Ik zou de kosten van het heropenen van een kerncentrale niet onderschatten, als ik jou was. Dat kan wel eens duurder zijn dan nieuwbouw.quote:Op donderdag 16 november 2023 10:55 schreef J.B. het volgende:
[..]
Kortom, het geld zou bijvoorbeeld veel beter aangewend kunnen worden voor het heropenen van kerncentrales. Een aanzienlijk betere besteding van belastinggeld dan een verkwistende subsidie. Dergelijke subsidies zijn symptoombestrijding en daarom totale geldverspilling, zeker bij een dergelijke krappe staatsbegroting.
Heropenen van de kerncentrales in D is een gepasseerd station.quote:Op donderdag 16 november 2023 11:09 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik zou de kosten van het heropenen van een kerncentrale niet onderschatten, als ik jou was. Dat kan wel eens duurder zijn dan nieuwbouw.
Het kost sowieso geld, ook het slopen. Dan kun je dat geld beter investeren in door gaan, dan heb je tenminste nog iets.quote:Op donderdag 16 november 2023 11:09 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik zou de kosten van het heropenen van een kerncentrale niet onderschatten, als ik jou was. Dat kan wel eens duurder zijn dan nieuwbouw.
Bruinkool genoegquote:Op donderdag 16 november 2023 11:10 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Heropenen van de kerncentrales in D is een gepasseerd station.
Eens, er blijft altijd wel vraag naar bijvoorbeeld staal. In West Europa wordt het waarschijnlijk schoner geproduceerd dan in India. Bovendien heb je dan controle over de kwaliteit.quote:Op donderdag 16 november 2023 11:08 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Het is geen kwestie van structureel niet-competitief zijn, maar van kunstmatig uit de markt gedrukt worden door overheidsmaatregelen.
China lacht zich een kriekquote:Op donderdag 16 november 2023 13:50 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Eens, er blijft altijd wel vraag naar bijvoorbeeld staal. In West Europa wordt het waarschijnlijk schoner geproduceerd dan in India. Bovendien heb je dan controle over de kwaliteit.
Je kunt AccelorMittal, ThyssenKrupp en Tata hier wel weg procederen en pesten, maar dan wordt er ook niets verdient om wel te investeren in schoner staal. Tot die tijd blijven kooks nodig.
Het afschaffen is het probleem niet, dat oude technologieën nieuwe vervangen is volstrekt logisch in het kapitalistische systeem. Problematischer is dat in Duitsland het ondernemen zo moeilijk wordt gemaakt dat nieuwe technologieën gewoonweg geen kans krijgen. De kans dat een nieuwe Werner von Siemens, Carl Benz, Robert Bosch enzovoorts in het huidige Duitsland ten tonele verdwijnt is vrijwel onbestaande. De meest recente is eigenlijk het 50 jaar oude SAP van Dietmar Hopp, vergelijk dat eens met de bedrijven die de afgelopen decennia in de VS als paddestoelen uit de grond zijn geschoten.quote:Op donderdag 16 november 2023 13:59 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
China lacht zich een kriek
D schaft Technologien af waar ze wereldmarktleider zijn, en gaat naar zaken waarin China dat allang heeft uitgevonden en verbeterd.
We hebben het hier niet over marktwerking, maar juist over het verstoren ervan door overheden. Heel leuk dat je goodie 2 shoes bent, maar China doet daar niet aan mee.quote:Op donderdag 16 november 2023 14:16 schreef J.B. het volgende:
[..]
Het afschaffen is het probleem niet, dat oude technologieën nieuwe vervangen is volstrekt logisch in het kapitalistische systeem. Problematischer is dat in Duitsland het ondernemen zo moeilijk wordt gemaakt dat nieuwe technologieën gewoonweg geen kans krijgen. De kans dat een nieuwe Werner von Siemens, Carl Benz, Robert Bosch enzovoorts in het huidige Duitsland ten tonele verdwijnt is vrijwel onbestaande.
Het is makkelijk de schuld af te wentelen op China, maar in de VS ontstaan dergelijke bedrijven wel en worden ze ook enorm succesvol. Ook in Nederland heb je nieuwere grote bedrijven, denk maar aan ASML, ASMI en Adyen, maar Duitsland is wat succesvolle nieuwe ondernemingen betreft een kale woestijn.quote:Op donderdag 16 november 2023 14:19 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
We hebben het hier niet over marktwerking, maar juist over het verstoren ervan door overheden. Heel leuk dat je goodie 2 shoes bent, maar China doet daar niet aan mee.
Ik wentel geen schuld af op China, ik beschrijf slechts er gebeurd door het overheidsingrijpen.quote:Op donderdag 16 november 2023 14:24 schreef J.B. het volgende:
[..]
Het is makkelijk de schuld af te wentelen op China, maar in de VS ontstaan dergelijke bedrijven wel en worden ze ook enorm succesvol. Ook in Nederland heb je nieuwere grote bedrijven, denk maar aan ASML, ASMI en Adyen, maar Duitsland is wat succesvolle nieuwe ondernemingen betreft een kale woestijn.
De Roer (Rur) is een vrij nietszeggend riviertje dat hij Roermond in de Maas stroomt.quote:
https://nos.nl/artikel/24(...)en-kritiek-op-israelquote:NOS Nieuws
•
Gisteren, 22:34
Duitsland worstelt met antisemitisme en kritiek op Israël
Charlotte Waaijers
correspondent Duitsland
Duitsland worstelt met de aanpak van antisemitisme en kritiek op Israël, en met de eigen geschiedenis. De dreiging tegenover Joden neemt sinds de aanslagen van Hamas op Israël toe, tegelijk wijzen critici op afnemende vrijheid van meningsuiting.
Er zijn scheuren ontstaan in de Duitse herinneringscultuur, zegt Nikolas Lelle, bij het Holocaustmonument in Berlijn. Hij zet zich namens de Amadeu Antonio Stichting in tegen antisemitisme. Dat neemt toe, vertelt hij: huizen van Joden werden met davidsterren beschilderd, er was een poging tot brandstichting op een synagoge en op demonstraties klinken er antisemitische en anti-Israëlische leuzen.
Extra pijnlijk in Duitsland. "We hebben in Duitsland een bijzondere verantwoordelijkheid, met de herinnering aan wat hier gebeurd is, ervoor te zorgen dat zoiets niet weer gebeurt."
Steun voor Israël
Sinds 7 oktober klinkt er in het Duits parlement dan ook van links tot rechts steun voor Israël. De Duitse vicekanselier Robert Habeck zei in een veelgeprezen toespraak op sociale media dat dit niet het moment is voor 'ja maar- discussies'.
Daar sluit Lelle zich bij aan. "Als mensen zeggen: 'Wat Hamas gedaan heeft is erg, maar hoe Israël reageert is ook niet goed'. Of: 'We willen dat iedereen de wapens neerlegt'. Dan zwak je eigenlijk wat je daarvoor zei af." Ook daarvoor zou nu geen ruimte moeten zijn.
Maar er klinken ook andere geluiden. Eliana Pliskin Jacobs is een van de ruim honderd Joodse kunstenaars, schrijvers en academici die in Duitsland leven en afgelopen maand een open brief ondertekenden. Ze roepen op tot meer vrijheid van meningsuiting.
"Iedereen smijt nu met het begrip 'antisemitisch'", zegt Jacobs. "Daardoor heeft het helemaal geen betekenis meer."
Ze heeft zelf familie aan zowel haar vaders als moeders zijde die vermoord is in de Holocaust of moest vluchten. "Vluchten voor antisemitisme is het verhaal van mijn familie."
Daardoor groeide ze op buiten Duitsland. In 2018 besloot ze ook het Duitse staatsburgerschap aan te vragen, dat ze ook kreeg als onderdeel van een speciaal programma van de Duitse overheid voor nabestaanden van de Holocaust.
Nu kijkt ze kritisch naar hoe de Duitse regering omgaat met het verleden, en het schrappen van protesten en bijeenkomsten. Dat doet geen recht aan de Joodse cultuur, vindt ze, waar meningsverschillen juist worden gewaardeerd. "Er is een Joods gezegde", zegt ze met zelfspot. "Twee Joden, drie meningen."
'Je moet het kunnen zeggen'
En er zijn zeker ook Joden die nu niet achter de regering in Israël staan. Cultureel centrum Oyoun in Berlijn nodigde onlangs een Joodse organisatie uit die kritisch is op hoe de Israëlische regering met Palestijnen omgaat. De organisatie is omstreden vanwege links met een beweging die al langer oproept tot het boycotten van Israël. Bovendien vergeleek ze onlangs de aanval van Hamas op Israël met een 'gevangenenuitbraak'.
"Je hoeft het daar niet mee eens te zijn", aldus Louna Sbou, medeoprichter van Oyoun. "Maar in een vrije democratie, dat Duitsland beweert te zijn, moet je het wel kunnen zeggen."
De Berlijnse senaat dreigt nu de subsidie voor het gehele centrum stop te zetten. De 30.000 euro die voor komende maand was toegezegd, is al geschrapt zegt Sbou.
Omstreden voorstel in senaat
Ook de landelijke politiek zit niet stil. De grootste oppositiepartij CDU/CSU kwam onlangs met een voorstel om het alleen voor mensen die het bestaansrecht van Israël erkennen mogelijk te maken Duits staatsburger te worden.
Dat komt op een moment dat er in Duitsland steeds meer naar migranten wordt gekeken, als verklaring voor het toenemende antisemitisme. Dat zou het gevolg zijn van mislukte integratie van Arabische families.
Voor Eliana Pliskin Jacobs is het voorstel onbegrijpelijk. "Als ik Israël dan bekritiseer, kan ik dan mijn Holocaust-staatsburgerschap verliezen omdat ik antisemitisch zou zijn?"
Krankzinnig, een dergelijke reactie heeft niks te zoeken in een democratie:quote:Op dinsdag 21 november 2023 07:17 schreef zakjapannertje het volgende:
[..]
https://nos.nl/artikel/24(...)en-kritiek-op-israel
quote:Cultureel centrum Oyoun in Berlijn nodigde onlangs een Joodse organisatie uit die kritisch is op hoe de Israëlische regering met Palestijnen omgaat. De organisatie is omstreden vanwege links met een beweging die al langer oproept tot het boycotten van Israël. Bovendien vergeleek ze onlangs de aanval van Hamas op Israël met een 'gevangenenuitbraak'.
"Je hoeft het daar niet mee eens te zijn", aldus Louna Sbou, medeoprichter van Oyoun. "Maar in een vrije democratie, dat Duitsland beweert te zijn, moet je het wel kunnen zeggen."
De Berlijnse senaat dreigt nu de subsidie voor het gehele centrum stop te zetten. De 30.000 euro die voor komende maand was toegezegd, is al geschrapt zegt Sbou.
Hoe werkt dat in Duitsland als dat gebeurt? Opnieuw formeren of nieuwe verkiezingen?quote:Op dinsdag 21 november 2023 11:25 schreef Hanca het volgende:
Hier wordt zelfs een kabinetsval voorspeld: https://www.bnr.nl/nieuws(...)-kabinet-gaat-vallen
Kan beide, maar denk niet dat ze gaan vallen want dan worden ze weggevaagdquote:Op dinsdag 21 november 2023 11:47 schreef GlennQuagmire het volgende:
[..]
Hoe werkt dat in Duitsland als dat gebeurt? Opnieuw formeren of nieuwe verkiezingen?
toen men aantrad werd het geld al het raam uitgekieperd met bv het Burgergeld (bijstand) die kosten zijnquote:Op dinsdag 21 november 2023 10:09 schreef J.B. het volgende:
De Schuldbremse zoals die in de Duitse grondwet is geïmplementeerd is een pro-cyclische doomsday machine. De Duitse economie is al praktisch in recessie, en dan moet er op korte termijn ook nog eens ¤187 miljard bezuinigd worden. Waanzin ten top.
Habeck is een parodie op een Wirftschaftsminister.quote:Op dinsdag 21 november 2023 13:25 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[ afbeelding ]
Er zijn geen economische problemen in Duitsland
[ afbeelding ]
Wir schaffen das.quote:Op dinsdag 21 november 2023 10:09 schreef J.B. het volgende:
De Schuldbremse zoals die in de Duitse grondwet is geïmplementeerd is een pro-cyclische doomsday machine. De Duitse economie is al praktisch in recessie, en dan moet er op korte termijn ook nog eens ¤187 miljard bezuinigd worden. Waanzin ten top.
https://www.bild.de/polit(...)t-86172300.bild.htmlquote:Na de uitspraak van het Verfassungsgericht over de begroting heeft het federale ministerie van Financiën ook het Economisch Stabilisatiefonds (WSF) van 200 miljard euro geblokkeerd.
Door de uitspraak in Karlsruhe kunnen de WSF-kredietautorisaties "volgens de huidige juridische situatie niet meer worden gebruikt in 2023", aldus een brief van staatssecretaris van Begroting Werner Gatzer aan de andere ministeries.
Het document (beschikbaar voor BILD) vervolgt: "Om verdere lasten voor de begroting en vervroegde lasten voor toekomstige begrotingsjaren te voorkomen, worden alle uitgaven die nog niet zijn gebruikt in het economisch plan voor 2023 en alle uitgegeven en nog niet gedocumenteerde vastleggingskredieten met onmiddellijke ingang geblokkeerd in overeenstemming met artikel 41 BHO en vereisen ze de goedkeuring van het federale ministerie van Financiën."
De Duitse regering heeft het fonds in 2022 opgericht om de energiecrisis als gevolg van de oorlog in Oekraïne op te vangen. Het fonds werd ook gebruikt om de prijsschokken voor elektriciteit en gas te betalen. Bondskanselier Olaf Scholz (SPD) omschreef het crisisfonds destijds als een "double whammy".
Of gewoon om de broodnodige investeringen te betalen die het afgeleefde en volkomen verouderde Duitsland hard nodig heeft.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:05 schreef Jan_Onderwater het volgende:
De staatsschuld oppompen om de economie te stimuleren.
Reaganomics.
Dat is uiteindelijk hetzelfde resultaat.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:09 schreef J.B. het volgende:
[..]
Of gewoon om de broodnodige investeringen te betalen die het afgeleefde en volkomen verouderde Duitsland hard nodig heeft.
Inderdaad, de investeringen nu stoppen lijkt me zeer onverstandig. Eigenlijk moet die hele rem worden aangepast (naar 3% oid), maar hem nu tijdelijk buiten werking stellen lijkt me zeer verstandig beleid.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:09 schreef J.B. het volgende:
[..]
Of gewoon om de broodnodige investeringen te betalen die het afgeleefde en volkomen verouderde Duitsland hard nodig heeft.
Nee hoor, want de ¤67 miljard aan grotendeels industriële subsidies die momenteel uit de staatskas worden betaald dragen daar niet of nauwelijks aan bij:quote:Op woensdag 22 november 2023 09:15 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Dat is uiteindelijk hetzelfde resultaat.
Maar gaat tegen de hele ideologische manier van denken en het moralisme wat D tegen de knoflookstaten had in.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Inderdaad, de investeringen nu stoppen lijkt me zeer onverstandig. Eigenlijk moet die hele rem worden aangepast (naar 3% oid), maar hem nu tijdelijk buiten werking stellen lijkt me zeer verstandig beleid.
Onzin, zolang je onder de 3% blijft en niet langdurig boven de 60% staatsschuld zit valt dat allemaal wel mee. Italië heeft een staatsschuld van 140%, dat is een heel ander verhaal. Duitsland komt daar nooit in de buurt.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:22 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Maar gaat tegen de hele ideologische manier van denken en het moralisme wat D tegen de knoflookstaten had in.
ALs die hetzelfde gaan doen, zet dat de Euro onder druk, en gaat de inflatie weer omhoog. Komt er druk van alle kanten op ruggengraatloze Lagarde die veel te slap ingrijpt
Ja, er wordt veel geld aan bedrijven gegeven om fabrieken te bouwen, Intel, TSMC, Tesla. Veel beter was het om het algemene ondernemersklimaat sterk te verbeteren.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:19 schreef J.B. het volgende:
[..]
Nee hoor, want de ¤67 miljard aan grotendeels industriële subsidies die momenteel uit de staatskas worden betaald dragen daar niet of nauwelijks aan bij:
[ afbeelding ]
Tagesschau heeft een lijst gemaakt van de projecten die nu op losse schroeven staan:quote:Op woensdag 22 november 2023 09:16 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Talrijke ecologische en sociale projecten staan op het spel:
- Habecks plannen voor 50 nieuwe gasgestookte energiecentrales - niet langer betaalbaar voor de FDP zonder het geld van het klimaatfonds.
- Het koolstofvrij maken van de staalindustrie - niet langer betaalbaar
- Uitbreiding van windenergie - geen financiering meer nodig, waar het nog steeds gepland is: kan gaan!
- Energieopslag, back-up energiecentrales - geen kans!
Eerste besparingsrichtingen
- Verhoog de druk op uitkeringstrekkers om te gaan werken. (Burgergeld doet het tegenovergestelde)
- Vluchtelingen uit Oekraïne moeten weer van de burgeruitkering worden uitgesloten en de druk om regelmatig te gaan werken moet aanzienlijk worden verhoogd.
- Ook de basiskinderbijslag en de ouderschapsuitkering moeten worden herzien.
Als D nu zijn beleid laat gaan zullen de populisten die Italie nu regeren het als excuus gebruiken om hun min of meer opglegde beleid ook te laten gaan.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:25 schreef Hanca het volgende:
[..]
Onzin, zolang je onder de 3% blijft en niet langdurig boven de 60% staatsschuld zit valt dat allemaal wel mee. Italië heeft een staatsschuld van 140%, dat is een heel ander verhaal. Duitsland komt daar nooit in de buurt.
Als Duitsland gewoon onder de 3% blijft voldoen ze aan de Europese regels en zal Italië dat ook moeten doen.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:27 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Als D nu zijn beleid laat gaan zullen de populisten die Italie nu regeren het als excuus gebruiken om hun min of meer opglegde beleid ook te laten gaan.
dank voor die link.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:26 schreef J.B. het volgende:
[..]
Tagesschau heeft een lijst gemaakt van de projecten die nu op losse schroeven staan:
Diese Projekte wackeln
https://www.tagesschau.de/inland/ktf-projekte-haushalt-100.html
Omdat die rem er pas is gekomen toen de staatsschuld uit de klauwen liep in 2009 (2 biljoen+, 74% BNP).quote:Op woensdag 22 november 2023 09:00 schreef Hanca het volgende:
0,35% van het BNP is ook wel erg weinig, maar het doet me wel afvragen hoe je met zo'n rem toch op een staatsschuld van 60% van het BNP komt, waar die van Nederland 48% is.
Ah, dank je. Dat verklaart dat inderdaad.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:35 schreef nostra het volgende:
[..]
Omdat die rem er pas is gekomen toen de staatsschuld uit de klauwen liep in 2009 (2 biljoen+, 74% BNP).
0,35% is sowieso krankzinnig, het vergroot onvermijdelijk de divergentie tussen de eurolanden omdat de Duitse regels veel strenger zijn dan die in het Groei- en Stabiliteitspact. Daarmee vormt het op termijn ook een grote bedreiging voor de eurozone als geheel.quote:Op woensdag 22 november 2023 09:16 schreef Hanca het volgende:
[..]
Inderdaad, de investeringen nu stoppen lijkt me zeer onverstandig. Eigenlijk moet die hele rem worden aangepast (naar 3% oid), maar hem nu tijdelijk buiten werking stellen lijkt me zeer verstandig beleid.
Als je verder je economie op orde hebt niet, maar dat heeft D niet. D lijdt al decennia aan een belabberd klimaat voor ondernemersquote:Op woensdag 22 november 2023 09:36 schreef J.B. het volgende:
[..]
0,35% is sowieso krankzinnig, het vergroot onvermijdelijk de divergentie tussen de eurolanden omdat de Duitse regels veel strenger zijn dan die in het Groei- en Stabiliteitspact. Daarmee vormt het op termijn ook een grote bedreiging voor de eurozone als geheel.
Ja, had dan gewoon het groei- en stabiliteitspact in je grondwet opgenomen...quote:Op woensdag 22 november 2023 09:36 schreef J.B. het volgende:
[..]
0,35% is sowieso krankzinnig, het vergroot onvermijdelijk de divergentie tussen de eurolanden omdat de Duitse regels veel strenger zijn dan die in het Groei- en Stabiliteitspact. Daarmee vormt het op termijn ook een grote bedreiging voor de eurozone als geheel.
Bij hun staat de teller nog op 60 miljard. Ach, het hele nepotisme schandaal in Berlijn hebben ze helemaal niet meegekregen.quote:Op woensdag 22 november 2023 20:49 schreef J.B. het volgende:
Diepe politieke crisis in Duitsland door blokkade begroting
https://nos.nl/l/2498816
De NOS heeft de Duitse crisis ook opgemerkt.
En een kwart van de kiezers stemt dan of AFD of Wagenknecht.quote:Op donderdag 23 november 2023 10:43 schreef Erasmus het volgende:
De Ampelkoalition gaat kerst 2024 niet halen en bij de eerstvolgende Wahl komt Union weer terug.
U last het hier voor het eerst.
Ik verwacht dat in de Neue Bundesländer de AfD (wederom) zal floreren, elders eher Wagenknecht ja. En dan samen met Union.quote:Op donderdag 23 november 2023 10:46 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
En een kwart van de kiezers stemt dan of AFD of Wagenknecht.
De FDP gaat waarschijnlijk de kiesdrempel niet halen, met dank aan Faalhaas Lindnerquote:Op donderdag 23 november 2023 10:48 schreef Erasmus het volgende:
[..]
Ik verwacht dat in de Neue Bundesländer de AfD (wederom) zal floreren, elders eher Wagenknecht ja. En dan samen met Union.
SPD en de Groenen hebben zichzelf in de vingers gesneden.
Dan zou je haast beter gewoon de hele verkiezing opnieuw kunnen doen, zou ik zeggen.quote:Het Duitse Federale Constitutionele Hof haalt een streep door de uitslagen in 455 kiesdistricten. De kiezers in die delen van de Duitse hoofdstad moeten daarom opnieuw naar de stembus. Ook de stemmen die per post zijn uitgebracht in die districten zijn ongeldig verklaard.
In Nederland is het "rode diesel" voordeel voor boeren al afgeschaft in 2013.quote:Op vrijdag 5 januari 2024 09:41 schreef J.B. het volgende:
Minister Habeck is gisteravond geconfronteerd geworden met bestormboeren op de terugweg van zijn vakantie:
Boeren proberen veerboot met Duitse minister aan boord te bestormen
https://nos.nl/l/2503774
Duitsland kent geen rode diesel*, maar aan de hand van het aantal hectares krijg je een bepaald aantal liters met voordeel.quote:Op vrijdag 5 januari 2024 09:55 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
In Nederland is het "rode diesel" voordeel voor boeren al afgeschaft in 2013.
In Duitsland hebben ze net besloten het toch maar niet af te schaffen.
https://nl.m.wikipedia.org/wiki/Rode_diesel
Hoeveel subsidie/korting hebben boeren nodig?
Heeft de politiek dat zelf wel door?quote:Op vrijdag 5 januari 2024 09:48 schreef Jan_Onderwater het volgende:
De Duitse CO2 uitstoot was sinds de jaren 50 niet meer zo laag, niet door het milieubeleid, maar omdat de industriële productie is ingestort.
Who is John Galt
Die willen dat gewoon niet weten. De incompetentie is ongelofelijkquote:Op zondag 7 januari 2024 20:51 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Heeft de politiek dat zelf wel door?
Heizol is kerosine, volgens mij.quote:Op zondag 7 januari 2024 20:49 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Duitsland kent geen rode diesel*, maar aan de hand van het aantal hectares krijg je een bepaald aantal liters met voordeel.
*Wel Heizöl, huisbrandolie. Lijkt op diesel, maar niet geschikt voor moderne motoren. Hoewel motoren uit de jaren 80 (misschien jaren 90 ook) er prima op lopen.
Op NOS.nl lees je hoe het trainer Erik ten Hag vergaat in Engeland, elke dag een verslag. Misschien nog een verhaal over vrouwenvoetbal. Of anders de voorbeschouwingen op de Amerikaanse verkiezingen. Maar Duitsland, nee bah. Onze grootste handelspartner, maar nou en boeie, doen we niks mee.quote:Op zondag 7 januari 2024 17:29 schreef Jan_Onderwater het volgende:
Morgen overal in Duitsland acties van boeren en anderen tegen de plannen van de regering.
Snelwegen geblokkeerd, bruggen dicht.
https://www.bild.de/polit(...)n-86663848.bild.html
Toen hier een enorm nepotisme schandaal was in de regering vorig jaar was er geen enkel artikel over te vinden in de NL pers.quote:Op maandag 8 januari 2024 02:57 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Op NOS.nl lees je hoe het trainer Erik ten Hag vergaat in Engeland, elke dag een verslag. Misschien nog een verhaal over vrouwenvoetbal. Of anders de voorbeschouwingen op de Amerikaanse verkiezingen. Maar Duitsland, nee bah. Onze grootste handelspartner, maar nou en boeie, doen we niks mee.
Duits is ook een enorm moeilijke taal natuurlijk, lastig om dat te vertalen.quote:Op maandag 8 januari 2024 08:08 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Toen hier een enorm nepotisme schandaal was in de regering vorig jaar was er geen enkel artikel over te vinden in de NL pers.
Niemand die het spreekt.quote:Op maandag 8 januari 2024 08:17 schreef derLudolf het volgende:
[..]
Duits is ook een enorm moeilijke taal natuurlijk, lastig om dat te vertalen.
Ja, het is bedroevend.quote:Op maandag 8 januari 2024 02:57 schreef BasEnAad het volgende:
[..]
Op NOS.nl lees je hoe het trainer Erik ten Hag vergaat in Engeland, elke dag een verslag. Misschien nog een verhaal over vrouwenvoetbal. Of anders de voorbeschouwingen op de Amerikaanse verkiezingen. Maar Duitsland, nee bah. Onze grootste handelspartner, maar nou en boeie, doen we niks mee.
Nogmaals: omdat het voor de Nederlanders irrelevant was, wat onbelangrijke staatssecretarissen en ministers waar wat speelde. Er mag wel meer aandacht komen voor Duitse politiek in de Nederlandse kranten, maar dat ze zich verre houden bij zulke oninteressante 'schandalen' in het buitenland (ook als het in België, Frankrijk, het VK of de VS was gebeurd had het de krant hier niet gehaald) lijkt me alleen maar goed.quote:Op maandag 8 januari 2024 08:08 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Toen hier een enorm nepotisme schandaal was in de regering vorig jaar was er geen enkel artikel over te vinden in de NL pers.
Ach kom, iedere scheet van Trump wordt breed uitgemeten, iedere arrestatie die uit de klauwen loopt in de VS, net zoquote:Op maandag 8 januari 2024 09:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nogmaals: omdat het voor de Nederlanders irrelevant was, wat onbelangrijke staatssecretarissen en ministers waar wat speelde. Er mag wel meer aandacht komen voor Duitse politiek in de Nederlandse kranten, maar dat ze zich verre houden bij zulke oninteressante 'schandalen' in het buitenland (ook als het in België, Frankrijk, het VK of de VS was gebeurd had het de krant hier niet gehaald) lijkt me alleen maar goed.
Voor vandaag is er nu dus een artikel op de nos, op nieuwspagina's van gister hier in het noorden zag ik al wel waarschuwingen dat dit er aan zat te komen. Maar die rol past wellicht beter bij de ANWB dan bij de NOS.
Ik sluit me aan bij @Jan_Onderwater, als is het voorbeel van de VS en Trump niet geheel terecht want natuurlijk wordt zoiets breed uitgemeten.quote:Op maandag 8 januari 2024 09:04 schreef Hanca het volgende:
[..]
Nogmaals: omdat het voor de Nederlanders irrelevant was, wat onbelangrijke staatssecretarissen en ministers waar wat speelde. Er mag wel meer aandacht komen voor Duitse politiek in de Nederlandse kranten, maar dat ze zich verre houden bij zulke oninteressante 'schandalen' in het buitenland (ook als het in België, Frankrijk, het VK of de VS was gebeurd had het de krant hier niet gehaald) lijkt me alleen maar goed.
Voor vandaag is er nu dus een artikel op de nos, op nieuwspagina's van gister hier in het noorden zag ik al wel waarschuwingen dat dit er aan zat te komen. Maar die rol past wellicht beter bij de ANWB dan bij de NOS.
Wel van Trump en Biden, maar noem me 1 artikel over een andere minister van Amerika dan die van buitenlandse zaken. Ja, dat die van defensie nu een tijdje kwijt was krijgt een paar regels. Maar als je alleen de Nederlandse pers volgt ken je uit de Amerikaanse politiek alleen Biden, Trump, DeSantis, Harris, Haley (als uitdager van Trump) en Blinken, meer niet.quote:Op maandag 8 januari 2024 09:16 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Ach kom, iedere scheet van Trump wordt breed uitgemeten, iedere arrestatie die uit de klauwen loopt in de VS, net zo
Ahumquote:Op maandag 8 januari 2024 09:26 schreef Hanca het volgende:
[..]
Wel van Trump en Biden, maar noem me 1 artikel over een andere minister van Amerika dan die van buitenlandse zaken. Ja, dat die van defensie nu een tijdje kwijt was krijgt een paar regels. Maar als je alleen de Nederlandse pers volgt ken je uit de Amerikaanse politiek alleen Biden, Trump, DeSantis, Harris, Haley (als uitdager van Trump) en Blinken, meer niet.
Als dat schandaal over Scholz of Habeck was gegaan, had het hier echt wel in de krant gestaan. Maar het ging over een paar mensen waar geen Nederlander ooit van heeft gehoord en die geen enkele invloed hebben op Nederland.
Het ging niet om Habeck zelf, het ging om Kellner en Graichen. Ik heb de Duitse pers destijds gevolgd, ik val alleen niet zo voor de opgeblazen koppen van rioolblad Bild.quote:Op maandag 8 januari 2024 09:30 schreef Jan_Onderwater het volgende:
[..]
Ahum
Het ging nu juist over Habeck en zijn ministerie
Zie je nu wel dat je slecht geïnformeerd wordt
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |