abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_211999896


Crypto?
Bitcoin is het bekendste voorbeeld van cryptocurrency. Bitcoin is bedoeld als peer-to-peer geld, je kan geld (Bitcoin) naar iemand overmaken zonder tussenkomst van een bank. De transactie is pseudoniem en binnen enkele minuten geregeld. Dit gebeurt allemaal door middel van een blockchain. Ook zijn de laatste jaren Layer2 oplossingen populair zoals bijv. Lightning Network. Hiermee kun je instant betalingen doen voor slechts een fractie van de fees die je op de basislaag zou betalen.

Naast Bitcoin zijn er o.a. concurrenten van Bitcoin (bijv. Monero), utility chains (bijv. Ethereum) en memecoins (bijv. Dogecoin). Dit noemen we altcoins, zie bijv. Coingecko voor een impressie. Vele zijn experimenteel en overleven de bearmarkets niet.

Blockchain?
De blockchain kun je zien als een kasboek dat wordt gecontroleerd door iedereen die gebruik maakt hiervan. Je kan in dat kasboek elke transactie zien die ooit heeft plaatsgevonden. De blockchain wordt door heel veel pc's gecontroleerd en is niet achteraf wijzigbaar. Een systeem wat moeilijk te manipuleren is dus. In elk block in de blockchain zitten transacties van coins. Kijk maar eens hier om zelf een kijkje te nemen in zo`n blockchain.

Wie houdt de blockchain bij?
Transacties worden door nodes verzonden naar het netwerk. Een node is een computer die de software van Bitcoin draait. Miners stoppen deze transacties in een blok en als dank krijgen zij hiervoor een beloning. Dit is natuurlijk kort door de bocht; bekijk dit filmpje maar eens voor een uitgebreidere uitleg;


Er zijn tegenwoordig twee verschillende technieken die worden gebruikt om de blockchain bij te houden, namelijk; Proof of Work (PoW) en Proof of Stake (PoS). PoW is een vorm van mining, waarbij de rekenkracht van een computer wordt gebruikt ten dienste van de blockchain. De computer lost als het ware mathematische puzzels op en moet intensief werk (de W in PoW) leveren om transacties te controleren en nieuwe blokken te creëren. Deze inspanningen worden beloond in cryptocurrency. PoS is in principe een vorm van virtuele mining. Des te groter het aantal (stake) van een bepaalde cryptocurrency iemand bezit, des te meer transacties er kunnen worden gevalideerd en des te groter de reward voor de persoon in kwestie. Met andere woorden: Des te meer je bezit, des te meer je zult worden beloond.


Minen levert dus geld op?
Ja. Maar op kleine schaal is het minen van Bitcoin eigenlijk niet meer rendabel door de kosten van aanschaf van hardware, stroomkosten etc. Dit omdat het minen van Bitcoin ook steeds moeilijker wordt en er veel concurrentie is. Wellicht als Bitcoin in de toekomst nog veel meer waard word dat het weer rendabel wordt. Het minen van sommige altcoins op kleine schaal kan wel rendabel zijn, helemaal met wellicht een prijsstijging in het verschiet.

En wat zijn de verschillen tussen Bitcoin en verschillende altcoins?
Satoshi Nakamoto zocht een vorm van bescherming tegen centrale banken. Vanaf de jaren 70 waren cyberpunks al op zoek naar zoiets. Met Bitcoin is die oplossing er gekomen. Doordat de software open-source is kan het makkelijk gekloond worden. Dit gebeurde in de eerste jaren dan ook. Later begonnen bedrijfen en individuen andere voordelen te zien in blockchain en zijn daar op door gegaan. Sommige zullen je vertellen dat geld (dus Bitcoin) de enige usecase voor blockchain is, andere zullen je vertellen dat het de oplossing voor alles is. Echter het grootste verschil zit hem in decentraliteit. Bitcoin is tot op heden nog de enige decentrale cryptocurrency. Daarom is Bitcoin veilig voor vele attack factors. Dit betekend niet dat het gebruik van Bitcoin zonder risico is! DYOR (Do Your Own Research)!



Oké. Hoe kom ik aan cryptocurrency?
Cryptocurrency kun je kopen via brokers of via een exchange. De laatstgenoemde is eigenlijk een soort AEX maar dan alleen voor cryptocurrency. Kopen via een exchange is meestal goedkoper dan het kopen van een broker. Dit omdat je nu geen tussenpersoon hebt maar rechtstreeks van een andere gebruiker koopt.

En hoe sla ik mijn digitale geld nu veilig op?
In een wallet. En dat kan op verschillende manieren en plekken, elk met zijn eigen voor en nadelen.
Je kan het in je wallet op een exchange bewaren maar de geschiedenis heeft geleerd dat dit niet altijd een goed idee is. Je kan bij je wallet door middel van een private key, alleen hiermee kun je transacties doen. Omdat de exchange jouw private key beheerd kan de eigenaar van die exchange er in theorie dus met al het geld vandoor gaan. Google maar eens op 'mt. Gox' voor een voorbeeld.

Wil je dagelijks handelen met crypto dan is het handiger om je coins op een exchange te laten. Koop je ze voor de lange termijn dan kun je het beter opslaan in een ander soort wallet.

Wallet? Offline wallet? Hardware wallet? Paper wallet? Wat?
Een wallet komt in verschillende vormen. Je kan een walletprogramma voor desbetreffende coin installeren op je pc/laptop/telefoon/tablet en daar je coin in opslaan. Daarnaast zijn er ook hardware wallets te koop zoals de Trezor of de Nano Ledger.

Bewaar je private key (seed) ten allen tijde goed! Dit is je backup om je wallet te restoren. Vul deze ook nergens anders in dan in je wallet. Twijfel je hoe je precies je wallet moet restoren? Stel je vraag in het n00b-topic.

Probeer closed-source wallets te vermijden. Dit zijn Wallets die zijn gemaakt door een partij die niet in eerste instantie bij het team zit dat desbetreffende coin heeft ontwikkeld. Het verleden heeft uitgewezen dat hier nog wel eens misbruikt van is gemaakt.

En wat zorgt er nou voor dat een coin waarde krijgt?
De markt bepaalt de waarde van een coin. Hoe meer mensen er heil in zien, hoe meer het waard wordt.

Maar nu even serieus, ik snap er nog steeds niks van! Hoe kan ik kopen?
Bekijk hier stap voor stap handleidingen: BTC / [N00B] Crypto beginnerstopic #6 Voor al je kleine en grote vragen

Afkortingen en jargon
FOMO - Fear of missing out - Paniekreactie omdat een coin opeens erg veel in waarde stijgt. Paniekaankoop.
FUD - Fear, uncertainty, doubt. Op het moment dat er angst en onzekerheid in de markt zit dan gaan vaak veel mensen hun geld omzetten naar fiat. Dit zorgt voor een dalende trend of crash in de markt.
ICO - Initial Coin Offering. Een nieuwe munt wordt geïntroduceerd. Hier is geld voor nodig. Vroege investeerders kunnen in een ICO investeren in de hoop dat de munt daarna een veelvoud waard wordt.
Fee - Om een transactie te doen moet er fee worden betaald. Dit is een bedrag dat ervoor zorgt dat jouw transactie in behandeling wordt genomen. Sommige exchanges rekenen ook fee om uit te laten betalen.
Hodlen - Je cryptomunten altijd houden (holden).
Holden - Holden is ook traden, alleen zit er meer tijd tussen.

Exchanges;
Kraken - Betrouwbare exchange
Binance - Chinese exchange met een groot aanbod van crypto
BL3P - Nederlandse Bitcoin exchange, zelfde partij als broker Bitonic
Bitvavo - Nederlandse exchange met een ruim aanbod van crypto

Bedrijven waar je crypto kan kopen buiten een exchange om?
Bitonic
BTC Direct
Satos

Bitcoin block explorers
Mempool.space
Blockchain.info

Crypto koersen
Preev simple bitcoin price
CoinGecko - Cryptocurrency Prices and Market Capitalization
Cryptodashboard.io - Lichtgewicht versie van Coinmarketcap met auto refresh
cryptowat.ch - Live koersen van de belangrijkste exchanges
Agrr - Trades en koers van de grootste exchanges.

Gedetailleerde crypto statistieken
fork.lol
coin.dance
Statoshi.info
Cryptocurrency Mining Profitability
BitcoinWisdom.com

Crypto nieuws
Bitcoin Magazine (NL)
Bitcoin.nl (NL)
Bitcoin Magazine
Coindesk
CoinTelegraph
/r/CryptoCurrency
/r/Bitcoin

Informatie
Bitcoinstart (NL)
BTCWiki (NL)
Bitcoin Information & Resources

Podcasts:
Beginnen met Bitcoin (NL)
Satoshi Radio (NL)
Cryptocast (NL)

Boeken:
Ons Geld is Stuk
De Bitcoin Standaard
De Fiat Standaard
Gelaagd geld

Bitcoin en belastingaangifte
Bitcoin als vermogen: box 3
Het bezit van bitcoin en andere crypcurrencies wordt gezien als vermogen. Vermogen moet worden opgegeven in box 3.

De waarde die u opgeeft is de waarde (in euro's) van uw cryptovaluta op 1 januari van het fiscale jaar. Bij uw belastingaangifte over het jaar 2016, geeft u dus aan hoeveel uw cryptocurrencies op 1 januari waard waren. Wij adviseren u om altijd al uw cryptocurrencies op te geven, ook als het om kleine bedragen gaat. Immers kan uw portfolio in een jaar sterk in waarde stijgen, als u het niet eerder heeft opgegeven dan kampt u in de toekomst wellicht met een voor de belastingdienst onverklaarbaar vermogen.

Voor meer informatie kunt u kijken op de website van de Belastingdienst.

DISCLAIMER:
Cryptocurrency is een erg jonge en volatiele markt. Nog meer dan voor elke andere markt geldt hier dat je je goed moet inlezen en investeer enkel geld dat je kan missen. Don't invest recklessly.
Vakman pur sang
  Moderator vrijdag 12 januari 2024 @ 07:50:35 #2
56843 crew  onlogisch
Forumbeest
pi_212000448
Recordhouder aantal posts op één dag.
4045
onlogisch
pi_212000677
Vakman pur sang
  Moderator vrijdag 12 januari 2024 @ 08:36:17 #4
56843 crew  onlogisch
Forumbeest
pi_212001552
quote:
50.000 euro geven aan iemand die je minimaal 25% rendement belooft :')
pi_212004285
quote:
Heeft het vast in 1 of andere shitcoin gestouwd.
pi_212004625
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 januari 2024 10:16 schreef Lichtloper het volgende:

[..]
50.000 euro geven aan iemand die je minimaal 25% rendement belooft :')
Als ik uberhaupt geloven dat iemand 25% rendement zou kunnen behalen zou ik denken: waarom is ie zelf dan niet al miljardair? Gaat vrij makkelijk als je elke week 25% rendement behaalt en altijd alles inzet (exponentiele groei).
pi_212004690
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 januari 2024 14:43 schreef ThijsTH het volgende:

[..]
Als ik uberhaupt geloven dat iemand 25% rendement zou kunnen behalen zou ik denken: waarom is ie zelf dan niet al miljardair? Gaat vrij makkelijk als je elke week 25% rendement behaalt en altijd alles inzet (exponentiele groei).
Ja precies, zelfde als met van die zakenmannetjes die zogenaamd supersuccesvol zijn maar wel een cursus aan je willen verkopen
pi_212006389
Hoe staat het met je gokje @onlogisch
  vrijdag 12 januari 2024 @ 19:30:59 #12
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_212007000
Bitcoin crashed. :)
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
  Moderator vrijdag 12 januari 2024 @ 20:14:45 #13
56843 crew  onlogisch
Forumbeest
pi_212007682
quote:
1s.gif Op vrijdag 12 januari 2024 18:19 schreef Wereldgozer het volgende:
Hoe staat het met je gokje @:onlogisch
AVAX al een tijdje geleden verkocht maat. Nu VUISTDIEP in Solana
Recordhouder aantal posts op één dag.
4045
onlogisch
pi_212008375
quote:
7s.gif Op vrijdag 12 januari 2024 19:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Bitcoin crashed. :)
quote:
7s.gif Op vrijdag 12 januari 2024 19:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Bitcoin crashed. :)
Vakman pur sang
pi_212009109
quote:
7s.gif Op vrijdag 12 januari 2024 19:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Bitcoin crashed. :)
Hij is rap omlaag aan het gaan idd 🤓
  vrijdag 12 januari 2024 @ 23:15:05 #16
46906 Brave_Sir_Robin
He bravely ran away
pi_212009155
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 januari 2024 23:09 schreef Wouter2006 het volgende:

[..]
Hij is rap omlaag aan het gaan idd 🤓
Ja nondeju, dat stond niet in de folder.
Galantly he chickened out...
The tale of Sir Robin: http://www.youtube.com/watch?v=BZwuTo7zKM8
pi_212009236
Sell the news.
pi_212012191
quote:
0s.gif Op vrijdag 12 januari 2024 23:22 schreef Cilantro het volgende:
Sell the news.


https://www.nu.nl/economi(...)-bitcoinfondsen.html

[ Bericht 17% gewijzigd door Lospedrosa op 14-01-2024 13:11:44 ]
Vakman pur sang
pi_212033150
SOL shitcoin manie *O*
  maandag 15 januari 2024 @ 08:55:22 #20
139324 Plots
Luctor et Emergo
pi_212034524
Deze flywheel gaat het internet breken.



(Mid cap LT hold)
pi_212054162
Kun je op Kucoin makkelijk Euros toevoegen aan je account bijv via ideal. En gaat dit dan snel of laten ze je gerust een paar dagen wachten?

Na vorige week lijken alle bekende crypto alleen maar te zakken. Op de memecoins na. Is dit de januarie-dip?
  Moderator dinsdag 16 januari 2024 @ 19:47:22 #22
18653 crew  D.
pi_212054453
quote:
1s.gif Op dinsdag 16 januari 2024 19:34 schreef Rabbi-Goldstein het volgende:
Kun je op Kucoin makkelijk Euros toevoegen aan je account bijv via ideal. En gaat dit dan snel of laten ze je gerust een paar dagen wachten?

Na vorige week lijken alle bekende crypto alleen maar te zakken. Op de memecoins na. Is dit de januarie-dip?

Volgens mij staat dat er (vrijwel) gelijk op.

Maar, je zult wel eerst KYC moeten doen, en dat kan wellicht even duren.

edit: heb het even nagekeken, omdat de laatste keer dat ik dat deed KYC nog niet verpicht was op Kucoin, maar ik zie nu dat je toestemming moet geven om hen jouw rekeninggegevens in te laten zien. Dat gaat me wat ver lijkt me.

[ Bericht 12% gewijzigd door D. op 16-01-2024 20:07:16 ]
  Moderator dinsdag 16 januari 2024 @ 20:08:55 #23
18653 crew  D.
pi_212054922
En nee, niet per se januari-dip, maar in de aanloop naar de ETF's hebben we behoorlijke stijgingen gezien, dus dit is een nodige correctie :Y
pi_212055598
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 januari 2024 20:08 schreef D. het volgende:
En nee, niet per se januari-dip, maar in de aanloop naar de ETF's hebben we behoorlijke stijgingen gezien, dus dit is een nodige correctie :Y
Wat bedoel je nodige correctie?
  Moderator woensdag 17 januari 2024 @ 08:15:57 #25
56843 crew  onlogisch
Forumbeest
pi_212059597
quote:
0s.gif Op dinsdag 16 januari 2024 20:47 schreef aTypisch het volgende:

[..]
Wat bedoel je nodige correctie?
1 BITCOIN = 1 BITCOIN
Recordhouder aantal posts op één dag.
4045
onlogisch
pi_212088379
Kun je crypto van Bitvavo of Finst naar een buitenlandse exchange sturen. Zoals Binance of gate.io?

Zijn er ook nadelen zoals kosten per transactie of wordt dit verboden?

[ Bericht 45% gewijzigd door Rabbi-Goldstein op 19-01-2024 11:38:43 ]
  Moderator vrijdag 19 januari 2024 @ 12:25:37 #27
18653 crew  D.
pi_212089678
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 januari 2024 10:55 schreef Rabbi-Goldstein het volgende:
Kun je crypto van Bitvavo of Finst naar een buitenlandse exchange sturen. Zoals Binance of gate.io?

Zijn er ook nadelen zoals kosten per transactie of wordt dit verboden?
Ja, uiteraard, al zou ik het niet naar Binance sturen omdat ‘wij Nederlanders’ het er niet meer af mogen/kunnen halen.

Transactiekosten is afhankelijk van welke crypto; btc en eth zijn bijvoorbeeld relatief duur.
pi_212095838
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 januari 2024 12:25 schreef D. het volgende:

[..]
Ja, uiteraard, al zou ik het niet naar Binance sturen omdat ‘wij Nederlanders’ het er niet meer af mogen/kunnen halen.

Transactiekosten is afhankelijk van welke crypto; btc en eth zijn bijvoorbeeld relatief duur.
Hai D. Via deze weg hoef ik geen dagenlange KYC door te gaan op bijv coinbase denk ik. Of 5 dagrn wachten tot mijn SEPA transactie is voltooid met hoge fooikosten (5%) er bovenop. Heb ik dit correct?
pi_212095873
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 januari 2024 20:43 schreef Rabbi-Goldstein het volgende:

[..]
Hai D. Via deze weg hoef ik geen dagenlange KYC door te gaan op bijv coinbase denk ik. Of 5 dagrn wachten tot mijn SEPA transactie is voltooid met hoge fooikosten (5%) er bovenop. Heb ik dit correct?
Je kunt je geld ook naar mij overmaken. Reken maar 2% transactiekosten
Op dinsdag 23 april 2024 10:41 schreef Solotovski het volgende:
Jij bent het zonnetje!!!
  Moderator vrijdag 19 januari 2024 @ 20:51:38 #30
18653 crew  D.
pi_212095970
quote:
0s.gif Op vrijdag 19 januari 2024 20:43 schreef Rabbi-Goldstein het volgende:

[..]
Hai D. Via deze weg hoef ik geen dagenlange KYC door te gaan op bijv coinbase denk ik. Of 5 dagrn wachten tot mijn SEPA transactie is voltooid met hoge fooikosten (5%) er bovenop. Heb ik dit correct?
Als je al een geverifieerd account bij Bitvavo hebt dan kun je gelijk aan de slag.

Ik heb even gekeken, ik heb laatst ADA verstuurd, kosten waren 0.2 ADA
  Forum Admin vrijdag 19 januari 2024 @ 21:36:08 #31
54263 crew  Pharkus
eeuwig vader, deeltijd autist
pi_212096508
quote:
1s.gif Op vrijdag 19 januari 2024 10:55 schreef Rabbi-Goldstein het volgende:
Kun je crypto van Bitvavo of Finst naar een buitenlandse exchange sturen. Zoals Binance of gate.io?

Zijn er ook nadelen zoals kosten per transactie of wordt dit verboden?
Gate.io zijn we als Nederlanders ook niet meer welkom.
Een vel leeg papier kan altijd nog een mooie tekening worden.
  zaterdag 20 januari 2024 @ 17:31:09 #32
19297 stinkie
Homo Tampeloeris Collosalus
pi_212105215
Iemand wel eens plu naar een Exchange gestuurd om te wisselen voor ETH ?
Dat wat gij niet wilt dat u geschiedt, doe dat een ander aan, voor hij het ziet
  zaterdag 20 januari 2024 @ 17:49:36 #33
104963 ETA
European Travel Author
pi_212105365
quote:
1s.gif Op zaterdag 20 januari 2024 17:31 schreef stinkie het volgende:
Iemand wel eens plu naar een Exchange gestuurd om te wisselen voor ETH ?
alleen nog maar van plutus account naar mijn metamask. Kost 7,50 en duurt paar dagen.

metamask naar een exchange zal wel redelijk standaard gaan.
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
pi_212134628
Exchange zegt 'je kunt maar x euro van deze coin kopen'. Ik krijg een max bedrag in Euro dat ik ksn omzetten. Hebben ze dan geen voorraad?

[ Bericht 70% gewijzigd door Rabbi-Goldstein op 22-01-2024 20:52:40 ]
  Moderator maandag 22 januari 2024 @ 20:59:52 #35
18653 crew  D.
pi_212135008
quote:
1s.gif Op maandag 22 januari 2024 20:33 schreef Rabbi-Goldstein het volgende:
Exchange zegt 'je kunt maar x euro van deze coin kopen'. Ik krijg een max bedrag in Euro dat ik ksn omzetten. Hebben ze dan geen voorraad?
Heb je meer euro's beschikbaar dan het maximale bedrag wat ze aangeven?
  dinsdag 23 januari 2024 @ 12:48:23 #36
172669 Papierversnipperaar
Cafeïne is ook maar een drug.
pi_212139811
quote:
7s.gif Op vrijdag 12 januari 2024 19:30 schreef Papierversnipperaar het volgende:
Bitcoin crashed. :)
Free Assange! Hack the Planet
[b]Op dinsdag 6 januari 2009 19:59 schreef Papierversnipperaar het volgende:[/b]
De gevolgen van de argumenten van de anti-rook maffia
pi_212140476
quote:
Mooi zo vlak voor mijn salaris *O*
Don't worry about the future. Or know that worrying is as effective as trying to solve an algebra equation by chewing bubble gum.
pi_212140734
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 januari 2024 13:56 schreef over_hedge het volgende:

[..]
Mooi zo vlak voor mijn salaris *O*
Zal nog wel verder zakken ;)
pi_212141267
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 januari 2024 14:19 schreef Wouter2006 het volgende:

[..]
Zal nog wel verder zakken ;)
pics van je shortpositie?
pi_212141935
quote:
14s.gif Op dinsdag 23 januari 2024 15:03 schreef aTypisch het volgende:

[..]
pics van je shortpositie?
Ik had voor paar honderd euro BTC gekocht in 2021 (verkeerde moment/fomo/hyp) en heb ze twee weken geleden verkocht toen ik een beetje winst had, omdat ik wil stoppen met crypto maar niet met verlies. Nadat ik het verkocht had is de koers 7000 euro gezakt.
Vanuit mijn glazen boel zie ik hem nog wel verder zakken maar ga het niet meer kopen.
pi_212142001
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 januari 2024 16:00 schreef Wouter2006 het volgende:

[..]
Ik had voor paar honderd euro BTC gekocht in 2021 (verkeerde moment/fomo/hyp) en heb ze twee weken geleden verkocht toen ik een beetje winst had, omdat ik wil stoppen met crypto maar niet met verlies. Nadat ik het verkocht had is de koers 7000 euro gezakt.
Vanuit mijn glazen boel zie ik hem nog wel verder zakken maar ga het niet meer kopen.
jij kunt inderdaad maar beter wegblijven bij bitcoin
goede zet!
pi_212142070
Vakman pur sang
pi_212142137
quote:
14s.gif Op dinsdag 23 januari 2024 16:05 schreef aTypisch het volgende:

[..]
jij kunt inderdaad maar beter wegblijven bij bitcoin
goede zet!
Ja, ben wel beetje klaar met de crypto.
Heb nog een aantal altcoins (ook 2021) maar laat ik staan totdat ze hopelijk weer een keer boven het bedrag komen waarvoor ik ze gekocht heb maar zal wel ff duren nog of helemaal niet..
pi_212142558
Ik blijf lekker DCA'en. Heb nog een tasje fiat klaarliggen mocht hij onder de 32k zakken.
blablablabla
  vrijdag 2 februari 2024 @ 21:27:32 #45
129292 LXIV
Cultuurmoslim
pi_212268998
https://www.netflix.com/t(...)lease-date-cast-news


Leuke docu over de oprichters van een crypto (centra)
The End Times are wild
pi_212270737
quote:
0s.gif Op vrijdag 2 februari 2024 21:27 schreef LXIV het volgende:
https://www.netflix.com/t(...)lease-date-cast-news


Leuke docu over de oprichters van een crypto (centra)
Spuit 112
Vakman pur sang
pi_212306375
pi_212320979
Solana had ook weer even een pauze van 5u :')
Uitvinder van de biersmiley.
pi_212321435
quote:
Waar zit ik naar te kijken
pi_212324534
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 februari 2024 17:59 schreef Scorpie het volgende:

[..]
Waar zit ik naar te kijken
De bitcoinkoers (oranje) met all time highs (blauw) op een logaritmische schaal afgezet tegen de halvings die elke vier jaar plaatsvinden.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_212326528
quote:
0s.gif Op dinsdag 6 februari 2024 17:14 schreef dimmak het volgende:
Solana had ook weer even een pauze van 5u :')
Anatoly ging even een middagdutje doen.
pi_212347097
quote:
0s.gif Op dinsdag 23 januari 2024 14:19 schreef Wouter2006 het volgende:

[..]
Zal nog wel verder zakken ;)
Gaat anders toch best prima weer :7
Don't worry about the future. Or know that worrying is as effective as trying to solve an algebra equation by chewing bubble gum.
pi_212347163
quote:
0s.gif Op donderdag 8 februari 2024 15:14 schreef over_hedge het volgende:

[..]
Gaat anders toch best prima weer :7
Ja, heb mijn glazen bol al weggegooid :@
  Moderator vrijdag 9 februari 2024 @ 09:26:13 #54
56843 crew  onlogisch
Forumbeest
pi_212356191
quote:
0s.gif Op donderdag 8 februari 2024 15:14 schreef over_hedge het volgende:

[..]
Gaat anders toch best prima weer :7
Hoezo? 1 bitcoin is toch nog steeds 1 bitcoin?
Recordhouder aantal posts op één dag.
4045
onlogisch
pi_212356281
Aandelen renderen momenteel beter.
Bitcoin moet eerst over de laatste alltimehigh heen.
Vakman pur sang
pi_212356296
quote:
1s.gif Op vrijdag 9 februari 2024 09:33 schreef Lospedrosa het volgende:
Aandelen renderen momenteel beter.
Bitcoin moet eerst over de laatste alltimehigh heen.
En dan ga je aankopen?
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_212356364
Uitvinder van de biersmiley.
pi_212356551
quote:
Weinig veranderd in de tussentijd, vind je niet? De usual suspects doen nog steeds zuur (nee, binnenkort gaat de boel dan echt klappen!). Tijdens werklunch heb ik nog steeds dezelfde gesprekken met collega's als jaren geleden. En onze instituten begrijpen er nog altijd geen bal van.
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_212356560
quote:
Als nu.nl gaat zeuren over stroomkosten. Dan weet je dat we op de goede weg zitten.
*O*
Don't worry about the future. Or know that worrying is as effective as trying to solve an algebra equation by chewing bubble gum.
  vrijdag 9 februari 2024 @ 10:05:34 #60
104963 ETA
European Travel Author
pi_212356579
pas als Doge uit de top10 verdwijnt, dan gaan we pas echt los.
Totaal Travel 04-24: 87 reizen, 151 vliegtickets, 58 landen, 6 continenten, 949 reisdagen, 163.804 foto's
Mijn reisfotos!
pi_212356616
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2024 10:02 schreef Claudia_x het volgende:

[..]
Weinig veranderd in de tussentijd, vind je niet? De usual suspects doen nog steeds zuur (nee, binnenkort gaat de boel dan echt klappen!). Tijdens werklunch heb ik nog steeds dezelfde gesprekken met collega's als jaren geleden. En onze instituten begrijpen er nog altijd geen bal van.
Ik heb vooral het gevoel dat dat hier in de EU is. Afrika, Zuid- en Noord-Amerika en Azië lijken ze het wel steeds beter te snappen.
Uitvinder van de biersmiley.
pi_212356711
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2024 10:09 schreef dimmak het volgende:

[..]
Ik heb vooral het gevoel dat dat hier in de EU is. Afrika, Zuid- en Noord-Amerika en Azië lijken ze het wel steeds beter te snappen.
Daar kan ik niet over oordelen omdat ik er geen voeling mee heb. Ik volg alleen wat Noord-Amerikanen die cryptopioniers zijn, dus die zijn totaal niet representatief.

Ik vind het trouwens altijd wel aardig om als iemand een doemscenario schetst naar de koers in context te kijken. Voor @Wouter2006, die in ieder geval ruiterlijk z'n voorbarigheid toegeeft:

I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_212356766
quote:
10s.gif Op vrijdag 9 februari 2024 09:35 schreef Claudia_x het volgende:

[..]
En dan ga je aankopen?
Nee uitcashen :P
Vakman pur sang
pi_212356795
quote:
1s.gif Op vrijdag 9 februari 2024 10:23 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
Nee uitcashen :P
Ha, gelukkig maar. Heb je een koerswaarde in je hoofd waarbij je alles gaat verkopen? Of is het idee dan een deel te verkopen?
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_212356818
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2024 10:26 schreef Claudia_x het volgende:

[..]
Ha, gelukkig maar. Heb je een koerswaarde in je hoofd waarbij je alles gaat verkopen? Of is het idee dan een deel te verkopen?
80-100k afgelopen jaar met beleggen veel beter gerendeerd dus dan daarin voor de lange termijn
Vakman pur sang
pi_212356904
quote:
1s.gif Op vrijdag 9 februari 2024 10:28 schreef Lospedrosa het volgende:

[..]
80-100k afgelopen jaar met beleggen veel beter gerendeerd dus dan daarin voor de lange termijn
Volgens mij geef je op mijn beide vragen geen antwoord, maar vooruit.

Ik vind de ruime verdubbeling in de waarde van Bitcoin van afgelopen jaar (+113,06% op dit moment, om precies te zijn) heel aardig. Hoeveel procent zijn jouw beleggingen in waarde toegenomen?
I make it a thing, to glance in window panes and look pleased with myself.
pi_212357090
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2024 10:36 schreef Claudia_x het volgende:

[..]
Volgens mij geef je op mijn beide vragen geen antwoord, maar vooruit.

Ik vind de ruime verdubbeling in de waarde van Bitcoin van afgelopen jaar (+113,06% op dit moment, om precies te zijn) heel aardig. Hoeveel procent zijn jouw beleggingen in waarde toegenomen?
Ik had vorig jaar boven de 100% op het aandeel van Tupperware, die bleef maar schommelen van de 2 naar de 5 euro per aandeel de gehele dag door. Toen gekocht op 2.40 EUR en 1 dag later verkocht op 5.50 EUR. Daarna is de koers naar 1.30EUR - 1.70 EUR gegaan en doet het niet veel meer.
Dat was een leuke belegging.
pi_212359383
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2024 10:36 schreef Claudia_x het volgende:

[..]
Volgens mij geef je op mijn beide vragen geen antwoord, maar vooruit.

Ik vind de ruime verdubbeling in de waarde van Bitcoin van afgelopen jaar (+113,06% op dit moment, om precies te zijn) heel aardig. Hoeveel procent zijn jouw beleggingen in waarde toegenomen?
Ik vergat de komma
Ik verkoop op 80-100k
Heb in 2021 flink bijgekocht dus nee geen groot rendement :'(
Beleggingspakket een 18% maar wat stabieler op de langere termijn verwacht ik.
Vakman pur sang
pi_212360059
twitter
  Moderator zaterdag 10 februari 2024 @ 10:33:28 #70
18653 crew  D.
pi_212368753
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 februari 2024 15:27 schreef Cilantro het volgende:
[ twitter ]


Rosco _O_

[/flauwe humor]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')