abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
pi_209386477
Ik denk dat ik deze foto al eerder gepost heb maar ja, hij hoort bij het verhaal



In Augustus 2020 waren we hard aan het werk geweest en Liesbeth wilde nog snel even douchen. We hadden een tijdelijke douche in de partytent gemaakt. Ze had wel gezien dat het erg donker werd maar ze had de tijd nog wel om te douchen voor het ging regenen.

Twee minuten later kwam er een storm langs en ging de tent letterlijk de lucht in, stond Liesbeth daar helemaal naakt. De scheerlijnen zaten nog netjes aan de haringen in de grond, het geheel was afgescheurd op de aansluiting op de tent. Dat was al de tweede die kapot waaide en deze was niet goedkoop, dat was dus de laatste. Oh ja Liesbeth zegt net dat in de omschrijving van die tent stond dat het stormshelter :W was.

De buurman had gezegd dat het vanaf Juni niet meer zou regenen, toen we het vroegen: ja maar dit is een zomerstorm, geen regen.
pi_209388354
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 juni 2023 13:23 schreef Managarm het volgende:
() ja maar dit is een zomerstorm, geen regen.
:D _O-
ik moet verrassend weinig
Es ist heute schlecht und wird nun täglich schlechter werden, – bis das Schlimmste kommt
  zaterdag 3 juni 2023 @ 16:48:50 #156
6990 golfer
Ouwe jongere
pi_209388806
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 juni 2023 13:23 schreef Managarm het volgende:
Ik denk dat ik deze foto al eerder gepost heb maar ja, hij hoort bij het verhaal

afbeelding ]

Twee minuten later kwam er een storm langs en ging de tent letterlijk de lucht in, stond Liesbeth daar helemaal naakt.
Pics? :+
There is no greater joy than be taken for an imbecile by an idiot. (Oscar Wilde)
Poef.....gone! ©golfer
pi_209388852
quote:
12s.gif Op zaterdag 3 juni 2023 16:48 schreef golfer het volgende:

[..]
Pics? :+
Ik was bezig om achter een tent aan te rennen, die krengen zijn verdomd snel.
  Moderator zondag 4 juni 2023 @ 13:01:12 #158
92034 crew  Vonkenboer
Geen woorden, maar draden !
pi_209397089
quote:
0s.gif Op zaterdag 3 juni 2023 16:50 schreef Managarm het volgende:

[..]
Ik was bezig om achter een tent aan te rennen, die krengen zijn verdomd snel.
_O-

Niet bepaald stormbestendig dan...
  zondag 4 juni 2023 @ 13:21:30 #159
82396 nils7
De forumkrokodil
pi_209397212
Ga je daar een B&B beginnen of hoe moet ik dit zien?
N/A
Disclaimer: ik ben geen expert maar shitposter, dit is geen advies en aan deze post zijn geen rechten te ontlenen
pi_209406703
quote:
0s.gif Op zondag 4 juni 2023 13:21 schreef nils7 het volgende:
Ga je daar een B&B beginnen of hoe moet ik dit zien?
In dat huis? Nee, dat gaan we normaal langdurig verhuren. Ik ga geen ontbijtjes klaar maken, dat kan ik niemand aandoen. Initieel wilden we een paar vakantiehuisjes op de boerderij bouwen maar na Covid hebben we dat idee uit het raam gegooid.

In de toekomst gaan we misschien de huidige schuur ook verhuren maar alleen als dat nodig is om rond te komen en er zijn plannen om toch maar een vakantiehuisje op de boerderij te bouwen (vooral omdat het ons leuk lijkt als project, dat wordt dan maximaal 30m2).
pi_209434753
Deze papyrus stond bij mijn ouders in het raamkozijn, na het leeghalen van mijn moeders huis (ze ging naar een verzorgingshuis na het overlijden van mijn vader) heb ik deze in ons meertje geplant.



Waterlelies gingen ook in het meertje





Zara jaagt op kikkers



Liesbeth heeft bij de steile ingang vetplantjes met roze bloemen geplant. Ed vind ze echt fantastisch.



Een paar maanden later, de roze zee die ook op de satellietfoto te zien is.



Zara krijgt een banaan als troost, vreemde hond. Ze moest ingeënt worden tegen de standaard hondenziektes en dan wordt er eerst getest op Leishmania. Niet echt goed nieuws: ze heeft Leishmania. Ze zal er altijd last van hebben maar ze heeft medicijnen.

https://www.dierendokters.com/honden/leishmania-leishmaniose

  woensdag 7 juni 2023 @ 19:30:25 #162
207727 Smallish
Kleintje!
pi_209434860
Achos….. ;(
Is dat zo?
pi_209442774
Verder met de elektriciteit, we hadden een pomp in het kleine meertje liggen, onhandig om elke keer een generator te starten. Dat meertje bleek echt klein te zijn want we hebben het einde van de zomer niet gered met dat meertje.



Het moet dieper volgens mij baas



De basis van het accu-hokje









Ik had kleurstof voor de stuc gekocht maar echt oranje is het niet geworden.

pi_209442988
In Juni 2021 een van de best aankopen van de afgelopen jaren gedaan.



Een tractor met 30 PK.



Ik heb in de ochtend het stuk waar de ezels niet op stonden gelijk gemaaid. Je mag alleen maaien in de ochtend als er nog dauw is. Er zijn best wel wat regels waar je je aan moet houden qua brandpreventie.

Is ook wel logisch want het is in de zomer echt kurkdroog en door de monocultuur qua bossen gaat brand verschrikkelijk snel. Er staat in het centrum vooral den, eucalyptus en de opvolger Mimosa.

Dat is overigens wel mooi, eucalyptus was te invasief en daarvoor kwam Mimosa, wat zo mogelijk nog invasiever is. Een vriendin van ons heeft het op haar terrein staan en je krijgt het bijna niet weg, het is net bamboe.

Maar ja, ik dwaal een beetje af geloof ik .De tractor, een ideaal stuk gereedschap. Vooral het bakje wat je achter de tractor kan hangen is echt super voor allerlei dingen. Ik heb ook een houtversnipperaar gekocht maar dat is voor ons terrein een beetje een miskoop, wij hebben veel eik wat hardhout is. Het apparaat wordt eigenlijk te weinig gebruikt.

Voor de rest heb ik ook een frees, maaier, een soort ploeg met 5 punten en een egalisatieapparaat om aan de tractor te hangen.

Het is overigens verstandig om je mobiel niet mee te nemen op een tractor, die zijn echt niet gemaakt om overheen te rijden met een tractor is mijn ervarning.
  donderdag 8 juni 2023 @ 16:56:58 #165
244125 laziness
In het verleden nogal duizelig
pi_209443491
Die roze bloemenzee O+
Ik heb je lief mijn hele leven
pi_209443830
quote:
0s.gif Op donderdag 8 juni 2023 16:56 schreef laziness het volgende:
Die roze bloemenzee O+
Dat is Liesbeth's tuin, ik heb een andere kleur



Bij het grote meertje staan ook nog oranje en gele.
pi_209445176
quote:
1s.gif Op donderdag 25 mei 2023 20:41 schreef Lucky_Strike het volgende:

[..]
De twee ezels van onze buren speelden zeker met een lekke voetbal. Favoriet spel was om 1 bal in beide ezelmonden te nemen en samen rondjes te lopen. Heerlijk om te zien hoe speels ezels eigenlijk zijn.
Ik heb Ed een bal gegeven maar voorlopig vond ie het nog niets. Eng ding, hij is al schoppend weggerend.
  donderdag 8 juni 2023 @ 20:18:32 #168
69724 Lucky_Strike
Hello Sweetie
pi_209445423
quote:
0s.gif Op donderdag 8 juni 2023 19:58 schreef Managarm het volgende:

[..]
Ik heb Ed een bal gegeven maar voorlopig vond ie het nog niets. Eng ding, hij is al schoppend weggerend.
:D

De bal die onze buurezels hadden was wel lek zodat hij makkelijk in de mond genomen kon worden.
Spoilers!
pi_209445466
Nu we het toch over ezels hebben, Doro is onze arme peer aan het mishandelen

pi_209452423
Dit was in April 2021, het regende erg hard. Dit is bij de steile ingang. Over heel de weg liep water weg richting ons riviertje.



Op de foto zie je ook een klein stroompje op ons terrein, dat hebben we zelf gegraven omdat een stuk verder het water uit de zijkant van de heuvel komt. Dit was plek van onze eerste boomgaard maar die werd zo nat dat de boompjes het niet overleefden.



Als we de hond uitlaten komen we bij een groter riviertje uit, daar staat ook een leuk project. Een ouderwetse watermolen.

pi_209453876
De watermolen is te koop, de eigenaresse is 90+. Ze had toch wel gevoel voor humor, ze liep met twee stokken: niet omdat ze slecht loopt maar omdat haar borsten te groot en te zwaar zijn en ze anders voorover valt _O- .
pi_209454054
quote:
0s.gif Op vrijdag 5 mei 2023 14:03 schreef Managarm het volgende:

[..]

[Voorbereiding op aansluiting natuurlijk gas moet aanwezig zijn (dat betekent gaspijp van rand terrein tot huis, dat is toch meer dan 50 meter). Gas gaat hier nooit komen, we zitten op een doodlopende weg met drie boerderijen.

Van de week met onze architect gesproken, de aansluiting voor het gas is niet meer nodig. Prettig, scheelt mij een hoop werk (gasleiding naar rand terrein trekken over 50 meter).
pi_209458278
Wat ontzettend leuk hoe jullie het allemaal doen en hoe je het verslag schrijft. Ik lees met veel plezier mee!
En die ezels O+
If they say
Why, why, tell her that it's human nature...
pi_209464015
quote:
0s.gif Op vrijdag 9 juni 2023 22:46 schreef Mushanga71 het volgende:
Wat ontzettend leuk hoe jullie het allemaal doen en hoe je het verslag schrijft. Ik lees met veel plezier mee!
En die ezels O+
De ezels zeggen hoi, heb je toevallig iets te snacken?

pi_209464106
Wij horen elke half uur een kerkklok die een complete melodie afspeelt, we zijn eens op zoek gegaan naar de kerk die dat mooie geluid voortbrengt. We hadden een mooi carillion verwacht maar helaas:



Onze eerst douche, die weggevlogen is



Dit is in Augustus 2020, kan je zien hoe droog en geel alles is. De boom is een vijg, het eerste jaar hadden wij vrolijk gewacht tot die dingen paars waren, vielen ze van de boom af. Onze buurman heeft ons hard uitgelachen, we hebben een gele vijg.

pi_209470115
quote:
0s.gif Op zaterdag 10 juni 2023 14:51 schreef Managarm het volgende:

[..]
De ezels zeggen hoi, heb je toevallig iets te snacken?

[ afbeelding ]
:D
Ze zijn echt zo leuk O+
Ik had ooit een verzorg ezeltje en die was dol op waterijs. Hield ik het ijsje voor hem en stond hij er genietend van te likken O+
If they say
Why, why, tell her that it's human nature...
pi_209472947
De eerste oogst uit eigen tuin in Mei 2021:



Zara vind autorijden fantastisch



Ronya niet, die wordt ziek in de auto. Een bezoek aan de dierenarts resulteert standaard in hele vieze Ronya



Eindelijk weer een echt bureau

pi_209473323
De arme kat
pi_209474082
quote:
0s.gif Op zondag 11 juni 2023 09:46 schreef investeerdertje het volgende:
De arme kat
Ja, ze is altijd een klein hoopje stinkende kat. Ze laat alles lopen zodra de auto begint te rijden. Gelukkig is het een keer per jaar, alhoewel het vorig jaar twee keer was want ze had een abces aan de zijkant van haar kop. Na een paar dagen was ze weer een vrolijke kat.
pi_209501279
Ook binnen in de schuur werd hard gewerkt om het leefbaar te maken. Na meer dan een jaar in een klein hokje wilden we iets meer luxe.







Onze wc-deur 8-)







Alles afgeplakt om een nieuwe deur te plaatsen



Eerst oude deur slopen



Andere deur erin, die metalen was een bakplaat in de zomer. Als het ei bijna op grond was, dan was het gebakken.



Keuken in diverse staten







In de winter in de schuur slapen is prettiger, toch wel koud in een caravan als het 8 graden vriest.



De badmat wordt gelijk in beslag genomen

pi_209501486
We hadden de plannen van ons huis binnen, het frame was van metaal. Volgens de architect was dat een stuk makkelijker bouwen. Het probleem was echter dat de prijs van metaal over de kop gegaan was in het jaar ervoor. Tevens hadden we een professionele lasser hiervoor nodig maar die was dus niet te vinden (of reageerde na het eerste contact niet meer). Alles dus omgezet naar beton.

Er wordt wel op een andere manier gebouwd dan in Nederland. Omdat Portugal op een tectonische plaats ligt moet er aardbevingsbestendig gebouwd worden. Dat betekent dat er eerst een fundering wordt neergezet en daarop pilaren met dan een ring van beton erop waar het dak op rust. De stenen zijn eigenlijk alleen maar vulling tussen de pilaren.


Wat historie over de grootste aardbeving in Portugal:

De aardbeving sloeg toe op zaterdagmorgen 1 november, Allerheiligen, in Portugal. De kerken zaten vol met gelovigen. Omdat veel gewelven instortten was het dodental onder de kerkgangers bijzonder hoog. De aardbeving duurde tussen drieënhalve en zes minuten, en veroorzaakte reusachtige kloven in de stadskern, tot vijf meter breed. De overlevenden vluchtten naar de open ruimten van de dokken in de hoop daar veilig te zijn. Ze zagen er hoe het water van de riviermonding zich terugtrok, tot men door het lage water verloren lading en oude scheepswrakken zag. Er wordt gezegd dat dieren op dat moment al hun voorzorgen namen en naar hoger gelegen stadsdelen vluchtten. Vele tientallen minuten na de aardbeving overspoelde een enorme vloedgolf de haven en de binnenstad, tot ver op de Taag. Dit werd gevolgd door twee kleinere golven. In de gebieden die niet getroffen werden door de tsunami, bleef het nog vijf dagen branden.

Bron: Wikipedia

https://nl.wikipedia.org/wiki/Aardbeving_Lissabon_1755

We gaan thermische blokken gebruiken als stenen, dit zijn stenen van een mix van beton en geëxpandeerde klei (eigenlijk hetzelfde materiaal als de kleikorrels die je in bloempotten gebruikt).



Het grote probleem van ons terrein is de toegangsweg, de caravan paste net maar een betontruck gaat er echt niet komen. Dat betekent dat we dus alles met een betonmolen gaan doen (go us!).

[ Bericht 1% gewijzigd door Managarm op 13-06-2023 19:25:46 (spelfault) ]
pi_209508247
Doro staat vaak op de rand van een terras de Lion King te spelen



In de winter zonder tuigje, in de zomer hebben ze een tuigje om het vliegengordijn aan te hangen. Doro speelt het klaar om halve braamstruiken in haar vliegengordijn te hebben hangen. Dit is Ed overigens, Doro is bruiner en heeft een geknakt oor.



Blije ezels, een lekker stofbad. Als je op de ezels klopt sta je in een wolk van zand.



Op het laagste stuk aan de rivier hebben we een nieuw meertje laten graven. We hadden al wat waterafvoer gegraven en dat zit nu aangesloten op dit meertje. Het duurt een paar jaar voordat het water langer blijft staan helaas. Zara zit er om de verhouding een beetje duidelijk te krijgen.



Courgettes gaan goed



Pompoen in combinatie met zonnebloemen





pi_209523891
We zijn begonnen met de voorbereidingen van het bouwen van het huis.

Als eerste: de oprit, de vrachtwagen met spullen moet op een goede manier binnen kunnen komen. Dus een nieuwe ingang aan de kant van het nieuwe huis. Een stuk minder steil.



Er ging 20 M3 aan grind op de oprit





Mooie oprit, weg soms iets minder na veel regen spoelt het zand weg
pi_209524914
Misschien een domme vraag, maar wat doe je dan? Als het zand weggespoeld is?
pi_209526809
quote:
0s.gif Op donderdag 15 juni 2023 19:36 schreef yinu het volgende:
Misschien een domme vraag, maar wat doe je dan? Als het zand weggespoeld is?
Dan wachten we tot de buurman met de burgemeester heeft gebeld en dan komt er een lokale boer met een aanhanger grind/zand en trekt de boel weer recht. Nou ja buurman, hij woont in het dorp maar is eigenaar van de boerderij naast ons. Is er elke dag, heeft vroeger in Duitsland gewerkt. Spreekt nog een paar woorden Duits.
pi_209529263
In onze omgeving spreken een hoop mensen naast Portugees ook Frans, niet dat we daar veel aan hebben. Het niveau van mijn Portugees is nu hoger dan mijn eindexamen Frans (ooit een keer gekozen omdat we altijd in Frankrijk op vakantie gingen en kunnen praten met Franse meisjes was best wel belangrijk op die leeftijd ;) ) .
pi_209529280
Gezellig samen water drinken



Nu staan ze lief naast elkaar, soms als ze nukkig zijn dan wordt er gewoon geschopt. In tegenstelling tot een paard kan een ezel opzij schoppen. We letten altijd heel erg goed op, schoppen zullen ze niet doen maar soms vinden ze elkaar lief en als je dan tussen twee ezels staat van 400 kilo elk dan kan dat best zeer doen.

Ezels tonen ook hun liefde door elkaar te bijten, Ed probeert dat dus ook bij ons. Ik heb een keer twee weken met een paarse plek op mijn borstkas gelopen omdat ie mij heel lief vond.
pi_209529725
En die hippe franjes op hun voorhoofd, zijn die tegen de vliegen? Of is het de ezel-Ibiza-festival-trend van 2023?
pi_209530002
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 juni 2023 09:33 schreef yinu het volgende:
En die hippe franjes op hun voorhoofd, zijn die tegen de vliegen? Of is het de ezel-Ibiza-festival-trend van 2023?
Inderdaad tegen de vliegen, vliegengordijn. We hebben ze laatst groot ingekocht, ze raken ze nog wel eens kwijt en maken ze stuk. Er zijn nu zoveel vliegen dat we ezels insmeren met speciaal spul wat de veearts gaf, hebben ze veel minder vliegen.

Ook zijn we blij dat we een kolonie zwaluwen op onze boerderij hebben mogen verwelkomen. Die eten best veel muggen en steekvliegen. We hebben de daas en een kleiner soort, de roversvlieg (ken eigenlijk alleen de Engelse naam, robber fly). De eerste steekt je bewust (nou ja, bijt), de tweede vergist zich maar doet nog even zeer.
pi_209534368
Vandaag boodschappen gedaan, op alle schappen staat nu netjes vermeld dat het artikel onder de btw-vrije regeling valt. Portugal heeft ervoor gekozen om de bevolking te helpen door de BTW op essentiële boodschappen (geen alcohol) tijdelijk te schrappen (kijk, het kan dus wel).

De prijs van een tostibrood (dus gewoon wit fabrieksbrood) is weer onder de euro.
pi_209536719
quote:
0s.gif Op vrijdag 16 juni 2023 16:27 schreef Managarm het volgende:
Vandaag boodschappen gedaan, op alle schappen staat nu netjes vermeld dat het artikel onder de btw-vrije regeling valt. Portugal heeft ervoor gekozen om de bevolking te helpen door de BTW op essentiële boodschappen (geen alcohol) tijdelijk te schrappen (kijk, het kan dus wel).

De prijs van een tostibrood (dus gewoon wit fabrieksbrood) is weer onder de euro.
Wat niet uit de lengte komt, komt uit de breedte
pi_209541371
De aanleg van de riolering, die komt in de fundering te liggen dus die moet als eerst



Onze "sceptic" tank, de regelgeving is nogal vaag. Heel veel mensen denken dat je verplicht bent om een plastic tank te gebruiken, dat hoeft dus niet als het maar 50 meter van water/weg af is.



Er ligt een meter aan grind in, eerst grof en dan fijn.



Aan de zijkanten ga ik Vetiver zetten en wat boompjes. Die gaan het afvalwater reinigen. Als eerste heb ik er een paar kruiwagens ezelmest in gegooid, in de ezelmest zitten wormen dus die gaan ervoor zorgen dat alles afgebroken worden (vermicomposten).

Ik heb geen reukvermogen maar Liesbeth zegt dat je het alleen ruikt als je er echt boven gaat hangen. Er komt een klep op zodat deze afgesloten kan worden. Nu wonen er al mussen in, die bouwen echt overal een nest.
pi_209541431
Nog wat tuinfoto's





De muur op de foto hebben we ook gebouwd, met stenen van ons terrein. Win win, maaien met losse stenen op het terrein is niet prettig. Ik heb een kettingmaaier, dat is dus letterlijk een ronddraaiende ketting. Die lanceert een steen, aangeraden wordt om 80 meter afstand te houden (je mag natuurlijk wel op de tractor zitten).

De rode klaver of de foto heb ik gezaaid, de rest komt elk jaar weer op.



pi_209552994
De locatie van ons nieuwe huis, fantastisch uitzicht alle kanten op. Staat op het hoogste punt van het terrein.

pi_209553070
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juni 2023 10:19 schreef Managarm het volgende:
De aanleg van de riolering, die komt in de fundering te liggen dus die moet als eerst

[ afbeelding ]

Onze "sceptic" tank, de regelgeving is nogal vaag. Heel veel mensen denken dat je verplicht bent om een plastic tank te gebruiken, dat hoeft dus niet als het maar 50 meter van water/weg af is.

[ afbeelding ]

Er ligt een meter aan grind in, eerst grof en dan fijn.

[ afbeelding ]

Aan de zijkanten ga ik Vetiver zetten en wat boompjes. Die gaan het afvalwater reinigen. Als eerste heb ik er een paar kruiwagens ezelmest in gegooid, in de ezelmest zitten wormen dus die gaan ervoor zorgen dat alles afgebroken worden (vermicomposten).

Ik heb geen reukvermogen maar Liesbeth zegt dat je het alleen ruikt als je er echt boven gaat hangen. Er komt een klep op zodat deze afgesloten kan worden. Nu wonen er al mussen in, die bouwen echt overal een nest.
Die plastic tank is dan tegen lekken? Is dat niet iets wat je stiekem gewoon zou moeten willen?
pi_209555874
quote:
0s.gif Op zondag 18 juni 2023 12:24 schreef investeerdertje het volgende:

[..]
Die plastic tank is dan tegen lekken? Is dat niet iets wat je stiekem gewoon zou moeten willen?
Ja, dat is tegen lekken. Maar als je genoeg planten om je tank heen zat dan gaat dat vanzelf. Een ecologische versie is een rietbed, werkt goed maar zoiets goedgekeurd krijgen heeft veel voeten in de aarde. We houden het simpel. Er komt een citroen, Vetiver en ik heb al een Paulownia neergezet (een snelgroeiende boom).
  zondag 18 juni 2023 @ 17:30:12 #197
69724 Lucky_Strike
Hello Sweetie
pi_209556841
quote:
0s.gif Op zaterdag 17 juni 2023 10:19 schreef Managarm het volgende:
De aanleg van de riolering, die komt in de fundering te liggen dus die moet als eerst

[ afbeelding ]

Onze "sceptic" tank, de regelgeving is nogal vaag. Heel veel mensen denken dat je verplicht bent om een plastic tank te gebruiken, dat hoeft dus niet als het maar 50 meter van water/weg af is.

[ afbeelding ]

Er ligt een meter aan grind in, eerst grof en dan fijn.

[ afbeelding ]

Aan de zijkanten ga ik Vetiver zetten en wat boompjes. Die gaan het afvalwater reinigen. Als eerste heb ik er een paar kruiwagens ezelmest in gegooid, in de ezelmest zitten wormen dus die gaan ervoor zorgen dat alles afgebroken worden (vermicomposten).

Ik heb geen reukvermogen maar Liesbeth zegt dat je het alleen ruikt als je er echt boven gaat hangen. Er komt een klep op zodat deze afgesloten kan worden. Nu wonen er al mussen in, die bouwen echt overal een nest.
Waar gaat je overstort naartoe? Ga je iets doen met je restwater?

Wij hebben een (betonnen) septictank met twee compartimenten. De bacteriën die er in zitten, filteren de boel. De overstort komt uit boven de sloot. Je ruikt het amper als de tank open is, bijzonder wel.

Onze vorige buren hebben een systeem aangelegd met riet ofzo dat het water filtert. Dat kunnen ze gebruiken voor de wasmachine, het toilet, etc. De nieuwe buren gruwelen daarvan. Ik zou het juist fantastisch vinden.
Spoilers!
pi_209556868
quote:
1s.gif Op zondag 18 juni 2023 17:30 schreef Lucky_Strike het volgende:

[..]
Waar gaat je overstort naartoe? Ga je iets doen met je restwater?

Wij hebben een (betonnen) septictank met twee compartimenten. De bacteriën die er in zitten, filteren de boel. De overstort komt uit boven de sloot. Je ruikt het amper als de tank open is, bijzonder wel.
Dat gaat de grond in, daarom staan alle planten eromheen. We zullen moeten kijken of het werkt, volgens de architect was dit de makkelijkste oplossing. Tevens doen de wormen in de bak hun werk. Er zit geen onderkant in, het zijn ringen met een meter grind onderin.
  zondag 18 juni 2023 @ 17:38:45 #199
69724 Lucky_Strike
Hello Sweetie
pi_209556928
quote:
0s.gif Op zondag 18 juni 2023 17:33 schreef Managarm het volgende:

[..]
Dat gaat de grond in, daarom staan alle planten eromheen. We zullen moeten kijken of het werkt, volgens de architect was dit de makkelijkste oplossing. Tevens doen de wormen in de bak hun werk. Er zit geen onderkant in, het zijn ringen met een meter grind onderin.
Ah. Op die manier. Dat mag hier volgens mij niet. Slim om daar planten te zetten. Mest genoeg als het goed is ;)
Spoilers!
pi_209556998
quote:
1s.gif Op zondag 18 juni 2023 17:30 schreef Lucky_Strike het volgende:

[..]
Onze vorige buren hebben een systeem aangelegd met riet ofzo dat het water filtert. Dat kunnen ze gebruiken voor de wasmachine, het toilet, etc. De nieuwe buren gruwelen daarvan. Ik zou het juist fantastisch vinden.
Vetiver is een grassoort dat ook vaak gebruikt wordt voor waterzuivering. Riet is leuk maar als ik er een week niet ben is dat dood als het 40 graden is, Vetiver kan lange tijd zonder water indien nodig.

https://nl.wikipedia.org/wiki/Vetiver
pi_209576523
Voorbereiding voor de fundering, hier in Nederland klik het metaal aan in een webshop en ben je klaar. Hier heb ik dat niet kunnen vinden (toen ik het vroeg werd ik vreemd aangekeken in de bouwmarkt, bestaat dat in Nederland?), dus zelf buigen.





Voor het dikke metaal gebruiken we de tractor





Al het metaal voor de fundering



Er is 1320 meter aan metaal in de fundering gegaan.
pi_209576704
Hoeveel spierpijn had je daar van? :o :D
  dinsdag 20 juni 2023 @ 10:44:54 #203
319308 Tink89
To live is to dance
pi_209576928
Als het daar niet bestaat, hoe funderen ze dan? Is dit wel nodig, vraag ik me als leek even af...
K&W / Tink's droomhuis deel 3: Vur goan beginne! Ofzoiets....
maandag 30 september 2013 07:58 schreef Brighteyes het volgende:
En over de chocola... Tink is van een andere planeet. ;) Die heeft dat niet nodig. ;)
pi_209577301
quote:
0s.gif Op dinsdag 20 juni 2023 10:44 schreef Tink89 het volgende:
Als het daar niet bestaat, hoe funderen ze dan? Is dit wel nodig, vraag ik me als leek even af...
In Nederland kan je die dingen kant en klaar kopen, je kan de complete korven op maat bestellen.

Bijvoorbeeld: https://www.betonstaal.nl/funderingskorven/
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')