Lijkt er inderdaad op dat beide kampen nu terecht kunnen zeggen dat de ander ze hun mening wil ontzeggen. Links docenten meldpuntje hier. Zeiken bij de werkgever daar. Oproepje tot tribunalen. Oproep tot wegnemen platform.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 03:02 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Volstrekt nietszeggend dus, want dat gebeurt aan beide zijden van de spreekwoordelijke medaille.
Beide.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 03:01 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Dus is het nu gekoppeld aan een zekere ideologie of aan laatstgenoemd gedrag?
[..]
Genaamd?
Stel dat je gelijk hebt. Wel lezen he, stel. Wie is er met die kutzooi begonnen?quote:Op zaterdag 4 juni 2022 03:04 schreef probeer het volgende:
[..]
Lijkt er inderdaad op dat beide kampen nu terecht kunnen zeggen dat de ander ze hun mening wil ontzeggen. Links docenten meldpuntje hier. Zeiken bij de werkgever daar. Oproepje tot tribunalen. Oproep tot wegnemen platform.
Ik ken alle buzzwoordjes onderhand wel die gebruikt worden in de strijd tegen 'wokeness'. Ik wacht nog steeds op concrete voorbeelden. Je 'ook zo'n goed' voorbeeld van McAdams overtuigde totaal niet (daar had je je duidelijk ook te weinig in verdiept) evenmin als die paar (anonieme) uitwassen op Tiktok of YT die driftig verzameld wordt door de (meestal niet zo nozele) anti-'WOKE!'-brigade.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 03:01 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
En weer nul inhoudelijke respons.
Welke ideologie?quote:
Dat is wat onhandig, want als het gaat om gedrag zijn er ook talloze figuren aan de andere kant van het hoefijzer die grossieren in dat wat je eerder noemde. Dus ik zie nog steeds niet hoe dat 'woke' nou precies een beetje zinnig begrip is. Een kapstok-begrip om datgene wat je hekelt even makkelijk weg te zetten. Deugen net zo goed overigens.quote:
Klinkt wel erg woke dit, Etto...quote:Op zaterdag 4 juni 2022 02:58 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Werkelijk? Volgens mij heb ik herhaaldelijk aangegeven wat mijn waarden en normen zijn. Waaronder: de totale gelijkwaardigheid van ieder mens in de samenleving,
Ook dat is niet bepaald voorbehouden aan één kamp, stroming of kant van de medaille. Ook dat gebeurt zowel 'links' als 'rechts'.quote:die niet op diens vaststaande eigenschappen maar op gedrag en karakter beoordeeld dient te worden.
Ofwel, datgene wat woke vooral niet doet.
Chronologisch? Geen flauw idee.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 03:08 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Stel dat je gelijk hebt. Wel lezen he, stel. Wie is er met die kutzooi begonnen?
1) Dat valt überhaupt nooit objectief vast te stellenquote:Op zaterdag 4 juni 2022 03:08 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Stel dat je gelijk hebt. Wel lezen he, stel. Wie is er met die kutzooi begonnen?
Hah, fuck me zegquote:In March 2014, activist Suey Park called out "a blatantly racist tweet about Asians" from the official Twitter account of The Colbert Report using the hashtag #cancelColbert, which generated widespread outrage against Stephen Colbert and an even greater amount of backlash against Park, even though the Colbert Report tweet was a satirical tweet.
Ik zie het nu nog niet.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 04:55 schreef Kijkertje het volgende:
Ik had deze elders al gepost maar in de koortsachtige jacht op 'woke' boeken in het openbare onderwijs kwam dit prachtige boek in één van de counties in Florida ook op de banlijst te staan vanwege dit plaatje![]()
[ twitter ]
[ afbeelding ]
Ik moest echt zoeken wat het probleem nou was![]()
Misschien omdat je zelf niet de moeite hebt genomen om te lezen wat Ayaan daar zelf over te melden heeft? Al heb je natuurlijk wel jouw oordeel al klaar, is het niet? Maar goed, ik denk dat als je het wel zou lezen, je het antwoord alsnog niet "bevredigd" vindt.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 01:11 schreef probeer het volgende:
[..]
Ik kan er oprecht niet bij hoe een rationeel mens wat de afgelopen 22 jaar meegemaakt heeft, met droge ogen durft te beweren dat woke-isme een groter gevaar is dan het afslachten van vele duizenden mensen (waar 5000 niet eens bij in de buurt komt, en het überhaupt al zeer misselijk is om te doen alsof alleen de Westerse slachtoffers van islamitisch terrorisme meetellen), en het terroriseren en vervolgen van miljoenen uit naam van radicale religie.
Heb daar ook van niemand nog een bevredigend antwoord op gekregen.
Ach kijk, we gaan weer even persoonlijk sneren.quote:En jouw 'bijdragen' kennende, hoef ik dat van jou echt al helemaal niet te verwachten. Het beste wat we hier van jou kunnen verwachten, is dat je hier al jarenlang achter elke 'weg met de ander' hersenscheet van alt-right aan rent.
Nee dat stelt ze niet.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 02:41 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Tja Ayaan stelt dat moslimextremisten minder gevaarlijk zijn dan die verschrikkelijke *woke*-figuren. En jij bent het er kennelijk mee eens.
Dus dan zijn wat activisten op Twitter kennelijk erger dan de Taliban ofzo.
quote:Op zaterdag 4 juni 2022 08:36 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Nee dat stelt ze niet.![]()
Misschien moet je je er eens echt goed in verdiepen wat ze te melden heeft. En dan proberen om het goed te begrijpen.
Zet stelt het letterlijkquote:Brussel - Ayaan Hirsi Ali waarschuwt voor het ’wokisme’Het is gevaarlijker dan de radicale islam”, zegt de bekende islamcriticus en feminist. „We moeten duidelijker zijn over intolerantie die we niet kunnen tolereren.”
quote:Wokeism is just another version of Marxism; it scorns religion and the idea of an afterlife.
Ze stelt letterlijk; "gevaarlijker dan de radicale islam".quote:
quote:"Volgens Hirsi Ali moet men het wokisme niet onderschatten. "De cancelcultuur werd steeds angstaanjagender. Er zijn professoren die opeens hun werk niet meer mochten doen. Het gaat in de academische wereld van binnenuit. Ik zie het als een ontwikkeling die gevaarlijker is dan de radicale islam. De radicale islam is makkelijker te herkennen en er is makkelijker oppositie tegen te voeren.”
Woke is zo gevaarlijk omdat veel jongeren denken dat het gedachtegoed onderdrukten in de samenleving zou helpen, maar dit is een misvatting volgens Hirsi Ali."
Waarom denk je dat ik het niet gelezen heb?quote:Op zaterdag 4 juni 2022 08:28 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Misschien omdat je zelf niet de moeite hebt genomen om te lezen wat Ayaan daar zelf over te melden heeft? Al heb je natuurlijk wel jouw oordeel al klaar, is het niet? Maar goed, ik denk dat als je het wel zou lezen, je het antwoord alsnog niet "bevredigd" vindt.
Als Hathor de bal kaatst kan hij hem terug verwachten. Geldt ook voor jou. Kneus.quote:Stoere jongen hoor.
5000 vs 9000 doden, dus woke-isme is erger dan islamitisch terrorisme, aldus Lyrebird.quote:
Jammer dat je je emoties niet onder controle kunt houden en moet beginnen met schelden. Dat is natuurlijk totaal niet nodig in een discussie. Het toont voornamelijk aan dat je blijkbaar niet op een andere manier een punt kunt maken.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 09:27 schreef probeer het volgende:
[..]
Waarom denk je dat ik het niet gelezen heb?
Klopt. Vind Ayaans uitleg niet echt bevredigend. Ze trekt wat paralellen. Cool. Laat nog steeds niet weten waarom wokeisme nou erger zou zijn dan radicale islam. Daar heeft Ayaan geen antwoord op (jullie ook niet btw), anders dan dat het zo gevaarlijk is omdat mensen denken dat het gedachtegoed onderdrukten zou helpen.
[..]
Als Hathor de bal kaatst kan hij hem terug verwachten. Geldt ook voor jou. Kneus.
Ik verdedig niets. Woke boeit me niet, en ik ben niet zo van het cancel-en. Ik zie het probleem gewoon niet zo. Iig zeker geen probleem wat gevaarlijker zou zijn dan radicale islam. Is jou ook nog niet gelukt om uit te leggen. Zal lastig gaan ook, daar ik je meerdere malen hele epistels heb zien opvoeren over hoe islam hét grote kwaad is. Moet je nou opeens naar de overtreffende trap, toch vervelend.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 09:42 schreef HowardRoark het volgende:
Het is opvallend om te zien dat een aantal (radicaal) progressieve users hier driftig het woke gedachtegoed proberen te bagatelliseren, dan wel verdedigen. Dat soort gaslighting lag natuurlijk in de lijn der verwachting. Als je maar hard genoeg gaat ontkennen dat het gaande is, wie weet kun je er dan mensen van overtuigen.
Wanneer men begint met persoonlijke sneren, kan en doe ik dat ook. Heb ik verder geen emoties voor nodig hoor. Jammer dat jij zo'n ongelofelijk waardeloze user bent. Dat helpt ook niet echt in discussies.quote:Jammer dat je je emoties niet onder controle kunt houden en moet beginnen met schelden. Dat is natuurlijk totaal niet nodig in een discussie. Het toont voornamelijk aan dat je blijkbaar niet op een andere manier een punt kunt maken.
Zo zo zijn er ook al woke lobbies, kun je ons eens de geldstroom waarbij men politici sponsort laten zien.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 02:55 schreef Lyrebird het volgende:
[..]
Gelukkig lijkt het maar. Woke misbruikt idealen om haar politieke agenda er door te drukken. En dat is gemakkelijker als je zegt voor minderheden op te komen, als ideaal, dan dat je voor een kleine efficiënte overheid bent, ook een ideaal.
Woke staat voor ‘wakker’ zijn: alert op misstanden en problemen in de maatschappij, en het voorkomen van kwetsen van anderen (bijvoorbeeld door discriminatie of uitsluiting). Letterlijk is woke de verleden zijn van het Engelse ‘to wake up’ (wakker worden of wakker maken). Ook de uitleg dat woke is ontstaan als samenvoeging van de woorden ‘awakeness’, ‘awareness’ en ‘OK’ zien we regelmatig terug. In de huidige tijd wordt de uitdrukking gebruikt om aan te geven dat men alert is op sociale ongelijkheid, onderdrukking en racisme in de maatschappij: mensen zijn wakker geworden en zijn zich bewust van het bestaan van deze problemen, het wordt niet langer ontkend. De term woke in deze context veel gebruikt in uitingen op social mediaquote:Op zaterdag 4 juni 2022 09:42 schreef HowardRoark het volgende:
Het is opvallend om te zien dat een aantal (radicaal) progressieve users hier driftig het woke gedachtegoed proberen te bagatelliseren, dan wel verdedigen. Dat soort gaslighting lag natuurlijk in de lijn der verwachting. Als je maar hard genoeg gaat ontkennen dat het gaande is, wie weet kun je er dan mensen van overtuigen.
.
Waar had je het gevoel dat er dan een sneer werd geplaatst? Als ik de discussie even teruglees, was daar volgens mij geen sprake van. Daarnaast is het jammer dat je denkt dat ik een waardeloze user ben. Ik vind zelf namelijk dat ik een hele goede user ben, die zich regelmatig weet te onderscheiden met uitstekende posts.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 09:47 schreef probeer het volgende:
Wanneer men begint met persoonlijke sneren, kan en doe ik dat ook. Heb ik verder geen emoties voor nodig hoor. Jammer dat jij zo'n ongelofelijk waardeloze user bent. Dat helpt ook niet echt in discussies.
Waar zit de link tussen woke-isme en de NRA? Dat is toch een heel ander onderwerp en enkel gebonden aan de Amerika? Het staat je natuurlijk vrij om daar een topic over te openen als je dat in meer detail wil bespreken.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 09:56 schreef Basp1 het volgende:
[..]
Zo zo zijn er ook al woke lobbies, kun je ons eens de geldstroom waarbij men politici sponsort laten zien.
Van de ondeugende NRA zijn ze allang bloot gelegd en daarom durven die bange republikeinen geen standpunt tegen vrije verkoop van aanvalswapens in te nemen. Die bizar hoge moordcijfers (een factor 8 hoger) ten opzichte van andere westerse landen zijn daaraan te danken.
Maar nee woke dat is een grote bedreiging voor de mensen.
HowardRoark en ik liggen regelmatig met elkaar overhoop over zaken als de rol van de overheid en sociaal-democratie versus libertarisme, maar ik heb hem dus nog nooit horen zeggen dat hij tegen gelijkwaardigheid zou zijn. Maar misschien zijn daar quotes van?quote:Op zaterdag 4 juni 2022 03:18 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Klinkt wel erg woke dit, Etto...
Er zijn mensen die, ik noem geen namen, maar het begint met een 'D' en het eindigt op 'Jan', je nu zouden verketteren of SJW'er zouden noemen.
[..]
Ook dat is niet bepaald voorbehouden aan één kamp, stroming of kant van de medaille. Ook dat gebeurt zowel 'links' als 'rechts'.
Pseudowetenschappelijke 'modellen' die aan de basis liggen van wat thans woke is.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 03:09 schreef probeer het volgende:
[..]
Welke ideologie?
Intersectionaliteit en critical race theory zijn namelijk geen ideologieën. Het zijn verklarende modellen.
Wetenschappelijke feiten omtrent Critical Race Theory?quote:Op zaterdag 4 juni 2022 03:09 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Ik ken alle buzzwoordjes onderhand wel die gebruikt worden in de strijd tegen 'wokeness'. Ik wacht nog steeds op concrete voorbeelden. Je 'ook zo'n goed' voorbeeld van McAdams overtuigde totaal niet (daar had je je duidelijk ook te weinig in verdiept) evenmin als die paar (anonieme) uitwassen op Tiktok of YT die driftig verzameld wordt door de (meestal niet zo nozele) anti-'WOKE!'-brigade.
Van de laatste worden juist ook goedbedoelende docenten het slachtoffer (bedreigingen, baan kwijt) omdat die brigade duidelijk een enorme afkeer heeft van alles wat afwijkt van de diepgewortelde zo vertrouwde cultuurnorm terwijl ze tegelijkertijd laten merken dat ze belabberd slecht op de hoogte zijn van (wetenschappelijke) feiten/ontwikkelingen/geschiedenis mbt CRT, genderidentiteit etc.
Oh en nog even terugkomend op je bewering dat de afkeer/het 'gevaar' zien van 'wokeness' partijoverstijgend zou zijn omdat je zelf links bent lijkt me ook onjuist. In de VS zie ik dat iig helemaal niet. Je bent meer de uitzondering op de regel en dat blijkt ook wel uit de medestanders waaronder je je nu (als enige voor zover ik weet) bevindt![]()
Woke staat voor ‘wakker’ zijn: alert op misstanden en problemen in de maatschappij, en het voorkomen van kwetsen van anderen (bijvoorbeeld door discriminatie of uitsluiting). Letterlijk is woke de verleden zijn van het Engelse ‘to wake up’ (wakker worden of wakker maken). Ook de uitleg dat woke is ontstaan als samenvoeging van de woorden ‘awakeness’, ‘awareness’ en ‘OK’ zien we regelmatig terug. In de huidige tijd wordt de uitdrukking gebruikt om aan te geven dat men alert is op sociale ongelijkheid, onderdrukking en racisme in de maatschappij: mensen zijn wakker geworden en zijn zich bewust van het bestaan van deze problemen, het wordt niet langer ontkend. De term woke in deze context veel gebruikt in uitingen op social mediaquote:Op zaterdag 4 juni 2022 10:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Pseudowetenschappelijke 'modellen' die aan de basis liggen van wat thans woke is.
Niet vreemd ook, wanneer je probeert alles door de lens van ras en vermeend racisme of andere vormen van systematische onderdrukking wil bekijken. Wat heet: dan krijg je artikelen over hoe het patriarchaat in stand gehouden wordt wanneer een man niest.
Omdat je niet inhoudelijk reageert op dat wat ze er over te zeggen heeft.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 09:27 schreef probeer het volgende:
[..]
Waarom denk je dat ik het niet gelezen heb?
"De radicale islam is makkelijker te herkennen en er is makkelijker oppositie tegen te voeren.” En daar heeft ze gelijk in.quote:Klopt. Vind Ayaans uitleg niet echt bevredigend. Ze trekt wat paralellen. Cool. Laat nog steeds niet weten waarom wokeisme nou erger zou zijn dan radicale islam. Daar heeft Ayaan geen antwoord op
Ow, nou heb ik dat even gemist. Zo ook "foei Hathor" dan.quote:Als Hathor de bal kaatst kan hij hem terug verwachten.
Ik wens jou gewoon nog een fijne middag.quote:Geldt ook voor jou. Kneus.
Nou misschien moet Ayaan dat maar aan de oppositie in Afghanistan gaan vertellen. "Ja jongens, niet zo zeuren over die gewelddadige haarbaarden. Die irritante studenten met hun getwitter in mijn land zijn veel moeilijker!!"quote:Op zaterdag 4 juni 2022 09:01 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Ze stelt letterlijk; "gevaarlijker dan de radicale islam".
En jij tovert er weer wat anders van; "Ayaan stelt dat moslimextremisten".
[..]
Je verdraait het nu weer in iets heel flauws.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 11:30 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Nou misschien moet Ayaan dat maar aan de oppositie in Afghanistan gaan vertellen. "Ja jongens, niet zo zeuren over die gewelddage haarbaarden. Die irritante studenten met hun getwitter in mijn land zijn veel moeilijker!!"
quote:Op zaterdag 4 juni 2022 11:35 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Je verdraait het nu weer in iets heel flauws.![]()
Jij ook nog een fijne middag.
Ik kan er ook weinig aan doen dat Ayaan zulke volstrekt belachelijke uitspraken doet en er dan eens wat lastige vragen en opmerkingen komen. Dat roept ze toch echt zelf over zich af.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 11:35 schreef SpaceOddity het volgende:
[..]
Je verdraait het nu weer in iets heel flauws.![]()
Jij ook nog een fijne middag.
Modellen met beperkingen ja. En men krijgt wel vaker baggerartikelen wanneer men zich stug vasthoudt aan één verklarend model. Stukje tunnelvisie. Ook dat is niet uniek hier.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 10:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Pseudowetenschappelijke 'modellen' die aan de basis liggen van wat thans woke is.
Niet vreemd ook, wanneer je probeert alles door de lens van ras en vermeend racisme of andere vormen van systematische onderdrukking wil bekijken. Wat heet: dan krijg je artikelen over hoe het patriarchaat in stand gehouden wordt wanneer een man niest.
Mwoh, ik ga wat verder: het zijn bullshit modellen.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 11:52 schreef probeer het volgende:
[..]
Modellen met beperkingen ja. En men krijgt wel vaker baggerartikelen wanneer men zich stug vasthoudt aan één verklarend model. Stukje tunnelvisie. Ook dat is niet uniek hier.
Ook daar zijn er genoeg van.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 11:53 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Mwoh, ik ga wat verder: het zijn bullshit modellen.
Dat kan voorkomen ja.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 11:57 schreef probeer het volgende:
[..]
Ook daar zijn er genoeg van.
Maar jij kan je dus niet vinden in het idee dat het voor kan komen dat, bv zwart én vrouw zijn, je andere discriminatie oplevert dan alleen vrouw of zwart zijn?
Liever baseert men zich gewoon op de door god gezonden Etto van België, die wel even gaat vertellen welke dresscodes verplicht moeten zijn, welke onderwijsmethodes die hij niet kent verboden moeten worden en welke problemen die hij een probleem vindt, een probleem zijn, en welke problemen, die hij geen probleem vindt, dus geen probleem zijn.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 10:52 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Pseudowetenschappelijke 'modellen' die aan de basis liggen van wat thans woke is.
Streven naar gelijkwaardigheid is iets waar men behoorlijk regelmatig over meent te moeten vallen en wat ook net zo regelmatig onder 'woke' danwel SJW-gedrag wordt geschaard.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 10:49 schreef EttovanBelgie het volgende:
HowardRoark en ik liggen regelmatig met elkaar overhoop over zaken als de rol van de overheid en sociaal-democratie versus libertarisme, maar ik heb hem dus nog nooit horen zeggen dat hij tegen gelijkwaardigheid zou zijn. Maar misschien zijn daar quotes van?
Fixed.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 11:52 schreef Hexagon het volgende:
Ik kan er ook weinig aan doen dat Ayaan zulke uitspraken doet die ik volstrekt belachelijk vind en dat er dan eens wat lastige vragen en opmerkingen komen. Dat roept ze toch echt zelf over zich af.
Dat komt omdat we niet gelijk zijn, mannen en vrouwen zijn niet gelijk. We gaan met respect met elkaar om maar we zijn niet gelijk aan elkaar.quote:Op zaterdag 4 juni 2022 14:11 schreef Poem_ het volgende:
[..]
Streven naar gelijkwaardigheid is iets waar men behoorlijk regelmatig over meent te moeten vallen en wat ook net zo regelmatig onder 'woke' danwel SJW-gedrag wordt geschaard.
Het gaat er helemaal niet om of CRT nou wel of niet een valide theorie is. Het gaat erom dat ouders nu wordt aangepraat dat die theorie onderwezen wordt op scholen om verkiezingen te kunnen winnen. In Virginia bv was het een winnende strategie:quote:Op zaterdag 4 juni 2022 10:54 schreef EttovanBelgie het volgende:
[..]
Wetenschappelijke feiten omtrent Critical Race Theory?![]()
Verder kunnen er voorbeelden gegeven tot je een ons weegt; het is onderhand wel duidelijk dat je het vooral niet wil zien. Zou ook niet raar zijn als je zaken als CRT daadwerkelijk onderschrijft als valide theorie.
Bestaat witte privilege ook?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |