Als het bij die vraag zou blijven wel.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:36 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Dit is toch gewoon een goede oude whataboutisme.
De Palestijnse kwestie is natuurlijk ijna altijd al een geliefd onderwerp geweest waarvoor links dacht te moeten opkomen. Ook ik, toen ik vroeger links was, steunde de Palestijnen, al kon ik nooit zeggen waarom.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:10 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Jawel hoor.
Het is heel simpel.
Waarom zien we overal in het Westen ineens demonstraties voor dit conflict? Omdat de meeste Palestijnen islamitisch zijn. Dergelijke grootschalige demonstraties voor Darfur, Afghanen in Pakistan, Jemen zien we nergens. Waarom? Omdat dat intra-islamitische aangelegenheden betreffen, en er geen externe boeman aan te wijzen is. Zelfreflectie is onder orthodoxe gelovigen van elke snit onontgonnen gebied.
Maar nu is het Israël. Een buitenstaander. En daar kunnen we alle ellende aan toewijten. Hoeven er geen vervelende discussies gevoerd te worden en kan er gewoon weer met de vinger naar buiten gewezen worden.
Als je soms op fora leest wat voor politiek- en religieus geïnspireerde bagger eruit komt, vermomd als 'Pro-Palestina', waarbij ook altijd nog fijntjes het gehele Westen bij gesleept wordt als schuldige, dan snap je wel dat dit conflict bij de meeste demonstranten leeft om twee redenen:
- Het marxistische en intersectionele denken omtrent het abjecte Westen dat per definitie schuldig is, daarom gaan ook héél progressieve mensen ineens de straat op, nu wel. Darfur, Iran, Jemen... niet interessant.
- Religie: 'broeders en zusters' worden aangevallen en dus sluiten de gelederen zich.
Alleen daarom al is er geen haar op mijn hoofd die eraan denkt met dat soort mensen te gaan 'demonstreren'. Mij te hypocriet.
Dat gaat dus al heel lang terug, hoewel niet heel duidelijk is waarom de Palestijnen precies door links gesteund worden en Israël door rechts.quote:Betrokkenheid met strijd elders is van alle tijden, betoogt David Barnouw. De steun van ‘links’ aan de Palestijnse zaak vindt zijn oorsprong in de zestiger jaren, toen linkse mensen bedachten dat ze moesten opkomen voor ‘onderdrukten’. Er wordt niettemin met twee maten gemeten.
quote:De Vietcong, de Sandinistas en de RAF behoren allemaal tot het verleden, alleen de Palestijnen lijken een laatste groep onderdrukten waar (een deel van) links de handen voor op elkaar krijgt. De Tibetanen of Oeigoeren, om maar een paar onderdrukte groepen te noemen, krijgen een stuk minder of helemaal geen steun. En ook omdat solidariteit tegenwoordig wereldwijd moet zijn, worden de Palestijnen erbij gesleept door BLM of Extinction Rebellion. En dat moet ook laten zien dat je inclusief bent, weliswaar exclusief Joden. Die zijn alleen welkom als ze expliciet afstand nemen van het ‘genocidale, racistische en koloniale Israël’. Bovendien herbergt deze ‘solidariteit met de onderdrukten’ wel erg veel antisemitische onder- en boventonen.
O ja, ‘ From the river to the sea…’ is vergelijkbaar met de kreet uit de jaren zestig: ‘Johnson molenaar’, waarbij toch echt ‘Johnson moordenaar’ werd bedoeld.
Kritiek met drogargumenten zoals (waarom demonstreer je niet voor X en Y) ondermijnt inderdaad demonstraties.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:36 schreef EttovanBelgie het volgende:
Maar kritiek hebben (onderbouwd met argumenten) ondermijnt de demonstraties, dus beter houd je die kritiek voor je.
"Rechts" neemt het "links" nogal kwalijk wel voor A op te komen maar niet voor B, X,Y en Z. Mogen we dan aannemen dat "Rechts" naast op te komen voor B wel voor X,Y en Z opkomt?quote:Op maandag 27 mei 2024 19:39 schreef TAmaru het volgende:
[..]
De Palestijnse kwestie is natuurlijk ijna altijd al een geliefd onderwerp geweest waarvoor links dacht te moeten opkomen. Ook ik, toen ik vroeger links was, steunde de Palestijnen, al kon ik nooit zeggen waarom.
https://jonet.nl/links-en-de-palestijnen-column-david-barnouw/
[..]
Dat gaat dus al heel lang terug, hoewel niet heel duidelijk is waarom de Palestijnen precies door links gesteund worden en Israël door rechts.
[..]
Misschien ook een linkje naar al die rechtse demonstraties voor X,Y en Z.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:43 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
"Rechts" neemt het "links" nogal kwalijk wel voor A op te komen maar niet voor B, X,Y en Z. Mogen we dan aannemen dat "Rechts" naast op te komen voor B wel voor X,Y en Z opkomt?
Stel de stem voor Palastina is een stem tegen het systeem, de stem voor ER is een stem tegen het systeem, een stem tegen het kapitalistische en individualistische westen. Is de stem dan ook niet automatisch een stem tegen het Neo Liberalisme denken wat we dit sinds de jaren 80 hebben? Een hang naar iets anders als consumentisme als grootste goed? Maar ook met morele vraagtekens bij de omgang met de natuur, de omgang met de underdog Palestina en het probleemoplossend vermogen van de politiek met haar neo liberale gereedschapkist (waarom kan ik geen kamer en later een huis krijgen).quote:Op maandag 27 mei 2024 19:10 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Jawel hoor.
Het is heel simpel.
Waarom zien we overal in het Westen ineens demonstraties voor dit conflict? Omdat de meeste Palestijnen islamitisch zijn. Dergelijke grootschalige demonstraties voor Darfur, Afghanen in Pakistan, Jemen zien we nergens. Waarom? Omdat dat intra-islamitische aangelegenheden betreffen, en er geen externe boeman aan te wijzen is. Zelfreflectie is onder orthodoxe gelovigen van elke snit onontgonnen gebied.
Maar nu is het Israël. Een buitenstaander. En daar kunnen we alle ellende aan toewijten. Hoeven er geen vervelende discussies gevoerd te worden en kan er gewoon weer met de vinger naar buiten gewezen worden.
Als je soms op fora leest wat voor politiek- en religieus geïnspireerde bagger eruit komt, vermomd als 'Pro-Palestina', waarbij ook altijd nog fijntjes het gehele Westen bij gesleept wordt als schuldige, dan snap je wel dat dit conflict bij de meeste demonstranten leeft om twee redenen:
- Het marxistische en intersectionele denken omtrent het abjecte Westen dat per definitie schuldig is, daarom gaan ook héél progressieve mensen ineens de straat op, nu wel. Darfur, Iran, Jemen... niet interessant.
- Religie: 'broeders en zusters' worden aangevallen en dus sluiten de gelederen zich.
Alleen daarom al is er geen haar op mijn hoofd die eraan denkt met dat soort mensen te gaan 'demonstreren'. Mij te hypocriet.
Ja, alleen gaf ik wel wat meer argumenten. Daar ga je logischerwijze niet op in.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:39 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Kritiek met drogargumenten zoals (waarom demonstreer je niet voor X en Y) ondermijnt inderdaad demonstraties.
Ja.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:46 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Stel de stem voor Palastina is een stem tegen het systeem, de stem voor ER is een stem tegen het systeem, een stem tegen het kapitalistische en individualistische westen. Is de stem dan ook niet automatisch een stem tegen het Neo Liberalisme denken wat we dit sinds de jaren 80 hebben? Een hang naar iets anders als consumentisme als grootste goed? Maar ook met morele vraagtekens bij de omgang met de natuur, de omgang met de underdog Palestina en het probleemoplossend vermogen van de politiek met haar neo liberale gereedschapkist (waarom kan ik geen kamer en later een huis krijgen).
Tegenover het fenomeen van Free Palestine en ER zien we een sterke hang naar rechts en naar populisme. Degeen die hier op stemt ziet onze regering ook tekortschieten met haar op groei gebaseerde manier van denken. Ze ziet een grote instroom aan migranten ok de benodigde groei in stand te houden en problemen die niet opgelost worden. Er is een hang naar iets anders, naar een nostalgische nationalisme.
Zijn beide verschijnsels geen uitwassen van het zelfde probleem?
Ik reageer vooral op je eeuwige argument dat mensen die demonstreren tegen Israel blijkbaar ook voor ieder ander onrecht zouden hebben moeten demonstreren. Dat is gewoon rookgordijnen trekken om hun punt te willen smoren.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:46 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ja, alleen gaf ik wel wat meer argumenten. Daar ga je logischerwijze niet op in.
Nee, dat is niet het eeuwige argument.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:50 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik reageer vooral op je eeuwige argument dat mensen die demonstreren tegen Israel blijkbaar ook voor ieder ander onrecht zouden hebben moeten demonstreren. Dat is gewoon rookgordijnen trekken om hun punt te willen smoren.
Ik lees dit en daar reageer ik dus op. Omdat ik me stoor aan iedere keer dat turflijstje waar aan iemand moet voldoen om een punt te mogen maken.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:51 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, dat is niet het eeuwige argument.
Maar doe me een lol, Hex. Als je gewoon te lamlendig bent om te lezen wat er staat, reageer dan niet.
quote:Op maandag 27 mei 2024 19:21 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
We hebben banden met een keur aan dubieuze regimes. Wanneer wordt daar tegen gedemonstreerd?
Voor iemand die continue framed en op de persoon speelt is het niet aan jou om dit soort moralistische postjes te schrijven. Of wellicht is dit juist tekenend voor jou. Echt mooi om te zien hoe jij nooit in staat bent een discussie te voeren. Ben het zelden met Etto eens, maar hij voert de discussie echt op een hoger niveau dan jijquote:Op maandag 27 mei 2024 19:25 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Het is dus een klassiek turflijstjes-drogargument. Je mag dus alleen tegen Israel demonstreren als je dat tegen genoeg andere dubieuze regimes doet.
Ik denk dat het voor een heel groot deel valt te verklaren met het feit dat conservatisme en evangelisatie vaak hand in hand gaan, al helemaal in 1948. Israël speelt een cruciale rol in de einde-der-tijden voorspelling van de Bijbel.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:39 schreef TAmaru het volgende:
Dat gaat dus al heel lang terug, hoewel niet heel duidelijk is waarom de Palestijnen precies door links gesteund worden en Israël door rechts.
Je bedoelt een post die na een brede uiteenzetting kwam waar je verder niet op hebt gereageerd?quote:Op maandag 27 mei 2024 19:53 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik lees dit en daar reageer ik dus op. Omdat ik me stoor aan iedere keer dat turflijstje waar aan iemand moet voldoen om een punt te mogen maken.
[..]
Bingo.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:53 schreef Noorse_Kabeltrui het volgende:
[..]
Ik denk dat het voor een heel groot deel valt te verklaren met het feit dat conservatisme en evangelisatie vaak hand in hand gaan, al helemaal in 1948. Israël speelt een cruciale rol in de einde-der-tijden voorspelling van de Bijbel.
Als je betere argumenten hebt. Waarom dan toch iedere keer weer dat drogargument?quote:Op maandag 27 mei 2024 19:54 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Je bedoelt een post die na een brede uiteenzetting kwam waar je verder niet op hebt gereageerd?
Als iemand hier aan het turven is...
Het religieuze? Niet.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:56 schreef Frozen-assassin het volgende:
Ik ben volstrekt niet religieus. Hoe pas ik in dat hokje?
Dat is dan ook niet 'het argument'. En discussie doodslaan? Vergelijk mijn posts even met die van anderen; ik onderbouw waarom ik vind wat ik vind. Als dáár nu eens op gereageerd zou worden, komen we al een stap dichterbij een discussie.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:56 schreef Frozen-assassin het volgende:
Ik ben volstrekt niet religieus. Hoe pas ik in dat hokje?
En ja, Etto, je haalt wel degelijk vaak zelfde drogargument van ja maar waarom niet voor Soedan, Syrie, Oeigoeren enz enz aan. Het slaat gewoon alle discussie dood.
Maar ik demonstreer ook niet voor Soedan of Oeigoeren. En nu? Mag ik niet meer demonstreren voor Palestina?quote:
Die heb ik gegeven, in dit topic, nog geen uur geleden.quote:Op maandag 27 mei 2024 19:56 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Als je betere argumenten hebt. Waarom dan toch iedere keer weer dat drogargument?
tuurlijk mag je dat, vooral omdat het zo goed laat zien hoe hypocriet deugmensen zijnquote:Op maandag 27 mei 2024 19:58 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Maar ik demonstreer ook niet voor Soedan of Oeigoeren. En nu? Mag ik niet meer demonstreren voor Palestina?
Mijn goedheid...quote:Op maandag 27 mei 2024 19:58 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
Maar ik demonstreer ook niet voor Soedan of Oeigoeren. En nu? Mag ik niet meer demonstreren voor Palestina?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |