quote:Energieleverancier Essent en dochtermaatschappij Energiedirect zijn al een week lang op geen enkele manier bereikbaar voor klanten. Oorzaak is een ‘hardnekkige IT-storing’, aldus een woordvoerder. De Consumentenbond neemt daar geen genoegen mee en overweegt een stap naar de Autoriteit Consument & Markt (ACM).
De storing gaat verder dan alleen het klantencontact. De verbruiksmanager-app werkt niet en klanten twijfelen aan de rekeningen die zij krijgen. ,,Nu we geen inzage hebben in ons verbruik en het verwachte termijnbedrag, komen we mogelijk in de problemen”, zegt de Helmondse Jessica Wessels, die al jaren klant is. ,,Het stelt me niet gerust voor de winter, met alles wat eraan komt.”
Juist in deze tijd moet een energieleverancier bereikbaar zijn, vindt de Consumentenbond. ,,Sowieso hebben bedrijven de plicht om bereikbaar te zijn voor hun klanten", zegt woordvoerder Joyce Donat. ,,Een storing kan voorkomen, maar een week is wel heel lang.”
Failliet? Gehackt?
Online gonst het van de geruchten onder bezorgde klanten. Is het bedrijf failliet? Of is het gehackt? Zeker niet, verzekert een woordvoerder van Essent, waar in ongeveer 2 miljoen mensen klant zijn. Er is volgens haar sprake van een hele grote IT-storing. Medewerkers kunnen onder meer klantgegevens niet inzien. Daarom kunnen mensen telefonisch niet geholpen worden. ,,We weten wat het issue is en er wordt met man en macht aan gewerkt”, zegt ze. Wat de storing precies inhoudt kan ze niet zeggen, maar ze verzekert dat er langzaamaan steeds weer wat diensten worden opgestart. ,,De apps werken weer, zodat mensen online hun gegevens kunnen inzien. En de chatbot op onze site doet het weer.”
Klanten die zich bij deze site hebben gemeld weerspreken dat de apps weer naar behoren werken. ,,Zo'n robot kan me niet helpen. Ik wil gewoon iemand spreken”, zegt Kim Bogaard uit Steenbergen. Zij ziet bedragen op haar jaarrekening die niet lijken te kloppen en probeert daarover al twee weken in contact te komen met Essent. Eerst was het te druk, nu lijkt er geen eind te komen aan de storing en meldt de Essent-website al dagen dat er ‘hard gewerkt wordt aan een oplossing’. ‘Probeer je het later nog eens?’ is het enige dat wordt aangeraden. De tijd bij het bericht wordt al een week lang keer op keer geüpdatet, maar de boodschap blijft hetzelfde.
Bogaard: ,,Ons contract loopt 4 oktober af. Dit baart me grote zorgen. Welk termijnbedrag ga ik zo meteen zien op mijn verbruiksapp?” De communicatie van Essent over zo'n grote storing vindt ze belabberd. ,,Kom dan met een passende reactie van de directeur.”
Ook de Consumentenbond moet het doen met een ‘standaard’ reactie. ,,We krijgen te horen dat ze er al heel lang mee bezig zijn”, zegt woordvoerder Donat. Gisteren heeft ze Essent via sociale media ‘vriendelijk gewezen’ op de problemen, maar het moet voor de Consumentenbond echt niet te lang meer duren. ,,We kijken vandaag of morgen nog even aan en beraden ons dan op verdere stappen.” Een van de opties die wordt overwogen is een stap naar de toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM). Die kan het bedrijf in een uiterst geval dwingen om maatregelen te nemen.
quote:Op woensdag 7 september 2022 13:22 schreef maily het volgende:
Essent al week totaal onbereikbaar; klanten weten niet waar ze aan toe zijn
[..]
[ twitter ]
quote:Op woensdag 7 september 2022 14:55 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Bijzonder, ik zit ook bij Vattenfall en kan gewoon inloggen en alles inzien
Hmmmmquote:Op woensdag 7 september 2022 14:56 schreef Elan het volgende:
[..]
Hier niet net toevallig nog ingelogd.
quote:Op woensdag 7 september 2022 15:05 schreef Lienekien het volgende:
Essent hapert flink. Zeer wisselend momenteel.
Ik log in via de site normaal, maar de app doet het zo te zien wel !quote:Op woensdag 7 september 2022 15:10 schreef Elan het volgende:
[..]
Log je in via de app of de site? Ik via app.
Zou je kunnen uitleggen waarom?quote:Op woensdag 7 september 2022 15:25 schreef Fe2O3 het volgende:
Markttechnisch wel goed als deze omvalt (heb ik er iig geen last van als eneco klant)
Ik toch afgelopen weekend nog wel.quote:Op woensdag 7 september 2022 15:23 schreef Notorious_Roy het volgende:
Essent lag er al vaker uit qua app/verbruik, maar nu is het echt toppunt. Heb al een week de app niet kunnen gebruiken.
Inzicht in je verbruik? En of je termijnbedrag de te verwachten kosten dekt?quote:Op woensdag 7 september 2022 15:47 schreef investeerdertje het volgende:
Wat zijn we toch ook ver-appt. Ik zie keurig mijn termijn bedrag op mijn.essent.nl. Kan hem aanpassen.
Wat heb je nog meer nodig?
(heb ik er iig geen last van als eneco klantquote:
Er zit toch een meter in je huis, dan pak je de stand van vorig jaar op de afrekening en een rekenmachine. Die week of misschien twee in de zomer gaan het hem echt niet doen.quote:Op woensdag 7 september 2022 15:50 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Inzicht in je verbruik? En of je termijnbedrag de te verwachten kosten dekt?
Wat is er mis met je energiegebruik een beetje willen monitoren? Juist in deze tijd. Dat gaat gewoonlijk prima. Zo zie je bijv. al binnen een paar dagen wat bepaalde aanpassingen schelen in verbruik.quote:Op woensdag 7 september 2022 15:55 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Er zit toch een meter in je huis, dan pak je de stand van vorig jaar op de afrekening en een rekenmachine. Die week of misschien twee in de zomer gaan het hem echt niet doen.
Ja precies, zoiets is too big to fail maar als maatschappij hebben we wel (nog meer) serieuze issues als zoiets kan gebeuren (zit ook niet bij essent btw)quote:Op woensdag 7 september 2022 15:52 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
(heb ik er iig geen last van als eneco klant)
En het is zo'n grote dat de overheid wel iets ingrijp technisch zou moeten gaan doen (hoop ik)
Niets, er is helemaal niets met het monitoren van je energieverbruik. Dat is ook niet wat ik zei.quote:Op woensdag 7 september 2022 15:58 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Wat is er mis met je energiegebruik een beetje willen monitoren? Juist in deze tijd. Dat gaat gewoonlijk prima. Zo zie je bijv. al binnen een paar dagen wat bepaalde aanpassingen schelen in verbruik.
Nee, je zei dat jij dat niet nodig vindt. En noemt anderen ‘ver-appt’.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:04 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Niets, er is helemaal niets met het monitoren van je energieverbruik. Dat is ook niet wat ik zei.
Dit dus.quote:Op woensdag 7 september 2022 15:23 schreef Notorious_Roy het volgende:
Essent lag er al vaker uit qua app/verbruik, maar nu is het echt toppunt. Heb al een week de app niet kunnen gebruiken.
Ze snappen het wel. Maar in een eerder bericht stond dat door een grote IT-storing de medewerkers niet bij de klantgegevens kunnen.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:17 schreef Guppy het volgende:
En Essent die niet snapt dat mensen hierover contact willen... Die arme mensen
Die worden gillend gek als ze nu alle lijnen openzetten.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:19 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ze snappen het wel. Maar in een eerder bericht stond dat door een grote IT-storing de medewerkers niet bij de klantgegevens kunnen.
Ja al is het waarschijnlijk een fout gebaseerd op een hoger verbruik, als je nieuwe maandbedrag 1800 euro is, dan zweet je hem toch wel even.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:18 schreef Jor_Dii het volgende:
Die termijnbedragen worden volgens mij in veel gevallen ook compleet verkeerd berekend door de maatschappijen. Staat compleet los van het 'normale' verbruik van de consument. 1800¤ per maand
Lijkt mij ook.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:20 schreef maily het volgende:
[..]
Die worden gillend gek als ze nu alle lijnen openzetten.
Met al die stress heb je geen verwarming meer nodigquote:Op woensdag 7 september 2022 16:20 schreef Momo het volgende:
[..]
Ja al is het waarschijnlijk een fout gebaseerd op een hoger verbruik, als je nieuwe maandbedrag 1800 euro is, dan zweet je hem toch wel even.
Natuurlijk. Het zal best zo zijn. Maar dan open op m'n minst een telefoonnummer zodat je mensen te woord kunt staan... Het is 2022, regel een noodoplossing. Doe iets. Voor sommige mensen zijn die maandbedragen hun hele inkomen. Ik snap de paniek wel. En dan is je leverancier op geen enkele manier te bereiken.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:19 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Ze snappen het wel. Maar in een eerder bericht stond dat door een grote IT-storing de medewerkers niet bij de klantgegevens kunnen.
Als we hier blijven wonen krijgen we weer extra lichaamsbeharing om ons warm te houden.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:22 schreef Jor_Dii het volgende:
Overwinteren in een warm land wordt steeds interessanter zo als je op afstand zou kunnen werken bijvoorbeeld
Harige vrouwenquote:Op woensdag 7 september 2022 16:26 schreef maily het volgende:
[..]
Als we hier blijven wonen krijgen we weer extra lichaamsbeharing om ons warm te houden.
quote:Op woensdag 7 september 2022 16:24 schreef Guppy het volgende:
[..]
Natuurlijk. Het zal best zo zijn. Maar dan open op m'n minst een telefoonnummer zodat je mensen te woord kunt staan... Het is 2022, regel een noodoplossing. Doe iets. Voor sommige mensen zijn die maandbedragen hun hele inkomen. Ik snap de paniek wel. En dan is je leverancier op geen enkele manier te bereiken.
quote:Update 7-9-2022, 13.00 uur. Sorry, we hebben op dit moment een storing. Hierdoor kunnen we je niet helpen via telefoon. In onze live chat kan het druk zijn, waardoor je misschien niet gelijk geholpen wordt. We vinden dit heel vervelend en werken hard aan een oplossing.
Ik kreeg vandaag mijn stoov big hug xl woolly binnen.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:26 schreef maily het volgende:
[..]
Als we hier blijven wonen krijgen we weer extra lichaamsbeharing om ons warm te houden.
Ja kennelijk is dat heel lastig om te berekenen. Het lijkt mij neerkomen op historisch verbruik maal het tarief, maar ik zal er wel te makkelijk over denken.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:18 schreef Jor_Dii het volgende:
Die termijnbedragen worden volgens mij in veel gevallen ook compleet verkeerd berekend door de maatschappijen. Staat compleet los van het 'normale' verbruik van de consument. 1800¤ per maand
Voor mensen met een variabel tarief zal het lastig zijn om te berekenen, omdat ze dan ook de tarieven moeten voorspellen.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:32 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Ja kennelijk is dat heel lastig om te berekenen. Het lijkt mij neerkomen op historisch verbruik maal het tarief, maar ik zal er wel te makkelijk over denken.
Ook dat zei ik niet, ik zei dat je de app er niet voor nodig hebt. Mensen reageren online met ik kan nu geen termijnbedrag zien: nou Log in op de website. Kan je het zien. Ook of je dan genoeg vooruit betaald.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:05 schreef Lienekien het volgende:
[..]
Nee, je zei dat jij dat niet nodig vindt. En noemt anderen ‘ver-appt’.
Ik ga even verder kijken op die site!quote:Op woensdag 7 september 2022 16:31 schreef deedeetee het volgende:
[..]
Ik kreeg vandaag mijn stoov big hug xl woolly binnen.![]()
Was uitverkocht en zodra ik de mail kreeg dat hij weer op voorraad was meteen besteld. Is nu dus alweer uitverkocht. Ben dus niet de enige die maatregelen treft om t van de winter niet al te koud te gaan krijgen.
Dan is 'heat or eat' niet eens meer aan de orde wat dit is ongeveer mijn totale inkomen. Er zijn legio mensen die dat niet eens verdienen.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:37 schreef Fe2O3 het volgende:
Een bedrag van 1800 per maand is niet eens zoveel met electra op 1,50 en gas op 6 per m3 ...
Dat ligt er aan wat je normale jaarverbruik is, vermenigvuldigd met actuele tarieven en gedeeld door 12.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:20 schreef Momo het volgende:
[..]
Ja al is het waarschijnlijk een fout gebaseerd op een hoger verbruik, als je nieuwe maandbedrag 1800 euro is, dan zweet je hem toch wel even.
Een modelcontract bij Eneco kost ca ¤1,- per kWh en ¤4,63 per kuub.quote:Op woensdag 7 september 2022 16:37 schreef Fe2O3 het volgende:
Een bedrag van 1800 per maand is niet eens zoveel met electra op 1,50 en gas op 6 per m3 ...
Kon toch nog best wel eens tegenvallen in een tochtige label F huurwoning en een winter met 1 maand -10.quote:Op woensdag 7 september 2022 17:17 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Een modelcontract bij Eneco kost ca ¤1,- per kWh en ¤4,63 per kuub.
Bij een gemiddeld jaarverbruik kom je dan op iets minder dan 600 euro per maand uit. Als je drie keer zoveel energieverbruik als het gemiddelde verstaat onder 'niet eens zoveel' dan moet je toch ernstig gaan afvragen waar je energie aan op gaat.
Nou is ‘het gemiddelde’ wel een misleidende maatstaf natuurlijk. Als je in een 2-onder-1 kap woont zit je met 1800 kuub op ‘het gemiddelde’.quote:Op woensdag 7 september 2022 17:17 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Een modelcontract bij Eneco kost ca ¤1,- per kWh en ¤4,63 per kuub.
Bij een gemiddeld jaarverbruik kom je dan op iets minder dan 600 euro per maand uit. Als je drie keer zoveel energieverbruik als het gemiddelde verstaat onder 'niet eens zoveel' dan moet je toch ernstig gaan afvragen waar je energie aan op gaat.
De gemiddelden van het Nibud zijn significant lager trouwensquote:Op woensdag 7 september 2022 18:04 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Nou is ‘het gemiddelde’ wel een misleidende maatstaf natuurlijk. Als je in een 2-onder-1 kap woont zit je met 1800 kuub op ‘het gemiddelde’.
[ afbeelding ]
Oh ja, zou goed kunnen hoor. Heb het eerste plaatje dat ik kon vinden van Google gepluktquote:Op woensdag 7 september 2022 18:08 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
De gemiddelden van het Nibud zijn significant lager trouwens
Hehe, nja hierbij: https://www.nibud.nl/onderwerpen/uitgaven/kosten-energie-water/quote:Op woensdag 7 september 2022 18:09 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Oh ja, zou goed kunnen hoor. Heb het eerste plaatje dat ik kon vinden van Google geplukt
en er zijn meer mensen die dat voorschot nooit hoeven te betalen, omdat het diarree is van de extreemste soort.quote:Op woensdag 7 september 2022 17:11 schreef qajariaq het volgende:
[..]
Dan is 'heat or eat' niet eens meer aan de orde wat dit is ongeveer mijn totale inkomen. Er zijn legio mensen die dat niet eens verdienen.
En hoe realistisch is een maand lang -10?quote:Op woensdag 7 september 2022 17:53 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Kon toch nog best wel eens tegenvallen in een tochtige label F huurwoning en een winter met 1 maand -10.
En voor een inkomen tot modaal is van 150 naar 600 ook koken of stoken ...
De gemiddelden, zie post terug, zijn gemiddeld. Dat jij aan de lage kant zit betekend alleen maar dat er aan de andere kant ook een grotere verbruiker zit.quote:Op woensdag 7 september 2022 19:03 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
En hoe realistisch is een maand lang -10?
Zelfs in de winterse 'horror'week van februari 2021 met noordoostenwind en sneeuwstorm was de het laagste etmaalgemiddelde in De Bilt slechts - 5,8 graden.
In de winter van 2015/2016 zat ik een in woning met label G (hoek, steens muren, grotendeels enkel glas, 0 isolatie). Zelfs toen had ik geen verbruik wat met de huidig energietarieven ook maar in de buurt zou komen van ¤1800 per maand. Driemaal het gemiddelde energieverbruik is gewoonweg absurd veel.
Wat erg. Hoe heeft het zo ver kunnen komen?quote:Op woensdag 7 september 2022 19:12 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
De gemiddelden, zie post terug, zijn gemiddeld. Dat jij aan de lage kant zit betekend alleen maar dat er aan de andere kant ook een grotere verbruiker zit.
Al zit je, zeker tegen die gemiddeldes, wel met volk met de kachel op de 23C en de ramen open in de winter oid. Vindt de gemiddelden ook absurd hoog.
Aan de andere kant heb je ook dit soort mensen, https://www.ad.nl/binnenl(...)iale-media~a93611d6/
Als er netto 1600 binnen komt en energie gaat van 100 naar 500 ..
https://www.1limburg.nl/n(...)1a-9e60-a9efaf0fcc50quote:Huisartsen maken zich zorgen, omdat ze steeds vaker patiënten in de spreekkamer krijgen met gezondheidsklachten die het gevolg zijn van langdurige geldstress. Zeker nu de inflatie historisch hoog is en alles steeds duurder wordt, neemt de armoede toe. Met alle gevolgen van dien.
Langdurige geldstress kan leiden tot slapeloosheid, diabetes, hartfalen en zelfs kanker.
Steun rijkelijk laat
Vanwege de inflatie is het kabinet bezig met een steunpakket voor lage en midden inkomens. Per 1 januari wil de regering daar 15 miljard euro voor vrijmaken. Gera Nagelhout: "De verwarming moet vóór januari al aan, dus die steun komt rijkelijk laat. In coronatijd zagen we ook dat wetten er snel doorheen gedrukt werden. Waarom kan dat in deze crisis niet?"
Autolease nodig voor werk en dan 500 euro maar brandstof ook nog 250. Dan heb je 'm niet nodig voor werk want dan kreeg je de auto en tankpas.quote:
Kan wel zijn maar feit blijft dat mensen die hard werken en goed verdienen nu opeens in de problemen komen. Niks extra krijgen want geen minima.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Autolease nodig voor werk en dan 500 euro maar brandstof ook nog 250. Dan heb je 'm niet nodig voor werk want dan kreeg je de auto en tankpas.
Die laatste begrijpt het inderdaad niet helemaal.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Autolease nodig voor werk en dan 500 euro maar brandstof ook nog 250. Dan heb je 'm niet nodig voor werk want dan kreeg je de auto en tankpas.
Klopt.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:10 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Die laatste begrijpt het inderdaad niet helemaal.
Al jaren rond de ¤400 per maand voor energie. Heeft ie een tuintje op zolder of in de kelder? Want met de oude tarieven was dat een serieus hoog verbruik.
En dan idd zo'n hoge lease + brandstofkosten. Als de auto voor werk nodig is, dan heb je met zijn salaris wel onderhandelingsruimte voor een auto van de zaak.
Vraag mij af hoeveel iemand met een groot huis dat vrijstaand of 2 onder 1 kap is (met meer dan 120 m2), energielabel F/G, in de winter altijd thermostaat op 20 graden, met variabel contract, nu gaat betalen.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:13 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Klopt.
Ik ken ze wel, jarenlang op verjaardagen "ik ga niet isoleren, dan krijg je allemaal vochtbruggen", "zonnepanelen verdienen zich nooit terug", "warmtepompen doen het niet meer onder de 5 graden toch?".
En dan nu "verhip, m'n rekening is zo hoog".
Vertraagd tot eind 2023?!quote:Op woensdag 7 september 2022 21:17 schreef Bredemug het volgende:
Trouwens met warmtepompen ben je nu wel de sjaak. Ik werk in de installatie techniek en we hadden een aantal warmtepompen besteld voor klanten medio februari dit jaar en we kregen te horen dat het vertraagd is tot eind 2023 en er geen zekerheid is of ze nog worden geleverd, we horen van verschillende bedrijven (in dezelfde branche) dezelfde verhalen.
Alles wat al nu in voorraad lag bij bedrijven begint al snel op te raken of is al op.
Yes. En de prijs ervan zal blijven stijgen, dus dat wordt ook duurder voor ons (als bedrijf) maar ook voor de klant.quote:
Niet, hetzelfde geldt voor die oude (woon)boerderijtjes. M'n moeder stookte 2.200m3 aardgas weg en nog een hoop stroom vanwege een elektrisch sierhaardje (dat ook nog best wat warmte gaf en dus stroom verbruikte).quote:Op woensdag 7 september 2022 21:17 schreef Momo het volgende:
[..]
Vraag mij af hoeveel iemand met een groot huis dat vrijstaand of 2 onder 1 kap is (met meer dan 120 m2), energielabel F/G, in de winter altijd thermostaat op 20 graden, met variabel contract, nu gaat betalen.
In oude villawijken is een verbruik van 4000-5000m³ gas en tegen de 10.000kWh elektriciteit geen uitzondering weet ik vanuit betrouwbare bronnen (regelmatig klanten gehad die zich er over verbaasden dat ze zoveel meer dan 'gemiddeld' gebruikten zonder zich te beseffen dat ze ook wat bovengemiddeld wonen en leven).quote:Op woensdag 7 september 2022 21:17 schreef Momo het volgende:
[..]
Vraag mij af hoeveel iemand met een groot huis dat vrijstaand of 2 onder 1 kap is (met meer dan 120 m2), energielabel F/G, in de winter altijd thermostaat op 20 graden, met variabel contract, nu gaat betalen.
Ik ken 1 persoon die nog op de valreep een offerte heeft gekregen begin april en die krijgt z'n warmtepomp deze maand geplaatst.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:21 schreef Bredemug het volgende:
[..]
Yes. En de prijs ervan zal blijven stijgen, dus dat wordt ook duurder voor ons (als bedrijf) maar ook voor de klant.
Als je in zo'n "lucht(ig)kasteel" woont dan is er eigenlijk maar 1 optie: op 1 verdieping gaan leven en slapen en de rest dicht maken, tijdelijk wandje slaan, trapgat dichtgooien, etc.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:26 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
In oude villawijken is een verbruik van 4000-5000m³ gas en tegen de 10.000kWh elektriciteit geen uitzondering weet ik vanuit betrouwbare bronnen (regelmatig klanten gehad die zich er over verbaasden dat ze zoveel meer dan 'gemiddeld' gebruikten zonder zich te beseffen dat ze ook wat bovengemiddeld wonen en leven).
Bij ¤4,50 per m³ en ¤1,- per kWh kom je dan op 28000 euro per jaar (minus het negatieve bedrag van ca 200-250 euro wat je overhoudt na verrekening van alle vaste posten en de vermindering Energiebelasting).
Dan mag je 2300 euro per maand aftikken.
Ja, ook bij een flink inkomen kan dat heel hard aankomen als je van pakweg 400-500 euro komt. Want niet alleen het energieverbruik, maar ook de rest van de levensstijl is vaak afgestemd op het inkomen. Zomaar bijna ¤2000 extra per maand ophoesten wordt ook in zulke wijken waarschijnlijk als zeer ingrijpend ervaren en zal impact hebben op het dagelijks leven. Maar die impact is uiteraard wel veel minder schrijnend dan bij mensen met een laag inkomen.
Gevalletje van "heb ik het niet gezegd" is wat makkelijk; kort door de bocht en gaat uit van een eigen denken in mogelijkheden op dat vlak.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:13 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Klopt.
Ik ken ze wel, jarenlang op verjaardagen "ik ga niet isoleren, dan krijg je allemaal vochtbruggen", "zonnepanelen verdienen zich nooit terug", "warmtepompen doen het niet meer onder de 5 graden toch?".
En dan nu "verhip, m'n rekening is zo hoog".
En dan heb ik het niet over mensen die voorheen al niet rond konden komen of een tochthok huren.
Maar met zo'n inkomen moet je toch wel iets kunnen doen aan je woning...
Energieverbruik in een eigen woning blijft toch een gevalletje "eigen verantwoordelijkheid".quote:Op woensdag 7 september 2022 21:32 schreef Vallon het volgende:
[..]
Gevalletje van "heb ik het niet gezegd" is wat makkelijk en kort door de bocht en gaat uit van een eigen denken en mogelijkheden op dat vlak.
Punt is dat dingen doen aan/in je woning, als het al kan; een nonkeuze zijn die vaak - bij mij dan - ten koste gaat van andere zaken die ook vragen om een keuze.
Vervelend hier is dat de situatie niet is ontstaan maar geopolitiek veroorzaakt waarbij er weer krachten zijn die daar een voordeel in zien.
Zelf vind ik het verwerpelijk dat men mensen gaat dwingen door ze te raken in hun basisbehoeften en ze in onzekerheid laat bungelen. Ik hoop dan ook dat de politiek als de wiedeweerga de rekening van/bij mensen aan banden legt.
De meeste CV-ketels staan ook standaard ingesteld op 80 graden voor de verwarming. Dat kan bijna altijd wel naar 60 graden, of lager.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:43 schreef Bredemug het volgende:
Een tip trouwens, zet je (cv)ketel op Eco stand, de warmtewisselaar zorgt ervoor dat je ketel in de eco-stand niet continue warm wordt gehouden. Het gas verbruik springt alleen aan als je de warme kraan aanzet. Dit kan ook wat beetjes helpen bij het besparen.
Ik merk gelukkig wel dat steeds meer mensen er meer over weten en niet hun ketel 24/7 op Comfort mode hebben staan.
Bedrijfsruimte aan huis. "Zelfstandige"quote:Op woensdag 7 september 2022 21:03 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Autolease nodig voor werk en dan 500 euro maar brandstof ook nog 250. Dan heb je 'm niet nodig voor werk want dan kreeg je de auto en tankpas.
Het is sowieso handig om de temperatuur lager te zetten, als je je huis nog comfortabel warm kunt krijgen als de CV de verwarming niet boven de 50° stookt dan kun je ook vrij simpel over op een warmtepomp.quote:Op woensdag 7 september 2022 22:15 schreef Heph844 het volgende:
[..]
De meeste CV-ketels staan ook standaard ingesteld op 80 graden voor de verwarming. Dat kan bijna altijd wel naar 60 graden, of lager.
Ik snap de zienswijze(n) en waar ik mij vooral aan stoor is dat men nu met een crisis in de hand gaat bepalen hoe een ander z'n leven moet (her)inrichten. En dan het vrijheid noemen dat iemand helemala zelf kan kiezen om met krabben en bijten te vorozien in het bestaan.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:36 schreef TheFreshPrince het volgende:
[..]
Energieverbruik in een eigen woning blijft toch een gevalletje "eigen verantwoordelijkheid".
Niemand zet een revolver op je hoofd om iets te kopen, toch?
Die meneer stookt al jaren ~3.500m3 aardgas weg, dan stook je voor de mussen.
Ik zit soms wel naar programma's als "Kopen zonder kijken" te kijken en daar wordt dan voor tienduizenden Euro's een nieuwe keuken en badkamer in een gezellige jaren '30 woning gestampt, maar isoleren, zonnepanelen en een warmtepomp daar zie ik dan weer weinig enthousiasme over...
Ik voorzie wel dat Martijn Krabbé met het nieuwe programma "Uitstel van isolatie" op RTL4 komt.
Ja echter loopt zo'n apparaat ook niet alleen op lucht. Ik vindt de besparing van ¤600 nogal tegenvallen.quote:Op woensdag 7 september 2022 21:28 schreef Ivo1985 het volgende:
Wij hadden geluk. Half januari de warmtepomp besteld, eind februari was alles geplaatst.
Klopt. De warmtepomp loopt voor 75% op lucht en 25% op elektriciteit.quote:Op donderdag 8 september 2022 07:13 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Ja echter loopt zo'n apparaat ook niet alleen op lucht. Ik vindt de besparing van ¤600 nogal tegenvallen.
Een zelfstandige betaalt zijn zakelijke kosten toch ook gewoon vanuit zijn bedrijf en niet vanuit zijn privé inkomen? Of ben ik nou gek?quote:Op woensdag 7 september 2022 23:14 schreef investeerdertje het volgende:
[..]
Bedrijfsruimte aan huis. "Zelfstandige"
Op basis van welke gasprijzen en met welk jaarverbruik is de besparing volgens jou maar ¤ 600?quote:Op donderdag 8 september 2022 07:13 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Ja echter loopt zo'n apparaat ook niet alleen op lucht. Ik vindt de besparing van ¤600 nogal tegenvallen.
Modelcontract prijzen?quote:Op donderdag 8 september 2022 07:46 schreef etuiedelapiel het volgende:
Aug. Aug. Sept. Sept
ANWB Energie ¤ 0,600 ¤ 2,857 ¤ 1,136 ¤ 4,902
Budget Energie ¤ 0,828 ¤ 3,472 ¤ 0,811 ¤ 3,699
Clean Energy ¤ 0,686 ¤ 2,662 ¤ 1,098 ¤ 4,142
Coolblue ¤ 0,582 ¤ 2,597 ¤ 0,850 ¤ 3,309
Delta ¤ 0,592 ¤ 2,728 ¤ 1,006 ¤ 4,042
DGB Energie ¤ 0,510 ¤ 2,141 ¤ 0,912 ¤ 4,341
EasyEnergy ¤ 0,423 ¤ 2,184 ¤ 0,423 ¤ 2,184
Eneco ¤ 0,825 ¤ 3,389 ¤ 1,035 ¤ 4,630
EnergieDirect ¤ 0,673 ¤ 3,193 ¤ 0,815 ¤ 3,956
Engie ¤ 0,729 ¤ 3,362 ¤ 0,985 ¤ 4,290
Essent ¤ 0,695 ¤ 3,322 ¤ 0,836 ¤ 3,978
Frank Energie ¤ 0,564 ¤ 2,928 ¤ 0,651 ¤ 3,110
GreenChoice ¤ 0,547 ¤ 2,601 ¤ 0,800 ¤ 4,116
Innova Energie ¤ 0,476 ¤ 1,840 ¤ 0,988 ¤ 3,869
Mega ¤ 0,467 ¤ 1,752 ¤ 0,949 ¤ 3,925
NextEnergy ¤ 0,457 ¤ 2,334 ¤ 0,512 ¤ 2,529
OM nieuwe ener ¤ 0,510 ¤ 2,555 ¤ 0,614 ¤ 3,091
Oxxio ¤ 0,690 ¤ 3,285 ¤ 1,002 ¤ 3,844
Powerpeers ¤ 0,668 ¤ 3,053 ¤ 0,913 ¤ 4,715
Pure energie ¤ 0,743 ¤ 3,414 ¤ 1,035 ¤ 4,394
Shell energy ¤ 0,537 ¤ 2,379 ¤ 0,817 ¤ 3,488
United Consum ¤ 0,677 ¤ 3,096 ¤ 0,855 ¤ 4,011
Vandebron ¤ 0,690 ¤ 3,144 ¤ 0,847 ¤ 3,945
Vattenfall ¤ 0,691 ¤ 3,288 ¤ 0,891 ¤ 4,188
WoonEnergie ¤ 0,825 ¤ 3,389 ¤ 0,958 ¤ 4,630
Gemiddeld ¤ 0,641 ¤ 2,883 ¤ 0,871 ¤ 3,893
dan zit ik net 0.71 (stroom, enkel tarief) bij nle nog redelijkquote:Op donderdag 8 september 2022 07:46 schreef etuiedelapiel het volgende:
Aug. Aug. Sept. Sept
ANWB Energie ¤ 0,600 ¤ 2,857 ¤ 1,136 ¤ 4,902
Budget Energie ¤ 0,828 ¤ 3,472 ¤ 0,811 ¤ 3,699
Clean Energy ¤ 0,686 ¤ 2,662 ¤ 1,098 ¤ 4,142
Coolblue ¤ 0,582 ¤ 2,597 ¤ 0,850 ¤ 3,309
Delta ¤ 0,592 ¤ 2,728 ¤ 1,006 ¤ 4,042
DGB Energie ¤ 0,510 ¤ 2,141 ¤ 0,912 ¤ 4,341
EasyEnergy ¤ 0,423 ¤ 2,184 ¤ 0,423 ¤ 2,184
Eneco ¤ 0,825 ¤ 3,389 ¤ 1,035 ¤ 4,630
EnergieDirect ¤ 0,673 ¤ 3,193 ¤ 0,815 ¤ 3,956
Engie ¤ 0,729 ¤ 3,362 ¤ 0,985 ¤ 4,290
Essent ¤ 0,695 ¤ 3,322 ¤ 0,836 ¤ 3,978
Frank Energie ¤ 0,564 ¤ 2,928 ¤ 0,651 ¤ 3,110
GreenChoice ¤ 0,547 ¤ 2,601 ¤ 0,800 ¤ 4,116
Innova Energie ¤ 0,476 ¤ 1,840 ¤ 0,988 ¤ 3,869
Mega ¤ 0,467 ¤ 1,752 ¤ 0,949 ¤ 3,925
NextEnergy ¤ 0,457 ¤ 2,334 ¤ 0,512 ¤ 2,529
OM nieuwe ener ¤ 0,510 ¤ 2,555 ¤ 0,614 ¤ 3,091
Oxxio ¤ 0,690 ¤ 3,285 ¤ 1,002 ¤ 3,844
Powerpeers ¤ 0,668 ¤ 3,053 ¤ 0,913 ¤ 4,715
Pure energie ¤ 0,743 ¤ 3,414 ¤ 1,035 ¤ 4,394
Shell energy ¤ 0,537 ¤ 2,379 ¤ 0,817 ¤ 3,488
United Consum ¤ 0,677 ¤ 3,096 ¤ 0,855 ¤ 4,011
Vandebron ¤ 0,690 ¤ 3,144 ¤ 0,847 ¤ 3,945
Vattenfall ¤ 0,691 ¤ 3,288 ¤ 0,891 ¤ 4,188
WoonEnergie ¤ 0,825 ¤ 3,389 ¤ 0,958 ¤ 4,630
Gemiddeld ¤ 0,641 ¤ 2,883 ¤ 0,871 ¤ 3,893
Als je een vast contract had/hebt krijg je afaik betere prijzen, en zijn modelprijzen de 'overstap' tarieven?quote:Op donderdag 8 september 2022 07:52 schreef etuiedelapiel het volgende:
[..]
Iets anders bieden ze toch niet meer aan?
[..]
Van wie is ANWB Energie?quote:Op donderdag 8 september 2022 08:02 schreef Fe2O3 het volgende:
[..]
Als je een vast contract had/hebt krijg je afaik betere prijzen, en zijn modelprijzen de 'overstap' tarieven?
Er zitten wel wat interessante dingen in, de lijn van de groten tov wat van de kleintjes is bij een aantal kleintjes zorgwekkend. Die beginnen lager dan de groten, en zijn nu redelijk duurder.
Ook vind ik het gek dat bijv. de AWNB of CoolBlue een energiemaatschappij is. Een enorm teken dat hier veeeeeel te veel fluff en marge op zit. Als een koelkastenboerwebshop en een autoreparatie/reisorganisatie gas en stroom gaat verkopen dan moet die markt wel een goudmijn zijn.
Eens! En niet alleen met de energie, het is een grote puinzooi geworden.quote:Op donderdag 8 september 2022 08:17 schreef Seeburg54 het volgende:
Krankzinnig. Ik heb er geen woorden meer voor zo langzamerhand. Hoe kan een overheid zijn burgers zo laten bungelen? Ik zie ze amper, hoor ze amper.
Ongelooflijk ook dat iedereen het nog zo over zich heen laat komen. Volgens mij is het nog niet tot iedereen doorgedrongen, maar zo is ieder huishouden snel failliet, al ga je nog zo verstandig om met je geld. Dit land met faaloverheid is een schande geworden.
Haha ik had een 200m2 vrijstaande bungalow uit de jaren 60. Nou was ik niet zo vaak thuis en 19 graden vind ik prima dus ik kon het nog binnen de perken houden, maar m'n bejaarde buurvrouw in een vergelijkbare woning was stookte de hele dag. Ik denk serieus dat ze rond de ¤ 500 als maandtermijn had. Dat kan nu zomaar ¤ 1500 wordenquote:Op woensdag 7 september 2022 21:17 schreef Momo het volgende:
[..]
Vraag mij af hoeveel iemand met een groot huis dat vrijstaand of 2 onder 1 kap is (met meer dan 120 m2), energielabel F/G, in de winter altijd thermostaat op 20 graden, met variabel contract, nu gaat betalen.
Ik woonde ooit in een antikraak studentenhuis wat ooit een verpleeghuis was. De thermostaat had twee standen: aan en uit. Aan was dusdanig warm dat ik mijn balkondeuren in de winter open had om een beetje een redelijke temperatuur binnen te krijgenquote:Op donderdag 8 september 2022 01:01 schreef Vallon het volgende:
Wel grappig en ook confronterend is dat ik ooit op een flat woonde waar we de temperatuur regelden door de ramen open te zetten & zonder enige schroom buiten badderde in een kingsize tobbe (300-400liter of zo) verlicht door een 1500W lamp en de boiler letterlijk overuren draaide.
Bij een vof is dat aan elkaar gelijkquote:Op donderdag 8 september 2022 07:42 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Een zelfstandige betaalt zijn zakelijke kosten toch ook gewoon vanuit zijn bedrijf en niet vanuit zijn privé inkomen? Of ben ik nou gek?
Jazeker, want Vandebron biedt momenteel geen vaste contracten.quote:Op donderdag 8 september 2022 09:17 schreef MaJo het volgende:
Ik lees vaak dat er momenteel geen vaste contracten worden afgesloten. Ik heb vrij recent bij Vandebron een vast contract afgesloten. Geluk gehad?
Ja want vaste contracten vormen op dit moment een heel groot risico. Als je bijvoorbeeld nu de tarieven voor 5 jaar laat vastzetten dan koopt de energiemaatschappij het voor dat bedrag in met een langdurige contract. Stel de energieprijzen zijn weer fors lager over twee of drie jaar dan kun jij met een klein boete onder dat contract uit, maar zit de maatschappij nog wel met de dure energie die zij hebben ingekocht.quote:Op donderdag 8 september 2022 09:17 schreef MaJo het volgende:
Ik lees vaak dat er momenteel geen vaste contracten worden afgesloten. Ik heb vrij recent bij Vandebron een vast contract afgesloten. Geluk gehad?
Wat is vrij recent? Je bent nogal cryptisch, is dat bewust?quote:Op donderdag 8 september 2022 09:17 schreef MaJo het volgende:
Ik lees vaak dat er momenteel geen vaste contracten worden afgesloten. Ik heb vrij recent bij Vandebron een vast contract afgesloten. Geluk gehad?
Apart, op een gegeven moment werd het inderdaad omgezet naar variabel maar daarna kreeg ik opeens weer een aanbieding voor een vast jaarcontract. Lijkt erop dat ik dan geluk heb gehad!quote:Op donderdag 8 september 2022 09:23 schreef Wantie het volgende:
[..]
Jazeker, want Vandebron biedt momenteel geen vaste contracten.
Daarom verbaasde het me ook wel dat Vandebron het aanbood. Wel voor 1 jaar in plaats van 3, maar alsnog is dat beter dan variabel momenteelquote:Op donderdag 8 september 2022 09:27 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Ja want vaste contracten vormen op dit moment een heel groot risico. Als je bijvoorbeeld nu de tarieven voor 5 jaar laat vastzetten dan koopt de energiemaatschappij het voor dat bedrag in met een langdurige contract. Stel de energieprijzen zijn weer fors lager over twee of drie jaar dan kun jij met een klein boete onder dat contract uit, maar zit de maatschappij nog wel met de dure energie die zij hebben ingekocht.
Haha zeker niet bewust, komt gewoon omdat ik niet precies wist wanneer het wasquote:Op donderdag 8 september 2022 09:34 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Wat is vrij recent? Je bent nogal cryptisch, is dat bewust?
ze laten ons nog even zweten tot prinsjesdag.quote:Op donderdag 8 september 2022 07:33 schreef etuiedelapiel het volgende:
Wat mij het meeste dwars zit is dat je nagenoeg niets hoort van het kabinet, net ofdat ze totaal niet door hebben wat eraan de hand is.
Bij delta bij een verlenging kreeg ik lagere tarieven dan dit per 1 juli. Maar een verlenging is tegenwoordig veelal goedkoper dan een overstap.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:17 schreef MaJo het volgende:
[..]
Apart, op een gegeven moment werd het inderdaad omgezet naar variabel maar daarna kreeg ik opeens weer een aanbieding voor een vast jaarcontract. Lijkt erop dat ik dan geluk heb gehad!
[..]
Daarom verbaasde het me ook wel dat Vandebron het aanbood. Wel voor 1 jaar in plaats van 3, maar alsnog is dat beter dan variabel momenteel
[..]
Haha zeker niet bewust, komt gewoon omdat ik niet precies wist wanneer het wasVaste contract liep af op 1 april. Toen 3 maanden variabel gehad en op 2 juni het aanbod gekregen voor weer een vast contract per 1 juli:
- De totaalprijs per kWh voor enkeltarief is ¤ 0,38878, voor normaaltarief ¤ 0,43714 en voor daltarief ¤ 0,34425 (incl.
BTW).
- De prijs per m3 is ¤ 1,61896 (incl. BTW).
Als ik zo de tarieven bij anderen lees is dit helemaal geen slechte deal
Dus Delta biedt ook nog vaste contracten aan? Dan is mijn situatie dus helemaal niet zo uniek?quote:Op donderdag 8 september 2022 10:20 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Bij delta bij een verlenging kreeg ik lagere tarieven dan dit per 1 juli. Maar een verlenging is tegenwoordig veelal goedkoper dan een overstap.
Nee ik heb gewoon variabel, ik ben echt niet gek. En mijn tarieven krijgen nieuwe klanten niet. Want ze willen terecht geen nieuwe klanten. Daarom zijn de modelcontracten zo hoog en ze zijn er ook alleen omdat dit verplicht is.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:30 schreef MaJo het volgende:
[..]
Dus Delta biedt ook nog vaste contracten aan? Dan is mijn situatie dus helemaal niet zo uniek?
Variabel is op dit moment toch helemaal niet zo handig? Ik leg het nu liever vast voor een jaar voor als de prijzen nog verder de pan uit rijzen. Ik heb het nergens over nieuwe klanten, ik zit zelf ook al jaren bij Vandebron.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:33 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Nee ik heb gewoon variabel, ik ben echt niet gek. En mijn tarieven krijgen nieuwe klanten niet. Want ze willen terecht geen nieuwe klanten. Daarom zijn de modelcontracten zo hoog en ze zijn er ook alleen omdat dit verplicht is.
Toch wordt dit al een jaar geadviseerd door iedere expert die er is.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:40 schreef MaJo het volgende:
[..]
Variabel is op dit moment toch helemaal niet zo handig? Ik leg het nu liever vast voor een jaar voor als de prijzen nog verder de pan uit rijzen. Ik heb het nergens over nieuwe klanten, ik zit zelf ook al jaren bij Vandebron.
Long time customer hier nuon/vattenfall, met maximale blijven loont kortingquote:Op donderdag 8 september 2022 10:42 schreef sjorsie1982 het volgende:
Ter info: vattenfal rekent vanaf 1 okt variabel gas ca 1,53 eur per m3 dacht ik, alleen bij bestaande klanten.
Zeker geen slechte deal nee, vooral omdat het een jaar vast staat. Denk dat sommige variabele klanten nu misschien nog wel iets lager zitten, maar alles wijst er tot nu toe op dat die tarieven nog wel gaan stijgen in 2023.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:17 schreef MaJo het volgende:
Haha zeker niet bewust, komt gewoon omdat ik niet precies wist wanneer het wasVaste contract liep af op 1 april. Toen 3 maanden variabel gehad en op 2 juni het aanbod gekregen voor weer een vast contract per 1 juli:
- De totaalprijs per kWh voor enkeltarief is ¤ 0,38878, voor normaaltarief ¤ 0,43714 en voor daltarief ¤ 0,34425 (incl.
BTW).
- De prijs per m3 is ¤ 1,61896 (incl. BTW).
Als ik zo de tarieven bij anderen lees is dit helemaal geen slechte deal
Mijn buurman was aan het vloeken en tieren dat zijn tarief werd verhoogd naar 1,53 eur per m3 bij vattenfal per 1 okt. Dit komt ook overeen met wat ik in de media laatst hoorde.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:47 schreef Gunner het volgende:
[..]
Long time customer hier nuon/vattenfall, met maximale blijven loont korting
Gas gaat van 1,47 naar 2,02. Dat is conform wat ik ook op andere plekken zie.
stroom 0,24 --> 0,35
Ik volg het even niet. Waarom zou variabel handiger zijn met stijgende prijzen? En als dat zo zou zijn, waarom willen ze dan geen vaste contracten afsluiten? Dat lijkt me een vreemde tegenstelling. De mensen die nu die aanbiedingen krijgen van vele honderden euro's per maand is toch juist variabelquote:Op donderdag 8 september 2022 10:42 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Toch wordt dit al een jaar geadviseerd door iedere expert die er is.
Ter info: vattenfal rekent vanaf 1 okt variabel gas ca 1,53 eur per m3 dacht ik, alleen bij bestaande klanten. Het modelcontract is toch wel eventjes hoger bij vattenfal.
Ik betaal ca 35 en 31 ct/kwh vanaf 1 juli en het modelcontract ligt wel eventjes hoger.
Ik vermoed dat leveranciers hun bestaande contracten alleen nog willen gebruiken voor bestaande klanten. Modelcontracten en acceptatie van nieuwe is verplicht maar dat willen ze terecht niet. De tarieven mogen ze zelf bepalen en dan zetten ze die op een hoogte dat niemand overstapt.
Dat is inderdaad voor mij de reden om het vast te zetten, ik zie het zeker niet dalen in de nabije toekomst.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:48 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Zeker geen slechte deal nee, vooral omdat het een jaar vast staat. Denk dat sommige variabele klanten nu misschien nog wel iets lager zitten, maar alles wijst er tot nu toe op dat die tarieven nog wel gaan stijgen in 2023.
Er is geen logica meer in de markt hoor. Het is ook per situatie verschillend.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:51 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ik volg het even niet. Waarom zou variabel handiger zijn met stijgende prijzen? En als dat zo zou zijn, waarom willen ze dan geen vaste contracten afsluiten? Dat lijkt me een vreemde tegenstelling. De mensen die nu die aanbiedingen krijgen van vele honderden euro's per maand is toch juist variabel
[..]
Dat is inderdaad voor mij de reden om het vast te zetten, ik zie het zeker niet dalen in de nabije toekomst.
1,53 is het bedrag zonder overheidsheffingenquote:Op donderdag 8 september 2022 10:51 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Mijn buurman was aan het vloeken en tieren dat zijn tarief werd verhoogd naar 1,53 eur per m3 bij vattenfal per 1 okt. Dit komt ook overeen met wat ik in de media laatst hoorde.
Dit voedt alleen maar mijn gedachte dat er ook persoonlijke tarieven zijn.
Nee totaal tariefquote:Op donderdag 8 september 2022 10:55 schreef Gunner het volgende:
[..]
1,53 is het bedrag zonder overheidsheffingen
Heb je dat zelf gezien? het is wel erg toevallig dat dat bij mij exact het bedrag is zonder overheidsheffingen.quote:
Wacht wat, je stroom gaat van 24 cent naar 35 cent? Dat vind ik echt ont-zet-tend meevallen. Of nou ja, het is natuurlijk een fikse verhoging, maar....qua wat je allemaal hoort vind ik het erg meevallen.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:47 schreef Gunner het volgende:
[..]
Long time customer hier nuon/vattenfall, met maximale blijven loont korting
Gas gaat van 1,47 naar 2,02. Dat is conform wat ik ook op andere plekken zie.
stroom 0,24 --> 0,35
Ik vond het juist overeenkomen met wat ik op tv hoorde. En nee ik ga niet om bronnen vragen in een gesprek met iemand. Het is geen fok in het echte leven.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:57 schreef Gunner het volgende:
[..]
Heb je dat zelf gezien? het is wel erg toevallig dat dat bij mij exact het bedrag is zonder overheidsheffingen.
Ja, maar dat is wel incl maximale blijven loont korting.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Wacht wat, je stroom gaat van 24 cent naar 35 cent? Dat vind ik echt ont-zet-tend meevallen. Of nou ja, het is natuurlijk een fikse verhoging, maar....qua wat je allemaal hoort vind ik het erg meevallen.
De uitdaging zit erin wanneer je verwacht dat we op de piek zitten. Met de huidige prijzen gaat de wal het schip keren, ze zijn niet vol te houden op de lange termijn.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:51 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ik volg het even niet. Waarom zou variabel handiger zijn met stijgende prijzen? En als dat zo zou zijn, waarom willen ze dan geen vaste contracten afsluiten? Dat lijkt me een vreemde tegenstelling. De mensen die nu die aanbiedingen krijgen van vele honderden euro's per maand is toch juist variabel
[..]
Dat is inderdaad voor mij de reden om het vast te zetten, ik zie het zeker niet dalen in de nabije toekomst.
Dat heb ik helaas niet.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:58 schreef Gunner het volgende:
[..]
Ja, maar dat is wel incl maximale blijven loont korting
Ik ging van ca 21 ct naar ca 26 in jan en nu naar 35ct.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:58 schreef CoolGuy het volgende:
[..]
Wacht wat, je stroom gaat van 24 cent naar 35 cent? Dat vind ik echt ont-zet-tend meevallen. Of nou ja, het is natuurlijk een fikse verhoging, maar....qua wat je allemaal hoort vind ik het erg meevallen.
Dat is je goed recht, maar ik vind het toevallig en heb toch zo'n idee dat je buurman niet goed kijkt.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:58 schreef sjorsie1982 het volgende:
En nee ik ga niet om bronnen vragen in een gesprek met iemand. Het is geen fok in het echte leven.
Ik verwacht juist een in 1 storting van de gasprijsquote:Op donderdag 8 september 2022 10:59 schreef zalkc het volgende:
[..]
De uitdaging zit erin wanneer je verwacht dat we op de piek zitten. Met de huidige prijzen gaat de wal het schip keren, ze zijn niet vol te houden op de lange termijn.
Vergelijk het met de hypotheekrente, ga je die nu voor 30 jaar vast zetten of niet?
Als je het nu doet is de rente 4% , maar een jaar geleden was het nog 1.5% dus ben je op het eerste oog slechter af, als je er echte vanuit gaat dat deze inflatie nog wel even doorzet dan is het misschien nog wel een zeer goed idee zelfs. Ik weet ook nog wel dat een paar jaar terug 6% voor 30 jaar vast een zeer goede deal was.
Ik verwacht dat de energiemarkt op de korte termijn stabiliseert en op lange termijn gaat dalen. ik zou dus nu niet mijn contract voor 3 jaar vast gaan zetten.
Dat kan, dan hebben ze het op tv ook niet goed en dat kan ook heel goed.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:01 schreef Gunner het volgende:
[..]
Dat is je goed recht, maar ik vind het toevallig en heb toch zo'n idee dat je buurman niet goed kijkt.
Ik ben wel van het vastzetten ja, zeker als het op dat moment een goede deal is. Vorig jaar inderdaad de hypotheekrente vastgezet voor 30 jaar, ik geloof op 1,2%. Het zag er totaal niet naar uit dat het daarna zou gaan stijgen maar zo zie je maar, dat is toch gebeurt.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:59 schreef zalkc het volgende:
[..]
De uitdaging zit erin wanneer je verwacht dat we op de piek zitten. Met de huidige prijzen gaat de wal het schip keren, ze zijn niet vol te houden op de lange termijn.
Vergelijk het met de hypotheekrente, ga je die nu voor 30 jaar vast zetten of niet?
Als je het nu doet is de rente 4% , maar een jaar geleden was het nog 1.5% dus ben je op het eerste oog slechter af, als je er echte vanuit gaat dat deze inflatie nog wel even doorzet dan is het misschien nog wel een zeer goed idee zelfs. Ik weet ook nog wel dat een paar jaar terug 6% voor 30 jaar vast een zeer goede deal was.
Ik verwacht dat de energiemarkt op de korte termijn stabiliseert en op lange termijn gaat dalen. ik zou dus nu niet mijn contract voor 3 jaar vast gaan zetten.
En toch krijgen anderen gigantische stijgingen voor hun kiezen, dat zit hem met name in de gasprijs. Je mag jezelf dus gelukkig prijzen, dat doe ik ookquote:Op donderdag 8 september 2022 11:01 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ik ging van ca 21 ct naar ca 26 in jan en nu naar 35ct.
Dat is ook wat ik zo af en toe hoor IRL zonder bron uiteraard.
Het is in ieder geval niet de apocalypse wat men hier op fok proclameert door velen
Op donderdag 8 september 2022 10:59 schreef zalkc het volgende:quote:Op donderdag 8 september 2022 11:02 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ik verwacht juist een in 1 storting van de gasprijs
De futures voor de gasprijzen over 1 jaar staan nu op 192. Dat vertaalt zich naar een consumentenprijs van 3,12 euro per kuub.quote:Ik verwacht dat de energiemarkt op de korte termijn stabiliseert en op lange termijn gaat dalen. ik zou dus nu niet mijn contract voor 3 jaar vast gaan zetten.
wtfquote:Op donderdag 8 september 2022 10:24 schreef paulowna het volgende:
Het stookgedrag van sommigen werkt ook niet mee,
ik vierde oud-en nieuwjaar bij familie, na een tijdje stijf beroerd van de hitte,
blijkt het binnen 22 graden, hun trui-loze outfit viel me al op,
Maar 's nachts gaat ie op 19 hoor, vertelden ze.
Voor mij is 18 wel genoeg, wel genant,
soms vragen mensen of de verwarming aan kan,
als jezelf altijd rond de 18 stookt, went dat,
Er zijn enkelen die gigantische stijgingen krijgen wat ik op tv zie (maar klopt dat wel?).quote:Op donderdag 8 september 2022 11:07 schreef MaJo het volgende:
[..]
Ik ben wel van het vastzetten ja, zeker als het op dat moment een goede deal is. Vorig jaar inderdaad de hypotheekrente vastgezet voor 30 jaar, ik geloof op 1,2%. Het zag er totaal niet naar uit dat het daarna zou gaan stijgen maar zo zie je maar, dat is toch gebeurt.
Zelfde met energie, de prijzen die nu geboden worden vind ik betaalbaar. Dat zet ik liever vast dan de kans dat het nog verder stijgt. Als het daalt dan heb ik pech gehad, risico van het vak
[..]
En toch krijgen anderen gigantische stijgingen voor hun kiezen, dat zit hem met name in de gasprijs. Je mag jezelf dus gelukkig prijzen, dat doe ik ook
Vuistregel is dat je 6 tot 7 procent bespaart met een graadje lager. Dus als je 300 kuub bespaart had je echt een bizar gasverbruikquote:Op donderdag 8 september 2022 11:09 schreef Fe2O3 het volgende:
Het is denk ik een beetje waarmee je bent groot gebracht en wat je gewend bent. Maar een graadje minder stoken kan wel tot 300m3 schelen op jaarbasisDat gaat hard als een m3 tegen de 4 a 5e kost.
Ik kijk meer naar historische gevallen en dan zie je bij dergelijke stijgingen nagenoeg altijd een implosie van de prijs.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:08 schreef Heph844 het volgende:
[..]
[..]
De futures voor de gasprijzen over 1 jaar staan nu op 192. Dat vertaalt zich naar een consumentenprijs van 3,12 euro per kuub.
Moet echt nog fors gaan dalen wil je onder de 1,50 euro komen.
Met dat soort dingen maakt het ook wel uit of je enkel de huiskamer en misschien een werkkamer op 20 graden wil houden of meteen het hele huis. Voor de slaapkamer hoeft het echt niet heel warm te zijn, 15 graden is juist ideaal daar.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:10 schreef Heph844 het volgende:
[..]
Vuistregel is dat je 6 tot 7 procent bespaart met een graadje lager. Dus als je 300 kuub bespaart had je echt een bizar gasverbruik
Ja sommige mensen stoken bizar warm... maar zijn ook vaak de types die alleen op de bank hangen tv te kijken. Daar krijg je het inderdaad koud van.quote:Op donderdag 8 september 2022 10:24 schreef paulowna het volgende:
Het stookgedrag van sommigen werkt ook niet mee,
ik vierde oud-en nieuwjaar bij familie, na een tijdje stijf beroerd van de hitte,
blijkt het binnen 22 graden, hun trui-loze outfit viel me al op,
Maar 's nachts gaat ie op 19 hoor, vertelden ze.
Voor mij is 18 wel genoeg, wel genant,
soms vragen mensen of de verwarming aan kan,
als jezelf altijd rond de 18 stookt, went dat,
Bij mij varieert het. Ik kan het heel koud hebben bij 19 en op andere momenten rood worden van de warmte bij 17 graden. Dat heeft niks te maken met inspanning heb ik gemerkt.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:14 schreef YoshiBignose het volgende:
[..]
Ja sommige mensen stoken bizar warm... maar zijn ook vaak de types die alleen op de bank hangen tv te kijken. Daar krijg je het inderdaad koud van.
Ik stook normaal naar 19, maar als er mensen langskomen zet ik het wel op 20 omdat ze het anders koud hebben. Mietjes
TTF staat momenteel op 196quote:Op donderdag 8 september 2022 11:11 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ik kijk meer naar historische gevallen en dan zie je bij dergelijke stijgingen nagenoeg altijd een implosie van de prijs.
Historisch zijn de implosies niet te voorspellen dus dit zegt me niksquote:
Hmm nee het heeft in principe ook niets met jouw post te makenquote:Op donderdag 8 september 2022 11:21 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Historisch zijn de implosies niet te voorspellen dus dit zegt me niks
Geen idee, heb je hun en jouw gedrag goed vergeleken met elkaar?quote:Op donderdag 8 september 2022 11:17 schreef Zwolsboy het volgende:
Verbaas me wel, mn buren trekken 1275 m3 gas per jaar (huis ong 100m2) zijn met 2tjes
En wij nog geen 500 m3 en wij zijn met 3?
We douchen elke dag paar min, hun ook alleen geen idee hoelang
Bouwjaar woning 2014 rijtjeshuis 2 slaapkamers en zolder.
Verschil is wel wij stoken tot hooguit 18 - 19 c als we thuis zijn snachts op 15
, hun 20 - 21 c snachts 18c
Zit er werkelijk zo veel verschil gas in die paar graden?
Ik ook. Het is en blijft een gok. Soms win je, soms verlies jequote:Op donderdag 8 september 2022 11:22 schreef Gunner het volgende:
[..]
Hmm nee het heeft in principe ook niets met jouw post te maken
Vond het wel interessant om de actuele prijs te melden.
Maar ik ben wel benieuwd of je theorie uitkomt.
Tsjah de energiemarkt lijkt in dat opzicht soms wel een casino ja.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:23 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Ik ook. Het is en blijft een gok. Soms win je, soms verlies je
Maar variabel is toch sowieso handiger als de prijzen (over een langere periode) dalen?quote:Op donderdag 8 september 2022 10:54 schreef sjorsie1982 het volgende:
[..]
Er is geen logica meer in de markt hoor. Het is ook per situatie verschillend.
Ja, alleen dan wel vol met fake news, onderbuikgevoelens die worden uitgepoept en apocalypse verhalen.quote:Op donderdag 8 september 2022 11:23 schreef Gunner het volgende:
[..]
Tsjah de energiemarkt lijkt in dat opzicht soms wel een casino ja.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |