Nederland exporteert meer dan het importeert.quote:
quote:Overschot lopende rekening opwaarts bijgesteld
Het Nederlandse overschot op de lopende rekening is ten opzichte van eerdere ramingen bijgesteld met +¤ 43 miljard over 2021 en +¤ 47 miljard over 2022. Hierdoor stijgt het driejaarsgemiddelde van het overschot ten opzichte van het bruto binnenlands product (bbp) over de periode 2020-2022 van 5,6% naar 8,8%. De lopende rekening omvat internationale handel in goederen en diensten, en inkomenstransacties zoals bijvoorbeeld rente, dividend en pensioenuitkeringen.
Het bedrijf wordt met de dag machtiger vanwege de snel stijgende vraag naar A.I. Zolang het in Nederland is, kan dat daarvan profiteren op meerdere manieren.quote:Op maandag 25 maart 2024 20:30 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Als het Nederland is dat die macht heeft hoeven we ook niet bang te zijn voor vertrek toch? Ik zou die macht nemen en een wet toepassen of maken die dat strategisch geopolitiek belang beschermt tegen de race to the bottom spelletjes van die bedrijven.
Maar dat is wat anders dan de economische bijdrage. Als die bedrijven vooral buitenlandse werknemers hebben, buitenlandse klanten hebben en buitenlandse aandeelhouders hebben, hoe verhoudt zich dat dan tot de economie van de Nederlanders?
Robots nemen steeds meer werk over van gewone onderbetaalde werknemers. Die kunnen dan een beter betaalde baan gaan vervullen.quote:Op maandag 25 maart 2024 20:29 schreef torentje het volgende:
[..]
Het enige waar dat soort bedrijven goed in zijn is om het computer, smartphone en smarttv gebruik te ingewikkeld te maken voor gewone onderbetaalde werknemers.
Hoe dan? Al die jaren 80 clichees over de zegeningen van het hier hebben van allerlei bedrijven blijft maar herkauwd worden alsof er niks veranderd is.quote:Op maandag 25 maart 2024 20:44 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Het bedrijf wordt met de dag machtiger vanwege de snel stijgende vraag naar A.I. Zolang het in Nederland is, kan dat daarvan profiteren op meerdere manieren.
Heel veel hoogwaardige banen zijn gekoppeld aan ASML en ik vermoed dat de regering daar wel degelijk ramingen van beschikbaar heeft.quote:Op maandag 25 maart 2024 21:12 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Hoe dan? Al die jaren 80 clichees over de zegeningen van het hier hebben van allerlei bedrijven blijft maar herkauwd worden alsof er niks veranderd is.
quote:Al die bedrijven in de zogeheten 'Brainport' hebben veel technisch geschoold personeel nodig. Daarvoor maakt het kabinet eenmalig 900 miljoen euro vrij en daarnaast nog een kleine honderd miljoen per jaar. Die bedragen zijn bedoeld voor de Technische Universiteit Eindhoven, die daardoor flink kan groeien. Ook mbo- en hbo-opleidingen in de regio krijgen een deel.
En bovendien puur en alleen voor de export ook nog eens.quote:Op maandag 25 maart 2024 20:06 schreef Raw85 het volgende:
[..]
ASML lijkt me iets belangrijker dan de zoveelste boer die zn varkens slacht voor eigen financieel gewin
Grootste vleesexporteur van de EU. Nederland is een waar slachthuis.quote:Op maandag 25 maart 2024 20:39 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Nederland exporteert meer dan het importeert.
[..]
Die "ramingen" zijn flinterdun en boterzacht doorgaans. Net als b.v. de expatregeling. Een zeer slordig "onderzoek" toonde aan dat de belanghebbenden er zeer content mee zijn maar dat de revenuen niet duidelijk zijn.quote:Op maandag 25 maart 2024 21:17 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Heel veel hoogwaardige banen zijn gekoppeld aan ASML en ik vermoed dat de regering daar wel degelijk ramingen van beschikbaar heeft.
o.a.
[..]
ASML is met een marge van 60% meer dan prima in staat om werknemers genoeg te betalen om hen tevreden te stellen. Als ze die expat korting willen compenseren is hun marge nog 55%. Geen enkele reden dus, dit zijn gewoon cadeautjes voor de aandeelhouders ( waaronder ikzelf dus)quote:Op maandag 25 maart 2024 21:17 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Heel veel hoogwaardige banen zijn gekoppeld aan ASML en ik vermoed dat de regering daar wel degelijk ramingen van beschikbaar heeft.
o.a.
[..]
Ik zie zelf een veel betere toekomst voor ASML in Austin Texas. Nederland heeft net zoals Duitsland zijn top achter zich liggen volgens mij.quote:Op maandag 25 maart 2024 21:31 schreef LXIV het volgende:
[..]
ASML is met een marge van 60% meer dan prima in staat om werknemers genoeg te betalen om hen tevreden te stellen. Als ze die expat korting willen compenseren is hun marge nog 55%. Geen enkele reden dus, dit zijn gewoon cadeautjes voor de aandeelhouders ( waaronder ikzelf dus)
Dat is een vals dilemma. Je zou ze dan net als een verwend kind altijd hun zin moeten geven. Want anders....quote:Op maandag 25 maart 2024 21:39 schreef Alov het volgende:
We kunnen nu wel lekker stoer doen, met we hebben die hebberige multinationals niet nodig. Maar als het straks weer eens economisch tegenzit (de terugval komt ALTIJD een keer), dan moet je ook niet klagen dat we geen banen meer kunnen vinden omdat veel bedrijven vaarwel hebben gezegd.
We hebben hier een hele goede infra, prima functionerende rechtsstaat, goed onderwijs, zeer veilig, veel cultuur, etc. Nl is echt AAAquote:Op maandag 25 maart 2024 21:39 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Ik zie zelf een veel betere toekomst voor ASML in Austin Texas. Nederland heeft net zoals Duitsland zijn top achter zich liggen volgens mij.
Wat is bereikt gaat men als vanzelfsprekend beschouwen. Austin Texas is een veel betere vestigingsplaats voor ASML naar mijn idee.quote:Op maandag 25 maart 2024 21:42 schreef LXIV het volgende:
[..]
We hebben hier een hele goede infra, prima functionerende rechtsstaat, goed onderwijs, zeer veilig, veel cultuur, etc. Nl is echt AAA
Erg veel rationele argumenten geef je daar niet voor....quote:Op maandag 25 maart 2024 21:46 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Wat is bereikt gaat men als vanzelfsprekend beschouwen. Austin Texas is een veel betere vestigingsplaats voor ASML naar mijn idee.
4 Reasons Why Austin is America’s New Silicon Valleyquote:Op maandag 25 maart 2024 21:47 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Erg veel rationele argumenten geef je daar niet voor....
Ik lees in principe nooit:quote:Op maandag 25 maart 2024 21:49 schreef Digi2 het volgende:
[..]
4 Reasons Why Austin is America’s New Silicon Valley
In 2016quote:Op maandag 25 maart 2024 21:51 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Ik lees in principe nooit:
1 reden waarom dit en dat of zus en zo
2 redenen waarom dit en dat of zus en zo
3 redenen waarom dit en dat of zus en zo
4 redenen waarom dit en dat of zus en zo
5 redenen waarom dit en dat of zus en zo
6 redenen waarom dit en dat of zus en zo
enz.
Altijd pure clikcbait geschreven door een AI. Totale tijdsverspilling.
ASML zit al in Austin Texas.quote:Op maandag 25 maart 2024 21:46 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Wat is bereikt gaat men als vanzelfsprekend beschouwen. Austin Texas is een veel betere vestigingsplaats voor ASML naar mijn idee.
Geen wonder en daar horen ze thuis, hier is het parels voor de zwijnen aan het worden.quote:Op maandag 25 maart 2024 21:56 schreef Zorro het volgende:
[..]
ASML zit al in Austin Texas.
ASML Austin
201 West Howard Lane, Suite 300
Austin, Texas 78753
United States
+1 512 813 7500
Dit dus. Walgelijk die verafgoding van de economie. En dat allemaal op basis van de wankelende redenatie dat als het goed gaat met de economie, het dus ook goed zal gaan met de burgers die deel uitmaken van die economie. Maar wanneer er een belangengroep om geld vraagt wat rechtstreeks burgers zou helpen, krijgen ze keihard nul op rekest.quote:Op maandag 25 maart 2024 20:28 schreef Bart2002 het volgende:
[..]
Altijd zo walgelijke term dat. Alsof ons land een bedrijf is en als zodanig gerund moet worden.
Vervuiling en overlast op de wegen is het gevolg. En op de woning "markt". De gewone NL inwoner schiet er niet heel erg mee op omdat de revenuen terechtkomen bij een kleine groep die toch al heel rijk is. De schadelijke gevolgen zijn wel voor het gewone volk.
Precies. Als we een zeer goedlopend bedrijf niet meer gratis geld toewerpen dan gaan ze naar Austin.quote:Op maandag 25 maart 2024 21:58 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Geen wonder en daar horen ze thuis, hier is het parels voor de zwijnen aan het worden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |