En die staat er ook weer op eigen kracht in.quote:Op vrijdag 15 december 2023 21:49 schreef Pino112 het volgende:
[..]
Als je dan op het geschiedenis-icoontje klikt gaat ie naar nog weer een ander nummer:
https://www.nporadio2.nl/(...)d/breathe-in-the-air
Waarom?quote:Op vrijdag 15 december 2023 21:24 schreef StephanL het volgende:
Bankzitters in de top2000 is wel genot![]()
quote:Op vrijdag 15 december 2023 21:24 schreef StephanL het volgende:
Bankzitters in de top2000 is wel genot![]()
https://web.archive.org/w(...)in-top-2000-a3059646quote:Steeds minder vrouwen in Top 2000
Rik WassensLeestijd 3 minuten
Diana Ross ontbrak vorig jaar in de Top 2000.
Diana Ross ontbrak vorig jaar in de Top 2000. Foto EPA
Het is even scrollen naar de eerste vrouw in de Top 2000. Wie de muzieklijst van Radio 2 van vorig jaar erop naslaat, vindt de eerste vrouwelijke solo-artiest pas terug op nummer 14: Claudia de Breij, met Mag ik dan bij jou. Veertig plekken verderop staat de tweede vrouw, Amy Winehouse, genoteerd met Back to black. Etta James, Diana Ross en Billie Holiday ontbraken.
En daar moet verandering in komen, vinden de vier vrouwen achter het initiatief Top 2000 VrouwenStemmen, die een stemactie startten om meer vrouwen in de Top 2000 van 2018 te krijgen. Ongelijkheid zit diep geworteld in de muziekindustrie, stelt Nienke Raap, een van de initiatiefneemsters. Raap en haar medestanders becijferden dat het aandeel vrouwen in de Top 2000 van vorig jaar zo'n 16 procent is. Het bereik van de 'lijst der lijsten', waarop tot en met vrijdag gestemd kan worden, is groot: volgens de NPO kwam 76 procent van de Nederlanders op enige manier in aanraking met de editie van afgelopen jaar.
De ongelijke vertegenwoordiging is structureel, blijkt uit een analyse van NRC: iets meer dan 15 procent van alle artiesten die ooit de hitlijst haalden is vrouw. Daarbij werd het aantal mannelijke en vrouwelijke solo-artiesten geturfd, en het aandeel mannen en vrouwen binnen bands. De initiatiefnemers van de Top 2000 VrouwenStemmen maakten een vergelijkbare analyse, maar wogen daarbij mee of de band een frontman of -vrouw had.
Een aantal dingen valt op.
Door de jaren heen neemt het aandeel vrouwelijke artiesten in de top 2000 af. In de eerste editie van de lijst (1999) was het aandeel vrouwelijke muzikanten 14 procent. Het aandeel vrouwen staat dit jaar op iets minder dan 10 procent.
De daling wordt deels verklaard doordat sinds 1999 minder bands in de Top 2000 staan: driekwart van de artiesten staat meer dan eens in de lijst van 2017. Van deze daling van het aantal bands hebben mannelijke muzikanten minder last dan vrouwelijke. In de gehele geschiedenis van de Top 2000 daalde het aantal mannelijke artiesten met bijna 600. Dat is een daling van bijna een kwart over de hele periode. Het aantal vrouwen daarentegen halveerde bijna, van 419 in 1999 naar 220 in 2017.
Ongelijke kansen
En hoewel de Top 2000 moderniseert - het verschijningsjaar van een gemiddeld nummer in de Top 2000 steeg sinds 1999 met ongeveer 13 jaar - hebben de nieuwste toevoegingen weinig invloed op de man/vrouw-verdeling. Twintig nummers uit 2017 kwamen vorig jaar de lijst binnen: die zijn gemaakt door ruim veertig mannen en slechts vier vrouwen.
Dat vrouwen in de Top 2000 zijn achtergesteld komt doordat mannen en vrouwen in de muziekwereld ongelijke kansen hebben, zegt Raap. Dat zie je volgens haar terug in de Top 2000. Een greep uit de lijst genderverschillen, die de actiesite als verklaring geeft voor de achtergestelde positie van vrouwen in de lijst: voor mannelijke en vrouwelijke artiesten gelden qua uiterlijk andere eisen, er is in de media minder aandacht voor vrouwelijke artiesten en er worden minder vrouwen gedraaid op de radio.
Bekijk ook: Dit is zeventien jaar Top 2000 in zes graphics
Uit onderzoeken blijkt dat het aandeel van vrouwen in de muziekindustrie toeneemt, maar dat de media-aandacht voor hen achterblijft bij die voor mannen. Onderzoeker Pauwke Berkers, socioloog verbonden aan de Erasmus Universiteit, ziet deze genderbias ook. Hij bekeek de aandacht voor kunst en cultuur in kwaliteitskranten over een periode van vijftig jaar, van 1955 tot 2005. De aandacht voor vrouwelijke artiesten bleek nauwelijks toe te nemen. Berichtgeving die er wel is, blijft vaak steken op uiterlijke kenmerken van vrouwelijke artiesten: hoe ze dansen of hoe ze zich kleden.
Raap zegt dat er op die manier veel verborgen mechanismen in de muziekindustrie doorwerken. Volgens haar is het ,,echt niet zo dat mannen in de muzieksector expres hun best doen om vrouwen niet te laten doorbreken", maar zit de ongelijkheid wel diepgeworteld.
Minder vrouwen op de radio
Die ongelijkheid komt ook tot uiting op de radio. Uit een data-analyse van De Correspondent van vorig jaar bleek dat maximaal 30 procent van de artiesten die op de grote Nederlandse radiozenders worden gedraaid vrouw zijn. Het aanbod van FunX bleef zelfs achter met 17 procent vrouwelijke artiesten.Wat je volgens Raap nu vooral op de radio hoort: 'de canon' van mannelijke artiesten. Daar put ook de Top 2000 uit. Raap: ,,Tot dit jaar konden stemmers maar een beperkt aantal nummers 'vrij' invullen. De overige stemmen mochten alleen worden uitgebracht op artiesten en nummers die al in de database van de Top 2000 stonden. Daardoor wordt hun canon in stand gehouden en het daarbij behorende beeld dat vooral mannen kwaliteitsmuziek maken."
Volgens Raap is de luisteraar zich er lang niet altijd van bewust dat de Top 2000 zo in elkaar zit. ,,Veel stemmers zullen bovendien vinden dat ze voor kwaliteit gaan, en niet naar gender kijken." De initiatiefnemer van de stemacties wijst op een e-mail van iemand die zei dat hij geen discriminerend bot in zijn lichaam had, maar puur op basis van gevoel op artiesten stemde. ,,Maar dit is geen aanval op smaak, de actie gaat over bewustwording." Radio 2 laat weten dat de lijst wordt samengesteld door de luisteraars en zo de smaken van het publiek weerspiegelt.
De Top 2000 hoeft wat de initiatiefnemers betreft ,,echt geen fifty-fifty-verdeling" te worden. Wat ze wel willen? ,,Dat mensen door krijgen dat de lijst wellicht bevooroordeeld is ten gunste van de mannen. Misschien denk je nu nog aan een man als je aan een rockster denkt. Maar uiteindelijk willen we toch ook dat onze dochters rockster kunnen worden."
Met medewerking van Miriam Vieveen
Naar rato niet zo'n gekke verhoudingen. Er zijn ook veel minder vrouwen met Top 40 noteringen of headlinerspots op festivals.quote:Op vrijdag 15 december 2023 21:57 schreef Gretzl het volgende:
[ afbeelding ]
https://nos.nl/artikel/25(...)ers-achter-de-muziek
Die verhoudingen zijn nog steeds enorm scheef.
Omdat ik de reacties al voor mij zie hier als ze voorbij komenquote:
1 liedje op plaats 700 vooruit, 4 is wel erg veelquote:Op vrijdag 15 december 2023 21:59 schreef StephanL het volgende:
[..]
Omdat ik de reacties al voor mij zie hier als ze voorbij komen.
Niks persoonlijks tegen ze. Kijk hun filmpjes, maar zingen kunnen ze niet. Voor de doelgroep is het leuk
Ja, helemaal gelijk gaat het natuurlijk nooit worden. Maar als het gaat om hitlijstnoteringen, streamingcijfers en boekingen voor festivals heeft er al wel een kleine revolutie plaatsgevonden. Toen ik me voor muziek begon te interesseren was het echt wel minder goed gesteld qua gelijke kansen voor vrouwelijke artiesten.quote:Op vrijdag 15 december 2023 21:59 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Naar rato niet zo'n gekke verhoudingen. Er zijn ook veel minder vrouwen met Top 40 noteringen of headlinerspots op festivals.
Al zouden het er wel 100 meer mogen zijn voor een redelijke afspiegeling ja
Ja eens, je ziet ook wel dat de vrouwelijke artiesten grotendeels uit de jaren 0 en 10 komen met een paar 80s en souliconen er tussenquote:Op vrijdag 15 december 2023 22:00 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Ja, helemaal gelijk gaat het natuurlijk nooit worden. Maar als het gaat om hitlijstnoteringen, streamingcijfers en boekingen voor festivals heeft er al wel een kleine revolutie plaatsgevonden. Toen ik me voor muziek begon te interesseren was het echt wel minder goed gesteld qua gelijke kansen voor vrouwelijke artiesten.
Al die cryptische omschrijvingen word ik niet wijzer van. Ik ken die plaatselijke XTC-dealer ook nog steeds niet.quote:Op vrijdag 15 december 2023 22:04 schreef Tussle266 het volgende:
Dat de derde helft van Tim & Tim trouwens nergens bij die 500 te bekennen was, zegt eigenlijk ook wel het nodige. Dat is ook al iets wat ik niet verwacht had. Als we het dan toch over vrouwenstemmen hebben.
Zie je wel.quote:Op vrijdag 15 december 2023 22:06 schreef Mexicanobakker het volgende:
Oh wacht dit gaat over die van Ride With Me en Hot in Herre, zeker?
Maar die XTC dealer ken ik nog steeds niet en gaat ook niet meer komenquote:
Zit hem net even terug te lezen, ik snap hem zelf eigenlijk ook niet meer.quote:Op vrijdag 15 december 2023 22:07 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Maar die XTC dealer ken ik nog steeds niet en gaat ook niet meer komen
Het wordt wel steeds vervelender ja. Je vraagt je af wanneer het zo erg wordt dat Radio 2 toch weer gaat ingrijpen.quote:Op vrijdag 15 december 2023 23:36 schreef TheVulture het volgende:
Dat geplug van De Bankzitters wordt toch wel elk jaar pijnlijker, 4 liedjes waarvan 3 kneiterhoog en 1 liedje dat koud 2 weken uit is in de Top 1000
Zo te zien wel echt vooral de groep onder de 16 jaar die erop stemmen. Wel leuk dat die groep ook betrokken is bij de Top 2000. Misschien dat ze over een tijdje er wel overeen groeien, als ze zelf ook meer hun muzieksmaak ontwikkelen.quote:Op vrijdag 15 december 2023 23:48 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Het wordt wel steeds vervelender ja. Je vraagt je af wanneer het zo erg wordt dat Radio 2 toch weer gaat ingrijpen.
Het pluspunt is wel dat die ene die vorig jaar ook al zo achterlijk hoog stond niet veel verder is gestegen. Dus het is een vast groepje fans dat niet echt verder lijkt aan te groeien. Er lijkt dan ook geen risico dat we dit diep op oudejaarsavond voorgeschoteld gaan krijgen... maar 10 stuks in de laatste nacht zou niet ondenkbaar zijn als ze nog meer van die meuk uitbrengen, vrees ik.
Nacht van de Popmuziek inmiddels teruggekekenquote:Op vrijdag 15 december 2023 14:47 schreef Tussle266 het volgende:
[..]
Meh, er is wel een kleine Blokhuis-factor he. vorig jaar in A Gogo, dit jaar in NvdP. Er spelen zoveel krachten behalve de kwaliteit van je oren mee tegenwoordig.
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Bloodbuzz Ohio: Gretzl wilde heel graag The National éindelijk in de Top 2000 hebben | Concert stats | Last.fm
Do whatever the TV tells us
Stay inside our rosy-minded fuzz
So worry not, all things are well
Hernieuwde belangstelling voor dit prachtige lieve liedje van Skeeter Davis zou mooi zijn. Heb het nummer vorig jaar pas ontdekt, maar werd meteen een van mijn favoriete 60s nummers.quote:Op vrijdag 15 december 2023 13:40 schreef LTVDK het volgende:
Niet gehaald:
Skeeter Davis - The End Of The World -
Ik heb dat nummer ook leren kennen door een game (Fallout), hoewel het eigenlijk best een deprimerend nummer is word ik er altijd vrolijk vanquote:Op zaterdag 16 december 2023 02:21 schreef Gretzl het volgende:
[..]
Hernieuwde belangstelling voor dit prachtige lieve liedje van Skeeter Davis zou mooi zijn. Heb het nummer vorig jaar pas ontdekt, maar werd meteen een van mijn favoriete 60s nummers.
Vrees alleen dat het steeds lastiger gaat worden voor zulke oude nummers om nog eens voldoende stemmen te houden.
Maar daarna komt er weer een volgende lichting 12-16 jarigen, die weer als kuddedieren op een ander populair Youtube-gezelschap gaan stemmen.quote:Op vrijdag 15 december 2023 23:57 schreef Momo het volgende:
[..]
Zo te zien wel echt vooral de groep onder de 16 jaar die erop stemmen. Wel leuk dat die groep ook betrokken is bij de Top 2000. Misschien dat ze over een tijdje er wel overeen groeien, als ze zelf ook meer hun muzieksmaak ontwikkelen.
+2quote:Op donderdag 14 december 2023 16:03 schreef Pindakaasfanaticus het volgende:
[..]
Ik hou echt van jouw statistiekjes, het mag eens gezegd worden![]()
@MaJoquote:Op vrijdag 15 december 2023 11:12 schreef Slobeend het volgende:
[..]
Bron van fan-gepush?
Er zijn echt heel veel jaren waarin juist Rebellion Lies stemacties waren, was hier ook iemand die daar altijd aan meedeed (ik stemde er ook altijd op maar vanwege mijn favo nummer). Uit betrouwbare bron wel eens vernomen dat Rebellion Lies daardoor altijd geweerd is. Sinds AF er in staat is Rebellion Lies een beetje opgegeven helaas.
Mja. Ik troost me maar met de gedachte dat er in de alleroudste lijsten ook genoeg onzin stond. Busje Komt Zo en dat soort spul.quote:Op zaterdag 16 december 2023 10:48 schreef Piebe het volgende:
[..]
Maar daarna komt er weer een volgende lichting 12-16 jarigen, die weer als kuddedieren op een ander populair Youtube-gezelschap gaan stemmen.
Het is een fenomeen op zich en ik vrees dat het in ieder geval niet minder gaat worden?
Als de afgelopen 25 lijsten iets hebben duidelijk hebben gemaakt, dan is het wel dat in kudde stemmen niet alleen aan de kinderen is voorbehouden.quote:Op zaterdag 16 december 2023 10:48 schreef Piebe het volgende:
Maar daarna komt er weer een volgende lichting 12-16 jarigen, die weer als kuddedieren op een ander populair Youtube-gezelschap gaan stemmen.
De leukste fun factsquote:Op zaterdag 16 december 2023 12:16 schreef Tussle266 het volgende:
Het beste nieuws van gisteren was toch wel dat Nine Million Bicycles voor het 19e jaar op rij lager staat dan het jaar ervoor. Dat blijft toch wel één van mijn favoriete lijststatistiekjes. Aangezien Caroline van der Leeuw aan haar tiende en laatste jaar van daling bezig is, heeft Katie voorlopig ook geen concurrentie meer.
Het is zeker een fenomeen, en tuurlijk mijn ongezouten mening is dat als we de lijst puur als graadmeter van de beste muziek ooit gebruiken dat het geen plek heeft in de lijst.quote:Op zaterdag 16 december 2023 10:48 schreef Piebe het volgende:
[..]
Maar daarna komt er weer een volgende lichting 12-16 jarigen, die weer als kuddedieren op een ander populair Youtube-gezelschap gaan stemmen.
Het is een fenomeen op zich en ik vrees dat het in ieder geval niet minder gaat worden?
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt. Taylor Swift - Cardigan
Bloodbuzz Ohio: Gretzl wilde heel graag The National éindelijk in de Top 2000 hebben | Concert stats | Last.fm
Do whatever the TV tells us
Stay inside our rosy-minded fuzz
So worry not, all things are well
quote:Op zaterdag 16 december 2023 10:48 schreef Piebe het volgende:
[..]
Maar daarna komt er weer een volgende lichting 12-16 jarigen, die weer als kuddedieren op een ander populair Youtube-gezelschap gaan stemmen.
Het is een fenomeen op zich en ik vrees dat het in ieder geval niet minder gaat worden?
Har > lang niets > Ed. Waar ik het wel mee eens ben is dat het wat veel is en er inmiddels het nodige in staat wat eigenlijk alleen maar in de weg staat. Maar het mag bekend zijn dat dat vrijwel van elke band/artiest die voorbij de 5 noteringen gaat vind.quote:Op zondag 17 december 2023 21:01 schreef DecoAoreste het volgende:
Die nieuwe nummers van Harry Styles vind ik alvast vlees noch vis. Toen Sign Of The Times net uitkwam vond ik hem als solo-artiest nog wel veelbelovend, nu vind ik hem eerder een discountversie van Ed Sheeran. Probeert heel veel stijlen na te doen maar het klinkt allemaal vreselijk nep.
Deed niet echt zijn best nee.quote:Op zondag 17 december 2023 21:06 schreef Martinello het volgende:
Brusselmans heeft er echt zin in #top2000quiz
Is die quiz een beetje leuk trouwens? Is het de moeite waard om mijn luistersessie te onderbreken?quote:Op zondag 17 december 2023 21:06 schreef Martinello het volgende:
Brusselmans heeft er echt zin in #top2000quiz
Quiz vind ik altijd wel een leuke voorbereiding op de top 2000 ja.quote:Op zondag 17 december 2023 21:10 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Is die quiz een beetje leuk trouwens? Is het de moeite waard om mijn luistersessie te onderbreken?
Heb het vroeger wel gekeken maar laatste jaren niet meer.
Ach het is best wel onderhoudend. Dit jaar met Thomas van Luyn als presentator, doet het leuk wat mij betreft. Tijdens de Top 2000 heb je dan nog de Top 2000 a gogo, die wordt gepresenteerd door Diederik Ebbinge.quote:Op zondag 17 december 2023 21:10 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Is die quiz een beetje leuk trouwens? Is het de moeite waard om mijn luistersessie te onderbreken?
Heb het vroeger wel gekeken maar laatste jaren niet meer.
quote:Op zondag 17 december 2023 21:10 schreef Felagund het volgende:
[..]
Quiz vind ik altijd wel een leuke voorbereiding op de top 2000 ja.
Ah ja. Nou ja, anders kijk ik hem van de week wel even terug, net zo makkelijk.quote:Op zondag 17 december 2023 21:12 schreef Martinello het volgende:
[..]
Ach het is best wel onderhoudend. Dit jaar met Thomas van Luyn als presentator, doet het leuk wat mij betreft. Tijdens de Top 2000 heb je dan nog de Top 2000 a gogo, die wordt gepresenteerd door Diederik Ebbinge.
Doen ze iedere week, levert meestal weinig op.quote:Op zondag 17 december 2023 21:16 schreef Felagund het volgende:
Dat hele tijd te vroeg drukken is wel dom.
Nog even geduld mensen. Tis toch altijd wat meer werk dan ik denkquote:Op zaterdag 16 december 2023 20:36 schreef peaceman het volgende:
Ik zal eens kijken of het me morgen lukt om de fok lijst af te ronden.
Het is nog geen kerstquote:Op zondag 17 december 2023 21:45 schreef peaceman het volgende:
[..]
Nog even geduld mensen. Tis toch altijd wat meer werk dan ik denk
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Isn't it ironic, don't you think
Het had een stuk slechter kunnen zijn.
Voor de kerst is het zeker af. Ben nog bezig met statistieken en de positie van vorig jaar moet er nog bij (in elk geval bij de top 10). Ff kijken of dat van de week in de avond lukt.quote:
Ik denk niet dat we ergens heen gaan de komende 2 weken, dus alle tijd.quote:Op zondag 17 december 2023 21:45 schreef peaceman het volgende:
[..]
Nog even geduld mensen. Tis toch altijd wat meer werk dan ik denk
Ik heb ze laatst ook allemaal geluisterd. Deze vond ik ook een aangename verrassingquote:Op zondag 17 december 2023 22:27 schreef DecoAoreste het volgende:
Ik had nog nooit van Teddy Swims gehoord maar dat klinkt helemaal niet gek.
Vaker 3FM luisteren allenquote:Op zondag 17 december 2023 22:27 schreef DecoAoreste het volgende:
Ik had nog nooit van Teddy Swims gehoord maar dat klinkt helemaal niet gek.
Oké ik vind dit serieus een tof liedjequote:Op zondag 17 december 2023 21:50 schreef DecoAoreste het volgende:
Paracetamollen verrast me wel. Ik verwachtte een of ander flauwgrappig kutliedje over teveel gezopen hebben maar er zit serieus wel wat achter.
Waar zwemt ie heen dan?quote:Op zondag 17 december 2023 22:27 schreef DecoAoreste het volgende:
Ik had nog nooit van Teddy Swims gehoord maar dat klinkt helemaal niet gek.
Heb dat nummer net geluisterd, maar net toen ie los kwam was het nummer afgelopen.quote:Op zondag 17 december 2023 23:04 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Geen idee, maar je zou hem toe kunnen voegen aan dat Roger Waters Robert Plant...-plaatje
quote:Op zondag 17 december 2023 21:52 schreef jcdragon het volgende:
Ik vroeg me al af waarom jullie het soms over bloemkool hebben.
Oôs Joôs - Bloemkôle
Ook nog best wel hoog.Positie
Ik ben een kwart West-Fries dus ik ben het helemaal eens met dit nummer en de positie in de lijst.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
Radio 2 had zelf ook een periode dat het iedere derde plaat was, net na de zomer.quote:
In mijn gemeente was het het een-na-meest gestemde nummerquote:Op zondag 17 december 2023 23:09 schreef Dagoduck het volgende:
[..]
Ik ben een kwart West-Fries dus ik ben het helemaal eens met dit nummer en de positie in de lijst.
Hier is de top 10 haast hetzelfde als de algehele top 10. Alleen een paar wisselingen en Pink Floyd op 10 ipv. Queen.quote:Op maandag 18 december 2023 09:07 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
In mijn gemeente was het het een-na-meest gestemde nummer
Of Hozier, of Chris Stapleton, of ...quote:Op maandag 18 december 2023 09:46 schreef Tussle266 het volgende:
Wel even gekeken of Rory Graham er ook nog in stond. Blijkt zo te zijn. Is wel een beetje dezelfde hoek als Ted met de badmuts.
Daar zit wel wat in. Al had ik achteraf toch wel graag Francesca in de lijst gehad dit jaar.quote:Op maandag 18 december 2023 09:49 schreef Cassa95 het volgende:
[..]
Of Hozier, of Chris Stapleton, of ...
SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
Welk stukje wansmaak keurde je hier af?quote:Op maandag 18 december 2023 10:43 schreef PippenScottie het volgende:
![]()
Principiële man is principieel
Namens een groot deel van Fok! gaf ik mijn mening over Coldplayquote:Op maandag 18 december 2023 10:46 schreef Tussle266 het volgende:
[..]
Welk stukje wansmaak keurde je hier af?
Wat me dan wel weer opvalt - haten op Coldplay is best populair.quote:Op maandag 18 december 2023 10:51 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Namens een groot deel van Fok! gaf ik mijn mening over Coldplay
In mijn gemeente ookquote:Op maandag 18 december 2023 09:07 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
In mijn gemeente was het het een-na-meest gestemde nummer
Dan mag deze nog wel een keer:quote:Op maandag 18 december 2023 10:53 schreef Mexicanobakker het volgende:
Wat me dan wel weer opvalt - haten op Coldplay is best populair.
Haters gonna hate.quote:Op maandag 18 december 2023 10:53 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Wat me dan wel weer opvalt - haten op Coldplay is best populair.
Ik ben geen fan en ze hebben echt te veel Top 2000 noteringen, maar ze hebben ook meer dan een handvol prima luisterliedjes. Maar ze teren wat te veel op herhaling en hebben in de jaren 10 wel echt regelmatig een draak als single uitgebracht om actueel te blijven.quote:Op maandag 18 december 2023 10:58 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Haters gonna hate.
Coldplay
(Hoewel ze ook een aantal saaie nummers/albums hebben, maar wie niet)
Het ging inderdaad om Fix You.quote:Op maandag 18 december 2023 10:59 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Ik ben geen fan en ze hebben echt te veel Top 2000 noteringen, maar ze hebben ook meer dan een handvol prima luisterliedjes. Maar ze teren wat te veel op herhaling en hebben in de jaren 10 wel echt regelmatig een draak als single uitgebracht om actueel te blijven.
Maar ik vermoed dat het om Fix You ging en dat vind ik een prima nummer.
Als ik kijk naar hun Top 2000-noteringen zit daar voor mij eigenlijk geen enkel slecht nummer bij. De enige die ik echt overbodig vind is die Rhythms Del Mundo-versie van Clocks, maar dat is meer omdat ik sowieso een tegenstander ben van tweemaal (min of meer) hetzelfde nummer in de lijst (net als de 2 versies van One van U2 of van Somebody To Love van Queen, al dan niet met een extra artiest).quote:Op maandag 18 december 2023 10:59 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Ik ben geen fan en ze hebben echt te veel Top 2000 noteringen, maar ze hebben ook meer dan een handvol prima luisterliedjes. Maar ze teren wat te veel op herhaling en hebben in de jaren 10 wel echt regelmatig een draak als single uitgebracht om actueel te blijven.
Ik vind Something Just Like This en Hymn For The Weekend echt draken, en ook Adventure of a Lifetime en Paradise hebben iets heel irritants. Wat betreft 'overbodig' denk ik meer aan die X&Y-nummers die iets te veel als Clocks 2.0 klinken en een paar nieuwere nummers die wat ene oor in ene oor uit zijn, maar volgens mij staat alleen Everglow (de mindere versie van Homesick) er daarvan nog inquote:Op maandag 18 december 2023 11:12 schreef DecoAoreste het volgende:
[..]
Als ik kijk naar hun Top 2000-noteringen zit daar voor mij eigenlijk geen enkel slecht nummer bij. De enige die ik echt overbodig vind is die Rhythms Del Mundo-versie van Clocks, maar dat is meer omdat ik sowieso een tegenstander ben van tweemaal (min of meer) hetzelfde nummer in de lijst (net als de 2 versies van One van U2 of van Somebody To Love van Queen, al dan niet met een extra artiest).
Zelfs de nummers die ik nooit veel aan vond, zoals Something Just Like This en het nieuwere werk zoals Higher Power, hebben sinds afgelopen zomer wel een positieve bijklank gekregen vanwege het briljante optreden in de Arena. Dat is Muse met hun minste nummers (Feeling Good, Undisclosed Desires) nooit gelukt bij mij, grappig genoeg. Dus ik denk dat je wel kan stellen dat ik meer Coldplay-fan ben dan ooit
Hymn For The Weekend en Adventure Of A Lifetime zijn echt heel poppy, dat hele album wel trouwens. Dus als je meer op zoek bent naar die wat oudere 'limestone rock'-sound van ze snap ik dat je die irritant vindt. Paradise valt inderdaad ook wel een beetje in dat straatje. Er is wel een duidelijk verschil met hun oudere werk sowieso, zeker Adventure Of A Lifetime moest ik wel leren waarderen.quote:Op maandag 18 december 2023 11:15 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Ik vind Something Just Like This en Hymn For The Weekend echt draken, en ook Adventure of a Lifetime en Paradise hebben iets heel irritants. Wat betreft 'overbodig' denk ik meer aan die X&Y-nummers die iets te veel als Clocks 2.0 klinken en een paar nieuwere nummers die wat ene oor in ene oor uit zijn, maar volgens mij staat alleen Everglow (de mindere versie van Homesick) er daarvan nog in
Ja, dat is wel redelijk de strekking. Coldplay heeft een beetje de Bruce-factor (en laatste jaren de Queen-factor). Ik vind dat heel vergelijkbaar met U2 - de individuele nummers zijn bijna allemaal wel luisterbaar maar ik vind driekwart van het materiaal forgettable, een paar zijn echt te doorgedraaid en dan vind ik er 1 of 2 heel slecht. Die laatste paar nummers zijn dan wel weer echt helemaal prima.quote:Op maandag 18 december 2023 11:16 schreef AlchemistOfSorrows het volgende:
Uiteindelijk komt mijn hekel aan Coldplay tijdens de T2000 ook vooral voort uit de irritatie die ik met wel meer artiesten heb, gewoon het feit dat er te veel van in staat.
Buiten dan dat ik Fix You niet kan hebben en die nieuwere nummers ook soms echt verschrikkelijk irritant zijn.
Voor de rest op zich geen problemen met zebuiten dat ik ze wat saai vind
Precies tussen ons in gaat het helemaal mis. Zoek Koggenland is opquote:
quote:Op maandag 18 december 2023 11:19 schreef PippenScottie het volgende:
[..]
Precies tussen ons in gaat het helemaal mis. Zoek Koggenland is op
Toepasselijk welquote:Op maandag 18 december 2023 11:19 schreef Tussle266 het volgende:
Ook wel bekend als het Schermer-effect.
Het Schemer-effect is toch meer dat je te weinig nummers op de keuzelijst hebt waardoor je een keuzelijstbingo pakt, terwijl er makkelijk meer op de keuzelijst hadden gekund? Iets waar naast Aminam zelf vooral Meat Loaf en AC/DC last van hebben volgens mijquote:Op maandag 18 december 2023 11:19 schreef Tussle266 het volgende:
Ook wel bekend als het Schemer-effect.
Ja in algemene zin mogen er soms wel wat minder nummers van dezelfde artiest in de lijst, maar dat is natuurlijk al heel vaak besprokenquote:Op maandag 18 december 2023 11:18 schreef Mexicanobakker het volgende:
[..]
Ja, dat is wel redelijk de strekking. Coldplay heeft een beetje de Bruce-factor (en laatste jaren de Queen-factor). Ik vind dat heel vergelijkbaar met U2 - de individuele nummers zijn bijna allemaal wel luisterbaar maar ik vind driekwart van het materiaal forgettable, een paar zijn echt te doorgedraaid en dan vind ik er 1 of 2 heel slecht. Die laatste paar nummers zijn dan wel weer echt helemaal prima.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |