Livevideo dader Weiteveen. Waarschijnlijk opgenomen na het incident. Eveneens een heftige video van de vermoedelijke vrouw van de vermoedelijke dader.quote:Bij een geweldsincident in het Drentse Weiteveen zijn twee mensen omgekomen. De politie meldt dat er bij
het incident geschoten lijkt te zijn. Een vijftigjarige verdachte uit Klazienaveen is opgepakt.
Het incident gebeurde aan de Bargerweg. De politie kreeg rond 8.45 uur een melding van een geweldsincident.
Volgens RTV Drenthe ging de melding over een auto die op een boom gebotst zou zijn. Al snel zou zijn gebleken dat er meer aan de hand was. Een van de dodelijke slachtoffers lag in de auto, het andere in een woning.
De omgeving is ruim afgezet en hulpverlening is opgestart. De politie doet sporenonderzoek en praat met getuigen.
quote:OM verdenkt 50-jarige man uit Klazienaveen van een dubbele moord in Weiteveen
Nieuwsbericht | 19-01-2024 | 15:15
De rechter-commissaris van de rechtbank Noord-Nederland heeft vandaag besloten dat een 50-jarige man uit Klazienaveen veertien dagen langer vast blijft zitten. Ook zal hij voor observatie worden opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Het Openbaar Ministerie (OM) verdenkt hem van twee moorden. Volgens het OM heeft hij op dinsdag 16 januari 2024 een 38-jarige man en een 44-jarige vrouw in hun woonplaats Weiteveen met voorbedachten rade om het leven gebracht.
Daarbij is volgens het Openbaar Ministerie (OM) excessief geweld gebruikt. Uit onderzoek blijkt dat onder meer op beide slachtoffers is geschoten. De vrouw is van korte afstand doodgeschoten, de man is op meerdere manieren letsel toegebracht. Hij is beschoten, gestoken en geslagen. Van het gebruikte geweld zijn mensen deels getuige geweest, waaronder de zoon van de twee dodelijke slachtoffers.
Alles wijst er op dat de verdachte gebruik heeft gemaakt van meerdere wapens die hij heeft meegenomen naar de plaats van het delict. De verdachte was in het bezit van een wapenvergunning. We onderzoeken welke wapens hij mocht hebben en of die gebruikt zijn bij het incident.
Het OM is ermee bekend dat er een langer lopend conflict ten grondslag ligt aan dit incident, waarbij beide partijen het laatste jaar meerdere meldingen en enkele aangiften hebben gedaan van in hun ogen overlast gevend of strafbaar gedrag door de ander. Gezien het lopende onderzoek kan het OM nu nog niet ingaan op enig detail. Datzelfde geldt voor het onderzoek naar de in beslag genomen wapens en een verstrekte vergunning.
Nogmaals wil het OM benadrukken dat er twee mensen om het leven zijn gebracht die jonge kinderen en andere familieleden achterlaten. Dat heeft grote impact op hen. Het OM vraagt om respectvol om te gaan met de belangen en de gevoelens van de nabestaanden en andere betrokkenen.
quote:Op dinsdag 16 januari 2024 13:16 schreef inslagenreuring het volgende:
De arme man is doorgedraaid. Hoe wanhopig moet je zijn om tot zulke daden over te gaan.
Gaaf land.
De man die op eigen initiatief ging graven naar het lichaam van Willeke Dost en oprichter Steungroep Boeren en Burgers.quote:
Oh die debiel.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:18 schreef RegularOrange het volgende:
[..]
De man die op eigen initiatief ging graven naar het lichaam van Willeke Dost en oprichter Steungroep Boeren en Burgers.
Er zijn in deze reeks toch genoeg users geweest die met de feiten die bekend waren nét iets te graag het oordeeel van de rechter af willen wachten. Het staat niet gelijk aan het rechtvaardigen van een dubbele moord maar met wat we dinsdagmiddag al wisten was het meer zoeken naar een legitieme reden om 2 mensen af te slachten. Alsof er überhaupt een legitieme reden voor zou zijn.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:09 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Volgens mij heeft hier werkelijk nog niemand in deze reeks gezegd dat de dubbele executie gerechtvaardigd is. Wat ik me wel kan voorstellen wat ik uit de verhalen zo concludeer is dat die Sam en Ineke zelf ook niet de meeste leuke mensen waren. Nu zijn ze helaas voor hunzelf tegen een echte idioot opgelopen…
En nog lees ik nergens dat men de moord rechtvaardigt. Dat er bepaalde onderbuikgevoelens heersen, tsja. Die onderbuikgevoelens heersen in alle lagen van de samenleving over bepaalde onderwerpen, ongeacht leeftijd, huidskleur, woonplaats etc. Kan je dus nooit voorkomen.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:17 schreef Caland het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
Bij dit soort pure drekpostst hoefde je niet heel lang te lezen om de ondertoon te vinden.
Precies, niet iedereen die de beweegredenen van die Richard willen weten, staan meteen voor de volle 100% achter zijn keuzes. Zeker hoe meer er bekend wordt, hoe walgelijker zijn daden blijken te zijn geweest!quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:21 schreef Vliegbaard het volgende:
[..]
Er zijn in deze reeks toch genoeg users geweest die met de feiten die bekend waren nét iets te graag het oordeeel van de rechter af willen wachten. Het staat niet gelijk aan het rechtvaardigen van een dubbele moord maar met wat we dinsdagmiddag al wisten was het meer zoeken naar een legitieme reden om 2 mensen af te slachten. Alsof er überhaupt een legitieme reden voor zou zijn.
Het is natuurlijk niet goed te praten, maar [insert het stuk waar men het stiekem goedpraat] meestal afgesloten met ‘dit verhaal kent alleen maar verliezers’ verpakt het meestal mooier dan het is ja.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:22 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
En nog lees ik nergens dat men de moord rechtvaardigt. Dat er bepaalde onderbuikgevoelens heersen, tsja. Die onderbuikgevoelens heersen in alle lagen van de samenleving over bepaalde onderwerpen, ongeacht leeftijd, huidskleur, woonplaats etc. Kan je dus nooit voorkomen.
Als je het in dit topic nodig vind om te vermelden dat je zelf ook zo'n buutnlander zou neersteken dat niets met vergoelijken te maken heeft.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:23 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Ja en wat is nou precies je conclusie?
Als je de profielen van de #FreeRichard roepers op Twitter bekijkt dan valt wel op dat ze veelal in een hoek zitten met veel afkeer van de overheid.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:04 schreef Momo het volgende:
[..]
Online zijn/waren er wel echt veel mensen hoor, vooral omdat het hun confirmation bias bevestigd dat politie en buitenlanders kut zijn.
Je kan ook op elke slak zout leggen hé en overal de racisme kaart voor trekken. Ik concludeer uit die posts niet dat ze de moorden rechtvaardigen. Maae goed jij kijkt er schijnbaar met een ander brilletje naar 👍🏼quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:24 schreef Caland het volgende:
[..]
Het is natuurlijk niet goed te praten, maar [insert het stuk waar men het stiekem goedpraat] meestal afgesloten met ‘dit verhaal kent alleen maar verliezers’ verpakt het meestal mooier dan het is ja.
Er komen gewoon steeds meer mensen bij die hun verantwoordelijkheid als volwassenen niet willen dragen en alles en iedereen behalve zichzelf de schuld van hun eigen problemen geven. Als je iemand moedwillig opzoekt om dood te schieten moet je niet zielig gaan doen alsof die ander de trekker overhaalde.quote:
Is dat een extrapolatie van je eigen gevoelens of hoe moeten we dit interpreteren?quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:24 schreef Cupfighter het volgende:
Als de Pool de dader was geweest was dit topic nog veel groter met rechtse drek
Hahahahahaquote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:26 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
Je kan ook op elke slak zout leggen hé en overal de racisme kaart voor trekken. Ik concludeer uit die posts niet dat ze de moorden rechtvaardigen. Maae goed jij kijkt er schijnbaar met een ander brilletje naar 👍🏼
quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:25 schreef -XOR- het volgende:
Ik las in deze reeks zelfs een post dat de moord voorkomen had kunnen worden als het PVV-Polenmeldpunt nog had bestaan.
Inderdaad, als die Pool maar uit het land gesmeten was had hij ook niet vermoord kunnen worden!quote:Op woensdag 17 januari 2024 00:13 schreef SpaceOddity het volgende:
Wellicht als we nu zoiets als een ''polenmeldpunt'' hadden gehad, dan was dit drama misschien voorkomen kunnen worden.
Oja, daar moest ik dan wel weer een beetje om glimlachen. Maar ik hou dan ook van infantiele dingen.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:25 schreef -XOR- het volgende:
Ik las in deze reeks zelfs een post dat de moord voorkomen had kunnen worden als het PVV-Polenmeldpunt nog had bestaan.
Ah je gaat even elke post waar je iets van vind nog maar eens een keer quoten. Ach, er lopen gekkies op een forum rond. Nou nieuws hoor!quote:
Die hem in grote getallen steunen en dubbele moord proberen te rechtvaardigen (het is de schuld van de politie, het is de schuld van die slachtoffers zelf, alles behalve de dader die daadwerkelijk de trekker overhaalde) en hem een held noemen zijn allemaal pvv/FvD/bbb stemmers uit mijn eigen rechtse cirkels.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:17 schreef Caland het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
Bij dit soort pure drekposts hoefde je niet heel lang te lezen om de ondertoon te vinden.
Denk ik ook. Kijkende dat dit topic al 10 delen heeft zou in dat geval de Fok! server overbelast raken.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:24 schreef Cupfighter het volgende:
Als de Pool de dader was geweest was dit topic nog veel groter met rechtse drek
Polen zijn toch vaak juist rechts?quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:24 schreef Cupfighter het volgende:
Als de Pool de dader was geweest was dit topic nog veel groter met rechtse drek
Weet niet of het per definitie een rechts verhaal is, gewoon types die altijd maar op alles en iedereen boos zijn en eigen falen het liefst mogelijk op anderen willen afschuiven. Meestal wel in de wappie- en/of PVV hoek.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:30 schreef huxley84 het volgende:
[..]
Die hem in grote getallen steunen en dubbele moord proberen te rechtvaardigen (het is de schuld van de politie, het is de schuld van die slachtoffers zelf, alles behalve de dader die daadwerkelijk de trekker overhaalde) en hem een held noemen zijn allemaal pvv/FvD/bbb stemmers uit mijn eigen rechtse cirkels.
Ook veel omgekeerde NL vlaggen.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:25 schreef Leandra het volgende:
[..]
Als je de profielen van de #FreeRichard roepers op Twitter bekijkt dan valt wel op dat ze veelal in een hoek zitten met veel afkeer van de overheid.
Een niet noodzakelijkerwijs uit de omgeving komen.
Ja, toen het nog een bankhangende altijd dronken Pool was...quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:25 schreef -XOR- het volgende:
Ik las in deze reeks zelfs een post dat de moord voorkomen had kunnen worden als het PVV-Polenmeldpunt nog had bestaan.
Ik woon op het platteland, dus dat is voor mij dagelijkse kost, ze zijn niet allemaal wappie, sommigen zijn gewoon boze boer en hebben er niets mee dat de wappies hun "logo" gekaapt hebben.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:33 schreef Harvest89 het volgende:
[..]
Ook veel omgekeerde NL vlaggen.
Het is alleen nog wachten totdat de links extremistische lobby er een rechts extremistisch vreemdelingen haat motief op plakt. Degenen die de overheid de schuld van hun eigen falen geven zijn bij voorbaat vaak rechtse/nationalistische stemmers. Wappie vind ik de megalomanen die denken dat ze de wereld kunnen redden door meer belastingen te betalen, minder te douchen en de kachel lager te zetten. Personen die vinden dat je het recht hebt koelbloedig weerloze mensen te liquideren voor de ogen van hun kinderen om zakelijke conflicten te beslechten zijn het stadium van wappie al ver voorbij en eerder potentiële psychopaten in de maak.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:33 schreef Caland het volgende:
[..]
Weet niet of het per definitie een rechts verhaal is, gewoon types die altijd maar op alles en iedereen boos zijn en eigen falen het liefst mogelijk op anderen willen afschuiven. Meestal wel in de wappie- en/of PVV hoek.
Je bent al aardig op weg om zelf psychotisch te worden zo te lezen.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:59 schreef huxley84 het volgende:
[..]
Het is alleen nog wachten totdat de links extremistische lobby er een rechts extremistisch vreemdelingen haat motief op plakt. Degenen die de overheid de schuld van hun eigen falen geven zijn bij voorbaat vaak rechtse/nationalistische stemmers. Wappie vind ik de megalomanen die denken dat ze de wereld kunnen redden door meer belastingen te betalen, minder te douchen en de kachel lager te zetten. Personen die vinden dat je het recht hebt koelbloedig weerloze mensen te liquideren voor de ogen van hun kinderen om zakelijke conflicten te beslechten zijn het stadium van wappie al ver voorbij en eerder potentiële psychopaten in de maak.
Sowieso 'politie en rechtszaak staat totaal niet in dienst van de samenleving', die doet het vooral heel goed op verjaardagen. Want er is vast wel een oom die een boete heeft gekregen terwijl ie maar net echt 10 minuten op een plek stond waar je niet met je auto mag staan.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:17 schreef Caland het volgende:
[..]
[..]
[..]
[..]
Bij dit soort pure drekposts hoefde je niet heel lang te lezen om de ondertoon te vinden.
Toch is het een gezamelijke haat tegen overheid, politie en media. Soms komt er iemand zeggen dat er niet gespeculeerd mag worden en toen kwam het nieuws naar buiten dat er meerdere vuurwapens waren en zonder eerst te kijken werd meteen de media weer als boeman neergezet. Lekker makkelijk, er werken nogal wat mensen bij overheid, politie en media, dan wijs je altijd een soort van metaforische groep aan, daar heb je geen feiten voor nodig, integendeel zelfs.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:38 schreef Leandra het volgende:
[..]
Ik woon op het platteland, dus dat is voor mij dagelijkse kost, ze zijn niet allemaal wappie, sommigen zijn gewoon boze boer en hebben er niets mee dat de wappies hun "logo" gekaapt hebben.
Hoewel de meesten nu een boerenzakdoek als "logo" hebben, maar dat plaatje kent Twitter niet.
Dus ja, ik zie dat ook wel, maar dat is voor mij niet gelijk wapperdewap, het kan ook nog een boer zijn.
Deze vond ik wel grappig. Beetje de boel omdraaien. Nee, het zijn de gasten die de overheid, media en politie overal de schuld van geven en alle gebeurtenissen in de wereld daarbij betrekken, of het nu iets kleins of groots is.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:59 schreef huxley84 het volgende:
Wappie vind ik de megalomanen die denken dat ze de wereld kunnen redden door meer belastingen te betalen, minder te douchen en de kachel lager te zetten.
Ah, de humorposts worden ook weer serieus opgevat.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:25 schreef -XOR- het volgende:
Ik las in deze reeks zelfs een post dat de moord voorkomen had kunnen worden als het PVV-Polenmeldpunt nog had bestaan.
Ja dus? Een eerste reactie, Poepoequote:
Vind het wel een interessante zaak, gewoon om te zien wat erachter zit. Maar nieuwsgierigheid mag schijnbaar ook niet meerquote:Op woensdag 17 januari 2024 07:19 schreef matthijst het volgende: Wel vreemd dat die Richard dacht dat die gasten hem de hele tijd aan het treiteren waren, maar je in die interviews met omwonenden weinig spannends terugleest. Misschien was die gast zelf het afgelopen jaar wel geobsedeerd met z'n slachtoffers. Woonde niet meer bij z'n vrouw, die er wellicht ook helemaal klaar mee was (zei dat ie het los moest laten, in d'r filmpje). Gast zag opeens overal die lui in: hooibaal in de sloot gegooid door een paar kinderen? "Die klote pool". Glas in het hooi?"Kutpool". Pool hangt camera's op, niet heel gek tegenwoordig. "Ze proberen me te treiteren (misschien stond z'n paardenwei deels op beeld). "Ik laat m'n dochter niet verkrachten, m'n vrouw niet vermoorden". Nee gast, ik ook niet, maar een beetje voorbarig om ze dan maar zelf af te gaan schieten. Denk ook dat er weinig verkrachte dochters en vermoorde vrouwen zijn geweest waarvan de daders dat vantevoren even aan kondigden. "Dinsdagavond, 18:30, paardenweitje, kom ik eerst je vrouw vermoorden en dan je dochter verkrachten. De camera's heb ik al klaar hangen".
Gast had waanideeën lijkt het.
Ja ik ben met je eens dat iets verkeerd opgevat kan worden, maar het gaat nu juist om die snelle conclusies, terwijl twee mensen doden werd gezien als 'ik kan het mij voorstellen'. Hoe kun je iets voorstellen zonder info, alleen afgaand op de dader? Het was voor veel mensen dan ook wishfull thinking en men koppelde het meteen aan alle zogenaamde problemen in Nederland. Dát is nu het probleem. Zo kan ik het ook. Demonstratie tegen een oorlog? Allemaal het land uit! Man legt twee mensen om, Held! (ik zeg niet dat jij het een held vond, maar het laat wel wat zien in Nederland, ondanks dat er zogenaamd nog niet genoeg info was, waar een gezond mens zichzelf de vraag stelt of een dubbele moord in welk geval ook een heldendaad is.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 12:45 schreef matthijst het volgende:
Dat was voordat er meer info bekend was.
Ik opperde dat als Sam een zware crimineel zou zijn en R bedreigde dat dat een verklaring voor zijn gedrag zou kunnen zijn.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 09:35 schreef huxley84 het volgende:
[..]
In het dorp kiezen ze massaal de kant voor Richard, noemen ze zijn daad moedig en voor sommigen is hij zelfs een held omdat hij opkomt voor zijn gezin. Ineke en Sam kunnen maar bij weinig mensen goed doen: "Het zijn écht verschrikkelijke mensen” zegt een man die in dezelfde straat woont.
Lijken van die vreemdelingen haters daar elke immigrant is er een teveel. Er werd hier ook al door sommige gespeculeerd dat die Pool misschien crimineel was en het daarom verdiende. Zo is deze zaak in extreem rechtse cirkels ook geframed dat een bende criminele Poolse immigranten een heilig Nederlands gezin tot wanhoop hebben gedreven en het verdienden om doodgeschoten te worden.
Het was geen goede grap, maar ik las het als grappig bedoeld.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 13:04 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Ik had niet bepaald het idee dat dit een humoristisch bedoelde post was, maar misschien is dit wel zo'n typisch voorbeeld van rechtse 'humor'.
Dit soort posts kunnen wel een indicatie zijn v/d verdere "verhuftering" van de samenleving.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:22 schreef de_boswachter het volgende:
[..]
En nog lees ik nergens dat men de moord rechtvaardigt. Dat er bepaalde onderbuikgevoelens heersen, tsja. Die onderbuikgevoelens heersen in alle lagen van de samenleving over bepaalde onderwerpen, ongeacht leeftijd, huidskleur, woonplaats etc. Kan je dus nooit voorkomen.
Zoals je hier regelmatig ziet bedoel je, waar posters blijkbaar non stop een stel weirdos op Twitter zitten te volgen, of dat soort posts door een algoritme krijgen voorgeschoteld, en dan hier schuimbekkend komen vertellen dat half Nederland zo denktquote:Op zaterdag 20 januari 2024 13:32 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Of mensen die hun mening over de maatschappij vooral baseren op wat ze op Facebook/Sociale media lezen.
Tja, ik begon niet over een Polenmeldpunt.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 13:17 schreef matthijst het volgende:
[..]
Het was geen goede grap, maar ik las het als grappig bedoeld.
En flikker nou eens op met dat rechtse gezwam joh. Vermoeiend.
Zou me niks verbazen als die Sam Richard ook al maandenlang een rechtse rakker noemde, daarom is ie ws geflipt![]()
Precies dit!quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:27 schreef Momo het volgende:
[..]
[..]
Inderdaad, als die Pool maar uit het land gesmeten was had hij ook niet vermoord kunnen worden!
quote:Op zaterdag 20 januari 2024 14:03 schreef cabe0002 het volgende:
[..]
Handelen uit noodweer is niet strafbaar
Al besproken en verworpen.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 14:03 schreef cabe0002 het volgende:
[..]
Handelen uit noodweer is niet strafbaar
Maar als diegene is doorgedraaid dan is het juist slim om even (tijdelijk) de wapens in te leveren.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 11:06 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Niet per definitie.
Het kan ook betekenen dat degene die de aangiften doet gewoon helemaal doorgedraaid is en al aangifte doet als hij de ander überhaupt tegen is gekomen of er weer een berichtje is gekomen over de verborgen gebreken en aanstaande rechtszaak.
Richard, ben jij dat? Heb je internet in je cel? Ga je weer een nieuw huilfilmpje maken binnenkort?quote:Op zaterdag 20 januari 2024 14:03 schreef cabe0002 het volgende:
[..]
Handelen uit noodweer is niet strafbaar
Als jij mij niet bedreigd om mijn familie te verkrachten en te vermoorden, dan is er niks aan de hand hoor.quote:Op zaterdag 20 januari 2024 14:40 schreef KreKkeR het volgende:
[..]
Richard, ben jij dat? Heb je internet in je cel? Ga je weer een nieuw huilfilmpje maken binnenkort?
Oh wacht, ik moet uitkijken met wat ik tegen je zeg anders vermoord je mij straks ook nog
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |