Dit is ook iets wat vaak over het hoofd wordt gezien. Er zijn door heel Europa zijn er allemaal organisaties (klein en groot) die migratie aanwakkeren. Via zulke organisaties worden ook veel migranten ten onrechte een status als vluchteling toegekend.quote:Op zondag 14 mei 2023 17:54 schreef the-eye het volgende:
Momenteel een programma over Lampedusa op NPO2
Daarin zie je gelijk waar het mis gaat. Organisaties/mensen die maar wat graag de migrant willen helpen omdat hij/zij zo zielig is zonder de vraag te stellen waarom iemand daar is
Zonder de overheid hadden die cooperaties ook niet bestaan....quote:Op maandag 15 mei 2023 16:38 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Nee, en ja. Die woningen zijn helemaal niet van de gemeente lelystad en gebouwd om Nederlandse arbeidersgezinnen te verheffen, gezien de tekorten is er een relatief eerlijk systeem voor de verdeling dat bestuit uit een wachtlijst. Het is dus onrechtvaardig, het is toeeigening en het heeft een aanzuigende werking terwijl het statushouders niet meegeeft dat ze hun eigen boontjes moeten doppen. Het zal dan ook heel erg lang duren voordat die woningen weer vrijkomen, en ondertussen zitten de buren er maar mee opgescheept.
Als het effect van dat voorstel daadwerkelijk is dat geen enkele reguliere woningzoekende in 2023 in Almere een sociale huurwoning kan bemachtigen, ben ik het helaas met deze FvD-er eens.quote:Op maandag 15 mei 2023 09:27 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Iemand die weet wat dat voorstel is/was wat deze man afbrandt? Het scenario wat hij schetst klinkt desastreus dus ik ben reuze benieuwd
Hoeveel vrijkomende woningen zijn dat gemiddeld per jaar?quote:Op maandag 15 mei 2023 15:50 schreef opgebaarde het volgende:
Lelystad had als taakstelling om in 2022 90 statushouders te huisvesten.
Verdeeld over de 9.500 sociale huurwoningen is dat toch wel te doen? Rechtvaardigt dit de drama?
Is dat per se het gevolg?quote:Op maandag 15 mei 2023 16:45 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Zonder de overheid hadden die cooperaties ook niet bestaan....
Maar misschien moeten we het wel op jouw manier doen. Statushouders gaan achteraan op de wachtlijst. Met als gevolg dat het COA woonruimte moet huren (van een Nederlandse rijke prins?) of kopen voor die statushouders. Ik ben benieuwd wat dat zou dat gaan kosten
Her is een raar verhaal en ik kan me niet voorstellen dat deze man ondanks lidmaatschap FvD helemaal de weg kwijt is. 9.500 woningen, gemiddelde wachtduur is iets meer dan 6 jaar, dus 1.350 woningen per jaar. Laat 20% voor mensen in nood zijn, dan rekent die FvD man met 700 woningen dit jaar extra. Dat is wel heel veel.quote:Op maandag 15 mei 2023 16:49 schreef probeer het volgende:
[..]
Als het effect van dat voorstel daadwerkelijk is dat geen enkele reguliere woningzoekende in 2023 in Almere een sociale huurwoning kan bemachtigen, ben ik het helaas met deze FvD-er eens.
En dat heeft imo geen ene fuck met de wenselijkheid van vluchtelingen te maken, bereidheid tot opvang, cultuur, afkomst of wat dan ook. Maar komt er simpelweg op neer dat je niet elke vrijkomende woning kan gaan vergeven aan één specifieke urgentiegroep.
12% is al significant, 100% is van de zotte.
Die mensen krijgen eigen woonruimte omdat ze daar recht op hebben en het bevorderlijk is voor integratie en en voor het op eigen benen staan (ontwikkeling, onderwijs, taal, werk). In een AZC met het gezin op en relatief kleine kamer zitten daar worden mensen niet beter van, integendeel.quote:Op maandag 15 mei 2023 17:01 schreef probeer het volgende:
[..]
Is dat per se het gevolg?
Dat statushouders ook ergens moeten wonen is duidelijk. Het lijkt me allerminst constructief om die mensen op straat te hebben leven. Maar de reden dat huisvesting van statushouders in AZC's niet kan, is omdat er plaats gemaakt moet worden voor een continue stroom aan nieuwe vluchtelingen.
Al zou het plaatsen van statushouders in koopwoningen iig de lasten van vluchtelingenopvang verdelen over de gehele samenleving, ipv voornamelijk over de al minderbedeelde wijken (lees: met hoge percentages sociale huur). Dan krijgen niet alleen de mensen afhankelijk van sociale huur te maken met verdrukking op de woningmarkt, maar óók de mensen in of op zoek naar een koopwoning. Wetje er door dat het COA voorrang krijgt op het opkopen van aangeboden koopwoningen tegen taxatiewaarde (door de kopende partij, anders krijg je daar ook weer fraude). En zie eens hoe hard de woningeigenaren (voornamelijk het electoraat van de coalitie) dan gaan steigeren, al dan niet om NIMBY motieven. Naast dat dat de schatkist klauwen vol geld gaat kosten, gaat dat er om die reden nooit door komen.
Als D66 en de VVD daar voor tekenen, schat ik dat ze dat een aantal zetels gaat kosten. En daarom gooien ze het over de schutting bij de sociale huur.
Haal je Almere en Lelystad daar niet door elkaar?quote:Op maandag 15 mei 2023 17:17 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Her is een raar verhaal en ik kan me niet voorstellen dat deze man ondanks lidmaatschap FvD helemaal de weg kwijt is. 9.500 woningen, gemiddelde wachtduur is iets meer dan 6 jaar, dus 1.350 woningen per jaar. Laat 20% voor mensen in nood zijn, dan rekent die FvD man met 700 woningen dit jaar extra. Dat is wel heel veel.
6 jaar maar? Doen ze goed. Hier in het oosten kan ik de tering genieten met 12 jaar inschrijftijd (niet dat ik er nu nog voor in aanmerking kom, maar hey)quote:Op maandag 15 mei 2023 17:17 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Her is een raar verhaal en ik kan me niet voorstellen dat deze man ondanks lidmaatschap FvD helemaal de weg kwijt is. 9.500 woningen, gemiddelde wachtduur is iets meer dan 6 jaar, dus 1.350 woningen per jaar. Laat 20% voor mensen in nood zijn, dan rekent die FvD man met 700 woningen dit jaar extra. Dat is wel heel veel.
Klopt niet. Almere is gemiddeld 11. Lelystad 7.quote:Op maandag 15 mei 2023 17:23 schreef Straatcommando. het volgende:
[..]
6 jaar maar? Doen ze goed. Hier in het oosten kan ik de tering genieten met 12 jaar inschrijftijd (niet dat ik er nu nog voor in aanmerking kom, maar hey)
Dat doe ik inderdaadquote:Op maandag 15 mei 2023 17:22 schreef probeer het volgende:
[..]
Haal je Almere en Lelystad daar niet door elkaar?
Almere is groter, heeft meer sociale huurwoningen dan 9.500. En de wachttijd is gemiddeld 11 jaar.
https://almere.incijfers.nl/dashboard/voorraad
90k woningen, waarvan 26% sociale huur. En volgens mij kan je niet zomaar van wachttijd naar 'vrijkomende woningen per jaar' rekenen. Niet zonder het aantal wachtenden mee te nemen.
Dat geldt natuurlijk voor elke burger he. Dat een woning een zeer belangrijke factor is voor een succesvolle deelname aan de maatschappij. Mede daarom zien we 'een dak boven je hoofd hebben' ook als een eerste levensbehoefte.quote:Op maandag 15 mei 2023 17:22 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Die mensen krijgen eigen woonruimte omdat ze daar recht op hebben en het bevorderlijk is voor integratie en en voor het op eigen benen staan (ontwikkeling, onderwijs, taal, werk). In een AZC met het gezin op en relatief kleine kamer zitten daar worden mensen niet beter van, integendeel.
Dat scenario wat jij schetst is denk ik een reële angst. Overheid zal gekke sprongen moeten gaan maken
quote:Op maandag 15 mei 2023 17:32 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Dat doe ik inderdaad![]()
Het aantal mensen op de lijst zegt niks omdat er ook veel mensen opstaan die niet aan het zoeken zijn. Ik sta hier ook al meer dan tien jaar op een lijst en ik sta er zeer waarschijnlijk over vijf jaar nog steeds op want het is na 10 jaar toch gratis.
Almere heeft in 2023 als taakstelling 700 statushouders huisvesten. Dat is best wel veel maar dat is geen 80% van de vrijgekomen woningen. Al zou een bewoner 50 jaar blijven wonen dan komen er ruim meer dan 1000 woningen per jaar vrij
700 van de 1300 (ik kan helaas zo 123 geen specifiekere cijfers vinden over het aantal vrijkomende sociale huurwoningen per jaar, dus die 1300 is een benadering) is imo ook al niet meer uit te leggen. 54%.quote:Op maandag 15 mei 2023 17:22 schreef probeer het volgende:
[..]
https://omroepalmere.nl/2(...)tje-vanaf-e-350-000/
18k woningzoekenden voor sociale huur.
En ook: "WoningNet biedt in week 19 van dit jaar vijfentwintig sociale huurwoningen aan."
Dus dat zou dan ongeveer 1300 per jaar zijn. Met 18000 wachtenden op sociale huur.
De burger hoeft niet te integreren, heeft geen taallessen nodig, is niet aan het integratie en kent Nederland met al zijn gebruiken en wetten al. De burger heeft over het algemeen al woonruimte al is het wellicht niet zoals gewenst.quote:Op maandag 15 mei 2023 17:36 schreef probeer het volgende:
[..]
Dat geldt natuurlijk voor elke burger he. Dat een woning een zeer belangrijke factor is voor een succesvolle deelname aan de maatschappij. Mede daarom zien we 'een dak boven je hoofd hebben' ook als een eerste levensbehoefte.
Al die factoren die je noemt (ontwikkeling, onderwijs, taal, werk) gelden voor elke burger.
Op diezelfde fiets is het voor elke burger nadelig om geen eigen woonruimte te hebben. Jongeren (en 30-ers) doen het toch ook een stuk minder qua levensontwikkeling en bijdrage vanuit een slaapkamer in het ouderlijk huis, op een camping, een tijdelijke stacaravan, of zelfs werkend dakloos.
Maar toch is dan louter voor statushouders dat recht op een woning verankerd in wetgeving.
Niet in de zin dat ze als niet-dominante groep zich moeten leren mengen met de dominante groep nee.quote:Op maandag 15 mei 2023 17:39 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
De burger hoeft niet te integreren, heeft geen taallessen nodig, is niet aan het integratie en kent Nederland met al zijn gebruiken en wetten al. De burger heeft over het algemeen al woonruimte al is het wellicht niet zoals gewenst.
Het is onvergelijkbaar. Ook al snap ik wel waar jij naar toe wil, iedereen ziet het liever anders
Mag aannemen dat in die 25 woningen per week niet woningen zitten die naar statushouders gaan. Dus dan wordt het 1.300 + 700 (ik ga er even vanuit dat die 700 exclusief gezinshereniging is). Dat zou 2.000 zijn, komt wel in de buurt van gemiddeld 50 jaar per huurder haha.quote:Op maandag 15 mei 2023 17:38 schreef probeer het volgende:
[..]
[..]
700 van de 1300 (ik kan helaas zo 123 geen specifiekere cijfers vinden over het aantal vrijkomende sociale huurwoningen per jaar, dus die 1300 is een benadering) is imo ook al niet meer uit te leggen. 54%.
De statushouder heeft ook woonruimte, namelijk een AZC. De daklozen die je nu hebt betreffen alleen eigen inwoners, maar die krijgen gek genoeg geen urgentie.quote:Op maandag 15 mei 2023 17:39 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
De burger hoeft niet te integreren, heeft geen taallessen nodig, is niet aan het integratie en kent Nederland met al zijn gebruiken en wetten al. De burger heeft over het algemeen al woonruimte al is het wellicht niet zoals gewenst.
In in bepaalde gevallen kan een Nederlander ook urgentie krijgen, dat is niet alleen voor statushouder. Het is totaal onvergelijkbaar, ook al snap ik wel waar jij naar toe wil, iedereen ziet het liever anders
Goed punt. Als ze op woningnet aangeboden worden zullen dat niet de totaalcijfers van vrijgekomen woningen voor die week betreffen, maar louter het deel voor reguliere verhuur (dus al minus het statushouder deel).quote:Op maandag 15 mei 2023 17:45 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Mag aannemen dat in die 25 woningen per week niet woningen zitten die naar statushouders gaan. Dus dan wordt het 1.300 + 700 (ik ga er even vanuit dat die 700 exclusief gezinshereniging is). Dat zou 2.000 zijn, komt wel in de buurt van gemiddeld 50 jaar per huurder haha.
Is niet grappig. Het ziet er niet best uit inderdaad en het wordt er helaas ook niet beter op zucht
quote:Op dinsdag 16 mei 2023 21:20 schreef Homey het volgende:
De VVD en D66 spelen good cop bad cop:
https://twitter.com/demo_demo_nl/status/1658537195135795203
Zogenaamde interne strijd. Die is er niet. De asielindustrie heeft de touwtjes volledig in handen. Het COA is oppermachtig, en heeft een ongelimiteerd budget. Plus geen toezicht. Enigszins weigerachtige gemeenten worden simpelweg afgekocht, de ongekozen burgemeester een plek beloofd in het baantjescarroussel.
Mark my words: alle landen in Europa zijn, op een gegeven moment, helemaal om wat asiel betreft BEHALVE ons landje. Want wij, jawel, willen moreel het juiste laten zien, zeker in tijden waarin anderen hun grenzen sluiten. Dan nemen wij juist meer op!
Ach, dit argument weer. Je kunt wel proberen om Nederland een minder aantrekkelijke bestemming te maken, maar ook dat wil je gewoon niet.quote:Maar dat de instroom te hoog zou zijn, daar wil coalitiepartner ChristenUnie helemaal niets van weten. "De maakbaarheid dat wij even bepalen hoeveel mensen er op de vlucht komen...", stelt Kamerlid Don Ceder. "Zo zit de wereld niet in elkaar."
Die landen hebben geen verraders in hun regering. Die gaan dus ook nooit de last 'eerlijk' verdelen, want de last is juist ontstaan door bananenrepublieken zoals Nederland met haar mensenrechtenfetish.quote:Op woensdag 17 mei 2023 03:00 schreef BMW1993 het volgende:
^ Inderdaad, het grote probleem is ook dat landen als Tsjechië, Polen, Hongarije, Denemarken, en bijna heel Zuid
Europa niet mee doen aan het opvang van vluchtelingen.
Hoeveel Syriërs vangen Spanje en Frankrijk nou op? Bijna niet. Zeker niet in vergelijking met Duitsland die er al meer dan een miljoen hebben opgevangen.
Dus bijna alles komt op het bordje van Duitsland, Nederland en vroeger Zweden, echter hebben die zij ook hun regels aangescherpt.
Zolang Nederland een van de meest aantrekkelijke landen blijft, zal die stroom nooit dalen.
De hele Europese Unie bij elkaar heeft 447,7 miljoen inwoners, als al die vluchtelingen nou eerlijk werden verspreid, dan zou Nederland gerust 80% minder hoeven opvangen.
Zal de ChristenUnie dit niet begrijpen, of is dit gewoon een praatje voor de bühne.
Vrijwel alles wat hier aankomt is helemaal niet ‘op de vlucht’ maar komt gewoon asielshoppen.quote:Op woensdag 17 mei 2023 00:07 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
[..]
Ach, dit argument weer. Je kunt wel proberen om Nederland een minder aantrekkelijke bestemming te maken, maar ook dat wil je gewoon niet.
Gratis geld en huis voor iedereen, kom maar binnen!quote:Op woensdag 17 mei 2023 00:07 schreef saparmurat_niyazov het volgende:
[..]
[..]
Ach, dit argument weer. Je kunt wel proberen om Nederland een minder aantrekkelijke bestemming te maken, maar ook dat wil je gewoon niet.
Die weten, en interesseert, het niet wat er speelt daar. Is er nog een politicus, na Wilders, die zich daar heeft laten zien?quote:Op woensdag 17 mei 2023 08:22 schreef Revanches het volgende:
https://www.rtvnoord.nl/n(...)eken-ik-wil-hier-weg
Triest voor die mensen. Leest Den Haag überhaupt mee?
Dan moeten eerst CU/D66 weg. Misschien als Kerrolaine straks de grootste wordt. Die zegt voor een asielstop te zijn.quote:Op woensdag 17 mei 2023 08:39 schreef Scorpie het volgende:
Zelfs Zweden begint het licht te zien, alhoewel ze al te laat zijn.
Wanneer gaat Nederland eens optreden?
Alles piept en kraakt in z'n voegen, van de woningmarkt en het onderwijs tot de zorg en de infrastructuur. Maar we blijven maar importeren en importeren.quote:Op woensdag 17 mei 2023 08:33 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Gratis geld en huis voor iedereen, kom maar binnen!
Iedereen zonder huis met wateraansluiting kan niet veel doen met betrekking tot persoonlijke hygiëne. Zijn daardoor dan een gevaar voor de volksgezondheid.quote:Op woensdag 17 mei 2023 08:33 schreef Scorpie het volgende:
[..]
Gratis geld en huis voor iedereen, kom maar binnen!
quote:Op woensdag 17 mei 2023 11:41 schreef torentje het volgende:
[..]
Iedereen zonder huis met wateraansluiting kan niet veel doen met betrekking tot persoonlijke hygiëne. Zijn daardoor dan een gevaar voor de volksgezondheid.
Daar moet men ook rekening mee houden.
Nee joh, de mensen die de beslissingen nemen komen niet in aanraking met dat soort taferelen. Wonen in goede wijken. Kan ze niks schelen.quote:Op woensdag 17 mei 2023 08:22 schreef Revanches het volgende:
https://www.rtvnoord.nl/n(...)eken-ik-wil-hier-weg
Triest voor die mensen. Leest Den Haag überhaupt mee?
Dat willen helaas weinigen in eerlijkheid proberen te onderbouwen. Je ziet in de topics hier op FOK! ook eigenlijk nooit progressieven die hun pro-migratie standpunten willen onderbouwen. Sterker nog, men negeert dat soort topics structureel.quote:Op woensdag 17 mei 2023 11:57 schreef Alpha0 het volgende:
Waarom is het zo moeilijk voor linkse mensen om te zeggen “vluchtelingen helpen ja , maar niet middels migratie naar het westen”? Waarom is alleen migratie hierheen de enige oplossing voor links?
De zogenaamde D66/groenlinks buurten. Lekker deugen maar wel met de zekerheid dat ze niet bij jouw in de buurt komen wonen.quote:Op woensdag 17 mei 2023 11:49 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Nee joh, de mensen die de beslissingen nemen komen niet in aanraking met dat soort taferelen. Wonen in goede wijken. Kan ze niks schelen.
Omdat er ongeveer 100.000 binnen moeten komen voordat ze met die ene homoseksuele Soedanese puntdichter in contact komen en dan tegen hun vrienden kunnen vertellen hoe inspirerend deze cultuurverrijker was.quote:Op woensdag 17 mei 2023 11:57 schreef Alpha0 het volgende:
Waarom is het zo moeilijk voor linkse mensen om te zeggen “vluchtelingen helpen ja , maar niet middels migratie naar het westen”? Waarom is alleen migratie hierheen de enige oplossing voor links?
Migratie is dan ook niet de oplossing.quote:Op woensdag 17 mei 2023 11:57 schreef Alpha0 het volgende:
Waarom is het zo moeilijk voor linkse mensen om te zeggen “vluchtelingen helpen ja , maar niet middels migratie naar het westen”? Waarom is alleen migratie hierheen de enige oplossing voor links?
Mensen die er op stemmen lang niet altijd. Daar gaat het imo nog meer mis.quote:Op woensdag 17 mei 2023 11:49 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Nee joh, de mensen die de beslissingen nemen komen niet in aanraking met dat soort taferelen. Wonen in goede wijken. Kan ze niks schelen.
benieuwd hoe zij dat wil gaan doen danquote:Op woensdag 17 mei 2023 08:49 schreef Gehrman het volgende:
[..]
Dan moeten eerst CU/D66 weg. Misschien als Kerrolaine straks de grootste wordt. Die zegt voor een asielstop te zijn.
Zo grappig is het niet dat er zoveel zijn die niets voor hun persoonlijke hygiëne kunnen doen. Veel mensen moeten dat zelfs in het openbaar doen.quote:
Worden de eigen bewoners ook nog menselijk behandeld of mogen die elk jaar meer gaan betalen om al die asielzoekers jarenlang te onderhouden?quote:Op woensdag 17 mei 2023 21:53 schreef Alpha0 het volgende:
Er wordt zelfs reclame gemaakt voor méér asielzoekers.![]()
[ afbeelding ]
Dan is deze petitie (van @Alpha0) interessant voor jouquote:Op woensdag 17 mei 2023 03:00 schreef BMW1993 het volgende:
Knip
De hele Europese Unie bij elkaar heeft 447,7 miljoen inwoners, als al die vluchtelingen nou eerlijk werden verspreid, dan zou Nederland gerust 80% minder hoeven opvangen.
Laat je bruinhemderig taalgebruik voor in de kroeg. Of op stormfront.quote:Op woensdag 17 mei 2023 12:36 schreef vosss het volgende:
[..]
Migratie is dan ook niet de oplossing.
Wij kunnen niet een half continent, wat feitelijk gezien gewoon een grote broedmachine van addergespuis is, opvangen in het Westen.
Althans niet zonder alle daarbij horende negatieve zaken te krijgen hier, zoals flink inboeten in veiligheid, woongenot, rijkdom, et cetera et cetera.
Dat is gewoon simpelweg NIET mogelijk.
Iedereen die anders stelt heeft het niet begrepen en is dus geen knip voor de neus waard.
Kan gewoon niet.
Hilarisch hoe men dat dan probeert te verkopen aan de hand van een eufemisme. Dat zie je wel vaker, termen als streven voor een 'humaan' asielbeleid komt op hetzelfde neer. Dit soort organisaties hebben maar één doel: meer migranten toelaten (ook via het aanwakkeren van gezinshereniging) en de bevolking ook warm maken voor meer migratie.quote:Op woensdag 17 mei 2023 21:53 schreef Alpha0 het volgende:
Er wordt zelfs reclame gemaakt voor méér asielzoekers.![]()
[ afbeelding ]
Dat is dus onzin.quote:Op donderdag 4 mei 2023 17:00 schreef Homey het volgende:
[..]
Altijd maar het beste jongetje van de klas willen zijn. Schuldgevoel. Onszelf wegcijferen voor anderen. Deugen. Dat soort zaken.
In België leeft dit iets minder, zijn toch wat bescheidener daar.
Dat is vooral omdat NL in verhouding gewoon heel weinig asielzoekers opvangt. Ook al denkt Nederlander van niet.quote:Op woensdag 17 mei 2023 21:53 schreef Alpha0 het volgende:
Er wordt zelfs reclame gemaakt voor méér asielzoekers.![]()
1 van de slechtste qua opvang van asielzoekers? Dat zal toch wel meevallen? Zo'n Zuidbroek is niet best en het kan beter maar in andere landen is het soms ronduit asociaal. Kan je jouw stelling onderbouwen?quote:Op donderdag 18 mei 2023 21:16 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Dat is dus onzin.
In bijna alle vlakken is Nederland het slechtste (1 van de) de klas.
Qua milieu, qua opvang asielzoekers.
Ik bedoel kwantitatief, niet kwalitatief.quote:Op donderdag 18 mei 2023 21:24 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
1 van de slechtste qua opvang van asielzoekers? Dat zal toch wel meevallen? Zo'n Zuidbroek is niet best en het kan beter maar in andere landen is het soms ronduit asociaal. Kan je jouw stelling onderbouwen?
quote:Frankrijk vreest massale migratie vanuit Italië en zet strikte grenscontroles in
Frankrijk accepteert geen migranten meer die zonder papieren willen doorreizen vanuit Italië. De Franse regering heeft 150 extra politiemensen en ME ingezet die dag en nacht langs de Frans-Italiaanse grens patrouilleren. "Op dit moment pakken we tussen de 100-150 mensen op, per dag", zegt de chef grenspolitie Philippe Vicente.
Het gaat vooral om zwarte Afrikanen die door racistische klopjachten Tunesië zijn uitgejaagd en smokkelaars flink betaalden voor een tocht naar Lampedusa. Ze willen per se doorreizen naar West-Europa en geven niet zomaar op: "Ik blijf het proberen, al moet het duizend keer."
Op de stoep bij de Franse douanepost in Menton zitten acht Ivorianen die net zijn opgepakt. Hun stoffige schoenen zijn uit, hun tenen opgezwollen. Het was hun eerste poging om Frankrijk binnen te komen, lopend en per trein. Maar bij de eerste halte zijn ze uit de coupé gehaald. Er zit niks anders op dan acht kilometer terug te lopen naar de Italiaanse grensstad Ventimiglia.
Begin deze maand heeft de Franse regering extra strenge controles ingevoerd aan de Italiaanse grens. Aan de grensovergang bij Menton staan acht ME-bussen klaar. Agenten controleren elke vrachtwagen of minibus, elke trein die Frankrijk binnenrijdt.
https://nos.nl/nieuwsuur/(...)te-grenscontroles-in
Uiteraard doen ze dat. Ze verdienen waarschijnlijk aan het binnenhalen van "vluchtelingen". Dus hoe meer, hoe beter is hun motto.quote:Op woensdag 17 mei 2023 21:53 schreef Alpha0 het volgende:
Er wordt zelfs reclame gemaakt voor méér asielzoekers.![]()
[ afbeelding ]
Waarschijnlijk?quote:Op donderdag 18 mei 2023 23:48 schreef Lucifer_Doosje het volgende:
[..]
Uiteraard doen ze dat. Ze verdienen waarschijnlijk aan het binnenhalen van "vluchtelingen". Dus hoe meer, hoe beter is hun motto.
De NPO heeft een documentaire over 1F’ers, asielzoekers die worden verdacht van oorlogsmisdaden zoals ISIS-terroristen, verplaatstquote:Op vrijdag 19 mei 2023 14:12 schreef Homey het volgende:
De kans daarentegen dat een 2doc, Pointer of Zembla een kritische uitzending doet over het wel en wee van de bloeiende asielindustrie blijft daarentegen steken op 0%.
Slechts de mensensmokkelaars/ondernemers/automobilisten/religieuzen verdienen daarmee veel geld.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 01:04 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Waarschijnlijk?
Nou, neem maar zeker aan dat het hele asielbeleid een groot verdienmodel is..
Automobilisten hebben bij jou ook overal schuld aan hé...?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 15:14 schreef torentje het volgende:
[..]
Slechts de mensensmokkelaars/ondernemers/automobilisten/religieuzen verdienen daarmee veel geld.
Natuurlijk heb ik als tragere weggebruiker een hekel aan het leger dat auto rijdt, aangezien zij met de tragere weggebruikers geen rekening houden.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 15:53 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Automobilisten hebben bij jou ook overal schuld aan hé...?
Teringjantje, heeft je begeleider je weer even alleen gelaten?
Blijf lekker binnen zou ik zeggen.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:06 schreef torentje het volgende:
[..]
Natuurlijk heb ik als tragere weggebruiker een hekel aan het leger dat auto rijdt, aangezien zij met de tragere weggebruikers geen rekening houden.
Dat is gewoon vette business.quote:Op woensdag 17 mei 2023 21:53 schreef Alpha0 het volgende:
Er wordt zelfs reclame gemaakt voor méér asielzoekers.![]()
[ afbeelding ]
Het is toch dezelfde redenering?quote:Op vrijdag 19 mei 2023 15:53 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Automobilisten hebben bij jou ook overal schuld aan hé...?
Teringjantje, heeft je begeleider je weer even alleen gelaten?
Wat ongelofelijk triest als je zoiets op 27 jarige leeftijd doet.. man man man.quote:
Bijna alle vlakken. Maak daar maar alle vlakken van.quote:Op donderdag 18 mei 2023 21:16 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Dat is dus onzin.
In bijna alle vlakken is Nederland het slechtste (1 van de) de klas.
Qua milieu, qua opvang asielzoekers.
Lees nog eens mijn post. Ik heb het over automobilisten.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:35 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Het is toch dezelfde redenering?
Jouw redenering is waarschijnlijk (en dit is gissen want vragen voor verduidelijking worden steevast genegeerd)
Zonder asielzoekers is er geen IND of COA
En mutinationals hebben baat bij asielzoekers want meer mensen is meer klanten (dan zet 0,3% extra mensen enorm veel zoden aan de dijk)
En politie dan? Of justitie? Überhaupt ambtenaren bij gemeentes of provincie? De belastingdienst? Rijkswaterstaat?
Bij elke club kan je hetzelfde doen
TBS klinieken sturen mensen zk snel mogelijk naar buiten want dat levert uiteindelijk meer cliënten op en de politie heeft heeft aandelen in TBS klinieken
Dat ben ik meer geld kwijt aan de energiekosten en dat is slecht voor mijn geestelijk welzijn en ook is het slecht voor mijn lichamelijke gezondheid.quote:
neem maar zeker aan dat het hele asielbeleid een groot verdienmodel is.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:56 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Lees nog eens mijn post. Ik heb het over automobilisten.
Wat die met het asielbeleid te maken hebben, is mij een compleet raadsel.
En waarom moet ik de boel verduidelijken? Ik stel toch de vraag als eerste, of niet?
En dan haal jij er weer allerlei onzin erbij, wáár ik het helemaal niet over heb....
Werk.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 16:50 schreef Noek het volgende:
[..]
Bijna alle vlakken. Maak daar maar alle vlakken van.
Geen idee waarom je hier nog woont met je gejank altijd over NL en de Nederlander.
Gezondheidszorg staan we op 1. Bij meest gelukkige mensen staan we op 5 en in landen waar je het beste kan wonen staan we 10quote:Op vrijdag 19 mei 2023 18:05 schreef bianconeri het volgende:
[..]
Werk.
En kom eens met een tegenwoord dan?
Relatief gezien neemt NL weinig vluchtelingen op.
NL staat in Europa bij de onderste 3 qua verduurzamen.
Maar nee hoor ons landje loopt volop te janken want zogenaamd zouden we de beste zijn
https://nos.nl/artikel/23(...)jaar-wel-versnellingquote:Op vrijdag 19 mei 2023 18:25 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Dat is niet slecht. We staan trouwens in de lijst "duurzaamste landen ter wereld" 11e. Qua aantal asielzoekers staan we in de Europese middenmoot en ik weet ook niet waar jij die onderste drie vandaan haalt maar aangezien het hier de bedoeling is om feitenvrij te ouwehoeren ga ik met je post mee. Nederland zuigt
#opgebaardeisineenstegeneuropa/wheeledwarrior
Dat is energie. Verduurzaming is meer dan energie (zo zijn we bijvoorbeeld in de wegenbouw weer wel top) en ik kan er niks zinnigs over zeggen behalve dat het vergelijken met andere landen al snel scheef gaat aangezien wij bijvoorbeeld geen bergen hebben. Ik ben het helemaal met je eens dat wij veel zeiken en heel veel ongeinformeerd zeikenquote:Op vrijdag 19 mei 2023 19:08 schreef bianconeri het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/23(...)jaar-wel-versnelling
Bij nazoeken kwam ik als 1e dit artikel tegen, waar ook weer andere bronnen aangehaald worden.
NL staat binnen de EU dus zelfs onderaan
Ik werk in de verduurzamings sector, half jaar geleden stonden we in onderste 3.
Dus we zijn gestegen! Al weet ik niet zeker meer of die andere 2 EU landen zijn.
Nederlanders blijven alsnog ongelofelijk zeiken alsof wij heel veel doen. Nee dus.
Je quote mijn post die ging over de obsessie van @torentje over automobilisten he? Quote dan ook ff de post van mij waar je een reactie van mij verwacht. Zo wordt het allemaal verwarrend, al die quotes door elkaar.quote:Op vrijdag 19 mei 2023 17:45 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
neem maar zeker aan dat het hele asielbeleid een groot verdienmodel is.
Dat is toch een quote van jou? Daar wordt op gereageerd? Ik ben benieuwd wat hier de gedachten of onderbouwing bij is, al paar keer gevraagd, elke keer dar ontwijken, dit is volstrekt zinloos. Ik begrijp wel dat we asielzoekers binnenhalen, krikt het niveau een beetje op
Aha. Dus je weet precies waar 't over gaat en nu moet ik officieel de goede post quoten want het wordt verwarrend (voor wie?) en dan, dan ga je je bewering wel onderbouwen?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 01:47 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Je quote mijn post die ging over de obsessie van @:torentje over automobilisten he? Quote dan ook ff de post van mij waar je een reactie van mij verwacht. Zo wordt het allemaal verwarrend, al die quotes door elkaar.
We zullen maar zwijgen over de obsessie van jou over mij en andere mensen die niets leuks vinden aan het leger dat een auto heeft omdat die geen rekening houden met de tragere weggebruikersquote:Op zaterdag 20 mei 2023 01:47 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Je quote mijn post die ging over de obsessie van @:torentje over automobilisten he? Quote dan ook ff de post van mij waar je een reactie van mij verwacht. Zo wordt het allemaal verwarrend, al die quotes door elkaar.
Reageer dan ook niet steeds op mij met nietszeggende onzin wat je uitkraamt steeds...quote:Op zaterdag 20 mei 2023 08:57 schreef torentje het volgende:
[..]
We zullen maar zwijgen over de obsessie van jou over mij en andere mensen die niets leuks vinden aan het leger dat een auto heeft omdat die geen rekening houden met de tragere weggebruikers
Je gaf zelf al antwoord op mijn opmerking niet?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 08:12 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Aha. Dus je weet precies waar 't over gaat en nu moet ik officieel de goede post quoten want het wordt verwarrend (voor wie?) en dan, dan ga je je bewering wel onderbouwen?
Ik heb vaker gevraagd naar onderbouwing bij die bewering en die onderbouwing komt er nooit (weet niet of jij dat al die keren bent of een van die twee idioten) en nu ga je ook nog eens zo flauw doen. Hoe groot acht jij de kans dat die onderbouwing er dan wel gaat komen? Misschien te pessimistisch maar ik schat die kans nu in op nul.
Ik sta gewoon te kijken van deze kardinaal domme redering die gebruikt wordt als onderbouwing, had ik bij jou niet verwacht.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:35 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Je gaf zelf al antwoord op mijn opmerking niet?
Zonder asielinstroom verliezen veel mensen een riant inkomen.
Moet ik dat nu écht nog onderbouwen?
Ben jij zo dom?
Ik geef slechts een tegengeluid, zodat iedereen aan jouw weerwoord kan zien dat jij geen andersdenkenden tolereert.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:32 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Reageer dan ook niet steeds op mij met nietszeggende onzin wat je uitkraamt steeds...
Wat haal je er nu allemaal toch weer bij kerel? Totale onzin wat je uitkraamt. Waar zeg ik dat wat jij beweert?quote:Op zaterdag 20 mei 2023 13:59 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Ik sta gewoon te kijken van deze kardinaal domme redering die gebruikt wordt als onderbouwing, had ik bij jou niet verwacht.
De burger wil minder criminaliteit maar dat wordt tegengewerkt door politie en justitie want die zijn gebaat bij criminaliteit. Vluchtelingenwerk is gebaat bij vluchtelingen dus zij veroorzaken oorlogen en zetten dictators aan de macht. Fokkers willen geen asielstop want dan valt er minder te kankeren. Rijkswaterstaat wil geen goede wegen want dan valt er minder te repareren. Artsen genezen geen mensen want dan hebben ze geen werk. Leraren en professoren geven slecht onderwijs anders worden de studenten slimmer dan zij en hebben ze geen werk. ICTers bouwen bugs in anders hebben ze geen dik salaris. Ambtenaren kijken hele dagen uit het raam want anders moeten ze naar huis naar hun lelijke echtgenoot of goudvis. IND is een logistiek bedrijf die boten aan vluchtelingen verkoopt. Begrafenisondernemer betalen boeren om gif te strooien en artsen om de andere kant op te kijken. Blablabla iedereen heeft een baan met een dik salaris
Dat is allemaal micromanagement. Zolang de instroom zo hoog blijft, doe je er gewoon weinig aan. Je kunt dat centrum verplaatsen, maar dan hebben ze dat gezeik ergens anders.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 15:04 schreef Revanches het volgende:
https://www.rtvnoord.nl/n(...)anders-gaat-het-fout
Zonder X verliezen die mensen een riant salaris. Y is een verdienmodel. Die argumenten 'kloppen' inderdaad en kunnen bijna in elk gesprek ingezet worden. Dat maakt het meteen niet zo'n sterk argument.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 15:10 schreef Toine51 het volgende:
[..]
Wat haal je er nu allemaal toch weer bij kerel? Totale onzin wat je uitkraamt. Waar zeg ik dat wat jij beweert?
Ik zeg alleen dat de asielindustrie een verdienmodel is, en dat klopt gewoon.
Meer zeg ik niet.
En wat ik daarmee wil zeggen is dat zonder deze industrie, zou je het personeel op andere plaatsen kwijt kunnen, waar ze nodig zijn.
Deze hele asielcircus kost miljarden,vanaf het begin al 400 miljard heb ik gelezen. Netto onder de streep is het echt niet meer hoor...
Wat wil je nog meer horen?
Dan krijgen ze Bruls achter hun aan.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:16 schreef michaelmoore het volgende:
veel gemeentes stoppen met de noodopvang , die zijn het zat
Bruls wil de oekrainers en de asielzoekers mixen , zodat er asielzoekers BIJ de oekrainers komenquote:Op zaterdag 20 mei 2023 18:21 schreef NeeOfTochJA het volgende:
[..]
Dan krijgen ze Bruls achter hun aan.
quote:De coördinatie van de opvang van Oekraïners verloopt nu via de veiligheidsregio’s, maar die stoppen hiermee.
De regie voor asielzoekers komt bij de provincie te liggen.
Maar er moet één regie komen, zegt de burgemeester van Nijmegen na afloop van het overleg van de 25 veiligheidsregio’s in Utrecht.
Daarin spraken de burgemeesters met staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) over de opvang van Oekraïners en de nieuwe spreidingswet die gemeenten op termijn kan verplichten mensen op te vangen. Hoe die regie eruit moet gaan zien, is nog onderwerp van discussie.
Het COA, IND en asieladvocaten, die houden met hun gekronkel de boel sowieso in stand.quote:Op zaterdag 20 mei 2023 16:09 schreef opgebaarde het volgende:
[..]
Zonder X verliezen die mensen een riant salaris. Y is een verdienmodel. Die argumenten 'kloppen' inderdaad en kunnen bijna in elk gesprek ingezet worden. Dat maakt het meteen niet zo'n sterk argument.
Kan je uitleggen wat dat verdienmodel in de asielindustrie is waar jij het over hebt, wat niet klopt? Asiel is iets wat er bij hoort en in wetgeving zit verankerd, dat er nu veel mensen hier komen daar kan weinig invloed op worden uitgeoefend. Dus wat is dat verdienmodel, wie draait aan welke knoppen?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |