Je vergeet de pogingen om Baltische staten te destabiliserenquote:Op dinsdag 12 april 2022 23:19 schreef SnertMetChoco het volgende:
[..]
En een hele reeks radicaal rechtse politici financiert of anderszins steunt in Europa en nog voor de Amerikaanse verkiezingen in 2016 propaganda verspreidt in Finland en Zweden, etc etc…
Mjah, Putin ziet in de VS een serieuze concurrent.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:06 schreef Monolith het volgende:
[..]
De VS ziet Rusland niet als een serieuze concurrent hoor, die richten hun ogen eerder op China.
Voegt ook totaal niks toe dus helemaal prima.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:16 schreef BMW1993 het volgende:
In het begin van de oorlog kwamen op dit topic nog dagelijks filmpjes voorbij, ik heb bijvoorbeeld wel eens een tank gezien die een auto had overreden, of webcam beelden, nu zie nog nauwelijks filmpjes voorbij komen, enkel af en toe wat tweets van bekende leiders, e.d, maar video's zijn nog maar zeldzaam.
Volgens mij doet China daar nauwelijks aan, eigenlijk.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:21 schreef Foshizzle79 het volgende:
[..]
Oh ja, propaganda, iets waaŕ alleen Rusland en China zich schuldig aan maken.
Het komt allemaal wat minder in de publiciteit idd omdat de oorlog in Oekraïne niet 'nieuw' meer is. Maar er komen geregeld nog beelden voorbij zoals artilleriebeschietingen van Azov op Russische tanks in Marioepol of een groep Oekraïnse militairen die niet in de gaten hebben dat de naderende tank een Russische tank is, waarna ze vervolgens compleet worden weggevaagd.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:16 schreef BMW1993 het volgende:
In het begin van de oorlog kwamen op dit topic nog dagelijks filmpjes voorbij, ik heb bijvoorbeeld wel eens een tank gezien die een auto had overreden, of webcam beelden, nu zie nog nauwelijks filmpjes voorbij komen, enkel af en toe wat tweets van bekende leiders, e.d, maar video's zijn nog maar zeldzaam.
Maar daar zit dus het echte probleem, Poetin denkt nog steeds op gelijke voet te staan met de VS omdat de Sovjet-Unie dat min of meer stond. En dat is gewoon niet zo, Rusland krimpt in hoog tempo qua bevolking en hun welvaart is een lachertje vergeleken met wat het zou kunnen zijn.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:22 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Mjah, Putin ziet in de VS een serieuze concurrent.
Newsflash: na eindelijk van het Sovjet-juk te zijn bevrijd zoeken ALLE voormalige Oostbloklanden sinds 1990 zélf actief aansluiting bij het Westen. En terecht.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:14 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
De westerse wereld is al decennia lang bezig met het uitbreiden van hun invloedsfeer naar het oosten toe. In het geval van Oekraïne een traject van jarenlange propaganda en ze lekker maken om tot de EU toe te kunnen treden met als toppunt een pro westerse coup.
Moest je eens kijken wat er zou gebeuren als Rusland zijn invloedsfeer en militaire activiteiten eens lekker zou uitbreiden grenzend aan de VS.
Je verzint een claim die niet gemaakt wordt.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:21 schreef Foshizzle79 het volgende:
[..]
Oh ja, propaganda, iets waaŕ alleen Rusland en China zich schuldig aan maken.
Ja die heeft zijn politieke carrière gestoeld op paranoia jegens het westen en dan met name de VS. Rusland is echter niet meer de wereldmacht die de Sovjet-Unie was. Economisch gezien kunnen ze zich bij lange na niet meten met de VS en aan deze oorlog te zien militair gezien ook niet. Ze hebben nog steeds een enorme berg kernwapens, maar dat is eigenlijk het enige dat nog herinnert aan de tijd dat de SU een van de twee grote wereldmachten was.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:22 schreef Digi2 het volgende:
[..]
Mjah, Putin ziet in de VS een serieuze concurrent.
Is het niet meer dat inwoners van landen in meerderheid zelf kiezen voor een invloedsfeer die hun beter bevalt ?quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:14 schreef DeVerzamelaar het volgende:
[..]
De westerse wereld is al decennia lang bezig met het uitbreiden van hun invloedsfeer naar het oosten toe. In het geval van Oekraïne een traject van jarenlange propaganda en ze lekker maken om tot de EU toe te kunnen treden met als toppunt een pro westerse coup.
Moest je eens kijken wat er zou gebeuren als Rusland zijn invloedsfeer en militaire activiteiten eens lekker zou uitbreiden grenzend aan de VS.
Dat wordt momenteel wel pijnlijk duidelijk, ja.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:26 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ja die heeft zijn politieke carrière gestoeld op paranoia jegens het westen en dan met name de VS. Rusland is echter niet meer de wereldmacht die de Sovjet-Unie was. Economisch gezien kunnen ze zich bij lange na niet meten met de VS en aan deze oorlog te zien militair gezien ook niet. Ze hebben nog steeds een enorme berg kernwapens, maar dat is eigenlijk het enige dat nog herinnert aan de tijd dat de SU een van de twee grote wereldmachten was.
Neeehhh Obama wist heel goed dat Putin een groot gevaar was en waarschuwde Trump daar ook voor bij de overdracht. Trump sloeg dat advies vervolgens natuurlijk in de wind ....quote:Op dinsdag 12 april 2022 22:41 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Obama neem ik zat kwalijk, dat heb ik hier al een aantal keren gezegd, het Boedapest verdrag is door hem in de prullebak gegooid zonder grote consequenties voor Rusland en dat had nooit mogen gebeuren, daarom zitten we nu met deze oorlog, van Rossum echter helemaal niets en ik snap de ballen niet waarom je die noemt.
Zo van een afstandje zie je pas hoe krachtig zo'n inslag van een tank is. Net alsof de militairen niet meer dan wat miertjes zijn...quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:24 schreef MissionPhailed het volgende:
groep Oekraïnse militairen die niet in de gaten hebben dat de naderende tank een Russische tank is, waarna ze vervolgens compleet worden weggevaagd.
Niet op dezelfde manier als Rusland althans. Beijing probeert wel de publieke/politieke opinie te beïnvloeden om een positief beeld van zichzelf te schetsen/kritiek in de kiem te smoren maar daar blijft het wel bij. Ze zijn niet actief bezig om Westerse samenlevingen te destabiliseren en dat doet Rusland duidelijk wel, (onbedoeld) geholpen door social media bedrijven hierquote:Op dinsdag 12 april 2022 23:23 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Volgens mij doet China daar nauwelijks aan, eigenlijk.
Maar laten we even reeel zijn, alle voormalige Warschau pact staten zijn nu democratieen, als ze zich bij Rusland hadden willen aansluiten omdat ze daar heil in zagen dan had niemand ze tegengehouden in de jaren 90. Niemand koos daarvoor en, als we naar de resultaten kijken, je kan moeilijk zeggen dat ze daar ongelijk in gekregen hebben.
Of je beargumenteerd nu juist een reden om tot actie over te gaan. Een laatste poging to relevantie of verzet tegen de hegemonie.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:24 schreef Tijger_m het volgende:
Maar daar zit dus het echte probleem, Poetin denkt nog steeds op gelijke voet te staan met de VS omdat de Sovjet-Unie dat min of meer stond. En dat is gewoon niet zo, Rusland krimpt in hoog tempo qua bevolking en hun welvaart is een lachertje vergeleken met wat het zou kunnen zijn.
Ja, maar dat was mijn punt niet, ik ontken niet dat Obama het gevaar zag, ik vind en vond dat hij te weinig heeft gedaan om de afspraken met Oekraine na te komen over territoriale veiligheid.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:30 schreef Kijkertje het volgende:
[..]
Neeehhh Obama wist heel goed dat Putin een groot gevaar was en waarschuwde Trump daar ook voor bij de overdracht. Trump sloeg dat advies vervolgens natuurlijk in de wind ....
[ twitter ]
Klopt, vandaar deze oorlog uit frustratie en minachting, een ultieme poging wat ballen te laten zien (wat nu wel tegenvalt)quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:26 schreef Monolith het volgende:
[..]
Ja die heeft zijn politieke carrière gestoeld op paranoia jegens het westen en dan met name de VS. Rusland is echter niet meer de wereldmacht die de Sovjet-Unie was. Economisch gezien kunnen ze zich bij lange na niet meten met de VS en aan deze oorlog te zien militair gezien ook niet. Ze hebben nog steeds een enorme berg kernwapens, maar dat is eigenlijk het enige dat nog herinnert aan de tijd dat de SU een van de twee grote wereldmachten was.
Is het evolutie? Want als het evolutie zou zijn dan zouden we toch zolangzamerhand wel bij een iets verder ontwikkeld stadium gekomen moeten zijn?quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:32 schreef Lospedrosa het volgende:
Door de jaren/eeuwen heen zijn al zoveel slachtoffers gevallen in oorlogen. Vaak om domme dingen als stukjes land voor koningen en keizers. Altijd met een misplaatst nationalisme of iets dergelijks.
Maar aan de wereldse hoeveelheid mensen heeft dit nooit invloed gehad.
Bijna al die mensen zijn vergeten.
Net zoals deze doden over jaren vergeten zijn
Zijn mensen niet gewoon oorlogszuchtige wezens, hebben wij strijd en moord nodig voor onze evolutie?
Ah, ja, de zoveelste poging om Rusland vrij te pleiten "we konden niet anders want onze burgers fokken niet genoeg!" Never mind dat een deel van het probleem is dat de burgers gewoon vertrekken uit Rusland omdat ze de omstandigheden en onvrijheid zat zijn als ze daartoe in staat zijn, natuurlijk.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:32 schreef Complotwappie het volgende:
[..]
Of je beargumenteerd nu juist een reden om tot actie over te gaan. Een laatste poging to relevantie of verzet tegen de hegemonie.
Er is denk ik nooit een tijd geweest dat mensen elkaar niet afslachten.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:35 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Is het evolutie? Want als het evolutie zou zijn dan zouden we toch zolangzamerhand wel bij een iets verder ontwikkeld stadium gekomen moeten zijn?
Tja was al en het wordt steeds duidelijker dat er geen onderhandelingen (kunnen) zijn omdat die niet stroken met wat Putinś regime zich als dief in de nacht voorstelt.quote:bron: nu.nl 12apr22 19u02
De onderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn op een dood spoor geraakt. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin dinsdag. Hij verwijt de Oekraïense delegatie de gesprekken te vertragen door telkens nieuwe eisen te stellen.
Kyiv ontkent dat de gesprekken muurvast zitten. Een adviseur van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zei dat het overleg moeizaam verloopt, maar wel doorgaat. Poetin zou met zijn uitspraken de gesprekken onder druk willen zetten, claimt Oekraïne.
Maar je moet die lijnen openhouden want als je niet meer praat dan loopt het dodental des te harder op en daar is zeker Oekraine niet bij gebaat.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:39 schreef Vallon het volgende:
[..]
Tja was al en het wordt steeds duidelijker dat er geen onderhandelingen (kunnen) zijn omdat die niet stroken met wat Putinś regime zich als dief in de nacht voorstelt.
Sws is het wat vreemd om te onderhandelen over condities waar Rusland als agressor Oekraïne is binnen gevallen om daar moord en doodslag te zaaien. Een beetje als onderhandelen met een misdadiger dat die nu alvast de helft van de buit als beloning mag meenemen en beloofd wordt dat die de volgende week de rest mag komen ophalen.
Denk dat je Ukraine onderschat.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:40 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Maar je moet die lijnen openhouden want als je niet meer praat dan loopt het dodental des te harder op en daar is zeker Oekraine niet bij gebaat.
Nee, ik denk dat Oekraine tot dusverre op een uitermate intelligente manier deze oorlog voert in militair opzicht maar er zijn situaties zoals we al gehad hebben waar het mogelijk is geweest om afspraken te maken over humanitaire corridors, dat Rusland daar dan weer de boel verneukt betekent niet dat het geen belang heeft om het iig te blijven proberen.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:42 schreef ludovico het volgende:
[..]
Denk dat je Ukraine onderschat.
Rusland deed het al en hoe langer het duurt en hoe meer wapens wij sturen hoe beter ukraine ervoor staat.
Had Oekraïne achteraf niet beter meteen kunnen onderhandelen over de verdeling van het land.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:39 schreef Vallon het volgende:
[..]
Tja was al en het wordt steeds duidelijker dat er geen onderhandelingen (kunnen) zijn omdat die niet stroken met wat Putinś regime zich als dief in de nacht voorstelt.
Sws is het wat vreemd om te onderhandelen over condities waar Rusland als agressor Oekraïne is binnen gevallen om daar moord en doodslag te zaaien. Een beetje als onderhandelen met een misdadiger dat die nu alvast de helft van de buit als beloning mag meenemen en beloofd wordt dat die de volgende week de rest mag komen ophalen.
Omdat de enorme omvang van Rusland en de strenge winter dat er aan kwam hem de das om deed.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:13 schreef Foshizzle79 het volgende:
[..]
En ook Napoleon lukte het niet om Rusland te overwinnen. Dus zoveel heeft ie ook niet met die kennis gedaan.
En wat doen je dan als 5 jaar later Vladje nog niet tevreden is en nog wat meer land opeist?quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:44 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Had Oekraïne achteraf niet beter meteen kunnen onderhandelen over de verdeling van het land.
Ik bedoel voor de burgers. De uitslag zal waarschijnlijk hetzelfde zijn als waar het op uitkomt alleen zonder duizenden burgerdoden.
Bier drinkenquote:Op dinsdag 12 april 2022 23:45 schreef Tocadisco het volgende:
[..]
En wat doen je dan als 5 jaar later Vladje nog niet tevreden is en nog wat meer land opeist?
Ik zie in Oekraine zelf eigenlijk weinig steun voor dat idee ondanks alle slachtoffers.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:44 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Had Oekraïne achteraf niet beter meteen kunnen onderhandelen over de verdeling van het land.
Ik bedoel voor de burgers. De uitslag zal waarschijnlijk hetzelfde zijn als waar het op uitkomt alleen zonder duizenden burgerdoden.
Niet eerlijk, voelt niet goed. Maar had voor de burgers wellicht beter geweest.
Oekraïne is op weg om op 9 mei op het rode plein de overwinning op Rusland te vieren.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:43 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nee, ik denk dat Oekraine tot dusverre op een uitermate intelligente manier deze oorlog voert in militair opzicht maar er zijn situaties zoals we al gehad hebben waar het mogelijk is geweest om afspraken te maken over humanitaire corridors, dat Rusland daar dan weer de boel verneukt betekent niet dat het geen belang heeft om het iig te blijven proberen.
Als je naar de strategische analyses kijkt dan is er niets aan te merken op hoe Oekraine oorlog voert. De juiste tactieken, de juiste wapens inzetten, intelligent gebruik van drones, de inzet van effectieve wapens op de juiste plek en ga zo maar door.
Dat lijkt zo, maar de partners van vermoorde mensen denken we wellicht anders overquote:Op dinsdag 12 april 2022 23:46 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ik zie in Oekraine zelf eigenlijk weinig steun voor dat idee ondanks alle slachtoffers.
Je blijft wel volhardend in je laffe riedel 😂quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:44 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Had Oekraïne achteraf niet beter meteen kunnen onderhandelen over de verdeling van het land.
Ik bedoel voor de burgers. De uitslag zal waarschijnlijk hetzelfde zijn als waar het op uitkomt alleen zonder duizenden burgerdoden.
Niet eerlijk, voelt niet goed. Maar had voor de burgers wellicht beter geweest.
Misschien omdat ik gelijk hebquote:Op dinsdag 12 april 2022 23:48 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Je blijft wel volhardend in je laffe riedel 😂
Men is in vrijwel ieder coalitie land bezig om de magazijnen uit te kammen naar materiaal waar Oekraine direkt gebruik van kan maken dus dit is niet echt een realistisch verzoek.quote:
Dat moet je ze dan even gaan vragen maar tot dusverre heb ik daar geen bewijs voor gezien.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:48 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat lijkt zo, maar de partners van vermoorde mensen denken we wellicht anders over
Het tegenovergestelde ook niet.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:50 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dat moet je ze dan even gaan vragen maar tot dusverre heb ik daar geen bewijs voor gezien.
Zodra ze de steden ingenomen hebben beginnen ze alsnog iedereen te vermoorden. Dus dan maar beter gelijk zoveel mogelijk orks meenemen.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:48 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Dat lijkt zo, maar de partners van vermoorde mensen denken we wellicht anders over
Dat is zeker niet het geval. Het voorbeeld van Hitler en Chamberlain is al vaak aangehaald hier. Als Putin zou merken dat landjepik zo makkelijk zou gaan, dan is het hek van de dam natuurlijk. De eerste leider van een land die tegen een oorlogszuchtige agressor zegt: 'oké jij je zin, hier heb je wat land van me..en nou opdonderen', die leider moet nog geboren worden.quote:
Het gros heeft en hoeft geen oorlog te voeren omdat zij anderen respecteren en hun afspraken daarin willen nakomen.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:32 schreef Lospedrosa het volgende:
Door de jaren/eeuwen heen zijn al zoveel slachtoffers gevallen in oorlogen. Vaak om domme dingen als stukjes land voor koningen en keizers. Altijd met een misplaatst nationalisme of iets dergelijks.
Maar aan de wereldse hoeveelheid mensen heeft dit nooit invloed gehad.
Bijna al die mensen zijn vergeten.
Net zoals deze doden over jaren vergeten zijn
Zijn mensen niet gewoon oorlogszuchtige wezens, hebben wij strijd en moord nodig voor onze evolutie?
Nee je hebt geen gelijk. Als Zeeland morgen besluit we willen bij België horen moeten we dat dan ook maar gewoon doen?quote:
Wat had hij dan moeten doen? Ook zijn standpunt was: Ukraine is geen lid van de NAVO en Rusland zal altijd militair een overmacht hebben. Wat overigens ook niet inhield dat Ukraine geen financiele hulp kreeg van de VS.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:34 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ja, maar dat was mijn punt niet, ik ontken niet dat Obama het gevaar zag, ik vind en vond dat hij te weinig heeft gedaan om de afspraken met Oekraine na te komen over territoriale veiligheid.
Wees mild, zeker als moderator. Als mensen van mening en standpunt veranderen, blijf hen dan niet met hun oude standpunten om de oren slaan.quote:Op dinsdag 12 april 2022 22:32 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Nu blijkt dat? Niet toen hij mensen met polonium in Londen vermoorde? Of toen hij tientallen miljarden achterover drukte? MH17? Zenuwgas in het VK? Syrie? Seriously?
Jouw conclusie dus ook nietquote:Op dinsdag 12 april 2022 23:58 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Dan is je conclusie nergens op gebaseerd.
Niks opvallends aan, daar zit geschiedenis achter en heel veel geld en propaganda.quote:Op dinsdag 12 april 2022 23:58 schreef Lospedrosa het volgende:
https://www.statista.com/(...)rd-russia-by-region/
Opvallend in het oosten van Oekraïne is een overgroot deel pro Rusland.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |