Nee, dat is handel, en van mij mogen ze gaan als het daar beter toeven is voor dat bedrijf. Eenmaal in de VS kunnen ze bovendien makkelijk 100% of meer marge gaan vragen voor hun machines, want dat is in de VS niet ongebruikelijk, zeker niet omdat ze monopolist zijn. Dan ook niet gaan klagen dat alle IC's dan een stuk duurder worden die overal in toenemende mate in verwerkt wordenquote:Op maandag 25 maart 2024 22:05 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Precies. Als we een zeer goedlopend bedrijf niet meer gratis geld toewerpen dan gaan ze naar Austin.
Is dat nou verwend gedrag of zelfs afpersing? Volgens jou blijkbaar niet.
Nederlanders zijn duidelijk verwend. In India bedelen ze om een baan die $250 per maand verdient, hier in de NL jagen ze liever de bedrijven de grens over, want als we werkeloos worden trekken we toch wel lekker WW of WIA of wat dan ook.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:05 schreef probeer het volgende:
[..]
Dit dus. Walgelijk die verafgoding van de economie. En dat allemaal op basis van de wankelende redenatie dat als het goed gaat met de economie, het dus ook goed zal gaan met de burgers die deel uitmaken van die economie. Maar wanneer er een belangengroep om geld vraagt wat rechtstreeks burgers zou helpen, krijgen ze keihard nul op rekest.
De economie boven het volk. En de neoliberalen (waaronder de PVV, opdat men zich geen illusies maakt) zagen dat het goed was.
Texas has no state taxes at all.quote:Op maandag 25 maart 2024 21:49 schreef Digi2 het volgende:
[..]
4 Reasons Why Austin is America’s New Silicon Valley
[ afbeelding ]
En waarom gaan ze naar Austin? Omdat ze daar geen state taxes kennen, aldus (het zeer kwalitatieve stuk aangedragen door) Digi2.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:05 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Precies. Als we een zeer goedlopend bedrijf niet meer gratis geld toewerpen dan gaan ze naar Austin.
Is dat nou verwend gedrag of zelfs afpersing? Volgens jou blijkbaar niet.
Dat hij maar zeer trots is op zijn morele armoede. Want tsja, he .. Geld.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:19 schreef Bart2002 het volgende:
Ja dat is "handel" zoals ie beweert. Het is zeer jammer dat onze politieke vertegenwoordigers gevoelig blijken daarvoor. En dus de belangen behartigen van inhalige bedrijven die zonder de toegeworpen "steun" het ook al prima doen. Dat is gewoon een verplaatsing van belastinggeld van arm naar rijk zoals gewoonlijk.
En we zagen samen met Digi2 dat dat goed was...
Nou lachen inderdaad.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:13 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Nee, dat is handel, en van mij mogen ze gaan als het daar beter toeven is voor dat bedrijf. Eenmaal in de VS kunnen ze bovendien makkelijk 100% of meer marge gaan vragen voor hun machines, want dat is in de VS niet ongebruikelijk, zeker niet omdat ze monopolist zijn. Dan ook niet gaan klagen dat alle IC's dan een stuk duurder worden die overal in toenemende mate in verwerkt worden
Als straks de economie plat ligt dan is er helemaal geen belastinggeld meer over om ongelijkheid recht te trekken. Maar ja, beter iedereen arm natuurlijk.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:19 schreef Bart2002 het volgende:
Ja dat is "handel" zoals ie beweert. Het is zeer jammer dat onze politieke vertegenwoordigers gevoelig blijken daarvoor. En dus de belangen behartigen van inhalige bedrijven die zonder de toegeworpen "steun" het ook al prima doen. Dat is gewoon een verplaatsing van belastinggeld van arm naar rijk zoals gewoonlijk.
En we zagen samen met Digi2 dat dat goed was...
Ook jij zegt niet wat je bedoelt in het kader van de OP. Gewoon hun zin geven omdat anders "onze" economie plat gaat?quote:Op maandag 25 maart 2024 22:25 schreef Alov het volgende:
[..]
Als straks de economie plat ligt dan is er helemaal geen belastinggeld meer over om ongelijkheid recht te trekken. Maar ja, beter iedereen arm natuurlijk.
Argentinië en Venezuela hebben het daadwerkelijk gedaan, maar zodra bijna iedereen arm is, schijnen ze daar niet echt gelukkiger van te worden.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:25 schreef Alov het volgende:
[..]
Als straks de economie plat ligt dan is er helemaal geen belastinggeld meer over om ongelijkheid recht te trekken. Maar ja, beter iedereen arm natuurlijk.
Ja leuter er maar omheen. Met irrelevante verwijzingen naar bananenrepublieken.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:32 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Argentinië en Venezuela hebben het daadwerkelijk gedaan, maar zodra bijna iedereen arm is, schijnen ze daar niet echt gelukkiger van te worden.
Lijkt me van belang als Nederland dat ook wil worden.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:33 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ja leuter er maar omheen. Met irrelevante verwijzingen naar bananenrepublieken.
Het lijkt me niet meer dan verstandig om de wensen van het bedrijfsleven aangaande vestigingsklimaat tenminste in achting te nemen, ipv het als irrelevante dreigementen weg te zetten.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:30 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ook jij zegt niet wat je bedoelt in het kader van de OP. Gewoon hun zin geven omdat anders "onze" economie plat gaat?
Het is zo jammer dat men niet ziet dat hun economie niet onze economie is. Dat zijn parallelle universa. Het geld wat in het ene wordt verdiend komt amper in het andere terecht. Die economie is niet iets waar de gewone NL burger beter van wordt. Dus jij ook niet.
Dat zijn toch ook gewoon de zaken waar ze in willen investeren om het aantrekkelijker te maken voor o.a. ASML? Dat en het niet afbouwen van de expatregeling. Waar ik het ook niet mee eens ben trouwens, maar dat valt bij elkaar ook nog wel mee.quote:Op maandag 25 maart 2024 21:42 schreef LXIV het volgende:
[..]
We hebben hier een hele goede infra, prima functionerende rechtsstaat, goed onderwijs, zeer veilig, veel cultuur, etc. Nl is echt AAA
Dat is wat mij tegenstaat aan die topman van ASML. Er is een reden dat dat bedrijf hier staat. Dat lijstje met leuke dingen aan Nederland kost geld. Ik betaal daar graag belasting aan, maar zijn goedbetaalde expats hetzelfde vragen gaat te ver hoor. ASML is ook een bedrijf waar het geld zo snel binnenstroomt dat ze nog niet eens begonnen zijn met letten op de eigen kosten, maar dan wel de rest van Nederland lui en dom noemen.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 07:18 schreef PiyeReloaded het volgende:
[..]
Dat zijn toch ook gewoon de zaken waar ze in willen investeren om het aantrekkelijker te maken voor o.a. ASML? Dat en het niet afbouwen van de expatregeling. Waar ik het ook niet mee eens ben trouwens, maar dat valt bij elkaar ook nog wel mee.
Die bedrijven zijn een spiegel van de bevolking waaruit zij zijn ontsproten en voldoen aan de vraag van rupsjes nooitgenoeg consumenten die een verse Smartphone, groter huis, luxere auto willen, voor een zo laag mogelijke prijs.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 07:33 schreef MichaelScott het volgende:
De aandeelhouders zullen (heel even) dankbaar zijn.
Daarna willen die rupsjes nooitgenoeg nog meer winst ten koste van de samenleving.
Boeren hebben niet de monopoly op primaire levensbehoeftes. Ook zorg, onderwijs, water,quote:Op maandag 25 maart 2024 20:03 schreef halfway het volgende:
Maar de boeren (lees eerste levensbehoefte) moeten weg
quote:Op maandag 25 maart 2024 20:22 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ja? En hoeveel belasting wordt er betaald?
Het gemiddelde salaris van ASML is ¤ 138.000,-, stel elke medewerker maakt gebruik van de 30% regeling (wat natuurlijk niet het geval is) dan betaalt de gemiddelde ASML medewerker belasting over ¤96.600,-. (Noem het maar geen belasting betalen)quote:Op dinsdag 26 maart 2024 07:27 schreef Glazenmaker het volgende:
[..]
Dat is wat mij tegenstaat aan die topman van ASML. Er is een reden dat dat bedrijf hier staat. Dat lijstje met leuke dingen aan Nederland kost geld. Ik betaal daar graag belasting aan, maar zijn goedbetaalde expats hetzelfde vragen gaat te ver hoor. ASML is ook een bedrijf waar het geld zo snel binnenstroomt dat ze nog niet eens begonnen zijn met letten op de eigen kosten, maar dan wel de rest van Nederland lui en dom noemen.
Ben het grotendeels met je eens en tegen directe subsidies was ik ook maar het verbeteren van de infrastructuur en woningmarkt rondom Eindhoven is iets wat al 20 jaar geleden ondernomen had moeten maar toen had de randstad helemaal de prioriteit en hing de rest er nog maar ana dan nu.quote:Op maandag 25 maart 2024 19:53 schreef LXIV het volgende:
Je zou nog ergens subsidies kunnen geven om werkgelegenheid in een regio te stimuleren. Maar rondom Eindhoven worden de problemen eerder juist veroorzaakt door de groei. Olie op het vuur dus.
Ik heb het niet over de werknemers. Ik heb het over het bedrijf zelf.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 09:17 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Boeren hebben niet de monopoly op primaire levensbehoeftes. Ook zorg, onderwijs, water,
wonen (en zullen we voor het gemak ook de sociale voorzieningen erbij scharen) zijn primaire levensbehoefte en deze worden betaald vanuit belastinggeld of kun je indelen onder maatschappelijke kosten.
[..]
[..]
Het gemiddelde salaris van ASML is ¤ 138.000,-, stel elke medewerker maakt gebruik van de 30% regeling (wat natuurlijk niet het geval is) dan betaalt de gemiddelde ASML medewerker belasting over ¤96.600,-. (Noem het maar geen belasting betalen)
Vergelijken we ASML met de tuinbouwsector, (toch een onderdeel van de door @:halfway aangehaalde primaire sector), dan heeft ASML ¤27,6 miljard omzet met 40.000 medewerkers, de tuinbouwsector heeft ¤23,6 miljard omzet met 146.000 FTE. Als je dan in ogenschouw neemt hoeveel inkomen een gemiddelde ASML medewerker verdiend, er van uitgaan dat 21% van de Europese arbeidsmigranten in de tuinbouw werken en een Europese arbeidsmigrant gemiddeld ¤27.000 bruto verdient. Dan denk ik dat we kunnen concluderen dat ook de medewerkers van ASML behoorlijk bijdragen aan onze primaire voorzieningen door belasting te betalen.
Hou toch op met je iedereen-arm-propaganda. Iedereen, dus ook bedrijven, moeten gewoon belasting betalen om voor hun belasting op de maatschappij te compenseren.quote:Op maandag 25 maart 2024 22:25 schreef Alov het volgende:
[..]
Als straks de economie plat ligt dan is er helemaal geen belastinggeld meer over om ongelijkheid recht te trekken. Maar ja, beter iedereen arm natuurlijk.
Heel leuk maar ASML zou dit ook zelf kunnen bekostigen door bijvoorbeeld de TU/e flink te sponsoren.quote:Op maandag 25 maart 2024 21:17 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Heel veel hoogwaardige banen zijn gekoppeld aan ASML en ik vermoed dat de regering daar wel degelijk ramingen van beschikbaar heeft.
o.a.
[..]
ASML betaalt gewoon belasting vanwege de door o.a. de EU en VS overeengekomen minimale effectieve belasting die afgedragen dient te worden. Het lijkt mij vooral te gaan om de expat-regeling en de huisvesting van medewerkers.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:00 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Hou toch op met je iedereen-arm-propaganda. Iedereen, dus ook bedrijven, moeten gewoon belasting betalen om voor hun belasting op de maatschappij te compenseren.
quote:Effective-tax-rate
The effective tax rate represents the share of income that a person or corporation pays after accounting for tax breaks such as credits, deductions and exemptions. Why does this matter? Because it accurately reflects the amount of federal taxes you pay, while your tax bracket may not.
En daar is de volgende neoliberale trope; de mens als homo economicus. En die arme bedrijven zijn dan natuurlijk puur en alleen facilitators.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 07:59 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Die bedrijven zijn een spiegel van de bevolking waaruit zij zijn ontsproten en voldoen aan de vraag van rupsjes nooitgenoeg consumenten die een verse Smartphone, groter huis, luxere auto willen, voor een zo laag mogelijke prijs.
Nederland is nu zo vol dat er woningen bij moeten komen.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:09 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Heel leuk maar ASML zou dit ook zelf kunnen bekostigen door bijvoorbeeld de TU/e flink te sponsoren.
Overigens kan ik mij wel vinden in het verder laten groeien van de TU/e het is daar nu zo vol dat er echt klaslokalen en dergelijke bij moeten komen.
10,2% over gross profit in 2023quote:Op dinsdag 26 maart 2024 09:49 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Ik heb het niet over de werknemers. Ik heb het over het bedrijf zelf.
Zal vast een peulenschilletje zijn.
quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:14 schreef Digi2 het volgende:
[..]
ASML betaalt gewoon belasting vanwege de door o.a. de EU en VS overeengekomen minimale effectieve belasting die afgedragen dient te worden. Het lijkt mij vooral te gaan om de expat-regeling en de huisvesting van medewerkers.
Asml Holding Nv's Annual Effective Tax Rate
[..]
Fractie van het % wat mensen betalen. 38% is de belastingdruk in NL over het inkomen, dit is een kwartquote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:16 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
10,2% over gross profit in 2023
Universal Music Group in 2023.
Heineken 4,1% in 2023.
Dit jaar wordt het huilen voor die bedrijven want per 1-1-2024 zijn die verplicht minimaal effectief 15% af te dragenquote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:19 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Fractie van het % wat mensen betalen. 38%, dit is een kwart
En dan nog janken dat het te veel is.
quote:Minimum corporate taxation in the EU 2024
On 1 January 2024, ground-breaking new EU rules came into effect introducing a minimum rate of effective taxation of 15% for multinational companies active in EU Member States.
The new framework brings greater fairness and stability to the tax landscape in the EU and globally, while making it more modern and better adapted to today's globalised, digital world. The rules, unanimously agreed by Member States in 2022, formalises the EU's implementation of the so-called ‘Pillar 2' rules agreed as part of the global deal on international tax reform in 2021.
Effectief betalen veel mensen zoveel belasting niet vanwege bijv toeslagen zoals HRA, zorgtoeslag, huurtoeslag.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:19 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Fractie van het % wat mensen betalen. 38% is de belastingdruk in NL over het inkomen, dit is een kwart
![]()
quote:Effective-tax-rate
The effective tax rate represents the share of income that a person or corporation pays after accounting for tax breaks such as credits, deductions and exemptions. Why does this matter? Because it accurately reflects the amount of federal taxes you pay, while your tax bracket may not.
Komt op mij over als een combinatie van afgunst en onwetendheid(vooroordelen)quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:25 schreef Nattekat het volgende:
Die negatieve reacties hier, manmanman
Echt van dat volk dat in grotten was blijven wonen omdat huizen bouwen moeite kost.
Dit is natuurlijk heel flauw, ASML is een onderneming en betaald dehalve geen inkomstenbelasting zoals ik dat doe. Of vind je dat ASML ook recht op een uitkering als hun inkomsten dalen?quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:19 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Fractie van het % wat mensen betalen. 38% is de belastingdruk in NL over het inkomen, dit is een kwart
En dan nog janken dat het te veel is.
![]()
Door de heffingskorting en arbeidskorting betaal je in 2024quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:26 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Effectief betalen veel mensen zoveel belasting niet vanwege bijv toeslagen zoals HRA, zorgtoeslag, huurtoeslag.
[..]
| 1 2 3 4 5 6 7 | Inkomen Belasting Percentage ¤ 20.000,- ¤ 387,- 2% ¤ 25.000,- ¤ 709,- 3% ¤ 30.000,- ¤ 2773,- 9% ¤ 35.000,- ¤ 4839,- 14% ¤ 45.000,- ¤ 9399,- 21% ¤ 65.000,- ¤ 19.410,- 30% |
Bedrijven die niet aan de vraag van de consument voldoen kunnen geen winst maken en dat houd je niet lang vol. Dat zowel bedrijven als de overheid samenspannen om die ratrace van oneindige groei te bevorderen en in stand te houden zal ik niet ontkennen. Maar ik ontwaar nog veel te veel rupsje nooit genoeg consumenten i.p.v consuminders.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:15 schreef probeer het volgende:
[..]
En daar is de volgende neoliberale trope; de mens als homo economicus. En die arme bedrijven zijn dan natuurlijk puur en alleen facilitators.
CBS berekeningen zijn natuurlijk complete onzin he...quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:49 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Door de heffingskorting en arbeidskorting betaal je in 2024
[ code verwijderd ]
Maar @:Red_85 betaald 38% belasting, derhalve kunnen we er vanuit gaan dat hij ¤ 100.000,- verdient. Prima salaris denk ik?
Berekening zijn hier gemaakt.
quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:35 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Dit is natuurlijk heel flauw, ASML is een onderneming en betaald dehalve geen inkomstenbelasting zoals ik dat doe. Of vind je dat ASML ook recht op een uitkering als hun inkomsten dalen?
Ik heb het niet over.quote:vvd gelul
Het is droevig gesteld met de kennis t.a.v. de belasting tarieven en effectieve premie en belastingdruk. Het gaat er uiteindelijk om wat er daadwerkelijk in de schatkist terechtkomt na alle toeslagen en aftrekposten om de algemene voorzieningen te bekostigen.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:49 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Door de heffingskorting en arbeidskorting betaal je in 2024
[ code verwijderd ]
Maar @:Red_85 betaald 38% belasting, derhalve kunnen we er vanuit gaan dat hij ¤ 100.000,- verdient. Prima salaris denk ik?
Berekening zijn hier gemaakt.
Zeer goede post. Waar denk je dat de politie, uitkeringen, etc. van betaald wordt? Niet van de inkomstenbelasting van de minimum- tot modaalloners in ieder geval, die kosten alleen maar geld aan toeslagen en zorg.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 09:17 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Boeren hebben niet de monopoly op primaire levensbehoeftes. Ook zorg, onderwijs, water,
wonen (en zullen we voor het gemak ook de sociale voorzieningen erbij scharen) zijn primaire levensbehoefte en deze worden betaald vanuit belastinggeld of kun je indelen onder maatschappelijke kosten.
[..]
[..]
Het gemiddelde salaris van ASML is ¤ 138.000,-, stel elke medewerker maakt gebruik van de 30% regeling (wat natuurlijk niet het geval is) dan betaalt de gemiddelde ASML medewerker belasting over ¤96.600,-. (Noem het maar geen belasting betalen)
Vergelijken we ASML met de tuinbouwsector, (toch een onderdeel van de door @:halfway aangehaalde primaire sector), dan heeft ASML ¤27,6 miljard omzet met 40.000 medewerkers, de tuinbouwsector heeft ¤23,6 miljard omzet met 146.000 FTE. Als je dan in ogenschouw neemt hoeveel inkomen een gemiddelde ASML medewerker verdiend, er van uitgaan dat 21% van de Europese arbeidsmigranten in de tuinbouw werken en een Europese arbeidsmigrant gemiddeld ¤27.000 bruto verdient. Dan denk ik dat we kunnen concluderen dat ook de medewerkers van ASML behoorlijk bijdragen aan onze primaire voorzieningen door belasting te betalen.
De race naar de bodem is internationaal geremd voor bedrijven op 15% effectief. Je kan voor bedrijven bijv binnen de EU dat verhogen naar 20% effectief maar dan weet je zeker dat bedrijven gaan uitvlaggen naar bijv de VS. Die ondergrens van 15% effectief is na langdurig en hard onderhandelen tot stand gekomen en ik zie daar nog weinig opwaarts potentiaal in zitten.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 11:00 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Als we zo gaan doen. ASML krijgt belasting kortingen, subsidies en heeft ook gewoon inkomen. Juist dat is onevenredig belast tov de nominale belastingdruk. Precies het punt waar we over discussieren.
38% of 10% is nog al een verschil. Bedrijven betalen echt veel te weinig belasting in vergelijking met de bevolking.
[..]
Ik heb het niet over.
Als je 20.000 euro verdient betaal je zoals je zelf aan gaf 38% belasting (oftewel 7600 euro), maar je hebt ook recht op algemene heffingskorting en arbeidskorting (3362 en 3367), in totaal betaal je derhalve 387 euro belasting.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:58 schreef Red_85 het volgende:
[..]
CBS berekeningen zijn natuurlijk complete onzin he...
Pas boven de ton betaal je effectief 38% inkomstenbelasting.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 11:00 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Als we zo gaan doen. ASML krijgt belasting kortingen, subsidies en heeft ook gewoon inkomen. Juist dat is onevenredig belast tov de nominale belastingdruk. Precies het punt waar we over discussieren.
38% of 10% is nog al een verschil. Bedrijven betalen echt veel te weinig belasting in vergelijking met de bevolking.
| 1 2 3 4 5 | 16266,89 (bruto loonbelasting)(44.000 x 36,97%) - 2.093 algemene heffingskorting - 5.272 arbeidskorting 8901 (netto loonbelasting) 35099 (netto loon)(44.000 - 8901) |
De Nederlandse staat is economisch groot geworden in de gouden eeuw met vooral omzetbelasting (BTW). Veel efficiënter dan inkomstenbelasting. Ik ben daar dan ook voorstander van om inkomstenbelasting gewoon weer te schrappen, ook voor bedrijven. Kloof tussen arm en rijk kan beter op andere manieren verkleind worden.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 10:00 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
Hou toch op met je iedereen-arm-propaganda. Iedereen, dus ook bedrijven, moeten gewoon belasting betalen om voor hun belasting op de maatschappij te compenseren.
Dat ja. Een cluster van high-techbedrijven creëert serieus welvaart. Graag dat dat gestimuleerd wordt.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 09:17 schreef KaheemSaid het volgende:
Dan denk ik dat we kunnen concluderen dat ook de medewerkers van ASML behoorlijk bijdragen aan onze primaire voorzieningen door belasting te betalen.
Alleen krijg ik nooit echt een goed overzicht van hoeveel % van deze distributiecentra er voor zorgen dat wij kunnen eten, drinken en rotzooi op alibaba/amazon/alibaba kunnen bestellen? Ook Omtzigt hoor ik daar nooit duidelijk over.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 11:21 schreef Pedante_Mansplainer het volgende:
[..]
Dat ja. Een cluster van high-techbedrijven creëert serieus welvaart. Graag dat dat gestimuleerd wordt.
Een cluster distributiecentra (Waalwijk zeg maar) creëert ook welvaart (koopkracht) maar ook enorme maatschappelijke kosten.
Toeslag kan ook hypotheekrenteaftrek zijn.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 11:14 schreef Digi2 het volgende:
[..]
De race naar de bodem is internationaal geremd voor bedrijven op 15% effectief. Je kan voor bedrijven bijv binnen de EU dat verhogen naar 20% effectief maar dan weet je zeker dat bedrijven gaan uitvlaggen naar bijv de VS. Die ondergrens van 15% effectief is na langdurig en lang onderhandelen tot stand gekomen en ik zie daar nog weinig opwaarts potentiaal in zitten.
BTW, 2/3 van de bevolking is afhankelijk van toeslagen, circa 40% van het EU budget gaat naar landbouw.
Tweederde-van-de-nederlanders-ontvangt-toeslag
CBS is de bron van die 38% als je er gewoon even op klikt.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 11:19 schreef KaheemSaid het volgende:
[..]
Als je 20.000 euro verdient betaal je zoals je zelf aan gaf 38% belasting (oftewel 7600 euro), maar je hebt ook recht op algemene heffingskorting en arbeidskorting (3362 en 3367), in totaal betaal je derhalve 387 euro belasting.
Leg mij eens uit wat de CBS hiermee te maken heeft en wat er niet aan klopt?
[..]
Pas boven de ton betaal je effectief 38% inkomstenbelasting.
Bij een modaal inkomen (¤44.000,-) betaal je effectief 20% inkomstenbelasting.
[ code verwijderd ]
Dus wij creeeren daar intellectueel kapitaal en dat gaat dan naar een bedrijf wat dan vervolgens dreigt naar het buitenland te gaan als het niet nog meer krijgt?quote:Op maandag 25 maart 2024 21:17 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Heel veel hoogwaardige banen zijn gekoppeld aan ASML en ik vermoed dat de regering daar wel degelijk ramingen van beschikbaar heeft.
o.a.
[..]
Vandaar de hypocrisie die ik ontwaar t.o.v. bedrijven als het om cadeautjes gaat van de fiscus.quote:Op dinsdag 26 maart 2024 11:52 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Toeslag kan ook hypotheekrenteaftrek zijn.
Dan gaat het hard.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |