Het is een balans die we in het westen moeten houden. De huidige wapenleveranties zijn (blijkbaar) prima, maar we zijn bang om "te actief" mee te doen omdat het kan escaleren.quote:Op zondag 3 april 2022 20:42 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Los van je persoonlijke sneer.
Het Russische leger krijgt flinke klappen in Oekraïne, hoezo zouden wij als NAVO dan bang moeten zijn?
En daarbij, ondertussen zijn er al zoveel wapens geleverd, en we zijn nog steeds niet de oorlog in gezogen. Sowieso, wordt dat 'de oorlog in zuigen' ook niet concreet gemaakt door Rob.
men moet doen wat mogelijk is om Rusland te stoppen met deze oorlog en daar horen sancties zeker ook bijquote:Op zondag 3 april 2022 20:47 schreef Raw85 het volgende:
[..]
De vraag is natuurlijk wat je wilt bereiken met de sancties. Ik vind dat Rusland gestraft moet worden, maar de sancties lijken nu wel wat lukraak te worden ingesteld.
-Ik mis bijv een eis bij de sanctie; wat moet Rusland doen of laten om de sancties te laten vallen?
-Welke verdere sancties neem je nog als Rusland wél verder gaat?
Daarnaast: uit een groot aantal eerdere oorlogen blijkt helaas gewoon dat sancties er niet voor hebben gezorgd dat een oorlog eindigde.
Het is ook verspilde moeite om met zo'n land te willen onderhandelen of er betrekkingen mee te willen onderhouden. Maximale sancties inclusief medische apparatuur, medicijnen en voedingsmiddelen mogen langzamerhand toch ook wel eens overwogen gaan worden.quote:Op zondag 3 april 2022 20:59 schreef Perrin het volgende:
[..]
Met zoveel haat valt geen vrede te sluiten.
Totaal onverantwoord wat mij betreftquote:Op zondag 3 april 2022 21:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men moet doen wat mogelijk is om Rusland te stoppen met deze oorlog en daar horen sancties zeker ook bij
Maar naar mijn mening ook ter beschikking stellen van kernwapens
Linkje?quote:Op zondag 3 april 2022 21:04 schreef Perrin het volgende:
[..]
Lastig te zien, er zijn wel beelden te zien dat ie neerstort maar niet hoe hoog ie vloog ten tijde van impact.
Ik ben overigens helemaal niet zo kapot van de Starstreak hoor. Het is een SACLOS systeem, je moet het target tot impact in je vizier houden. Doe mij de Stinger maar, lock, vuur en klaar. Volgende pakken.quote:Op zondag 3 april 2022 21:04 schreef Perrin het volgende:
Lastig te zien, er zijn wel beelden te zien dat ie neerstort maar niet hoe hoog ie vloog ten tijde van impact.
Plus het feit dat de huidige politici het de afgelopen 30 jaar geen enkel probleem vonden om defensie tot op het bot kapot te bezuinigen en die gaan nu wel een grote broek aantrekken en vertellen hoe het militair allemaal moet...quote:Op zondag 3 april 2022 21:05 schreef zuchtje het volgende:
Rob is vooral bang dat er erg snel en makkelijk dingen toegezegd worden door de politiek. Een zorgvuldige afweging is er niet bij, het is veelal gevoel. Zo makkelijk ze in Russische talkshows praten over het nuken van Polen, zo makkelijk praten we hier over een no-fly zone. Beide nogal extreem.
Hmmm slecht plan om Oekraïne kernwapens - die ze eerder hadden en o.a. in ruil voor onafhankelijkheid wegdeden - ter beschikking te stellen. Ik zie zelf niet zo goed het verschil tussen kleine en grote kernwapens.quote:Op zondag 3 april 2022 21:05 schreef michaelmoore het volgende:
[..]
men moet doen wat mogelijk is om Rusland te stoppen met deze oorlog en daar horen sancties zeker ook bij
Maar naar mijn mening ook ter beschikking stellen van kleine kernwapens en torpedos
Het nuken van Polen is natuurlijk wel veel extremer dan een no-flyzone.quote:Op zondag 3 april 2022 21:05 schreef zuchtje het volgende:
Rob is vooral bang dat er erg snel en makkelijk dingen toegezegd worden door de politiek. Een zorgvuldige afweging is er niet bij, het is veelal gevoel. Zo makkelijk ze in Russische talkshows praten over het nuken van Polen, zo makkelijk praten we hier over een no-fly zone. Beide nogal extreem.
Wie gaat - bij het verstand zijnd - en namens wie ? dan dat risico willen nemen ?quote:Op zondag 3 april 2022 21:05 schreef zuchtje het volgende:
....
Maar goed, als Rusland "escaleert" door overduidelijk burgerdoden te maken, en/of andere schendingen te plegen, dan is het natuurlijk makkelijker voor de Westerse haviken om de steun te intensiveren.
Ik vraag me ook af of "we" sneller in gaan grijpen nu blijkt dat het conventionele leger niet veel voorstelt. Zou die nucleaire dreiging beter onderhouden/getraind zijn?
Kleine kernwapens zijn over het algemeen destructief in een relatief klein gedeelte.quote:Op zondag 3 april 2022 21:11 schreef Vallon het volgende:
[..]
Hmmm slecht plan om Oekraïne kernwapens - die ze eerder hadden en o.a. in ruil voor onafhankelijkheid wegdeden - ter beschikking te stellen. Ik zie zelf niet zo goed het verschil tussen kleine en grote kernwapens.
Kan mij zo maar voorstellen dat een boze Oekräiner ze gebruikt omdat z'n halve familie is afgeschoten.
MAD wapens in de hand van een emotioneel betrokken, laat staan labiel, persoon is sws nooit een slim idee.
Valt echt verticaal uit de lucht, wel opvallend.quote:
Bizar wel weer hier. Mensen hebben zo'n ongemakkelijk gevoel bij dit, zijn zo emotioneel, dat gewoon rationele kritiek van Rob de Wijk gelezen wordt als pro-Russisch. Die man is niet 'bang', het zijn gewoon zeer terechte vragen.quote:Op zondag 3 april 2022 21:02 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat is dan ook precies het punt dat Van Wijk maakt. Hoe die man als Poetin-adept gezien kan worden is me echt een volslagen raadsel.
Israel heeft 9 miljoen en ik denk dat ze het Russische leger in de pan hakkenquote:Op zondag 3 april 2022 20:14 schreef Tijger_m het volgende:
Nederland heeft 17 miljoen inwoners, nogal logisch dat wij het tegen het Russische leger niet lang volhouden
Nee.quote:Op zondag 3 april 2022 21:20 schreef slashdotter3 het volgende:
[..]
Israel heeft 9 miljoen en ik denk dat ze het Russische leger in de pan hakken
Daar heb je dan toch alleen de mensen op straat mee ?quote:Op zondag 3 april 2022 21:06 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Het is ook verspilde moeite om met zo'n land te willen onderhandelen of er betrekkingen mee te willen onderhouden. Maximale sancties inclusief medische apparatuur, medicijnen en voedingsmiddelen mogen langzamerhand toch ook wel eens overwogen gaan worden.
Vroeger werd er nog wel eens gedaan of het Russische leger ongeveer gelijkwaardig was aan het Amerikaanse. Maar het is inmiddels wel duidelijk dat dat echt niet zo is. Het Russische leger is ouderwets en verouderd. De enige voordelen die het heeft, is dat het a. groot is (en veel ouderwetse bommen heeft), en b. (inderdaad) kernwapens heeft.quote:Op zondag 3 april 2022 21:01 schreef Ronald het volgende:
[..]
Rob de Wijk is een type dat ontzettend bang is voor WO3, het Russische leger, kernwapens etc.
Maar in werkelijkheid kon dat Russische leger wel eens zwakker zijn dan iemand ooit had kunnen denken. Ik betwijfel zelfs of men echt veel kernwapens operationeel heeft, het dreigement is immers voldoende.
En dat de soldaten en thuisfront er relatief veel minder te verliezen hebben, veel makkelijker te manipuleren zijn en er een lagere moraal op na houden.quote:Op zondag 3 april 2022 21:23 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Vroeger werd er nog wel eens gedaan of het Russische leger ongeveer gelijkwaardig was aan het Amerikaanse. Maar het is inmiddels wel duidelijk dat dat echt niet zo is. Het Russische leger is ouderwets en verouderd. De enige voordelen die het heeft, is dat het a. groot is (en veel ouderwetse bommen heeft), en b. (inderdaad) kernwapens heeft.
Maar in Rusland werkt dat toch al anders. Heel veel jongetjes krijgen geen harttransplantatie, simpelweg omdat de mensen er geen geld voor hebben.quote:Op zondag 3 april 2022 21:22 schreef Vallon het volgende:
[..]
Daar heb je dan toch alleen de mensen op straat mee ?
Ik zou niet geconfronteerd willen worden met een propaganda filmpje waarbij een documentaire maker duidelijk maakt dat door gebrek aan middelen, een leuk lachend jochie van 6 geen harttransplantatie kon krijgen.
De dag dat ze bij de EU komen loopt het halve land leeg naar West-Europa. Is nadelig voor ons én voor hen. Je kan ook alle shit met ze regelen zónder dat ze recht hebben om hier te werken. Dan heb je ook veel meer controle over waar het geld allemaal heen gaat enzo. Als ze eenmaal bij de EU zitten dan zijn hervormingen niet meer nodig, zie Roemenië/Bulgarije/Polen/Hongarije.quote:Op zondag 3 april 2022 20:54 schreef Hatseflats22 het volgende:
[..]
Ik ben er daarom ook voor om Oekraine lidmaatschap van de Europese Unie in het vooruitzicht te stellen. Een Europees land dat zo overduidelijk knokt voor vooruitgang, moet onze steun hebben. Daar is de EU toch voor bedoeld?
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |