Nog even een reactie op jouw militair/tactische "quote:
Of je flikkert gewoon op met je volledig misplaatste "sarcastische" opmerking, daar ging het mij om.quote:Op maandag 21 maart 2022 22:01 schreef oheng het volgende:
[..]
Nog even een reactie op jouw militair/tactische "" in het vorige topic:
https://www.theguardian.c(...)-at-chemical-factory
https://gazette.com/news/(...)e6-6842308c1fa0.html
https://global.espreso.tv(...)terprise-was-injured
Die russische oorlogsmisdadigers schieten lukraak hele steden in puin. Het maakt ze niet een hol uit wie of wat ze raken. Ik weet dat het schokkend is voor een aantal hier.
Oh en neem je eigen advies ter harte. Met je militair/tactische analyze lol.
Ja leuk maar daar heeft Rusland de troepen nier voor.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 07:11 schreef Schaamlap het volgende:
Waarschijnlijk een aanval op Odessa omdat dit de belangrijkste haven is van de Oekraine. (gaat wel link worden want dan zit je dichtbij Moldavie en Roemenie. )
Doorstoten naar Dnepro en de omsingeling bewerkstelligen van grootste deel Oekrainische leger.
Omsingelen Kiev en daarna afzakken via Dnepr naar Dnepro.
Dnepr wordt gebruikt als verdedigings linie tegen aanvallen uit West Oekraine
[ afbeelding ]
Ze hebben zat maar ik vermoed dat de meeste vergeten hier dat de Oekraine al een staand aktief leger had van ruim 125.000 man en die zet je niet zomaar opzij.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 07:29 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Ja leuk maar daar heeft Rusland de troepen nier voor.
Wel. Helaas. Alleen gaat zeer langzaam. Om alleen ene stad als Odessa echt in te nemen duurt stukken langer dan Mariupol. En dat is alleen Odessa. Ligt er dus eerder aan hoeveel tijd de Russen hebben en kunnen nemen, en of er snel genoeg nog betere wapens naar de Oekraners gaan die een tegenwicht kunnen bieden aan militaire en numerieke overwicht van de Russen.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 07:29 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Ja leuk maar daar heeft Rusland de troepen nier voor.
Dat ben ik met je eens. Mariupol moet vallen en dan worden de kaarten opnieuw geschud.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 07:38 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ze hebben zat maar ik vermoed dat de meeste vergeten hier dat de Oekraine al een staand aktief leger had van ruim 125.000 man en die zet je niet zomaar opzij.
Mariupol is heel belangrijk want daar zitten 12.000 man vast. Schakel je die uit dan heb je meteen een enorme bult aan troepen vrij en kan je flink wat extra troepen aan wal zetten uit Rusland.
De onderhandelingen lopen tergend traag en beide partijen willen zoveel mogelijk land behouden/innemen om hun onderhandelingspositie te verstevigen.
Dat inzetten van chemische wapens gaat echt volledig aan het belang van Putin voorbij. Zo effectief is het juist helemaal niet en het is een casus belli voor derde partijen.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 07:56 schreef Aloulu het volgende:
[..]
Wel. Helaas. Alleen gaat zeer langzaam. Om alleen ene stad als Odessa echt in te nemen duurt stukken langer dan Mariupol. En dat is alleen Odessa. Ligt er dus eerder aan hoeveel tijd de Russen hebben en kunnen nemen, en of er snel genoeg nog betere wapens naar de Oekraners gaan die een tegenwicht kunnen bieden aan militaire en numerieke overwicht van de Russen.
Veel effectievere manier voor Putin is om zo een laatste bastion van vechters in Mariupol met chemische wapens te bestoken. Een van de redenen waarom het zeer goed mogelijk is dat het daar van gaat komen naar mijn mening.
Je zou het dan plausibel vinden dat niet de Russen erachter zitten maar een andere partij die ervan profiteert?quote:Op dinsdag 22 maart 2022 08:29 schreef LXIV het volgende:
Dat inzetten van chemische wapens gaat echt volledig aan het belang van Putin voorbij. Zo effectief is het juist helemaal niet en het is een casus belli voor derde partijen.
In Syri is ook geprobeerd een aanval met chemische wapens te simuleren, dat was de zogenaamde ‘red line’ . Gelukkig zo knullig opgezet dat het al snel doorzien werd.
Als er over een week of vier opeens sprake is van een chemische aanval die dan leidt tot een reactie van de navo dan heb ik sterke twijfels over de toedracht.
Iedere militair krijgt een gasmasker mee. Dat is onderdeel van je 4 eenheid, wapen, helm, vest, gasmasker...quote:Op dinsdag 22 maart 2022 08:50 schreef Aloulu het volgende:
Je zou het dan plausibel vinden dat niet de Russen erachter zitten maar een andere partij die ervan profiteert?
De Russen hebben al een voorschot hierop genomen door de Oekraners en Amerikanen te beschuldigen van chemische wapens productie in Oekrane en sommige Russische soldaten hebben daarop gasmaskers meegekregen. Hoe plausibel acht jij dit waar te zijn?
Ik zie ook niet in wat Putin er mee denkt te winnen.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 08:29 schreef LXIV het volgende:
Dat inzetten van chemische wapens gaat echt volledig aan het belang van Putin voorbij. Zo effectief is het juist helemaal niet en het is een casus belli voor derde partijen.
In Syri is ook geprobeerd een aanval met chemische wapens te simuleren, dat was de zogenaamde ‘red line’ . Gelukkig zo knullig opgezet dat het al snel doorzien werd.
Als er over een week of vier opeens sprake is van een chemische aanval die dan leidt tot een reactie van de navo dan heb ik sterke twijfels over de toedracht.
Het verbaast mij niet. Gezien wat de Russen in Syri uitspoken. Het bombarderen van burgerdoelen is een normaal onderdeel van hun strategie.quote:Op maandag 21 maart 2022 22:01 schreef oheng het volgende:
[..]
Nog even een reactie op jouw militair/tactische "" in het vorige topic:
https://www.theguardian.c(...)-at-chemical-factory
https://gazette.com/news/(...)e6-6842308c1fa0.html
https://global.espreso.tv(...)terprise-was-injured
Die russische oorlogsmisdadigers schieten lukraak hele steden in puin. Het maakt ze niet een hol uit wie of wat ze raken. Ik weet dat het schokkend is voor een aantal hier.
Ik denk dat het meer is dat Rusland die zelf wil gaan inzetten in combinatie met bombardementen omdat hun invasie vastgelopen is.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 08:50 schreef Aloulu het volgende:
[..]
Je zou het dan plausibel vinden dat niet de Russen erachter zitten maar een andere partij die ervan profiteert?
De Russen hebben al een voorschot hierop genomen door de Oekraners en Amerikanen te beschuldigen van chemische wapens productie in Oekrane en sommige Russische soldaten hebben daarop gasmaskers meegekregen. Hoe plausibel acht jij dit waar te zijn?
Dat is complete nonsens.., de zwaarste chemische aanval met Sarin Gas waarbij minimaal 300, maar mogelijk veel meer gewone burgers (opvallend veel kinderen) de dood vonden, vond plaats in Ghouta, in augustus 2013quote:Op dinsdag 22 maart 2022 08:29 schreef LXIV het volgende:
[..]
In Syri is ook geprobeerd een aanval met chemische wapens te simuleren, dat was de zogenaamde ‘red line’ . Gelukkig zo knullig opgezet dat het al snel doorzien werd.
SPOILER: shockerend beeld van dode kinderen na de Ghouta biochemische aanval met Sarin gasOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het is nooit volledig bewezen kunnen worden wie de verantwoordelijke is, omdat dit soort dingen nu in een oorlogsgebied plaatsvind en dus onderzoek doen heel lastig is en er volop manipulatie plaats kan vinden (bv de gebruikte raketten zijn achteraf verwijderd van de plaats van inslag en nooit gevonden)
wel is het meeste bewijs dusdanig dat vrijwel alle serieuze onderzoekers aangeven dat het eigenlijk de kans het grootste is dat de Syrische regering cq de Ba'ath verantwoordelijk is..
de vermoedelijk gebruikte raketten waren enkel in hun bezit, en er is russisch opnamemateriaal van enkele dagen ervooor dat een afschietlocatie ingericht werd op een van de meest waarschijnlijke locaties van waaruit geschoten is.
Na een maand onderzoek kwam Human Rights Watch tot de conclusie:https://www.hrw.org/repor(...)emical-weapons-syriaquote:Available evidence strongly suggests that Syrian government forces were responsible for chemical weapons attacks on two Damascus suburbs on August 21, 2013. These attacks, which killed hundreds of civilians including many children, appeared to use a weapons-grade nerve agent, most likely Sarin.
The evidence concerning the type of rockets and launchers used in these attacks strongly suggests that these are weapon systems known and documented to be only in the possession of, and used by, Syrian government armed forces.
Maar, het was uiteindelijk vooral een enorme strategische fout van Obama om kort ervoor die 'rode lijn' aan te geven, omdat dat juist de mogelijkheid bood dit zo uit te nutten om het vertrouwen in de amerikaanse slagkracht kapot te maken...
De amerikaanse president heeft namelijk helemaal niet zomaar de macht in zn eentje inmenging in een oorlog door te drukken en juist de 'aankondiging'' door middel van de 'rode lijn' schiep eerder veel politieke twijfel.
het was voor de Syriers vervolgens makkelijk om juist dusdanig twijfels over de uiteindelijke aanval te zaaien dat het niet zomaar duidelijk was wie achter de aanval zat, wat in een oorlogsituatie altijd goed mogelijk is en juist daarmeede realiteit zal eerder andersom zijn...quote:Als er over een week of vier opeens sprake is van een chemische aanval die dan leidt tot een reactie van de navo dan heb ik sterke twijfels over de toedracht.
Als er binnenkort een biochecmische aanval zijn zal er al heel snel eromheen een 'propaganda_spelletje' gespeeld worden, warbij de russen er allles op zetten om twijfels te zaaien en vermnoedelijk kan zeker niet zomaar zonder een maandenlang onderzoek vastgesteld worden wie er verantwoordelijk voor is...
Dat is nooit een goede basis voor enige politieke actie en ook de NATO zal er hooguit een 'politiek spel' over spelen, maar dat nooit als basis nemen voor optreden.
net zoals in Syrie helemaal _niks_ gedaan werd, en amerika hierdoor juist enorm aan Aanzien verloor, omdat het haar eigen 'rode lijn' belofte niet _kon_ nakomen wegens politieke redenen.
Er is best een aanzienlijke kans dat er uiteindelijk een biochecmische aanval plaats zal vinden...
maar de kans is zeer groot dat daarna vooral een mediaal heen-en-weer-beschuldigen-spelletje gespeeld gaat worden waarbij er veel onduidelijkheid bestaat en deels ook bewust geschapen wordt over wie er verantwoordelijk is.
Dat het in een oorlogsgebied plaatsvind zal het enkel erger maken.
En beide partijen zullen er volop propaganda over bedrijven.
Dat is niet eens nieuw, rondom het neerschieten van MH-17 gebeurde al exact hetzelfde.
Dat zal hooguit nogmaals herhaald worden.. en je kunt nu al op je vingertjes aftellen dat dezelfde politieke knechten die tijdens MH-17 graag russische propaganda herhaalden ook nu graag die narrative gaan napapagaaien
[ Bericht 13% gewijzigd door RM-rf op 22-03-2022 09:33:40 ]"Whatever you feel like: Life’s not one color, nor are you my only reader" - Ausonius, Epigrammata 25
Ik betwijfel of dat vanaf het begin van de invasie in Oekraine het geval was voor de Russische soldaten, want dan hadden we het vanaf het begin gehoord toen Russische soldaten werden gevangen genomen. Zie met name laatste link hieronder:quote:Op dinsdag 22 maart 2022 08:59 schreef AchJa het volgende:
Iedere militair krijgt een gasmasker mee. Dat is onderdeel van je 4 eenheid, wapen, helm, vest, gasmasker...
Ik zie het meer als US propaganda om zodirekt de Russen te beschuldigen van een gas aanval.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 09:19 schreef Aloulu het volgende:
[..]
Ik betwijfel of dat vanaf het begin van de invasie in Oekraine het geval was voor de Russische soldaten, want dan hadden we het vanaf het begin gehoord toen Russische soldaten werden gevangen genomen. Zie met name laatste link hieronder:
https://www.mirror.co.uk/news/world-news/russia-gives-troops-gas-masks-26336795
https://www.dailymail.co.(...)chemical-attack.html
Die ongelofelijke demente sufkut van een Biden had overigens wel gelijk over de op handen zijnde invasie..😏quote:Op dinsdag 22 maart 2022 09:52 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Die ongelofelijke demente sufkut van een Biden strooit ook weer lekker rond met zijn kletspraatjes.
Probleem is: je weet gewoon niet meer wie je moet geloven.
quote:Russia’s Inability to Shift Course May Doom It
While the outcome of the Russia-Ukraine War is nowhere near decided, Russian advances have either ground to a standstill or slowed to a crawl. What was intended to be a lightning-fast offensive to seize Kyiv and several other population centers has been blunted and stymied, leaving operational commanders seemingly perplexed about how to regain initiative.
In een meer algemene manier van denken snap ik niet waarom de Russen blijkbaar niets geleerd hebben van moderne oorlogsvoering? En het zet je ook wel aan het denken over de slagvaardigheid van het leger van Rusland.quote:
Of ze hebben deze oorlog ontzettend slecht voorbereid.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 11:09 schreef Megumi het volgende:
[..]
In een meer algemene manier van denken snap ik niet waarom de Russen blijkbaar niets geleerd hebben van moderne oorlogsvoering? En het zet je ook wel aan het denken over de slagvaardigheid van het leger van Rusland.
Die demente sufkut heeft anders aardig gelijk gekregen mbt de acties van de russen. Hij had alleen niet helemaal door hoe dramatisch incapabel de russen zijn en hoe goed de Oekrainers verzet bieden.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 09:52 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ik zie het meer als US propaganda om zodirekt de Russen te beschuldigen van een gas aanval.
Die ongelofelijke demente sufkut van een Biden strooit ook weer lekker rond met zijn kletspraatjes.
Probleem is: je weet gewoon niet meer wie je moet geloven.
Dat is ook onderdeel van je slachtkracht. Maar we weten niet hoe de besluitvorming rond Poetin en deze oorlog tot stand is gekomen. Het zou zomaar kunnen dat Poetin adviezen naast zich neer gelegd heeft. Poetin komt op mij al een tijdje over als iemand die van zijn adviseurs geen njet duld.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 11:12 schreef Perrin het volgende:
[..]
Of ze hebben deze oorlog ontzettend slecht voorbereid.
Je username zegt wel genoeg over de kant van het spectrum waarbij jij je goed voelt.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 09:52 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ik zie het meer als US propaganda om zodirekt de Russen te beschuldigen van een gas aanval.
Die ongelofelijke demente sufkut van een Biden strooit ook weer lekker rond met zijn kletspraatjes.
Probleem is: je weet gewoon niet meer wie je moet geloven.
Dit is een kopie van Georgie, ook zo'n kunststukje van de NAVO en de Yankees...quote:Op dinsdag 22 maart 2022 10:51 schreef Maron het volgende:
[..]
Die ongelofelijke demente sufkut van een Biden had overigens wel gelijk over de op handen zijnde invasie..😏
Ja cool he.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 11:25 schreef Document1 het volgende:
[..]
Je username zegt wel genoeg over de kant van het spectrum waarbij jij je goed voelt.
Minder cool is wat je post. Je Poetin propaganda.quote:
Als jij andere meningen al propaganda vindt dan is het wel droevig gesteld met je Democratische waarden.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 11:54 schreef Megumi het volgende:
[..]
Minder cool is wat je post. Je Poetin propaganda.
Beter de NAVO en de Yankees. Dan leven onder een dictator. Of het communisme.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 11:52 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Dit is een kopie van Georgie, ook zo'n kunststukje van de NAVO en de Yankees...
quote:Op dinsdag 22 maart 2022 11:58 schreef Megumi het volgende:
[..]
Beter de NAVO en de Yankees. Dan leven onder een dictator. Of het communisme.
Ik denk dat je mij niet goed kent. Democratie is het enige systeem waar je in redelijke vrijheid kan leven en vrij voor je mening mag uitkomen. Ook als is dat in jou geval Poetin propaganda.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 11:57 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Als jij andere meningen al propaganda vindt dan is het wel droevig gesteld met je Democratische waarden.
En kom nu niet met een lulverhaal over Rusland en Putin aan want dat interresseert mij helemaal niets aangezien ik niet pro Putin ben.
Dus jij wil wel in een dictatuur leven duidelijk.quote:
Er wordt wel eens gesteld dat bekeerlingen de fanatieksten zijn.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 12:01 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dus jij wil wel in een dictatuur leven duidelijk.Vandaar derhalve je steun voor Poetin.
Dat is ergens toch wel een beetje raar....quote:Op dinsdag 22 maart 2022 11:12 schreef Perrin het volgende:
[..]
Of ze hebben deze oorlog ontzettend slecht voorbereid.
Dat is een ding. Maar wellicht was de tegenstander Oekrane ook beter voorbereid. Na de Krim. Ik moet denken aan de generaal Heinz Guderian vaak gezien als de uitvinder van de moderne oorlogsvoering. En mis bij de Russen cordinatie/communicatie en een inzet waarbij de diverse legeronderdelen elkaar ondersteunen. En gezamenlijk optrekken. Zoals bij een blitzkrieg.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 12:18 schreef Hanca het volgende:
Ik denk dat de Russen het flink hebben onderschat, juist door de succesvolle annexatie van De Krim. Dat ging zo makkelijk dat ze dachten dat dit ook een makkie zou worden.
Ik denk dat het WK 2018 roet in het ogen heeft gegooid om in 2014/2015 door te gaan pakken in de Donbass.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 12:15 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Dat is ergens toch wel een beetje raar....
Het is een verdomd lang voorbereidde oorlog, vanaf feb/maart 2014 moet dit eigenlijk al als scenario serieus genomen zijn door het Kremlin (toen was de annexatie van de Krim, een weekje na de val van Yanukovych en de regime-wissel in Kyjv )
Mogelijk dat de russen in 2014 initieel geen grote inzet aandurfden wegens de korte voorbereidingstijd (de annexatie zou besproken zijn tijdens een de hele nacht durende meeting in het Kremlin op 22/23 februari: https://www.bbc.com/news/world-europe-31796226 ), maar de annexatie van de Krim verliep juist zeer succesvol.
op 23 februari werden al massa-betogingen georganiseerd en heel snel waren er genoeg pro-russische mensen gemobiliseerd en was er een zeer aggressieve motorclub (Night Wolves) bezig pro-putin boodschapppen te verbreiden en te voorkomen dat verdere pro-westerrse demonstraties gehouden konden worden (die initieel er ook op de krim waren)
Een aantal russische politici riepen zichzelf uit tot bestuurder terwijl pro-oekrainse politici gedwongen werden terug te treden.
Vanaf 27 februari 2014 bezetten russische special forces een aantal belangrijke punten, vooral het gebouw van het Hooggerechtshof...
Op dat moment was effectief eigenlijk al de coup gelukt en kon het militair probleemloos binnentreden zonder enige substantiele weerstand.
Wat ikzelf denk is dat juist het ongelooflijk snel ageren in 2014 juist de kracht van de russen was..
niet zozeer de kracht van hun leger, maar vooral een diep netwerk, inofficiele beinvloeding door getrouwde politici, motorclubs en ook een aantal gerichtte special forces akties waren beslissend
Vergeleken met het optreden van de russen in 2022 is juist dat ze toen kennelijk een ongekend lange voorbereiding hadden, maar ook een megalomaan grote en ingewikkelde operatie opgezet hadden die echter al grotendeels uitgelekt was en ertoe leidde dat de oekrainers heel goed zich erop konden voorbereiden.
zeker de eerste special forces akties mislukten finaal: de meeste pogingen knooppunten te bezetten, communicatie-wegen te blokkeren of lokale bestuurders te gijzelen of doden lijken grotendeels mislukt te zijn en betekenden dat de russen met sterke tegenweer een vijandig gebied moesten betreden dat zich al volledig ingegraven had.
nadat daarbij iedere mogelijk 'momentum' en aspect van verrassing of overrompeling weg was, werd het wel heel erg moeilijk om successen te boeken.
Daarna gaan ook dingen spelen als de motivatie en het moreel van de eigen troepen, (en dat de oekrainers juist doordat ze het gevoel hebben hun eigen land te verdedigen enorm gemotiveerd zijn)...
het idee dat de regering voor het thuisfront alles wil verzwijgen en soldaten bv ook niet gewoon eerlijk hun familie kunnen vertellen wat ze aan het doen zijn.
en de Oekrainers juist als 'broeder-volk' nu alle redenen hebben heel erg anti-russisch te worden en dat vast en zeker ook steeds meer zullen worden.
Zeker als je de succesvolle annexatie van de Krim (die daarna zeer goed en efficient geconsolideert werd) vergelijkt met nu ga je toch denken dat des te meer een operatie voorbereid wordt, des te slechter zal hij verlopen
Door corruptie heeft Rusland miljarden extra moeten besteden aan dit soort evenementen. Wat hij nu wellicht tekort komt voor zijn leger?quote:Op dinsdag 22 maart 2022 13:54 schreef Idisrom het volgende:
[..]
Ik denk dat het WK 2018 roet in het ogen heeft gegooid om in 2014/2015 door te gaan pakken in de Donbass.
Het WK was in 2010 binnengehengeld met smeergelden waar de fietsende Gullit en Johan Cruijff niet tegenop konden.
Ik denk dat Poetin toen geen boycot van het WK over zich heen wilde roepen, gezien de voorbereidingen en zijn sportminnend hart.
Ergens is het wel grappig. Je runt al een dikke 20 jaar als een maffiabaas een corrupt land en dan ben je er nog verbaasd over ook dat de corruptie zo ver is doorgedrongen dat je leger in alles behalve puike staat verkeerd. Natuurlijk is dat ook nooit de schuld van jezelf.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 14:10 schreef Megumi het volgende:
[..]
Door corruptie heeft Rusland miljarden extra moeten besteden aan dit soort evenementen. Wat hij nu wellicht tekort komt voor zijn leger?
Met je eens maar moet dan wel diep in me zwarte humor modus zitten.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 14:17 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ergens is het wel grappig. Je runt al een dikke 20 jaar als een maffiabaas een corrupt land en dan ben je er nog verbaasd over ook dat de corruptie zo ver is doorgedrongen dat je leger in alles behalve puike staat verkeerd. Natuurlijk is dat ook nooit de schuldban jezelf.
nee hoor dat is eigenlijk in deze oorlog zeer duidelijk.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 09:52 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ik zie het meer als US propaganda om zodirekt de Russen te beschuldigen van een gas aanval.
Die ongelofelijke demente sufkut van een Biden strooit ook weer lekker rond met zijn kletspraatjes.
Probleem is: je weet gewoon niet meer wie je moet geloven.
idd, dat holt zo'n hele maatschappij uit.. en iedereen die kritisch is of onafhankelijk durft te denken daar loopt het ook slecht mee af, je hele culturele elite blijft niks van over.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 14:56 schreef Isdatzo het volgende:
Zelfde ook met die kapitalen die bedoeld waren om in Oekrane relevante figuren om kopen en onrust te stoken: die zijn daar nooit terechtgekomen.
Russische corruptie. Daar kunnen geen westerse wapenleveranties tegenop hoor
.
Ah nee dat was jij niet idd. Dat was je dubbelganger met dezelfde username. Voorheen bekend onder de naam van ZOA.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 11:57 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Als jij andere meningen al propaganda vindt dan is het wel droevig gesteld met je Democratische waarden.
En kom nu niet met een lulverhaal over Rusland en Putin aan want dat interresseert mij helemaal niets aangezien ik niet pro Putin ben.
Sappig verhaaltje over de vorige minister van defensie: https://www.theatlantic.c(...)rdyukov-case/272622/quote:Op dinsdag 22 maart 2022 15:08 schreef Perrin het volgende:
[..]
idd, dat holt zo'n hele maatschappij uit.. en iedereen die kritisch is of onafhankelijk durft te denken daar loopt het ook slecht mee af, je hele culturele elite blijft niks van over.
De vraag is of zelfs de mensen ter plekke wel overzicht hebben, best kans dat gewoon niemand een kaart kan maken.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 15:22 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Weinig goede kaarten van Mariupol de laatste dagen zeg. Je krijgt hierdoor totaal geen indruk van de situatie in de stad en hoe het er aan toe gaat.
Inderdaad. Het laatste nieuws was een massaal bombardement op de staalfabriek waar zich schijnbaar het hoofdkwartier van het AZOV bataljon zou bevinden en dat er zware straatgevechten plaats vinden. Maar in hoeverre dit nog allemaal klopt blijft een vraagteken. Als ik naar de mappen kijk is er niet veel veranderd. Maar volgens de berichten lijden de Russen gigantische verliezen.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 15:22 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Weinig goede kaarten van Mariupol de laatste dagen zeg. Je krijgt hierdoor totaal geen indruk van de situatie in de stad en hoe het er aan toe gaat.
Ja goeie. Maar toch zou er toch in ieder geval wel iets meer bekend mogen worden over de troepenaantallen in de stad etcetera.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 15:40 schreef Hanca het volgende:
[..]
De vraag is of zelfs de mensen ter plekke wel overzicht hebben, best kans dat gewoon niemand een kaart kan maken.
Mariupol gaat vallen en het Azov regiment is kaputt!!quote:Op dinsdag 22 maart 2022 15:22 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Weinig goede kaarten van Mariupol de laatste dagen zeg. Je krijgt hierdoor totaal geen indruk van de situatie in de stad en hoe het er aan toe gaat.
Die vrijwilligers zijn al bestookt met wat raketten en de meesten zijn al dood. (volgens UK berichten over UK vrijwilligers)quote:Op dinsdag 22 maart 2022 15:41 schreef Cherni het volgende:
[..]
Inderdaad. Het laatste nieuws was een massaal bombardement op de staalfabriek waar zich schijnbaar het hoofdkwartier van het AZOV bataljon zou bevinden en dat er zware straatgevechten plaats vinden. Maar in hoeverre dit nog allemaal klopt blijft een vraagteken. Als ik naar de mappen kijk is er niet veel veranderd. Maar volgens de berichten lijden de Russen gigantische verliezen.
Dan zou je toch zeggen dat het Russisch leger allang gedecimeerd zou zijn. Maar ook dat is totaal niet na te gaan.
Berichten dat vrijwilligers konden gaan prijsschieten op Russen blijken in iedergeval niet te kloppen. Die komen al op hangende pootjes terug.
Lijkt me geen goed idee. Het westen blijft Oekraine bewapenen en dat wordt alleen maar meer. Rusland is al meer dan 10% van hun kracht kwijt.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:16 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Is een scenario Oostfront 1941 heel onwaarschijnlijk eigenlijk? Dat de Russen gewoon echt jaren gaan uittrekken voor deze oorlog?
Met dat overeenkomst dat een uitputtingsslag vooral voordelig voor de verdediger is. (Maar het verschil dat Oekrane een veel kleiner grondgebied heeft.)
Ik ben eigenlijk wel benieuwd hoe jullie dat zien. Dat in december 2022 nog steeds Kiev belegerd wordt.
Nope. Dit gaat een jaartje duren met onderhandelingen.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:16 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Is een scenario Oostfront 1941 heel onwaarschijnlijk eigenlijk? Dat de Russen gewoon echt jaren gaan uittrekken voor deze oorlog?
Met dat overeenkomst dat een uitputtingsslag vooral voordelig voor de verdediger is. (Maar het verschil dat Oekrane een veel kleiner grondgebied heeft.)
Ik ben eigenlijk wel benieuwd hoe jullie dat zien. Dat in december 2022 nog steeds Kiev belegerd wordt.
Je kan maar niet over je makkers in het Azovbataljon ophouden h? Het begint een 'beetje' op te vallen.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:12 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Mariupol gaat vallen en het Azov regiment is kaputt!!
Lijkt mij van niet. Als dit conflict nog jaren gaat duren zal dat zijn door onderlinge gevechten tussen milities. De Russen hebben het land dan mogelijk allang verlaten op wat troepen na die rebellen blijven ondersteunen zoals ze al sinds 2014 aan het doen zijn.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:16 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Is een scenario Oostfront 1941 heel onwaarschijnlijk eigenlijk? Dat de Russen gewoon echt jaren gaan uittrekken voor deze oorlog?
Met dat overeenkomst dat een uitputtingsslag vooral voordelig voor de verdediger is. (Maar het verschil dat Oekrane een veel kleiner grondgebied heeft.)
Ik ben eigenlijk wel benieuwd hoe jullie dat zien. Dat in december 2022 nog steeds Kiev belegerd wordt.
Ja goed he. Ik hoop zoooo dat er een paar honderd naar Nederland kunnen vluchten... echt... ben heel bezorgd om ze.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:25 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Je kan maar niet over je makkers in het Azovbataljon ophouden h? Het begint een 'beetje' op te vallen.
Ze zitten je echt dwars he?quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:28 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ja goed he. Ik hoop zoooo dat er een paar honderd naar Nederland kunnen vluchten... echt... ben heel bezorgd om ze.
De Russische missie is compleet misluktquote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:27 schreef Cherni het volgende:
[..]
Lijkt mij van niet. Als dit conflict nog jaren gaat duren zal dat zijn door onderlinge gevechten tussen milities. De Russen hebben het land dan mogelijk allang verlaten op wat troepen na die rebellen blijven ondersteunen zoals ze al sinds 2014 aan het doen zijn.
De Russische missie is compleet mislukt en dat was al na dag drie te zien omdat die coup niet is gelukt en ze tegen meer weerstand oplopen dan ze gedacht hadden.
quote:Op dinsdag 22 maart 2022 09:18 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Dat is complete nonsens.., de zwaarste chemische aanval met Sarin Gas waarbij minimaal 300, maar mogelijk veel meer gewone burgers (opvallend veel kinderen) de dood vonden, vond plaats in Ghouta, in augustus 2013Het is heel onlogisch om chemische wapens in te zetten, want ze zijn helemaal niet zo effectief en de backlash is gigantisch.SPOILER: shockerend beeld van dode kinderen na de Ghouta biochemische aanval met Sarin gasOm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Het is nooit volledig bewezen kunnen worden wie de verantwoordelijke is, omdat dit soort dingen nu in een oorlogsgebied plaatsvind en dus onderzoek doen heel lastig is en er volop manipulatie plaats kan vinden (bv de gebruikte raketten zijn achteraf verwijderd van de plaats van inslag en nooit gevonden)
wel is het meeste bewijs dusdanig dat vrijwel alle serieuze onderzoekers aangeven dat het eigenlijk de kans het grootste is dat de Syrische regering cq de Ba'ath verantwoordelijk is..
de vermoedelijk gebruikte raketten waren enkel in hun bezit, en er is russisch opnamemateriaal van enkele dagen ervooor dat een afschietlocatie ingericht werd op een van de meest waarschijnlijke locaties van waaruit geschoten is.
Na een maand onderzoek kwam Human Rights Watch tot de conclusie:
[..]
https://www.hrw.org/repor(...)emical-weapons-syria
Maar, het was uiteindelijk vooral een enorme strategische fout van Obama om kort ervoor die 'rode lijn' aan te geven, omdat dat juist de mogelijkheid bood dit zo uit te nutten om het vertrouwen in de amerikaanse slagkracht kapot te maken...
De amerikaanse president heeft namelijk helemaal niet zomaar de macht in zn eentje inmenging in een oorlog door te drukken en juist de 'aankondiging'' door middel van de 'rode lijn' schiep eerder veel politieke twijfel.
het was voor de Syriers vervolgens makkelijk om juist dusdanig twijfels over de uiteindelijke aanval te zaaien dat het niet zomaar duidelijk was wie achter de aanval zat, wat in een oorlogsituatie altijd goed mogelijk is en juist daarmee
[..]
de realiteit zal eerder andersom zijn...
Als er binnenkort een biochecmische aanval zijn zal er al heel snel eromheen een 'propaganda_spelletje' gespeeld worden, warbij de russen er allles op zetten om twijfels te zaaien en vermnoedelijk kan zeker niet zomaar zonder een maandenlang onderzoek vastgesteld worden wie er verantwoordelijk voor is...
Dat is nooit een goede basis voor enige politieke actie en ook de NATO zal er hooguit een 'politiek spel' over spelen, maar dat nooit als basis nemen voor optreden.
net zoals in Syrie helemaal _niks_ gedaan werd, en amerika hierdoor juist enorm aan Aanzien verloor, omdat het haar eigen 'rode lijn' belofte niet _kon_ nakomen wegens politieke redenen.
Er is best een aanzienlijke kans dat er uiteindelijk een biochecmische aanval plaats zal vinden...
maar de kans is zeer groot dat daarna vooral een mediaal heen-en-weer-beschuldigen-spelletje gespeeld gaat worden waarbij er veel onduidelijkheid bestaat en deels ook bewust geschapen wordt over wie er verantwoordelijk is.
Dat het in een oorlogsgebied plaatsvind zal het enkel erger maken.
En beide partijen zullen er volop propaganda over bedrijven.
Dat is niet eens nieuw, rondom het neerschieten van MH-17 gebeurde al exact hetzelfde.
Dat zal hooguit nogmaals herhaald worden.. en je kunt nu al op je vingertjes aftellen dat dezelfde politieke knechten die tijdens MH-17 graag russische propaganda herhaalden ook nu graag die narrative gaan napapagaaien
En dit soort plaatjes uit Syri maakt het voor mij allemaal erg onrealistischThe End Times are wild
Ik geloof ook niet alle cijfers en Twitter berichten. Maar de opzet om snel even een Pro Russische overheid te plaatsen in Kiev en dat men dacht met bloemen te worden ontvangen en de chaos met in de modder vastgelopen voertuigen falende communicatie tussen eenheden kun je gerust een faal noemen.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:29 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
De Russische missie is compleet mislukt
Goh dat jij geen hoge militair bent in het NL Leger. Dat jij dat allemaal op afstand kan zien is wonderbaarlijjk...
quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:12 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Mariupol gaat vallen en het Azov regiment is kaputt!!
quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:29 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
het Azov regiment is kaputt!!
Goh dat jij geen hoge militair bent in het NL Leger. Dat jij dat allemaal op afstand kan zien is wonderbaarlijjk...
Het gaat in ieder geval niet helemaal volgens plan.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:29 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
De Russische missie is compleet mislukt
Goh dat jij geen hoge militair bent in het NL Leger. Dat jij dat allemaal op afstand kan zien is wonderbaarlijjk...
Wie zegt dat de Russen dit in gedachten hadden?quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:33 schreef Cherni het volgende:
[..]
Ik geloof ook niet alle cijfers en Twitter berichten. Maar de opzet om snel even een Pro Russische overheid te plaatsen in Kiev en dat men dacht met bloemen te worden ontvangen en de chaos met in de modder vastgelopen voertuigen falende communicatie tussen eenheden kun je gerust een faal noemen.
Dat gaat geen enkel militair plan.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:35 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Het gaat in ieder geval niet helemaal volgens plan.
Dan hoort tegen die tijd Rusland bij de armste landen van de wereld.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:16 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Is een scenario Oostfront 1941 heel onwaarschijnlijk eigenlijk? Dat de Russen gewoon echt jaren gaan uittrekken voor deze oorlog?
Met dat overeenkomst dat een uitputtingsslag vooral voordelig voor de verdediger is. (Maar het verschil dat Oekrane een veel kleiner grondgebied heeft.)
Ik ben eigenlijk wel benieuwd hoe jullie dat zien. Dat in december 2022 nog steeds Kiev belegerd wordt.
Ik niet, maar Putain wel.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:41 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Dat gaat geen enkel militair plan.
Nogmaals: er staat een Oekrainisch leger van 125.000 man daar.
Dacht je dat die zomaar opzij zouden gaan of zo?
https://www.thetimes.co.u(...)-president-cvcksh79dquote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:40 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Wie zegt dat de Russen dit in gedachten hadden?
????? Ok laat maar....quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:50 schreef Cherni het volgende:
[..]
https://www.thetimes.co.u(...)-president-cvcksh79d
En dat is een van de vele links. Bovendien waren er inderdaad vuurgevechten in de straten van Kiev.
Voorlopig is de aanval van de Russen grotendeels vastgelopen. En ingraven moet je nooit doen natuurlijk ook dat is een teken dat je verloren hebt. Dat jij geen kennis hebt van de gevolgen van een loopgravenoorlog verbaast mij niet.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:21 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Nope. Dit gaat een jaartje duren met onderhandelingen.
Russen gaan zich ingraven en ga dat maar eens aanvallen.
quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:53 schreef Megumi het volgende:
[..]
Voorlopig is de aanval van de Russen grotendeels vastgelopen. En ingraven moet je nooit doen natuurlijk ook dat is een teken dat je verloren hebt. Dat jij geen kennis hebt van de gevolgen van een loopgravenoorlog verbaast mij niet.
Je gaat steeds om de kern heen namelijk een soeverein land binnenvallen. Maar we zijn het topic aan het vervuilen. Je mag gerust doorgaan maar ik stop ermee. In nws is daar alle mogelijkheid voor.quote:
Ik heb dat nergens gepost? Maar jij nu dus wel. Dus is dat jou mening en zeker niet de mijne. Wat mij wel verbaast. Ik houd Poetin en zijn criminele vrienden voor de oorlog verantwoordelijk. Niet de Russen als volk. Die een niet onaanzienlijke bijdrage hebben geleverd aan de vrijheid die we nu hebben. Maar als Poetin steunder past dat natuurlijk weer niet in jou pro-Poetin manier van denken. En post je dingen over mij en anderen die niet kloppen.quote:
We praten hier niet over het aanvallen van een soeverein land maar over militaire tactische analyses.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:58 schreef Cherni het volgende:
[..]
Je gaat steeds om de kern heen namelijk een soeverein land binnenvallen. Maar we zijn het topic aan het vervuilen. Je mag gerust doorgaan maar ik stop ermee. In nws is daar alle mogelijkheid voor.
Blijkbaar is er door de Russen per ongeluk tijdelijk eea gedeeld over verliezen. Ging over 10.000 doden en ongeveer 15.000 gewonden. Dus 25k op 185 ofzo. Aardig veel verliezen, meer dan tien procent. Dus niet gek dat hun capaciteit en effectiviteit er behoorlijk onder geleden heeft.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:50 schreef Cherni het volgende:
[..]
https://www.thetimes.co.u(...)-president-cvcksh79d
En dat is een van de vele links. Bovendien waren er inderdaad vuurgevechten in de straten van Kiev.
Van de vastgelopen voertuigen zijn ook tal van beelden en dat al tijdens een oefening in Rostov.
We kunnen nog wel doorgaan met tal van voorbeelden.
Alleen de cijfers van gesneuvelde soldaten etc, berichten van POW die verhalen vertellen neem ik niet al te serieus en als ontvoerde kinderen uit de Pro Russische gebieden. Maar het beeld dat de Russen falen in hun opzet is duidelijk.
Of het aanvallen van een soevereine staat verstandig is binnen een strategie waarbij je ook rekening houd met economische gevolgen en dergelijke is wel degelijk relevant. Maar past waarschijnlijk weer niet in jou pro-Poetin manier van denken. Het gaat hier namelijk wel om een aanval op een democratische en soevereine staat/land. In dat licht zou jij zelfs een aanval van Poetin op Nederland dus goed vinden? Of goed praten. Ik hoop dat er niet meer mensen als jij behoren tot de pro-Poetin vijfde colonne?quote:Op dinsdag 22 maart 2022 18:05 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
We praten hier niet over het aanvallen van een soeverein land.
Voorlopig is hier nog geen sprake van stop met het posten van pro-Poetin nepnieuws alstublieft.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 18:05 schreef Schaamlap het volgende:
Dus: Mariupol gaat vallen, dat schakelt 12.000 man Oekrainiers uit.
Mariupol kan dan gebruikt worden voor troepen aanvoer en stomen de Russen langzamerhand op naar het noorden en swingen naar het Oosten om de rest te omsingelen.
Kiev wordt afgeknepen en de Russen gaan zuidwaarts.
Ze graven zich in aan de Dnepr en daar krijgen de Oekrainiers ze NOOIT weg.
Odessa wordt een harde noot.
Klaar voor de laatste onderhandelingen.
Waarschijnlijk was dat lek nep, maar waarschijnlijk kloppen die aantallen ook wel ongeveer.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 18:05 schreef Spanky78 het volgende:
Blijkbaar is er door de Russen per ongeluk tijdelijk eea gedeeld over verliezen. Ging over 10.000 doden en ongeveer 15.000 gewonden. Dus 25k op 185 ofzo. Aardig veel verliezen, meer dan tien procent. Dus niet gek dat hun capaciteit en effectiviteit er behoorlijk onder geleden heeft.
Twitter zie ik niet als betrouwbaar. Wat we wel zeker weten is dat de aanval niet zo gelopen is zoals de Russen dachten.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 18:27 schreef Arnold_ het volgende:
[..]
Waarschijnlijk was dat lek nep, maar waarschijnlijk kloppen die aantallen ook wel ongeveer.
Zou dit nog invloed op het front kunnen hebben?
[ twitter ]
Lijkt me stug, de bevolkingssamenstelling is zodanig veranderd dat geen van beider landen het zich kan veroorloven tienduizenden militairen aan flarden te laten schieten.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:16 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Is een scenario Oostfront 1941 heel onwaarschijnlijk eigenlijk? Dat de Russen gewoon echt jaren gaan uittrekken voor deze oorlog?
Met dat overeenkomst dat een uitputtingsslag vooral voordelig voor de verdediger is. (Maar het verschil dat Oekrane een veel kleiner grondgebied heeft.)
Ik ben eigenlijk wel benieuwd hoe jullie dat zien. Dat in december 2022 nog steeds Kiev belegerd wordt.
The claim was initially made by a report of the Armed Forces of Ukraine and confirmed by the Ukrainian Ministry of Defense on March 21, according to The Kyiv Independent. Uralvagonzavod had his assets frozen in the U.K. on February 24 and was hit by European Union sanctions on March 15. Meerdere Media Bronnen (maakt het nog geen feit, weet ik).quote:
Tering.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 18:27 schreef Arnold_ het volgende:
[..]
Waarschijnlijk was dat lek nep, maar waarschijnlijk kloppen die aantallen ook wel ongeveer.
Zou dit nog invloed op het front kunnen hebben?
[ twitter ]
Idd, er vliegen iedere dag meer en meer drones rond, je aanvoerlijnen worden belaagd door groepjes infanterie, de artillerie weet precies waar je ingegraven zit....quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:53 schreef Megumi het volgende:
[..]
Voorlopig is de aanval van de Russen grotendeels vastgelopen. En ingraven moet je nooit doen natuurlijk ook dat is een teken dat je verloren hebt. Dat jij geen kennis hebt van de gevolgen van een loopgravenoorlog verbaast mij niet.
quote:Op dinsdag 22 maart 2022 18:44 schreef oheng het volgende:
Tegen wie zijn die russen zich aan het ingraven????
quote:The doctrinally sound Russian response to this situation would be to end this campaign. Institute For The Study Of War Mar 19
Mbt de tanks heb ik een Duitse/Oostenrijkse bron kunnen vinden die dit ook bevestigd.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 18:27 schreef Arnold_ het volgende:
[..]
Waarschijnlijk was dat lek nep, maar waarschijnlijk kloppen die aantallen ook wel ongeveer.
Zou dit nog invloed op het front kunnen hebben?
[ twitter ]
De Oekraners claimen hogere getallen, inmiddels boven de 15k. Dit was een Russisch rapport waar per ongeluk nog een stukje over de verliezen in Oekrane in stond.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 18:38 schreef Arnold_ het volgende:
[..]
The claim was initially made by a report of the Armed Forces of Ukraine and confirmed by the Ukrainian Ministry of Defense on March 21, according to The Kyiv Independent. Uralvagonzavod had his assets frozen in the U.K. on February 24 and was hit by European Union sanctions on March 15. Meerdere Media Bronnen (maakt het nog geen feit, weet ik).
quote:Op dinsdag 22 maart 2022 19:13 schreef Spanky78 het volgende:
Dit was een Russisch rapport waar per ongeluk nog een stukje over de verliezen in Oekrane in stond.
De kans dat een hacker die getallen verzonnen heeft is natuurlijk groter dan dat de MoD die cijfers per ongeluk lekt. Neemt niet weg dat dit ongeveer de cijfers zouden moeten zijn volgens velen.quote:
Ik vind 9861 doden veel maar na al bijna 4 weken vechten ook weer niet overdreven veel.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 19:24 schreef Arnold_ het volgende:
[..]
[..]
De kans dat een hacker die getallen verzonnen heeft is natuurlijk groter dan dat de MoD die cijfers per ongeluk lekt. Neemt niet weg dat dit ongeveer de cijfers zouder moeten zijn volgens velen.
Kleine correctie met alle respect je ingraven in loopgraven is een WO1 strategie. Het efficint inzetten van luchtmacht en leger zodanig dat je snel de belangrijkste militaire doelen en de communicatie middelen en het vermogen van weerstand van de vijand uitschakelt die van WO2. Rusland/Poetin doet nu geen van beide. Tot mijn verbazing. Wellicht dat een @Schaamlap als Poetin kenner ons daar beter over kan informeren met een tactische en strategische analyse?quote:Op dinsdag 22 maart 2022 18:44 schreef oheng het volgende:
[..]
Idd, er vliegen iedere dag meer en meer drones rond, je aanvoerlijnen worden belaagd door groepjes infanterie, de artillerie weet precies waar je ingegraven zit....
Tegen wie zijn die russen zich aan het ingraven???? Zinloze WO2 tactiek. Ingraven is alleen nuttig om je te beschermen tegen een russische tankcolonne. Lol.
Nee, ik gok tot juni 2022.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:16 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Is een scenario Oostfront 1941 heel onwaarschijnlijk eigenlijk? Dat de Russen gewoon echt jaren gaan uittrekken voor deze oorlog?
Met dat overeenkomst dat een uitputtingsslag vooral voordelig voor de verdediger is. (Maar het verschil dat Oekrane een veel kleiner grondgebied heeft.)
Ik ben eigenlijk wel benieuwd hoe jullie dat zien. Dat in december 2022 nog steeds Kiev belegerd wordt.
Waar wellicht nu al van sprake van is gezien het vast lopen van de invasie. Met wat andere factoren.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 19:56 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
En eer ze niet voor het eigen leefsbehoud vechten zal de gemiddelde Rus niet tot het gaatje willen gaan voor deze strijd.
Poetin?quote:Op dinsdag 22 maart 2022 17:40 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Wie zegt dat de Russen dit in gedachten hadden?
Ik ook niet. Wat oorlog aangaat.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 19:30 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Ik vind 9861 doden veel maar na al bijna 4 weken vechten ook weer niet overdreven veel.
ISW en Liveuamap staan al een paar dagen stil... Dus uit die hoek weinig echt nieuws te melden.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 20:39 schreef AgLarrr het volgende:
Ik pik wat nieuws op over een omsingeling van de Russische troepen ten westen van Kiev. Even de wrap-ups van wat analisten afwachten morgen maar op basis van de kaarten / bewegingen de afgelopen dagen behoort het zeker tot de mogelijkheden.
Die volg ik o.a. ook ja. Daarom, even kijken wat we morgen horen.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 20:44 schreef AchJa het volgende:
[..]
ISW en Liveuamap staan al een paar dagen stil... Dus uit die hoek weinig echt nieuws te melden.
10k in een maand aan de aanvallende zijde … best veel. In Vietnam kwamen in ongeveer 100 maanden 280k Amerikaanse soldaten om.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 19:30 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Ik vind 9861 doden veel maar na al bijna 4 weken vechten ook weer niet overdreven veel.
Nee joh, het waren er iets van 58.000. Geen 280k in ieder gevalquote:Op dinsdag 22 maart 2022 21:24 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
10k in een maand aan de aanvallende zijde … best veel. In Vietnam kwamen in ongeveer 100 maanden 280k Amerikaanse soldaten om.
Ja klopt. Maar ik dacht aan de Maginot linie. Wat toen al een achterhaald idee was. Een van de sterke punten van een tank/pantservoertuig/gemechaniseerd voertuig is dat hij mobiel is. En dat voordeel geef je nu op.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 19:44 schreef Megumi het volgende:
[..]
Kleine correctie met alle respect je ingraven in loopgraven is een WO1 strategie. Het efficint inzetten van luchtmacht en leger zodanig dat je snel de belangrijkste militaire doelen en de communicatie middelen en het vermogen van weerstand van de vijand uitschakelt die van WO2. Rusland/Poetin doet nu geen van beide. Tot mijn verbazing. Wellicht dat een @:Schaamlap als Poetin kenner ons daar beter over kan informeren met een tactische en strategische analyse?![]()
Ik vind twee getallen. 280 en 58. De 280 is inclusief zuid Vietnamezen. Ww2 was 400k Amerikanen.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 21:40 schreef Pleun2011 het volgende:
[..]
Nee joh, het waren er iets van 58.000. Geen 280k in ieder geval
En hoeveel Russen in WW2?quote:Op dinsdag 22 maart 2022 22:45 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Ik vind twee getallen. 280 en 58. De 280 is inclusief zuid Vietnamezen. Ww2 was 400k Amerikanen.
Bizar veel. 8,6 miljoen.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 22:47 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
En hoeveel Russen in WW2?
Vietnam is nog het meest dichtbij.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 22:48 schreef Isdatzo het volgende:
Die oorlogen die hierboven genoemd worden zijn toch ook totaal niet te vergelijken met wat er nu in Oekrane gebeurt.
De russen in Afghanistan is anders wel een goede vergelijking:quote:Op dinsdag 22 maart 2022 22:48 schreef Isdatzo het volgende:
Die oorlogen die hierboven genoemd worden zijn toch ook totaal niet te vergelijken met wat er nu in Oekrane gebeurt.
Inderdaad.quote:
https://www.nu.nl/spannin(...)r-vs.html?redirect=1quote:Aanvalskracht Rusland in Oekrane is sterk geslonken, zegt defensietopper VS
23 maart 2022 03:11
De gevechtssterkte van Rusland in Oekrane is voor het eerst sinds het begin van de invasie gedaald tot minder dan 90 procent van het aanvankelijke niveau, zegt een hoge Amerikaanse defensieambtenaar dinsdag aan persbureau Reuters.
Rusland lijdt zware verliezen aan wapentuig en onder zijn troepen groeit het aantal slachtoffers, aldus de functionaris die anoniem wil blijven.
Vr de invasie van 24 februari verzamelde Rusland volgens Amerikaanse schattingen meer dan 150.000 troepen rond Oekrane, samen met vliegtuigen, artillerie, tanks en andere wapens.
Bijna een maand later hebben de Russische troepen niet n grote stad in Oekrane kunnen veroveren. Hun opmars is volgens de expert op bijna alle fronten tot staan gebracht door de Oekraense strijdkrachten. Daarom is Rusland ertoe overgegaan om steden te bombarderen met artillerie, raketten en bommen.
De zuidoostelijke stad Mariupol vormt voor de Russen een belangrijk doelwit, zegt de Amerikaanse defensie-expert. Russische marinetroepen hebben volgens hem de afgelopen 24 uur, anders dan een dag ervoor, waarschijnlijk vanuit de Zee van Azov op Mariupol gevuurd.
Duizenden dode en gewonde Russische militairen
Moskou maakte op 2 maart bekend dat er 498 Russische militairen waren omgekomen terwijl 1.597 militairen gewond waren geraakt, maar heeft daarna geen aantallen meer genoemd.
Het offensief stuitte na 2 maart op nog meer zware tegenstand van het Oekraense leger en vrijwillige verdedigingstroepen. De nationale veiligheidsadviseur van het Witte Huis, Jake Sullivan, schatte het aantal doden en gewonden in het Russische leger dinsdag op duizenden, maar weigert een precies cijfer te noemen.
De Verenigde Staten hebben gewaarschuwd dat Rusland hulp zou kunnen zoeken bij China. Het Witte Huis zei dinsdag echter dat er geen bewijs is dat China militaire uitrusting aan Rusland levert.
Volgens de defensietopper zijn er geen aanwijzingen dat Rusland extra voorraden naar Oekrane brengt. "Maar we blijven aanwijzingen zien dat ze deze besprekingen voeren, en dat ze dit soort plannen maken, zowel in termen van herbevoorrading, als ook versterking", zei de functionaris.
Het is bekend dat tijdens de oorlog de Amerikanen zwaar logen over hun verliezen en die van de Vietcong.quote:Op dinsdag 22 maart 2022 21:24 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
10k in een maand aan de aanvallende zijde … best veel. In Vietnam kwamen in ongeveer 100 maanden 280k Amerikaanse soldaten om.
Deze meatgrinder gaat 4x zo hard en de Amerikanen verloren.
Totale aantal doden militairen en burgers: 27 miljoen.quote:Op woensdag 23 maart 2022 06:02 schreef kibo het volgende:
[..]
Nog steeds peanuts vergeleken met het aantal dat later door Stalin om zeep werd gebracht.
Je moet wel een doorgewinterde Putinist wezen om in dat geval nog van een "overwinning" te spreken.quote:Op woensdag 23 maart 2022 06:02 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Het is bekend dat tijdens de oorlog de Amerikanen zwaar logen over hun verliezen en die van de Vietcong.
En dat gebeurd nu ook weer, dus dat iedereen hier zo simpel intrapt begrijp ik niet.
Russen kunnen zich de verliezen veroorloven, de Oekrainiers niet.
En daarom gaat Rusland dit confict winnen.
Ik zie het gewoon niet anders.
Nope. Simpele conclusie. Oekraine kan dit gewoonweg niet volhouden.quote:Op woensdag 23 maart 2022 06:06 schreef kibo het volgende:
[..]
Je moet wel een doorgewinterde Putinist wezen om in dat geval nog van een "overwinning" te spreken.
Wat een simpele aannamesquote:Op woensdag 23 maart 2022 06:12 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Nope. Simpele conclusie. Oekraine kan dit gewoonweg niet volhouden.
Wat ik nog walgelijker vindt is dat het Westen dit ziet en weet en niemand van de Brussel politici die zich inspant om de 2 partijen om de tafel te brengen om dit conflict te beeindigen.
Grappig dat Erdogan, die velen hier als dictator zien maar vreemd genoeg wel in de NAVO zetelt en dus een bondgenoot is, zijn best doet om de 2 partijen bij elkaar te brengen.
Breng er maar wat tegen in.quote:
quote:Op woensdag 23 maart 2022 05:32 schreef zakjapannertje het volgende:
De Russen zouden inmiddels amper tanden meer hebben
[..]
https://www.nu.nl/spannin(...)r-vs.html?redirect=1
defensietopper
defensietopper
Denk daarom dat het onvergelijkbaar is.quote:Op woensdag 23 maart 2022 06:02 schreef kibo het volgende:
[..]
Nog steeds peanuts vergeleken met het aantal dat later door Stalin om zeep werd gebracht.
Volgens de VS gaat Poetin chemische wapens en dergelijke inzetten. Om zo alsnog te winnen. Poetin is tot alles instaat. Syri is daar een voorbeeld van.quote:Op woensdag 23 maart 2022 07:45 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
Denk daarom dat het onvergelijkbaar is.
We gaan zien of Rusland nog verder komt, of dat ze nu afgesneden gaan worden van hun supply lines en gedemotiveerd en slecht uitgerust zich overgeven of vernietigd worden.
Van die mogelijke omsingeling ten NW van Kiev is niets terug te zien. Wel wat kleine terreinwinst voor UA:quote:Key Takeaways
Russian forces are likely moving to a phase of protracted bombardment of Ukrainian cities due to the failure of Russia’s initial campaign to encircle and seize Kyiv and other major cities.
Ukrainian forces conducted successful localized counterattacks northwest of Kyiv.
Russian forces in northeastern Ukraine did not conduct any offensive operations in the past 24 hours.
Ukrainian forces repelled several Russian assaults in Donetsk and Luhansk oblasts in the past 24 hours.
Russian forces continue to make slow but steady progress reducing the Mariupol pocket.
Russia may have failed to appoint an overall commander for its invasion of Ukraine, leading to Russian axes of advance competing for limited supplies and failing to synchronize their operations.
Dat is wel een interessante vaststelling.quote:Op woensdag 23 maart 2022 08:37 schreef AgLarrr het volgende:
Russia may have failed to appoint an overall commander for its invasion of Ukraine, leading to Russian axes of advance competing for limited supplies and failing to synchronize their operations.
Poetin laat al jarenlang iedereen kaltstellen die teveel achterban of zeggenschap krijgt.quote:Op woensdag 23 maart 2022 09:09 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Dat is wel een interessante vaststelling.
De vraag is dan misschien ook wel waarom
- Is Poetin bang voor een mogelijke concurrentie als er een sterke militaire bevelvoerder ontstaat?
- Of hebben de belangrijkste militaire leiders zich ervoor gedrukt, een mislukking al vrezend.
Sergei Shoigu is een zeer ervaren bevelvoerder en geen echte concurrent voor Poetin (heeft geen echte russische afkomst, is eerder turks en geruchten gingen dat hij niet eens russisch-orthodox is)
Valery Gerasimov geld als een groot militair strateeg en eigenlijk architect van de strategie al sinds 2012 met de Oekraine om te gaan.
Hierbij was juist altijd leidinggevend dat een land nooit enkel militair te controleren is en militaire acties juist moeten volgen op andere, economische handelingen en sterk beperkt zijn.
De invasie van de Oekraine zoals uitgevoerd lijkt recht tegenover de principes van de Gerasimov doctrine te staan
Ik vermoed wellicht erger. Dat Poetin handelt naar eigen inzichten. En mogelijke kritiek vanuit de legerstaf onderdrukt. En eisen stelt aan het leger die te velde niet uit te voeren zijn.quote:Op woensdag 23 maart 2022 09:09 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Dat is wel een interessante vaststelling.
De vraag is dan misschien ook wel waarom
- Is Poetin bang voor een mogelijke concurrentie als er een sterke militaire bevelvoerder ontstaat?
- Of hebben de belangrijkste militaire leiders zich ervoor gedrukt, een mislukking al vrezend.
Sergei Shoigu is een zeer ervaren bevelvoerder en geen echte concurrent voor Poetin (heeft geen echte russische afkomst, is eerder turks en geruchten gingen dat hij niet eens russisch-orthodox is)
Valery Gerasimov geld als een groot militair strateeg en eigenlijk architect van de strategie al sinds 2012 met de Oekraine om te gaan.
Hierbij was juist altijd leidinggevend dat een land nooit enkel militair te controleren is en militaire acties juist moeten volgen op andere, economische handelingen en sterk beperkt zijn.
De invasie van de Oekraine zoals uitgevoerd lijkt recht tegenover de principes van de Gerasimov doctrine te staan
Die kans is denk ik erg groot ja. Hij staat bekend als een micromanager. En je zag bijvoorbeeld ook hoe hij met de hoogste piefen van zijn inlichtendiensten omgaat:quote:Op woensdag 23 maart 2022 09:13 schreef Megumi het volgende:
[..]
Ik vermoed wellicht erger. Dat Poetin handelt naar eigen inzichten. En mogelijke kritiek vanuit de legerstaf onderdrukt. En eisen stelt aan het leger die te velde niet uit te voeren zijn.
De Mariupol-pocket is wel wat kleiner inmiddels. Maar kan zo nog een week duren. Verder weinig boeiends.quote:Op woensdag 23 maart 2022 08:37 schreef AgLarrr het volgende:
Weer een update met dank aan het ISW:
[..]
Van die mogelijke omsingeling ten NW van Kiev is niets terug te zien. Wel wat kleine terreinwinst voor UA:
[ afbeelding ]
Mariupol wordt langzaam maar zeker Russisch. Gaat wel traag:
[ afbeelding ]
De VS kan hier ook gewoon laten zien dat ze in de gaten hebben wat de Russen mogelijk van plan waren om het te voorkomen. Ik schat in dat chemische wapens gebruiken in steden met veel burgers de positie van de Russen niet gaat verbeteren. Als Putin dat gaat doen dan zal hij dat doen op plekken waar minder burgerslachtoffers vallen, maar het gevolg zal zijn dat het Westen de steun verder zal opvoeren en Rusland nog verder gesoleerd wordt. China kan dan ook enige steun of terughoudendheid niet meer volhouden.quote:Op woensdag 23 maart 2022 07:55 schreef Megumi het volgende:
[..]
Volgens de VS gaat Poetin chemische wapens en dergelijke inzetten. Om zo alsnog te winnen. Poetin is tot alles instaat. Syri is daar een voorbeeld van.
We gaan het zien. Als je kijkt naar de inzet van het Russiche leger in andere landen heeft Poetin er geen bezwaar in alles uit de kast te trekken om te winnen. Ongeacht het aantal slachtoffers. Wat mij betreft een DEFCON 3 situatie. Maar daar ga ik gelukkig niet over.quote:Op woensdag 23 maart 2022 09:18 schreef Spanky78 het volgende:
[..]
De VS kan hier ook gewoon laten zien dat ze in de gaten hebben wat de Russen mogelijk van plan waren om het te voorkomen. Ik schat in dat chemische wapens gebruiken in steden met veel burgers de positie van de Russen niet gaat verbeteren. Als Putin dat gaat doen dan zal hij dat doen op plekken waar minder burgerslachtoffers vallen, maar het gevolg zal zijn dat het Westen de steun verder zal opvoeren en Rusland nog verder gesoleerd wordt. China kan dan ook enige steun of terughoudendheid niet meer volhouden.
Ik vermoed dat komende dagen de situatie zou kunnen gaan draaien en de russen op bepaalde punten terug zullen moeten trekken. Als dat gebeurt terwijl andere delen van hun leger vastzitten kan het nog wel eens pijnlijk gaan worden voor rusland. Het modderseizoen komt er nu ook echt aan... dus wegkomen gaat nog lastig worden.
Het zou ergens wel goed nieuws zijn als Poetin de oorlog zou gaan proberen te micromanagen.quote:Op woensdag 23 maart 2022 09:15 schreef Perrin het volgende:
[..]
Die kans is denk ik erg groot ja. Hij staat bekend als een micromanager. En je zag bijvoorbeeld ook hoe hij met de hoogste piefen van zijn inlichtendiensten omgaat:
Het geeft meer aan denk ik dat Poetin belangrijke stafleden dus niet meer vertrouwd? Mogelijk door de problemen met de invasie.quote:Op woensdag 23 maart 2022 09:22 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Het zou ergens wel goed nieuws zijn als Poetin de oorlog zou gaan proberen te micromanagen.
Shoigu en Gerasimov zijn al ruim 10 jaar op hun positiesquote:Op woensdag 23 maart 2022 09:12 schreef Perrin het volgende:
[..]
Poetin laat al jarenlang iedereen kaltstellen die teveel achterban of zeggenschap krijgt.
Tot nu toe kwamen de meeste leiders in het Kremlin uit de KGB.quote:Op woensdag 23 maart 2022 10:20 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Shoigu en Gerasimov zijn al ruim 10 jaar op hun posities
Shoigu lijkt geen enkele bedeiging omdat hij ook uiterlijk heel duidelijk geen echte rus is, maar een zeer buitenlands voorkomen heeft.
Ook Gerasimov is een Tataar... heel goed mogelijk dat Poetin bewust zulke mensen die niet oorspronkelijk rus zijn neemt wegens het mindere gevaar (alhoewel velen ooit ook Stalin onderschatten aangezien die een 'boer uit Georgie' was en dus ook geen echte rus).
beide hebben wel een zeer kundige naam en gelden zeker als personen die ook verder kunnen komen (en als potentiele poetin-opvolgers, alhoewel in rusland die meeestal niet direkt uit het leger komen, het leger heeft in de hierarchie toch eigenlijk een ondergeschikte positie tov de politieke elite).
Het is echter voor een dictator ook erg dom om lukraak je eigen volgelingen af te slachten en af te sabelen, enkel omdat ze gevaarlijk kunnen worden...
dat kan dan al snel betekenen dat je je beste mensen kapotmaakt en vooral incompetenten om je heen verzameld
Op wie doel je dan?quote:Op woensdag 23 maart 2022 10:34 schreef Megumi het volgende:
[..]
Tot nu toe kwamen de meeste leiders in het Kremlin uit de KGB.
Die 70% zou dan gaan om residental gebied. Het hele industrie(staal) gebied valt daar schijnbaar nog buiten.quote:Op woensdag 23 maart 2022 10:16 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Volgens deze bron zou 70 procent van Mariupol inmiddels onder Russische controle zijn.
[ twitter ]
Alle leiders hadden banden met de KGB. Moest ook wel wilde je in leven blijven.quote:Op woensdag 23 maart 2022 10:39 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Op wie doel je dan?
buiten Poetin en Andropov zie ik niet zo heel veel... de meeste leiders komen juist uit politieke stedelijke elites...
Ook poetin heeft zijn politieke macht heel goed weten op te bouwen toen hij burgemeester van st. Petersburg werd en een trouwe kring van lokale politici rondom hem wist op te bouwen
Dat is wel een beetje een open deurquote:Op woensdag 23 maart 2022 10:43 schreef Megumi het volgende:
[..]
Alle leiders hadden banden met de KGB. Moest ook wel wilde je in leven blijven.
Dat de Russen in een totaal afgesloten stad al zoveel moeite hebben vind ik wel echt veelzeggend. Ze hebben alles mee: Ze kunnen de stad vanuit zee bombarderen, vanuit land is er geen enkele ontzetting meer mogelijk voor de Oekraners etc.quote:Op woensdag 23 maart 2022 10:43 schreef Cherni het volgende:
[..]
Die 70% zou dan gaan om residental gebied. Het hele industrie(staal) gebied valt daar schijnbaar nog buiten.
Het kan nog een hele tijd duren alvorens Mariupol echt valt. Het is jammer dat de Oekrane daar geen verse troepen kan aanleveren.
Het is eigenlijk Andrej Gromyko die het een en ander aanstuurde. Maar het veld moest ruimen toen Gorbatsjov hervormingen wilde doorvoeren waar hij tegen was.quote:
Al gooi je die hele stad in puin. Tussen de rubble heb je nog talloze verzetshaarden die je niet zo een twee drie kunt uitschakelen. En als daar daadwerkelijk 12.000 Oekranse troepen zitten dan gaat je dit ontzettend veel tijd kosten en manschappen.quote:Op woensdag 23 maart 2022 10:45 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Dat de Russen in een totaal afgesloten stad al zoveel moeite hebben vind ik wel echt veelzeggend. Ze hebben alles mee: Ze kunnen de stad vanuit zee bombarderen, vanuit land is er geen enkele ontzetting meer mogelijk voor de Oekraners etc.
De pockets in Noord-Oost Oekrane worden ook nog steeds niet gedecimeerd.
Vind de Stalingrad-vergelijking nog steeds wel aardig alleen werden daar wel 20 keer zoveel troepen in de stad zelf ingezet. De Sovjets schoten trouwens alleen al in Stalingrad 15.000 eigen soldaten dood.quote:Op woensdag 23 maart 2022 10:52 schreef Cherni het volgende:
[..]
Al al gooi je die hele stad in puin. Tussen de rubble heb je nog talloze verzetshaarden die je niet zo een twee drie kunt uitschakelen. En als daar daadwerkelijk 12.000 Oekranse troepen zitten dan gaat je dit ontzettend veel tijd kosten en manschappen.
Uiteraard kun je dit niet vergelijken met Stalingrad. Maar de Russische bouwmethode van gebouwen(beton) maken het ideale pockets na een bombardement om je te verdedigen(kan die docu nu niet vinden helaas). Alleen hadden in Stalingrad de Russen de mogelijkheid om steeds verse troepen aan te leveren om de stad te verdedigen.
Stalingrad een van de meest bizarre steden gevechten ooit. Het verbaasd mij nu nog wat mensen elkander kunnen aandoen.
quote:Vertegenwoordigers van het 62e Leger meldden op 8 oktober dat het moreel van de troepen omhoogging en minder troepen deserteerden. De Sovjets hanteerden de orde dan ook met harde hand; bijna 15.000 soldaten werden gexecuteerd tijdens de slag. Vele anderen werden naar Goelag-kampen gestuurd of in strafcompagnien ingedeeld. Deze compagnien moesten de verschrikkelijkste taken vervullen aan het front, zoals mijnen ruimen in het heetst van de strijd. De Duitsers begonnen ook Sovjetkrijgsgevangenen en -deserteurs in te zetten aan het front om de enorme verliezen aan manschappen aan te vullen. Deze zogenaamde Hiwi’s (Hilfswillige) vervulden hoofdzakelijk secundaire taken zoals het aanvoeren van munitie.
Definieer 'winnen'?quote:Op woensdag 23 maart 2022 06:02 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Het is bekend dat tijdens de oorlog de Amerikanen zwaar logen over hun verliezen en die van de Vietcong.
En dat gebeurd nu ook weer, dus dat iedereen hier zo simpel intrapt begrijp ik niet.
Russen kunnen zich de verliezen veroorloven, de Oekrainiers niet.
En daarom gaat Rusland dit confict winnen.
Ik zie het gewoon niet anders.
Dat lapje rond de Zee van Azov tussen Crimea en Donbass zullen ze wel proberen te houden. En wat extra lebensraum in Zuid-Oost Oekraine waar alle grondstoffen zitten.quote:Op woensdag 23 maart 2022 11:35 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Definieer 'winnen'?
Lukt het Rusland om een nieuw bewind te installeren? Misschien, maar het zal lang duren voordat de inwoners daarmee akkoord zullen gaan, en rebellen zullen dan breed gesteund worden door het westen. Hoeveel macht het nieuwe bewind dan effectief zal hebben is erg de vraag.
Rusland zal niet heel Oekraine kunnen bezetten.
Rusland zal mogelijk Crimea en Donbass kunnen behouden, maar niet veel meer denk ik.
https://srbin.info/en/sve(...)jaka185-pvo-sistema/quote:Op woensdag 23 maart 2022 10:16 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Volgens deze bron zou 70 procent van Mariupol inmiddels onder Russische controle zijn.
[ twitter ]
Deze omschrijving.quote:Op woensdag 23 maart 2022 12:48 schreef Schaamlap het volgende:
The 36th Marine Brigade of Ukrainian troops on the Mariupol route has been "completely denazified", the DNR People's Militia announced.
Dat zou al triest genoeg zijn. Laten we hopen dat dit niet allemaal in Russische handen gaat vallen.quote:Op woensdag 23 maart 2022 11:50 schreef Perrin het volgende:
[..]
Dat lapje rond de Zee van Azov tussen Crimea en Donbass zullen ze wel proberen te houden. En wat extra lebensraum in Zuid-Oost Oekraine waar alle grondstoffen zitten.
[ afbeelding ]
Ja het klinkt wel erg dramatisch allemaal.quote:Op woensdag 23 maart 2022 12:51 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Deze omschrijving.De Nazi's zelf gebruikten niet eens dat soort woorden als ze een vijandelijk leger hadden verslagen.
Vind het overigens wel top dat je deze bronnen blijft delen want hoewel ze zeker niet volledig betrouwbaar zijn moeten we wel realistisch blijven. Ook Oekrane zal echt wel forse verliezen lijden.quote:Op woensdag 23 maart 2022 13:35 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ja het klinkt wel erg dramatisch allemaal.
Dit is in Chernihiv. Ten noorden van Kiev. Oekrainische tanks totaal verwoest door geschut.
https://t.me/RVvoenkor/4697
DNR army destroys column of armored vehicles of the Armed Forces of Ukraine (VIDEO)
https://t.me/RVvoenkor/4653
Je moet ook niet alles van 1 kant geloven.quote:Op woensdag 23 maart 2022 13:37 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Vind het overigens wel top dat je deze bronnen blijft delen want hoewel ze zeker niet volledig betrouwbaar zijn moeten we wel realistisch blijven. Ook Oekrane zal echt wel forse verliezen lijden.
Ik denk dat ze tot de Dnjepr doorgaan en dan stoppen.quote:Op woensdag 23 maart 2022 12:51 schreef Cherni het volgende:
[..]
Dat zou al triest genoeg zijn. Laten we hopen dat dit niet allemaal in Russische handen gaat vallen.
Beria. Hoewel die het niet lang uit hieldquote:Op woensdag 23 maart 2022 10:39 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Op wie doel je dan?
buiten Poetin en Andropov zie ik niet zo heel veel... de meeste leiders komen juist uit politieke stedelijke elites...
Ook poetin heeft zijn politieke macht heel goed weten op te bouwen toen hij burgemeester van st. Petersburg werd en een trouwe kring van lokale politici rondom hem wist op te bouwen (onder zijn mentor Anatoly Sobchak.... dit was een zeer invloedrijk politicus die poetin lang steunde, kort nadat Poetin president werd stierf hij ontverwacht aan een hartaanval.... ook twee van zijn naaste medewerkers stierven tegelijkertijd aan een onverwachte hartaanval... zo gaat dat in rusland, de dood komt onverwacht)
Dat ben ik zeker met je eens.quote:Op woensdag 23 maart 2022 13:43 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Je moet ook niet alles van 1 kant geloven.
En beide kanten zullen er vrolijk op los liegen wat cijfers betreft.
Maar ik denk dat we er allemaal overeens zijn dat deze oorlog zo snel mogelijk moet stoppen.
Bijvoorbeeld dit:
Shocking figures: almost 300 soldiers were killed in a strike on the 79th Brigade of the Ukrainian Army
During the stream, Shari announced his intention to announce the names of the dead.
"I am thinking of publishing data on the death of the army, (for) one day, in the Nikolaev area. Because there are actually a lot of losses, but they are not talked about."
https://t.me/rusvesnasu/16334
Hier straat en huis gevechten in Mariupol.quote:Op woensdag 23 maart 2022 13:57 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Dat ben ik zeker met je eens.
Lekkere bron wel. Totaal niet gekleurd. Met z'n 'Z'.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:08 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Hier straat en huis gevechten in Mariupol.
Bewoners zijn doodsbang + gevangen genomen Azov soldaat. Ze vragen omj zn naam etc en praten over Koreaanse wapens (??) die op de 8ste verdieping liggen
Aan het einde praten Oekrainische Mariupol bewoners hoe de Azov soldaten hun huizen bezetten en schoten vanuit hun woningen. Uiteraard werd er terug geschoten.
https://t.me/RVvoenkor/4755
Odessa willen ze ook. Is een historisch Russische stad en een hele belangrijke haven.quote:Op woensdag 23 maart 2022 13:46 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ik denk dat ze tot de Dnjepr doorgaan en dan stoppen.
Je schrijft 'Oekranse' verkeerd.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:19 schreef YoungDriller het volgende:
[..]
Odessa willen ze ook. Is een historisch Russische stad en een hele belangrijke haven.
Ja waarschijnlijk proberen ze dat.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:19 schreef YoungDriller het volgende:
[..]
Odessa willen ze ook. Is een historisch Russische stad en een hele belangrijke haven.
Lekker je ogen dicht doen. Dan bestaat de realiteit niet.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:21 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Je schrijft 'Oekranse' verkeerd.
Klopt. Maar in Transnistri zitten al sinds 1991 Russische troepen dus een buffer bij Moldavi is al aanwezig.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:27 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ja waarschijnlijk proberen ze dat.
Wordt riskant omdat dit vlakbij de grens Roemenie/Moldavie ligt.
De laatste keer dat ik in een atlas keek lag Odessa gewoon in Oekrane enniet i Rusland.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:29 schreef YoungDriller het volgende:
[..]
Lekker je ogen dicht doen. Dan bestaat de realiteit niet.
Hoe gaan die door de Bosporus dan? Vliegend?quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:31 schreef YoungDriller het volgende:
[..]
Klopt. Maar in Transnistri zitten al sinds 1991 Russische troepen dus een buffer bij Moldavi is al aanwezig.
Ik denk dat die landingsvaartuigen die bij Japan gespot waren hiervoor ingezet gaan worden.
Hij bedoelt deze landingsvaartuigen waarschijnlijkquote:Op woensdag 23 maart 2022 14:35 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Hoe gaan die door de Bosporus dan? Vliegend?
Weet niet of dat nu zo slim is.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:31 schreef YoungDriller het volgende:
[..]
Klopt. Maar in Transnistri zitten al sinds 1991 Russische troepen dus een buffer bij Moldavi is al aanwezig.
Ik denk dat die landingsvaartuigen die bij Japan gespot waren hiervoor ingezet gaan worden.
Ja weet ik, maar de Bosporus is nog steeds gesloten he.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:45 schreef oheng het volgende:
[..]
Hij bedoelt deze landingsvaartuigen waarschijnlijk
https://news.yahoo.com/ja(...)ships-161608407.html
Die halen voorraden uit dat andere illegaal bezette gebied.
Nou gewoon varend.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:35 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Hoe gaan die door de Bosporus dan? Vliegend?
Tja, maar det denk jij ook over de Krim, Donetsk en Luhansk. Kijk over een maand of twee nog maar eens.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:34 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
De laatste keer dat ik in een atlas keek lag Odessa gewoon in Oekrane enniet i Rusland.
Sinds de zeeslag bij Tsushima hebben ze bitter weinig geleerd. Ik dacht dat ze richting Vladivostok gingen, maar ik zie ze zo om Afrika heen varen, richting de (gesloten) Bosperus.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:49 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Ja weet ik, maar de Bosporus is nog steeds gesloten he.
Jaaa, daar moest ik net ook al aan denken.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:54 schreef oheng het volgende:
[..]
Sinds de zeeslag bij Tsushima hebben ze bitter weinig geleerd. Ik dacht dat ze richting Vladivostok gingen, maar ik zie ze zo om Afrika heen varen, richting de (gesloten) Bosperus.
sChUlD vAn HeT aZoVbAtAljOn WaNt DaT zIjN nAzI's11!1!!quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:56 schreef oheng het volgende:
Hier beelden van Mariupol:
https://www.reddit.com/r/(...)f_war_torn_mariopal/
Zo ziet het eruit als de russen vrede komen brengen.
quote:Op woensdag 23 maart 2022 13:46 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Ik denk dat ze tot de Dnjepr doorgaan en dan stoppen.
quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:19 schreef YoungDriller het volgende:
[..]
Odessa willen ze ook. Is een historisch Russische stad en een hele belangrijke haven.
quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:29 schreef YoungDriller het volgende:
[..]
Lekker je ogen dicht doen. Dan bestaat de realiteit niet.
En weer bedankt, jongons, voor een tactische analyse van het front.quote:
Wie een hoge positie in Rusland wil bekleden is ronduit suicidaal.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:05 schreef J.B. het volgende:
[ twitter ]
Wellicht nog een belangrijk signaal dat de invasie niet zo lekker loopt: Shoygu en Gerasimov zijn al sinds 11 maart niet meer gezien. In het geval van Shoygu zou hij volgens z'n familie 'hartproblemen' hebben. Gaat dus om deze twee heren: [ afbeelding ]
Hier even 2 linkjes van vandaag bij:quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:05 schreef J.B. het volgende:
[ twitter ]
Wellicht nog een belangrijk signaal dat de invasie niet zo lekker loopt: Shoygu en Gerasimov zijn al sinds 11 maart niet meer gezien. In het geval van Shoygu zou hij volgens z'n familie 'hartproblemen' hebben. Gaat dus om deze twee heren: [ afbeelding ]
Geen deur. Ze kunnen niet meer. Christo Grozev (Bellingcat) zei dat ze nog een keer Mariupol willen binnen dringen, maar daar zit Azov, dus het wordt sowieso niets. Azov heeft in 2014 de hele Mariupol teruggenomen , en toen was het maar een bataljon. Nu is het veel meer en de wapens hebben ze genoeg om een jaar lang Mariupol verdedigen. Gaat meer om de burgers, niet Azov zelf. Dus zelfs als de burgers allemaal dood zijn en de stad vernietigd, wordt het toch niet ingenomen want Azov zal blijven vechten tot de laatste. En bovendien, al zouden russen tot Dnepr komen en daar stoppen, wie zegt dat de Ukrainiers zullen stoppen?quote:Ik denk dat ze tot de Dnjepr doorgaan en dan stoppen.
Daarbij wordt elke stad innemen ook steeds lastiger. De wapens blijven komen uit het Westen, en steden zijn al bezig met het opzetten van verdedigingen. De logitistieke lijnen worden langer en steeds meer materiaal raakt op, of kapot.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:25 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Geen deur. Ze kunnen niet meer. Christo Grozev (Bellingcat) zei dat ze nog een keer Mariupol willen binnen dringen, maar daar zit Azov, dus het wordt sowieso niets. Azov heeft in 2014 de hele Mariupol teruggenomen , en toen was het maar een bataljon. Nu is het veel meer en de wapens hebben ze genoeg om een jaar lang Mariupol verdedigen. Gaat meer om de burgers, niet Azov zelf. Dus zelfs als de burgers allemaal dood zijn en de stad vernietigd, wordt het toch niet ingenomen want Azov zal blijven vechten tot de laatste. En bovendien, al zouden russen tot Dnepr komen en daar stoppen, wie zegt dat de Ukrainiers zullen stoppen?
Het klinkt niet alsof je heel veel van oorlogvoering af weet.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:25 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Geen deur. Ze kunnen niet meer. Christo Grozev (Bellingcat) zei dat ze nog een keer Mariupol willen binnen dringen, maar daar zit Azov, dus het wordt sowieso niets. Azov heeft in 2014 de hele Mariupol teruggenomen , en toen was het maar een bataljon. Nu is het veel meer en de wapens hebben ze genoeg om een jaar lang Mariupol verdedigen. Gaat meer om de burgers, niet Azov zelf. Dus zelfs als de burgers allemaal dood zijn en de stad vernietigd, wordt het toch niet ingenomen want Azov zal blijven vechten tot de laatste. En bovendien, al zouden russen tot Dnepr komen en daar stoppen, wie zegt dat de Ukrainiers zullen stoppen?
Is blauw nieuw in Russische handen?quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:41 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Situatie in Mariupol vandaag. Vrijwel de hele kust nu in Russische handen, een splitsing in 2 pockets is bijna bereikt. Dat gaat echt wel binnen een week vallen, kan niet anders.
[ afbeelding ]
Als ik het goed begrijp wel ja.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:43 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Is blauw nieuw in Russische handen?
Nee, dit bewaren ze voor als ze bij de Doggerbank zijn aangekomen. Is ook mooi op de route.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:58 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Jaaa, daar moest ik net ook al aan denken.![]()
Zouden ze in de buurt van, noem eens wat, Maleisi ook op Oekranse schepen gaan schieten? Of beter gezegd 'proberen te schieten'.
независимой территории betekent zoiets als betwist gebied, alleen het rode deel wordt gecontroleerd door Rusland. Промзони betekent daarnaast industriegebied, dat zijn dus industriegebieden in Oekraense handen. Ik vermoed dus dat de kaart wat anders uitbeeldt dan jij denkt.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:41 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Situatie in Mariupol vandaag. Vrijwel de hele kust nu in Russische handen, een splitsing in 2 pockets is bijna bereikt. Dat gaat echt wel binnen een week vallen, kan niet anders.
[ afbeelding ]
Mariupol leeft dus nog. En dit is de 10de stad in Oekraine qua inwoners. Gaat nog wat worden als ze echt grote steden moeten veroveren met nog minder materiaal en personeel.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:49 schreef J.B. het volgende:
[..]
независимой территории betekent zoiets als betwist gebied, alleen het rode deel wordt gecontroleerd door Rusland. Промзони betekent daarnaast industriegebied, dat zijn dus industriegebieden in Oekraense handen.
Je zou weleens gelijk kunnen hebben, ik dacht dat allee het gele gebied nog in Oekraense handen was. Als in het blauwe gebied nog steeds Oekraense troepen aanwezig zijn dan schiet het allemaal voor geen meter op.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:49 schreef J.B. het volgende:
[..]
независимой территории betekent zoiets als betwist gebied, alleen het rode deel wordt gecontroleerd door Rusland. Промзони betekent daarnaast industriegebied, dat zijn dus industriegebieden in Oekraense handen. Ik vermoed dus dat de kaart wat anders uitbeeldt dan jij denkt.
In zuid-oosten van Ukraine (inclusief strook van Donbas via Mariupol tot aan Odesa toe) waren ze al voorbereid voor de oorlog sinds 2014. Toen al probeerden russen de hele strook innemen, maar is niet gelukt. 8 jaar verder proberen ze opnieuw. Gaat ook niet lukken.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:37 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Daarbij wordt elke stad innemen ook steeds lastiger. De wapens blijven komen uit het Westen, en steden zijn al bezig met het opzetten van verdedigingen. De logitistieke lijnen worden langer en steeds meer materiaal raakt op, of kapot.
Rusland heeft nog wel veel spul natuurlijk, maar als ze al door meer dan 10% heen zijn, dan wordt het lastig om de rest van het land te veroveren, of te behouden. De veroverde steden kunnen ze ook niet onbeheerd achterlaten.
Het klinkt alsof je geen idee hebt wat Azov is.Mariupol gaat niet vallen. Ze waren al sinds 2014 voor deze oorlog aan het voorbereiden. Wapens en munitie hebben ze voor een jaar.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:42 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Het klinkt niet alsof je heel veel van oorlogvoering af weet.Op een gegeven moment hebben ook die Azov-lui (als ze niet grotendeels afgeknald zijn) geen enkele munitie of eten meer. Dan houdt het gewoon op.
Mariupol gaat echt wel vallen binnen een paar dagen verwacht ik.
De commandant van de 331e is inderdaad ook al dood.quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:04 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Bijvoorbeeld de "5de tank divisie" of "331e Guards Airborne Strike Regiment uit Kostroma" waren binnen de Russische leger altijd beschouwd als legendarische divisie eenheden. Zijn nu allemaal dood.
Weddenschapje leggen?quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:06 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Het klinkt alsof je geen idee hebt wat Azov is.Mariupol gaat niet vallen. Ze waren al sinds 2014 voor deze oorlog aan het voorbereiden. Wapens en munitie hebben ze voor een jaar.
Nee, je gaat regel recht in mijn ignore lijst.quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:20 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Weddenschapje leggen?Die stad valt echt wel binnenkort.
quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:24 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Nee, je gaat regel recht in mijn ignore lijst.
Klopt, maar niet alleen commandant.quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:15 schreef oheng het volgende:
[..]
De commandant van de 331e is inderdaad ook al dood.
https://en.wikipedia.org/(...)_invasion_of_Ukraine
Maar bedoel je niet de 5e tank brigade ipv divisie?
Wat is jouw connectie met het gebied?quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:28 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Klopt, maar niet alleen commandant.
Ja, ik vertal het via Google, dus dat kan wel kloppenMaar tis ook niet de enige, alleen wat ik nu 1-2-3 kan herrineren.
8 x Chernobaivka zegt ook wat )))))))
Dat stukje dan niet meegekregen. Wil ik best toegeven. Ben wel benieuwd hoe lang dat het geval gaat zijn. Denk ook niet dat het op termijn veel uitmaakt.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:55 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Je weet dat de Bosporus gesloten is?
Hou er wel rekening mee dat de omsingeling van Mariupol *misschien* niet helemaal waterdicht is.quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:20 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Weddenschapje leggen?Die stad valt echt wel binnenkort.
Dat Mariupol uiteindelijk zal vallen is vast utieindelijk onafwendbaar, maar het is mogelijk juist exact een Pyrrhus overwinning...quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:41 schreef PietjePuk2000 het volgende:
Situatie in Mariupol vandaag. Vrijwel de hele kust nu in Russische handen, een splitsing in 2 pockets is bijna bereikt. Dat gaat echt wel binnen een week vallen, kan niet anders.
Ja eens hoor. Maar het kan ook zomaar dat er een vrede wordt gesloten na de verovering van Mariupol. En dat Rusland die corridor gewoon behoudt.quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:38 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Dat Mariupol uiteindelijk zal vallen is vast utieindelijk onafwendbaar, maar het is mogelijk juist exact een Pyrrhus overwinning...
letterlijk een overwinning die men enkel kan bereiken met extreme kracht, maar waarna een invasieleger eigenlijk zo weinig resourcen en mankracht overheeft dat een verdere veldtocht onmogelijk is...
koning Pyrrhus was het italiaanse vasteland binnengedrongen en wilde een rooftocht houden, bij de Slag bij Asculum overwon hij een romeins verdedigingsleger, maar verloor zoveel troepen daarbij dat hij wel zich terug moest trekken.
verdedigers hebben vaak een voordeel dat ze verloren troepen beter kunnen aanvullen, kunnen profiteren van direkte ondersteuning en kortere logistieke verzorgingslijnen...
een aanvalsleger heeft het dan veel zwaarder en veel hogere kosten en als blijkt dat de weerstand veel hoger dan verwacht is, kunnen ook kleine militaire zeges niet opwegen tegen de hoge lasten en kosten van een aanhoudende veldtocht
Dat zal Oekraine niet accepteren, zoveel is wel duidelijk.quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:41 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Ja eens hoor. Maar het kan ook zomaar dat er een vrede wordt gesloten na de verovering van Mariupol. En dat Rusland die corridor gewoon behoudt.
ik betwijfel sterk of dat een vrede wordt en de oekraine zomaar dat gebied 'opgeeft' en alle russische eisen gaat voldoen, daarvoor hebben de russen niet genoeg macht getoond en lijken deze eerder zeer kwetsbaar te zijn..quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:41 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Ja eens hoor. Maar het kan ook zomaar dat er een vrede wordt gesloten na de verovering van Mariupol. En dat Rusland die corridor gewoon behoudt.
Dat zal dan nog tijden gezeik worden.quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:48 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Dat zal Oekraine niet accepteren, zoveel is wel duidelijk.
ikzelf verwacht niet anders dan dat er een nog groter conflict in drie jaren aan zit te komen... en als alle zijden tegen die kant lekker hun militairr opgebouwd hebben kan het noig wel wat heter worden dan nu.quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:52 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Dat zal dan nog tijden gezeik worden.
Wat een baas, niets dan respect voor deze man, toch? Goed dat ze nog fighting spirit hebben. En weer de confirmatie dat Rusland vooral burgers bombardeert.quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:54 schreef oheng het volgende:
Hier een bericht van een Britse marinier, van gisteren (22 maart) over Mariupol.
https://www.instagram.com/p/Cbcs2JaMb56/
Deze man heeft ook met de YPG in Koerdistan meegevochten.
Is dit aan de hand ja?quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:51 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Interssant is ook dat zelfs de russisch-sprekende minderheid steeds meer op afstand tot Rusland gaat en de pro-russische krachten daar onder de bevolking sterk aan steun verliezen
Iets dat de invasie en nu ook het grove geweld tegen Mariupol enkel erger maakt... De kans dat de russen hier 'harten gewonnen' hebben kun je gerust op nihil schatten en dat maakt iedere annexatie of bezetting een lastige zaak.
Bronquote:Hoogleraar War Studies Osinga: 'Rusland wijkt in Oekrane af van de eigen doctrine'
De oorlog in Oekrane wordt uitgevochten op een manier die eigenlijk niemand had zien aankomen. Hoogleraar War Studies commodore Frans Osinga legt aan Defensie.nl uit hoe dat zit. Waarom boekt Rusland ondanks een numeriek overtal zo weinig progressie? En wat zijn nou de verschillen in allerlei soorten oorlogsvoering?
Standaardaanpak: eerst luchtoverwicht krijgen
“De Verenigde Staten hebben in 1991 bij operatie Desert Storm de standaard gezet van hoe het Westen de krijgsmachten in de jaren daarna heeft ingezet. Dat gebeurde met een langdurige campagne met het luchtwapen om daarmee het luchtoverwicht te verkrijgen. Dat overwicht gebruik je vervolgens door de grondtroepen van de tegenstander aan te vallen of te vernietigen, nog voor ze in contact kunnen komen met de eigen troepen. Daarmee kan je het optreden van de eigen grondtroepen versnellen en het risico op slachtoffers verlagen. Vooral nieuwe precisie geleide munitie maakte dit mogelijk. Die zorgden er ook voor dat het Westen veel beter in staat werd het risico op ongewenste nevenschade en burgerslachtoffers te verminderen.”
Combinatie land- en luchtoptreden bleek effectief
“Die methode is daarna vaker toegepast bij bijvoorbeeld vredesoperaties van de VN, maar ook in Afghanistan na de aanslagen op 9/11. Conventionele middelen worden wel ingezet, maar vooral vanuit de lucht. De VS kon in Afghanistan ook niet veel ‘boots on the ground’ inzetten maar maakte slim gebruik van speciale eenheden die optraden met lokale irreguliere troepen, de Noordelijke Alliantie. De combinatie van land- en luchtoptreden is bijzonder effectief gebleken. Het aantal slachtoffers onder je eigen troepen is namelijk historisch buitengewoon gering.”
Rusland heeft strijd vanuit de lucht niet doorgezet
“De tactiek van Rusland wijkt daar fundamenteel van af. Rusland heeft verzuimd om eerst grondig het luchtoverwicht te bevechten. Ze hebben een poging gedaan, maar niet doorgezet. Ze hebben de Oekraense luchtstrijdkrachten niet kunnen verslaan. Gevolg is dat geen van beide landen dominant is in de lucht. En Rusland kan daardoor niet vrij manoeuvreren op de grond.”
“Daarnaast heeft Rusland geen goede samenwerking op kunnen zetten tussen de lucht- en grondstrijdkrachten. De grondstrijdkrachten zijn daardoor kwetsbaar voor antitankwapens, drones en artillerievuur. Je ziet dat er weinig cordinatie is tussen de tanks, pantserwapens en de infanterie. Het is merkwaardig dat Rusland dit zo toepast, want hun doctrine suggereert dat wel. Die bestaat uit een nauwe samenwerking tussen het landoptreden en het luchtoptreden.”
Conventionele oorlog
De oorlog in Oekrane doet qua inzet van wapens denken aan de Tweede Wereldoorlog. Kenners hadden niet verwacht dat er deze eeuw nog zo’n zogeheten conventionele oorlog uitgevochten zou worden in Europa. Osinga legt uit wat de verschillen zijn in de type oorlogen die we kennen.
“Conventionele oorlogsvoering heeft diverse gezichten gekregen. Van oorsprong betekent dit dat je gebruik maakt van traditionele militaire middelen. Dat staat in contrast met bijvoorbeeld nucleaire oorlogsvoering. Daarbij dreig je met de inzet van kernwapens, zonder dat je ze daadwerkelijk echt inzet.”
Irreguliere oorlogsvoering
“Daarnaast heb je de irreguliere vorm van oorlogsvoering. Dan moet je denken aan wat guerrillastrijders of terreurbewegingen doen. Zij gebruiken weliswaar conventionele wapens, maar hebben totaal andere tactieken. Die bestaan bijvoorbeeld uit het leggen van hinderlagen, boobytraps of uit zelfmoordaanslagen. De categorien lopen af en toe in elkaar over. Soms heb je bij grootschalige oorlogen ook gebieden waar guerrillastrijders actief zijn.”
Hybride oorlogsvoering
“Dan heb je ook nog een mengvorm, de zogeheten hybride oorlogsvoering. Dat is een combinatie van verschillende manieren van optreden. Denk bijvoorbeeld aan Hezbollah in 2006. Deze van oorsprong terroristische beweging bestookte Isral met raketten en terreuraanslagen. Maar ze gingen ook over tot conventionele verdediging van dorpen en steden.”
“Rusland heeft daar sinds 2016 een nieuwe versie van gemaakt. Benvloeding via cyberaanvallen, social media, fake news, propaganda en desinformatie verspreiden. Het is weliswaar geen gewapend geweld. Je gaat er niet aan dood, maar het heeft wel strategisch effect. Dat is ook een belangrijke reden waarom de NAVO oproept tot moderniseren op dat terrein.”
Patstelling ontstaan
Ook bij de invasie van Oekrane is die desinformatiecampagne gebruikt, maar die lijkt vooral in Rusland zelf effect te hebben. In Oekrane heeft het land het numerieke overtal in militairen en materieel niet om kunnen zetten in een overwicht. Er is momenteel feitelijk een soort patstelling ontstaan. Onderschatting van Oekrane n overschatting van de eigen capaciteiten kan daar volgens Osinga aan ten grondslag liggen.
Slimme verdediging door Oekrane
“Daarnaast heeft Oekrane een hele slimme verdediging opgezet, die gebruik maakt van de zwakke kanten van de Russische strategie. Ze weten dat ze in aantallen inferieur zijn aan Rusland, maar dat overwicht verdwijnt in steden. In het open veld heb je 3 aanvallers tegenover 1 verdediger nodig voor een overwicht in steden heb je 2 keer zoveel nodig. In steden is de mobiliteit en snelheid van tanks en pantserwagens niet te gebruiken. Die kunnen bovendien vanuit allerlei kanten beschoten worden. Dat is levensgevaarlijk.”
“Oekrane maakt daarentegen goed gebruik van de eigen vrijheid van bewegen. Zij kunnen op zoek naar de logistieke konvooien van de Russen. Die zijn gedwongen om alleen over de weg te gaan, want Rusland is huiverig om over de zachte, ontdooiende grond te gaan. Oekrane kan daardoor gebruik maken van hit & run tactieken: snel toeslaan en weg. Het overwicht van 150.000 tot 190.000 Russen tegenover 100.000 Oekraners is daardoor ontoereikend.”
Osinga schetst mogelijkheden
“Om deze aanval cht door te kunnen zetten, heeft Poetin aanzienlijk meer troepen nodig. Zolang het Westen Oekrane voorziet van wapens en Oekrane voldoende mannen heeft, houden zij het bovendien nog wel even vol. Tenzij het humanitaire leed te groot wordt voor Zelensky. Maar Poetin zal niet stoppen tot hij er iets uitsleept dat hij kan verkopen als een overwinning.”
Hoe denkt Rusland Mariupol in handen te houden, vraag ik me af. De dag dat het Russische leger daar de straten verlaat, neemt Oekrane het toch meteen weer in?quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:38 schreef RM-rf het volgende:
[..]
Dat Mariupol uiteindelijk zal vallen is vast utieindelijk onafwendbaar, maar het is mogelijk juist exact een Pyrrhus overwinning...
letterlijk een overwinning die men enkel kan bereiken met extreme kracht, maar waarna een invasieleger eigenlijk zo weinig resourcen en mankracht overheeft dat een verdere veldtocht onmogelijk is...
koning Pyrrhus was het italiaanse vasteland binnengedrongen en wilde een rooftocht houden, bij de Slag bij Asculum overwon hij een romeins verdedigingsleger, maar verloor zoveel troepen daarbij dat hij wel zich terug moest trekken.
verdedigers hebben vaak een voordeel dat ze verloren troepen beter kunnen aanvullen, kunnen profiteren van direkte ondersteuning en kortere logistieke verzorgingslijnen...
een aanvalsleger heeft het dan veel zwaarder en veel hogere kosten en als blijkt dat de weerstand veel hoger dan verwacht is, kunnen ook kleine militaire zeges niet opwegen tegen de hoge lasten en kosten van een aanhoudende veldtocht...
Dat de russen na ruim 4 weken nu 'blij' zijn als ze een relatief kleine (450K inwoners) zeestadje veroveren dat eigenlijk een klein tussendoel in de eerste blitzkrieg-fase had moeten zijn, is voooral een teken hoezeer ze vastgelopen zijn..
als mariupol al zoveel moeite kost, vermoed ik niet dat de russen staan te trappelen daarna direkt door te gaan om Odesa in te nemen, dat zal hen zo mogelijk nog meer moeite kosten..
Ik denk dat het leger na Mariupol er alles op zal zetten Poetin uit te leggen dat veel meer dan dat hij niet zal binnenslepen en het nu zaak is op de onderhandelingstafel een enigszins draagbaar voorstel neer te leggen dat een vorm van consolideren van de gebiedswinst mogelijk maakt...
Meer zullen de russen er zeker niet uitslepen en te vrezen valt ook dat er juist een terugslag kan komen als de oekrainers wel in staat blijken te zijn counter-offensieven op te zetten (wat momenteel nog heel incidenteel is en eerder ten noordwesten van Kyjv, maar misschien proberen die wat voor te bereiden, als de oekrainers daadwerkelijk een groter tegenoffensief op poten kunnen zetten kan het best zijn dat het russische leger dadwerkelijk in de problemen kan komen )
Een beetje geklets is geen enkel bewijs.quote:Op woensdag 23 maart 2022 17:33 schreef Jamilla.J het volgende:
* Cargo 200 = doden, Cargo 300 = gewonden.
Ze zullen een stuk Oekrane moeten afbakenen en permanent verdedigen. Beetje zoals Donbass in het groot. Gaat een langdurige oorlog worden als ze dat proberen.quote:Op woensdag 23 maart 2022 17:25 schreef Tijn het volgende:
[..]
Hoe denkt Rusland Mariupol in handen te houden, vraag ik me af. De dag dat het Russische leger daar de straten verlaat, neemt Oekrane het toch meteen weer in?
Volgens het laatste nieuws verdwijnen al duizenden mensen richting Rusland. Gewoon de bevolking langzaam vervangen.quote:Op woensdag 23 maart 2022 17:25 schreef Tijn het volgende:
[..]
Hoe denkt Rusland Mariupol in handen te houden, vraag ik me af. De dag dat het Russische leger daar de straten verlaat, neemt Oekrane het toch meteen weer in?
Bekende methodes van de Russen ja.quote:Op woensdag 23 maart 2022 17:56 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Volgens het laatste nieuws verdwijnen al duizenden mensen richting Rusland. Gewoon de bevolking langzaam vervangen.
Het is dan ook een Kremlin troll. Mag duidelijk zijn dat de Russische propaganda ook gewoon hier geplant wordt.quote:Op woensdag 23 maart 2022 14:21 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Je schrijft 'Oekranse' verkeerd.
quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:54 schreef oheng het volgende:
Hier een bericht van een Britse marinier, van gisteren (22 maart) over Mariupol.
https://www.instagram.com/p/Cbcs2JaMb56/
Deze man heeft ook met de YPG in Koerdistan meegevochten.
"Sorry, this page isn't available.quote:Op woensdag 23 maart 2022 17:05 schreef TheJanitor het volgende:
Wat een baas, niets dan respect voor deze man, toch? Goed dat ze nog fighting spirit hebben. En weer de confirmatie dat Rusland vooral burgers bombardeert.
Bij mij doet hij het nog gewoon. Iemand anders had hetzelfde probleem, die kreeg het werkend via de smartphone.quote:Op woensdag 23 maart 2022 19:37 schreef AchJa het volgende:
[..]
[..]
"Sorry, this page isn't available.
The link you followed may be broken, or the page may have been removed. Go back to Instagram."
Niet echt volgens mij...quote:Op woensdag 23 maart 2022 18:53 schreef Lospedrosa het volgende:
Nog een beetje nieuws in op tactisch gebied?
Dat gaat over de luchtaanval op de basis by Mykolaiv (Nikolaev). Het precieze dodenaantal bij die aanval lag wel degelijk hoog. Een Belgische reporter (via nu.nl) had het over minimaal honderd doden terwijl er nog overal doden tussen de brokstukken lagen.quote:Op woensdag 23 maart 2022 13:43 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Je moet ook niet alles van 1 kant geloven.
En beide kanten zullen er vrolijk op los liegen wat cijfers betreft.
Maar ik denk dat we er allemaal overeens zijn dat deze oorlog zo snel mogelijk moet stoppen.
Bijvoorbeeld dit:
Shocking figures: almost 300 soldiers were killed in a strike on the 79th Brigade of the Ukrainian Army
During the stream, Shari announced his intention to announce the names of the dead.
"I am thinking of publishing data on the death of the army, (for) one day, in the Nikolaev area. Because there are actually a lot of losses, but they are not talked about."
https://t.me/rusvesnasu/16334
Het is geen een bataljon en bestaat uit zo'n 900 krijgers.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:25 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Geen deur. Ze kunnen niet meer. Christo Grozev (Bellingcat) zei dat ze nog een keer Mariupol willen binnen dringen, maar daar zit Azov, dus het wordt sowieso niets. Azov heeft in 2014 de hele Mariupol teruggenomen , en toen was het maar een bataljon. Nu is het veel meer en de wapens hebben ze genoeg om een jaar lang Mariupol verdedigen. Gaat meer om de burgers, niet Azov zelf. Dus zelfs als de burgers allemaal dood zijn en de stad vernietigd, wordt het toch niet ingenomen want Azov zal blijven vechten tot de laatste. En bovendien, al zouden russen tot Dnepr komen en daar stoppen, wie zegt dat de Ukrainiers zullen stoppen?
Gelukkig zullen voor die tijd de roebels, de tanks, de voertuigen en het moraal op zijn.quote:Op woensdag 23 maart 2022 15:18 schreef oheng het volgende:
A toll of 50,000 would be “nothing compared to the goals that will be achieved after the victory”, (Putin) is said to have told his commanders. https://www.standard.co.u(...)ine-war-b989929.html
Laptop, tablet, phone en desktop... Allemaal hetzelfde resultaat... Dus ik weet niet wat voor scam dat is.quote:Op woensdag 23 maart 2022 19:38 schreef TheJanitor het volgende:
Bij mij doet hij het nog gewoon. Iemand anders had hetzelfde probleem, die kreeg het werkend via de smartphone.
Ah, okee.quote:Op woensdag 23 maart 2022 20:52 schreef Isdatzo het volgende:
Doe geen moeite, er werd ook niet heel veel boeiends gemeld: ze vechten nog tegen de Russen, gaan niet opgeven, Russen beschieten nog steeds gebouwen, water is nat, etc.
Weinig nieuws van het front. Word inmiddels zelf ook moe van elke dag een nauwelijks veranderende situatie melden.quote:Op woensdag 23 maart 2022 18:53 schreef Lospedrosa het volgende:
Nog een beetje nieuws in op tactisch gebied?
Mijn opa ergerde zich ook altijd aan dat langzame gedoe van die Guderian.quote:Op woensdag 23 maart 2022 21:45 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Weinig nieuws van het front. Word inmiddels zelf ook moe van elke dag een nauwelijks veranderende situatie melden.
...
Mariopol is toch gewoon klaar?quote:Op woensdag 23 maart 2022 21:45 schreef PietjePuk2000 het volgende:
[..]
Weinig nieuws van het front. Word inmiddels zelf ook moe van elke dag een nauwelijks veranderende situatie melden.
Mariupol zal wel een keer vallen maar niemand weet wanneer.
Als het verrassingsaanval was zou dat kloppen, maar we hebben het hier over een stad waarvan al acht jaar werd vermoed dat dat het primaire doel was bij een eventuele Russische aanval. Ik neem aan dat ze die stad vol wapens en voedsel hebben zitten, dus ik ga er vanuit dat ze het wel een tijd kunnen uithouden.quote:Op woensdag 23 maart 2022 22:00 schreef Lospedrosa het volgende:
[..]
Mariopol is toch gewoon klaar?
Is omsingeld en afgesloten. Wachten tot er mensen uitkomen of dood zijn aan honger. Nu de ontsluiting van de oost kant dicht maken en die kant opeisen.
Dan nog wat steden en weer onderhandelingen
Op CNN noemde ze het al een Sitzkriegquote:Op woensdag 23 maart 2022 22:58 schreef oheng het volgende:
De russische Blitzkrieg staat al bijna 10 dagen stil.
[ afbeelding ]
Er worden dus pantservoertuigen en artillerie geleverd aan Oekraine @ 07:50quote:
Ze zijn vergeten hun winterkleding mee te nemenquote:Op woensdag 23 maart 2022 22:58 schreef oheng het volgende:
De russische Blitzkrieg staat al bijna 10 dagen stil.
[ afbeelding ]
Makariv ligt in de groene cirkel. Ivankiv zou betekenen dat de Russische troepen zijn afgesneden, dat lijkt me wat onwaarschijnlijker of de aanval moet vanuit westelijke richting ingezet zijn.quote:Op donderdag 24 maart 2022 00:38 schreef oheng het volgende:
Er zijn geruchten dat de Oekrainers Ivankiv proberen te veroveren/hebben veroverd. Als ze Ivankiv weten te heroveren, hebben de russen een zeer groot probleem. Dan komen hun troepen in Hostomel, Irpin, en Bucha als ratten in de val te zitten. Het beruchte "40 kilometer konvooi" reed door Ivankiv op weg naar Kyiv.
Ik weet het niet hoor. Makariv is ook al weer grotendeels in Oekrainsche handen.
De adviseur van Zelensky heeft nu net dit bericht de deur uitgedaan:quote:Op donderdag 24 maart 2022 00:55 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Makariv ligt in de groene cirkel. Ivankiv zou betekenen dat de Russische troepen zijn afgesneden, dat lijkt me wat onwaarschijnlijker of de aanval moet vanuit westelijke richting ingezet zijn.
Als dat waar is wat ik lees ziet het er zeer slecht uit voor de Russen rondom de periferie van de Kiev. Dan lijkt het een kwestie van tijd voor ze daar worden afgesneden en dan vervolgens als ratten in de val zitten. Hoewel het niet gelijk geheel over is.quote:Op donderdag 24 maart 2022 01:05 schreef oheng het volgende:
De adviseur van Zelensky heeft nu net dit bericht de deur uitgedaan:
https://www.reddit.com/r/(...)ian_soldiers_in_the/
??? Ik zie het morgen wel.
Volgens dit artikel over de meest recente ontwikkelingen in de Kremlin top en rusland zelf,quote:Op donderdag 24 maart 2022 03:09 schreef Aloulu het volgende:
[..]
Ook is een adviseur van Poetin uit Rusland gevlucht nadat die openlijk zijn onvrede met de oorlog bekend maakte. Blijven berichten naar buiten komen van communicatie tussen Russische soldaten dat ze perplex staan van in welke “teringzooi ze beland zijn en hoeveelheid doden onder hun rangen”, en is volgens social media de Russische defensie minister inmiddels 11 dagen nergens meer publiekelijk gezien; shoigu heet die dacht ik.
quote:Key Takeaways
Russian forces continue to go over to the defensive, conducting restricted and localized ground attacks that make little progress.
Ukrainian forces are conducting limited and successful counterattacks around Kyiv to disrupt Russian operations to encircle the city (which has now become extremely unlikely) and relieve the pressure on the capital.
The Battle of Mariupol continues as a block-by-block struggle with fierce Ukrainian resistance and limited Russian gains.
Russia is likely struggling to obtain fresh combat power from Syria and elsewhere rapidly.
https://newlinesmag.com/r(...)or-russia-is-strong/quote:
verder heb ik een aantal dagen terug een artikel gelezen van een onderzoekster, die demografische onderzoeken deed naar de oekrainse bevolkngen aangaf dat er een zeker 'onduidelijkheid' was tussen een gevoelsmatige toebehorigheid... er zijn geen echt duidelijke harde definitie wie wel of niet tot de russische minderheid behoort en ook taal is hierin niet alleszegggend, ebn evenmin religie (het verschil tussen russisch oostersorthodox en oekrains was altijd minimaal, al is daartussen de laatste 8 jaar wel een sterke vergroting ontstaan omdat oekrainers zich afzetten van de russisch-ortodoxe kerk)..quote:The irony, Galina says, is that “Kharkiv is — or at least was ― a pro-Russian city! Everyone here speaks Russian and has family over the border.” But now sympathies for Russia have evaporated, replaced with burning hatred. Perhaps unexpectedly, it is here in the Russian-speaking east that you hear the most passionate denunciations of Putin and the Russian attack on Ukraine.
Previously, western Ukraine, with its closer links to central European countries like Poland and Slovakia, where Ukrainian is the dominant language, was the most fiercely anti-Russian part of the country. Yet you could still find people here who would say that they do not blame ordinary Russians for the actions of their government and lay the blame for the war on Putin. You do not hear this anywhere now in the east.
Als het waar is dan zijn ze echt de pineut. Als er daadwerkelijk nog maar 12k aan soldaten over zijn om Kiev binnen te trekken. Hoe langer de shitshow in Mariopoel doorgaat en manschappen bindt hoe beter.quote:Op donderdag 24 maart 2022 01:05 schreef oheng het volgende:
[..]
De adviseur van Zelensky heeft nu net dit bericht de deur uitgedaan:
https://www.reddit.com/r/(...)ian_soldiers_in_the/
??? Ik zie het morgen wel.
Ik kom ik Azerbaijan, Russisch is tweede taal. Heb veel vrienden in Kiev, ook de bronnen die ik lees zijn van ex-SU staten:quote:Op woensdag 23 maart 2022 16:30 schreef TheJanitor het volgende:
[..]
Wat is jouw connectie met het gebied?
Als het leger en Poetin besluiten op een grote schaal de Syri strategie toe te passen gaat Oekrane het alsnog moeilijk krijgen houd een slag om de arm.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:03 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Als het waar is dan zijn ze echt de pineut. Als er daadwerkelijk nog maar 12k aan soldaten over zijn om Kiev binnen te trekken. Hoe langer de shitshow in Mariopoel doorgaat en manschappen bindt hoe beter.
Er zijn honderden bewijzen. Was maar 1 van.quote:Op woensdag 23 maart 2022 17:52 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Een beetje geklets is geen enkel bewijs.
Ukrainian gaan in contra offence binnen paar dagen.quote:Op woensdag 23 maart 2022 18:53 schreef Lospedrosa het volgende:
Nog een beetje nieuws in op tactisch gebied?
Het gaat ze niet lukken. Ze verliezen zelf Kherson die ze ingenomen hebben. Bovendien is Azov al lang geen bataljon meer, eerder en regiment.quote:Op woensdag 23 maart 2022 20:19 schreef BlaZ het volgende:
[..]
Het is geen een bataljon en bestaat
De Dnjepr is een rivier die op de meeste plekken meer dan 1km breed is, kortom, lukt het de Russen die rivier te bereiken dan is dat een formidabele defensieve positie en is continuatie van de oorlog - aan het Dnjepr front althans - kansloos.
Zo ver is het nog niet, maar ik ben het met je eens dat je het strijdtoneel langzaam die kant op ziet bewegen. De vraag is even of de Russen in de verdedigingsstand het er beter vanaf gaan brengen. Maar als die bevoorradingsgeruchten waar zijn, dan leven ze zo ongeveer vandaag op hun laatste voorraden en begint het serieus instorten van het kaartenhuis vanaf morgen. Mits Oekrane er in slaagt meer druk te organiseren en iets meer op touw te zetten dan her en der een compagnie die speldenprikken uitdeelt.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:14 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Het gaat ze niet lukken. Ze verliezen zelf Kherson die ze ingenomen hebben. Bovendien is Azov al lang geen bataljon meer, eerder en regiment.
Zie niet zo goed wat het probleem is. Als dit al klopt. Biden geeft een fout toe. Iets wat een dictator als Poetin nooit zal doen. Daarnaast zijn er binnen democratische regeringen parlementen en instanties die de boel in de gaten houden. En onderzoeken kunnen instellen. Iets wat in Rusland en China bijvoorbeeld niet zo is.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:26 schreef Nia het volgende:
Wat een fijne, vredelievende man is Joe Biden toch.![]()
Joe Biden Confession on War Crimes 1999 - Bombing Belgrade
Back then, when I was in your position, I was suggesting we bomb belgrade, I was suggesting that we send American pilots and blow up all the bridges on the Brena river, I was suggesting we take out his oil supplies, I was suggesting very specific actions.
Over welke oorlogsmisdaden heb je het precies?quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:26 schreef Nia het volgende:
Wat een fijne, vredelievende man is Joe Biden toch.![]()
Joe Biden Confession on War Crimes 1999 - Bombing Belgrade
Back then, when I was in your position, I was suggesting we bomb belgrade, I was suggesting that we send American pilots and blow up all the bridges on the Danubio, I was suggesting we take out his oil supplies, I was suggesting very specific actions.
Dat is een punt. Maar Biden was ook geen president in die tijd. Dus heeft hier ook niets mee te maken.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:37 schreef xpompompomx het volgende:
[..]
Over welke oorlogsmisdaden heb je het precies?
ik las recentelijk een analyse die stelde dat de laatste 40 jaar Biden consistent achter _iedere_ verkeerde stellingname in de internationale politiek en veiligheidsvraagstukken positie heeft ingenomen.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:26 schreef Nia het volgende:
Wat een fijne, vredelievende man is Joe Biden toch.
Vlak ook niet uit dat de Amerikanen sinds 2014 de Oekraense strijdkrachten in een heel rap tempo hebben helpen trainen en moderniseren.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:47 schreef RM-rf het volgende:
[..]
ik las recentelijk een analyse die stelde dat de laatste 40 jaar Biden consistent achter _iedere_ verkeerde stellingname in de internationale politiek en veiligheidsvraagstukken positie heeft ingenomen.
(een bekende uitspraak van Robert Gates, ervaren inlichtingendienstleider en defensieminister onder zowel democraten als republikeinen: "Joe Biden is a man of integrity. Still, I think he's been wrong on nearly every major foreign policy and national security issue over the past four decades.")
.. maar, die persoon gaf vervolgens aan dat Putin dat wist en daarom vermoedelijk dacht dat hij hem kon overrompelen, maar dat juist sinds maart 2021 Biden in de Oekrainse kwestie heel doortastend geweest is en opvallend sterk in het consequent steunen van de Oekrainers, helpen hun leger zo snel mogelijk op te bouwen, wapen-leveranties en steun uit de inlichtingensector (waarbij de amerikanen opvallend goede informatie hebben uit de hoogste kremlin-kringen)
zeker in tegenstelling tot de duitsers die een erg foute en veels te lang aandurende houding hadden waari ze dachten dat door economische samenwerking en handel men een russisch gevaar kon indrukken.
Biden is een belangrijke factor waarom de Oekrainers nu zo goed stand kunnen houden, en dat heeft hij eigenlijk in net een jaar weten te bereiken.
De eerste keer dus in die 40 jaar dat Biden kennelijk iets werkelijk goed voorzien heeft en tijdig en juist gehandeld heeft, en we moeten er niet aan denken wat er gebeurt zou zijn als de wereld de duitse lijn van 'gewoon steeds meer gas importeren' aangehouden had in de omgang met rusland
In elk geval had Trump zijn vriend Poetin alle ruimte gegeven. Doe mij Biden dus maar.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:47 schreef RM-rf het volgende:
[..]
ik las recentelijk een analyse die stelde dat de laatste 40 jaar Biden consistent achter _iedere_ verkeerde stellingname in de internationale politiek en veiligheidsvraagstukken positie heeft ingenomen.
(een bekende uitspraak van Robert Gates, ervaren inlichtingendienstleider en defensieminister onder zowel democraten als republikeinen: "Joe Biden is a man of integrity. Still, I think he's been wrong on nearly every major foreign policy and national security issue over the past four decades.")
.. maar, die persoon gaf vervolgens aan dat Putin dat wist en daarom vermoedelijk dacht dat hij hem kon overrompelen, maar dat juist sinds maart 2021 Biden in de Oekrainse kwestie heel doortastend geweest is en opvallend sterk in het consequent steunen van de Oekrainers, helpen hun leger zo snel mogelijk op te bouwen, wapen-leveranties en steun uit de inlichtingensector (waarbij de amerikanen opvallend goede informatie hebben uit de hoogste kremlin-kringen)
zeker in tegenstelling tot de duitsers die een erg foute en veels te lang aandurende houding hadden waari ze dachten dat door economische samenwerking en handel men een russisch gevaar kon indrukken.
Biden is een belangrijke factor waarom de Oekrainers nu zo goed stand kunnen houden, en dat heeft hij eigenlijk in net een jaar weten te bereiken.
De eerste keer dus in die 40 jaar dat Biden kennelijk iets werkelijk goed voorzien heeft en tijdig en juist gehandeld heeft, en we moeten er niet aan denken wat er gebeurt zou zijn als de wereld de duitse lijn van 'gewoon steeds meer gas importeren' aangehouden had in de omgang met rusland.
het doet ook afvragen wat er gebeurt was als Putin wl, zoals vermoedelijk gepland al in maart 2021 de invasie in Oekraine doorgevoerd had, die toen schijnbaar last-minute afgeblazen werd (mogelijk uit vrees voor exact dat wat nu nog duidelijker optreed).
De tegenweer van de Oekrainers zal vermoedelijk veel zwakker gewest zijn, zonder dat jaar extra ondersteuning en troepenopbouw en materiele leveranties van de amerikanen
Gaat niet gebeuren. De grootste verschil tussen Syria en Ukraine is dat in Syria hadden de russen geen tegenvuur. Ze konden dus met hun artillerie in Syria ongeschraft de steden bombarderen en kregen niets terug.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:09 schreef Megumi het volgende:
[..]
Als het leger en Poetin besluiten op een grote schaal de Syri strategie toe te passen gaat Oekrane het alsnog moeilijk krijgen houd een slag om de arm.
Een ding zeker in een oorlog is dat je niets moet uitsluiten. Eerder denk ik dat de Russen niet de middelen hebben om heel Oekrane plat te bombarderen. En dat ze een aantal zaken zwaar onderschat hebben.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:56 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Gaat niet gebeuren. De grootste verschil tussen Syria en Ukraine is dat in Syria hadden de russen geen tegenvuur. Ze konden dus met hun artillerie in Syria ongeschraft de steden bombarderen en kregen niets terug.
Stand houden en verdedigen in een situatie waar je wordt gehaat en beschoten uit het elke raam, zonder munitie, zonder brandstof, zonder support? Duurt niet lang voordat ze met de modder gemixt worden.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:31 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Zo ver is het nog niet, maar ik ben het met je eens dat je het strijdtoneel langzaam die kant op ziet bewegen. De vraag is even of de Russen in de verdedigingsstand het er beter vanaf gaan brengen. Maar als die bevoorradingsgeruchten waar zijn, dan leven ze zo ongeveer vandaag op hun laatste voorraden en begint het serieus instorten van het kaartenhuis vanaf morgen. Mits Oekrane er in slaagt meer druk te organiseren en iets meer op touw te zetten dan her en der een compagnie die speldenprikken uitdeelt.
Strategische fouten kun je niet herstellen door tactische handelingen. De russen hebben deze oorlog verloren nog voordat ze het hebben begonnen. Arestovich waarschuwde al jaren lang "kom Ukraine niet binnen, anders blijf je hier eeuwig".quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:01 schreef Megumi het volgende:
[..]
Een ding zeker in een oorlog is dat je niets moet uitsluiten. Eerder denk ik dat de Russen niet de middelen hebben om heel Oekrane plat te bombarderen. En dat ze een aantal zaken zwaar onderschat hebben.
Dat ben ik maar voor een deel met je eens. Het is ook maar de vraag hoe ver Poetin wil gaan? De inzet van massavernietegings wapens bijvoorbeeld. De VS sluit dat niet uit. En hebben tot nu een goed beeld gehad van wat de Russen van plan zijn. En het ligt ook wel aan mij. Maar als het om oorlog gaat altijd rekening houden met het ergste en je daarop voorbereiden. Er zijn trouwens ook tactische kernwapens.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:03 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Strategische fouten kun je niet herstellen door tactische handelingen. De russen hebben deze oorlog verloren nog voordat ze begonnen. Arestovich waarschuwde al jaren lang "kom Ukraine niet binnen, anders blijf je hier eeuwig".
Ja over dat schip en haven he... De russisch marine had daar wat over te zeggen 2 dagen geleden....quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:02 schreef AnneX het volgende:
Er gaat wat materiaal kapot! Ook een scheepje.
“And old ship but had major refit in 2014 apparently. Can carry upwards of 20 tanks and 400 troops. A big g hit.”
Er was twijfel of het olie opslag was. Heeft het schip wel meegenomen.
Zie het draadje voor beeldmateriaal.
[ twitter ]
Mogelijk niemand.quote:
Ja, dat klopt. Ik weet zeker dat ze in Ukraine dat ook wel begrijpen. Maar ook dat zou niet veel helpen. Zoals Mariupol kunnen ze de stad niet innemen, wel vernietigen. Precies hetzelfde met de Oekrane. Sterker nog , met 200K man een land van 40M occuperen lukt never nooit. Plan was blijkbaar en soort Crimeria-operatie, de stad binnen dringen met kleine teams, overheids gebouwen overnemen, eigen regering in zetten etc. Dat is dus nooit gelukt, zelfs in Kherson niet. Kansloos.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:04 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dat ben ik maar voor een deel met je eens. Het is ook maar de vraag hoe ver Poetin wil gaan? De inzet van massavernietegings wapens bijvoorbeeld. De VS sluit dat niet uit. En hebben tot nu een goed beeld gehad van wat de Russen van plan zijn. En het ligt ook wel aan mij. Maar als het om oorlog gaat altijd rekening houden met het ergste en je daarop voorbereiden. Er zijn trouwens ook tactische kernwapens.
https://www.nytimes.com/2(...)nuclear-weapons.html
Het probleem met een logische analyse van de situatie is Poetin. Ik kan er niet van uitgaan dat hij dat ook doet. Of eigenlijk zeker weten van niet. Want dan was hij deze oorlog nooit begonnen. Vandaar dat Biden dus rekening houd met het ergste.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:20 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Ja, dat klopt. Ik weet zeker dat ze in Ukraine dat ook wel begrijpen. Maar ook dat zou niet veel helpen. Zoals Mariupol kunnen ze de stad niet innemen, wel vernietigen. Precies hetzelfde met de Oekrane. Sterker nog , met 200K man een land van 40M occuperen lukt never nooit. Plan was blijkbaar en soort Crimeria-operatie, de stad binnen dringen met kleine teams, overheids gebouwen overnemen, eigen regering in zetten etc. Dat is dus nooit gelukt, zelfs in Kherson niet. Kansloos.
Ik snap Biden wel. Maar probleem van Poe is at hij geen feedback heeft vanuit de bevolking en zijn ondergeschikten. Hij krijgt gewoon geen juiste info. Ik ben ervan overtuigd dat zelfs nu rapporteren zijn generalen aan hem, dat ze aan de winnende kant staan “nog klein beetje, nog paar dagen!” terwijl de situatie in het veld catastrofes het lijkt. De grootste vriend van Oekrainier is de corruptie in de Russische leger. Op papier hebben ze 10 tanken ingekocht, in de werklijkheid maar 2, en de geld voor de andere 8 tanken stopten de generale in hun zaken. Nu komt het allemaal boven water.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:23 schreef Megumi het volgende:
[..]
Het probleem met een logische analyse van de situatie is Poetin. Ik kan er niet van uitgaan dat hij dat ook doet. Of eigenlijk zeker weten van niet. Want dan was hij deze oorlog nooit begonnen. Vandaar dat Biden dus rekening houd met het ergste.
Precies en dat maakt Poetin dus gevaarlijk. Of zoals Sun-Tzu dat eens zij. Alleen op basis van juiste informatie en juiste informatie alleen kan ik mijn leger goed inzetten.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:35 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Ik snap Biden wel. Maar probleem van Poe is at hij geen feedback heeft vanuit de bevolking en zijn ondergeschikten.
Oja Kherson. Was ik vergeten hier te melden, maar russische marionetten worden nu waarschijnlijk geliquideerd door de SBU. Mede mogelijk gemaakt door de chaos die de russen veroorzaken.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:20 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
zelfs in Kherson niet. Kansloos.
Een man die over zijn manicuur zo veel zorgen maakt, gaat geen kernwapens inzetten. Hij heeft daar geen ballen voor.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:37 schreef Megumi het volgende:
[..]
Precies en dat maakt Poetin dus gevaarlijk. Of zoals Sun-Tzu dat eens zij. Alleen op basis van juiste informatie en juiste informatie alleen kan ik mijn leger goed inzetten.
Als ze niet door SBU worden gekilled, dan worden ze gekilled door de burgers.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:38 schreef oheng het volgende:
[..]
Oja Kherson. Was ik vergeten hier te melden, maar russische marionetten worden nu waarschijnlijk geliquideerd door de SBU. Mede mogelijk gemaakt door de chaos die de russen veroorzaken.
Pavek Slobodchikova, hulpje van collaborateur Vladimir Saldo.
En een schip dat een dag of drie geleden trots werd geparadeerd in de Russische media.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:20 schreef J.B. het volgende:
Spreekt ook wel boekdelen dat Oekrane er in slaagt een Russisch schip op te blazen in een haven die inmiddels vrij ver van de frontlijn af ligt.
Dat is een aanname. Dat dictators rare dingen kunnen doen mag wel algemeen bekend zijn denk ik zo. In Poetin hebben we nu niet meer te maken met een rationeel en logisch denkende vijand.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:40 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Een man die over zijn manicuur zo veel zorgen maakt, gaat geen kernwapens inzetten. Hij heeft daar geen ballen voor.
Voorlopig is de enige bron Oekrane voor dit verhaal. Dus neem ik het nog met een korrel zout.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:42 schreef Perrin het volgende:
[..]
En een schip dat een dag of drie geleden trots werd geparadeerd in de Russische media.
Er staan veel filmpjes online vanuit allerlei hoeken, dat fabriceer je niet allemaal.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:45 schreef Megumi het volgende:
[..]
Voorlopig is de enige bron Oekrane voor dit verhaal. Dus neem ik het nog met een korrel zout.
Misschien een interne ruzie?quote:
En het alternatief voor Biden (Trump) was ook niet echt beter geweest moet ik zeggen.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:47 schreef RM-rf het volgende:
[..]
ik las recentelijk een analyse die stelde dat de laatste 40 jaar Biden consistent achter _iedere_ verkeerde stellingname in de internationale politiek en veiligheidsvraagstukken positie heeft ingenomen.
(een bekende uitspraak van Robert Gates, ervaren inlichtingendienstleider en defensieminister onder zowel democraten als republikeinen: "Joe Biden is a man of integrity. Still, I think he's been wrong on nearly every major foreign policy and national security issue over the past four decades.")
.. maar, die persoon gaf vervolgens aan dat Putin dat wist en daarom vermoedelijk dacht dat hij hem kon overrompelen, maar dat juist sinds maart 2021 Biden in de Oekrainse kwestie heel doortastend geweest is en opvallend sterk in het consequent steunen van de Oekrainers, helpen hun leger zo snel mogelijk op te bouwen, wapen-leveranties en steun uit de inlichtingensector (waarbij de amerikanen opvallend goede informatie hebben uit de hoogste kremlin-kringen)
zeker in tegenstelling tot de duitsers die een erg foute en veels te lang aandurende houding hadden waari ze dachten dat door economische samenwerking en handel men een russisch gevaar kon indrukken.
Biden is een belangrijke factor waarom de Oekrainers nu zo goed stand kunnen houden, en dat heeft hij eigenlijk in net een jaar weten te bereiken.
De eerste keer dus in die 40 jaar dat Biden kennelijk iets werkelijk goed voorzien heeft en tijdig en juist gehandeld heeft, en we moeten er niet aan denken wat er gebeurt zou zijn als de wereld de duitse lijn van 'gewoon steeds meer gas importeren' aangehouden had in de omgang met rusland.
het doet ook afvragen wat er gebeurt was als Putin wl, zoals vermoedelijk gepland al in maart 2021 de invasie in Oekraine doorgevoerd had, die toen schijnbaar last-minute afgeblazen werd (mogelijk uit vrees voor exact dat wat nu nog duidelijker optreed).
De tegenweer van de Oekrainers zal vermoedelijk veel zwakker gewest zijn, zonder dat jaar extra ondersteuning en troepenopbouw en materiele leveranties van de amerikanen
Uiteraard, volgens mij zitten de meeste te winnen grondstoffen in Oekraine vooral in het zuid-oosten.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:46 schreef zoost het volgende:
Speelt de aanwezigheid van olie in Donbass nog een rol in deze oorlog?
https://pubs.usgs.gov/fs/2016/3082/fs20163082.pdf
Yup. Steenkool, olie, gas, erts. Een van de grootste redenen om die regio te annexeren. Een forse buit voor Poetin waar hij best wat doden en ellende voor overheeft.quote:Op donderdag 24 maart 2022 11:17 schreef George_of_the_Jungle het volgende:
[..]
Uiteraard, volgens mij zitten de meeste te winnen grondstoffen in Oekraine vooral in het zuid-oosten.
Het is meerdere keren gebeurd. Toen turken de russische gevechtsvliegtuig boven Syria neerhaalden, waren mensen ook bang dat Poe terug gaat slaan. Maar er gebeurde niets. Mentaliteit van een hoeligan is een mentaliteit van een hoeligan. Hij doet tof totdat ie een toffere hoeligan tegenkomt. Een lafaard blijft altijd een lafaard. Zodra hij weet dat zijn bek wordt gebroken, kruipt ie in zijn bunker.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:42 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dat is een aanname. Dat dictators rare dingen kunnen doen mag wel algemeen bekend zijn denk ik zo. In Poetin hebben we nu niet meer te maken met een rationeel en logisch denkende vijand.
Behalve dat was Donbass een van de meest industriele gebieden in vormalige SU. Metallen, kool, edelstenen, fabrieken etc etc etcquote:Op donderdag 24 maart 2022 12:00 schreef Perrin het volgende:
[..]
Yup. Steenkool, olie, gas, erts. Een van de grootste redenen om die regio te annexeren. Een forse buit voor Poetin waar hij best wat doden en ellende voor overheeft.
[ afbeelding ]
(klik voor groter)
Volgens berichten was de tankist kwaad op zijn commander omdat er veel te veel doden vielen.quote:
Deze invasie heeft in n klap alle grijze tinten die wel voorheen bestonden mbt de vraag of Oekrane meer naar de EU en/of NAVO moest trekken weggevaagd.quote:Op donderdag 24 maart 2022 09:03 schreef RM-rf het volgende:
https://newlinesmag.com/r(...)or-russia-is-strong/
dit is een zeer recent artikel over de reactie van bv de bevolking in Kharkiv, met een voornamelijk russisch-sprekende bevolking en daar wordt dat expliciet genoemd.
dat er voorheen een soort van scheiding was tussen de westelijke oekrainers die meer afstand van rusland namen maar zelf ook van nature meer op europa al gericht waren en de oostelijken met een zeer sterke band met rusland en vaak russisch-sprekend.
Juist bij de russisch sprekende is de teleurstelling hoe rusland nu handelt enorm, juist ook omdat het hen het zwaarste treft en ze dit zien als een soort van ''broeder verraad'
[..]
verder heb ik een aantal dagen terug een artikel gelezen van een onderzoekster, die demografische onderzoeken deed naar de oekrainse bevolkngen aangaf dat er een zeker 'onduidelijkheid' was tussen een gevoelsmatige toebehorigheid... er zijn geen echt duidelijke harde definitie wie wel of niet tot de russische minderheid behoort en ook taal is hierin niet alleszegggend, ebn evenmin religie (het verschil tussen russisch oostersorthodox en oekrains was altijd minimaal, al is daartussen de laatste 8 jaar wel een sterke vergroting ontstaan omdat oekrainers zich afzetten van de russisch-ortodoxe kerk)..
Die onderzoekster kon geen zeer recente uitspraken doen, maar gaf wel aan dat er een langzame verschuiving bemerkbaar leek te zijn over de laatste 8 jaar, waarbij vooral jongeren zich verder van rusland afbewogen (dat leeftijdsverschil is het meest bepalend hierin, al kan het zijn dat nu ook ouderen daarin volgen)
Ook dat is een aanname op basis van wat berichten die niet verifieerbaar zijn.quote:Op donderdag 24 maart 2022 10:42 schreef Megumi het volgende:
[..]
Dat is een aanname. Dat dictators rare dingen kunnen doen mag wel algemeen bekend zijn denk ik zo. In Poetin hebben we nu niet meer te maken met een rationeel en logisch denkende vijand.
Alles wat die tot noch toe heeft gedaan is weldegelijk rationeel te verklaren vanuit zijn perspectief. Hetzij met een misrekening zoals denken dat die snel in Kiev president kan afzettten en daarmee een inname van de Krim-scenario kopieert.quote:Op donderdag 24 maart 2022 13:25 schreef Lospedrosa het volgende:
Ook dat is een aanname op basis van wat berichten die niet verifieerbaar zijn.
Al denk ik ook wel wat in die richting.
Was er een volgens maar 1 en niet meerdere. Erdo wel verontschuldigen aangeboden en men ging uit van een vergissing.quote:Op donderdag 24 maart 2022 12:16 schreef Jamilla.J het volgende:
[..]
Het is meerdere keren gebeurd. Toen turken de russische gevechtsvliegtuig boven Syria neerhaalden, waren mensen ook bang dat Poe terug gaat slaan. Maar er gebeurde niets. Mentaliteit van een hoeligan is een mentaliteit van een hoeligan. Hij doet tof totdat ie een toffere hoeligan tegenkomt. Een lafaard blijft altijd een lafaard. Zodra hij weet dat zijn bek wordt gebroken, kruipt ie in zijn bunker.
ik denk ook dat Poetin een strategisch denkend persoon is, die hoooguit de 'voorstelling' dat hij onvoorspelbaar en waanzinnig zou zijn en alles zou kunnen doen zelf ook graag promoot, omdat dat hem vooral voort zijn vijanden gevaarlijker maakt....quote:Op donderdag 24 maart 2022 13:50 schreef Aloulu het volgende:
[..]
Alles wat die tot noch toe heeft gedaan is weldegelijk rationeel te verklaren vanuit zijn perspectief. Hetzij met een misrekening zoals denken dat die snel in Kiev president kan afzettten en daarmee een inname van de Krim-scenario kopieert.
Dus nee. Ik denk dat die gewoon nog rationeel erin zit.
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |