Great oaks from little acorns grow.quote:Op vrijdag 12 april 2024 18:18 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Het in de fik steken van 1 boek is geen "boeken verbrandingen" , het is het verbranden van 1 boek als protestactie.
quote:Op vrijdag 12 april 2024 18:10 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Ah, leuk. Nietszeggende quotes van onbetekende mensen. Daar ben ik goed in!
[..]
Bron: Steven Weinberg, theoretical physicist.
Bas van Toor.quote:Allememachies
Ja, maar voornamelijk van "ik wil alleen maar mijn geloof belijden" tot "iedereen moet buigen voor de islam". Iets waar het eisen van dit verbod weer een uitstekend voorbeeld van is.quote:Op vrijdag 12 april 2024 18:23 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Great oaks from little acorns grow.
Haatzaaien.quote:
Je hebt kennis genomen van de verkiezingsuitslag en wat voor engnekkenpartij de grootste is geworden? Je snapt dus dat het niet bij 1 boek zal blijven als de horrorcoalitie die nu in de reageerbuis bubbelt, daadwerkelijk op het pluche komt?quote:Op vrijdag 12 april 2024 18:25 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Ja, maar voornamelijk van "ik wil alleen maar mijn geloof belijden" tot "iedereen moet buigen voor de islam". Iets waar het eisen van dit verbod weer een uitstekend voorbeeld van is..
Nee, ik heb gezien dat de PVV de grootste is geworden, dat jij nou weer in een totaal idiote scheldpartij moet verzanden omdat je het niet met ze eens bent maakt wederom weinig indruk.quote:Op vrijdag 12 april 2024 18:27 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Je hebt kennis genomen van de verkiezingsuitslag en wat voor engnekkenpartij de grootste is geworden? Je snapt dus dat het niet bij 1 boek zal blijven als de horrorcoalitie die nu in de reageerbuis bubbelt, daadwerkelijk op het pluche komt?
Artikel 7 van de grondwet is gelukkig erg sterk. Het voorschrijven wat wel en niet mag bij een demonstratie gaat niet (makkelijk) lukken.quote:Op vrijdag 12 april 2024 18:13 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Publiek verbranden van boeken/objecten als een onderdeel van een demonstratie zou een straf op moeten staan (als dat nog niet zo is).
Er is een bepaald soort mens, dat in de regel niet zo sterk in zijn schoenen staat en ook niet overloopt van tolerantie naar andersdenkenden, dat het graag zo wil verwoorden. Maar het blijft natuurlijk kul. Het maakt mij letterlijk niet uit wat jij voor voorwerpen in de fik steekt (zolang het jouw eigen eigendom is), ik zal er geen milliseconde van wakker liggen.quote:Op vrijdag 12 april 2024 18:26 schreef Jed1Gam het volgende:
Haatzaaien.
Dit soort acties, verbranden van objecten met een symbolische waarde, zijn enkel bedoeld om haat, woede en agressie aan te wakkeren, en niet een onderdeel van een vreedzaam protest.
Blijkbaar zijn er veel Nederlanders die daar voor hebben gekozen.quote:Op vrijdag 12 april 2024 18:27 schreef Lord_Vetinari het volgende:
Je hebt kennis genomen van de verkiezingsuitslag en wat voor engnekkenpartij de grootste is geworden?
Deze overwegingen worden pas interessant als er een wetsvoorstel is. In de praktijk worden dit soort wetgevingen vrij neutraal geformuleerd. Je kan niet op basis van een nieuwsartikel aannemen dat het slechts korans zou betreffen.quote:Op vrijdag 12 april 2024 11:39 schreef Gia het volgende:
[..]
Waarom een verbod op specifiek een koranverbranding? Niet op het verbranden van een Bijbel, een torah of een landsvlag. Nee, er moet een verbod komen op het verbranden van een koran.
Onzin, te specifiek. Daarmee maak je de islam belangrijker dan alle andere religies.
Ik zou deze mensen dan een cursus Nederlands aanraden, zodat ze zich beter kunnen uitdrukken.quote:Op vrijdag 12 april 2024 18:53 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Er is een bepaald soort mens, dat in de regel niet zo sterk in zijn schoenen staat en ook niet overloopt van tolerantie naar andersdenkenden, dat het graag zo wil verwoorden. Maar het blijft natuurlijk kul. Het maakt mij letterlijk niet uit wat jij voor voorwerpen in de fik steekt (zolang het jouw eigen eigendom is), ik zal er geen milliseconde van wakker liggen.
Tsja, er is een prijs voor de vrijheden die wij hier in West-Europa in de recente eeuwen voor onszelf hebben gecreeerd. Ik ben niet bereid om daar iets van op te offeren, omdat er een paar reli-fundi's zijn die zichzelf niet kunnen beheersen.quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:10 schreef Jed1Gam het volgende:
Persoonlijk kan het me niet zoveel schelen, maar het leidt alleen maar tot meer onrust, wat uiteindelijk meer geld, tijd, etc. kost.
Hele straten/pleinen bezetten om te bidden vind ik bijv. zeker uitlokking, het zijn gewoon, wij zijn hier de baas, acties.quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:14 schreef FlippingCoin het volgende:
Een boek verbranden is een ernstige vorm van uitlokking, op een snelweg zitten niet.
Pot-ketel. Je zou maar zo'n reli-fundi als Edwin Wagensveld, die zich niet kan beheersen, in je stad hebben als burgermeester, ben je mooi klaar mee.quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:16 schreef Captain_Jack_Sparrow het volgende:
[..]
Tsja, er is een prijs voor de vrijheden die wij hier in West-Europa in de recente eeuwen voor onszelf hebben gecreeerd. Ik ben niet bereid om daar iets van op te offeren, omdat er een paar reli-fundi's zijn die zichzelf niet kunnen beheersen.
Zoals ik al zei, ik zie niet genoeg gronden om fundamentele vrijheden op te geven. Dus, nee.quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:29 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Pot-ketel. Je zou maar zo'n reli-fundi als Edwin Wagensveld, die zich niet kan beheersen, in je stad hebben als burgermeester, ben je mooi klaar mee.
Aangezien ik weinig nut zie van het recht om een Koran te verbranden in het openbaar, heb ik daar zelf geen probleem mee om dat op te geven.
Liever een pragmatische houding in deze, om de simpele ziel tegen zichzelf in bescherming te nemen.
In plaats van de kans op aanslagen maximaal te verhogen, en de inlichtingendiensten/politie nog 3x zoveel werk te verschaffen.
ik volg Denemarken.quote:Op vrijdag 12 april 2024 09:30 schreef ToT het volgende:
[..]
Moet iedere vorm van uitlokking tegen wie dan ook verboden worden?
Waar ben je daar dan mooi klaar mee? Dat er even een hoop as opgeveegd moet worden? Lijkt me niet zo'n drama voor een burgemeester.quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:29 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Pot-ketel. Je zou maar zo'n reli-fundi als Edwin Wagensveld, die zich niet kan beheersen, in je stad hebben als burgermeester, ben je mooi klaar mee.
Aangezien ik weinig nut zie van het recht om een Koran te verbranden in het openbaar, heb ik daar zelf geen probleem mee om dat op te geven.
Liever een pragmatische houding in deze, om de simpele ziel tegen zichzelf in bescherming te nemen.
In plaats van de kans op aanslagen maximaal te verhogen, en de inlichtingendiensten/politie nog 3x zoveel werk te verschaffen.
Als ik agressief word van jouw posts, moet jij dan stoppen met posten?quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:33 schreef sturmpie het volgende:
[..]
ik volg Denemarken.
simpelweg geen zin in ongeregeldheden.
quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:35 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Als ik agressief word van jouw posts, moet jij dan stoppen met posten?
GMTA!quote:Op donderdag 11 april 2024 15:18 schreef ToT het volgende:
[..]
Ik kan dit soort posts niet verdragen.
als ik jou publiekelijk ga beledigen dan kun jij daar aangifte van doen, smaad&laster&belediging etc... dat wordt gezien als misdrijf, niet ?quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:35 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
Als ik agressief word van jouw posts, moet jij dan stoppen met posten?
Welke terreur precies? Voor mij is dat niet bukken, het is een realistisch besluit in de wereld die we vandaag de dag leven (niet een abstracte zwart/wit wereld).quote:Op vrijdag 12 april 2024 19:34 schreef HeatWave het volgende:
[..]
Waar ben je daar dan mooi klaar mee? Dat er even een hoop as opgeveegd moet worden? Lijkt me niet zo'n drama voor een burgemeester.
Ik heb wel een probleem met het opgeven van mijn rechten ten bate van een bewezen totalitaire ideologie die het nergens zo op heeft met mensenrechten. Zal wel extreem rechts zijn ofzo.
Dat is dus gewoon bukken voor terreur, lekkere instelling dan.
Nee, helaas zo werkt het niet.quote:Op vrijdag 12 april 2024 20:04 schreef Jed1Gam het volgende:
[..]
Welke terreur precies? Voor mij is dat niet bukken, het is een realistisch besluit in de wereld die we vandaag de dag leven (niet een abstracte zwart/wit wereld).
Het is ook niet dat ik op een zondag middag denk, nou ik ga eens even lekker openbaar een Koran verbranden voor het stadhuis. Eindelijk eens gebruik maken van mij welverdiende recht, we leven tenslotte in Nederland.
Je weet gewoon dat zulke acties groot uitgemeten worden, gedeeltelijk zorg hij er daar zelf wel voor, door het te promoten bij z'n clubje en daar bovenop de landelijke/wereld media.
Dus iedereen over de hele wereld zal het te horen/ te zien krijgen, bij dit soort acties (net zoals in Zweden). Een actie die in de praktijk natuurlijk weinig voorstelt.
Stel er wordt vanwege die boekverbranding daarna een aanslag gepleegd, dan had je dat in principe kunnen voorkomen. Zo'n Edwin boeit dat niet, die vindt dan waarschijnlijk heel tof, "zie je wel", zijn actie heeft uitwerking.
Als je het vanuit dat oogpunt bekijkt heeft het ook 0,0 met demonstreren te maken, enkel haatzaaien en onrust stoken.
imo, toch wel.quote:
Nee, je snapt het dus gewoon echt niet.quote:Op vrijdag 12 april 2024 20:25 schreef sturmpie het volgende:
[..]
imo, toch wel.
je hebt met media te maken, dat gaat wereldwijd.
kijk naar Zweden, daar was 'n koran verbrand en 'n tijdje later wordt omdat die koran in Zweden werd verbrand 'n buitenlandse Zweedse ambassade aangevallen.
koran verbranden is puur gericht op 't uitlokken van geweld omdat je dan kan zeggen: kijk dan !!!
dat is dus puur uitlokking en dat kan groots uitpakken in 'n negatieve vorm, bijv. aanslagen.
en dan mag je zeggen: het is niet verstandig om dergelijke uitlokking toe te staan, simpelweg vanwege 't feit dat je de islam beledigt en 1,6miljard volgers tegen 't zere been schopt en dan is de kans groot dat 1 van hen 't idee krijgt in de vorm van 'n tegenreactie.
dan kan je zeggen: ja maar, kijk dan hoe agressief ze reageren.
Ja maar, ga je publiekelijk 'n grote groep mensen beledigen dan kan je 'n reactie verwachten.
We hebben liever niet dat je 1,6miljard mensen uitdaagt, snap je ?
doe gewoon normaal, respecteer elkaars religie en houd 't moraal van wederzijds respect hoog.
amen.
(blabla)
"We" hebben liever niet dat mensen die zich achterlijk middeleeuws gaan gedragen en om een futiliteit mensen gaan afmaken hier wonen, yet here we arequote:We hebben liever niet dat je 1,6miljard mensen uitdaagt, snap je ?
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |