abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
  ESF Reporter zaterdag 4 december 2021 @ 12:52:34 #1
87554 Cee
Welluk?
pi_202463048


[Afbeelding: @MadMaster ]
[OP-tekst: @Mexicanobakker )

Nederland is tot op het bot verdeeld. Wie had dat kunnen bedenken, begin 2020. Twee kampen lijnrecht tegenover elkaar, en dat terwijl ze eigenlijk bijna hetzelfde willen. Nouja, ze willen het allebei net op een andere manier. De een wil terug naar het oude normaal. Precies zoals het in 2019 was. Sommige anderen vinden het inmiddels ook allemaal wel overdreven, maar kunnen er wel mee leven dat het zo is gegaan. En dan heb je nog mensen die het eigenlijk ten zeerste toejuichen. De grote vraag is: Wanneer is het voorbij? Blijft de tweedeling ook de komende tijd zo groot? Of zal het vanzelf rustiger worden?

Jullie hadden het waarschijnlijk al door, maar ik heb het natuurlijk over de verrassende nummer 1 van vorig jaar, Danny Vera! Hij won verrassend de strijd van Queen. Zal dat dit jaar weer gebeuren? Spannend. Als hij weer wint weet ik niet wat de gevolgen zullen worden. Protesterende menigtes voor het Top 2000 Café? Zo erg dat heel Beeld en Geluid dicht moet? Misschien verliest Studio 21 ook wel al zijn omzet. Starten jullie alvast de inzamelingsactie op?

Ja, zoals jullie wel merken was het opnieuw een bijzonder jaar. Je las het vaak. 2020 was een kutjaar, maar 2021 zou GEWELDIG worden. Een beetje naief, nietwaar? Alsof Corona ineens een vakantie naar de Spaanse costa ging boeken op 1 januari 2021. De eerste periode was echt aanmodderen, manmanman. Avondklokje hier, dichte horeca daar. Het was zo saai dat de debatten in Den Haag het hoogtepunt van de week werden. Jeetje, wat een hoop flaters van ONS kabinet. Of nouja, ONS ex-kabinet. Of nouja, ONS nog-altijd-demissionair kabinet. We kunnen wel spreken over de puinhopen van. Maar goed, laten we dit niet te veel POL laten worden, hier gaan we het vast nog uitgebreid over hebben.

Gelukkig was er eind juni ineens heel veel mogelijk. Lekker feesten. Eindelijk weer uitgaan. Muziek. Weetikwat. Nouja twee weekjes en toen gingen de besmettingscijfers nog harder omhoog dan de nummers van George Michael en ABBA de afgelopen jaren. Was dit dan het einde van het feest? Nou, gelukkig lijkt het inmiddels redelijk weer hersteld. Wie weet komt er nog wel een concertbonus!

Leuke dingen dit jaar? Ja, het ESF ging eindelijk door. Velen van ons waren erbij. En ook leuk, er werd gewonnen door een act die rawck speelt, aldus Daniel Dekker. Daar gaan we dus nog jaren van genieten tijdens de Top 2000. Italië, trouwens. De Spelen gingen ook door. Zonder publiek, maar met quarantaines. De 100 meter was het hoogtepunt. Wie won er ook alweer? Oja, Italië. Het EK was ook een leuke rubriek met Engelse tokkies die helemaal leip gingen. Ik moet wel even nadenken wie de finale ook alweer won. Zou het Italië kunnen zijn?

Met deze statistiek in het achterhoofd lijkt het me wel duidelijk. Dit jaar wordt Con te Partiro de nummer 1 in de Top 2000. Of misschien Max. Past hopelijk nog goed bij de uiteindelijke winnaar van het wereldkampioenschap autorijden. Ja, want dat wordt toch wel weer fenomenaal he, die Top 2000. Queen, Danny Vera, Paolo Conte, zij mogen het uitmaken in een prachtige lijst. 2000 liedjes om het jaar af te sluiten, toch wel het ultieme genot!

Radio 2 Top 2000: Editie 2021
Voor de 23e keer gaan we op reis door het muzikaal landschap. Er is in die tijd veel gebeurd, in 1999 waren acts als Metallica nog taboe, nu domineren dat soort acts de bovenste regionen. Het evenement is groter dan ooit, goede marketing van Radio 2 wel. Hierdoor is het wel weer spannend welk lobbyclubje dit jaar weer een plaat hoog weet te krijgen. Zoals ik vorig jaar al zei, de 2000 meest voor gelobbyde platen aller tijden, en toch klinken ze af en toe best wel lekker!

Wat kunnen wij doen?
Helemaal niets. Zoals ik zei, Nederland is tot op het bot verdeeld en het gaat helemaal mis in Den Haag, maar toch stemmen we ELKE KEER weer op dezelfde poppetjes. Nouja, hier en daar een keer een frisse wind tegenover het liedjeskartel.
We kunnen er wel weer met zijn allen over klagen. En op zich een keer op andere liedjes stemmen. Zoals elk jaar wil ik met stemtips komen van artiesten die er bijna uitvallen, maar dit jaar staat er onderin weinig met maar 1 nummer. Het kartel heeft gewonnen.

Ik ga voor twee extremen: Ray Charles is de eerste. Staat er nog maar 1x in. Voor zo'n grote naam is dat best weinig, maar hij staat ook nog eens op 1941 met Georgia on my Mind. Het zou toch zonde zijn als ie eruit valt, dan kunnen we nooit meer lachen om Weet je wat Doris Day, of over het feit of ie misschien over de Kaukasus zingt.

Mijn tweede stemtip is Niall Horan. Dit wil waarschijnlijk niemand Horan, aangezien hij zijn nummers recent heeft opgenomen, maar Nice to Meet Ya is echt een heerlijk nummer. George Michael had hem kunnen maken. Ian Brown zou toch juichend op de banken moeten staan voor dit genot. Misschien wel het beste popnummer van de laatste jaren, maar we zullen het wel weer met de twaalfde Sheeran moeten doen, want hij staat op 1967.

Oja, en blijven stemmen op Hall en Oates, anders liggen ze er weer uit. Dat jullie het weten.

Wanneer?
Het ies tredisie om te eindigen op 31 december, middernacht met Bohemian Rhapsody. Soms wordt deze traditie verbroken, dan is de wereld te klein. Ooit was de muzikale marathon 144 uur, maar tegenwoordig moet er ook ruimte zijn voor Echoes, de Pokemon Theme Song in volledige versie, dronken gewauwel van Ruud de Wild, reclames over Café Weltschmerz, het Gijs-alarm en natuurlijk de Wals van Van Inkel. Zodoende is het nu 168 uur.

De lijst van 2020: https://www.pino112.nl/top2000/jaar.php

Presentatie

00.00 - 02.00 uur - Jeroen van Inkel
02.00 - 04.00 uur - Rick van Velthuysen
04.00 - 06.00 uur - Frank van ‘t Hof
06.00 - 08.00 uur - Carolien Borgers
08.00 - 10.00 uur - Jan-Willem Roodbeen & Jeroen Kijk in de Vegte
10.00 - 12.00 uur - Bart Arens
12.00 - 14.00 uur - Annemieke Schollaardt
14.00 - 16.00 uur - Gijs Staverman
16.00 - 18.00 uur - Ruud de Wild
18.00 - 20.00 uur - Wouter van der Goes
20.00 - 22.00 uur - Emmely de Wilt
22.00 - 00.00 uur - Giel Beelen

NPO RADIO 2 op Instagram
NPO RADIO 2 op Twitter
TOP 2000 op Facebook

Kabelfrequenties in de verschillende steden: http://www.frequenties.net/station/radio-2

FM-etherfrequenties
Friesland: 88.0 MHz en 92.9 MHz
Groningen: 88.0 MHz
Drenthe: 88.0 MHz
Overijssel: 88.0 MHz en 104.6 MHz
Gelderland: 88.2 MHz, 92.6 MHz en 104.6 MHz
Flevoland: 88.0 MHz en 92.6 MHz
Utrecht: 92.6 MHz
Noord-Holland: 92.6 MHz en 92.9 MHz
Zuid-Holland: 92.6 MHz
Zeeland: 92.6 MHz en 97.8 MHz
Noord-Brabant: 88.2 MHz en 92.6 MHz
Limburg: 88.2 MHz, 93.4 MHz en 97.2 MHz

Luisteren via internet: http://icecast.omroep.nl/radio2-bb-mp3

*G* *G* *O* *G* *O* *G* *G*

De Top 2000 in beeld
Cultura 24 NPO 1 Extra:
Vorig jaar zagen we hier zoomers. Ook wat FOK!kers waren op de zoom te zien, zoals U hieronder kunt bewonderen. Dit jaar heb ik vermoedens van een café dat weer open gaat. Wel met QR-code hopelijk. Dan zien we tenminste minder huismoeders die alleen losgaan op André Hazes. ERG MOOI.

Nederland 3
Diep in de nacht. Daar kijkt dus eigenlijk niemand naar.

Website
http://www.nporadio2.nl/top2000/home

Etalagekanalen
Tevens vind je de Top 2000 dit jaar vast weer op de etalagekanalen van UPC (UPC bestaat toch helemaal niet meer joh, dit gedeelte is ook jaren niet fatsoenlijk aangepast hahaha), Ziggo (kanaal 13), Delta en Caiway, waar men NPO 2 Extra of NPO 3 Extra of wat het ook is 1 op 1 naar omzet!

Geen idee welke providers er nu nog zijn, maar je zoekt zelf maar even voor je eigen provider waar het zit. Of je vraagt het even in het topic, als het rustig is heb je kans op een antwoord.

*O* *O* *G* *G* *G* *O* *O*

*G* *G* *O* *G* *O* *G* *G*

Vanaf wanneer stemmen? Meestal eind november/begin december pas. Ruim de tijd!

Voor uitgebreide statistieken:
https://pino112.nl/top2000/
Pino, held! _O_

*O* *G* *O* *G* *O* *G* *O*

Spotify: Voor degene die de allereerste Top 2000 qua songs via Spotify wil terugluisteren van #2000 naar #1:
Spotify - De allereerste Top 2000 (1999)

Verder zijn er diverse andere versies van de Top 2000 op Spotify te vinden.

Staat ie in de top 2000? https://staatieindetop2000.nporadio2.nl/danny-vera/roller-coaster
GENOT.
De nieuwe site gaat vast midden december een keer live.

De Top 2000 op FOK! door de jaren heen
Topicreeks: Top 2000 Editie 2010 & 2011
Topicreeks: Top 2000 Editie 2012
Topicreeks: Top 2000 Editie 2013
Topicreeks: Top 2000 Editie 2014
Topicreeks: Top 2000 Editie 2015
Topicreeks: Top 2000 Editie 2016
Topicreeks: Top 2000 Editie 2017
Topicreeks: Top 2000 Editie 2018
Topicreeks: Top 2000 Editie 2019
Topicreeks: Top 2000 Editie 2020

Nog wat classics:
SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
NSFW in de Zoom:
SPOILER: NSFW!
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
FOKkers in beeld

SPOILER: PippenScottie
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Dagoduck
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: Aoibhin
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
SPOILER: ArnieAlberts
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
De lijst door de jaren heen:


@Cassa95 onderzocht: Veranderingen in de Keuzelijst
@Cassa95 onderzocht: Erin ... en eruit (nieuw cq gesneuveld in Top 2000 2020)
@VdB95 analyseerde: De 107 nieuwkomers
@peaceman rekende uit: Onze Eigen FOK!-lijst! (met verrassende nummer 2)
pi_202463088
quote:
1s.gif Op zaterdag 4 december 2021 12:50 schreef Cee het volgende:

[..]

De meeste mensen die op dat Pokémon nummer stemmen zijn vrijgezel.
Dat blijven ze ook wel..
Was er al eens een link gelegd tussen Froger's "Een zingende merel, de geur van de zee" en MEROL's "Hou je bek en bef me", of moet het weer eens van deze eeuwige puber komen?
  Redactie Frontpage / Sport zaterdag 4 december 2021 @ 12:59:27 #3
426493 crew  PippenScottie
pi_202463119
quote:
6s.gif Op zaterdag 4 december 2021 12:56 schreef n00biedoobiedoo het volgende:

[..]
Dat blijven ze ook wel..
Als je gebonden bent kan je ze niet allemaal vangen
My friends all drive horses
pi_202463124
quote:
6s.gif Op zaterdag 4 december 2021 12:56 schreef n00biedoobiedoo het volgende:

[..]
Dat blijven ze ook wel..
Je moet wat om er een jaar later weer op te mogen stemmen
Juin uit Eigen Tuin!
pi_202463626
Benny Neyman kwam vreemd genoeg niet voorbij bij de populaire liedjes onder vrijgezellen
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
pi_202464855
We skipped the light fandango?
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
pi_202465096
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 12:27 schreef Gale_Boetticher het volgende:

[..]
Emmely de Wilt was dit keer opgetrommeld als statistiekenvrouw. En er waren legio feitjes over plaatjes die op dat moment bv op 1500 of 2001 zouden staan, maar bleef beetje onsamenhangend
Was er ook niet iets over een Zwitsers liedje dat het gehaald zou hebben?
pi_202465164
Robert Miles
All Day I Dream About Stemlijsten
pi_202465275
De quiz teruggekeken van afgelopen woensdag en Kluun die verkondigt dat Brian Wilson God Only Knows zingt en Leo die hem dan niet verbetert :')

Carl Wilson zingt het nummer namelijk O+ Er is wel een versie met Brian op lead, maar die is nooit uitgebracht (pas later op de Pet Sounds boxset)
The ordinary teacher tells. The good teacher explains. The superior teacher demonstrates. The best teacher inspires.
pi_202465596
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 15:35 schreef Tussle266 het volgende:
Robert Miles
Maar die stond vorig jaar toch nog op 1200 ofzo?

(Als in: dat lijkt me geen nieuws)
De Sahara is zonder meer erg droog.
pi_202465783
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 16:00 schreef Fred_B het volgende:

[..]
Maar die stond vorig jaar toch nog op 1200 ofzo?

(Als in: dat lijkt me geen nieuws)
Was net als de dj van dienst ook even bang dat het om DJ Bobo zou gaan
Remember the jester that showed you tears
The script for tears
pi_202466050
quote:
7s.gif Op zaterdag 4 december 2021 15:41 schreef SonicVolcano het volgende:
De quiz teruggekeken van afgelopen woensdag en Kluun die verkondigt dat Brian Wilson God Only Knows zingt en Leo die hem dan niet verbetert :')

Carl Wilson zingt het nummer namelijk O+ Er is wel een versie met Brian op lead, maar die is nooit uitgebracht (pas later op de Pet Sounds boxset)
Kluun is sowieso een overschat mediafiguur dat allang niet meer voor dit soort quizzen gevraagd moet worden.
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_202467418
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 12:46 schreef Cassa95 het volgende:

[..]
Beide songfestivalnummers halen het + een nieuwe notering van Bökkers
Maneskin, en wie nog meer dan?? Dat Franse gekwijl?
“I mean, nobody’s scientifically perfect, but Suzie’s about as close to being perfect as any human could possibly be.”
  zaterdag 4 december 2021 @ 18:41:32 #14
261943 SonicVolcano
Hotter than hell
pi_202468162
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 16:39 schreef Scorpion_17 het volgende:

[..]
Kluun is sowieso een overschat mediafiguur dat allang niet meer voor dit soort quizzen gevraagd moet worden.
Ze mogen dan hun favoriet laten zien/horen en dan ben je dus alsnog slecht voorbereid. Een schande!
The ordinary teacher tells. The good teacher explains. The superior teacher demonstrates. The best teacher inspires.
pi_202471908
quote:
7s.gif Op zaterdag 4 december 2021 15:41 schreef SonicVolcano het volgende:
De quiz teruggekeken van afgelopen woensdag en Kluun die verkondigt dat Brian Wilson God Only Knows zingt en Leo die hem dan niet verbetert :')

Carl Wilson zingt het nummer namelijk O+ Er is wel een versie met Brian op lead, maar die is nooit uitgebracht (pas later op de Pet Sounds boxset)
Mocht u Don Leo ooit bij een muziekquiz tegen komen...: wed met je vrienden dattie in het rechter rijtje eindigt: proost B:)B
pi_202472086
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 21:42 schreef Burnett het volgende:

[..]
Mocht u Don Leo ooit bij een muziekquiz tegen komen...: wed met je vrienden dattie in het rechter rijtje eindigt: proost B:)B
Ik ben Don Leo wel eens bij een muziekquiz tegengekomen, toen eindigde hij niet in het linker rijtje, idd ;)
  zaterdag 4 december 2021 @ 22:33:01 #17
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_202472848
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 18:01 schreef Poppejans het volgende:

[..]
Maneskin, en wie nog meer dan?? Dat Franse gekwijl?
Voilá voilá voilááá voilá dit is wie ik ben *O*
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
  zaterdag 4 december 2021 @ 22:34:12 #18
476022 PzKpfw
Devon 'No Limits'
pi_202472870
quote:
6s.gif Op zaterdag 4 december 2021 22:33 schreef Dagoduck het volgende:

[..]
Voilá voilá voilááá voilá dit is wie ik ben *O*
Hopelijk 's Nachts.
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op 't randje en erover.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
pi_202473696
Traditioneel weer niet gestemd dit jaar. Lekker kijken en commentaar geven :D
  zaterdag 4 december 2021 @ 23:42:25 #20
142400 RedFever007
Schoenbekooievaar beste ooieva
pi_202474054
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 23:22 schreef StephanL het volgende:
Traditioneel weer niet gestemd dit jaar. Lekker kijken en commentaar geven :D
Ik ook niet dit jaar. Lijstje kan mij niet zoveel meer boeien eigenlijk :@ teveel meuk die ik persoonlijk niet met Top2000 associeer
  zaterdag 4 december 2021 @ 23:44:10 #21
142400 RedFever007
Schoenbekooievaar beste ooieva
pi_202474087
quote:
7s.gif Op zaterdag 4 december 2021 15:41 schreef SonicVolcano het volgende:
De quiz teruggekeken van afgelopen woensdag en Kluun die verkondigt dat Brian Wilson God Only Knows zingt en Leo die hem dan niet verbetert :')

Carl Wilson zingt het nummer namelijk O+ Er is wel een versie met Brian op lead, maar die is nooit uitgebracht (pas later op de Pet Sounds boxset)
Toch wel vermakelijke TV om even zonder gedoe en gezeik te kijken vind ik ^O^
  Redactie Sport / Supervogel zaterdag 4 december 2021 @ 23:46:36 #22
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_202474145
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 12:46 schreef Cassa95 het volgende:

[..]
Beide songfestivalnummers halen het + een nieuwe notering van Bökkers
Bokkers :r
pi_202474188
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 16:00 schreef Fred_B het volgende:

[..]
Maar die stond vorig jaar toch nog op 1200 ofzo?

(Als in: dat lijkt me geen nieuws)
Volgens mij was dat ook het punt er niet echt van. Ze moesten gewoon de tijd vol maken en ze wisten het zelf ook niet meer. Het had net zo goed over elke ander artiest kunnen gaan.
All Day I Dream About Stemlijsten
  zondag 5 december 2021 @ 00:06:11 #24
142400 RedFever007
Schoenbekooievaar beste ooieva
  zondag 5 december 2021 @ 00:19:19 #25
476022 PzKpfw
Devon 'No Limits'
pi_202474714
quote:
13s.gif Op zaterdag 4 december 2021 23:46 schreef Pino112 het volgende:

[..]
Bokkers :r
Haten op Bökkers :')
Als iedereen aan zichzelf denkt wordt er aan iedereen gedacht.
Op 't randje en erover.
Op fietsen zonder bende kwam'm zie schooieren um spek
  zondag 5 december 2021 @ 00:53:17 #26
280022 houdjemond
Sicker than the rest.
pi_202475256
quote:
0s.gif Op zaterdag 4 december 2021 23:22 schreef StephanL het volgende:
Traditioneel weer niet gestemd dit jaar. Lekker kijken en commentaar geven :D
Stoer.
Wat vind je van " a whiter shade of pale" ?
T2K; "Je posts zijn leuker dan je lijstje"
-Scorpion_17
  zondag 5 december 2021 @ 00:54:48 #27
280022 houdjemond
Sicker than the rest.
pi_202475278
quote:
13s.gif Op zaterdag 4 december 2021 23:46 schreef Pino112 het volgende:

[..]
Bokkers :r
Kan ik ook niks mee hoor
T2K; "Je posts zijn leuker dan je lijstje"
-Scorpion_17
pi_202476276
Bökkers is een beetje het nieuwe Normaal. Zeg maar de tegenhanger van Neet oet Lottum en Lex Uiting. Laat die oosterlingen ook hun pleziertjes hebben.
  zondag 5 december 2021 @ 09:33:30 #29
75466 Hankster
weest optimistisch!
pi_202476659
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2021 00:06 schreef RedFever007 het volgende:

[..]
Nog nooit van gehoord :{ :')
Gelukkig, ik ook niet :D

Foto op spotify voorspelt een soort ik-zit-op-de-traktor-niveau :')
  zondag 5 december 2021 @ 09:51:21 #30
142400 RedFever007
Schoenbekooievaar beste ooieva
pi_202476814
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 08:03 schreef cafca het volgende:
Bökkers is een beetje het nieuwe Normaal. Zeg maar de tegenhanger van Neet oet Lottum en Lex Uiting. Laat die oosterlingen ook hun pleziertjes hebben.
Prima maar val mij er niet mee lastig >:)
  Manager PR/Moderator zondag 5 december 2021 @ 10:08:34 #31
269689 crew  Viv
pi_202476977
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 08:03 schreef cafca het volgende:
Bökkers is een beetje het nieuwe Normaal. Zeg maar de tegenhanger van Neet oet Lottum en Lex Uiting. Laat die oosterlingen ook hun pleziertjes hebben.
Shit, ik ben Oerend hard vergeten in mijn "Ik hou van Holland"-stemlijst. :(
  Redactie Sport / Supervogel zondag 5 december 2021 @ 10:19:17 #32
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_202477072
@MadMaster kwam met het idee (bedankt!), ik met de uitvoering:
Nummers die maar één keer in de lijst hebben gestaan, oftewel de 'one day flies'.
Zijn er, als de administratie klopt, 'maar' 635 stuks.

https://www.pino112.nl/top2000/eenmalig.php

w/
  zondag 5 december 2021 @ 10:48:30 #33
419487 Wertha
Te midden van het moeras
pi_202477359
quote:
14s.gif Op zondag 5 december 2021 10:19 schreef Pino112 het volgende:
@:MadMaster kwam met het idee (bedankt!), ik met de uitvoering:
Nummers die maar één keer in de lijst hebben gestaan, oftewel de 'one day flies'.
Zijn er, als de administratie klopt, 'maar' 635 stuks.

https://www.pino112.nl/top2000/eenmalig.php

w/
Mooie site. _O_
  Redactie Sport zondag 5 december 2021 @ 11:05:48 #34
274204 crew  Mexicanobakker
pi_202477543
quote:
14s.gif Op zondag 5 december 2021 10:19 schreef Pino112 het volgende:
@:MadMaster kwam met het idee (bedankt!), ik met de uitvoering:
Nummers die maar één keer in de lijst hebben gestaan, oftewel de 'one day flies'.
Zijn er, als de administratie klopt, 'maar' 635 stuks.

https://www.pino112.nl/top2000/eenmalig.php

w/
Misschien nog een leuke: een lijst van per jaar van alle nummers die na dat jaar nooit meer in de top 2000 hebben gestaan. Ik denk altijd dat voorgoed uit zo'n lijst is, maar dat gaat over nummers die er elk jaar in hebben gestaan tot aan jaar X. Dus dit is feitelijk een uitbreiding van die lijst. Misschien dat je het als 'Laaste jaar' kunt noemen ofzo.

Waarbij UIT overigens weer meer liedjes heeft, want die lijst neemt liedjes mee die later re-entries zijn geworden, zoals bijvoorbeeld The Wild Places, die in de UIT-lijst van 2018 staat.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
  zondag 5 december 2021 @ 11:11:30 #35
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_202477599
quote:
14s.gif Op zondag 5 december 2021 10:19 schreef Pino112 het volgende:
@:MadMaster kwam met het idee (bedankt!), ik met de uitvoering:
Nummers die maar één keer in de lijst hebben gestaan, oftewel de 'one day flies'.
Zijn er, als de administratie klopt, 'maar' 635 stuks.

https://www.pino112.nl/top2000/eenmalig.php

w/
Interessant.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
  zondag 5 december 2021 @ 11:39:39 #36
262211 hhh38
Duistere driften en afgoderij
pi_202477889
quote:
14s.gif Op zondag 5 december 2021 10:19 schreef Pino112 het volgende:
@:MadMaster kwam met het idee (bedankt!), ik met de uitvoering:
Nummers die maar één keer in de lijst hebben gestaan, oftewel de 'one day flies'.
Zijn er, als de administratie klopt, 'maar' 635 stuks.

https://www.pino112.nl/top2000/eenmalig.php

w/
Leuke statistiek!

Zou je het zo weer kunnen geven dat je kan sorteren op welk nummer het hoogst kwam?
  zondag 5 december 2021 @ 11:43:09 #37
308538 Piebe
Van alle markten thuis.
pi_202477923
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 11:39 schreef hhh38 het volgende:

[..]
Leuke statistiek!

Zou je het zo weer kunnen geven dat je kan sorteren op welk nummer het hoogst kwam?
Zoals ik het nu zie (even vlug) Spice Girls - Mama

Editie 2020 reken ik niet mee.
Ja ja
pi_202478145
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2021 11:43 schreef Piebe het volgende:

[..]
Zoals ik het nu zie (even vlug) Spice Girls - Mama

Editie 2020 reken ik niet mee.
Ik denk dat dat Mannenkoor Karrespoor met Lekker op de Trekker is. 2019 binnen op364, daarna uit lijst verdwenen.Lohues met op t Platteland op 473 zelfde verhaal. Kutboerenacties.
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_202478164
quote:
14s.gif Op zondag 5 december 2021 10:19 schreef Pino112 het volgende:
@:MadMaster kwam met het idee (bedankt!), ik met de uitvoering:
Nummers die maar één keer in de lijst hebben gestaan, oftewel de 'one day flies'.
Zijn er, als de administratie klopt, 'maar' 635 stuks.

https://www.pino112.nl/top2000/eenmalig.php

w/
Tof!

(ik wil niet zeiken, maar eigenlijk moet je die van 2020 er nog van af trekken...)
pi_202478168
Hoogste uitvaller uit de lijst in 2021 is trouwens Coldplay met Fix You. Die dondert er vanaf plek 8 uit.

SPOILER
Om spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_202478182
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 12:05 schreef Scorpion_17 het volgende:

[..]
Ik denk dat dat Mannenkoor Karrespoor met Lekker op de Trekker is. 2019 binnen op364, daarna uit lijst verdwenen.Lohues met op t Platteland op 473 zelfde verhaal. Kutboerenacties.
Wees blij dat dat eenmalig was, en die nummers niet zijn blijven hangen.
pi_202478186
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 12:09 schreef cafca het volgende:

[..]
Wees blij dat dat eenmalig was, en die nummers niet zijn blijven hangen.
Nu nog Normaal eruit. Die hield wel opvallend stand. Verwacht dit jaar opnieuw een opdonder voor dat nr
Het beste adres voor al uw primeurs!
  zondag 5 december 2021 @ 12:11:10 #43
222754 Dagoduck
Karel (2003-2022)
pi_202478192
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 12:07 schreef cafca het volgende:

[..]
Tof!

(ik wil niet zeiken, maar eigenlijk moet je die van 2020 er nog van af trekken...)
Eens.
|| FOK!Stok || tatatatatataatatatattaaaaapiediedieuwtididipieuwpidibididi She said I'll throw myself away pididididum They're just photos after all! || Den Helder || Winnaar VBL Wijndal-award 2020: beste AZ-user! || Mijn concertstatistieken ||
pi_202478212
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 12:05 schreef Scorpion_17 het volgende:

[..]
Ik denk dat dat Mannenkoor Karrespoor met Lekker op de Trekker is. 2019 binnen op364, daarna uit lijst verdwenen.Lohues met op t Platteland op 473 zelfde verhaal. Kutboerenacties.
The Sweet - Action stond in 2000 op 361 en is daarna uit de lijst verdwenen, volgens de stats. Die zal het dan wel zijn.

edit: mogelijk is dit het eerste jaar zonder The Sweet in de top 2000. Fox On The Run was hard op weg naar de uitgang. Ben benieuwd of die er nog in staan. In 2005 stonden er nog 8 nummers van The Sweet in de top.
pi_202478285
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 12:12 schreef BillDauterive het volgende:

[..]
The Sweet - Action stond in 2000 op 361 en is daarna uit de lijst verdwenen, volgens de stats. Die zal het dan wel zijn.

edit: mogelijk is dit het eerste jaar zonder The Sweet in de top 2000. Fox On The Run was hard op weg naar de uitgang. Ben benieuwd of die er nog in staan. In 2005 stonden er nog 8 nummers van The Sweet in de top.
Tja eerste jaren stonden er nog meer dan 20 nummers van Cliff Richard in de lijst, vorig jaar 0. Artiesten uit de jaren stillekes verdwijnen langzaamaan. Everly Brothers hadden er ook ooit stuk of 5
Het beste adres voor al uw primeurs!
  Redactie Sport / Supervogel zondag 5 december 2021 @ 12:43:48 #46
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_202478514
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 11:39 schreef hhh38 het volgende:

[..]
Leuke statistiek!

Zou je het zo weer kunnen geven dat je kan sorteren op welk nummer het hoogst kwam?
Ja, is aangepast. Aangezien alles er toch maar één keer in staat zijn al die jaarkolommen overbodig.

quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 12:07 schreef cafca het volgende:

[..]
Tof!

(ik wil niet zeiken, maar eigenlijk moet je die van 2020 er nog van af trekken...)
Klopt ja, het laatste jaar wordt er nu uitgefilterd als ze dan nieuw zijn. ^O^
pi_202478626
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2021 00:53 schreef houdjemond het volgende:

[..]
Stoer.
Wat vind je van " a whiter shade of pale" ?
Ik ben ook stoer.
Leuk orgeltje, voor de rest maar matig

Als de top200 begonnen is, komen er commentaren op liedjes. Dat heb ik niet verzonnen is gewoon een feit en dat ontlokt ook discussies ^O^
  zondag 5 december 2021 @ 13:17:53 #48
42816 peaceman
Peace Man! ofzo...
pi_202478963
Nog even over de Fok! stemlijst.. ik heb die nagenoeg af. Het plan was om hier een uitzending van te maken, maar het zijn wel erg veel platen.
In totaal zijn er 4282 stemmen uitgebracht op 2127 verschillende nummers. Dit resulteert in een top 19 (dit was vorig jaar ook zo)

Als ik alleen de nummers zou gaan draaien die 6 of meer keer genoemd zijn, zit ik al aan 114 nummers. Bovendien zijn het veelal dan wel nummers die we allemaal terug gaan horen in de top 2000.

Wat ik zou kunnen doen is een uitzending maken waarbij ik de nummers die 4 keer of meer zijn genoemd draai, maar dan niet alles. Als ik dan uit de categorie 7 keer of meer genoemd alles draai zit ik al aan 78 nummers.
Aangevuld met een aantal nummers, bijv. 6 uit de categorie 4-6 keer genoemd, kom ik op 96 nummers. Ik weet nog niet hoeveel tijd dat is, maar dat is eventueel een optie.

Wat vinden jullie?
  Redactie Sport / Supervogel zondag 5 december 2021 @ 13:25:19 #49
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_202479053
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 11:05 schreef Mexicanobakker het volgende:

[..]
Misschien nog een leuke: een lijst van per jaar van alle nummers die na dat jaar nooit meer in de top 2000 hebben gestaan. Ik denk altijd dat voorgoed uit zo'n lijst is, maar dat gaat over nummers die er elk jaar in hebben gestaan tot aan jaar X. Dus dit is feitelijk een uitbreiding van die lijst. Misschien dat je het als 'Laaste jaar' kunt noemen ofzo.

Waarbij UIT overigens weer meer liedjes heeft, want die lijst neemt liedjes mee die later re-entries zijn geworden, zoals bijvoorbeeld The Wild Places, die in de UIT-lijst van 2018 staat.
https://www.pino112.nl/top2000/laatstejaar.php?jaar=2014

Zoiets?
  zondag 5 december 2021 @ 13:28:34 #50
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_202479105
quote:
14s.gif Op zondag 5 december 2021 10:19 schreef Pino112 het volgende:
@:MadMaster kwam met het idee (bedankt!), ik met de uitvoering:
Nummers die maar één keer in de lijst hebben gestaan, oftewel de 'one day flies'.
Zijn er, als de administratie klopt, 'maar' 635 stuks.

https://www.pino112.nl/top2000/eenmalig.php

w/
Top! ^O^ _O_
Ik kwam op het idee nadat ik gisteren de eerste versie van de Top 2000 (de 1999 editie) in de auto weer eens terug luisterde en toen wel heel veel songs hoorde die volgens mij alleen in de eerste versie terecht zijn gekomen. Het stemmen verliep toen nog niet zoals nu en de Radio 2 redactie heeft toen zelf (deels) een basis versie van de lijst bij elkaar geraapt.
Voor zover ze dat nu niet alsnog doen… :P
pi_202481160
quote:
Ik zou er nog moeite mee hebben daar een fatsoenlijk stemlijstje uit te destilleren.

Staat grappig genoeg in die lijst ook nog een oud-collega.

[ Bericht 4% gewijzigd door Scorpion_17 op 05-12-2021 16:32:21 ]
Het beste adres voor al uw primeurs!
  zondag 5 december 2021 @ 16:36:49 #52
42816 peaceman
Peace Man! ofzo...
pi_202481319
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 16:25 schreef Scorpion_17 het volgende:

[..]
Ik zou er nog moeite mee hebben daar een fatsoenlijk stemlijstje uit te destilleren.

Lukt wel hoor... net even getest:

Aphrodite's Child - Rain And Tears
Bee Gees - You Should Be Dancing
Buddy Holly - That'll Be The Day
Crowded House - Better Be Home Soon
Depeche Mode - People Are People
Doe Maar - 1 Nacht Alleen
Donovan - Universal Soldier
Duran Duran - The Wild Boys
Dusty Springfield - You Don't Have To Say You Love Me
Electric Light Orchestra - Turn To Stone
Elvis Costello - Oliver's Army
Glenn Miller - In The Mood
Godley & Creme - An Englishman In New York
Jamiroquai - Deeper Underground
Jerry Lee Lewis - Great Balls Of Fire
Katy Perry - Hot N Cold
Koot & Bie - Zoek Jezelf
Lovin' Spoonful - Summer In The City
Melanie - Ruby Tuesday
Mike Oldfield & Maggie Reilly - To France
Otis Redding - Hard To Handle
Petula Clark - Down Town
Robbie Williams - Supreme
Serge Gainsbourg & Jane Birkin - Je T'Aime Moi Non Plus
Shocking Blue - Never Marry A Railroad Man
Simon & Garfunkel - I Am A Rock
Small Faces - All Or Nothing
Small Faces - Itchycoo Park
The Easybeats - Friday On My Mind
The Kinks - All Day And All Of The Night
The Rolling Stones - Play With Fire
The Stranglers - No More Heroes
The Turtles - Happy Together
Tom Jones & Mousse T. - Sex Bomb
pi_202481344
quote:
7s.gif Op zondag 5 december 2021 16:36 schreef peaceman het volgende:

[..]
Lukt wel hoor... net even getest:

Aphrodite's Child - Rain And Tears
Bee Gees - You Should Be Dancing
Buddy Holly - That'll Be The Day
Crowded House - Better Be Home Soon
Depeche Mode - People Are People
Doe Maar - 1 Nacht Alleen
Donovan - Universal Soldier
Duran Duran - The Wild Boys
Dusty Springfield - You Don't Have To Say You Love Me
Electric Light Orchestra - Turn To Stone
Elvis Costello - Oliver's Army
Glenn Miller - In The Mood
Godley & Creme - An Englishman In New York
Jamiroquai - Deeper Underground
Jerry Lee Lewis - Great Balls Of Fire
Katy Perry - Hot N Cold
Koot & Bie - Zoek Jezelf
Lovin' Spoonful - Summer In The City
Melanie - Ruby Tuesday
Mike Oldfield & Maggie Reilly - To France
Otis Redding - Hard To Handle
Petula Clark - Down Town
Robbie Williams - Supreme
Serge Gainsbourg & Jane Birkin - Je T'Aime Moi Non Plus
Shocking Blue - Never Marry A Railroad Man
Simon & Garfunkel - I Am A Rock
Small Faces - All Or Nothing
Small Faces - Itchycoo Park
The Easybeats - Friday On My Mind
The Kinks - All Day And All Of The Night
The Rolling Stones - Play With Fire
The Stranglers - No More Heroes
The Turtles - Happy Together
Tom Jones & Mousse T. - Sex Bomb
Dan quote ik de verkeerde. Had het over de eenmaligen. Dit zouprima gaan ja
Het beste adres voor al uw primeurs!
  zondag 5 december 2021 @ 16:39:02 #54
42816 peaceman
Peace Man! ofzo...
pi_202481352
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 16:38 schreef Scorpion_17 het volgende:

[..]
Dan quote ik de verkeerde. Had het over de eenmaligen. Dit zouprima gaan ja
ah oke :)
  zondag 5 december 2021 @ 17:06:06 #55
42816 peaceman
Peace Man! ofzo...
pi_202481747
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 16:38 schreef Scorpion_17 het volgende:

[..]
Dan quote ik de verkeerde. Had het over de eenmaligen. Dit zouprima gaan ja
Bij de platen die er maar 1 keer instonden staan ook wel een paar prachtige platen..
  zondag 5 december 2021 @ 18:33:22 #56
488562 Pindakaasfanaticus
Gewoon omdat het kan
pi_202483186
quote:
7s.gif Op zondag 5 december 2021 17:06 schreef peaceman het volgende:

[..]
Bij de platen die er maar 1 keer instonden staan ook wel een paar prachtige platen..
Als liefhebber van 80s popplaatjes zie ik zeker wel veel leuks in die lijst (Self Control, Maria Magdalena, etc.). Ik vind het wel heel opvallend dat er m.n. in de editie van 2000 opvallend veel (vergeten) jaren 80-popplaatjes in de lijst stonden (die bovenstaande, maar ook bijvoorbeeld J'aime La Vie of Space Monkey).
pi_202485858
quote:
14s.gif Op zondag 5 december 2021 10:19 schreef Pino112 het volgende:
@:MadMaster kwam met het idee (bedankt!), ik met de uitvoering:
Nummers die maar één keer in de lijst hebben gestaan, oftewel de 'one day flies'.
Zijn er, als de administratie klopt, 'maar' 635 stuks.

https://www.pino112.nl/top2000/eenmalig.php

w/
^O^ ^O^
PS: bij het tweede nummer had je caps-lock nog aanstaan.
  zondag 5 december 2021 @ 19:57:51 #58
262211 hhh38
Duistere driften en afgoderij
pi_202485886
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 18:33 schreef Pindakaasfanaticus het volgende:

[..]
Als liefhebber van 80s popplaatjes zie ik zeker wel veel leuks in die lijst (Self Control, Maria Magdalena, etc.). Ik vind het wel heel opvallend dat er m.n. in de editie van 2000 opvallend veel (vergeten) jaren 80-popplaatjes in de lijst stonden (die bovenstaande, maar ook bijvoorbeeld J'aime La Vie of Space Monkey).
In 2000 stonden er ook best wat nummers eenmalig in de top 1000 die er het jaar erna weer uit waren, bijzonder.
pi_202485926
Beestjes slechts eenmaal inde Top 2000, maar dan wel op nummer 981 bij de bovenste helft. Een jaar later waren de stemmers door overmatig drankgebruik dit nummer waarschijnlijk vergeten.

En Cannonball van Supertramp, ook alleen maar in 2000 in de Top 2000 gestaan, op nummer 880.
  zondag 5 december 2021 @ 22:08:33 #60
260796 DecoAoreste
aka Aleimon Thimble
pi_202489196
quote:
1s.gif Op zondag 5 december 2021 19:57 schreef hhh38 het volgende:

[..]
In 2000 stonden er ook best wat nummers eenmalig in de top 1000 die er het jaar erna weer uit waren, bijzonder.
2000 was een heel rare editie, geen idee hoe die precies tot stand is gekomen.
  Redactie Sport / Supervogel zondag 5 december 2021 @ 22:12:02 #61
270182 crew  Pino112
Pino van Luna O+
pi_202489255
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 19:56 schreef Idisrom het volgende:

[..]
^O^ ^O^
PS: bij het tweede nummer had je caps-lock nog aanstaan.
Nee is 1 op 1 overgenomen van Radio 2. Is wel bij meer nummers zo, moet er nog een keer doorheen om het aan te passen ja.
  zondag 5 december 2021 @ 22:32:24 #62
488562 Pindakaasfanaticus
Gewoon omdat het kan
pi_202489680
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 22:08 schreef DecoAoreste het volgende:

[..]
2000 was een heel rare editie, geen idee hoe die precies tot stand is gekomen.
Ik dacht ook (net zoals editie '99) dat dat met een shortlist van 2000 nummers die over het jaar heen samengesteld door de luisteraars van Radio 2 was gedaan. Vanaf 2001 werd (online) stemmen met een vaste keuzelijst echt een ding.
  zondag 5 december 2021 @ 22:32:35 #63
262211 hhh38
Duistere driften en afgoderij
pi_202489686
quote:
0s.gif Op zondag 5 december 2021 22:08 schreef DecoAoreste het volgende:

[..]
2000 was een heel rare editie, geen idee hoe die precies tot stand is gekomen.
In 1999 kon je maar op 2000 nummers stemmen toch, die vooraf waren bepaald? Ik vermoed dat ze het in 2000 open gooiden en dat je maar heel weinig stemmen nodig had om in de lijst te komen.
  zondag 5 december 2021 @ 22:48:55 #64
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_202489992
Een stukje geschiedenis, waarbij ik even gespiekt heb bij Wikipedia.
Ik heb de eerste Top 2000 namelijk zelf wel bewust meegemaakt/beluisterd, maar de hele voorgeschiedenis ken ik niet, omdat ik toen verder nooit naar Radio 2 luisterde…

quote:
De Top 2000 was oorspronkelijk bedoeld als een eenmalig initiatief rond de millenniumwisseling. Het idee was om het jaar 1999 uit en 2000 in te luiden met de beste 2000 liedjes ooit gemaakt. Aan luisteraars werd gevraagd om een lied waarbij ze een bepaalde herinnering hadden in te sturen via post of internet. Vanaf januari van dat jaar mochten de luisteraars zodoende stemmen op hun eigen "plaat van de eeuw".
In de loop van 1999 werden op die manier 2000 zogenaamde millenniumplaten verzameld. Begin november 1999 werden deze 2000 singles in alfabetische volgorde op internet en teletekst geplaatst. Er mocht ook gestemd worden voor de volgorde.
  maandag 6 december 2021 @ 07:31:37 #65
308538 Piebe
Van alle markten thuis.
pi_202492116
quote:
7s.gif Op zondag 5 december 2021 22:48 schreef MadMaster het volgende:
Een stukje geschiedenis, waarbij ik even gespiekt heb bij Wikipedia.
Ik heb de eerste Top 2000 namelijk zelf wel bewust meegemaakt/beluisterd, maar de hele voorgeschiedenis ken ik niet, omdat ik toen verder nooit naar Radio 2 luisterde…
[..]

Waren er nog al wat vergeten toen. Simple Minds en The Cure bijvoorbeeld.
Ja ja
pi_202492127
Ja, en in 2000 was de eerste "open" stemming, volgens mij nog per briefkaart. Ik denk zonder voorkeuzelijst
pi_202492138
quote:
1s.gif Op maandag 6 december 2021 07:31 schreef Piebe het volgende:

[..]
Waren er nog al wat vergeten toen. Simple Minds en The Cure bijvoorbeeld.
Was te alternatief, toen.
  maandag 6 december 2021 @ 07:46:34 #68
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_202492162
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 07:34 schreef cafca het volgende:
Ja, en in 2000 was de eerste "open" stemming, volgens mij nog per briefkaart. Ik denk zonder voorkeuzelijst
Van dezelfde Wikipedia pagina:

quote:
In de jaren na 1999 begon men gebruik te maken van een steeds uitgebreidere keuzelijst en kon er gestemd worden via internet, waarbij meestal van de keuzelijst kon worden afgeweken.

In 2000 werd er eenmalig gebruikgemaakt van een volledig vrije keuze.
  maandag 6 december 2021 @ 07:52:19 #69
81329 MadMaster
Schots en scheef...
pi_202492190
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 07:37 schreef cafca het volgende:

[..]
Was te alternatief, toen.
Gezien de opzet van het stemmen toen, denk ik dat in 1999 vooral echt Radio 2 publiek de inhoud van de lijst bepaalde en dat waren doorgaans niet de meest progressieve muziekliefhebbers. Neem daarbij het feit dat de Top 2000 is ontstaan om terug te kijken op de muzikale afgelopen eeuw, dan zat daar een soort van sentimental journey aan vast.
Als je ook ziet wat er na 1999/2000 direct verdwenen is uit de lijst, dan zegt dat genoeg…
pi_202493116
De ouders van mijn buurjongen, ook wel bekend als mijn buren, in die tijd hadden altijd Radio2 op staan. Ik was toen ook wel heel jong, maar het was wel echt extreem oubollig destijds. De lijst zoals hij in 1999 was bevatte al het nodige wat je daar normaal gesproken nooit hoorde, al zou je dat nu niet zeggen. Die lijst ging ook pas heel laat in het jaar leven, juist omdat Radio2 geen goede naam had in die tijd. Dus heel dat stemproces, wat volgens mij een maand of 8/9 had geduurd, ging alleen met de vaste luisteraars. Je had wel televisiereclames gedurende het jaar over wat er allemaal al genomineerd was. Pas toen de uitzending begon werd de rest van het land echt warm. Toen begon ook het klagen over wat er allemaal wel en niet in stond dat we tot op de dag van vandaag nog kennen.

We want the funk, zeg maar.
All Day I Dream About Stemlijsten
  maandag 6 december 2021 @ 09:38:16 #71
42816 peaceman
Peace Man! ofzo...
pi_202493170
quote:
7s.gif Op zondag 5 december 2021 13:17 schreef peaceman het volgende:
Nog even over de Fok! stemlijst.. ik heb die nagenoeg af. Het plan was om hier een uitzending van te maken, maar het zijn wel erg veel platen.
In totaal zijn er 4282 stemmen uitgebracht op 2127 verschillende nummers. Dit resulteert in een top 19 (dit was vorig jaar ook zo)

Als ik alleen de nummers zou gaan draaien die 6 of meer keer genoemd zijn, zit ik al aan 114 nummers. Bovendien zijn het veelal dan wel nummers die we allemaal terug gaan horen in de top 2000.

Wat ik zou kunnen doen is een uitzending maken waarbij ik de nummers die 4 keer of meer zijn genoemd draai, maar dan niet alles. Als ik dan uit de categorie 7 keer of meer genoemd alles draai zit ik al aan 78 nummers.
Aangevuld met een aantal nummers, bijv. 6 uit de categorie 4-6 keer genoemd, kom ik op 96 nummers. Ik weet nog niet hoeveel tijd dat is, maar dat is eventueel een optie.

Wat vinden jullie?
Inmiddels uitgezocht hoeveel tijd dit is en het is 8,5 uur, want er is vooral veel op lekker lange platen gestemd :D

Een hele zit, maar goed dat zijn we ook wel gewend van de top 2000.

Is er animo voor om het ook te horen op radio 49? Zo niet ook prima, dan post ik eind deze week de lijst.
pi_202493195
quote:
7s.gif Op maandag 6 december 2021 09:38 schreef peaceman het volgende:

[..]
Inmiddels uitgezocht hoeveel tijd dit is en het is 8,5 uur, want er is vooral veel op lekker lange platen gestemd :D

Een hele zit, maar goed dat zijn we ook wel gewend van de top 2000.

Is er animo voor om het ook te horen op radio 49? Zo niet ook prima, dan post ik eind deze week de lijst.
Ik haak wel in als je dit zou doen. Vond het vorig jaar heel leuk.
All Day I Dream About Stemlijsten
  maandag 6 december 2021 @ 10:18:42 #73
260796 DecoAoreste
aka Aleimon Thimble
pi_202493742
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 09:40 schreef Tussle266 het volgende:

[..]
Ik haak wel in als je dit zou doen. Vond het vorig jaar heel leuk.
Same! Heb daardoor toen Porcupine Tree ontdekt.
  Moderator / Redactie Sport maandag 6 december 2021 @ 10:26:29 #74
416575 crew  Evenstar
Also known as Kyran or Theoden
pi_202493884
Ja, doen @peaceman!
pi_202494042
quote:
7s.gif Op maandag 6 december 2021 09:38 schreef peaceman het volgende:

[..]
Inmiddels uitgezocht hoeveel tijd dit is en het is 8,5 uur, want er is vooral veel op lekker lange platen gestemd :D

Een hele zit, maar goed dat zijn we ook wel gewend van de top 2000.

Is er animo voor om het ook te horen op radio 49? Zo niet ook prima, dan post ik eind deze week de lijst.
:Y

Goed idee :Y
Juin uit Eigen Tuin!
pi_202494097
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 09:33 schreef Tussle266 het volgende:
De ouders van mijn buurjongen, ook wel bekend als mijn buren, in die tijd hadden altijd Radio2 op staan. Ik was toen ook wel heel jong, maar het was wel echt extreem oubollig destijds. De lijst zoals hij in 1999 was bevatte al het nodige wat je daar normaal gesproken nooit hoorde, al zou je dat nu niet zeggen. Die lijst ging ook pas heel laat in het jaar leven, juist omdat Radio2 geen goede naam had in die tijd. Dus heel dat stemproces, wat volgens mij een maand of 8/9 had geduurd, ging alleen met de vaste luisteraars. Je had wel televisiereclames gedurende het jaar over wat er allemaal al genomineerd was. Pas toen de uitzending begon werd de rest van het land echt warm. Toen begon ook het klagen over wat er allemaal wel en niet in stond dat we tot op de dag van vandaag nog kennen.

We want the funk, zeg maar.
*O*
  maandag 6 december 2021 @ 11:10:20 #77
42816 peaceman
Peace Man! ofzo...
pi_202494476
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 09:40 schreef Tussle266 het volgende:

[..]
Ik haak wel in als je dit zou doen. Vond het vorig jaar heel leuk.
Even voor de duidelijkheid gaat het in eerste instantie om een uitzending over de meeste stemmen. De uitzending die ik begin januari gemaakt had, ging over de platen waar door ons hier wel op gestemd was, maar die de uiteindelijke top 2000 niet gehaald hadden. Wellicht volgt die nog in januari.

Deze zou meer een soort voorpret kweken zijn. :)
pi_202494518
quote:
7s.gif Op maandag 6 december 2021 11:10 schreef peaceman het volgende:

[..]
Even voor de duidelijkheid gaat het in eerste instantie om een uitzending over de meeste stemmen. De uitzending die ik begin januari gemaakt had, ging over de platen waar door ons hier wel op gestemd was, maar die de uiteindelijke top 2000 niet gehaald hadden. Wellicht volgt die nog in januari.

Deze zou meer een soort voorpret kweken zijn. :)
Dat begreep ik. Maar dan nog haak ik gewoon even in. Peaceman > Mol4000.
All Day I Dream About Stemlijsten
  maandag 6 december 2021 @ 11:57:14 #79
260796 DecoAoreste
aka Aleimon Thimble
pi_202495091
quote:
7s.gif Op maandag 6 december 2021 11:10 schreef peaceman het volgende:

[..]
Even voor de duidelijkheid gaat het in eerste instantie om een uitzending over de meeste stemmen. De uitzending die ik begin januari gemaakt had, ging over de platen waar door ons hier wel op gestemd was, maar die de uiteindelijke top 2000 niet gehaald hadden. Wellicht volgt die nog in januari.

Deze zou meer een soort voorpret kweken zijn. :)
Oh ja. Nou ja, als ik tijd heb wil ik ook hierbij wel aanhaken. Altijd gezellig :)
pi_202495300
quote:
7s.gif Op maandag 6 december 2021 09:38 schreef peaceman het volgende:

[..]
Inmiddels uitgezocht hoeveel tijd dit is en het is 8,5 uur, want er is vooral veel op lekker lange platen gestemd :D

Een hele zit, maar goed dat zijn we ook wel gewend van de top 2000.

Is er animo voor om het ook te horen op radio 49? Zo niet ook prima, dan post ik eind deze week de lijst.
Lijkt me altijd de moeite maar kan niet garanderen dat ik luister. December zit vrij vol met evenementen. Komend weekend de witte trui op Orinoco bijvoorbeeld.
Het beste adres voor al uw primeurs!
pi_202495319
John Miles heeft zijn bonus matig getimed...
De Sahara is zonder meer erg droog.
pi_202495353
Sad.
Het beste adres voor al uw primeurs!
  Moderator maandag 6 december 2021 @ 12:17:58 #83
355459 crew  noodgang
noodgang
pi_202495435
quote:
9s.gif Op maandag 6 december 2021 12:10 schreef Fred_B het volgende:
John Miles heeft zijn bonus matig getimed...
Of juist heel goed, anders had dat Music nog in de top 10 gestaan ook. Maar wel triest sowieso
  Redactie Sport maandag 6 december 2021 @ 12:19:48 #84
274204 crew  Mexicanobakker
pi_202495451
Die John Miles heeft wel een slechte PR-makelaar achter zich staan.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
  maandag 6 december 2021 @ 12:21:26 #85
75466 Hankster
weest optimistisch!
pi_202495477
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 12:17 schreef noodgang het volgende:

[..]
Of juist heel goed, anders had dat Music nog in de top 10 gestaan ook. Maar wel triest sowieso
Ten koste van Rollercoaster of Avond? Ja, graag! :D
pi_202495591
Music was ook wel een kitsch nummer hoor. Desalniettemin te jong natuurlijk
  FOK!fotograaf maandag 6 december 2021 @ 12:30:25 #87
842 Zorro
Z
pi_202495622
De nummer 1 positie op een paar dagen gemist dus.
Un dann rettet kein Kavallerie,
keine Zorro kümmert sich dodrömm.
Dä piss höchstens e " Zet " en der Schnie
pi_202495651
quote:
9s.gif Op maandag 6 december 2021 12:10 schreef Fred_B het volgende:
John Miles heeft zijn bonus matig getimed...
Dit dacht ik ook meteen ja :P
Op maandag voel ik me als Robinson Crusoë: Op zoek naar Vrijdag!
Het leven is als Lucille Werner: het kan raar lopen!
  maandag 6 december 2021 @ 12:32:08 #89
260796 DecoAoreste
aka Aleimon Thimble
pi_202495653
Oei, vreselijk slecht getimed van die man. Zonde.
  maandag 6 december 2021 @ 12:32:28 #90
260796 DecoAoreste
aka Aleimon Thimble
pi_202495657
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 12:21 schreef Hankster het volgende:

[..]
Ten koste van Rollercoaster of Avond? Ja, graag! :D
Avond staat op 10, dus zou dan zijn gezakt naar 11.
  Redactie Sport maandag 6 december 2021 @ 12:34:34 #91
274204 crew  Mexicanobakker
pi_202495689
Eerlijk is eerlijk, ik vind het niet zo heel erg dat hij niet vorige week is overleden. Maar van mij had ie dan ook nog wel een paar jaar langer mogen leven, zo sympathiek ben ik ook weer wel.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
pi_202495778
Je gunt zo'n man net zo'n dodenbonus als Metallica natuurlijk.
All Day I Dream About Stemlijsten
pi_202496233
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 12:29 schreef alopio het volgende:
Music was ook wel een kitsch nummer hoor. Desalniettemin te jong natuurlijk
Het Engelse Rood zeg maar
Solidair met het Palestijnse volk 🍉
pi_202496278
RIP John Miles. Ik weet dat ik vandaag in ieder geval geen radio ga luisteren.
No Dukes of Hazzard in the classroom
  Redactie Sport maandag 6 december 2021 @ 13:20:53 #96
274204 crew  Mexicanobakker
pi_202496326
quote:
7s.gif Op maandag 6 december 2021 13:16 schreef Berkery het volgende:
RIP John Miles. Ik weet dat ik vandaag in ieder geval geen radio ga luisteren.
Ik neem aan omdat je zijn nummer nu op Spotify op repeat kunt zetten?
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
pi_202496345
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 13:20 schreef Mexicanobakker het volgende:

Ik neem aan omdat je zijn nummer nu op Spotify op repeat kunt zetten?
En op het Karaoke-apparaat
No Dukes of Hazzard in the classroom
  maandag 6 december 2021 @ 13:31:42 #98
466913 Eightyone
Bejaarde millennial
pi_202496510
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 13:13 schreef MielMonteur het volgende:

[..]
Het Engelse Rood zeg maar
Zelfde genre, maar dan veel beter.
  maandag 6 december 2021 @ 15:08:33 #99
75466 Hankster
weest optimistisch!
pi_202498031
quote:
0s.gif Op maandag 6 december 2021 12:32 schreef DecoAoreste het volgende:

[..]
Avond staat op 10, dus zou dan zijn gezakt naar 11.
Ehm… ja… precies…
Dus? ;-)
  Redactie Sport maandag 6 december 2021 @ 15:09:22 #100
274204 crew  Mexicanobakker
pi_202498043
Maar als Mart Hoogkamer de Top 2000 binnenkomt, wie geven we dan de schuld? Radio 2? De debiele stemmer? De bedenker van Bacardi Lemon? Simon Cowell? De jury van Holland's Got Talent? Het kan allemaal.
[i]Put me on a pedestal and I'll only disappoint you
Tell me I'm exceptional and I promise to exploit you
Give me all your money and I'll make some origami honey
I think you're a joke but I don't find you very funny[/i]
abonnement Unibet Coolblue Bitvavo
Forum Opties
Forumhop:
Hop naar:
(afkorting, bv 'KLB')