Priesters vind je niet zo erg, als ze maar het juiste evangelie prediken.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 10:37 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Nee, ik wil simpelweg geen partijen aan de macht die mij beperkingen willen opleggen aan de hand van iets subjectiefs als religie.
Als ik een andere man wil neuken moet dat kunnen. Als mijn oma euthanasie wil plegen moet dat kunnen. Als ik op zondag de was wil doen moet dat kunnen. Als mijn zus abortus wil ondergaan moet dat kunnen. Als ik een pretsigaret wil roken na mijn werk moet dat kunnen.
Dat zijn allemaal zaken waar anderen totaal geen last van hebben maar die wel worden bemoeilijkt door de drie genoemde partijen. Over fascisme gesproken
Wat mij betreft mag men denken wat men wil. Als men maar geen land gaat besturen aan de hand van een sprookjesboek.
Een land geleid door priesters. Da's pas eng.
quote:Op zaterdag 22 juli 2023 19:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Schattig dat je denkt dat religie enkel nog voorbehouden is aan kerken.
De laatste decennia hebben we vooral de religie van de H. Vrije Markt en de H. Economie gediend; een even zo dogmatisch concept gefundeerd op wensdenken en heel veel geloven. Eeuwige econmische groei, de vrije markt haar werk laten doen, succes is een keuze, net als falen. Vanuit linkerzijde hebben we daar nu het Evangelie van Woke bijgekregen, met een eigen priesterklasse, een keur aan geboden, de heropleving van erfzonde en apocalyptisch denken.
En maar denken dat je heel progressief en vooruitdenkend bent door een makkelijke prooi als de kerk aan te vallen.
Dat zeg ik; religie is pas verkeerd wanneer het niet de jouwe is.quote:
Nou nee, de meeste, ook gelovige academici, delen de consensus dat zowel oerknal als evolutietheorie empirisch aantoonbaar is.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 10:55 schreef Hanca het volgende:
[..]
Jij wil mensen dus verbieden om vanuit een bepaalde overtuiging en grondslag politiek te bedrijven. Tja, dan val je gewoon in de fascistische hoek.
En of de bijbel een sprookjesboek is worden we het niet eens, gelukkig zijn zaken als de oerknal en de evolutietheorie inmiddels al wel door bijna alle wetenschappers afgewezen als onbewezen en onmogelijk. Maar die discussie gaan we hier niet houden, dan ga je maar naar een religieus forum.
Religie is vooral verkeerd als het mensen die niets met die religie te maken hebben lastigvalt.quote:Op zaterdag 22 juli 2023 20:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat zeg ik; religie is pas verkeerd wanneer het niet de jouwe is.
Nolens Volensquote:Op zaterdag 22 juli 2023 10:37 schreef BlackLining het volgende:
[..]
Nee, ik wil simpelweg geen partijen aan de macht die mij beperkingen willen opleggen aan de hand van iets subjectiefs als religie.
Als ik een andere man wil neuken moet dat kunnen. Als mijn oma euthanasie wil plegen moet dat kunnen. Als ik op zondag de was wil doen moet dat kunnen. Als mijn zus abortus wil ondergaan moet dat kunnen. Als ik een pretsigaret wil roken na mijn werk moet dat kunnen.
Dat zijn allemaal zaken waar anderen totaal geen last van hebben maar die wel worden bemoeilijkt door de drie genoemde partijen. Over fascisme gesproken
Wat mij betreft mag men denken wat men wil. Als men maar geen land gaat besturen aan de hand van een sprookjesboek.
Een land geleid door priesters. Da's pas eng.
quote:Lutz Jacobi vertrekt uit PvdA-bestuur: samenwerking met GroenLinks ‘te technocratisch’
https://www.nrc.nl/nieuws(...)n_1augustus-a4170973
Lutz wil niet in de groepsapp of niet over op Telegram?quote:Op donderdag 3 augustus 2023 13:48 schreef Tijger_m het volgende:
Ik zie toch vooral bij de PvdA moeite met de versmelting met GL. Eerst het afscheid van Henk Nijboer en nu geeft Lutz Jacobi ook de pijp aan Maarten:
[..]
Ze trekt zich terug uit het bestuur van de PvdA.quote:Op donderdag 3 augustus 2023 13:51 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Lutz wil niet in de groepsapp of niet over op Telegram?
mensen die met spoed een woning zoeken en toch op Groen Links stemmen, dan ben je pas domquote:Op donderdag 3 augustus 2023 14:23 schreef ReplaR het volgende:
Ik snap die fusie sowieso niet. In de grote steden waar groenlinks aan de macht is worden juist de (oud) PVDA stemmers weggejaagd en vervangen door groenlinks stemmers dmv veryuppen.
Ja natuurlijk , Den Uyll zou zich in zijn graf omdraaien als ie het wistquote:Op donderdag 3 augustus 2023 13:48 schreef Tijger_m het volgende:
Ik zie toch vooral bij de PvdA moeite met de versmelting met GL. Eerst het afscheid van Henk Nijboer en nu geeft Lutz Jacobi ook de pijp aan Maarten:
[..]
Ruding vond dat werklozen, en dat waren er nogal wat in de eerste helft van de jaren tachtig, gewoon aan de slag moesten ipv te veel op de koffie gaan bij Tante Truus...quote:Op zondag 23 juli 2023 09:53 schreef Hexagon het volgende:
Overigens is participatiesamenleving typisch een PvdA-woord als schaamdoekje voor bezuinigingen op sociale zekerheid. Onno Ruding van het CDA gebruikte ooit Tante Truus voor hetzelfde idee.
Religie is goed , zolang je anderen er maar niet mee lastig valt niet anderen je wil oplegt en juist dat gaat altijd verkeerdquote:Op zaterdag 22 juli 2023 20:00 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Dat zeg ik; religie is pas verkeerd wanneer het niet de jouwe is.
En in PvdA-taal heet dat dus "participatiesamenleving"quote:Op donderdag 3 augustus 2023 14:27 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Ruding vond dat werklozen, en dat waren er nogal wat in de eerste helft van de jaren tachtig, gewoon aan de slag moesten ipv te veel op de koffie gaan bij Tante Truus...
Juist het CDA werkte er aan mee dat iedereen de WAO inging ipv de WW zodat het niet zo opvielquote:Op donderdag 3 augustus 2023 14:27 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Ruding vond dat werklozen, en dat waren er nogal wat in de eerste helft van de jaren tachtig, gewoon aan de slag moesten ipv te veel op de koffie gaan bij Tante Truus...
Iedereen is het erover eens in de politiek dat mensen in de WW of de Bijstand laten hangen voor niemand positief uitpakt, het verschil tussen links en rechts in Nederland zit hem vaak alleen in hoe je mensen laat participeren.quote:Op donderdag 3 augustus 2023 14:28 schreef Hexagon het volgende:
[..]
En in PvdA-taal heet dat dus "participatiesamenleving"
ja vanwege technocratie, vraag me af hoe ik dat moet lezen?quote:Op donderdag 3 augustus 2023 14:18 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ze trekt zich terug uit het bestuur van de PvdA.
Gewoon werken met je luie reet bedoelde 'ie en gelijk had 'ie.quote:Op donderdag 3 augustus 2023 14:28 schreef Hexagon het volgende:
[..]
En in PvdA-taal heet dat dus "participatiesamenleving"
Moet er ook wat te werken zijn natuurlijk.quote:Op donderdag 3 augustus 2023 15:32 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
Gewoon werken met je luie reet bedoelde 'ie en gelijk had 'ie.
Het zijn toch wel grote namen die de partij nu ontvallen en wie weet volgen er meer.quote:Op donderdag 3 augustus 2023 15:05 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Je ziet nu toch wel wat van de onvrede binnen voornamelijk de PVDA waarvoor al weg gewaarschuwd is. Zit denk ik een redelijk grote discrepantie tussen die 90% van de PVDA leden die voor zijn en hoeveel procent van de 'top' van de PVDA voor die fusie is/was.
In het AD zegt ze dat ze vindt dat de PvdA zich moet inspannen voor zorg zonder marktwerking en om mensen met weinig geld te helpen. Onder welke steen heeft zij gezeten de afgelopen 30 jaarquote:Op donderdag 3 augustus 2023 13:51 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Lutz wil niet in de groepsapp of niet over op Telegram?
Vind ik wel goede dingen om je voor in te spannen.quote:Op donderdag 3 augustus 2023 15:44 schreef TweedeKlum het volgende:
[..]
In het AD zegt ze dat ze vindt dat de PvdA zich moet inspannen voor zorg zonder marktwerking en om mensen met weinig geld te helpen. Onder welke steen heeft zij gezeten de afgelopen 30 jaar![]()
Wel op een moment dat het er niet meer echt toe doet.quote:Op donderdag 3 augustus 2023 15:05 schreef Wienerschnitzels het volgende:
Je ziet nu toch wel wat van de onvrede binnen voornamelijk de PVDA waarvoor al wel gewaarschuwd is. Zit denk ik een redelijk grote discrepantie tussen die 90% van de PVDA leden die voor zijn en hoeveel procent van de 'top' van de PVDA voor die fusie is/was.
Ja "wij weten het ook niet maar dit lijkt ons het beste en wel daarom" mag best wel eens vaker geuit worden.quote:Op donderdag 3 augustus 2023 16:22 schreef vivelafete het volgende:
[..]
Wel op een moment dat het er niet meer echt toe doet.
Het had toch veel beter geweest als hier in een eerder stadium gewoon een eerlijke en open discussie over was geweest, maar wordt dat momenteel niet als mogelijkheid gezien. Kritiek/afwijkende meningen worden niet meer geduld.
Zowel binnen als tussen partijen zien we nauwelijks nog open discussie.
Ik ook, punt is dat de PvdA in een kabinet altijd het tegenovergestelde doet en dat kan zij weten, ze was kamerlid tijdens 2 regeerperiodes van haar partij.quote:Op donderdag 3 augustus 2023 16:02 schreef Bosbeetle het volgende:
[..]
Vind ik wel goede dingen om je voor in te spannen.
Eh, whut? En de aarde is plat, zeker?quote:Op zaterdag 22 juli 2023 10:55 schreef Hanca het volgende:
[..] gelukkig zijn zaken als de oerknal en de evolutietheorie inmiddels al wel door bijna alle wetenschappers afgewezen als onbewezen en onmogelijk.
Ik hoop dat het sarcasme was.quote:Op dinsdag 8 augustus 2023 13:36 schreef Lord_Vetinari het volgende:
[..]
Eh, whut? En de aarde is plat, zeker?
quote:Op dinsdag 8 augustus 2023 13:52 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Ik hoop dat het sarcasme was.
https://www.parlement.com(...)g_van_verenigd_linksquote:De pyrrusoverwinning van 'Verenigd Links'
15 december 2023, column J.Th.J. van den Berg
In deze column heb ik vaker aandacht gevraagd voor het verschijnsel dat de Belgen noemen: de ‘incontournable’ partij1); de partij die na de verkiezingen onmisbaar blijkt voor elke meerderheidsvorming, ook al hoeft zij daarvoor niet de grootste te zijn. Klassiek Nederlands voorbeeld: D66 in 1994. Dat was kleiner dan VVD en PvdA (en CDA), maar zonder D66 was geen meerderheid te vormen. Daar maakte het dankbaar gebruik van om een paarse coalitie af te dwingen.
Er is weinig twijfel over dat het ‘Verenigd Links’ van GroenLinks en PvdA bij deze verkiezingen het oogmerk heeft gehad in elk geval zo groot te worden dat het voor elke coalitie een incontournable partner zou zijn. Dat werd een uitgesproken mislukking. De rol van incontournable viel toe aan een andere partij, Nieuw Sociaal Contract van Pieter Omtzigt. Die werd niet de grootste, maar zonder NSC is geen enkele meerderheidscombinatie mogelijk. NSC bepaalt dus de keuze tussen een coalitie met Wilders of met Timmermans, of een minderheidskabinet.
GroenLinks-PvdA is in zoverre een succes geworden, dat het meer zetels heeft verworven dan beide partijen afzonderlijk hadden vóór 22 november, maar dat dankte het voornamelijk aan overloop vanuit D66. Het kwam zeker niet door terugkeer van voormalige stemmers op de PvdA en GroenLinks. De combinatie kreeg zelfs minder stemmen dan bij de provinciale statenverkiezingen. Het dramatische verlies van de SP hielp evenmin, veel van dit verlies SP ging naar de PVV. Links in totaal was nooit zo klein als dit jaar; kleiner zelfs dan in 2002, in het jaar van Fortuyn. Als er dus sprake was van succes, dan in elk geval niet voor ‘links’ als geheel. Dat kwam zwakker uit de verkiezingen dan ooit. Ook de combinatie GL-PvdA was slechts een heel beperkt succes. Niet toevallig werd her en der gesproken van een pyrrusoverwinning.
Onder links versta ik hier elke partij die maatschappelijke hervormingen nastreeft, hetzij op weg naar groter sociale en economische gelijkheid, hetzij in termen van meer gelijke zeggenschap, hetzij in de zin van sociaal-culturele vernieuwingen. Meestal worden die doeleinden gezamenlijk, maar niet steeds in sterke onderlinge samenhang, nagestreefd. Al sedert Nieuw Links is de PvdA structureel zodoende aanhang kwijtgeraakt, vooral onder handarbeiders. Zij kreeg er hoger opgeleide burgers voor terug, maar verloor aan kenmerken van de klassieke volkspartij. Net als het CDA trouwens.
Daar is als belangrijk nieuw item sedert de jaren zeventig het streven naar een duurzamer omgang met natuur en hulpbronnen bijgekomen. Het probleem van het huidige links is tweeërlei. Om te beginnen worden hervormingen verlangd die niet zonder meer met elkaar corresponderen, zoals zorg voor een beter klimaat en tegelijk bestrijding van sociale ongelijkheid. Natuurlijk zijn er serieuze pogingen ondernomen om die twee met elkaar te verbinden, maar die hebben kiezers niet erg weten te overtuigen.
Het tweede probleem is dat, veel meer dan linkse partijen zich realiseren, klimaatbeleid en energietransitie in de samenleving polariserend werken. Dat was in 2021 al te zien blijkens kiezersonderzoek2); het was nog sterker waarneembaar tijdens de raadsverkiezingen van vorig jaar3). Dat was ook nu weer het geval.
Daarbij moet worden opgemerkt dat de verkiezingscampagne van GL-PvdA niet sterk was. Lijsttrekker Frans Timmermans leverde een imitatie van de campagne, twee jaar geleden, van Olaf Scholz (SPD) in Duitsland die zelf weer een imitatie leverde van de alles ‘pacificerende’ Angela Merkel (CDU). Twee jaar geleden werkte dat nog, maar nu niet meer. Ook niet in Duitsland trouwens, waar diezelfde Scholz het nu juist erg moeilijk heeft zich te handhaven als Bondskanselier. Voor zover hij zich revancheert, doet hij dat juist op het vertrouwde sociale terrein en met grote felheid. Juist daar ging het in de campagne van GL-PvdA mis. Timmermans bleek, na bijna tien jaar Europa, bij ondervraging bovendien opmerkelijk slecht thuis in een aantal belangrijke binnenlandse kwesties.
Opnieuw bleek de onvolledigheid van de linkse samenwerking. GL-PvdA kon zich niet ontdoen van zijn ietwat elitaire karakter. Bovendien durfde links het migratievraagstuk niet te adresseren. Dat had wel gemoeten, al was het maar om het uit de eenzijdige aandacht voor asielmigratie vandaan te halen. De politieke oriëntatie zal dus breder moeten worden4); GL-PvdA zal in campagnes geen taboes meer mogen hanteren; zij zal haar oude felheid op sociaal terrein moeten herwinnen.
Wat een rare stelling. Ik denk dat er best veel GL-PVDA stemmers zijn geweest die bij de vorige verkiezingen D66 hebben gestemd maar bij die daarvoor GL of PVDA. Het lijkt me juist positief dat die weer terug zijn bij GL-PVDA.quote:GroenLinks-PvdA is in zoverre een succes geworden, dat het meer zetels heeft verworven dan beide partijen afzonderlijk hadden vóór 22 november, maar dat dankte het voornamelijk aan overloop vanuit D66. Het kwam zeker niet door terugkeer van voormalige stemmers op de PvdA en GroenLinks.
Dit lijkt me niet helemaal de bedoeling van een gezamenlijke kieslijst. Erg dubieus dit.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 09:00 schreef Hanca het volgende:
Ze doen wel moeilijk in Europa: https://www.trouw.nl/poli(...)in-brussel~b56acfdc/
Ze gaan voor één lijst onder een GL lijsttrekker (Eickhout) omdat ze dat hebben afgesproken toen Timmermans landelijk de kar ging trekken, maar ze zijn het niet eens geworden over de Europese fractie. Dus gaan de GLers op de lijst straks bij de Groenen zitten en de PvdAers bij de Sociaal-democraten. Wel hopen beide dan dus losse fracties 2 kamers naast elkaar te krijgen, maar of dat kan is niet duidelijk.
Ik zou zeggen: doe samen of doe niet samen, met dit soort gezeur ben je vooral met jezelf bezig en niet met je kiezer.
Denk dat PvdA zich eens aan de Denen moet gaan oriënteren. 27,5% van de stemmen in de laatste regering,quote:Op zondag 21 januari 2024 12:04 schreef Hexagon het volgende:
Al in een ander topic gepost. Maar ik denk eigenlijk Tim S. Jongers, dat de Belg die de baas van de Wiardi Beckman Stichting is wel eens zeer interessant kan zijn als leiderstype voor de toekomst. Die heeft echt de ideale uitstraling daarvoor. Aan de ene kant een intellectueel, maar aan de andere kant komt hij ook als een straatjongen en activist over. Voor alle potentiele groepen van de PvdA/GL interessant.
[ afbeelding ]
Waarom niet aan de SPD? 26.5% van de stemmen in Duitsland.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 10:32 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Denk dat PvdA zich eens aan de Denen moet gaan oriënteren. 27,5% van de stemmen in de laatste regering,
Omdat die totaal incompetent zijn en in de peiling halveren, Duitsland in een economische crisis marcherenquote:Op dinsdag 23 januari 2024 10:35 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Waarom niet aan de SPD? 26.5% van de stemmen in Duitsland.
Dus net zo incompetent zou je kunnen zeggen.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 10:37 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Omdat die totaal incompetent zijn en in de peiling halveren, Duitsland in een economische crisis marcheren
Hoewel. ik zie dat de Deense Sociaaldemocraten ook een derde van de aanhang verliezen in de peilingen...
In ieder geval verliezen ze stemmen.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 10:44 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dus net zo incompetent zou je kunnen zeggen.
Ik zou het anders formuleren, van standpunt veranderen voor electoraal gewin en niet omdat er sprake is van voortschrijdend inzicht ben ik een tegenstander van.quote:Op dinsdag 23 januari 2024 10:54 schreef Hanca het volgende:
Ik vind Nederland met Denemarken (of Duitsland) vergelijken nogal simplistisch. De PvdA moet zichzelf ook helemaal niet met een andere partij vergelijken, de PvdA'ers moeten simpel bij hun eigen idealen blijven. Als politicus van standpunt wisselen uit pragmatisme, dan ben je niet alleen een lafaard die zijn eigen standpunt niet durft te verdedigen, dan heb je ook gewoon niet het beste voor met het land.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |