Moves and countermoves. Maar goed, Putin heeft dit geostrategisch al verloren. Of hoor jij nog mensen praten over dat eisenpakket van 'em? Hij heeft iig precies het tegenovergestelde bereikt. De komende maanden in onderhandeling over een waardige aftocht..quote:Op maandag 24 januari 2022 17:27 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Want die paar poppetjes gaan afschrikwekkend helpen?
Het is meer olie op het vuur gooien.
En doen die slapjanussen van de EU nu eindelijk eens iets?
Wie heeft het er in godesnaam over om nukes aan Oekraïne te geven.quote:Op maandag 24 januari 2022 16:00 schreef Schaamlap het volgende:
[..]
Al wordt de Oekraine NAVO lid dan nog is het geen bedreiging voor de Russen, maar je gaat natuurlijk een corrupt mafketel land vol plempen met wapens, eventueel met nukes.
En dat vinden de Russen niet zo fijn.
Tjah, als je niet meer dan 2 JSF's kunt sturen..quote:Op maandag 24 januari 2022 18:45 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Dit is het gezelschap wat vanavond om tafel gaat
- Biden
- Ursula von der Leyen
- Charles Michel
- French President Macron
- Germany's Olaf Scholz
- NATO's Stoltenberg
- Polish PM Duda
- Italian PM Draghi
- UK's Boris Johnson
Markje mag zich bezig houden met de NL horeca
De kwaliteit ben ik zeker niet van onder de indruk. Maar ja, kwantiteit is ook een kwaliteit...quote:Op maandag 24 januari 2022 19:00 schreef kevinrsd het volgende:
[..]
Afgelopen jaren veel geïnvesteerd in nieuw spul. Daarnaast hebben ze zoveel artillerie en korte, middel, lange afstands wapens dat ze daarna binnen kunnen lopen zonder veel verlies van levens.
Ik kan me ook moeilijk aan de indruk onttrekken dat Rusland er op gokte dat het Westen meer verdeeld was en met meer aarzeling zou reageren. Dat had ze dan tijd gegeven hun positie in Oost-Oekraïne te verstevigen terwijl Oekraïne aan het wachten was op wapentuig. Dat liep echter even anders, waardoor Oekraïne nu wel dat spul geleverd krijgt waar ze dat zonder die troepenopbouw waarschijnlijk niet hadden gehad.quote:Op maandag 24 januari 2022 19:58 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Moves and countermoves. Maar goed, Putin heeft dit geostrategisch al verloren. Of hoor jij nog mensen praten over dat eisenpakket van 'em? Hij heeft iig precies het tegenovergestelde bereikt. De komende maanden in onderhandeling over een waardige aftocht..
Putin, maar ook de EU, speelt dit via de NAVO zodat de economische dimensie erbuiten buiten blijft. Zolang het poppetjes schuiven blijft, blijft het overzichtelijk.
hoeveel denk je dat Italie er stuurt?quote:Op maandag 24 januari 2022 20:01 schreef AgLarrr het volgende:
[..]
Tjah, als je niet meer dan 2 JSF's kunt sturen..
Niks.quote:Op maandag 24 januari 2022 20:27 schreef sp3c het volgende:
[..]
hoeveel denk je dat Italie er stuurt?
Precies. Dit bedoel ik. Als beide olie op het vuur gooien en de NAVO ook spierballentaal gaat uitslaan dan wordt die invasie voor Rusland wel heel noodzakelijk. Er is geen goed of fout in de geopolitiek. Als je dat onderscheid laat vallen en nuchter naar Rusland of een NAVO kijkt dan is het helemaal niet zo moeilijk.quote:Op maandag 24 januari 2022 18:27 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Er kan er een heel makkelijk de-escaleren, door troepen weg te halen en geef Oekraïne redenen om niet bij de navo te hoeven aan te kloppen, geef ze redenen waarom het voor hun gunstig is om binnen rusland invloedsfeer te blijven en te zijn. Het kan heel makkelijk zijn.
Luister even Wierd Duk bij WNL op Zondag terug. Wij Europeanen denken zo niet.quote:Op maandag 24 januari 2022 20:37 schreef sp3c het volgende:
zijn wij met die denkwijze dan niet genoodzaakt om vanwege de Russische spierballentaal Oekraine te verdedigen?
volgens mij zit echt alleen schaamlap daar op te wachten
Nationalisme is de oplossing... moeten we daar dat VOC-Holland Nationalisme van jou onder scharen, met je dedain voor Limburgers en Brabanders?quote:Op maandag 24 januari 2022 14:10 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik heb het ook niet zo op die katholieke Brabo's en Limbo's, maar qua etnisch conflict vind ik het best meevallen.
Het is vooral de combinatie van imperialisme met tribalisme die gevaarlijk is. Nationalisme is de oplossing maar dat is succesvol besmeurd door de imperialisten, de globalisten dus.
Niets, maar dat is ook niet het doel. De podcast https://www.bnr.nl/podcas(...)en-de-russische-beer legt rond 27:39 uit wat er misgaat met die redenering.quote:Op maandag 24 januari 2022 19:43 schreef icecreamfarmer_NL het volgende:
[..]
Maar wat wint Rusland hier mee? Als het echt fout afloopt heeft hij geen land meer. En tot nu toe lijkt het steeds averechtser te werken met alleen maar meer Navo troepen aan zijn grenzen en steeds meer (Oost) Europeanen die echt nooit meer uit de Navo willen en graag nog afhankelijker worden van de VS. Eigenlijk precies alles wat ze in de brief zetten wat ze niet willen.
RT Ruptly zal wel in de buurt zijn mocht het losbarstenquote:Op maandag 24 januari 2022 20:46 schreef TLC het volgende:
Toch wel n beetje jammer dat er anno 2022 nog geen livestream is bij de Oekraine-Russische grens, dan kon je alvast voor de tv zitten met een bakje chips en een drankje en kijken wanneer t begint.
Interessant is dat je met je eigen posts precies het probleem van nationalisme weergeeft... Kun je wel globalisten en imperialisten de schuld geven van ondermijning van natiestaten, maar in je eigen posts ga je volledig op de klassiek exclusivistisch nationalistisch toer: jij bepaalt even wie er binnen die natiestaat wel volledig bij hoort en wie niet; we zouden, aldus Weltschmerz, nationalisme meer ruimte moeten geven door de natiestaat Nederland te beschermen... maar dan wel met wat wormvormige aanhangsels die niet écht Nederlanders zijn: in dit geval Brabanders en Limburgers... of nog beter, katholieke Brabanders en Limburgers.quote:Op maandag 24 januari 2022 14:10 schreef Weltschmerz het volgende:
[..]
Ik heb het ook niet zo op die katholieke Brabo's en Limbo's, maar qua etnisch conflict vind ik het best meevallen.
Het is vooral de combinatie van imperialisme met tribalisme die gevaarlijk is. Nationalisme is de oplossing maar dat is succesvol besmeurd door de imperialisten, de globalisten dus.
Waarom heeft rusland dit recht volgens jou, want op het geopolitieke niveau zijn ze een gemoveerde grootmacht. Totaal niet op niveau van Navo, en als China een keer aantrekt, stellen ze ook niks voor. dus op dit niveau hebben de russen alleen dit spel omdat de navo bestaat uit landen die gezamenlijk de, ik citeer Poetin: beschaafde wereld bestaan. Als navo op de zelfde manier zou denken, zou rusland compleet weg gehaald kunnen worden.quote:Op maandag 24 januari 2022 20:32 schreef Discombobulate het volgende:
[..]
Precies. Dit bedoel ik. Als beide olie op het vuur gooien en de NAVO ook spierballentaal gaat uitslaan dan wordt die invasie voor Rusland wel heel noodzakelijk. Er is geen goed of fout in de geopolitiek. Als je dat onderscheid laat vallen en nuchter naar Rusland of een NAVO kijkt dan is het helemaal niet zo moeilijk.
"Nee maar Oekraïne mag zelf weten of ze..." Ja, dat snapt iedereen ook wel, maar zo werkt het niet op dat niveau.
Een land als Italië is volkomen onbetrouwbaar en lafhartig als het op oorlogsvoering aankomt. Rutte had daar beter kunnen zitten dan Draghi.quote:Op maandag 24 januari 2022 18:45 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Dit is het gezelschap wat vanavond om tafel gaat
- Biden
- Ursula von der Leyen
- Charles Michel
- French President Macron
- Germany's Olaf Scholz
- NATO's Stoltenberg
- Polish PM Duda
- Italian PM Draghi
- UK's Boris Johnson
Markje mag zich bezig houden met de NL horeca
Ben benieuwd of ze het er ook over gaan hebben hoeveel jongeren ze willen opofferen? 100, 1000, 10k of nog meer? En hoeveel jonge Russische levens is Rusland bereid om te laten sneuvelen?quote:Op maandag 24 januari 2022 18:45 schreef Stoorzendert het volgende:
[..]
Dit is het gezelschap wat vanavond om tafel gaat
- Biden
- Ursula von der Leyen
- Charles Michel
- French President Macron
- Germany's Olaf Scholz
- NATO's Stoltenberg
- Polish PM Duda
- Italian PM Draghi
- UK's Boris Johnson
Markje mag zich bezig houden met de NL horeca
Rusland sneuvelen soldaten en wij offeren ze op? 🧐quote:Op maandag 24 januari 2022 21:49 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Ben benieuwd of ze het er ook over gaan hebben hoeveel jongeren ze willen opofferen? 100, 1000, 10k of nog meer? En hoeveel jonge Russische levens is Rusland bereid om te laten sneuvelen?
Rusland vecht voor zichzelf. Wij voor een of ander shithole country.quote:Op maandag 24 januari 2022 21:53 schreef Korenfok het volgende:
[..]
Rusland sneuvelen soldaten en wij offeren ze op? 🧐
Mijn idee, maar schijnbaar willen de NAVO landen zich militair inzetten voor Oekraïne. Vandaar de vraag.quote:Op maandag 24 januari 2022 21:58 schreef sp3c het volgende:
waarom zouden we uberhaupt iemand opofferen?
laat de Russen dat maar doen
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |