Dan lekker doorzetten in de hele publieke sector. Iedereen in maatpak. Alle verschillen eruit knallen.quote:Op maandag 18 december 2023 21:16 schreef Straatcommando. het volgende:
Het gaat niet om het hoofddoekje zelf, het gaat om de uiting dat je werk en religie blijkbaar niet gescheiden van elkaar kan lijken te houden.
Nu heb ik zelf niet het idee dat een boa met een hoofddoek of andere uiting bevooroordeeld zou zijn tov andersdenken, maar die mensen zijn er wel. Daarom is het uniform in het leven geroepen.
Waarom? Het gaat louter om boa's en dat zijn mensen die je kunnen aanhouden, bekeuren enzovoorts. Die zitten wel erg dicht bij het vuur om het zo maar te zeggen.quote:Op maandag 18 december 2023 21:30 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dan lekker doorzetten in de hele publieke sector. Iedereen in maatpak. Alle verschillen eruit knallen.
Persoonlijk zou ik daarvan walgen, maar goed.
Hoofddoek is niet per se een religieus gebruik, en ook niet alleen islamitisch, ondanks dat vooral moslima's het dragen. In kerken zie je ook de moeder van Jezus die een hoofddoek draagt en nonnen. Dan heb je de pre-islamitische beschavingen Perzen, Assyriërs, etc. die het droegen (cultureel gebruik). En vrouwen die het om medische redenen dragen of simpelweg om zich te beschermen tegen de omgeving/natuur. Dit zeg ik vooral als reactie op mensen die gelijk iets stompzinnig/krom noemen puur omdat iets een religieus gebruik is, kom te veel over als tegen religie aanschoppen.quote:Op maandag 18 december 2023 21:16 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Exact, ik vind het idee achter een hoofddoek ook te stompzinnig en krom voor woorden. Maar dat zijn wel meer religieuze gebruiken.
Maar het is geen reden om ze dan maar te gaan weren uit dit soort functies.
Waarom? Dat argument van je zou je een op een kunnen hanteren op de gehele publieke sector. Daarom. Je bent een vertegenwoordiger van de overheid immers, of je nu dicht bij het vuur staat of niet. Baliemedewerksters, docenten, groenmedewerkers, beleidsambtenaren, handhavers, politie, woordvoerders. Als het argument is dat je een neutrale overheid moet uitstralen dan geldt dat voor elke laag. Niet alleen de boa's. Gewoon een lekkere eenheidsworst creëren.quote:Op maandag 18 december 2023 21:33 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
Waarom? Het gaat louter om boa's en dat zijn mensen die je kunnen aanhouden, bekeuren enzovoorts. Die zitten wel erg dicht bij het vuur om het zo maar te zeggen.
Wat mij betreft kun je verder waar je wil religieuze uitingen dragen. En dat is gelukkig ook grotendeels zo.
Telt ook voor handhaving, nog meer zelfsquote:Op maandag 18 december 2023 20:36 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Ik vind het eerlijk gezegd de uitstraling van de politie niet ten goede komen
Er zit echt een heel groot verschil tussen een generieke ambtenaar en een boa.quote:Op maandag 18 december 2023 21:39 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Waarom? Dat argument van je zou je een op een kunnen hanteren op de gehele publieke sector. Daarom. Je bent een vertegenwoordiger van de overheid immers, of je nu dicht bij het vuur staat of niet. Baliemedewerksters, docenten, groenmedewerkers, beleidsambtenaren, handhavers, politie, woordvoerders. Als het argument is dat je een neutrale overheid moet uitstralen dan geldt dat voor elke laag. Niet alleen de boa's. Gewoon een lekkere eenheidsworst creëren.
De politie doet er een stuk minder moeilijk over dan een jaar of 10/15 geleden. Handhaving zal niet veel anders zijnquote:Op maandag 18 december 2023 21:57 schreef luxerobots het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met tatoeages? Die laten ook allerlei 'verhalen' en 'betekenissen' zien, is dat wel toegestaan?
Voor mij is het, hoe minder symbolen (en daar vallen ook religieuze symbolen onder), hoe beter.
Yes.quote:Op maandag 18 december 2023 16:55 schreef nixxx het volgende:
[..]
Geef Marcouch maar strafontslag en draai die maatregel terug. Idiote geloofsgekken
Ja dit ja.quote:Op maandag 18 december 2023 19:12 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wat is nou eigenlijk het probleem met die drie SGP-ambtenaren die uit gewetensbezwaren geen homohuwelijk willen sluiten, terwijl dat in legio andere gemeenten gewoon kan?
Genoeg agenten gezien met korte mouwen die aardig onder de tattoos zaten, het is blijkbaar geen probleem.quote:Op maandag 18 december 2023 21:57 schreef luxerobots het volgende:
Hoe zit het eigenlijk met tatoeages? Die laten ook allerlei 'verhalen' en 'betekenissen' zien, is dat wel toegestaan?
Voor mij is het, hoe minder symbolen (en daar vallen ook religieuze symbolen onder), hoe beter.
Hij 'gehoorzaamt' ook. De democratisch gekozen gemeenteraad heeft een motie aangenomen om dit toe te staan. De burgemeester geeft nu gehoor aan die motie.quote:Op maandag 18 december 2023 16:48 schreef halfway het volgende:
Als burgemeester moet je gewoon gehoorzamen. Zou een mooie bende worden als iedereen maar doet waar die zin in heeft.
Tevens Marokkaans, niet echt handig dit.
Zij het dat er geen enkele wet- of regelgeving is die dit verbiedt. Er is slechts een 'wens' van de minister, maar dat heeft nul juridische waarde.quote:Op maandag 18 december 2023 17:01 schreef Straatcommando. het volgende:
Verschrikkelijk nare tendens dat bestuurders selectief met wet en regelgeving omgaan
Voorspelbare opmerkingen, maar het is niet de burgemeester die ervoor gekozen heeft. Er was een meerderheid hiervoor in de Arnhemse gemeenteraad.quote:Op maandag 18 december 2023 17:15 schreef Confetti het volgende:
Ik vind het toch problematisch dat een Marokkaanse moslim nou net degene is die zoiets doet. Je kan deze beslissing niet los zien van zijn achtergrond.
Voor een niet-gekozen 'neutrale' despoot nogal ingewikkeld.
Mooi laten ze dan ook stemmen voor lagere inkomstenbelasting en hogere maximumsnelheden.quote:Op dinsdag 19 december 2023 01:10 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Voorspelbare opmerkingen, maar het is niet de burgemeester die ervoor gekozen heeft. Er was een meerderheid hiervoor in de Arnhemse gemeenteraad.
Er is helemaal geen wet die hoofddoekjes bij de politie verbiedt. Dat verbod is opgenomen in de interne kledingvoorschriften van de politie. Daar heeft een gemeente dus niks mee te maken.quote:Op maandag 18 december 2023 18:38 schreef ludovico het volgende:
[..]
Lijkt me dat de wet op agenten uitgebreid dient te worden naar handhaving. Onhandig dat dit niet gelijk is gebeurt en ook een tikje triest dat de geest van de wet wordt genegeerd.
Niet helemaal waar. Het belangrijkste doel van het uniform is herkenbaarheid. Dat je weet dat je met een boa te maken hebt.quote:Op maandag 18 december 2023 21:16 schreef Straatcommando. het volgende:
Het gaat niet om het hoofddoekje zelf, het gaat om de uiting dat je werk en religie blijkbaar niet gescheiden van elkaar kan lijken te houden.
Nu heb ik zelf niet het idee dat een boa met een hoofddoek of andere uiting bevooroordeeld zou zijn tov andersdenken, maar die mensen zijn er wel. Daarom is het uniform in het leven geroepen.
Ok maar blijkbaar heeft de minister autoriteit over die kledingvoorschriften.quote:Op dinsdag 19 december 2023 01:23 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Er is helemaal geen wet die hoofddoekjes bij de politie verbiedt. Dat verbod is opgenomen in de interne kledingvoorschriften van de politie. Daar heeft een gemeente dus niks mee te maken.
https://wetten.overheid.nl/BWBR0036382/2023-07-05quote:Op dinsdag 19 december 2023 01:23 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Er is helemaal geen wet die hoofddoekjes bij de politie verbiedt. Dat verbod is opgenomen in de interne kledingvoorschriften van de politie. Daar heeft een gemeente dus niks mee te maken.
Nou, en dan zijn er nog steeds mensen die beweren dat de multiculturele samenleving mislukt is...quote:Op maandag 18 december 2023 22:16 schreef LXIV het volgende:
In Nederland eind 2023 hebben de Turkse minister van Justitie en Veiligheid en de Marokkaanse burgemeester van Arnhem fittie o ver het al dan niet dragen van hoofddoekjes door BOA’s.
Wie had dat in 1970 kunnen raden toen enkele duizenden ‘gastarbeiders’ werden toegelaten om het bestaan van de noodlijdende textielindustrie met enkele jaren te rekken.
Leuk bedacht, maar inkomstenbelasting hoort uiteraard niet tot de bevoegdheden van de gemeente. Al kan de gemeente natuurlijk wel stemmen voor lagere gemeentelijke belastingen. Niet over de belastingen die een andere overheid int.quote:Op dinsdag 19 december 2023 01:22 schreef halfway het volgende:
[..]
Mooi laten ze dan ook stemmen voor lagere inkomstenbelasting en hogere maximumsnelheden.
|
|
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |