Nee, dat zeg je niet. Je zegt dan gewoon dat er een mooi akkoord ligt waar allr partijen zich goed in kunnen vinden.quote:Op woensdag 29 september 2021 17:38 schreef dz5b604 het volgende:
[..]
Again zeer vreemde logica hoe zie je dat voor je bij de presentatie van het nieuwe kabinet.
[..]
Feitelijk gaat het volgens mij ook om die andere thema's. D66 en CU stonden daar steeds tegenover VVD en CDA. CU legde dan gewoon te weinig gewicht in de schaal, waardoor ze vaak verloren. GL en PvdA samen zijn veel meer gewicht.quote:Op woensdag 29 september 2021 17:38 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Blijkbaar ja. Maar ik snap niet waarom D66 die medisch-ethische kwestie zo belangrijk maakt. Voor mij als D66--stemmer bungelt dat zeker niet bovenaan de prioriteitenlijst. Klimaat, woningmarkt, stikstofcrisis, arbeidsmarkt en sociale zekerheid zijn wat mij betreft veel belangrijkere thema's waar dringend beleid nodig is.
Ik heb ook niet het idee dat dit nou zo'n breekpunt is bij andere D66 stemmers. De voltooid leven wet was met name het kindje van Pia Dijkstra, en die is inmiddels vertrokken.
De medisch-ethische kwesties zijn nu de kindjes van Rob Jetten geworden, dus dat zal ook meespelen. Het dossier is van Pia naar hem verhuisd. Er zijn echter nog wel oplossingen mogelijk. Zo zouden ze een referendum kunnen invoeren voor medisch-ethische kwesties. Dat leent zich er bij uitstek voor, want de wensen van de bevolking op dat gebied zijn onderdeel van de dan heersende cultuur. Daarnaast heb je vrijwel geen kans dat je een verdrag of akkoord in de problemen brengt.quote:Op woensdag 29 september 2021 17:38 schreef Breekfast het volgende:
[..]
Blijkbaar ja. Maar ik snap niet waarom D66 die medisch-ethische kwestie zo belangrijk maakt. Voor mij als D66--stemmer bungelt dat zeker niet bovenaan de prioriteitenlijst. Klimaat, woningmarkt, stikstofcrisis, arbeidsmarkt en sociale zekerheid zijn wat mij betreft veel belangrijkere thema's waar dringend beleid nodig is.
Ik heb ook niet het idee dat dit nou zo'n breekpunt is bij andere D66 stemmers. De voltooid leven wet was met name het kindje van Pia Dijkstra, en die is inmiddels vertrokken.
Extraparlementair is ook gewoon een kabinet met steun van die 6 partijen (en misschien nog een paar er bij) voor een akkoord op hoodlijnen en functioneert verder als het afgeschoten minderheidskabinet (akkoorden zoeken per plan). 2 opties die al afgeschoten zijn, ik zou dus niet weten waarom ze er met een extraparlementair kabinet, waarbij Rutte, Kaag en Hoekstra hun droombaan moeten opgeven, wel uit komen.quote:Op woensdag 29 september 2021 17:59 schreef Makrelis het volgende:
Ik geloof er niets van dat ze er nu opeens wèl uitkomen. Extra-parlementair wordt het wat ik je brom.
Als er nu uitkomen kost ze dat de volgende ronde stuk voor stuk zetels. Denk ik.
Behalve dan dat CU niet in een kabinet gaat zitten dat de uitslag van dat referendum uit moet voeren als het ja is. En Segers zei gister: ook niet een kabinet dat er voor zorgt dat een week na ontslag van dat kabinet die wet kan worden ingevoerd. Dus CU gaat niet in dat kabinet zitten als dat referendum wordt gehouden.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:01 schreef Jojoke het volgende:
[..]
De medisch-ethische kwesties zijn nu de kindjes van Rob Jetten geworden, dus dat zal ook meespelen. Het dossier is van Pia naar hem verhuisd. Er zijn echter nog wel oplossingen mogelijk. Zo zouden ze een referendum kunnen invoeren voor medisch-ethische kwesties. Dat leent zich er bij uitstek voor, want de wensen van de bevolking op dat gebied zijn onderdeel van de dan heersende cultuur. Daarnaast heb je vrijwel geen kans dat je een verdrag of akkoord in de problemen brengt.
Ze kopen tijd, want het duurt even voordat zo'n wet gereed is en het eerste referendum gehouden kan worden. Dan ben je zo 3 jaar verder. Christenunie zit nu ook in een kabinet dat abortus en euthanasie toestaat, dus als de wet eenmaal bestaat dan zijn de medisch-etnische kwesties bij de formatie van een volgend kabinet misschien geen struikelblok meer.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:03 schreef Hanca het volgende:
[..]
Behalve dan dat CU niet in een kabinet gaat zitten dat de uitslag van dat referendum uit moet voeren als het ja is. En Segers zei gister: ook niet een kabinet dat er voor zorgt dat een week na ontslag van dat kabinet die wet kan worden ingevoerd. Dus CU gaat niet in dat kabinet zitten als dat referendum wordt gehouden.
Hoekstra praat met Den Haan. Dat kan niet over de formatie gegaan zijn, lijkt me.quote:Op woensdag 29 september 2021 17:57 schreef TomWaits het volgende:
[ twitter ]
En we gaan nog even door..
Dat laatste klopt, een aanwezige wet is er. Maar CU gaat niet in een kabinet zitten dat zo'n wet gaat voorbereiden, dus ook niet het referendum over zo'n wet. Dat is vrij duidelijk, dat zei Segers gister.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:12 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Ze kopen tijd, want het duurt even voordat zo'n wet gereed is en het eerste referendum gehouden kan worden. Dan ben je zo 3 jaar verder. Christenunie zit nu ook in een kabinet dat abortus en euthanasie toestaat, dus als de wet eenmaal bestaat dan zijn de medisch-etnische kwesties bij de formatie van een volgend kabinet misschien geen struikelblok meer.
Ik weet niet of de D66-fractie het gaat slikken als alle plannen weer 4 jaar de ijskist in kunnen.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:20 schreef Hanca het volgende:
[..]
Dat laatste klopt, een aanwezige wet is er. Maar CU gaat niet in een kabinet zitten dat zo'n wet gaat voorbereiden, dus ook niet het referendum over zo'n wet. Dat is vrij duidelijk, dat zei Segers gister.
Niet alle plannen, ik denk dat ze legalisatie van wiet er voor terug krijgen. Dat is veel minder een issue voor CU en CDA en voor D66 net zo belangrijk als euthanasie. Zou ik iig een slimme zet vinden.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:22 schreef Jojoke het volgende:
[..]
Ik weet niet of de D66-fractie het gaat slikken als alle plannen weer 4 jaar de ijskist in kunnen.
We zullen zien.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:23 schreef Hanca het volgende:
[..]
Niet alle plannen, ik denk dat ze legalisatie van wiet er voor terug krijgen. Dat is veel minder een issue voor CU en CDA en voor D66 net zo belangrijk als euthanasie. Zou ik iig een slimme zet vinden.
Denk dat daar te veel achter wordt gezocht. Het is gewoon een stuk uit een boek dat vandaag uitkomt van een NRC-journalist. Meer geluk qua timing en clicks dan een strategie lijkt me.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:26 schreef Jojoke het volgende:
[ twitter ]
Denkt NRC dat Schippers vooruitgeschoven wordt of doen ze dit gewoon voor de clicks?
Is dat niet die hoer van de sigarettenindustrie?quote:Op woensdag 29 september 2021 18:26 schreef Jojoke het volgende:
[ twitter ]
Denkt NRC dat Schippers vooruitgeschoven wordt of doen ze dit gewoon voor de clicks?
Schippers staat al maanden klaar om in te vallen als Rutte exit is. NRC wil later gewoon kunnen zeggen dat ze het altijd al gezien hebben.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:26 schreef Jojoke het volgende:
[ twitter ]
Denkt NRC dat Schippers vooruitgeschoven wordt of doen ze dit gewoon voor de clicks?
In dat geval lijkt het meer timing en clicks inderdaad.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:29 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Denk dat daar te veel achter wordt gezocht. Het is gewoon een stuk uit een boek dat vandaag uitkomt van een NRC-journalist. Meer geluk qua timing en clicks dan een strategie lijkt me.
Nou ja, z’n boek komt vandaag uit. Ik denk dat het sfeertje de laatste tijd zo hijgerig is dat op elke dag wel vermoedens zouden bestaan van een onderliggend doel vanuit NRC.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:34 schreef Jojoke het volgende:
[..]
In dat geval lijkt het meer timing en clicks inderdaad.
Rutte GOATquote:
Mee eens. Ik zou het niet terecht vinden als D66 hier nu gezeur over gaat krijgen.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:42 schreef Hexagon het volgende:
[..]
Ik zal blij zijn als het er zit. Dit gelazer duurt nu al te lang.
Hij zal vooral een kans zien om interessant te doen met niks.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:45 schreef Raw85 het volgende:
De Haagse Insider doet zichzelf wat aan vanavond denk ik
Zoals zo ongeveer altijdquote:Op woensdag 29 september 2021 18:47 schreef Koffieplanter het volgende:
[..]
Hij zal vooral een kans zien om interessant te doen met niks.
Tja, ze zitten ook wel in een lastige positie. Ik weet niet welke andere partijen je eventueel overweegt maar van bijv GL/PvdA kan je nou ook niet echt zeggen dat ze iets hebben bereikt met hun strategie. Mochten de berichten kloppen vind ik het wel een dappere zet van D66quote:Op woensdag 29 september 2021 18:48 schreef TomWaits het volgende:
Een stem op D66 is dus een stem op de status quo: alles blijft een beetje hetzelfde. Zoveel is duidelijk.
Maar goed, we moeten nog het uiteindelijke regeerakkoord en kabinetsploeg afwachten. Misschien dat er ineens iets heel progressiefs in staat, maar, ik verwacht vooral dezelfde kleurloosheid en nietszeggendheid. En Rutte gewoon lachend verder.
Bergen aan cryptische, onduidelijke tweets die niet te begrijpen zijn doch eigenlijk niets zeggen en dat dan zo vaak doen dat men je als een autoriteit aanneemt, fenomeen. Die protegeetjes als Simon van Teutum weten het desondanks te presteren nóg vermoeider te zijn.quote:
Ik snap het wel, voor D66 is een regeerperiode pas echt afgesloten als het zetelaantal gehalveerd is.quote:
Ik doel eigenlijk op de tweet van Bromet. Die afgeeft op Kaag maar GL heeft zichzelf buitenspel gezet door vast te houden aan de PvdA.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:52 schreef VoMy het volgende:
[..]
Ik snap het wel, voor D66 is een regeerperiode pas echt afgesloten als het zetelaantal gehalveerd is.
Natuurlijk zitten we pas aan de vooravond van onderhandeling, maar je weet nu al dat als ze voor deze combinatie gaan, hij er ook zal komen. En verder rest zal het best dapper zijn, vooral in het licht dat ze al hun geloofwaardigheid in één klap kwijtraken, maar Nederland zo wel aan een nieuw kabinet helpen.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:52 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Tja, ze zitten ook wel in een lastige positie. Ik weet niet welke andere partijen je eventueel overweegt maar van bijv GL/PvdA kan je nou ook niet echt zeggen dat ze iets hebben bereikt met hun strategie. Mochten de berichten kloppen vind ik het wel een dappere zet van D66
Wel erg makkelijk dit. Iemand moest bewegen om dit hele formatie fiasco nog uit het slop te trekken. Als D66 dat nu is dan is dat ook een moedige stap.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:48 schreef TomWaits het volgende:
Een stem op D66 is dus een stem op de status quo: alles blijft een beetje hetzelfde. Zoveel is duidelijk.
Maar goed, we moeten nog het uiteindelijke regeerakkoord en kabinetsploeg afwachten. Misschien dat er ineens iets heel progressiefs in staat, maar, ik verwacht vooral dezelfde kleurloosheid en nietszeggendheid. En Rutte gewoon lachend verder.
Wat mij betreft stappen zowel D66 niet in een conservatief kabinet, als GL niet alleen in een rechts kabinet.quote:Op woensdag 29 september 2021 18:53 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Ik doel eigenlijk op de tweet van Bromet. Die afgeeft op Kaag maar GL heeft zichzelf buitenspel gezet door vast te houden aan de PvdA.
quote:Op woensdag 29 september 2021 19:05 schreef Tijn het volgende:
Had Kaag de motie van wantrouwen richting Rutte nou maar gesteund
En dan? Was Rutte met de VVD de oppositie in gegaan of krijg je een veel rechtsere VVD’er dan Rutte. Ik denk niet dat een Schippers wél zou matchen met Kaag, integendeel. Bovendien neem je dan Kaag mooi de wind uit de zeilen door de eerste vrouwelijke MP te worden.quote:Op woensdag 29 september 2021 19:05 schreef Tijn het volgende:
Had Kaag de motie van wantrouwen richting Rutte nou maar gesteund
Jij denkt dat dat nu alsnog gaat gebeuren?quote:Op woensdag 29 september 2021 19:07 schreef Raw85 het volgende:
[..]
Bovendien neem je dan Kaag mooi de wind uit de zeilen door de eerste vrouwelijke MP te worden.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |