IK vond hem wel leuk, beetje edgyquote:
Lastig te beantwoorden vraag. Hugo was natuurlijk niet in z’n eentje verantwoordelijk voor het beleid. Hugo zelf is nogal een love it or hate it-figuur en kan heel slecht met kritiek, tegenspraak en andersdenkenden omgaan “ongevaccineerden zijn asociaal, heb ik geen enkel begrip voor” etc.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 12:41 schreef Tijger_m het volgende:
Zou Kuipers het beter gedaan hebben tijdens COVID? Lijkt mij wel een interessante vraag.
Kuipers komt uit de de zorg, weet wat er speelt en weet wat de vraagstukken zijn en heeft ook wel een aardig idee wat COVID is en wat de risico's zijn.
“Hij is zo langzamerhand halverwege” hè.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 12:42 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
IK vond hem wel leuk, beetje edgy
Gezien de peilingen is het ook nog eens bepaald niet ondenkbaar
Ik denk ook dat hij dat meent of in ieder geval niet serieus bezig is met afscheid.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 12:49 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
“Hij is zo langzamerhand halverwege” hè.
Hij meent dat gewoon hoor, ik zeg het je. Die blijft zitten tot z’n pensioen.
Daar ben ik ook van overtuigd. Als hij wegggaat dan is het omdat hij intern of extern gedwongen wordt.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 12:50 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik denk ook dat hij dat meent of in ieder geval niet serieus bezig is met afscheid.
De Jonge volgde eigenlijk voor een heel groot deel het OMT, waar hij afweek was dat niet om medische maar economische redenen. Lijkt me dat er geen verschil zou zijn geweest, misschien dat Kuipers wat meer zijn eigen zin ipv die van het OMT had doorgedrukt.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 12:41 schreef Tijger_m het volgende:
Zou Kuipers het beter gedaan hebben tijdens COVID? Lijkt mij wel een interessante vraag.
Kuipers komt uit de de zorg, weet wat er speelt en weet wat de vraagstukken zijn en heeft ook wel een aardig idee wat COVID is en wat de risico's zijn.
Definieer 'beter'.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 12:41 schreef Tijger_m het volgende:
Zou Kuipers het beter gedaan hebben tijdens COVID? Lijkt mij wel een interessante vraag.
Kuipers komt uit de de zorg, weet wat er speelt en weet wat de vraagstukken zijn en heeft ook wel een aardig idee wat COVID is en wat de risico's zijn.
Rutte is eigenlijk het premierschap geworden. Vaak zie je dat mensen zo’n job na een paar jaar zat zijn omdat het een te zware wissel trekt op hun privéleven en gezin. Maar Rutte lijkt alleen z’n werk en de partij te hebben en verder niks. Dit is z’n hele bestaan.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 12:50 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik denk ook dat hij dat meent of in ieder geval niet serieus bezig is met afscheid.
Tegen. Allereerst stuur je dan uitstekende mensen weg (een type Merkel), maar ook zullen er nooit meer kabinetten vallen omdat je dan de termijn fors in kort. Rutte I was dan tot het einde gerekt. Bij Balkenende zag je dat iemand die over de huidbaarheid is, in een paar maanden kan decimeren in de peilingen. Dat werkt prima.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 13:02 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Stel een maximum van 2 termijnen in wat mij betreft.
Dat laatste ben ik echt niet met je eens. Er zitten meer partijen in een kabinet dan alleen die van de premier, en die hebben dat belang niet.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 13:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Tegen. Allereerst stuur je dan uitstekende mensen weg (een type Merkel), maar ook zullen er nooit meer kabinetten vallen omdat je dan de termijn fors in kort. Rutte I was dan tot het einde gerekt.
Het grootste probleem in Nederland was dat er in de eerste golf (voorjaar 2020) een aantal stellingen zijn beweert die feitelijk onjuist waren, zoals “kinderen zijn niet besmettelijk” en “mondkapjes werken niet”, dat heeft de toon voor het hele coronabeleid gezet, plus het idiote ‘Dansen met Janssen’ waardoor Nederland als enige te maken kreeg met een zomerpiek.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 12:45 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Lastig te beantwoorden vraag. Hugo was natuurlijk niet in z’n eentje verantwoordelijk voor het beleid. Hugo zelf is nogal een love it or hate it-figuur en kan heel slecht met kritiek, tegenspraak en andersdenkenden omgaan “ongevaccineerden zijn asociaal, heb ik geen enkel begrip voor” etc.
Ik denk dat ze meer draagvlak hadden kunnen creëren door het beter uit te leggen. Maar nogmaals, dat is niet alleen Hugo aan te rekenen. In Frankrijk bijvoorbeeld werd veel gewerkt met grafieken en werden doelstellingen duidelijk geformuleerd. Dat was hier veel minder, want mensen zouden daar te dom voor zijn werd beweerd. Kuipers heeft dat op het eind wel overgenomen, die aanpak.
Ik denk dat de functie van premier ook opgeblazen wordt als je zulke maatregelen neemt. Of je moet voor elke minister zoiets invoeren. Zou het kabinet echt veranderen als het Schippers I heette ipv Rutte IV?quote:Op zaterdag 4 maart 2023 13:07 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Dat laatste ben ik echt niet met je eens. Er zitten meer partijen in een kabinet dan alleen die van de premier, en die hebben dat belang niet.
Ik ben ook wel voor een maximumtermijn voor een premier overigens, en niet alleen omdat ik Rutte zat ben. Maar hang er dan een tijdsduur aan, dat je zeven jaar nadat je voor het eerst als MP beëdigd bent niet opnieuw MP mag worden of zoiets. Alhoewel je in sommige situaties dan ook wel weer de deur open kan zetten voor schaduwpremiers, en dan ben je ook niet zo veel opgeschoten.
Het probleem met Rutte is dat hijzelf door een wezenlijk deel van de bevolking niet meer vertrouwd wordt, maar hij toch kan aanblijven doordat zijn partij de meeste stemmen (maar geen meerderheid) krijgt.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 13:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk dat de functie van premier ook opgeblazen wordt als je zulke maatregelen neemt. Of je moet voor elke minister zoiets invoeren. Zou het kabinet echt veranderen als het Schippers I heette ipv Rutte IV?
Ik denk het niet echt. Echt herstel van vertrouwen komt er pas met het oplossen van problemen en ik denk dan met name de huizenmarkt. Verder zie je dit gebrek aan vertrouwen en het opzoeken van de flanken trouwens internationaal bij alle westerse democratieën.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 13:28 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het probleem met Rutte is dat hijzelf door een wezenlijk deel van de bevolking niet meer vertrouwd wordt, maar hij toch kan aanblijven doordat zijn partij de meeste stemmen (maar geen meerderheid) krijgt.
Je kan je afvragen of je wel moet willen blijven zitten als je vertrouwenscijfers zo dramatisch zijn. Maar Rutte geeft daar weinig om. Die draait zijn vaste plaatje van “vertrouwen herstellen” af en gaat verder.
Ik denk dat een andere premier wel degelijk het begin van het herstel van het vertrouwen in de politiek kan zijn.
De functie van premier heeft sowieso eens een herbezinning nodig. De publieke perceptie van die functie (sterke man die eindverantwoordelijk is) komt totaal niet meer overeen met de formele rol er van (voorzitter MR, eerste onder gelijken). Ik zeg niet wat beter is, want beide modellen hebben voors en tegens, maar dat verschil in perceptie leidt volgens mij mede tot wantrouwen.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 13:24 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ik denk dat de functie van premier ook opgeblazen wordt als je zulke maatregelen neemt. Of je moet voor elke minister zoiets invoeren. Zou het kabinet echt veranderen als het Schippers I heette ipv Rutte IV?
Ik vind eerste onder gelijken veruit te prefereren. En Rutte probeert buiten verkiezingstijd ook echt wel uit te stralen dat hij niet meer is dan zijn ministers. Helaas probeert hij dan tijdens verkiezingstijd weer de premiersbonus te verzilveren.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 18:38 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De functie van premier heeft sowieso eens een herbezinning nodig. De publieke perceptie van die functie (sterke man die eindverantwoordelijk is) komt totaal niet meer overeen met de formele rol er van (voorzitter MR, eerste onder gelijken). Ik zeg niet wat beter is, want beide modellen hebben voors en tegens, maar dat verschil in perceptie leidt volgens mij mede tot wantrouwen.
Ik ben vooral van mening dat de rol van de MP teveel verpresidentialiseerd is. Mede door de opkomst van de EU en dat veel zaken nu op het niveau van regeringsleiders worden afgekaart. Als minister van buitenlandse zaken speel je eigenlijk een bijrol tegenwoordig.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 18:38 schreef trein2000 het volgende:
[..]
De functie van premier heeft sowieso eens een herbezinning nodig. De publieke perceptie van die functie (sterke man die eindverantwoordelijk is) komt totaal niet meer overeen met de formele rol er van (voorzitter MR, eerste onder gelijken). Ik zeg niet wat beter is, want beide modellen hebben voors en tegens, maar dat verschil in perceptie leidt volgens mij mede tot wantrouwen.
In de Europese Raad mag een MP eigenlijk alleen het beleid uitdragen waar hij een mandaat voor heeft gekregen, via de Kamer in het debat wat er altijd voor elke Europese Raad is, of via de ministerraad. Dus op zich bijt dat niet met eerste onder gelijken zijn.quote:Op zaterdag 4 maart 2023 19:24 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Ik ben vooral van mening dat de rol van de MP teveel verpresidentialiseerd is. Mede door de opkomst van de EU en dat veel zaken nu op het niveau van regeringsleiders worden afgekaart. Als minister van buitenlandse zaken speel je eigenlijk een bijrol tegenwoordig.
De grens tussen de rol van het staatshoofd en die van de regeringsleider is daardoor een beetje verwaterd ook.
Een ramp voor Nederland als Rutte V zou komen zeker met dezelfde partijen als die er nu zitten waarvan ik alleen de CU een nieuwe termijn zou gunnenquote:Op zondag 5 maart 2023 01:41 schreef Frikandelbroodje het volgende:
[..]
Ik zie geen enkel signaal dat het niet gaat gebeuren.
Mwah, dat lijkt mij ook wel aardig te relativeren, ondanks alle kritiek op Rutte (terecht), staat Nederland er nog altijd heel goed voor.quote:Op zondag 5 maart 2023 02:24 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Een ramp voor Nederland als Rutte V zou komen zeker met dezelfde partijen als die er nu zitten waarvan ik alleen de CU een nieuwe termijn zou gunnen
Mag ik weer wat paniek in de relativering brengen door er op te wijzen dat nog niet zo bijster lang geleden (eind jaren '90) Italië en het VK er ook nog heel goed voor stondenquote:Op zondag 5 maart 2023 13:32 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mwah, dat lijkt mij ook wel aardig te relativeren, ondanks alle kritiek op Rutte (terecht), staat Nederland er nog altijd heel goed voor.
De vraag is wel of de boel na Rutte dan ook nog wel bij elkaar te houden is. Er is een hele grote minderheid met nul vertrouwen in de democratie. Niet dat ik het daar mee eens ben, in veel gevallen is dat onwetendheid. Maar die groep is er wel, die groep wordt steeds groter zo lang Rutte blijft zitten en die groep gaat het steeds lastiger maken om verder te gaan na het tijdperk Rutte.quote:Op zondag 5 maart 2023 13:32 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mwah, dat lijkt mij ook wel aardig te relativeren, ondanks alle kritiek op Rutte (terecht), staat Nederland er nog altijd heel goed voor.
Verder afbraakbeleid en stilstaan is funest, Rutte moet wegquote:Op zondag 5 maart 2023 13:32 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Mwah, dat lijkt mij ook wel aardig te relativeren, ondanks alle kritiek op Rutte (terecht), staat Nederland er nog altijd heel goed voor.
Nu zal Rutte wel een deel van het probleem zijn waarom het vertrouwen in de democratie daalt,maar het lijkt me nu ook weer niet de hoofdoorzaak.quote:Op zondag 5 maart 2023 13:51 schreef BlackLining het volgende:
[..]
De vraag is wel of de boel na Rutte dan ook nog wel bij elkaar te houden is. Er is een hele grote minderheid met nul vertrouwen in de democratie. Niet dat ik het daar mee eens ben, in veel gevallen is dat onwetendheid. Maar die groep is er wel, die groep wordt steeds groter zo lang Rutte blijft zitten en die groep gaat het steeds lastiger maken om verder te gaan na het tijdperk Rutte.
'Het gaat nog steeds goed', wat ik op zich met je eens ben, is geen reden om een vijfde (!) termijn toe te kennen aan de minister president, je kunt inmiddels echt wel spreken van systeemrot.
Het is in principe niet de persoon maar het gedrag, het niet-oplossen van problemen en de houding waarbij de overheid de burger als een soort frauderende vijand ziet. Dat beeld is alleen erg nauw met Rutte c.s. verweven, of dat nu terecht is of niet. Ik zie niet snel een kentering zo lang dezelfde gezichten de toon blijven bepalen.quote:Op zondag 5 maart 2023 13:56 schreef Kickinalfa het volgende:
[..]
Nu zal Rutte wel een deel van het probleem zijn waarom het vertrouwen in de democratie daalt,maar het lijkt me nu ook weer niet de hoofdoorzaak.
https://nos.nl/l/2445243
Denk je dat er zonder de CU een Rutte IV was gekomen?quote:Op zondag 5 maart 2023 02:24 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Een ramp voor Nederland als Rutte V zou komen zeker met dezelfde partijen als die er nu zitten waarvan ik alleen de CU een nieuwe termijn zou gunnen
Ja, dan hadden ze het met z'n drieën moeten doen of VVD en CDA hadden GL+PvdA niet zo makkelijk aan de kant gegooid.quote:Op maandag 6 maart 2023 13:52 schreef loveli het volgende:
[..]
Denk je dat er zonder de CU een Rutte IV was gekomen?
quote:Op maandag 6 maart 2023 13:53 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, dan hadden ze het met z'n drieën moeten doen of VVD en CDA hadden GL+PvdA niet zo makkelijk aan de kant gegooid.
Die meloenen vallen deze kabinetsperiode veel meer mee dan de vorige, het regeerakkoord is veel meer in de richting van de CU eigenlijk. De grootste meloen, het opschorten van de gezinshereniging, is afgeschoten door de rechter.quote:
dividend?quote:Op maandag 6 maart 2023 13:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Die meloenen vallen deze kabinetsperiode veel meer mee dan de vorige, het regeerakkoord is veel meer in de richting van de CU eigenlijk. De grootste meloen, het opschorten van de gezinshereniging, is afgeschoten door de rechter.
Ik bedoelde deze meloen.quote:Op maandag 6 maart 2023 13:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Die meloenen vallen deze kabinetsperiode veel meer mee dan de vorige, het regeerakkoord is veel meer in de richting van de CU eigenlijk. De grootste meloen, het opschorten van de gezinshereniging, is afgeschoten door de rechter.
Daar is Segers gewoon teruggefloten door de CU leden, die het er niet mee eens waren.quote:Op maandag 6 maart 2023 14:46 schreef loveli het volgende:
[..]
Ik bedoelde deze meloen.
https://www.nd.nl/varia/v(...)et-rutte-erg-ver-weg
Nee, logisch gevolg. Het VVD programma was ook al meer naar links opgeschoven, het CDA programma lag ook dichter bij dat van de CU.quote:
Ben wel bang dat de CU in zal stemmen als er bezuinigingen gaan aankomen. Denk jij dat de PvdA/GL anders op deze dingen zal reageren dan CU?quote:Op maandag 6 maart 2023 15:14 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nee, logisch gevolg. Het VVD programma was ook al meer naar links opgeschoven, het CDA programma lag ook dichter bij dat van de CU.
Dat maakt niet veel uit, of het kabinet moet via rechts een meerderheid vinden. Ik ben trouwens ook niet echt tegen bezuinigingen, het laag houden van de staatsschuld is en blijft belangrijk. Je moet wel verstandig bezuinigen. En als het gaat over de zorg: het beperken van de groei van de kosten lijkt me daar zelfs één van de grote hoofdtaken van de huidige politiek.quote:Op maandag 6 maart 2023 16:31 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
[..]
Ben wel bang dat de CU in zal stemmen als er bezuinigingen gaan aankomen. Denk jij dat de PvdA/GL anders op deze dingen zal reageren dan CU?
Maar zal CU niet met JA21 en BBB in zee gaan?quote:Op maandag 6 maart 2023 16:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat maakt niet veel uit, of het kabinet moet via rechts een meerderheid vinden. Ik ben trouwens ook niet echt tegen bezuinigingen, het laag houden van de staatsschuld is en blijft belangrijk. Je moet wel verstandig bezuinigen. En als het gaat over de zorg: het beperken van de groei van de kosten lijkt me daar zelfs één van de grote hoofdtaken van de huidige politiek.
Maar met de huidige economische situatie is bezuinigen helemaal niet aan de orde, de staatsschuld daalt dit jaar gewoon tov het BNP.
Normaal niet, CU is in bijna alle gevallen een logischere bondgenoot van PvdA en GL. Maar waarmee het kabinet onderhandelt is natuurlijk zeker niet alleen aan de CU, D66 zal denk ik weinig met JA21 en BBB te maken willen hebben. Ook gezien hun statement over niet met ze in een coalitie gaan in de provincies, dat heeft denk ik idd er mee te maken dat ze het kabinet over links willen dwingen. Zou D66 in pakweg Overijssel met BBB en JA21 samen zitten, kunnen ze samenwerken in de Eerste Kamer natuurlijk veel moeilijker blokkeren.quote:Op maandag 6 maart 2023 18:31 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
[..]
Maar zal CU niet met JA21 en BBB in zee gaan?
Ben wel benieuwd of VVD en CDA dat zomaar gaan accepteren. Het kan natuurlijk ook niet zo zijn dat D66 de enige is die kan bepalen met wie er samengewerkt wordt.quote:Op maandag 6 maart 2023 19:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Normaal niet, CU is in bijna alle gevallen een logischere bondgenoot van PvdA en GL. Maar waarmee het kabinet onderhandelt is natuurlijk zeker niet alleen aan de CU, D66 zal denk ik weinig met JA21 en BBB te maken willen hebben. Ook gezien hun statement over niet met ze in een coalitie gaan in de provincies, dat heeft denk ik idd er mee te maken dat ze het kabinet over links willen dwingen. Zou D66 in pakweg Overijssel met BBB en JA21 samen zitten, kunnen ze samenwerken in de Eerste Kamer natuurlijk veel moeilijker blokkeren.
Als ik mij niet vergis dan was het tot voor kort de VVD die de enige was die mocht bepalen met wie er werd samengewerkt.quote:Op maandag 6 maart 2023 19:49 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ben wel benieuwd of VVD en CDA dat zomaar gaan accepteren. Het kan natuurlijk ook niet zo zijn dat D66 de enige is die kan bepalen met wie er samengewerkt wordt.
Klopt, denk dat D66 die strijd ook niet op elk onderwerp gaat winnen. Asiel gaat bijvoorbeeld heel moeilijk worden voor dit kabinet. Best kans dat daar het kabinet over gaat vallen uiteindelijk, omdat dat voor beide kanten (zowel VVD en CDA die over rechts zullen willen en CU en D66 die over links zullen willen) ook echt een breekpunt is, met minimale speelruimte.quote:Op maandag 6 maart 2023 19:49 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ben wel benieuwd of VVD en CDA dat zomaar gaan accepteren. Het kan natuurlijk ook niet zo zijn dat D66 de enige is die kan bepalen met wie er samengewerkt wordt.
D66 heeft zich gigantisch laten foppen (of naaien zo u wil). Daar zijn we het over eens. Maar dat betekent niet dat het vervolgens maar door moet slaan de andere kant op.quote:Op maandag 6 maart 2023 19:50 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Als ik mij niet vergis dan was het tot voor kort de VVD die de enige was die mocht bepalen met wie er werd samengewerkt.
Dr staat vandaag weer een stuk in de VVD-partijbode ook wel bekend als 'De T.' dat het kabinet daar wel eens op kan klappen.quote:Op maandag 6 maart 2023 19:51 schreef Hanca het volgende:
[..]
Klopt, denk dat D66 die strijd ook niet op elk onderwerp gaat winnen. Asiel gaat bijvoorbeeld heel moeilijk worden voor dit kabinet. Best kans dat daar het kabinet over gaat vallen uiteindelijk, omdat dat voor beide kanten (zowel VVD en CDA die over rechts zullen willen en CU en D66 die over links zullen willen) ook echt een breekpunt is, met minimale speelruimte.
Ja, maar ik denk op zijn vroegst na of misschien vlak voor de volgende prinsjesdag, zodat ze nog wel samen een begroting kunnen maken. Is alleen het laatste jaar nog over, maar dat is vaak toch een minder productief jaar. Lijkt me niet dat het kabinet snel klapt.quote:Op maandag 6 maart 2023 19:53 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dr staat vandaag weer een stuk in de VVD-partijbode ook wel bekend als 'De T.' dat het kabinet daar wel eens op kan klappen.
Er komt sowieso een optie over rechts, dat lijkt me wel een zekerheidje. De vraag is meer of dat 1, 2 of zelfs 3 partijen worden. Coalitie+BBB is bij De Hond nu 37 zetels, maar BBB is op migratie dan wel weer relatief gematigd...quote:Op maandag 6 maart 2023 19:56 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, maar ik denk op zijn vroegst na of misschien vlak voor de volgende prinsjesdag, zodat ze nog wel samen een begroting kunnen maken. Is alleen het laatste jaar nog over, maar dat is vaak toch een minder productief jaar. Lijkt me niet dat het kabinet snel klapt.
NRC had er vorige week trouwens ook een stuk over, dat als de optie over rechts er ligt het kabinet de finish niet haalt.
Bij eenvandaag is de coalitie 28.quote:Op maandag 6 maart 2023 19:59 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Er komt sowieso een optie over rechts, dat lijkt me wel een zekerheidje. De vraag is meer of dat 1, 2 of zelfs 3 partijen worden. Coalitie+BBB is bij De Hond nu 37 zetels, maar BBB is op migratie dan wel weer relatief gematigd...
Ik zei dan ook relatief, vergeleken met de rest rechts van de VVD is het een tamelijk gematigde opstelling. Overigens is 37 net geen meerderheid he? 38 heb je nodig, maar je kunt inderdaad de SGP er bij tellen. Maar dat maakt het politiek al weer beter verkoopbaar om het te blokkeren.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:05 schreef Hanca het volgende:
[..]
Bij eenvandaag is de coalitie 28.
Met GL+PvdA maakt dat 41.
Met BBB maakt dat 37, met BBB+JA21 40. SGP is er natuurlijk ook nog, voor de 41e zetel.
Maar JA21 zou ook voor het CDA wel eens geen welkome partner kunnen zijn, dus dat is wel wankel. De optie met BBB is net een meerderheid, maar die is zo klein dat hij echt nog niet zeker is.
En BBB is natuurlijk niet echt gematigd op asiel: https://boerburgerbewegin(...)elstop-noodzakelijk/
Negeren en ondertussen zelf wel verantwoordelijkheid nemen voor pijnlijke maatregelen lijkt me anders ook electorale zelfmoord. Dan zou ik nog eerder de gok nemen en hopen dat BBB bezwijkt onder het juk van verantwoordelijkheid en compromissen.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:10 schreef Janneke141 het volgende:
Ik kan me toch moeilijk een samenwerking tussen CDA en BBB voorstellen. De laatste is bezig de eerste leeg te eten ,daar begint het CDA toch nooit aan?
Idd, ik had 37 in mijn hoofd, maar het is 38. Hopen dat die 37 (of minder) voor coalitie +BBB uit komt, dan.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:10 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik zei dan ook relatief, vergeleken met de rest rechts van de VVD is het een tamelijk gematigde opstelling. Overigens is 37 net geen meerderheid he? 38 heb je nodig, maar je kunt inderdaad de SGP er bij tellen. Maar dat maakt het politiek al weer beter verkoopbaar om het te blokkeren.
Het begint op sabotage te lijken. Waarom durft niemand haar, oneerbiedig gezegd, terug in haar hok te schoppen?quote:Op maandag 6 maart 2023 20:12 schreef Hanca het volgende:
Van der Wal heeft hier gelijk dat krimp van de veestapel onontkoombaar is, maar wat onhandig dat ze weer door de spreektafel van Adema heen fietst: https://www.volkskrant.nl(...)-te-dammen~b03db744/
Sowieso is dit helemaal niet echt haar terrein, hier gaat Adema over. Zou ze het leuk vinden als iemand als Jetten ivm klimaat steeds haar voor de voeten zou lopen?
Aan het begin was het handig dat ze een harde lijn hanteerde. Eindelijk duidelijkheid. Maar die lijn staat nu al wel redelijk, nu moet ze Adema ook de kans geven om te overleggen hoe ze die lijn gaan bereiken, met boeren en natuurorganisaties samen aan tafel.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:18 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Het begint op sabotage te lijken. Waarom durft niemand haar, oneerbiedig gezegd, terug in haar hok te schoppen?
Er werd direct in het begin vanuit Gelderland al gefluisterd dat zij maar een kunstje kan, namelijk een standpunt innemen en tot het einde toe verdedigen. Dat lijkt nu toch aardig dicht in de buurt van de waarheid te komen.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:21 schreef Hanca het volgende:
[..]
Aan het begin was het handig dat ze een harde lijn hanteerde. Eindelijk duidelijkheid. Maar die lijn staat nu al wel redelijk, nu moet ze Adema ook de kans geven om te overleggen hoe ze die lijn gaan bereiken, met boeren en natuurorganisaties samen aan tafel.
Ik vind het electoraal trouwens ook een vreemde, op dezelfde dag dat Rutte zegt dat Nederland moet oppassen voor partijen die de boeren weg willen jagen, zegt zij dit. Dus campagnetaal kan het ook al niet zijn. Ze lijkt gewoon een totaal gebrek aan tact te hebben.
En op zich is dat haar rol hier ook, zij moet met hand en tand verdedigen dat Nederland nu wel een plan krijgt waarmee het niet meer nat gaat bij de rechter. Alleen: doe dat nadat Adema is uitgepraat, beoordeel dan het plan en ga er voor liggen als je denkt dat het niet voldoet. Dit soort praatjes in zaaltjes zijn zo slecht voor het vertrouwen tussen boer en politiek, Adema mag morgen weer gaan lijmen.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:23 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Er werd direct in het begin vanuit Gelderland al gefluisterd dat zij maar een kunstje kan, namelijk een standpunt innemen en tot het einde toe verdedigen. Dat lijkt nu toch aardig dicht in de buurt van de waarheid te komen.
CU lijkt ook wel veel op de SGP, ook als het gaat om de landbouw. 78% tegenover 63\47% PvdA\GLquote:Op maandag 6 maart 2023 19:47 schreef Hanca het volgende:
[..]
Normaal niet, CU is in bijna alle gevallen een logischere bondgenoot van PvdA en GL. Maar waarmee het kabinet onderhandelt is natuurlijk zeker niet alleen aan de CU, D66 zal denk ik weinig met JA21 en BBB te maken willen hebben. Ook gezien hun statement over niet met ze in een coalitie gaan in de provincies, dat heeft denk ik idd er mee te maken dat ze het kabinet over links willen dwingen. Zou D66 in pakweg Overijssel met BBB en JA21 samen zitten, kunnen ze samenwerken in de Eerste Kamer natuurlijk veel moeilijker blokkeren.
Maar CU lijkt hier op praktisch elk onderwerp meer op PvdA en GL dan op BBB en JA21: https://www.partijgedrag.nl/partijgelijkenis.php
Daar verbaas ik mij dus ook over. Maar vooral over dat er kennelijk zowel op politiek niveau als in de ondersteuning niemand is die kan en wil ingrijpen en haar uitlegt dat je een broedende kip niet moet storen.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
En op zich is dat haar rol hier ook, zij moet met hand en tand verdedigen dat Nederland nu wel een plan krijgt waarmee het niet meer nat gaat bij de rechter. Alleen: doe dat nadat Adema is uitgepraat, beoordeel dan het plan en ga er voor liggen als je denkt dat het niet voldoet. Dit soort praatjes in zaaltjes zijn zo slecht voor het vertrouwen tussen boer en politiek, Adema mag morgen weer gaan lijmen.
Klopt, landbouw is ook het onderwerp waar ik het verst van CU af sta. Al verandert dat wel, bij de kieswijzer van het AD over de waterschappen was de vraag: waar moet het water bij droogte eerst heen, landbouw of natuur. Tot voor kort zou CU, net als veel partijen, de schuif in het midden hebben gezet, nu stond hij 100% bij natuur. Dus gelukkig komt bij CU ook het besef dat landbouw niet een heilig gegeven is dat de rest van het land af mag breken.quote:Op maandag 6 maart 2023 20:27 schreef QWARQTAARTJE het volgende:
[..]
CU lijkt ook wel veel op de SGP, ook als het gaat om de landbouw. 78% tegenover 63\47% PvdA\GL
Supertriest dat dit nu pas kan na het rapport. Zulke dingen kan je toch wel van te voren bedenken?quote:Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) gaat in beginsel niet meer in hoger beroep tegen uitspraken waarin de rechtbank Groningers met aardbevingsschade een vergoeding heeft toegekend. Dat heeft staatssecretaris Vijlbrief (Mijnbouw) met het instituut afgesproken.
Vijlbrief vindt het instellen van hoger beroep "niet gewenst" omdat de overheid daardoor tegenover de burgers komt te staan. In het vorige week uitgekomen rapport van de parlementaire enquêtecommissie werd geconcludeerd dat de belangen van de Groningers stelselmatig zijn genegeerd door de overheid.
Ook stelde de commissie dat de schadeafhandeling makkelijker en menselijker moet.
Het IMG, de overheidsinstantie die gaat over de afhandeling van de schade, heeft beloofd alleen nog in hoger beroep te gaan als de uitspraak bredere gevolgen heeft en als er verschillen dreigen te ontstaan tussen gedupeerden van de gaswinning.
Alternatieve procedure
"Bewoners mogen niet meer de dupe worden van een hoger beroep", zegt Vijlbrief. Daarom heeft hij het IMG opgedragen in zo'n geval een alternatieve procedure te voeren die de wet toestaat. Daarbij wordt de Raad van State om een 'prejudiciële uitspraak' gevraagd.
Dat is een soort uitleg door de rechter van de regels. Zo'n uitspraak geeft duidelijkheid aan het IMG, maar heeft geen gevolgen voor de schadevergoeding die de bewoners toegekend hebben gekregen. Die mogen ze gewoon houden.
Als een 'prejudiciële uitspraak' niet mogelijk is, dan kan het instituut alsnog in hoger beroep. Maar ook dan zal de schadevergoeding niet worden teruggevorderd als het IMG in het gelijk wordt gesteld.
Op dit moment lopen er acht hoger beroepszaken, en dat leidde vorige maand tot veel ophef. Ook in die zaken mogen de bewoners hun schadevergoeding houden, ongeacht de uitkomst, schrijft Vijlbrief aan de Tweede Kamer.
Heb je de peilingen gezien? Guurrechts for the winquote:Op dinsdag 7 maart 2023 07:38 schreef Hanca het volgende:
GL en PvdA hebben nu grote woorden: https://nos.nl/artikel/24(...)t-ambitieuzer-worden
Ben benieuwd of dat zo blijft als de SGP, BBB met evt JA21 route ook begaanbaar blijkt... en dan komt met name D66 in een extreem lastige positie. Maar goed, ik ga er van uit dat dit vooral campagnetaal is en dat het kabinet straks toch meestal eerst naar links zal kijken.
Ja, ik heb de peilingen gezien. Maar ik had het over de coalitie die meerderheden zoekt in de Eerste Kamer, de eerste en makkelijkste optie lijkt daar nog altijd de gezamelijke PvdA-GL fractie te worden, de enige andere optie is BBB+SGP en misschien heb je dan zelfs JA21 nog nodig. Dat laatste lijkt minder aantrekkelijk omdat samenwerken met PvdA-GL zich al bewezen heeft, maar als PvdA-GL zich gaat overvragen komt de andere route waarschijnlijk (helaas) steeds vaker in zicht.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:06 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Heb je de peilingen gezien? Guurrechts for the win
We hebben ooit nog niet zo lang geleden, volgens mij was dat Rutte II een VVD PvDA kabinet gehad, die klap qua zetelverlies daarna heeft de PvDA nog niet verwerkt, er werd toen grotendeels VVD beleid gevoerd dus mijn vertrouwen in deze partij is flink gedaaldquote:Op dinsdag 7 maart 2023 07:38 schreef Hanca het volgende:
GL en PvdA hebben nu grote woorden: https://nos.nl/artikel/24(...)t-ambitieuzer-worden
Ben benieuwd of dat zo blijft als de SGP, BBB met evt JA21 route ook begaanbaar blijkt... en dan komt met name D66 in een extreem lastige positie. Maar goed, ik ga er van uit dat dit vooral campagnetaal is en dat het kabinet straks toch meestal eerst naar links zal kijken.
https://nos.nl/artikel/24(...)r-dan-aanpak-armoedequote:NOS Nieuws
•
Vandaag, 08:44
SCP: Aanpak ongelijkheid gaat verder dan aanpak armoede
In Nederland bestaat er een structurele ongelijkheid tussen sociale klassen. Dat stelt het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) in het rapport Eigentijdse ongelijkheid. Om dit aan te pakken moet er verder gekeken worden dan arm versus rijk, zeggen de onderzoekers.
In het onderzoek keek het planbureau niet alleen naar zaken als werk, inkomen en opleiding, maar ook naar bijvoorbeeld sociale netwerken, gezondheid en zelfvertrouwen.
"Kansenongelijkheid is breder dan mensen denken. Het gaat niet alleen om economische verschillen zoals vermogen, inkomen en opleidingsniveau", zegt Cok Vrooman, onderzoeker bij het SCP. "Het gaat ook om wie je kent: je sociale netwerk, waar je bij past en wie je bent: je zogenoemde persoonskapitaal. Dat is een combinatie van je gezondheid en aantrekkelijkheid."
...
Dan ben jij duidelijk nog nooit in Angelsaksische landen geweestquote:Op dinsdag 7 maart 2023 12:06 schreef Bondsrepubliek het volgende:
D66 en VVD hebben van Nederland een klassen samenleving gemaakt naar Angelsaksisch voorbeeld.
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)r-dan-aanpak-armoede
quote:De minister heeft acht weken de tijd om met een inhoudelijke reactie te komen op het rapport, maar zo lang denkt ze niet nodig te hebben. Het zal haar echter niet lukken om nog voor de verkiezingen van volgende week woensdag met een brief te komen.
Ik zie het nog wel gebeuren dat Hoekstra de regering laat klappen, in de hoop dat zijn voormalige stemmers terugkeren naar het CDA-nest. Dat hij Rutte rechts inhaalt.quote:Op maandag 6 maart 2023 19:53 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Dr staat vandaag weer een stuk in de VVD-partijbode ook wel bekend als 'De T.' dat het kabinet daar wel eens op kan klappen.
Dat kan Hoekstra wel willen, maar het CDA heeft net een toekomstvisie gepresenteerd van meer dan 100 pagina's waarin ze breken met het neoliberalisme. Dan zouden ze die onmiddelijk weer in de prullenbak gooien (nou hebben ze dat ook gedaan met het plan voor de verkiezingen waarin ze een ruk naar links zouden doen, dat verdween toen De Jonge een mes in zijn rug werd gestoken en de rechtse Hoekstra op het schild werd gehesen).quote:Op dinsdag 7 maart 2023 12:58 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Ik zie het nog wel gebeuren dat Hoekstra de regering laat klappen, in de hoop dat zijn voormalige stemmers terugkeren naar het CDA-nest. Dat hij Rutte rechts inhaalt.
Is het kabinet aan hun eigen regeerakkoord houden, daar komt die 60% reductie in 2030 vandaan, al overvragen?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:46 schreef Hanca het volgende:
[..]
Ja, ik heb de peilingen gezien. Maar ik had het over de coalitie die meerderheden zoekt in de Eerste Kamer, de eerste en makkelijkste optie lijkt daar nog altijd de gezamelijke PvdA-GL fractie te worden, de enige andere optie is BBB+SGP en misschien heb je dan zelfs JA21 nog nodig. Dat laatste lijkt minder aantrekkelijk omdat samenwerken met PvdA-GL zich al bewezen heeft, maar als PvdA-GL zich gaat overvragen komt de andere route waarschijnlijk (helaas) steeds vaker in zicht.
Wat mij betreft zeer zeker niet, maar het gaat er om wat de ministers vinden.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 13:09 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Is het kabinet aan hun eigen regeerakkoord houden, daar komt die 60% reductie in 2030 vandaan, al overvragen?
Tsja, ik weet niet met wat voor eisen BBB of JA21 gaan komen voor hun steun maar ik ga er vanuit dat het (zeker op de lange termijn) gunstiger uitpakt om maar met links in zee te gaan en je regeerakkoord uit te voeren. Liever dat dan voor de zoveelste keer nat gaan bij de RvS of Brussel als er iets onmogelijks of onwettigs wordt gevraagd op het gebied van asiel/migratie of stikstofbeleid.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 13:11 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wat mij betreft zeer zeker niet, maar het gaat er om wat de ministers vinden.
Ik noem ze liever Makkelijk praten aan de zijlijnquote:Op dinsdag 7 maart 2023 08:06 schreef Steven184 het volgende:
[..]
Heb je de peilingen gezien? Guurrechts for the win
Aldus de man met de meest ondemocratische partij van Nederland en een hoge onderscheiding van Poetin op zak voor zijn jarenlange steun aan zijn bewind.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 13:14 schreef Raw85 het volgende:
[ twitter ]
Deze (jarenlange) krokodillentranen
Heb je een bron van die hoge onderscheiding van Putin?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 13:44 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Aldus de man met de meest ondemocratische partij van Nederland en een hoge onderscheiding van Poetin op zak voor zijn jarenlange steun aan zijn bewind.
Buiten het feit dat zijn argument compleet gelul is, het is voor mij als kiezer zelfs essentieel om te weten of de partij op wie ik stem in zee wil gaan met dit soort partijen.
https://www.trouw.nl/opin(...)ar-rusland~b6d1d520/quote:Op dinsdag 7 maart 2023 13:55 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Heb je een bron van die hoge onderscheiding van Putin?
quote:Op dinsdag 7 maart 2023 13:55 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Heb je een bron van die hoge onderscheiding van Putin?
Het is wel weer zielig wat je nu doet, he? We kunnen dit wel ontleden en de verschillen aangeven maar dan zal je wel niet thuis geven.quote:
Verder naar rechts dan dit kabinet zou echt heel slecht zijnquote:Op dinsdag 7 maart 2023 13:40 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Tsja, ik weet niet met wat voor eisen BBB of JA21 gaan komen voor hun steun maar ik ga er vanuit dat het (zeker op de lange termijn) gunstiger uitpakt om maar met links in zee te gaan en je regeerakkoord uit te voeren. Liever dat dan voor de zoveelste keer nat gaan bij de RvS of Brussel als er iets onmogelijks of onwettigs wordt gevraagd op het gebied van asiel/migratie of stikstofbeleid.
BBB is gewoon de plattelands VVD met ruim baan voor (agrarische) mulinationals en andere bedrijven. ForFarmers ipv Shell.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 14:58 schreef Cupfighter het volgende:
[..]
Verder naar rechts dan dit kabinet zou echt heel slecht zijn
Plattelands-VVD haha, dat is echt op heel veel vlakken een accurate omschrijving.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 15:04 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
BBB is gewoon de plattelands VVD met ruim baan voor (agrarische) mulinationals en andere bedrijven. ForFarmers ipv Shell.
En dan doen alsof die het allemaal anders gaan doen. Ja, hoor, vast en zeker.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 15:07 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Plattelands-VVD haha, dat is echt op heel veel vlakken een accurate omschrijving.
Oh dit is zielig maar onwaarheden verkopen weer geen enkel probleem?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 14:55 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Het is wel weer zielig wat je nu doet, he? We kunnen dit wel ontleden en de verschillen aangeven maar dan zal je wel niet thuis geven.
Ja, dit is zielig. Ga je voor het supertrio?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 15:35 schreef ReplaR het volgende:
[..]
Oh dit is zielig maar onwaarheden verkopen weer geen enkel probleem?
Dat laatste lijkt me juist goed, tijd om dat open te breken.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 13:40 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
Tsja, ik weet niet met wat voor eisen BBB of JA21 gaan komen voor hun steun maar ik ga er vanuit dat het (zeker op de lange termijn) gunstiger uitpakt om maar met links in zee te gaan en je regeerakkoord uit te voeren. Liever dat dan voor de zoveelste keer nat gaan bij de RvS of Brussel als er iets onmogelijks of onwettigs wordt gevraagd op het gebied van asiel/migratie of stikstofbeleid.
Ok, en wat denk jij dan te kunnen doen? Wat ga je precies open breken, het regeerakkoord? De EU regels? En dat allemaal vanuit de provincie?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 15:44 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat laatste lijkt me juist goed, tijd om dat open te breken.
Wat heeft de provincie er mee te maken?quote:Op dinsdag 7 maart 2023 15:55 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ok, en wat denk jij dan te kunnen doen? Wat ga je precies open breken, het regeerakkoord? De EU regels? En dat allemaal vanuit de provincie?
My bad. Ik zat met mijn hoofd bij de PS verkiezing.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 15:57 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Wat heeft de provincie er mee te maken?
Eventuele verdere uitspraken negeren. Laat de EU maar in actie komen.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 16:00 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
My bad. Ik zat met mijn hoofd bij de PS verkiezing.
Punt blijft echter, hoe ga je iets als stikstof openbreken met een Urgenda uitspraak op de achtergrond en een erkenning van de NL overheid over het probleem?
Bewust onrechtmatig handelen. Goed idee. Wellicht kan de Hoge Raad vast tien raadsheren verzamelen.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 16:02 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Eventuele verdere uitspraken negeren. Laat de EU maar in actie komen.
Dat duurt tot ongeveer de eerste rechtszaak, ik geef net al aan dat de Urgenda zaak op de achtergrond meespeelt maar jij roept gewoon doodleuk dat we dat kunnen negeren. Dat gaat dus niet werken.quote:Op dinsdag 7 maart 2023 16:02 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Eventuele verdere uitspraken negeren. Laat de EU maar in actie komen.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |