Dus, dat geldt ook voor (vrouwelijke) agenten. Mooi!quote:Werkgevers mogen het dragen van religieuze symbolen op het werk verbieden. Dat heeft het Hof van Justitie van de Europese Unie in Luxemburg opnieuw bepaald. Het hof deed uitspraak naar aanleiding van een zaak in België.
Een Belgische vrouw uit Ans in de provincie Luik was naar de rechter gestapt omdat ze van haar werkgever, de gemeente, geen hoofddoek mocht dragen. Ze werkte sinds 2016 bij de gemeente en diende in 2021 een verzoek in om een hoofddoek te mogen dragen.
Volgens de Belgische omroep VRT wees de gemeente dat af en wijzigde het daarop het arbeidsreglement. Door die aanpassing werd het verboden voor alle werknemers om religieuze tekens te dragen.
Coherent en systematisch
De rechtbank in Luik vroeg het hof in Luxemburg om over de zaak te oordelen. Dat concludeert nu dat openbare besturen wel degelijk religieuze uitingen mogen verbieden "om te komen tot een volkomen neutrale overheidsomgeving".
Daarbij stelt het hof wel dat een andere gemeente of overheidsinstantie ervoor kan kiezen om wél religieuze tekens toe te staan of het verbod te beperken tot werknemers die in contact komen met het publiek.
Een voorwaarde is wel dat dat verbod "coherent en systematisch" is, dat betekent dat een gemeente niet bijvoorbeeld een hoofddoek mag verbieden en een ketting met een kruisje wel toestaan.
Achter de schermen
Nu is het aan de Belgische rechter om over het geval van de werknemer uit Ans te beslissen. Daarbij moet de rechter oordelen of het verbod van de gemeente geldt voor alle religieuze uitingen en of het verbod strikt noodzakelijk is. Oftewel, is het verbod noodzakelijk voor werknemers die achter de schermen werken?
Het is niet de eerste keer dat het Europese hof zich heeft gebogen over het verbod op religieuze symbolen. In 2017 sprak het zich na tien jaar procederen voor het eerst uit over zo'n verbod.
In 2021 oordeelde het hof nogmaals dat werkgevers het zichtbaar dragen van religieuze of politieke symbolen mogen verbieden. Het is nu voor het eerst dat het zich expliciet uitspreekt over het dragen van religieuze tekens bij ambtenaren.
Mogelijk heeft dat meer met de regering daar te maken dan met de religiequote:Op woensdag 29 november 2023 12:37 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Het is ook verbazingwekkend dat al die vrouwen wegrennen uit Iran en dat soort shithole landen, mannen ook trouwens, vanwege de onderdrukking vanuit Islam.
Om vervolgens doodleuk hier op oude voet verder te leven.
Who the F denkt nou serieus dat dit op langer termijn een goed idee is?
Dat soort partijen doen er niet (meer) toe.quote:Op woensdag 29 november 2023 12:35 schreef HowardRoark het volgende:
Nou, dat zal men bij partijen zoals D66 of GroenLinks/PvdA waarschijnlijk hartstikke gemeen vinden. Islamofobie!
Als je even het hele artikel leest, zie je gelijk dat het wat ingewikkelder is dan dit. TS had misschien ook even het hele artikel kunnen plaatsen. Want het wordt behoorlijk uit context geplaatst in deze OP.quote:Op woensdag 29 november 2023 12:33 schreef Wirelessmouse het volgende:
Prima beslissing, voor sollicitanten met religieuze symbolen had je natuurlijk al "past niet in het team", nu kun je het ook gewoon verbieden als iemand die al in dienst is met die onzin begint.
Je hebt gelijk, het is toch wat ingewikkelder dan ik uit de OP had gehaald.quote:Op woensdag 29 november 2023 12:42 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Als je even het hele artikel leest, zie je gelijk dat het wat ingewikkelder is dan dit. TS had misschien ook even het hele artikel kunnen plaatsen. Want het wordt behoorlijk uit context geplaatst in deze OP.
Aangepast. Vond het zo lang!quote:Op woensdag 29 november 2023 12:42 schreef Tja..1986 het volgende:
[..]
Als je even het hele artikel leest, zie je gelijk dat het wat ingewikkelder is dan dit. TS had misschien ook even het hele artikel kunnen plaatsen. Want het wordt behoorlijk uit context geplaatst in deze OP.
Yeh right.quote:Op woensdag 29 november 2023 12:40 schreef sp3c het volgende:
[..]
Mogelijk heeft dat meer met de regering daar te maken dan met de religie
En daarom is dat niet wenselijk in posities waar men neutraliteit moet uitstralen. En nu weet ik ook wel dat iemands denkwijze niet in die hoofddoek zit, maar het gaat om wat anderen zien. Wat je niet ziet hoeft er niet te zijn.quote:Op woensdag 29 november 2023 13:12 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Vrouwen met hoofddoeken zijn sowieso extremistisch.
Ze rennen daar niet weg vanwege de islam maar komen hier naar toe voor een beter leven/betere sociale voorzieningen.quote:Op woensdag 29 november 2023 12:37 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
Het is ook verbazingwekkend dat al die vrouwen wegrennen uit Iran en dat soort shithole landen, mannen ook trouwens, vanwege de onderdrukking vanuit Islam.
Om vervolgens doodleuk hier op oude voet verder te leven.
Who the F denkt nou serieus dat dit op langer termijn een goed idee is?
Het leven is hier beter mede omdat religie een kleinere rol speelt in het landsbestuur.quote:Op woensdag 29 november 2023 14:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ze rennen daar niet weg vanwege de islam maar komen hier naar toe voor een beter leven/betere sociale voorzieningen.
Weet ik niet. Wij zijn tot pakweg 1970 ook een religieus land geweest en tot 1990 hebben confessionele partijen altijd een sleutelrol gespeeld in de politiek. Toch was het toen ook al goed hier.quote:Op woensdag 29 november 2023 14:14 schreef Perrin het volgende:
[..]
Het leven is hier beter mede omdat religie een kleinere rol speelt in het landsbestuur.
Maar nemen de islam mee waardoor het uiteindelijk ook een shithole wordt.quote:Op woensdag 29 november 2023 14:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ze rennen daar niet weg vanwege de islam maar komen hier naar toe voor een beter leven/betere sociale voorzieningen.
Dat is de claim. Maar de armoede waar ze vandaan komen is ontstaan in directe relatie tot de islam en de hele denk en levenswijze wat daar omheen hangt.quote:Op woensdag 29 november 2023 14:06 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ze rennen daar niet weg vanwege de islam maar komen hier naar toe voor een beter leven/betere sociale voorzieningen.
(Orthodoxe) religie zit zelfontplooiing nu eenmaal in de weg. Op individuele en uiteindelijk op macroschaal.quote:Op woensdag 29 november 2023 14:54 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Dat is de claim. Maar de armoede waar ze vandaan komen is ontstaan in directe relatie tot de islam en de hele denk en levenswijze wat daar omheen hangt.
Verklaar mij anders waarom al die moslimlanden zo schijt zijn qua economie, in 9 van de 10 gevallen.
Als ze al rijk zijn komt dat puur door olie/gas.
Ligt eraan, er zijn ook religies geweest die juist de mensheid naar grootheid probeerde te bewegen, altijd de grens verleggen.quote:Op woensdag 29 november 2023 15:36 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
(Orthodoxe) religie zit zelfontplooiing nu eenmaal in de weg. Op individuele en uiteindelijk op macroschaal.
Nazi-Duitsland had geen religie? Jij maakt het ook steeds gekker.quote:Op woensdag 29 november 2023 14:20 schreef LXIV het volgende:
Weet ik niet. Wij zijn tot pakweg 1970 ook een religieus land geweest en tot 1990 hebben confessionele partijen altijd een sleutelrol gespeeld in de politiek. Toch was het toen ook al goed hier.
ik denk dat het hier juist beter is dankzij de (protestantse) moraal van eigen verantwoordelijkheid en rekenschap. Dat zie je in alle landen die juist die achtergrond hebben terug. In katholieke landen is het allemaal net iets minder, vooral door corruptie. In landen zonder religie (nazi-Duitsland, de Soviet-Unie etc) is het een hel.
En zelfs dan is niet iedere inwoner rijk, maar alleen de happy few.quote:Op woensdag 29 november 2023 14:54 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Dat is de claim. Maar de armoede waar ze vandaan komen is ontstaan in directe relatie tot de islam en de hele denk en levenswijze wat daar omheen hangt.
Verklaar mij anders waarom al die moslimlanden zo schijt zijn qua economie, in 9 van de 10 gevallen.
Als ze al rijk zijn komt dat puur door olie/gas.
Een weldenkend mens handelt zo. Maar er was een tijd geleden een zaak van een moslima die op een christelijke basisschool werkte, zonder hoofddoek. Op een bepaald moment besloot ze de hoofddoek te gaan dragen. Ze had het licht gezien of zo??? Anyway, de school accepteerde dat niet en ontsloeg de lerares. Die stapte naar de rechter en won. Was ergens in 2007 of zo.quote:Op woensdag 29 november 2023 15:50 schreef Apotheose het volgende:
nou ja op sommige werkplekken mag je ook geen korte broek aan als het snikheet is. Dat past niet daar. En dan zoek je toch lekker ander werk? Waarom wil je er werken als je er niet jezelf kan zijn. Banen genoeg.
Misschien moet je je gewoon eens verdiepen in Iran, voor je verder gaat met dit soort onzin.quote:Op woensdag 29 november 2023 13:12 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Yeh right.
Die regering komt veelal uit de islam qua cultuur en denkwijze, wat weer uit de mensen zelf voortkomt.
Het is domweg het probleem verplaatsen en dit zien we nu in heel Europa en zelfs Amerika.
Vrouwen met hoofddoeken zijn sowieso extremistisch.
Maar waarom zou een ambtenaar zonder klantcontact neutraliteit moeten uitstralen?quote:Op woensdag 29 november 2023 13:49 schreef Gia het volgende:
[..]
En daarom is dat niet wenselijk in posities waar men neutraliteit moet uitstralen. En nu weet ik ook wel dat iemands denkwijze niet in die hoofddoek zit, maar het gaat om wat anderen zien. Wat je niet ziet hoeft er niet te zijn.
Nu zouden ze het dragen van een hoofddoek mogen verbieden, maar alleen als ze dan ook alle andere geloofsuitingen verbieden, zoals kruisjes. Ik vraag me af of een christelijke school dat zou doen.quote:Op woensdag 29 november 2023 17:36 schreef Gia het volgende:
[..]
Een weldenkend mens handelt zo. Maar er was een tijd geleden een zaak van een moslima die op een christelijke basisschool werkte, zonder hoofddoek. Op een bepaald moment besloot ze de hoofddoek te gaan dragen. Ze had het licht gezien of zo??? Anyway, de school accepteerde dat niet en ontsloeg de lerares. Die stapte naar de rechter en won. Was ergens in 2007 of zo.
Nu mag de school haar dus wel ontslaan?
Wat een kronkels.quote:Op woensdag 29 november 2023 19:53 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Nu zouden ze het dragen van een hoofddoek mogen verbieden, maar alleen als ze dan ook alle andere geloofsuitingen verbieden, zoals kruisjes. Ik vraag me af of een christelijke school dat zou doen.
Volgens de uitspraak mag je als werkgever religieuze uitingen verbieden, maar dan moet je wel álle religieuze uitingen verbieden. Je mag geen hoofddoekjes verbieden als je wel keppeltjes toestaat.quote:Op woensdag 29 november 2023 20:25 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Wat een kronkels.
Op een christelijke school weet je van te voren wat je mag verwachten.
Christendom enzo hè.
Net zoals ik ook geen keppeltjes verwacht aan te treffen op een islamitische school, zover dat soort scholen überhaupt zouden mogen bestaan, maar dat is een andere discussie.
Nee, dat je je eens zou moeten verdiepen in hoe de bevolking van het land in elkaar steekt, hoe fanatiek ze wel of niet zijn in vergelijking met andere islamitische landen, waarom mensen vluchten, hoe Iraanse vrouwen denken over hoofddoekjes en in de vraag in hoeverre het regime een afspiegeling is van de bevolking.quote:Je iedere opmerking over Iran, wat wilde je daarmee zeggen? Dat het een grote shithole is wat van welvarend ging tot de islam om de hoek kwam kijken? Ja nee dat wist ik al, dank je.
Jij begint over christelijke scholen, kansloos.quote:Op woensdag 29 november 2023 20:42 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Volgens de uitspraak mag je als werkgever religieuze uitingen verbieden, maar dan moet je wel álle religieuze uitingen verbieden. Je mag geen hoofddoekjes verbieden als je wel keppeltjes toestaat.
[..]
Nee, dat je je eens zou moeten verdiepen in hoe de bevolking van het land in elkaar steekt, hoe fanatiek ze wel of niet zijn in vergelijking met andere islamitische landen, waarom mensen vluchten, hoe Iraanse vrouwen denken over hoofddoekjes en in de vraag in hoeverre het regime een afspiegeling is van de bevolking.
Onzinquote:Op woensdag 29 november 2023 13:12 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Vrouwen met hoofddoeken zijn sowieso extremistisch.
De koran schrijft het niet voor, alleen in hadiths geschreven door vrouwenhaters komt het voor.quote:
Het gaat om "openbare besturen" en daar valt bijzonder onderwijs volgens mij niet onder.quote:Op woensdag 29 november 2023 20:42 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Volgens de uitspraak mag je als werkgever religieuze uitingen verbieden, maar dan moet je wel álle religieuze uitingen verbieden. Je mag geen hoofddoekjes verbieden als je wel keppeltjes toestaat.
In deze uitspraak wel, maar dit is niet de eerste keer, zo lees ik.quote:Op woensdag 29 november 2023 21:23 schreef Aether het volgende:
[..]
Het gaat om "openbare besturen" en daar valt bijzonder onderwijs volgens mij niet onder.
Nee, @Gia begon daar over.quote:Op woensdag 29 november 2023 21:15 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Jij begint over christelijke scholen, kansloos.
Precies, dus dat is al een aardige indicatie van de kloof tussen het regime en een groot deel van de bevolking. De Iraanse bevolking is zo ongeveer het minst fanatiek van alle islamitische landen, gaat relatief weinig naar de moskee en draagt de hoofddoek liefst helemaal niet of - als het toch moet - zo ver mogelijk naar achteren op het hoofd. Vandaar grootschalige protesten tegen de onderdrukking door de religieuze elite.quote:Eveneens verhaal over Iran, we hebben het gezien hoe ze met vrouwen omgaan die geen hoofddoek willen dragen.
Gtfo ridder.
Maar in Nederland dragen veel gelovige mensen toch al eeuwen een kruisje om hun nek?quote:Op woensdag 29 november 2023 12:33 schreef Wirelessmouse het volgende:
Prima beslissing, voor sollicitanten met religieuze symbolen had je natuurlijk al "past niet in het team", nu kun je het ook gewoon verbieden als iemand die al in dienst is met die onzin begint.
Dat klopt dat het er niet letterlijk in staat en aan interpretatie onderhevig is, maar legt niet uit waarom een dame met hoofddoek een extremist is. Ik heb een andere voorstelling bij het woord extremist. Dat uit zich vooral in daden en niet in wat je draagt, maargoed.quote:Op woensdag 29 november 2023 21:17 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
De koran schrijft het niet voor, alleen in hadiths geschreven door vrouwenhaters komt het voor.
De koran zelf spreekt alleen over het bedekken van de juwelen, je weet wel, tetten en vagijn, zoals iedere malloot dit zou opvatten.
Geld ook voor de mannen trouwens, waar is je hoofddoek eh?
Je draagt dat ding omdat je klaarblijkelijk de extremischtisch uitleg van de koran steunt.quote:Op woensdag 29 november 2023 23:15 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Dat klopt dat het er niet letterlijk in staat en aan interpretatie onderhevig is, maar legt niet uit waarom een dame met hoofddoek een extremist is. Ik heb een andere voorstelling bij het woord extremist. Dat uit zich vooral in daden en niet in wat je draagt, maargoed.
Ik draag hem uit mijzelf om een verscheidenheid aan redenen die persoonlijk zijn. Ik voel me fijn bij bedekking en ga een stuk relaxter over straat nu dan voordat ik dat deed. Mensen gaan ook heel anders met je om dan in normale kleding. Geen respectloos gedrag. Het is een filter voor mensen met andere intenties. Je valt buiten hun doelgroep en dat scheelt veel ergernis en ongevraagde opmerkingen over uiterlijk. Ik draag dit voor mijzelf en niemand heeft me dit opgelegd. Sterker nog ik heb bewust gewacht tot ik alleenstaand was omdat je anders inderdaad moet gaan uitleggen dat het echt geen dwang is.quote:Op donderdag 30 november 2023 05:16 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Je draagt dat ding omdat je klaarblijkelijk de extremischtisch uitleg van de koran steunt.
Dat of je wordt gedwongen.
Angst om op een booslim teentje te trappen =/= respect.quote:Op donderdag 30 november 2023 05:58 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Ik draag hem uit mijzelf om een verscheidenheid aan redenen die persoonlijk zijn. Ik voel me fijn bij bedekking en ga een stuk relaxter over straat nu dan voordat ik dat deed. Mensen gaan ook heel anders met je om dan in normale kleding. Geen respectloos gedrag. Het is een filter voor mensen met andere intenties. Je valt buiten hun doelgroep en dat scheelt veel ergernis en ongevraagde opmerkingen over uiterlijk. Ik draag dit voor mijzelf en niemand heeft me dit opgelegd. Sterker nog ik heb bewust gewacht tot ik alleenstaand was, met het dragen van hijab.
Leef en laat leven, todg. Er zijn meer redenen om dit te doen dan omdat een boek, man, ouder of regering dit zegt. We vallen ook helemaal niemand lastig met onze kleding.
quote:Op donderdag 30 november 2023 06:11 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Angst om op een booslim teentje te trappen =/= respect.
Kleding versus ervaring.quote:Op donderdag 30 november 2023 06:17 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]![]()
Dat mensen bang zijn voor een stukje kleding zegt meer over die mensen. Ik ben dezelfde persoon als voorheen maar dan zonder pogingen tot #metoo/ respectloos gedrag. Prima bijeffect.
Het weerhoudt mensen, voornamelijk mannen, ervan om iets te doen of zeggen waar iemand eventueel boos om zou kunnen worden. Ik zie het probleem niet hoor.![]()
Dat kruisje doe je maar onder je kleding dan of je laat hem thuis.quote:Op woensdag 29 november 2023 23:01 schreef Za het volgende:
[..]
Maar in Nederland dragen veel gelovige mensen toch al eeuwen een kruisje om hun nek?
Dat is toch net zo goed een cultuurding als sinterklaas, hertenkampen en boerenkool, en nu krijgen die eventueel ontslag?
Anderzijds mag een nonbinair wel met een regenboog sjaal rondlopen denk ik?
Kleding zegt ook wel iets over de mens er onder, denk niet dat we blij worden van KKK-kleding of SS truien met hakenkruizenquote:Op woensdag 29 november 2023 23:15 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Dat klopt dat het er niet letterlijk in staat en aan interpretatie onderhevig is, maar legt niet uit waarom een dame met hoofddoek een extremist is. Ik heb een andere voorstelling bij het woord extremist. Dat uit zich vooral in daden en niet in wat je draagt, maargoed.
Verschil is wel dat de non je hoofd er niet probeert af te hakken als je kritiek uit.quote:Op donderdag 30 november 2023 07:32 schreef Flow3r het volgende:
[..]
Kleding zegt ook wel iets over de mens er onder, denk niet dat we blij worden van KKK-kleding of SS truien met hakenkruizen
Ik vind hoofddoekjes niet extremistisch maar dat terzijde
Kan me wel voorstellen dat het een soort respect afdwingt, zoals vroeger hier met de nonnen
Een islamitische hoeft dat ook niet. Bijzondere onderwijs valt niet onder de overheid als werkgever.quote:Op woensdag 29 november 2023 19:53 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Nu zouden ze het dragen van een hoofddoek mogen verbieden, maar alleen als ze dan ook alle andere geloofsuitingen verbieden, zoals kruisjes. Ik vraag me af of een christelijke school dat zou doen.
Als de gemeente dat als voorwaarde voor het personeel stelt, dan geldt dat voor al het personeel. Ook iemand die alleen maar een keer bij een balie langsloopt, bijvoorbeeld.quote:Op woensdag 29 november 2023 19:47 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Maar waarom zou een ambtenaar zonder klantcontact neutraliteit moeten uitstralen?
Ik denk dat de eerste werkgever die hier een zaak van maakt, omdat de regenboogsjaal ook een ideologie vertegenwoordigt, deze wint.quote:Op donderdag 30 november 2023 07:25 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Dat kruisje doe je maar onder je kleding dan of je laat hem thuis.
Voor een regenboog sjaal is maar 1 oplossing, de prullenbak. Maar je hebt gelijk, dat zal wel weer mogen dan.
Je kunt je hoofddoek dan ook gewoon blijven dragen, op straat e.d. maar niet als je ergens werkt waar de werkgever het verbiedt. Dan moet je maar ergens gaan werken waar je wel een hoofddoek mag dragen.quote:Op donderdag 30 november 2023 05:58 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Ik draag hem uit mijzelf om een verscheidenheid aan redenen die persoonlijk zijn. Ik voel me fijn bij bedekking en ga een stuk relaxter over straat nu dan voordat ik dat deed. Mensen gaan ook heel anders met je om dan in normale kleding. Geen respectloos gedrag. Het is een filter voor mensen met andere intenties. Je valt buiten hun doelgroep en dat scheelt veel ergernis en ongevraagde opmerkingen over uiterlijk. Ik draag dit voor mijzelf en niemand heeft me dit opgelegd. Sterker nog ik heb bewust gewacht tot ik alleenstaand was omdat je anders inderdaad moet gaan uitleggen dat het echt geen dwang is.![]()
Leef en laat leven, todg. Er zijn meer redenen om dit te dragen dan omdat een boek, man, ouder of regering het oplegt. We vallen ook helemaal niemand lastig met onze kleding. De meesten in Westerse landen willen dit dragen. Keuzevrijheid.
Volgens mij is dit precies wat ik al zei. Een school (of elke andere werkgever) mag het verbieden. Echter, als het verboden wordt, dan dient het verbod alle geloofsuitingen te betreffen. Je kunt dus niet uitsluitend hoofddoekjes verbieden.quote:Op donderdag 30 november 2023 08:52 schreef Gia het volgende:
[..]
Een islamitische hoeft dat ook niet. Bijzondere onderwijs valt niet onder de overheid als werkgever.
Het is niet zo dat op scholen van overheidswege hoofddoekjes en andere religieuze uitingen nu verboden zijn.
Maar een school mag het verbieden.
Ja, maar je beantwoordt mijn vraag niet. Waarom vindt jij dat het voor ambtenaren zonder klantcontact ook verboden zou moeten zijn?quote:Op donderdag 30 november 2023 08:57 schreef Gia het volgende:
[..]
Als de gemeente dat als voorwaarde voor het personeel stelt, dan geldt dat voor al het personeel. Ook iemand die alleen maar een keer bij een balie langsloopt, bijvoorbeeld.
Maar er zijn ook tussenvormen. Het kan ook alleen verboden worden voor het baliepersoneel en anderen die nauw in contact met klanten komen.
Dat klopt en als de AH er geen probleem mee heeft blijft dat ook zo.quote:Op donderdag 30 november 2023 13:41 schreef LXIV het volgende:
Bij de Albert Heijn zitten toch ook meisjes met hoofddoekjes achter de kassa? Wordt daar ooit een probleem van gemaakt? Is dit niet weer een storm in een glas water?
De AH oefent geen publieke (gewelds)bevoegdheden uit. Dat is toch wel een belangrijk onderscheid.quote:Op donderdag 30 november 2023 13:41 schreef LXIV het volgende:
Bij de Albert Heijn zitten toch ook meisjes met hoofddoekjes achter de kassa? Wordt daar ooit een probleem van gemaakt? Is dit niet weer een storm in een glas water?
Nee. Op een christelijke school mogen christelijke uitingen wel. Op een islamitische school mogen hoofddoekjes wel.https://www.bl-advocaten.(...)-hoofddoek-afwijzen/quote:Op donderdag 30 november 2023 13:22 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Volgens mij is dit precies wat ik al zei. Een school (of elke andere werkgever) mag het verbieden. Echter, als het verboden wordt, dan dient het verbod alle geloofsuitingen te betreffen. Je kunt dus niet uitsluitend hoofddoekjes verbieden.
Laks stelt het nog iets anders:quote:Christelijke school mag vrouw met hoofddoek afwijzen
Een school voor bijzonder onderwijs mag medewerkers verbieden kleding te dragen die expliciet refereert aan een andere geloofsovertuiging dan die van de school. Dat heeft het College voor de Rechten van de Mens recent beslist in zijn oordeel van 11 oktober 2018.
quote:Mag ik op een christelijke school een hoofddoek dragen?
Sommige godsdiensten hebben kledingvoorschriften. Denk daarbij aan hoofddoeken, gezichtsbedekkende kleding, een keppeltje of een tulband. Het verbieden van dergelijke kleding is in strijd met de gelijke behandelingswetgeving.
Een bijzondere school mag van docenten en leerlingen eisen dat ze een bepaalde godsdienst of levensovertuiging hebben. Zo mag een gereformeerde school van een docent vragen dat deze een gereformeerde levensovertuiging heeft.
Verder mag bijvoorbeeld een katholieke school het dragen van hoofddoekjes binnen de school verbieden, maar een bijzondere school mag deze eisen alleen stellen als dat nodig is om aan de principes van de school te voldoen. Hierbij mag een school niet discrimineren en moet de school zijn beleid consequent toepassen.
Dat vind ik niet, dat vind in dat geval de werkgever. En die mag dat vinden. Als je wilt weten waarom hij/zij dat vindt, moet je dat gaan vragen.quote:Op donderdag 30 november 2023 13:23 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Ja, maar je beantwoordt mijn vraag niet. Waarom vindt jij dat het voor ambtenaren zonder klantcontact ook verboden zou moeten zijn?
Het gaat er niet om dat het overal verboden moet worden, maar dat werkgevers die vinden dat het niet verenigbaar is met hun werkzaamheden het mogen verbieden.quote:Op donderdag 30 november 2023 13:41 schreef LXIV het volgende:
Bij de Albert Heijn zitten toch ook meisjes met hoofddoekjes achter de kassa? Wordt daar ooit een probleem van gemaakt? Is dit niet weer een storm in een glas water?
Ik verwacht ook dat het meer te maken heeft met overheidsfuncties. En dan nog zijn er genoeg overheidsbedrijven die hier niet moeilijk over doen.quote:Op donderdag 30 november 2023 13:44 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De AH oefent geen publieke (gewelds)bevoegdheden uit. Dat is toch wel een belangrijk onderscheid.
Je weet in welk forum je aan het posten bent, toch? Het gaat hier om nieuws. We hebben het dus over de implicaties van deze recente uitspraken, niet over iets dat vijf jaar geleden gezegd is.quote:Op donderdag 30 november 2023 14:11 schreef Gia het volgende:
[..]
Nee. Op een christelijke school mogen christelijke uitingen wel. Op een islamitische school mogen hoofddoekjes wel.https://www.bl-advocaten.(...)-hoofddoek-afwijzen/
[..]
Laks stelt het nog iets anders:
https://www.laks.nl/vrage(...)en-hoofddoek-dragen/
[..]
Deze uitspraak gaat alleen over gemeenten en overheidsinstanties toch? Of is het breder?quote:Op donderdag 30 november 2023 15:10 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Je weet in welk forum je aan het posten bent, toch? Het gaat hier om nieuws. We hebben het dus over de implicaties van deze recente uitspraken, niet over iets dat vijf jaar geleden gezegd is.
Deze wel inderdaad.quote:Op donderdag 30 november 2023 15:12 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Deze uitspraak gaat alleen over gemeenten en overheidsinstanties toch? Of is het breder?
Dat dacht ik ook. Voor scholen zijn er al regels op dat gebied. En er zijn afwijkende regels voor bijzonder onderwijs.quote:Op donderdag 30 november 2023 15:12 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Deze uitspraak gaat alleen over gemeenten en overheidsinstanties toch? Of is het breder?
Uiteraard.quote:Op donderdag 30 november 2023 09:07 schreef Gia het volgende:
[..]
Je kunt je hoofddoek dan ook gewoon blijven dragen, op straat e.d. maar niet als je ergens werkt waar de werkgever het verbiedt. Dan moet je maar ergens gaan werken waar je wel een hoofddoek mag dragen.
Eh nee de eerste mannen die mij begonnen aan te spreken rond leeftijd 13 met schunnige opmerkingen waren blanke mannen van middelbare leeftijdquote:Op donderdag 30 november 2023 07:10 schreef TheoddDutchGuy het volgende:
[..]
Kleding versus ervaring.
De mannen waar jij het over hebt zijn vooral moslim mannen die zich niet kunnen inhouden.
Zelfs met zulke kledij niet, zie gemiddeld moslim land.
Dit idd. Religie doe je maar lekker in je eigen tijd.quote:Op woensdag 29 november 2023 14:37 schreef Gehrman het volgende:
Fijn dat er nu ook eens wordt gedacht aan het recht om niet de hele dag geconfronteerd te hoeven worden met religieuze uitingen.
Puh-leeze houd op.quote:Op donderdag 30 november 2023 06:17 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]![]()
Dat mensen bang zijn voor een stukje kleding zegt meer over die mensen. Ik ben dezelfde persoon als voorheen maar dan zonder pogingen tot #metoo/ respectloos gedrag. Prima bijeffect.
Het weerhoudt mensen, voornamelijk mannen, ervan om iets te doen of zeggen waar iemand eventueel boos om zou kunnen worden. Ik zie het probleem niet hoor.![]()
Het is ook zo voorspelbaar. Natuurlijk zijn het die vieze blanke mannen. Losgeslagen seksueel gedreven halve apen.quote:Op donderdag 30 november 2023 19:43 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Eh nee de eerste mannen die mij begonnen aan te spreken rond leeftijd 13 met schunnige opmerkingen waren blanke mannen van middelbare leeftijdvaders van vriendinnetjes, vrienden/ kennissen van m’n ouders, buurmannen. Natuurlijk ook andere types, van alles, maar de ergste zijn toch echt blanke mannen van middelbare leeftijd met hun bloeddoorlopen kop met spataderen en hun multifocale brillen die ranzige dingen zeiden.
Dat is heel leuk maar ik woon gewoon in Nederland en dit is mijn ervaring hier in dit land.quote:Op donderdag 30 november 2023 19:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Het is ook zo voorspelbaar. Natuurlijk zijn het die vieze blanke mannen. Losgeslagen seksueel gedreven halve apen.
Dat je dat primitieve idee in stand houdt dat a) mannen per definitie enkel met seks bezig zijn en helemaal leip worden van het zien van haar/gezicht en b) vrouwen dergelijke gevoelens nooit hebben waardoor een man zich dan weer niet hoeft te bedekken geeft vooral aan hoe buitengewoon seksistisch je zelf denkt.
En verder dit: https://wisevoter.com/cou(...)erous%20for%20women.
The ten most dangerous countries for women, according to the Women Peace and Security Index, are :
1. Afghanistan - 0.278
2. Syria - 0.375
3. Yemen - 0.388
4. Pakistan - 0.476
5. Iraq - 0.516
6. South Sudan - 0.541
7. Chad - 0.547
8. Democratic Republic of the Congo - 0.547
9. Sudan - 0.556
10. Sierra Leone - 0.563
The ten best countries for women, according to the Women Peace and Security Index, are :
1. Norway - 0.922
2. Finland - 0.909
3. Iceland - 0.907
4. Denmark - 0.903
5. Luxembourg - 0.899
6. Switzerland - 0.898
7. Sweden - 0.895
8. Austria - 0.891
9. United Kingdom - 0.888
10. Netherlands - 0.885
Zelfde: https://www.globalcitizen(...)20at%20the%20bottom.
Maar nee, het is het Verlichte Westen waar het Sodom en Gomorra is, broeinest van misogynie en onderontwikelde neanderthalische mannen.
N=1.quote:Op donderdag 30 november 2023 19:43 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Eh nee de eerste mannen die mij begonnen aan te spreken rond leeftijd 13 met schunnige opmerkingen waren blanke mannen van middelbare leeftijdvaders van vriendinnetjes, vrienden/ kennissen van m’n ouders, buurmannen. Natuurlijk ook andere types, van alles, maar de ergste zijn toch echt blanke mannen van middelbare leeftijd met hun bloeddoorlopen kop met spataderen en hun multifocale brillen die ranzige dingen zeiden.
Ah zo, en dus is een ervaring met enkelen direct een bewijs voor het karakter van allen.quote:Op donderdag 30 november 2023 20:01 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Dat is heel leuk maar ik woon gewoon in Nederland en dit is mijn ervaring hier in dit land.
Die lijst mag wel gecorrigeerd worden voor algemeen gevaar.quote:Op donderdag 30 november 2023 19:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Het is ook zo voorspelbaar. Natuurlijk zijn het die vieze blanke mannen. Losgeslagen seksueel gedreven halve apen.
Dat je dat primitieve idee in stand houdt dat a) mannen per definitie enkel met seks bezig zijn en helemaal leip worden van het zien van haar/gezicht en b) vrouwen dergelijke gevoelens nooit hebben waardoor een man zich dan weer niet hoeft te bedekken geeft vooral aan hoe buitengewoon seksistisch je zelf denkt.
En verder dit: https://wisevoter.com/cou(...)erous%20for%20women.
The ten most dangerous countries for women, according to the Women Peace and Security Index, are :
1. Afghanistan - 0.278
2. Syria - 0.375
3. Yemen - 0.388
4. Pakistan - 0.476
5. Iraq - 0.516
6. South Sudan - 0.541
7. Chad - 0.547
8. Democratic Republic of the Congo - 0.547
9. Sudan - 0.556
10. Sierra Leone - 0.563
The ten best countries for women, according to the Women Peace and Security Index, are :
1. Norway - 0.922
2. Finland - 0.909
3. Iceland - 0.907
4. Denmark - 0.903
5. Luxembourg - 0.899
6. Switzerland - 0.898
7. Sweden - 0.895
8. Austria - 0.891
9. United Kingdom - 0.888
10. Netherlands - 0.885
Zelfde: https://www.globalcitizen(...)20at%20the%20bottom.
Plus: https://www.concern.net/news/worst-countries-for-womens-rights
En: https://giwps.georgetown.edu/the-index/
Maar nee, het is het Verlichte Westen waar het Sodom en Gomorra is, broeinest van misogynie en onderontwikelde neanderthalische mannen.
Ga je gangquote:Op donderdag 30 november 2023 20:06 schreef -XOR- het volgende:
[..]
Die lijst mag wel gecorrigeerd worden voor algemeen gevaar.
Waar heb ik gezegd dat iedereen dit isquote:Op donderdag 30 november 2023 20:03 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ah zo, en dus is een ervaring met enkelen direct een bewijs voor het karakter van allen.
Die houden we erin wanneer het weer over de PVV gaat.
Ah, dus mannen kunnen zich in principe wel gedragen?quote:Op donderdag 30 november 2023 20:38 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Waar heb ik gezegd dat iedereen dit isbron?
Woonde je in achterbuurt? Of naast een TBS kliniek?quote:Op donderdag 30 november 2023 19:43 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
vaders van vriendinnetjes, vrienden/ kennissen van m’n ouders, buurmannen
Misschien moet jij de geschiedenisboekjes er weer erbij pakken.quote:Op woensdag 29 november 2023 14:20 schreef LXIV het volgende:
[..]
In landen zonder religie (nazi-Duitsland, ) is het een hel.
Nee gewoon in een gereformeerd dorp en verder zeer gemiddelde gemeente.quote:Op donderdag 30 november 2023 21:00 schreef Wirelessmouse het volgende:
[..]
Woonde je in achterbuurt? Of naast een TBS kliniek?
Het gros. Maar wat wil je nou?quote:Op donderdag 30 november 2023 20:55 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ah, dus mannen kunnen zich in principe wel gedragen?
Appie vertegenwoordigt de overheid/staat niet.quote:Op donderdag 30 november 2023 13:41 schreef LXIV het volgende:
Bij de Albert Heijn zitten toch ook meisjes met hoofddoekjes achter de kassa? Wordt daar ooit een probleem van gemaakt? Is dit niet weer een storm in een glas water?
Dat onderscheid is in Iran en Afghanistan non-existent natuurlijk. Maar voor andere overwegend islamitische landen zou het mogelijk kunnen.quote:Op woensdag 29 november 2023 12:40 schreef sp3c het volgende:
[..]
Mogelijk heeft dat meer met de regering daar te maken dan met de religie
Verander dit "mensen" even in broeders van mijn eigen geloofsgemeenschap, waar het voornamelijk om gaat. En dan heb je al het hele zieke punt te pakken. Je wordt niet lastig gevallen omdat je zogenaamd "zedelijk" bent. Maw je draagt die hoofddoek omdat je bang bent om als onzedelijk gezien te worden in je gemeenschap. Weet je hoe we dat noemen? Sociale druk. Ik heb 10keer meer respect voor dames die een leuk rokje en topje dragen en zichzelf durven te laten zien. Dan die sneue meiden die zich laten leiden door zware sociale druk en een hoofddoekje dragen. Voor mij staan die sneuneuzen symbool voor de walgelijke oppresieve ideologie die de islam is. Omdat ik een fatsoenlijk persoon ben zou ik daar niks van zeggen tegen zo'n kneus op straat. Maar van binnen voel ik niks dan minachting.quote:Op donderdag 30 november 2023 05:58 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Ik draag hem uit mijzelf om een verscheidenheid aan redenen die persoonlijk zijn. Ik voel me fijn bij bedekking en ga een stuk relaxter over straat nu dan voordat ik dat deed. Mensen gaan ook heel anders met je om dan in normale kleding. Geen respectloos gedrag. Het is een filter voor mensen met andere intenties. Je valt buiten hun doelgroep en dat scheelt veel ergernis en ongevraagde opmerkingen over uiterlijk. Ik draag dit voor mijzelf en niemand heeft me dit opgelegd. Sterker nog ik heb bewust gewacht tot ik alleenstaand was omdat je anders inderdaad moet gaan uitleggen dat het echt geen dwang is.![]()
Leef en laat leven, todg. Er zijn meer redenen om dit te dragen dan omdat een boek, man, ouder of regering het oplegt. We vallen ook helemaal niemand lastig met onze kleding. De meesten in Westerse landen willen dit dragen. Keuzevrijheid.
Dat is idd heel erg belangrijk om te doen, met de lerarentekorten die er zijn.quote:Op woensdag 29 november 2023 17:36 schreef Gia het volgende:
[..]
Een weldenkend mens handelt zo. Maar er was een tijd geleden een zaak van een moslima die op een christelijke basisschool werkte, zonder hoofddoek. Op een bepaald moment besloot ze de hoofddoek te gaan dragen. Ze had het licht gezien of zo??? Anyway, de school accepteerde dat niet en ontsloeg de lerares. Die stapte naar de rechter en won. Was ergens in 2007 of zo.
Nu mag de school haar dus wel ontslaan?
Wat is het probleem om dat ding af te doen.quote:Op vrijdag 1 december 2023 10:14 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dat is idd heel erg belangrijk om te doen, met de lerarentekorten die er zijn.
Wat is het probleem als ze verder een goede leerkracht is.
Dat onderscheid is er in Iran juist heel sterk.quote:Op vrijdag 1 december 2023 09:43 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
Dat onderscheid is in Iran en Afghanistan non-existent natuurlijk. Maar voor andere overwegend islamitische landen zou het mogelijk kunnen.
Dat is de keuze van de school.quote:Op vrijdag 1 december 2023 10:14 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dat is idd heel erg belangrijk om te doen, met de lerarentekorten die er zijn.
Wat is het probleem als ze verder een goede leerkracht is.
Ik ken zat vrouwen met een hoofddoek die gewoon werken, en herken het beeld van dat ze extremistisch zijn niet in wat hier in dit topic beschreven wordt. Maar goed, de users hier zullen er vele vast beter kennen.
De koppeling tussen staat en religie? Het heet notabene Islamitische republiek Iran. Ik heb het niet over hoe mensen in die landen zijn hè ik heb het puur over het feit dat de overheden in die Staten gekoppeld zijn aan de religie.quote:Op vrijdag 1 december 2023 10:19 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Dat onderscheid is er in Iran juist heel sterk.
Religieuze uitingen verbieden, specifiek hoofddoekjes hebben we geen antwoord op.quote:Op woensdag 29 november 2023 12:20 schreef Gia het volgende:
https://nos.nl/artikel/24(...)-hoofddoek-verbieden
[..]
Dus, dat geldt ook voor (vrouwelijke) agenten. Mooi!
Uiteraard mogen werkgevers het ook toestaan, maar het belangrijkste is dat de werkgever het kan verbieden.
Wb de politie is de overheid in principe de werkgever en niet het een of ander politie buro.
Hoofddoekje an sich is niet extreem, gezichtbedekking wel.quote:Op vrijdag 1 december 2023 10:14 schreef MissButterflyy het volgende:
[..]
Dat is idd heel erg belangrijk om te doen, met de lerarentekorten die er zijn.
Wat is het probleem als ze verder een goede leerkracht is.
Ik ken zat vrouwen met een hoofddoek die gewoon werken, en herken het beeld van dat ze extremistisch zijn niet in wat hier in dit topic beschreven wordt. Maar goed, de users hier zullen er vele vast beter kennen.
Het ligt er aan hoe je dat definieert, denk ik. De religie zoals het regime die beleeft is in ieder geval heel anders dan hoe een groot deel van de bevolking die beleeft. Dat zou wellicht nog niet eens zo erg zijn als het regime die opvattingen niet met harde hand af zou dwingen. In die zin klopt het dus wel dat mensen eerder vluchten voor het regime dan voor de religie.quote:Op vrijdag 1 december 2023 10:47 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
De koppeling tussen staat en religie? Het heet notabene Islamitische republiek Iran. Ik heb het niet over hoe mensen in die landen zijn hè ik heb het puur over het feit dat de overheden in die Staten gekoppeld zijn aan de religie.
Nee hoor, gezichtsbedekking is alleen verboden op een paar specifieke plaatsen: onderwijs, overheidsinstellingen, zorg en OV.quote:Op vrijdag 1 december 2023 10:58 schreef ludovico het volgende:
[..]
Hoofddoekje an sich is niet extreem, gezichtbedekking wel.
Maar ook illegaal in dit land overigens.
Ok, binnen de grenzen van de wet.quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:03 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Nee hoor, gezichtsbedekking is alleen verboden op een paar specifieke plaatsen: onderwijs, overheidsinstellingen, zorg en OV.
Je probeert haar tegen te spreken, maar ondertussen bevestig je haar gelijk. Door een hoofddoekje verlies jij je belangstelling voor haar als leuke vrouw. En laat dat nou precies de bedoeling zijn; zij zit helemaal niet te wachten op aandacht van mannen zoals jij.quote:Op vrijdag 1 december 2023 09:57 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
Verander dit "mensen" even in broeders van mijn eigen geloofsgemeenschap, waar het voornamelijk om gaat. En dan heb je al het hele zieke punt te pakken. Je wordt niet lastig gevallen omdat je zogenaamd "zedelijk" bent. Maw je draagt die hoofddoek omdat je bang bent om als onzedelijk gezien te worden in je gemeenschap. Weet je hoe we dat noemen? Sociale druk. Ik heb 10keer meer respect voor dames die een leuk rokje en topje dragen en zichzelf durven te laten zien. Dan die sneue meiden die zich laten leiden door zware sociale druk en een hoofddoekje dragen. Voor mij staan die sneuneuzen symbool voor de walgelijke oppresieve ideologie die de islam is. Omdat ik een fatsoenlijk persoon ben zou ik daar niks van zeggen tegen zo'n kneus op straat. Maar van binnen voel ik niks dan minachting.
In dit geval bij een gemeente. En daaruit kun je concluderen dat het in overheidsgebouwen verboden mag worden.quote:Op vrijdag 1 december 2023 10:56 schreef ludovico het volgende:
[..]
Religieuze uitingen verbieden, specifiek hoofddoekjes hebben we geen antwoord op.
Overigens gaat bovenstaande bij een uitspraak van een rechter altijd over de specifieke context waarin is beoordeeeld.
De insinuatie dat ik wel als een geile beer bovenop haar zou springen, of desnoods haar als wildvreemde zomaar zou aanspreken/naroepen (jeweetwel zoals haar moslimbroerders vaak doen) zodra ze geen hoofddoekje draagt vind ik nogal stuitend.quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:08 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Je probeert haar tegen te spreken, maar ondertussen bevestig je haar gelijk. Door een hoofddoekje verlies jij je belangstelling voor haar als leuke vrouw. En laat dat nou precies de bedoeling zijn; zij zit helemaal niet te wachten op aandacht van mannen zoals jij.
Verder zul je met je kleding / uiterlijk altijd bepaalde reacties oproepen bij sommige mensen. Zit je onder de tattoos, dan levert dat in de ene omgeving afgrijzen op, terwijl het in een andere omgeving op waardering kan rekenen. Idem met een Lacoste polootje. Dus laat iedereen lekker dragen waar diegene zich prettig bij voelt en respecteer iemands individuele keuzes daarin.
De vraag blijft nog steeds dus of hoofddoekje an sich, ook zou mogen, binnen die context.quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:28 schreef Gia het volgende:
[..]
In dit geval bij een gemeente. En daaruit kun je concluderen dat het in overheidsgebouwen verboden mag worden.
Dus ook bij de politie, waar het hier recentelijk nog over ging. Maar het geldt dan uiteraard ook voor de keppel, de tulband of een zichtbaar gedragen kruisje.
Dat is dus niet wat hij zegt. Het wordt wel altijd zo geframed. Uiteraard.quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:08 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Je probeert haar tegen te spreken, maar ondertussen bevestig je haar gelijk. Door een hoofddoekje verlies jij je belangstelling voor haar als leuke vrouw. En laat dat nou precies de bedoeling zijn; zij zit helemaal niet te wachten op aandacht van mannen zoals jij.
Verder zul je met je kleding / uiterlijk altijd bepaalde reacties oproepen bij sommige mensen. Zit je onder de tattoos, dan levert dat in de ene omgeving afgrijzen op, terwijl het in een andere omgeving op waardering kan rekenen. Idem met een Lacoste polootje. Dus laat iedereen lekker dragen waar diegene zich prettig bij voelt en respecteer iemands individuele keuzes daarin.
Neuh, het volstaat om dat niet in buitengewoon seksistische opmerkingen te verpakken.quote:Op vrijdag 1 december 2023 08:47 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Het gros. Maar wat wil je nou?Moet ik mijn ervaringen en irritaties gewoon opzij schuiven omdat er ook mannen zijn die zich wel kunnen gedragen?
Ik zal volgende keer ook de twee a drie vrouwen die eens een opmerking hebben gemaakt erbij plaatsen goed.quote:Op vrijdag 1 december 2023 12:13 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Neuh, het volstaat om dat niet in buitengewoon seksistische opmerkingen te verpakken.
Inderdaad: ook vrouwen ervaren aantrekkingskracht en hebben seksuele gevoelens. Desalniettemin hoeft een man zich kennelijk dan weer niet te bedekken.quote:Op vrijdag 1 december 2023 12:15 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Ik zal volgende keer ook de twee a drie vrouwen die eens een opmerking hebben gemaakt erbij plaatsen goed.
Nee hoor; ik heb als echte progressief namelijk altijd een hekel aan het toekennen van gepredestineerde karaktereigenschappen aan mensen op basis van vaststaande kenmerken als ras, etniciteit, geslacht, seksuele voorkeur en leeftijd. Dat leidt namelijk altijd tot ellende. Vandaar dat ik net zo van leer trek tegen schedelmeters, antisemieten, homofoben, vrouwenhaters en anti-boomers/gen Z.quote:Op vrijdag 1 december 2023 12:15 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Ik zal volgende keer ook de twee a drie vrouwen die eens een opmerking hebben gemaakt erbij plaatsen goed.
Vraag me af of je hetzelfde had gezegd als ik zei dat het moslimbroeders waren die zo deden maar die vallen gek genoeg echt wel mee. Althans het zijn dan mensen van mijn eigen leeftijd geweest en niet mannen die 40 jaar ouder waren dan ik.
Ja ik hou me dus totaal niet bezig met al die dingen en inclusief zijn gezeik. Deel gewoon heel simpelweg mijn ervaring en dat ik daarmee mensen tegen het been trap is dan jammer want het is mijn waarheid en ik lieg of verzin het helaas niet. Er werd gesteld dat het moslims waren die dat deden waartegen ik mij zo ben gaan kleden en dat klopt simpelweg gewoon niet. De mening van mensen met lange tenen in deze maatschappij die daar boos om worden, boeit mij niet. Sneeuwvlokken. Dat gezegd hebbend spreek ik evengoed geflipte booslims uit mijn eigen gemeenschap aan die mensen aan het uitschelden zijn.quote:Op vrijdag 1 december 2023 12:18 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee hoor; ik heb als echte progressief namelijk altijd een hekel aan het toekennen van gepredestineerde karaktereigenschappen aan mensen op basis van vaststaande kenmerken als ras, etniciteit, geslacht, seksuele voorkeur en leeftijd. Dat leidt namelijk altijd tot ellende. Vandaar dat ik net zo van leer trek tegen schedelmeters, antisemieten, homofoben, vrouwenhaters en anti-boomers/gen Z.
Dat in bepaalde kring het al een tijdje gemeengoed is om mannenhaat en vooral blanke mannenhaat te verspreiden, is vooral hilarisch gezien het zogenaamde 'intersectionele denken' dat daar heerst.
Zolang je mij daar niet mee lastig valt, vind ik het helemaal prima dat jij walgt. Zelf weten.quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:35 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
De insinuatie dat ik wel als een geile beer bovenop haar zou springen, of desnoods haar als wildvreemde zomaar zou aanspreken/naroepen (jeweetwel zoals haar moslimbroerders vaak doen) zodra ze geen hoofddoekje draagt vind ik nogal stuitend.
Ik respecteer iemand absoluut niet als hij/keuzes maakt die in mijn ogen achterlijk zijn. Of dat nou kiezen voor de islam is, Of bijvoorbeeld bij een sneuneuzenclub als satudara oid gaan is. Ik beoordeel mensen op hun keuzes en niet op hun kleurtje, handicap, seksuele voorkeur of andere eigenschappen waar hij/zij mee geboren wordt. En niemand kan mij dwingen iemand te respecteren. Zoals ik al zei uit goed fatsoen zou ik diegene op straat nooit aanspreken op haar hoofddoekje of op desnoods op zijn of haar tattoo's, als je dat bedoeld met respect dan doe ik dat al. Maar daarom hoef ik iemands keuzes zelf nog niet te respecteren en mag ik daar van walgen zoveel als ik wil.
Dat is niet wat ik insinueer. Ik zeg dat jij als man je belangstelling voor haar verliest wanneer ze een hoofddoekje draagt. Ik zeg niet dat je iets onbetamelijks zou doen als je wel belangstelling zou hebben.quote:Op vrijdag 1 december 2023 11:35 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
De insinuatie dat ik wel als een geile beer bovenop haar zou springen, of desnoods haar als wildvreemde zomaar zou aanspreken/naroepen (jeweetwel zoals haar moslimbroerders vaak doen) zodra ze geen hoofddoekje draagt vind ik nogal stuitend.
Tja, moet jij weten. Als jij gefrustreerd door het leven wilt gaan en je wilt ergeren aan de kledingkeuze van een ander, ben jij de enige die daar de negatieve gevolgen van ondervindt. Eigenlijk net als in het verkeer: je kunt je wel enorm gaan zitten ergeren aan het rijgedrag van een ander, maar de enige die je daarmee hebt, ben je zelf. Je hebt een veel leuker leven als je meer ontspant en accepteert dat andere mensen andere keuzes maken dan dat jij doet.quote:Ik respecteer iemand absoluut niet als hij/keuzes maakt die in mijn ogen achterlijk zijn. Of dat nou kiezen voor de islam is, Of bijvoorbeeld bij een sneuneuzenclub als satudara oid gaan is. Ik beoordeel mensen op hun keuzes en niet op hun kleurtje, handicap, seksuele voorkeur of andere eigenschappen waar hij/zij mee geboren wordt. En niemand kan mij dwingen iemand te respecteren. Zoals ik al zei uit goed fatsoen zou ik diegene op straat nooit aanspreken op haar hoofddoekje of op desnoods op zijn of haar tattoo's, als je dat bedoeld met respect dan doe ik dat al. Maar daarom hoef ik iemands keuzes zelf nog niet te respecteren en mag ik daar van walgen zoveel als ik wil.
Dit is natuurlijk heel erg subjectief hoe die lijst wordt samengesteld en de ranking is geheel afhankelijk van de normen en waarden die de samenstellers als criteria hanteren.quote:Op donderdag 30 november 2023 19:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Het is ook zo voorspelbaar. Natuurlijk zijn het die vieze blanke mannen. Losgeslagen seksueel gedreven halve apen.
Dat je dat primitieve idee in stand houdt dat a) mannen per definitie enkel met seks bezig zijn en helemaal leip worden van het zien van haar/gezicht en b) vrouwen dergelijke gevoelens nooit hebben waardoor een man zich dan weer niet hoeft te bedekken geeft vooral aan hoe buitengewoon seksistisch je zelf denkt.
En verder dit: https://wisevoter.com/cou(...)erous%20for%20women.
The ten most dangerous countries for women, according to the Women Peace and Security Index, are :
1. Afghanistan - 0.278
2. Syria - 0.375
3. Yemen - 0.388
4. Pakistan - 0.476
5. Iraq - 0.516
6. South Sudan - 0.541
7. Chad - 0.547
8. Democratic Republic of the Congo - 0.547
9. Sudan - 0.556
10. Sierra Leone - 0.563
The ten best countries for women, according to the Women Peace and Security Index, are :
1. Norway - 0.922
2. Finland - 0.909
3. Iceland - 0.907
4. Denmark - 0.903
5. Luxembourg - 0.899
6. Switzerland - 0.898
7. Sweden - 0.895
8. Austria - 0.891
9. United Kingdom - 0.888
10. Netherlands - 0.885
Zelfde: https://www.globalcitizen(...)20at%20the%20bottom.
Plus: https://www.concern.net/news/worst-countries-for-womens-rights
En: https://giwps.georgetown.edu/the-index/
Maar nee, het is het Verlichte Westen waar het Sodom en Gomorra is, broeinest van misogynie en onderontwikelde neanderthalische mannen.
Alsof dit te maken heeft met het wel of niet dragen van een hoofddoekjequote:Op vrijdag 1 december 2023 12:38 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Zolang je mij daar niet mee lastig valt, vind ik het helemaal prima dat jij walgt. Zelf weten.
En nee op straat op me springen dat zal niet gebeuren maar wat er in privé situaties is gebeurd dat laat ik hier maar even weg voordat ik weer mensen boos maak![]()
Of minder privé, zoals een buurman ver in de 60 die mij vol op mijn reet slaat in de woonkamer van mijn vader in het bijzijn van zijn vrouw, mijn vader, mijn destijds partner. Echt. Paaaarrrrdonnnnnnnnnnnnnnn. Ja zoiets gebeurt nu niet meer.![]()
Lekker op afstand blijven allemaalmisschien heb ik een bom bij me.
Owja want het is natuurlijk niet objectief te meten wat leefbaarheid is. Is alleen een kwestie van perceptie. Vrouwen die niet naar school mogen in Afghanistan. Is niet erg joh kunnen ze toch lekker thuis zitten op de bank. Vrouwen die gestenigd worden als ze verkracht zijn. Ja joh is helemaal niet zo erg als je het maar met de juiste perceptie bekijkt.quote:Op vrijdag 1 december 2023 17:27 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dit is natuurlijk heel erg subjectief hoe die lijst wordt samengesteld en de ranking is geheel afhankelijk van de normen en waarden die de samenstellers als criteria hanteren.
Laat je moslims zo’n lijst maken aan de hand van hun criteria, dan komen islamitische landen hoog qua leefbaarheid voor vrouwen en westerse landen laag.
Het is dus volkomen nietszeggend
Heb je door dat je zijn punt nu precies bevestigt?quote:Op vrijdag 1 december 2023 18:12 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
Owja want het is natuurlijk niet objectief te meten wat leefbaarheid is. Is alleen een kwestie van perceptie. Vrouwen die niet naar school mogen in Afghanistan. Is niet erg joh kunnen ze toch lekker thuis zitten op de bank. Vrouwen die gestenigd worden als ze verkracht zijn. Ja joh is helemaal niet zo erg als je het maar met de juiste perceptie bekijkt.Man man man, zelden zo'n achterlijke post gezien.
Eehhhh nee. Ik zeg juist dat leefbaarheid prima objectief te meten is. Je kan aan een vaste set van waarden prima een indeling maken. Daar is niks subjectiefs aan. En dat mannen in een achterlijke islamitische shithole daar andere gedachten over hebben maakt het nog niet dat het niet objectief meetbaar is. Wat hij zegt is dat het allemaal aan perspectief ligt dat is natuurlijk onzin. Het is echt wel objectief te beoordelen dat slachtofferhulp en begeleiding voor een verkrachtingsslachtoffer beter is dan gestenigd worden.quote:Op vrijdag 1 december 2023 18:50 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Heb je door dat je zijn punt nu precies bevestigt?
Of omdat het gewoon veelal landen zijn waar de oud koloniale structuur nog overheersend is, gecombineerd met corruptie. Al zal dat niet in je straatje passen.quote:Op woensdag 29 november 2023 14:14 schreef Perrin het volgende:
[..]
Het leven is hier beter mede omdat religie een kleinere rol speelt in het landsbestuur.
Het punt dringt nog steeds niet door kennelijk.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:01 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
Eehhhh nee. Ik zeg juist dat leefbaarheid prima objectief te meten is. Je kan aan een vaste set van waarden prima een indeling maken. Daar is niks subjectiefs aan. En dat mannen in een achterlijke islamitische shithole daar andere gedachten over hebben maakt het nog niet dat het niet objectief meetbaar is. Wat hij zegt is dat het allemaal aan perspectief ligt dat is natuurlijk onzin. Het is echt wel objectief te beoordelen dat slachtofferhulp en begeleiding voor een verkrachtingsslachtoffer beter is dan gestenigd worden.
Hier past enkel:quote:Op vrijdag 1 december 2023 17:27 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dit is natuurlijk heel erg subjectief hoe die lijst wordt samengesteld en de ranking is geheel afhankelijk van de normen en waarden die de samenstellers als criteria hanteren.
Laat je moslims zo’n lijst maken aan de hand van hun criteria, dan komen islamitische landen hoog qua leefbaarheid voor vrouwen en westerse landen laag.
Het is dus volkomen nietszeggend
quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:04 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Of omdat het gewoon veelal landen zijn waar de oud koloniale structuur nog overheersend is, gecombineerd met corruptie. Al zal dat niet in je straatje passen.
Er is namelijk geen verband tussen mate van religieusheid van het bestuur en welvaart/welzijn.
Uiteraard, dat is het probleem. Opnieuw weer een extern gefaciliteerd probleem vooral.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:04 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Of omdat het gewoon veelal landen zijn waar de oud koloniale structuur nog overheersend is, gecombineerd met corruptie. Al zal dat niet in je straatje passen.
Er is namelijk geen verband tussen mate van religieusheid van het bestuur en welvaart/welzijn.
Nee, je praat gewoon totale onzin.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:11 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
Het punt dringt nog steeds niet door kennelijk.
Nee, dat is niet objectief te meten. Dat wat goed bevonden wordt voor een vrouw is namelijk per definitie een subjectieve beoordeling. De een zal het beter voor een vrouw vinden als ze carrière kan maken, de ander wanneer zij als huisvrouw veel kinderen kan krijgen. De een gunt de vrouw seksuele vrijheid, de ander zal haar willen beschermen tegen onkuisheid.quote:Op vrijdag 1 december 2023 18:12 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
Owja want het is natuurlijk niet objectief te meten wat leefbaarheid is. Is alleen een kwestie van perceptie. Vrouwen die niet naar school mogen in Afghanistan. Is niet erg joh kunnen ze toch lekker thuis zitten op de bank. Vrouwen die gestenigd worden als ze verkracht zijn. Ja joh is helemaal niet zo erg als je het maar met de juiste perceptie bekijkt.Man man man, zelden zo'n achterlijke post gezien.
quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:29 schreef LXIV het volgende:
[..]
Nee, dat is niet objectief te meten. Dat wat goed bevonden wordt voor een vrouw is namelijk per definitie een subjectieve beoordeling. De een zal het beter voor een vrouw vinden als ze carrière kan maken, de ander wanneer zij als huisvrouw veel kinderen kan krijgen. De een gunt de vrouw seksuele vrijheid, de ander zal haar willen beschermen tegen onkuisheid.
Dat jij blijkbaar niet kunt inzien dat deze lijst per definitie subjectief is valt me wat tegen.quote:
Dit gaat wel wat verder dan 'vinden dat je kindertjes moet maken'. In genoemde landen is gewoon aantoonbaar sprake van fysieke en mentale onderdrukking, geweldpleging, ongelijkwaardige rechtspraak hetgeen ook nog eens wil resulteren in de dood. Op basis van een vaststaande biologische eigenschap.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:31 schreef LXIV het volgende:
[..]
Dat jij blijkbaar niet kunt inzien dat deze lijst per definitie subjectief is valt me wat tegen.
NB: ik beweer nergens meer achter de normen en waarden van de islam te staan. Ik zeg alleen dat dit lijstje duidelijk met de liberale waarden van het Westen in het achterhoofd gemaakt is.
Ik zie heel veel landen er niet tussen staan. Bovendien gaat het hier om religiositeit van de bevolking en niet zozeer het bestuur. Nog even los van het feit dat het gdp per cap plaatje niet klopt.quote:
In het geval van veel landen helaas wel. Je hoeft niet aan geschiedvervalsing te doen.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:22 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Uiteraard, dat is het probleem. Opnieuw weer een extern gefaciliteerd probleem vooral.
Revisionisme doet het de laatste tijd inderdaad stukken beter, ook in academia.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:35 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
In het geval van veel landen helaas wel. Je hoeft niet aan geschiedvervalsing te doen.
Ze spreken Frans in Noord Afrika omdat ze het zo'n mooie taal vinden.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:37 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Revisionisme doet het de laatste tijd inderdaad stukken beter, ook in academia.
Hier is vaak sprake van seks buiten het huwelijk, promotie van homoseksualiteit, werkende vrouwen, vrouwen die alcohol en drugs consumeren, etc. Het is maar Herbert je dus het ergste vind. Dat is juist mijn hele punt. Als een stel Saoedies oprecht een vergelijkbare lijst zouden opstellen was de uitslag heel anders.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:34 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dit gaat wel wat verder dan 'vinden dat je kindertjes moet maken'. In genoemde landen is gewoon aantoonbaar sprake van fysieke en mentale onderdrukking, geweldpleging, ongelijkwaardige rechtspraak hetgeen ook nog eens wil resulteren in de dood. Op basis van een vaststaande biologische eigenschap.
Misschien dat hele rapport eens lezen.
Frankrijk is inderaad 'het Westen'. En dat niet eens een deel van Frankrijk, of een bepaalde heersende klasse, nee heel Frankrijk.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:39 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ze spreken Frans in Noord Afrika omdat ze het zo'n mooie taal vinden.
Uhm.. de zaken vermeld in het rapport gaan nog steeds verder dan dat. Namelijk fysieke beschadiging en moord. Alleen een complete relativist zal dergelijke gruwelen op een lijn zetten met 'werken'.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:40 schreef LXIV het volgende:
[..]
Hier is vaak sprake van seks buiten het huwelijk, promotie van homoseksualiteit, werkende vrouwen, vrouwen die alcohol en drugs consumeren, etc. Het is maar Herbert je dus het ergste vind. Dat is juist mijn hele punt. Als een stel Saoedies oprecht een vergelijkbare lijst zouden opstellen was de uitslag heel anders.
Wacht even, zoals jij in elk topic alle ellende aan de Islam en moslims koppelt. Bedoel je dat. Hilarisch dit.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:41 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Frankrijk is inderaad 'het Westen'. En dat niet eens een deel van Frankrijk, of een bepaalde heersende klasse, nee heel Frankrijk.
Zoals ik al zei: ook in academia is revisionisme trending. Koppel gewoon alle ellende in de wereld aan 'Het Westen' en je bent klaar.
Ja iemand met een hoofddoek wordt niet openbaar op haar reet geslagen. Ik had een strakke jurk aan. Een andere keer een rokje. Niemand gaapt me nu meer aan, ik hoor van niemand meer ongevraagd dat ik lekker ben en krijg geen opmerkingen meer over mijn reet en m’n benen. Dit staat helemaal los van onderdanig zijn. Ik heb na twintig jaar aangegaapt worden door jan en alleman daar gewoon geen zin meer in. Laat me lekker.quote:Op vrijdag 1 december 2023 17:49 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
Alsof dit te maken heeft met het wel of niet dragen van een hoofddoekjeiemand die zoiets doet is verknipt. Dan maakt het echt niet uit of je een hoofddoekje draagt.
Maar het is mij wel duidelijk je bent zo onderdanig omdat veel mannen fout zijn volgens jou. Dus jij laat de acties van anderen bepalen hoe jij je leven lijdt, zoals het een goede onderdanige moslima betaamd.
De meeste mannen zijn overigens gewoon fatsoenlijk. En die frame wat je hier probeert neer te zetten dat het vooral blanke westerse mannen zijn die dit doen is helemaal lachwekkend. Alle cijfers wijzen uit dat geweld, seksuele excessen ed. Een veelvoud voorkomen in (streng) gelovige gemeenschappen. Dus de kans op een foute man is veel groter in je eigen gemeenschap.
Maar inderdaad lekker je hoofddoekje opdoen als je je daar prettig bij voelt.
Daar heb je vast quotes vanquote:Op vrijdag 1 december 2023 19:47 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Wacht even, zoals jij in elk topic alle ellende aan de Islam en moslims koppelt. Bedoel je dat. Hilarisch dit.
Sterker nog als je dat lijstje voor mannen zou samenstellen zou het lijstje vergelijkbaar zijn. Alsof je als man in Afghanistan veilig bent.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:40 schreef LXIV het volgende:
[..]
Hier is vaak sprake van seks buiten het huwelijk, promotie van homoseksualiteit, werkende vrouwen, vrouwen die alcohol en drugs consumeren, etc. Het is maar Herbert je dus het ergste vind. Dat is juist mijn hele punt. Als een stel Saoedies oprecht een vergelijkbare lijst zouden opstellen was de uitslag heel anders.
We hebben het niet over de vraag of ik het eens ben het punt, maar het is wel grappig om te constateren dat hij ongewild precies hetgeen bevestigt waartegen hij denkt zich te verzetten.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:23 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, je praat gewoon totale onzin.
En hoe hilarisch dat uitgerekend jij anderen verwijt 'het niet door te hebben'...
Veiliger dan een vrouw ja.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:49 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Sterker nog als je dat lijstje voor mannen zou samenstellen zou het lijstje vergelijkbaar zijn. Alsof je als man in Afghanistan veilig bent.
Nee, dat doet hij dus niet.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:49 schreef Sodemieters het volgende:
[..]
We hebben het niet over de vraag of ik het eens ben het punt, maar het is wel grappig om te constateren dat hij ongewild precies hetgeen bevestigt waartegen hij denkt zich te verzetten.
Voor sommige mensen is seks buiten het huwelijk voor een vrouw erger dan de dood.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:42 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Uhm.. de zaken vermeld in het rapport gaan nog steeds verder dan dat. Namelijk fysieke beschadiging en moord. Alleen een complete relativist zal dergelijke gruwelen op een lijn zetten met 'werken'.
Deze lijsten zijn verder niet door 'Het Westen' opgesteld.
Wel koddig. Vrouwen zijn in wezen net zo veilig in Noorwegen als in Afghanistan; kwestie van 'perceptie'.
Nee, ook het conservatieve christendom heeft dergelijke opvattingen. Punt is: die stroming is in Europa morsdood. In de V.S. daarentegen...quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:50 schreef LXIV het volgende:
[..]
Voor sommige mensen is seks buiten het huwelijk voor een vrouw erger dan de dood.
Hrt lijkt er wel op alsof jij hier staat te promoten dat christendom en islam in wezen dezelfde waarden hebben.. dat dit niet zo is is nu juist het hele punt.
Hetzelfde als wanneer je een relatie krijgt met een vrouw. Wat hobbies en gewoonten betreft mogen jullie best verschillen en toch een goede relatie opbouwen. Verschillen de normen en waarden echter fundamenteel, dan is de relatie gevormd tot mislukken. Idem voor het van moslims in het westen. Of zij gaan hun waarden fundamenteel aanpassen of wij doen het. Of er blijft eeuwig strijd.
Aangezien de islam absolutistisch is zullen wij dat uiteindelijk dus moeten doen. Net zoals voorheen Egypte, Anatolië, Syrië, Libanon etc gebeurde.
Wat dat betreft maak ik me geen illusies
Ga je nu doen alsof je de nuance zelf bent op dit punt? Feit is dat de koloniale structuren nog steeds stand houden in veel van dat soort landen. En ja, heel vaak betreft het een ex-kolonie van een Westers land. Of dat nu België is, het VK, Frankrijk of Spanje.quote:
Dat zal best, net als dat naar alle waarschijnlijkheid ook in NL het geval zal zijn. Mijn punt is echter dat het rijtje landen niet anders zal zijn.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:49 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Veiliger dan een vrouw ja.
Dat ontkennen is ontkennen dat de aarde rond is
Nee, ik vraag naar quotes zodat je die beschuldiging kunt onderbouwen.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:52 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ga je nu doen alsof je de nuance zelf bent op dit punt? Feit is dat de koloniale structuren nog steeds stand houden in veel van dat soort landen. En ja, heel vaak betreft het een ex-kolonie van een Westers land. Of dat nu België is, het VK, Frankrijk of Spanje.
Ook het conservatieve christendom is wel wat gematigder hierin dan de islam, ik zou nog altijd liever een vrouw in Ohio zijn dan een in Pakistan. Maar ik snap je punt.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:51 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, ook het conservatieve christendom heeft dergelijke opvattingen. Punt is: die stroming is in Europa morsdood. In de V.S. daarentegen...
Morsdood in Europa, zoals in Polen enzo en een groot deel van de rest van Oost Europa. Morsdood. Je bent alleen je achtertuin vergeten.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:51 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, ook het conservatieve christendom heeft dergelijke opvattingen. Punt is: die stroming is in Europa morsdood. In de V.S. daarentegen...
Dank voor het bewijzen van mijn punt.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, ik vraag naar quotes zodat je die beschuldiging kunt onderbouwen.
Die zul je niet vinden.
Maar zoals zo vaak als er kritiek is op iets wat ook maar in geringste mate te maken zou kunnen hebben met die religie, komt er een waas voor de ogen. Zelfreflectie is nul.
Zie je ook zo schitterend op straat nu.
Daar maak ik me niet zo'n zorgen over; het Westen seculariseert op alle fronten verder. En geen homo of vrouw of ongelovige of andersgelovige zal zich terug laten zetten in de tijd. Niet hier, althans.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:54 schreef LXIV het volgende:
[..]
Ook het conservatieve christendom is wel wat gematigder hierin dan de islam, ik zou nog altijd liever een vrouw in Ohio zijn dan een in Pakistan. Maar ik snap je punt.
Verder is het Westen helemaal niet opgewassen tegen de vitaliteit en de ontoegeeflijkheid van de islam, dus wel er al vast maar aan
Sinds wanneer hoort Oost-Europa bij het Westen? Die hebben dankzij het communistisch experiment opgelegd door de USSR nog decennia achterstand. Heette niet voor niets de Tweede Wereld.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:55 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Morsdood in Europa, zoals in Polen enzo en een groot deel van de rest van Oost Europa. Morsdood. Je bent alleen je achtertuin vergeten.
Dat zou je wat sterker kunnen doen door met quotes te komen.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:56 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Dank voor het bewijzen van mijn punt.
Sinds een deel van Oost Europa onderdeel is van de Europese Unie.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:57 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Sinds wanneer hoort Oost-Europa bij het Westen? Die hebben dankzij het communistisch experiment opgelegd door de USSR nog decennia achterstand. Heette niet voor niets de Tweede Wereld.
Overigens: in Polen en Hongarije is er geen doodstraf voor apostasie, om maar wat te noemen.
Ach, en sinds wanneer is dat?quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:58 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Sinds een deel van Oost Europa onderdeel is van de Europese Unie.
Die secularisatie is juist het punt: die maakt ons zwak, hedonistisch en decadent. Daarom is het westen niet meer opgewassen tegen de islamquote:Op vrijdag 1 december 2023 19:56 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Daar maak ik me niet zo'n zorgen over; het Westen seculariseert op alle fronten verder. En geen homo of vrouw of ongelovige of andersgelovige zal zich terug laten zetten in de tijd. Niet hier, althans.
Ook binnen die religie zet de secularisering door.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:59 schreef LXIV het volgende:
[..]
Die secularisatie is juist het punt: die maakt ons zwak, hedonistisch en decadent. Daarom is het westen niet meer opgewassen tegen de islam
Compleet irrelevant voor het punt. Zeker nu het conservatisme in landen als Hongerije en Polen eerder toeneemt.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ach, en sinds wanneer is dat?
Is dat zo? Volgens mij kun je niet maar half half aan de islam doen en staat er maar weinig ter discussie. Het is dus of eruit, of erin.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:59 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Ook binnen die religie zet de secularisering door.
Niemand die je serieus neemt door te stellen dat er een christelijke opmars gaande is in Europa.quote:Op vrijdag 1 december 2023 20:00 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Compleet irrelevant voor het punt. Zeker nu het conservatisme in landen als Hongerije en Polen eerder toeneemt.
Klopt, in het geval van Polen gaat conservatisme echter hand in hand met nationalisme en de Gristelijke identiteit. Gelukkig is die opmars nog beperkt tot het Oosten. Maar claimen dat het morsdood is, is gewoon een leugen.quote:Op vrijdag 1 december 2023 20:02 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Niemand die je serieus neemt door te stellen dat er een christelijke opmars gaande is in Europa.
Integendeel.
Conservatisme is verder wat anders dan religie.
Over mijn intense hekel aan conservatisme, daar kun je inderdaad legio quotes van vinden. In de tussentijd wacht ik op quotes waarmee je je beschuldiging kunt staven
Is dat 'gelukkig' ja?quote:Op vrijdag 1 december 2023 20:06 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Klopt, in het geval van Polen gaat conservatisme echter hand in hand met nationalisme en de Gristelijke identiteit. Gelukkig is die opmars nog beperkt tot het Oosten. Maar claimen dat het morsdood is, is gewoon een leugen.
https://www.parool.nl/col(...)nt-terrein~b801c421/quote:Op vrijdag 1 december 2023 20:07 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Is dat 'gelukkig' ja?
Verder seculariseert ook Polen vrolijk verder:
https://notesfrompoland.c(...)-poland-finds-study/
https://www.france24.com/(...)ozen-catholic-church
In Hongarije identificeert nog niet de helft van de bevolking zich met een religie:
https://en.wikipedia.org/wiki/Religion_in_Hungary
Dus welke opmars?
Waaruit moet blijken dat dit van doen heeft met een 'Christelijke opmars in Europa'?quote:
Ik heb nimmer gesproken over een Christelijke opmars in Europa. Ik weersprak slechts je leugen dat het Christelijk conservatisme morsdood zou zijn. Dat blijkt ook uit deze artikelen en daarmee de ontwikkelingen in landen als Polen en Hongarije.quote:Op vrijdag 1 december 2023 20:20 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Waaruit moet blijken dat dit van doen heeft met een 'Christelijke opmars in Europa'?
Wel interessant om even dat plaatje erbij te pakken:quote:Op vrijdag 1 december 2023 20:22 schreef Mutant01 het volgende:
[..]
Ik heb nimmer gesproken over een Christelijke opmars in Europa. Ik weersprak slechts je leugen dat het Christelijk conservatisme morsdood zou zijn. Dat blijkt ook uit deze artikelen en daarmee de ontwikkelingen in landen als Polen en Hongarije.
Ik heb echt respect dat je het nog probeert met die lui Etto. Maar er valt gewoon niet met dat soort gekken te discussiëren. Islamietjes en hun helpertjes zoals sodemieters (die zijn nog erger dan de islamieten zelf). Die pretenderen tenminste niet om humaan te zijn maar geven gewoon ruiterlijk toe dat ze een volslagen achterlijke, walgelijke mensonterende ideologie aanhangen. En sodemieters als zogenaamde 'linkse' omarmd die walgelijke ideologie met heel zijn hart. Echt die achterlijke spagaat zul je nooit kunnen verklaren, die lui zijn gewoon niet goed in hun hoofd. Maar nogmaals respect dat je nog probeert om de discussie aan te gaan.quote:Op vrijdag 1 december 2023 20:27 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wel interessant om even dat plaatje erbij te pakken:
[ afbeelding ]
Dit betreft dus voornamelijk de inderdaad aartsconservatieve kresy in het Oosten. We zien echter ook kresy die zich uitspreken tegen deze 'zones'. We zien hier in feite wat men Polen A (Westen, liberaal, welvarend) en Polen B (Oosten, conservatief, arm) noemt en ook qua politieke voorkeur ziet men een duidelijke scheidslijn.
Kortom: dit gaat niet over 'Polen', dit gaat over een deel van Polen. En nog steeds geen bewijs voor een 'conservatief christelijke opmars in Europa'.
Ondertussen zijn er inderdaad geen LGBTQ-vrije zones in de landen die ik via eerder genoemde lijsten heb aangehaald. Is niet nodig: daar geldt gewoon de doodstraf.
De vraag is vooral waarover Etto de discussie aan wil gaan. Ik heb namelijk geen idee meer waar dit topic nog over gaat. Het begon met het mogen dragen van een hoofddoekje op je werk, maar inmiddels gaat het kennelijk over LGBTQ-vrije zones in Polen. En dat heeft dan volgens jou klaarblijkelijk weer iets te maken met een walgelijke ideologie die ik zou omarmen.quote:Op zaterdag 2 december 2023 16:08 schreef RealistAtheist het volgende:
[..]
Ik heb echt respect dat je het nog probeert met die lui Etto. Maar er valt gewoon niet met dat soort gekken te discussiëren. Islamietjes en hun helpertjes zoals sodemieters (die zijn nog erger dan de islamieten zelf). Die pretenderen tenminste niet om humaan te zijn maar geven gewoon ruiterlijk toe dat ze een volslagen achterlijke, walgelijke mensonterende ideologie aanhangen. En sodemieters als zogenaamde 'linkse' omarmd die walgelijke ideologie met heel zijn hart. Echt die achterlijke spagaat zul je nooit kunnen verklaren, die lui zijn gewoon niet goed in hun hoofd. Maar nogmaals respect dat je nog probeert om de discussie aan te gaan.
In de VS waar abortus lekker is uitgebannen. In de Islam mag je wel abortus plegen onder bepaalde voorwaarden.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:51 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Nee, ook het conservatieve christendom heeft dergelijke opvattingen. Punt is: die stroming is in Europa morsdood. In de V.S. daarentegen...
De doodstraf is in veel gevallen onomkeerbaar. Lekker handig, komen met de VS en dan pleiten voor een straf die juist daar al regelmatig ten onrechte is uitgevoerd.quote:Op dinsdag 12 december 2023 13:21 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
In de VS waar abortus lekker is uitgebannen. In de Islam mag je wel abortus plegen onder bepaalde voorwaarden.
Er zou best wat meer conservatisme mogen komen hier. De doodstraf is in veel gevallen helemaal niet zo treurig, maar alles moet maar kunnen hier.
Bedoel, dat ze daar te vaak fout hebben geoordeeld is evident.quote:Op dinsdag 12 december 2023 18:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
De doodstraf is in veel gevallen onomkeerbaar. Lekker handig, komen met de VS en dan pleiten voor een straf die juist daar al regelmatig ten onrechte is uitgevoerd.
Zodra onomstotelijk bewezen is dat iemand een ik noem maar wat, Gino, heeft vermoord, mag diegene van mij gewoon stoppen met ademen. Het liefst op dezelfde wijze en erger als hij een ander aan heeft gedaan.quote:Op dinsdag 12 december 2023 18:43 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
De doodstraf is in veel gevallen onomkeerbaar. Lekker handig, komen met de VS en dan pleiten voor een straf die juist daar al regelmatig ten onrechte is uitgevoerd.
En "alles moet maar kunnen hier"... zoals? Geef eens voorbeelden. In een hoop 'islamitische landen' kan ook alles, zolang je maar man en hetero bent. En uiteraard geen ongelovige bent.
Vraag me n.a.v. dit verhaal wel af of jij dan ook vindt dat vrouwen die verkracht of aangerand worden, dit aan zichzelf te danken hebben, vanwege de kleding die ze dragen, bijvoorbeeld.quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:47 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Ja iemand met een hoofddoek wordt niet openbaar op haar reet geslagen. Ik had een strakke jurk aan. Een andere keer een rokje. Niemand gaapt me nu meer aan, ik hoor van niemand meer ongevraagd dat ik lekker ben en krijg geen opmerkingen meer over mijn reet en m’n benen. Dit staat helemaal los van onderdanig zijn. Ik heb na twintig jaar aangegaapt worden door jan en alleman daar gewoon geen zin meer in. Laat me lekker.Heb jij er last van? Nee? Top.
Het is ook niet zo dat ik deze mening buiten sta te verkondigen. Ik bemoei me met mijzelf en anderen bemoeien zich met anderen. Het is hier een forum dus ik kan ventileren, net als jullie. Bedekte vrouwen hier in het Westen worden gewoon lekker met rust gelaten over het algemeen. Heerlijk.
En verder is dit vooral mijn ervaring, wat niet gek is gezien ik in een overwegend blank gebied ben opgegroeid. Zou ik in Rotterdam wonen of Amsterdam dan zou dat natuurlijk heel anders zijn, maar ik heb zelf weinig te maken met wat er op andere plekken van de wereld gebeurt. Dat het elders erger is haalt mijn ervaringen niet weg. Ik blijf weg van zulke plekken.
Dus wij moeten buigen voor hun agressie?quote:Op vrijdag 1 december 2023 19:50 schreef LXIV het volgende:
[..]
Voor sommige mensen is seks buiten het huwelijk voor een vrouw erger dan de dood.
Hrt lijkt er wel op alsof jij hier staat te promoten dat christendom en islam in wezen dezelfde waarden hebben.. dat dit niet zo is is nu juist het hele punt.
Hetzelfde als wanneer je een relatie krijgt met een vrouw. Wat hobbies en gewoonten betreft mogen jullie best verschillen en toch een goede relatie opbouwen. Verschillen de normen en waarden echter fundamenteel, dan is de relatie gevormd tot mislukken. Idem voor het van moslims in het westen. Of zij gaan hun waarden fundamenteel aanpassen of wij doen het. Of er blijft eeuwig strijd.
Aangezien de islam absolutistisch is zullen wij dat uiteindelijk dus moeten doen. Net zoals voorheen Egypte, Anatolië, Syrië, Libanon etc gebeurde.
Wat dat betreft maak ik me geen illusies
Wellicht kun jij beter gewoon in Iran gaan wonen. Daar voel je je waarschijnlijk wel thuis. Hier zijn we over het algemeen gelukkig wat minder primitief.quote:Op donderdag 14 december 2023 00:02 schreef Azula2.0 het volgende:
[..]
Zodra onomstotelijk bewezen is dat iemand een ik noem maar wat, Gino, heeft vermoord, mag diegene van mij gewoon stoppen met ademen. Het liefst op dezelfde wijze en erger als hij een ander aan heeft gedaan.
Voor wat hij daarvoor had gedaan (kinderen mishandelen en misbruiken) had hij al niet meer rond horen lopen. Preventief weghouden zodra blijkt dat iemand dierlijke instincten heeft welke niet onder controle zijn. Is Amerika perfect? Nee zeker niet, maar veel dingen zoals het Zedendelinquenten systeem, zouden veel leed besparen.
De mongool die Anne Faber fataal is geworden, kon ook gewoon maar doen, gaan en staan waar hij wilde bleek achteraf.
In dit land is het met de handen in de zij toekijken tot het mis gaat en daarna zoveel jaar later gewoon weer terug de maatschappij in werpen.
In sommige landen worden je handen eraf gehakt als je steelt en dat leidt ertoe dat er niet gestolen wordt. In diezelfde landen echter geven mensen de behoeftigen altijd te eten, ze helpen elkaar het leven door. Hier moet je eerst volledig naar de klote zijn en aan allemaal voorwaarden voldoen om je eten bij de voedselbank te mogen halen. Oh en als je moeder dan af en toe boodschappen voor je doet terwijl je een uitkering hebt mag je ook nog even 30k terug gaan betalen.
Wij doen niks anders dan toegeven. Onze normen worden telkens aangepast, denk aan topless zonnen, alcohol op de vrijmibo, varkensvlees op de buurt bbq, naakte kunst in de openbare ruimte, vrijheid van meningsuiting aangaande religie et cetera cetera.quote:Op donderdag 14 december 2023 10:36 schreef Gia het volgende:
[..]
Dus wij moeten buigen voor hun agressie?
Wij gaan onze normen en waarden absoluut niet aanpassen. Waarom denk je dat conservatief rechts overal in opkomst is?
Ik drink gewoon alcohol waar moslims bij zijn. Hier bij de buurt BBQ zijn 2 bbq's. Een voor halal en een waar ook gewoon speklappen op gaan. Ook waar moslims bij zijn. Verder liggen er nog steeds genoeg vrouwen topless te zonnen en is dat ook niet verboden.quote:Op donderdag 14 december 2023 16:47 schreef LXIV het volgende:
[..]
Wij doen niks anders dan toegeven. Onze normen worden telkens aangepast, denk aan topless zonnen, alcohol op de vrijmibo, varkensvlees op de buurt bbq, naakte kunst in de openbare ruimte, vrijheid van meningsuiting aangaande religie et cetera cetera.
Wij hebben helemaal geen ruggengraat. De moslims wel. Daarom zullen zij uiteindelijk prevaleren
Dat is bij een bepaalde stroming zo idd. Vooral links en in de randstad. Daarbuiten zie ik echt andere dingen en zie ook de verkiezingsuitslag van 22 november.quote:Op donderdag 14 december 2023 16:47 schreef LXIV het volgende:
[..]
Wij doen niks anders dan toegeven. Onze normen worden telkens aangepast, denk aan topless zonnen, alcohol op de vrijmibo, varkensvlees op de buurt bbq, naakte kunst in de openbare ruimte, vrijheid van meningsuiting aangaande religie et cetera cetera.
Wij hebben helemaal geen ruggengraat. De moslims wel. Daarom zullen zij uiteindelijk prevaleren
Die buurt-bbq’s waar moslims en christenen gezamenlijk vlees roosteren, wat drinken en culturele dingen uitwisselen, bestaat dat echt? Ik heb dat altijd als een D66 hersenspinsel beschouwd!quote:Op vrijdag 15 december 2023 09:59 schreef Gia het volgende:
[..]
Ik drink gewoon alcohol waar moslims bij zijn. Hier bij de buurt BBQ zijn 2 bbq's. Een voor halal en een waar ook gewoon speklappen op gaan. Ook waar moslims bij zijn. Verder liggen er nog steeds genoeg vrouwen topless te zonnen en is dat ook niet verboden.
Als we dit allemaal aan zouden gaan passen, dan zouden we m.i. teveel buigen. Want waar stopt het dan?
Tijdens de ramadan niet meer eten waar moslims komen?
Geen korte mouwen en broeken/rokjes meer voor vrouwen?
Dat ze het bekijken. Doe ik echt niet aan mee.
Binnen gemeentes van dorpen wordt gewoon precies hetzelfde beleid gevoerd hoor!quote:Op vrijdag 15 december 2023 10:07 schreef Red_85 het volgende:
[..]
Dat is bij een bepaalde stroming zo idd. Vooral links en in de randstad. Daarbuiten zie ik echt andere dingen en zie ook de verkiezingsuitslag van 22 november.
Nee, het goede kan je er niet van inzien omdat de islam haaks staat op alles wat tolerant en vrij is.quote:Op vrijdag 15 december 2023 10:29 schreef LXIV het volgende:
[..]
Binnen gemeentes van dorpen wordt gewoon precies hetzelfde beleid gevoerd hoor!
Je kunt ook het goede ervan inzien. Zelf doe ik ook niet aan alcohol, varkensvlees, roken, porno, drugs, gokken, etc. Niet om de moslims te pleasen, niet door van mijn God moet, maar gewoon omdat door het beste is voor een mens.
Nog niet meegemaakt idd. Nergens gezien ook, behalve als het gemaakt georganiseerd is door de gemeente zelf.quote:Op vrijdag 15 december 2023 10:27 schreef LXIV het volgende:
[..]
Die buurt-bbq’s waar moslims en christenen gezamenlijk vlees roosteren, wat drinken en culturele dingen uitwisselen, bestaat dat echt? Ik heb dat altijd als een D66 hersenspinsel beschouwd!
Ik verwacht ze in ieder geval niet in D66-buurten.quote:Op vrijdag 15 december 2023 10:27 schreef LXIV het volgende:
[..]
Die buurt-bbq’s waar moslims en christenen gezamenlijk vlees roosteren, wat drinken en culturele dingen uitwisselen, bestaat dat echt? Ik heb dat altijd als een D66 hersenspinsel beschouwd!
In ons wijkje is dat ieder jaar. Ben er pas 1x geweest; afgelopen jaar waren we verhinderd, maar er komen inderdaad moslims en niet moslims naartoe en er wordt gezorgd voor 2 bbq's die een stuk uit elkaar staan waar op de ene alleen halalvlees gaat en op de andere van alles, ook varkensvlees. Er wordt ook gewoon alcohol gedronken door wie dat wil.quote:Op vrijdag 15 december 2023 10:27 schreef LXIV het volgende:
[..]
Die buurt-bbq’s waar moslims en christenen gezamenlijk vlees roosteren, wat drinken en culturele dingen uitwisselen, bestaat dat echt? Ik heb dat altijd als een D66 hersenspinsel beschouwd!
Geen alcohol is beter voor de mens, daar heb je gelijk in. Maar er is niks mis met een lekker varkenslapje.quote:Op vrijdag 15 december 2023 10:29 schreef LXIV het volgende:
[..]
Binnen gemeentes van dorpen wordt gewoon precies hetzelfde beleid gevoerd hoor!
Je kunt ook het goede ervan inzien. Zelf doe ik ook niet aan alcohol, varkensvlees, roken, porno, drugs, gokken, etc. Niet om de moslims te pleasen, niet door van mijn God moet, maar gewoon omdat door het beste is voor een mens.
Hoe zijn jodendom en christendom daarin anders???quote:Op vrijdag 15 december 2023 10:29 schreef LXIV het volgende:
[..]
Binnen gemeentes van dorpen wordt gewoon precies hetzelfde beleid gevoerd hoor!
Je kunt ook het goede ervan inzien. Zelf doe ik ook niet aan alcohol, varkensvlees, roken, porno, drugs, gokken, etc. Niet om de moslims te pleasen, niet door van mijn God moet, maar gewoon omdat door het beste is voor een mens.
Daar is geen expliciet verbod voor alcohol en wat het christendom betreft geldt ‘alles is rein voor de reinen ‘quote:Op vrijdag 15 december 2023 17:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Hoe zijn jodendom en christendom daarin anders???
Zo zo.quote:Op vrijdag 15 december 2023 16:55 schreef Mylene het volgende:
Arnhem gaat recht tegen minister Yesilgöz in: boa's mogen wél hoofddoek of keppeltje dragen
Handhavers in Arnhem mogen vanaf vandaag een hoofddoek, een keppeltje of een tulband dragen. De gemeente Arnhem gaat daartoe over om een ‘inclusieve organisatie te zijn waarin iedereen zichzelf kan zijn'.
Wat democratisch.quote:Op vrijdag 15 december 2023 16:55 schreef Mylene het volgende:
Arnhem gaat recht tegen minister Yesilgöz in: boa's mogen wél hoofddoek of keppeltje dragen
Handhavers in Arnhem mogen vanaf vandaag een hoofddoek, een keppeltje of een tulband dragen. De gemeente Arnhem gaat daartoe over om een ‘inclusieve organisatie te zijn waarin iedereen zichzelf kan zijn'.
Handhavers met religieuze uitingen en dan straks weer verbaasd zijn dat het geweld tegen deze groep toeneemt.quote:
Wat een achterlijke ontwikkelingquote:Op vrijdag 15 december 2023 16:55 schreef Mylene het volgende:
Arnhem gaat recht tegen minister Yesilgöz in: boa's mogen wél hoofddoek of keppeltje dragen
Handhavers in Arnhem mogen vanaf vandaag een hoofddoek, een keppeltje of een tulband dragen. De gemeente Arnhem gaat daartoe over om een ‘inclusieve organisatie te zijn waarin iedereen zichzelf kan zijn'.
Het hoort helemaal niet bij het takenpakket van een handhaver om zichzelf te zijn.quote:Op vrijdag 15 december 2023 16:55 schreef Mylene het volgende:
Arnhem gaat recht tegen minister Yesilgöz in: boa's mogen wél hoofddoek of keppeltje dragen
Handhavers in Arnhem mogen vanaf vandaag een hoofddoek, een keppeltje of een tulband dragen. De gemeente Arnhem gaat daartoe over om een ‘inclusieve organisatie te zijn waarin iedereen zichzelf kan zijn'.
Ik weiger aangesproken te worden door een handhaver met een hoofddoekje, dat zie ik niet als neutraal. Ben ik daardoor strafbaar en moet ik mij voor de rechter verantwoorden dan doe ik dat met alle plezier.quote:Op vrijdag 15 december 2023 16:55 schreef Mylene het volgende:
Arnhem gaat recht tegen minister Yesilgöz in: boa's mogen wél hoofddoek of keppeltje dragen
Handhavers in Arnhem mogen vanaf vandaag een hoofddoek, een keppeltje of een tulband dragen. De gemeente Arnhem gaat daartoe over om een ‘inclusieve organisatie te zijn waarin iedereen zichzelf kan zijn'.
Pff, over uitingen van haat gesproken, je lust er wel pap van.quote:Op zaterdag 16 december 2023 08:04 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Ik weiger aangesproken te worden door een handhaver met een hoofddoekje, dat zie ik niet als neutraal. Ben ik daardoor strafbaar en moet ik mij voor de rechter verantwoorden dan doe ik dat met alle plezier.
Uitingen van haat en onderdrukking mogen nooit normaal gevonden worden. In dit land meisjes die verplicht die doek op moeten, meisjes die verstoten worden omdat ze zo'n doek weigeren, en dan gaat een ongekozen islamitische burgemeester in tegen de regels in dit land. Ik hoop dat dit het einde betekend van deze burgemeester en hij snel uit zijn functie wordt gezet.
Als je mij wegzet als extreem rechts zijn wij snel klaar.quote:Op zaterdag 16 december 2023 08:07 schreef grrrrg het volgende:
[..]
Pff, over uitingen van haat gesproken, je lust er wel pap van.
Totaal ongeloofwaardig dat extreem-rechts voorvechter is van vrouwenrechten. Überhaupt met mensenrechten hebben ze niks op.
Waar lees jij dat?quote:Op zaterdag 16 december 2023 08:09 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Als je mij wegzet als extreem rechts zijn wij snel klaar.
Hier zitten twee dingen inquote:Op zaterdag 16 december 2023 08:04 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Ik weiger aangesproken te worden door een handhaver met een hoofddoekje, dat zie ik niet als neutraal.
Dus je begaat al een overtreding of pleegt al een strafbaar feit en dan ga je nog eens dwarsliggen ook. Dan ben je in potentie al een bajestokkie.quote:Ben ik daardoor strafbaar en moet ik mij voor de rechter verantwoorden dan doe ik dat met alle plezier.
Mooi verhaal, ik blijf bij mijn standpunt, ik weiger aangesproken te worden door een handhaver met een hoofddoekje want ik weet dan niet zeker of ik een strafbaar feit heb begaan welke in overtreding is met de wet of als ik mij niet aan de sharia regels heb gehouden. Ik kan namelijk niet zeker weten of daar een neutrale handhaver tegenover mij staat of een moslim met normen en waarden die ik niet deel en mij aanspreekt op gedrag wat niet bij haar islamitische gedragsregels past.quote:Op zaterdag 16 december 2023 08:37 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Hier zitten twee dingen in
1. Jij wordt aangesproken op een overtreding of strafbaar feit volgens de gewone Nederlandse wetgeving. Dan doe je dus al iets fout.
2. Je erkent op dat moment degene die je aanspreekt niet in functie
Mooie uiteenzetting weer
Ik snap best dat je kritiek hebt hierop. Ik ben ook voor neutraliteit qua attributen en kleding. Maar dat betekent niet dat ik, als ik iets fout doe, ga lopen klagen over een hoofddoekje of een kruisje wanneer iemand gewoon de instructies voor de functie volgt.
Als de agent in kwestie mij zou oppakken voor shariabeleid of snoeihard Christelijk beleid dan was het wat anders, maar je hebt nog gewoon met NL wetgeving te maken
Dus die post zegt vooral heel veel over jezelf.
[..]
Dus je begaat al een overtreding of pleegt al een strafbaar feit en dan ga je nog eens dwarsliggen ook. Dan ben je in potentie al een bajestokkie.
En als je dat niet doet heb je niet met de politie te maken en is de kans er ook niet dat je ooit door een agent (wel of geen agent met een keppeltje) wordt aangesproken.
Het is echt niet zo dat je alleen door een agent wordt aangesproken als je een overtreding begaat.quote:Op zaterdag 16 december 2023 08:37 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Hier zitten twee dingen in
1. Jij wordt aangesproken op een overtreding of strafbaar feit volgens de gewone Nederlandse wetgeving. Dan doe je dus al iets fout.
2. Je erkent op dat moment degene die je aanspreekt niet in functie
Mooie uiteenzetting weer
Ik snap best dat je kritiek hebt hierop. Ik ben ook voor neutraliteit qua attributen en kleding. Maar dat betekent niet dat ik, als ik iets fout doe, ga lopen klagen over een hoofddoekje of een kruisje wanneer iemand gewoon de instructies voor de functie volgt.
Als de agent in kwestie mij zou oppakken voor shariabeleid of snoeihard Christelijk beleid dan was het wat anders, maar je hebt nog gewoon met NL wetgeving te maken
Dus die post zegt vooral heel veel over jezelf.
[..]
Dus je begaat al een overtreding of pleegt al een strafbaar feit en dan ga je nog eens dwarsliggen ook. Dan ben je in potentie al een bajestokkie.
En als je dat niet doet heb je niet met de politie te maken en is de kans er ook niet dat je ooit door een agent (wel of geen agent met een keppeltje) wordt aangesproken.
Je hoort gewoon neutraal te zijn. Geen hoofddoek, geen keppeltje.quote:Op vrijdag 15 december 2023 16:55 schreef Mylene het volgende:
Arnhem gaat recht tegen minister Yesilgöz in: boa's mogen wél hoofddoek of keppeltje dragen
Handhavers in Arnhem mogen vanaf vandaag een hoofddoek, een keppeltje of een tulband dragen. De gemeente Arnhem gaat daartoe over om een ‘inclusieve organisatie te zijn waarin iedereen zichzelf kan zijn'.
Drie keer raden wie daar burgemeester is.quote:Op zaterdag 16 december 2023 08:57 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Je hoort gewoon neutraal te zijn. Geen hoofddoek, geen keppeltje.
Arnhem.
Je gaat er dus nu vanuit dat wanneer jij op een overtreding of strafbaar feit volgens de Nederlandse wet door een agent wordt aangesproken of opgepakt je gelooft dat deze volgens de shariawet kan handelen :’)?quote:Op zaterdag 16 december 2023 08:49 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Mooi verhaal, ik blijf bij mijn standpunt, ik weiger aangesproken te worden door een handhaver met een hoofddoekje want ik weet dan niet zeker of ik een strafbaar feit heb begaan welke in overtreding is met de wet of als ik mij niet aan de sharia regels heb gehouden.
Dat ze je niet naar een normaal politiebureau brengt maar naar de Iraanse ambassade waar je in een kerker wordt gestopt en mishandeltquote:Ik kan namelijk niet zeker weten of daar een neutrale handhaver tegenover mij staat of een moslim met normen en waarden die ik niet deel en mij aanspreekt op gedrag wat niet bij haar islamitische gedragsregels past.
Potentiële crimineel hierquote:Maar zoals ik al aangaf, ik zal mijn verantwoordelijkheid nemen en dat met een rechter bespreken indien nodig.
Wij van WC Eend willen een hoofddoekje toestaan.quote:Op zaterdag 16 december 2023 09:01 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Drie keer raden wie daar burgemeester is.
Je verwart neutraal zijn met neutraliteit uitstralen.quote:Op zaterdag 16 december 2023 08:57 schreef Pisces29 het volgende:
[..]
Je hoort gewoon neutraal te zijn. Geen hoofddoek, geen keppeltje.
Arnhem.
Straalt iemand met een kruis, keppeltje of hoofddoek neutraliteit uit denk je?quote:Op zaterdag 16 december 2023 09:05 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Je verwart neutraal zijn met neutraliteit uitstralen.
Zo nu ben ik al als extreem rechts en crimineel weggezet in 3 reacties omdat ik een hoofddoek bij een handhaver die neutraal moet zijn niet respecteer. Crimineel is tegen de wil van de bevolking in gaan, crimineel is de Nederlandse afspraken en regels aan je laars lappen omtrent neutrale uniformen, en als we zien wat de achtergrond van de burgemeester is welke dit doorvoert en wanneer kunnen we wel spreken van extremisme.quote:Op zaterdag 16 december 2023 09:01 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Je gaat er dus nu vanuit dat wanneer jij op een overtreding of strafbaar feit volgens de Nederlandse wet door een agent wordt aangesproken of opgepakt je gelooft dat deze volgens de shariawet kan handelen :’)?
Dan heb je ze niet helemaal meer op een rijtje. En met dit soort kronkels heb ik het idee dat de kans dat jij ergens op wordt aangesproken best hoog is
Knal jij maar lekker met je ragbak 120 door de bebouwde kom in de hoop aangesproken te worden om vervolgens je beklag te doen over een keppeltje, kruisje of hoofddoekje.
[..]
Dat ze je niet naar een normaal politiebureau brengt maar naar de Iraanse ambassade waar je in een kerker wordt gestopt en mishandelt
Je bent niet lekker.
[..]
Potentiële crimineel hier
Je bent een wappie als je aan komt zetten met “als ik wordt aangesproken (op een overtreding of strafbaar feit; ‘anders wordt je niet aangesproken’) dat je dan een tirade gaat maken.quote:Op zaterdag 16 december 2023 09:28 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Zo nu ben ik al als extreem rechts en crimineel weggezet in 3 reacties omdat ik een hoofddoek bij een handhaver die neutraal moet zijn niet respecteer. Crimineel is tegen de wil van de bevolking in gaan, crimineel is de Nederlandse afspraken en regels aan je laars lappen omtrent neutrale uniformen, en als we zien wat de achtergrond van de burgemeester is welke dit doorvoert en wanneer kunnen we wel spreken van extremisme.
Even voor de statistieken, twee hele snelheidsovertredingen (minder dan 5km te hard) 20 jaar geleden zijn alle "criminele" feiten welke ik ooit begaan ben. Ik gooi nog geen propje op straat. Maar een boa heb ik al vaker gesproken, in het geval van een getuigenis bij een diefstal op straat, bij evenementen waarbij er een mensenmassa gecontroleerd dient te worden, of bij crimineel gedrag van anderen op straat, vaker criminelen uit de ideologie welke zo'n boa zeer duidelijk vertegenwoordigd. Ik respecteer een neutraal uniform, ik respecteer geen hoofddoekje bij dat uniform, en ja een hoofddoek want over een keppeltje en kruisje hoeven wij het niet te hebben we weten immers allemaal wie en waarom dit wordt doorgevoerd. Ik heb geen problemen met een hoofddoekje op kantoor, in de zorg, in het gemeentehuis, op straat, op school of waar dan ook. Wel heb ik problemen met een hoofddoekje bij een handhaver die neutraliteit dient uit te stralen, want dan ben je niet meer neutraal en sta je voor mij terwijl je mij duidelijk maakt dat jouw hoofddoekje en bijbehorende ideologische gedachtegoed een belangrijkere factor is dan de neutraliteit welke een uniform dient uit te stralen. Je zou maar als Jood net zijn aangevallen door een groep moslims en dan staat zo iemand voor je. Het is gewoon een nee, ik neem ze niet serieus en zal vreedzaam in "protest" gaan, mij richten op de boa of agent die niet zijn ideologie aan mij bekend maakt.
Zo en nu zijn wij klaar, nergens heb ik gezegd dat ik een tirade zou afsteken? Waarom moeten types zoals jou altijd leugens en uitspraken verzinnen over anderen om zelf iets van argumenten over te houden? En ik heb je net uitgelegd dat niet iedereen die in contact komt met een boa een strafbaar feit heeft gepleegd, ik weiger iemand te woord te staan die neutraliteit dient te vertegenwoordigen maar geen neutraliteit vertegenwoordigd, en met die uitspraak zal jij het moeten doen want ik ben echt klaar met dat kinderachtige discussieren met mensen die al hun argumenten moeten verzinnen om een punt te maken en daarbij steekopmerking na steekopmerking maken.quote:Op zaterdag 16 december 2023 09:38 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Je bent een wappie als je aan komt zetten met “als ik wordt aangesproken (op een overtreding of strafbaar feit; ‘anders wordt je niet aangesproken’) dat je dan een tirade gaat maken.
Als je gewoon tegen geloofsuitingen bent in uniform dan staan we aan dezelfde kant. Maar als ik door agent x of y wordt aangesproken op mijn overtreding of een strafbaar feit dan ga ik niet voor de verbale aanval op stijl elementen.
Dat je de agent niet erkent en het tot de rechter zou willen brengen vind ik zot.quote:Op zaterdag 16 december 2023 09:44 schreef Tekaschi het volgende:
[..]
Zo en nu zijn wij klaar, nergens heb ik gezegd dat ik een tirade zou afsteken?
Je wordt niet “zomaar” aangesprokenquote:Ik weiger aangesproken te worden door een handhaver met een hoofddoekje, dat zie ik niet als neutraal.
Ik spoor iedereen hier aan om je Posts voorafgaand aan deze te lezen en conclusies te trekken.quote:Waarom moeten types zoals jou altijd leugens en uitspraken verzinnen over anderen om zelf iets van argumenten over te houden?
Waarom zou jij überhaupt een agent te woord moeten staan? M’n buren werken bij de politie maar buiten privé om spreek ik nooit met agenten in functie. Bij jou lijkt er meer een wens om aangesproken te worden. Andere insteek.quote:En ik heb je net uitgelegd dat niet iedereen die in contact komt met een boa een strafbaar feit heeft gepleegd, ik weiger iemand te woord te staan die neutraliteit dient te vertegenwoordigen maar geen neutraliteit vertegenwoordigd, en met die uitspraak zal jij het moeten doen want ik ben echt klaar met dat kinderachtige discussieren met mensen die al hun argumenten moeten verzinnen om een punt te maken en daarbij steekopmerking na steekopmerking maken.
Hij heeft het zelfs expliciet over gelijkheid ipv nog het mildere gelijkwaardigheidquote:
Dit wordt gewoon een enorme shitshow op deze manier.quote:Op zaterdag 16 december 2023 10:06 schreef Molo het volgende:
[..]
Hij heeft het zelfs expliciet over gelijkheid ipv nog het mildere gelijkwaardigheid
Weet niet waar die man mee bezig is maar lijkt me geen houdbare zaak
Publieke functies zou geen geloofsovertuiging geuit moeten worden. Dat doe je maar in je vrije tijd en strikt los van je werk. Zeker diegenen die pleiten voor geen gelijkheid of gelijkwaardigheid
Deze manier?quote:Op zaterdag 16 december 2023 10:18 schreef WheeledWarrior het volgende:
[..]
Dit wordt gewoon een enorme shitshow op deze manier.
Ik ben niet voor geloofsuitingen in beroepen in uniform. Maar ik ga niet in de actieve bestrijding. Als we ooit zover komen dat we ineens kromme wet en regelgeving krijgen dan bestrijd ik dat gegeven, maar niet de persoon die dit moet vertegenwoordigen.quote:Op zaterdag 16 december 2023 12:01 schreef sp3c het volgende:
Zolang ze alle geloofsovertuigingen toestaan vind ik het wel best zo
Al zal ik misschien wat moeten lachen als eentje een vergiet opzet maar dat was geloof ik (nog) geen officiële religie
Verder wil ik dan wel dat ze omwille van de uniformiteit door de politie zelf verstrekt worden, niet de een zwart en de ander blauw met bloemetjes enzo
Ow ik ook niet per se hoor, beetje een non issue voor mijquote:Op zaterdag 16 december 2023 12:38 schreef Beathoven het volgende:
[..]
Ik ben niet voor geloofsuitingen in beroepen in uniform. Maar ik ga niet in de actieve bestrijding. Als we ooit zover komen dat we ineens kromme wet en regelgeving krijgen dan bestrijd ik dat gegeven, maar niet de persoon die dit moet vertegenwoordigen.
Dit ligt in het politieke debat tussen ‘iedereen mag zijn geloofsuitingen tonen’ en ‘iedereen mag dat niet’
Men zoekt het maar mooi uit.
Laten we realistisch zijn waar dit om gaat: het toestaan van een hoofddoek en het verder faciliteren van de Islam. Er is immers geen agent die met een keppeltje of tulband de straat op gaat, die zijn er als eerste niet en ten tweede, zie je het je al voor je? Een agent met een keppeltje in bepaalde wijken met veel mensen met een migratieachtergrond, dat gaat nooit goed aflopen.quote:Op vrijdag 15 december 2023 16:55 schreef Mylene het volgende:
Arnhem gaat recht tegen minister Yesilgöz in: boa's mogen wél hoofddoek of keppeltje dragen
Handhavers in Arnhem mogen vanaf vandaag een hoofddoek, een keppeltje of een tulband dragen. De gemeente Arnhem gaat daartoe over om een ‘inclusieve organisatie te zijn waarin iedereen zichzelf kan zijn'.
Dit is zo’n typisch publiek debat dat ik bijna zou willen voorstellen om hiervoor een referendum te houden als een soort ankerpunt.quote:Op zaterdag 16 december 2023 12:46 schreef WheeledWarrior het volgende:
Donder gewoon op met dat kutgeloof in publieke uitingen.
Nee, maar iemand die geen neutraliteit uitstraalt kan in zijn handelen nog steeds neutraal zijn. Andersom; iemand die qua kleding neutraliteit uitstraalt kan nog steeds niet neutraal handelen.quote:Op zaterdag 16 december 2023 09:07 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Straalt iemand met een kruis, keppeltje of hoofddoek neutraliteit uit denk je?
Als het gewoon in de juiste clubkleuren is en met het juiste logo erop. .. waarom niet?quote:Op zaterdag 16 december 2023 22:38 schreef Nielsch het volgende:
[..]
Nee, maar iemand die geen neutraliteit uitstraalt kan in zijn handelen nog steeds neutraal zijn. Andersom; iemand die qua kleding neutraliteit uitstraalt kan nog steeds niet neutraal handelen.
De user waar ik op reageerde haalde die twee begrippen door elkaar.
|
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |