Die poepluchtprovincies eerst een beetje laten verhongeren met die blokkades van distributiecentra.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:43 schreef Nielsch het volgende:
Anyway, zijn er al wat actiebeelden of laten we de terroristen het land nog even gijzelen?
Het is inderdaad ongelooflijk dom om het leven, de biodiversiteit steeds verder weg te jagen uit ons land en de bodem steeds verder te verzieken.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:15 schreef Paganitzu het volgende:
[..]
Het is gewoon ongelooflijk dom om kennis weg te jagen wat noodzakelijk is, nou ja, het leven.
Nee het zijn de supermarkten die een dikke vinger in de pap hebben. Als de boeren niet akkoord gaan met de prijs dan halen ze de producten wel uit het buitenland.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:18 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Wat een gelul. De Nederlander bepaald te prijs niet, dat doen de supermarkten. Boeren zijn ondernemers. Als hen de prijs niet bevalt moeten ze beter onderhandelen.
Het probleem is dat jarenlang het probleem is weggestopt. Net als mensen met probleemschulden, die wekenlang de post niet meer openen en de deur dicht houden voor alles en iedereen. Maar dan is het de deurwaarder die een klootzak is.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:39 schreef Twentsche_Ros het volgende:
[..]
Die focus altijd op "links". D66 is de enige "gematigd linkse" partij die recentelijk in de regering zat.
Verder:
VVD, CDA en CU. En een boerendochter van de CU (Carola Schouten) op landbouw.
Hoe boervriendelijk wil je het kabinet hebben.
GL heeft vrijwel nooit in een kabinet gezeten. Of t moet de prehistorie zijn met ooit eens PPR.
PvdA houdt ook niet over, SP nooit, PvdD al helemaal niet.
En verder heeft SGP gedoogsteun geleverd. Kortom "Rechts" zat steeds aan de knoppen. En dat is nu juist het probleem. "Bleeker" genaamd.
Dan hebben we altijd de markt nog. Die stoppen hun kraam vol met spullen van de veiling, dus zolang die nog niet wordt geblokkeerd…quote:Op maandag 4 juli 2022 21:30 schreef Jaeger85 het volgende:
[..]
Als de schappen echt de hele week leeg zijn in NL dan zijn ze dat ook over de grens in Belgie en Duitsland. Want jij bent echt niet de enige met dit briljante idee om zijn boodschappen daar te doen. Die supermarkten zijn niet uitgerust op een explosieve toename van klanten. Ik zou als ik jou was niet tot na het weekend wachten. Of je moet bereid zijn een flink eindje te reizen.
Logisch, als ze niet doen, kan zo een soort burgeroorlog ontstaan met grote gevolgen voor zittende kabinet en de partijen. Zeker ook is het kabinet en de Tweede Kamer fout bezig om boeren nog meer in steak te laten, al die partijen zijn al een tijd niet boerenvriendelijk.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:48 schreef StephanL het volgende:
Organisaties en burgemeesters roepen wel veel op nu om de blokkades bij de distributiecentra te stoppen vanwege in gedrang komen van voedsel bevoorrading.
Geen actievoerders? Die mensen staan op de bus te wachten? Gaat de politie ook nog bepalen wie aan de definitie van actievoerder voldoet?quote:
En weer het gebruikelijk huilen over "wreed optreden" terwijl die lui tig keer gewaarschuwd zijn te vertrekken en daar ruimschoots de tijd en kans voor hebben gekregen.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:45 schreef capricia het volgende:
[..]
[ twitter ]
[ twitter ]
[..]
https://twitter.com/POL_F(...)WRbkKO-3mJghbCA&s=19
Ja die hebben een tractor.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:52 schreef maan_man het volgende:
[..]
Geen actievoerders? Die mensen staan op de bus te wachten? Gaat de politie ook nog bepalen wie een de definitie van actievoerder voldoet?
Gewoon doen wat iedere ondernemer doet: datgene produceren waar je een goede boterham mee denkt te kunnen verdienen. Dus niet eerst zo veel mogelijk produceren en dan hopen dat iemand het nog wil hebben voor een paar cent per kilo. Maar gewoon produceren waar fatsoenlijke vraag naar is en dus ook fatsoenlijke prijzen voor geboden zijn.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:36 schreef HSG het volgende:
[..]
Waar moeten ze het dan kwijt raken? De supermarkten voeren een keiharde monopoly.
quote:Op maandag 4 juli 2022 21:53 schreef Tourniquet het volgende:
[..]
En weer het gebruikelijk huilen over "wreed optreden" terwijl die lui tig keer gewaarschuwd zijn te vertrekken en daar ruimschoots de tijd en kans voor hebben gekregen.
Nou meneer de "expert" ga de boeren even helpen zo.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:54 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Gewoon doen wat iedere ondernemer doet: datgene produceren waar je een goede boterham mee denkt te kunnen verdienen. Dus niet eerst zo veel mogelijk produceren en dan hopen dat iemand het nog wil hebben voor een paar cent per kilo. Maar gewoon produceren waar fatsoenlijke vraag naar is en dus ook fatsoenlijke prijzen voor geboden zijn.
Dat doe je onder andere door diversificatie van de producten die je maakt. Ben je flexibeler en moet je niet gelijk droog brood eten als net dat ene product waarop je 100% hebt ingezet dit jaar amper wat oplevert.
Dus gewoon een gemengd agrarisch bedrijf. Is ook beter voor de grond, insecten etc, zo'n afwisseling van gewassen en grasland.
Hij zegt opzich niets raars toch?quote:Op maandag 4 juli 2022 21:56 schreef HSG het volgende:
[..]
Nou meneer de "expert" ga de boeren even helpen zo.
Neuh, geen behoefte aan. Een deel begrijpt al lang hoe ze hun producten meerwaarde kunnen geven. Die hebben mijn hulp niet nodig (behalve als klant die lekkere verse streekproducten bij de boerderijwinkel koopt)quote:Op maandag 4 juli 2022 21:56 schreef HSG het volgende:
[..]
Nou meneer de "expert" ga de boeren even helpen zo.
Dit zijn melkkoeien tegen de tijd dat die naar de slacht gaan worden het hamburgers en worsten.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:15 schreef Starhopper het volgende:
[..]
Dat wat zichzelf boer noemt zijn gewoon vleesfabrikanten. [ afbeelding ]
Fijn mens ben jijquote:Op maandag 4 juli 2022 20:26 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
Het probleem is volgens mij ook niet zozeer dat de boer moet inkrimpen, maar des te meer het gebrek aan perspectief en totale onduidelijkheid vanuit onze beleidsmakers.
Als ik het gevoel had dat mn helen hebben en houden van me afgenomen zou worden, terwijl ik altijd meebewogen heb met de wil van de instanties, dan zou ik ook demonstreren, vervelen, rellen, of erger.
beetje erg wreedquote:Op maandag 4 juli 2022 21:45 schreef capricia het volgende:
[..]
[ twitter ]
[ twitter ]
[..]
https://twitter.com/POL_F(...)WRbkKO-3mJghbCA&s=19
Misschien verstaat die boer geen Hollandsquote:Op maandag 4 juli 2022 22:10 schreef Frozen-assassin het volgende:
[..]
beetje erg wreed
Meneer heeft al minstens 10x te horen krijgen dat ie weg moet gaan
Ja... Dan weet ik wel wat sommige users daarvan vinden, de mensen die zich niet aanpassen.quote:Op maandag 4 juli 2022 22:15 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Misschien verstaat die boer geen Hollands
Werd een keer tijdquote:Op maandag 4 juli 2022 22:12 schreef Speekselklier het volgende:
Rammende ME-ers... Ik kan er uren naar kijken. Prachtig om te zien...
Ook als je geen Hollands spreek zou je de taal van mannen in donkere pakken met helmen, schilden en knuppels moeten begrijpen.quote:Op maandag 4 juli 2022 22:15 schreef Hyperdude het volgende:
[..]
Misschien verstaat die boer geen Hollands
Klopt toch gewoon wat ie zegt?quote:Op maandag 4 juli 2022 21:56 schreef HSG het volgende:
[..]
Nou meneer de "expert" ga de boeren even helpen zo.
Die zullen wel de beste lease prijzen gevenquote:Op maandag 4 juli 2022 22:33 schreef tjoptjop het volgende:
Wel geinig om de trends in trekkerland een beetje te kunnen zien zo
John Deere en Fendt (groen en lichtgroen) duidelijk het meest voorkomend, met zowel nieuw als oud materiaal. Van Massey Ferguson (rood) zie ik meer wat oude modellen dan nieuwe dus dat merk is op z'n retour. Aan de andere kant New Holland (blauw) en Claas (wit-groen) weer meer nieuwe modellen dus die zijn in opkomst. Case (rood) en Deutz-Fahr (lichtgroen) hangen er een beetje tussen.
/lief dagboek
Nieuwere Claas viel me ook al op. Merk is even weg geweest.quote:Op maandag 4 juli 2022 22:33 schreef tjoptjop het volgende:
Wel geinig om de trends in trekkerland een beetje te kunnen zien zo
John Deere en Fendt (groen en lichtgroen) duidelijk het meest voorkomend, met zowel nieuw als oud materiaal. Van Massey Ferguson (rood) zie ik meer wat oude modellen dan nieuwe dus dat merk is op z'n retour. Aan de andere kant New Holland (blauw) en Claas (wit-groen) weer meer nieuwe modellen dus die zijn in opkomst. Case (rood) hangt er een beetje tussen.
/lief dagboek
Dat is geen blokkerenquote:
Mocht het de komende dagen/weken verharden dan kan het zomaar dat ze uit voorzorg hun nieuwer materiaal op stal laten en hun oude trekkers gaan gebruiken (ivm beslagname risico). Dan zouden we dus weer meer Massey's moeten zien en minder NH en Claas. Misschien zien we zelfs nog wel een Renault voorbijkomen danquote:Op maandag 4 juli 2022 22:37 schreef Speekselklier het volgende:
[..]
Nieuwere Claas viel me ook al op. Merk is even weg geweest.
https://www.rdwdata.nl/merken/claas
Zoeken op kenteken kan nu ook.
Wat een enorm bakbeest. Onhandig op de openbare weg en lijkt mij niet goed voor de bodemkwaliteit.quote:Op maandag 4 juli 2022 22:40 schreef tjoptjop het volgende:
Overigens nog geenFendt
1050
gezien
[ afbeelding ]
Maar met een nieuwprijs van bijna ¤400k ex btw is dat misschien wat te riskant(en geen typische veehouderij trekker)
Als er een land is wat de productie op peil kan houden en de uitstoot naar 0 kan brengen dan zijn wij het.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:43 schreef Complotwappie het volgende:
[..]
Wat ook vergeten wordt is dat de bevolking op termijn nog enorm gaat groeien. De afname van productiecapaciteit staat dus ook nog eens tegenover een groeiende behoefte.
Die rijden in Nederland dan ook bijna niet rond.quote:Op maandag 4 juli 2022 22:40 schreef tjoptjop het volgende:
Overigens nog geenFendt
1050
gezien
[ afbeelding ]
Maar met een nieuwprijs van bijna ¤400k ex btw is dat misschien wat te riskant(en geen typische veehouderij trekker)
Goedzo. Mep er op los.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:45 schreef capricia het volgende:
[..]
[ twitter ]
[ twitter ]
[..]
https://twitter.com/POL_F(...)WRbkKO-3mJghbCA&s=19
Meeste van die trekkers is lease tegenwoordig. Zal de lease maatschappij leuk vinden als er een ingenomen wordt.quote:Op maandag 4 juli 2022 22:40 schreef tjoptjop het volgende:
Overigens nog geenFendt
1050
gezien
[ afbeelding ]
Maar met een nieuwprijs van bijna ¤400k ex btw is dat misschien wat te riskant(en geen typische veehouderij trekker)
Handjevol max denk ik. Beetje onzinnig ook, vlak land met allemaal relatief kleine akkers. Misschien dat er wat loonbedrijven zijn die de capaciteit willen. Rupsbanden zijn gezien het formaat wel wat logischerquote:Op maandag 4 juli 2022 22:51 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Die rijden in Nederland dan ook bijna niet rond.
Daarom vaak ook met dubbele banden. Er zijn tegenwoordig ook steeds meer trekkers met rupsbanden, veel betere gewichtsverdeling op een zachte ondergrond. Maar dit formaat is sowieso een niche in NL, dit is meer wat voor Amerika of Australië waar je graan of mais boerderijen hebt met tienduizenden hectarequote:Op maandag 4 juli 2022 22:47 schreef rutger05 het volgende:
[..]
Wat een enorm bakbeest. Onhandig op de openbare weg en lijkt mij niet goed voor de bodemkwaliteit.
Rupsen maken denk meer kapot kunnen ze beter dubbele banden gebruikenquote:Op maandag 4 juli 2022 23:00 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Handjevol max denk ik. Beetje onzinnig ook, vlak land met allemaal relatief kleine akkers. Misschien dat er wat loonbedrijven zijn die de capaciteit willen. Rupsbanden zijn gezien het formaat wel wat logischer
Maar het blijft wel een vet ding, zo'n bakbeest en 500pk.
Juist niet, met rupsbanden heb je een veel groter loopvlak.quote:Op maandag 4 juli 2022 23:01 schreef vipergts het volgende:
[..]
Rupsen maken denk meer kapot kunnen ze beter dubbele banden gebruiken
Hier staat hij op dubbel lucht. Dat is waar maar je moet aan de kopse kanten ook draaien.quote:Op maandag 4 juli 2022 23:03 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Juist niet, met rupsbanden heb je een veel groter loopvlak.
Ik kan me wel indenken dat je met een enkele rups wel gras kapotmaakt ivm sturen, maar wanneer gebruik je dat? Voor ploegen of zaaien is dat geen issuequote:Op maandag 4 juli 2022 23:03 schreef PzKpfw het volgende:
[..]
Juist niet, met rupsbanden heb je een veel groter loopvlak.
quote:Op maandag 4 juli 2022 22:57 schreef vipergts het volgende:
[..]
Meeste van die trekkers is lease tegenwoordig. Zal de lease maatschappij leuk vinden als er een ingenomen wordt.
Jawel juist wel dan heb je het net netjes en draai je met rupsen alles verrot.quote:Op maandag 4 juli 2022 23:05 schreef tjoptjop het volgende:
[..]
Ik kan me wel indenken dat je met een enkele rups wel gras kapotmaakt ivm sturen, maar wanneer gebruik je dat? Voor ploegen of zaaien is dat geen issue
Want?quote:Op maandag 4 juli 2022 21:58 schreef tuinkabouter50000 het volgende:
[..]
Hij zegt opzich niets raars toch?
Dus je weet niet hoe het daar allemaal werkt en hoe het er allemaal aan toe gaat.quote:Op maandag 4 juli 2022 21:59 schreef Ivo1985 het volgende:
[..]
Neuh, geen behoefte aan. Een deel begrijpt al lang hoe ze hun producten meerwaarde kunnen geven. Die hebben mijn hulp niet nodig (behalve als klant die lekkere verse streekproducten bij de boerderijwinkel koopt)
Een ander deel van de boeren is zo eigenwijs dat ze zelfs na decennia aanklpten nog steeds de basisregels economie niet begrijpen. Ik heb niet de illusie dat ik bij die groep genoeg kan doordringen om hen de goede richting uit te helpen.
Nja, fijne weet ik er ook niet van. Maar het zal niet voor niets zijn dat alle fabrikanten de grote modellen met rups aanbieden. Zal dan toch wel ergens een voordeel inzittenquote:Op maandag 4 juli 2022 23:07 schreef vipergts het volgende:
[..]
Jawel juist wel dan heb je het net netjes en draai je met rupsen alles verrot.
dan kan die in z'n eentje drie rijbanen blokkeren.quote:Op maandag 4 juli 2022 23:01 schreef vipergts het volgende:
[..]
Rupsen maken denk meer kapot kunnen ze beter dubbele banden gebruiken
¤55k aan bandjesquote:Op maandag 4 juli 2022 23:04 schreef vipergts het volgende:
[..]
Hier staat hij op dubbel lucht. Dat is waar maar je moet aan de kopse kanten ook draaien.
https://www.trekkerweb.nl(...)-nederland-verkocht/
De derde die ze verkocht hebben in Nederland is diepzwart gespoten. Trekkers zijn gewoon echt duur in het gulden tijdperk was het altijd 1000 gulden per pk. Nu zal dat in euro's ook zo zijn.quote:
Wanneer wordt het leger nou eens ingezet?quote:Op maandag 4 juli 2022 23:13 schreef TheFreshPrince het volgende:
Boeren zijn echt het spoor bijster...
Ze blokkeren de Friesland Campina fabriek waar boeren mede-eigenaar van zijn...
Nog even en ze gaan hun eigen boerderijen blokkeren.
https://www.waldnet.nl/wn/nieuws/71686/Kaasfabriek_uur_lang_geblokkeerd_door_boeren.html
Van mij mogen ze hun eigen coöperatie wel blokkeren.quote:Op maandag 4 juli 2022 23:18 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Wanneer wordt het leger nou eens ingezet?
Haha, ik ken die meneer! Hij woont in Rotterdam en hij zingt ook (een soort van).quote:
Is niet nodig. Gewoon genoeg ME is genoeg. Zie de beelden. Iedereen rent wegquote:Op maandag 4 juli 2022 23:18 schreef Shreyas het volgende:
[..]
Wanneer wordt het leger nou eens ingezet?
Lekker voor ze. Opzoute met die kutboertjes.quote:
In de moderne zit ook wel een bak technologie waar je u tegen zegt. En het is natuurlijk wel gewoon professioneel zwaar materiaal. Bouwmachines zijn bijv ook flink aan de prijsquote:Op maandag 4 juli 2022 23:16 schreef vipergts het volgende:
[..]
De derde die ze verkocht hebben in Nederland is diepzwart gespoten. Trekkers zijn gewoon echt duur in het gulden tijdperk was het altijd 1000 gulden per pk. Nu zal dat in euro's ook zo zijn.
In de file, achter de trekkers.quote:Op maandag 4 juli 2022 23:22 schreef nils7 het volgende:
Waarom roepen die boeren dat heel NL achter ze staat?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |