurd is en dat religie geen zak te zoeken heeft in de slaapkamer van private personen, geldt dat voor allebei.
Is kritiek op het christendom overigens ook ongericht en ongenuanceerd?
Ja, want jij bent vrij van enige bias natuurlijk - zeker als het gaat om de Islam.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat lukt ze stukken beter met christenen, inderdaad.
En legio mensen hebben dat heel netjes weten te verwoorden. Ook voor het christendom. Dat die kritiek je niet aanstaat heeft dan ook met je bias te maken, zoals telkenmale weer blijkt.
Dan snap ik wel dat je heel graag wil dat mensen die kritiek hebben op conservatisme binnen de islam beter meteen weggezet kunnen worden als racisten. Scheelt nadenken en zelfreflectie.
Niet mee eens, zowel de gedraging (het afbeelden op een bepaalde manier in al je naïviteit en onschuldigheid) als de intentie erachter kan racistisch zijn.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja dat kan inderdaad, wanneer die intentie er is.
Toch enigszins wat lof, je krabbelt al wat terug van je stelligheid.
En toch schijn jij dan weer wel te snappen dat hele volksstammen, al eeuwen terug, Jezus een blanke hebben gemaakt want dat paste beter in het plaatje.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:05 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ja, want jij bent vrij van enige bias natuurlijk - zeker als het gaat om de Islam.
Jij snapt helemaal niets van wat ik graag wil - ik zie wel een bevestiging van mijn eerdere post. Lekker stereotypering erin gooien. Goed voorbeeld van wat ik bedoel.
Klopt. Maar even inzoomen op de VS.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:45 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja, nu.
En nogmaals: het historisch reconstrueren van de Jezusfiguur is niet woke, claimen dat men hem een bepaalde kleur gaf omdat men onverholen racistisch was is dat wel.
Het kan natuurlijk nooit hebben gelegen aan het feit dat men in die tijd geen foto's of ander accuraat beeldmateriaal had, dat het gros der volkeren eeuwenlang vertoefde op eenzelfde plaats en de wereld om hen heen uitbeeldde zoals zij die beleefde.
Dat de Natives in de Verenigde Staten hun goden roodhuidig kleurden, zelfs NA contacten met blanken en zwarten, zal meer hebben gelegen in dat idee dan in een inherente afkeer van mensen.
Maar dan verliest woke het dader-slachtoffer narratief, en daarmee heft het zichzelf op.
Maar volgens jou zijn 'Whiteness Studies' dan ook een legitieme wetenschappelijke discipline...quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:06 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Niet mee eens, zowel de gedraging (het afbeelden op een bepaalde manier in al je naïviteit en onschuldigheid) als de intentie erachter kan racistisch zijn.
Daarmee classificeer je overigens alleen de gedraging als racistisch en niet de persoon. Tegenwoordig is de discussie echter zo beladen dat het label nog abjecter wordt gevonden dan racisme an sich. Naar mijn mening is dat voornamelijk een retorisch trucje van extreemrechts om de discussie te kapen voordat het begonnen is, maar goed.
Mijn voorouders waren boeren en arbeiders en kwamen hun Brabantse dorp niet uit. Laat staan dat ze in de VS zijn geweest.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:08 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Klopt. Maar even inzoomen op de VS.
- Wat daar met de oorspronkelijke bewoners gebeurd is iets wat tot het moment dat men er echt bij stilstond onvoldoende aandacht gehad.
- Central Park in New York heeft nogal een besmeurde ontstaansgeschiedenis
- Er zijn slaven als beesten behandeld
Dingen die daar blindelings gevierd werden, worden met het bestuderen van onder het tapijt geveegde geschiedenis en het openen van kasten waar de figuurlijke lijken uitrollen mogelijk niet meer blindelings gevierd.
We zijn met deze generatie geen schuldigen van iets wat ver in de tijd terug gaat, maar we mogen wel proberen er voor te staan dat we het beter doen dan onze voorouders.
Dat heeft denk ik voornamelijk te maken met het feit dat het bestaansrecht van moslims als groep in twijfel wordt gebracht en dat van christenen niet. Verder denk ik dat de meeste mensen op links het niet zo hebben op fundamentalistisch denken, of het nou gaat over moslims of christenen.quote:Op woensdag 12 juni 2024 22:57 schreef EttovanBelgie het volgende:
Omdat je in POL zelf kunt waarnemen hoe schamper men op het christendom reageert maar de islam altijd net ietsje 'genuanceerder' benadert.
Je begon over de indianen, daar haakte ik op in.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:09 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Mijn voorouders waren boeren en arbeiders en kwamen hun Brabantse dorp niet uit. Laat staan dat ze in de VS zijn geweest.
Jouw voorouders zijn Amerikanen?quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:10 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Je begon over de indianen, daar haakte ik op in.
Correct, het paste ook beter in hun plaatje. Kunnen we hoog of laag springen, dat is een feit.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:08 schreef EttovanBelgie het volgende:
En toch schijn jij dan weer wel te snappen dat hele volksstammen, al eeuwen terug, Jezus een blanke hebben gemaakt want dat paste beter in het plaatje.
Er is een verschil tussen kritiek en 'kritiek'. Ik heb voldoende uitgelegd wat ik onder dat laatste versta. Een kleine blik op NWS - of op het partijprogramma van de PVV (je weet wel, de grootste partij van dit land) en je weet genoeg.quote:En je snapt ook dat de meeste mensen die kritiek uiten op religie dat doen vanuit duistere, xenofobe motieven.
Dat snap jij allemaal wél.
Jouw voorouders zijn natives?quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:11 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Jouw voorouders zijn Amerikanen?
Wie is 'hun', en hoe weet jij dat precies?quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:12 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Correct, het paste ook beter in hun plaatje. Kunnen we hoog of laag springen, dat is een feit.
[..]
Er is een verschil tussen kritiek en 'kritiek'. Ik heb voldoende uitgelegd wat ik onder dat laatste versta. Een kleine blik op NWS - of op het partijprogramma van de PVV (je weet wel, de grootste partij van dit land) en je weet genoeg.
Nee. Wat heeft dat met de vergelijking te maken in hoe volkeren figuren uitbeelden?quote:
Je refereert naar een post van mij waarin ik reageerde op iemand die poneerde dat de wetenschap pleit voor minder witte mensen. Dat was dus niet zo, de aangehaalde artikelen gingen over een verzameling sociologische waarden en verschijnselen en niet over witte mensen. Ik heb toen bovendien gezegd dat woorden als "minder wit" niet thuishoren in het publieke debat en meer kwaad dan goed doen.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:08 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Maar volgens jou zijn 'Whiteness Studies' dan ook een legitieme wetenschappelijke discipline...
Als radicalisering je onderwerp is. De radicalisering van het katholieke geloof met z’n weinig tolerante praktijken is inmiddels redelijk getemd. Die zijn ergens in de tijd ook best mild gegaan met het laten vallen van gebruiken en tradities. Misschien kun je de wahabisten eens wat bijspijkeren.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:14 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wie is 'hun', en hoe weet jij dat precies?
En mijn kritiek is steeds gericht op het Wahabisme en bijkomende radicalisering, en de lauwe respons erop vanuit dezelfde hoek die overal loopt te blèren dat inclusie en tolerantie zo belangrijk zijn, en waar 'manspreading' een vorm van vrouwenhaat is maar zelfs niqaabs en burqa's gezien worden als 'religieuze en culturele uitingen' die niets met vrouwenonderdrukking van doen hebben.
Nee, ik verwerp de wijze waarop je via allerlei manieren alsnog ergens racisme in wil vinden wanneer dat er niet is. Om dan vervolgens je eigen retorische trucjes toe te passen.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:18 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Je refereert naar een post van mij waarin ik reageerde op iemand die poneerde dat de wetenschap pleit voor minder witte mensen. Dat was dus niet zo, de aangehaalde artikelen gingen over een verzameling sociologische waarden en verschijnselen en niet over witte mensen. Ik heb toen bovendien gezegd dat de term "minder wit" niet thuishoort in het publieke debat en meer kwaad doet dan goed.
Verder zie ik niet hoe dit zich verhoudt met de inhoud van mijn bericht. Maar goed, jij denkt blijkbaar dat je met het woord "woke" en andere van dat soort dooddoeners meteen de discussie naar je toetrekt.
Ik heb nog genoeg kritiek. Kap met die obsessie met wat volwassen mensen uitspoken in hun slaapkamer, laat vrouwen toe tot het priesterambt en schaf het celibaat af.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:20 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Als radicalisering je onderwerp is. De radicalisering van het katholieke geloof met z’n weinig tolerante praktijken is inmiddels redelijk getemd. Die zijn ergens in de tijd ook best mild gegaan met het laten vallen van gebruiken en tradities. Misschien kun je de wahabisten eens wat bijspijkeren.
Die wensen zijn toch ook best wel woke, als het Vaticaan daarin de maat neemt.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:22 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ik heb nog genoeg kritiek. Kap met die obsessie met wat volwassen mensen uitspoken in hun slaapkamer, laat vrouwen toe tot het priesterambt en schaf het celibaat af.
Nee, progressief.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:24 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Die wensen zijn toch ook best wel woke, als het Vaticaan daarin de maat neemt.
https://sc.edu/uofsc/posts/2020/07/conversation_white_jesus.php hier een genuanceerd verhaal hierover.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:14 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wie is 'hun', en hoe weet jij dat precies?
Ik heb niks met het Wahabisme, noch de burqa of niqaab. Verder ben jij je helemaal niet bewust van de strijd die er heerst in Islamitische landen als het gaat om het Wahabisme (waar wij hier lekker de sponsor van zijn, door de petrodollars).quote:En mijn kritiek is steeds gericht op het Wahabisme en bijkomende radicalisering, en de lauwe respons erop vanuit dezelfde hoek die overal loopt te blèren dat inclusie en tolerantie zo belangrijk zijn, en waar 'manspreading' een vorm van vrouwenhaat is maar zelfs niqaabs en burqa's gezien worden als 'religieuze en culturele uitingen' die niets met vrouwenonderdrukking van doen hebben.
Dit klopt alleen als je denkt dat iets alleen racistisch is als het expres en actief wordt gebezigd. Maar dat is niet zo.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:21 schreef EttovanBelgie het volgende:
Nee, ik verwerp de wijze waarop je via allerlei manieren alsnog ergens racisme in wil vinden wanneer dat er niet is.
Uiteraard niet, de kachel moet wel blijven roken.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:26 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Dit klopt alleen als je denkt dat iets alleen racistisch is als het expres en actief wordt gebezigd. Maar dat is niet zo.
Het is toch gewoon logisch? Een politieagent kan daadwerkelijk vooroordelen hebben waar hij zich niet van bewust is en daarnaar handelen zonder het te weten. Dat is echt geen hogere wiskunde.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:27 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Uiteraard niet, de kachel moet wel blijven roken.
Stuur hem snel op cursus.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:35 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Het is toch gewoon logisch? Een politieagent kan daadwerkelijk vooroordelen hebben waar hij zich niet van bewust is en daarnaar handelen zonder het te weten. Dat is echt geen hogere wiskunde.
Progressief zijn is ook discussies die als woke gelabeld worden toestaan. Maar net als in alle tijden komen uit die ideeën plannen en een percentage daarvan sneuvelt en een ander percentage zingt het wat langer uit.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:26 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, progressief.
Ik geloof niet zo in predestinatie, in dat je ras of geslacht of seksuele voorkeur met automatische gebreken dan wel privileges komt.
Het woord 'kan' gebruikte ik alleen om een mogelijkheid aan te geven, als reactie op jouw stelling dat er alleen sprake is van racisme als het expres en gebeurt. Maar nu lijk je daar dus wel terug van te komen.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:36 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Stuur hem snel op cursus.
En wel koddig, academisch gezien. Iets 'kan' zijn. Laten we dat presenteren als zekerheid. Laten we al onze instituten uitrusten met DEI managers die dat 'zou kunnen' komen brengen als Evangelie.
Ik kan niet namens anderen spreken, maar ik denk toch dat het idee erachter is dat we allemaal vooroordelen hebben in enigerlei mate. Zelfs de braafste persoon op aarde heeft die. Met andere woorden: volgens deze denkwijze zijn we allemaal een beetje racistisch. Het gaat erom hoe we ermee omgaan, en inderdaad hoe deze problemen worden opgelost.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:36 schreef EttovanBelgie het volgende:
En dat is mijn grootste bezwaar tegen deze charlatans: de arrogantie ándere mensen bij voorbaat te zien als behept met 'onbewuste' maar uiteraard 'duistere' vooroordelen waar zíj, verlichte geesten die het zijn, verandering in komen brengen met hun intersectionele hocus pocus.
Het is een verdienmodel, meer niet.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:58 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Ik kan niet namens anderen spreken, maar ik denk toch dat het idee erachter is dat we allemaal vooroordelen hebben in enigerlei mate. Zelfs de braafste persoon op aarde heeft die. Met andere woorden: volgens deze denkwijze zijn we allemaal een beetje racistisch. Het gaat erom hoe we ermee omgaan, en inderdaad hoe deze problemen worden opgelost.
Nee, ik geef aan dat je met je 'kan' zelf al aangeeft dat je uitgaat van een hypothese, niet een zekerheid. En op zekerheid is woke gebouwd: men ís racistisch, zelfs 'de meest brave', zoals je zelf al aangeeft. Hoewel de nadruk uiteraard allereerst wel ligt op een bepaalde bevolkingsgroep waar die denkbeelden nu eenmaal wat meer voorkomen vanwege dat omhulsel van ze. Zelfs een hele discipline aan gewijd.quote:Op woensdag 12 juni 2024 23:56 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Het woord 'kan' gebruikte ik alleen om een mogelijkheid aan te geven, als reactie op jouw stelling dat er alleen sprake is van racisme als het expres en gebeurt. Maar nu lijk je daar dus wel terug van te komen.
We kunnen die vooroordelen trouwens redelijk betrouwbaar meten, maar laten we voor het gemak een casus aannemen waarin we het een gegeven feit is.
Nee, dat is gewoon realistisch van "woke". Het alternatief is dat "woke" zichzelf ziet als onaantastbare perfecte wezens die verheven zijn boven de andere mensen. Daar had je ook tegen geageerd, het is dus nooit goed.quote:Op donderdag 13 juni 2024 00:10 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, ik geef aan dat je met je 'kan' zelf al aangeeft dat je uitgaat van een hypothese, niet een zekerheid. En op zekerheid is woke gebouwd: men ís racistisch, zelfs 'de meest brave', zoals je zelf al aangeeft. Hoewel de nadruk uiteraard allereerst wel ligt op een bepaalde bevolkingsgroep waar die denkbeelden nu eenmaal wat meer voorkomen vanwege dat omhulsel van ze. Zelfs een hele discipline aan gewijd.
We zijn allemaal een béétje racistisch, op z'n minst. Ka-ching voor Woke Inc.
De laatste pagina's is geen doorkomen aanquote:Op donderdag 13 juni 2024 07:13 schreef -XOR- het volgende:
Waarom wordt 80% van dit topic gevuld met een discussie over een zeer perifeer fenomeen als woke?
Omdat 'woke' de politiek van de afgelopen 10 jaar volledig gedicteerd heeft. Verreweg de grootste sturende factor van dit land.quote:Op donderdag 13 juni 2024 07:13 schreef -XOR- het volgende:
Waarom wordt 80% van dit topic gevuld met een discussie over een zeer perifeer fenomeen als woke?
Gezien er users zijn die denken dat Gloria Wekker ons land regeert met haar schrijfsels.quote:Op donderdag 13 juni 2024 07:13 schreef -XOR- het volgende:
Waarom wordt 80% van dit topic gevuld met een discussie over een zeer perifeer fenomeen als woke?
De hele discussie gaat er eigenlijk om waarom er verschillen zijn tussen twee tegenpolen en waarom de ene tegenpool niet meer zoals de ander is.quote:Op donderdag 13 juni 2024 09:49 schreef Hexagon het volgende:
Maargoed, een van de redenen dat linkse partijen het lastig hebben is dat ze moeten vechten tegen de beweringen rondom woke. Dus hoe dat gecounterd moet worden is wel een relevante discussie.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |