SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Afspraak maken kan via www.coronatest.nl , www.coronavaccinatie-afspraak.nl of telefoonnummer 0800-7070.
Helpen?
https://www.extrahandenvoordezorg.nl/
https://www.rodekruis.nl/hulp-in-nederland/ready2help/SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Nederland:
• RIVM Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu - actuele informatie
• Covid dashboard
• Voor de dagrapporten van ziekenhuisopnames: MedischInfo
• Zie ook BD Dataplan voor allerlei cijfers en statistieken, bv. per veiligheidsregio of gemeente
• Reconstructie NRC: Hoe Nederland de controle verloor
• Reconstructie NRC: Het testbeleid van de minister: te laat, te traag en niet goed doordacht
• Reconstructie Volkskrant: Een jaar in het voetspoor van vijf OMT-leden
• De Groene: Hoe Nederland werd overvallen door het virus
• De Groene: 'We moeten een coronageneraal hebben'
• Coronabeeld: Vaccinatie in beeld
• SignaalWaarde: wekelijkse podcast over coronastatistiek en coronacijfers
Internationaal:
• ECDC European Centre for Disease Prevention and Control
• WHO World Health Organisation
• Overzicht WHO
• Overzicht Worldometers
• Overzicht BNO News
• Spreadsheet met cijfers die user joyvke tot 15apr20 bijhield
• Wikipedia
• Dhr.John Campbell met een dagelijkse update
• Dit doet corona met je, als je pech hebt.
Wetenschap:
• Alle artikelen over Covid zijn gratis te lezen op de financial times
• Wetenschappelijk Covid19 HUB voor publicaties (dus voor wetenschappelijk geinteresseerden)
• Universiteitsindex Leiden
• De wetenschappelijke basis achter het Nederlandse coronabeleid (RIVM)
• Artikelen over effect van maatregelen zoals restaurants, winkels, scholen sluiten etc.:
Nature1,Nature2,JKMS,The Lancet,Science Magazine
• Artikelen over (niet-)medische mondkapjes:
University of Tokyo,PubMed/
Vaccinaties :quote:#Vaccinatie
➡️ Half april: 4 mln 💉
👉 meeste 80+ en mensen met hoog medisch risico
➡️ Begin mei: ruim 5 mln 💉
👉 70+
👉 half mei: 60+
➡️ Begin juni: 11 mln 💉
👉 juni: 50+/40+/30+
👉 juni/juli: 20+
➡️ Begin juli: iedereen die wil een 1e prik, 2/3 geheel gevaccineerd
https://t.co/nFVLkcHMAS
• https://ourworldindata.org/covid-vaccinations
• Hugo de Jonge heeft gezegd dat wij in Nederland 8 januari beginnen met vaccinaties
• Volgorde vaccinaties Nederland (voorlopig?)
• Coronavirus Vaccine Tracker
• Vaccinatie tegen het coronavirus - Rijksoverheid
• Bestelde vacccins door Nederland (wanneer)
• Bestelde vacccins door Nederland (financieel)
• Wetenschappelijk onderzoek van resultaten bij deze vaccins:
Phase 1/2 Study Pfizer, Phase 1/2 Study Pfizer,Phase 2/3 Pfizer
Phase 1 Moderna,Phase 3 Moderna
Phase 1/2 Oxford,Phase 2/3 Oxford
• Hier de protocollen van:
Oxford/AstraZeneca, Pfizer, Moderna en Johnson&Johnson (Janssen).
Oversterfte met als oorzaak griep (2019) en Covid-19 (2020/2021)
Heb ik covid, verkoudheid of griep? (laat je sowieso testen!)SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.Dagcijfers :
• RIVM deelt alleen weekcijfers op dinsdag, al updaten ze wel hun database elke dag om 15:15
• Op twitter zijn er een aantal mensen gelukkig die grafieken en kaartjes maken van de dagcijfers, ziekenhuiscijfers, mobiliteit, verpleeghuizen etc. hier zijn er een aantal
• Dagelijkse ziekenhuiscijfers
• Thom-Ivar voor dagcijfers en kaartjes elke dag op provincie en gemeente
• Edwin Veldhuizen voor snelle dagcijfers naar gemeente
• 𝓢tephan Okhuijsen de man achter Datagraver, met databases voor coronacijfers
• Corona-patiënten op de Nederlandse IC's lcps
• Stichting NICE: Huidige ziekenhuisopnames(en IC-opnames)
• Uitleg verschillende manieren van tellen van LCPS, RIVM, NICE
• Datagraver, zelf grafieken maken
Gedragsregels in dit topic:
• Dit is een serieus subforum, ONZ is een deur verder
• Bij nieuws: graag een bron
• Geen opruiende berichten
• Speel de bal, niet de persoon.
• Niet elkaar uitmaken voor schapen of wappies
• "Covid is maar een griepje", muilkorven/mondluiers/angsthazen mag je ook voor je laten
• WO2 referenties zijn niet grappig
• Volg de aanwijzingen van de moderatie op
• Ga niet teveel off-topic of op sc modus
• Geen onzinnige gifjes (on tour, nazi, etc.)
Gelieve Trouw, NRC en Volkskrant niet geheel te citeren. Een link en de header (dat dik gedrukte deel) mag wel. Of zeg het in je eigen woorden, met een link erbij.SPOILEROm spoilers te kunnen lezen moet je zijn ingelogd. Je moet je daarvoor eerst gratis Registreren. Ook kun je spoilers niet lezen als je een ban hebt.![]()
Als een ongevaccineerd persoon positief test wil je diegene toch niet in een restaurant hebben? Hij of zij is zelf op dat moment misschien (nog) niet ziek, maar hij of zij kan wel anderen aansteken. Ongevaccineerden die wél negatief getest zijn.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:08 schreef Woelwater het volgende:
[..]
Ja wat heeft dat voor een zin dan. En negatief geteste ongevaccineerde kan binnen alsnog een besmetting oplopen en als hij positief getest is ligt hij kennelijk niet op de IC als hij in een restaurant wil komen eten en belast ook de zorg niet.![]()
Het probleem is, je kunt ongevaccineerd hier ook vervangen door gevaccineerd. Die kunnen iemand die ongevaccineerd is ook aansteken. Iemand die ongevaccineerd is en rondloopt in een restaurant heeft over 't algemeen een negatieve test dus is op 't moment van testen niet besmettelijk.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:12 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Als een ongevaccineerd persoon positief test wil je diegene toch niet in een restaurant hebben? Hij of zij is zelf op dat moment misschien (nog) niet ziek, maar hij of zij kan wel anderen aansteken. Ongevaccineerden die wél negatief getest zijn.
Eerlijk, er is (naar mijn idee) geen goede oplossing. Het is altijd maar een momentopname die eigenlijk vrij weinig oplost.
[ Bericht 15% gewijzigd door #ANONIEM op 02-09-2021 12:16:49 ]![]()
En de standaard (niet aan te passen) zoekmachine is Bing zeker?quote:Op donderdag 2 september 2021 12:10 schreef Oriente het volgende:
[..]
Nou dat is heel simpel, ik zit op mijn werk en de startpagina is msn.com waardoor ik meteen alle nieuwsberichten (dus ook covid-gerelateerd zie) en ik moet van de mods een link naar de bron geven
Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Uiteraard. Maar zoals meermaals bewezen is die kans aardig wat kleiner.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:15 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het probleem is, je kunt ongevaccineerd hier vervangen door gevaccineerd. Die kunnen iemand die ongevaccineerd is ook aansteken.![]()
Correctquote:Op donderdag 2 september 2021 12:15 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
En de standaard (niet aan te passen) zoekmachine is Bing zeker?![]()
Reden te meer om te vaccineren, of de maatregelen te blijven volgen.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:15 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het probleem is, je kunt ongevaccineerd hier vervangen door gevaccineerd. Die kunnen iemand die ongevaccineerd is ook aansteken.zeer vocale Trump hater - VEM2012![]()
En bovendien komen die dus niet, of in ieder geval veel minder vaak, in het ziekenhuis. Want daar draait het toch om.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:16 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Uiteraard. Maar zoals meermaals bewezen is die kans aardig wat kleiner.And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
![]()
Ik denk dat ik mn punt niet goed uitgelegd heb. Als we bang zijn dat iemand die niet gevaccineerd kan worden besmet raakt zou je iedereen, inclusief gevaccineerden moeten testen. Die groep loopt over 't algemeen een hoger risico om in het ziekenhuis te komen.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:17 schreef Wantie het volgende:
[..]
Reden te meer om te vaccineren, of de maatregelen te blijven volgen.
[ Bericht 5% gewijzigd door #ANONIEM op 02-09-2021 12:18:52 ]![]()
Nee, de ongevaccineerde heeft de kans gekregen zich te vaccineren.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:18 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik denk dat ik mn punt niet goed uitgelegd heb. Als we bang zijn dat iemand die niet gevaccineerd kan worden besmet raakt zou je iedereen, inclusief gevaccineerden moeten testen.
Die persoon moet dan gewoon de maatregelen blijven opvolgen om de kans op besmetting te beperken.zeer vocale Trump hater - VEM2012![]()
Er zijn in Nederland ~700.000 mensen die niet gevaccineerd kunnen worden omdat ze kanker hebben, een probleem met hun immuunsysteem of wat dan ook. Die heeft de kans niet gekregen.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:19 schreef Wantie het volgende:
[..]
Nee, de ongevaccineerde heeft de kans gekregen zich te vaccineren.
Die persoon moet dan gewoon de maatregelen blijven opvolgen om de kans op besmetting te beperken.![]()
Dat is dus een beetje het probleem: Een ongevaccineerd persoon die tussen de gevaccineerden rond loopt, loopt zelf het grootste risico.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:15 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het probleem is, je kunt ongevaccineerd hier ook vervangen door gevaccineerd. Die kunnen iemand die ongevaccineerd is ook aansteken. Iemand die ongevaccineerd is en rondloopt in een restaurant heeft over 't algemeen een negatieve test dus is op 't moment van testen niet besmettelijk.
Van een ongevaccineerd persoon die positief test, hebben de gevaccineerden weinig last. Daarom is het hele "testen voor anderen" gewoon onzinnig als het grootste deel is gevaccineerd.Hier had uw advertentie kunnen staan! -- On a hot summer night, would you offer your throat to the wolf with the red roses?![]()
Niet voor het een of ander, maar van deze mensen is hun immuunsysteem sowieso gecomprommiteerd, dus die moeten sowieso heel erg uitkijken met een heleboel dingen, ontmoetingen, places to be. En daar zijn in het gewone leven ook geen aparte maatregelen voor.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:21 schreef chratnox het volgende:
[..]
Er zijn in Nederland ~700.000 mensen die niet gevaccineerd kunnen worden omdat ze kanker hebben, een probleem met hun immuunsysteem of wat dan ook. Die heeft de kans niet gekregen.And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
![]()
Het is dan ook geen pleidooi om maatregelen aan te houden. Ik probeer aan te geven dat het hele ‘ongevaccineerden hebben geen toegang’ puur gebaseerd lijkt te zijn op het pesten van ongevaccineerden tot ze zich laten vaccineren.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Niet voor het een of ander, maar van deze mensen is hun immuunsysteem sowieso gecomprommiteerd, dus die moeten sowieso heel erg uitkijken met een heleboel dingen, ontmoetingen, places to be. En daar zijn in het gewone leven ook geen aparte maatregelen voor.
Puur en alleen naar volksgezondheid gekeken kan een gevaccineerd iemand die in een verzorgingstehuis werkt nog steeds dat halve verzorgingstehuis besmetten en voor ziekenhuisopnames en overlijdens zorgen. Die persoon heeft dan helemaal niets fout gedaan.
Acceptatie lijkt mij de enige mogelijkheid. Die mogelijkheid kan alleen pas komen als de zorg het aan kan, jammer genoeg.![]()
Voor die groep kan een "gewone" griep of verkoudheid ook al veel problemen geven ja.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:24 schreef miss_sly het volgende:
[..]
Niet voor het een of ander, maar van deze mensen is hun immuunsysteem sowieso gecomprommiteerd, dus die moeten sowieso heel erg uitkijken met een heleboel dingen, ontmoetingen, places to be. En daar zijn in het gewone leven ook geen aparte maatregelen voor.You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way![]()
Dat vetgedrukte wat mij betreft dus expliciet niet. En als de zorg het aan kan, sowieso helemaal niet. Maar ALS de zorg in het gedrang komt en 90% is niet gevaccineerd, tja...quote:Op donderdag 2 september 2021 12:32 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het is dan ook geen pleidooi om maatregelen aan te houden. Ik probeer aan te geven dat het hele ‘ongevaccineerden hebben geen toegang’ puur gebaseerd lijkt te zijn op het pesten van ongevaccineerden tot ze zich laten vaccineren.
Puur en alleen naar volksgezondheid gekeken kan een gevaccineerd iemand die in een verzorgingstehuis werkt nog steeds dat halve verzorgingstehuis besmetten en voor ziekenhuisopnames en overlijdens zorgen. Die persoon heeft dan helemaal niets fout gedaan.
Acceptatie lijkt mij de enige mogelijkheid. Die mogelijkheid kan alleen pas komen als de zorg het aan kan, jammer genoeg.And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
![]()
Bij de US Open in New York mag je als publiek alleen nog maar naar binnen als je tenminste 1 dosis vaccin hebt gehad.
Een negatieve test is niet voldoende.You won't be lost, hurt, tired or lonely - Something beautiful will come your way![]()
Terwijl een test meer garantie biedt op het niet bij je dragen van corona.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:42 schreef Arizona het volgende:
Bij de US Open in New York mag je als publiek alleen nog maar naar binnen als je tenminste 1 dosis vaccin hebt gehad.
Een negatieve test is niet voldoende.
Ook lekker voor de non-responders.
Ordinair pestgedrag dit.I'll give you something to do![]()
Als je moet wachten tot de zorg het aankan, kan het nog wel 2-3 jaar duren.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:32 schreef chratnox het volgende:
[..]
Acceptatie lijkt mij de enige mogelijkheid. Die mogelijkheid kan alleen pas komen als de zorg het aan kan, jammer genoeg.
Er zal eerder dan die tijd een modus gevonden moeten worden tussen planbare zorg, acute zorg, en corona zorg, zonder dat er teveel schadelijke concessies gedaan worden aan 1 van die 3.
Het is naar mijn idee echt te gemakkelijk om te blijven roepen "de zorg kan het niet aan" dus we moeten maatregelen blijven nemen. Er zijn best wel tussenwegen te bedenken om de maatregelen af te schalen en zorg door te laten gaan.wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.![]()
Dat zegt eerder iets over de erbarmelijke staat waarin de Nederlandse zorg na elf jaar vvd verkeert...quote:Op donderdag 2 september 2021 10:24 schreef speknek het volgende:
Je moet bij de cijfers uit het VK ook uitkijken dat hun ziekenhuiscapaciteit vele malen hoger is dan bij ons. Er liggen nu "slechts 7598" mensen in het ziekenhuis daar, maar bij ons zou dat naar rato 2000 zijn, oftewel net zo hoog als de pieken in de tweede en derde golf. En dat zouden wij absoluut geen "goede cijfers" vinden.“[i]Waat ein waer, waat ein waer[/i]” zei Mien taege Bair en Bair neukdje Mien door ut banksjtil haer.![]()
Slim, dat verlaagt meteen de potentiële zorgdruk van het evenement.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:42 schreef Arizona het volgende:
Bij de US Open in New York mag je als publiek alleen nog maar naar binnen als je tenminste 1 dosis vaccin hebt gehad.
Een negatieve test is niet voldoende.Op zaterdag 8 februari 2014 23:39 schreef Slaapscheet het volgende:
Oke, MichaelScott, je bent geweldig. :D![]()
Zeker, alhoewel de NHS ook erg duur is. En je kan het omdraaien, misschien zegt het wat over het fatalisme van Tory-Engeland als ze de piek van onze tweede en derde golf als business as usual, eigenlijk best wel goede cijfers, zien.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:46 schreef DDDDDaaf het volgende:
[..]
Dat zegt eerder iets over de erbarmelijke staat waarin de Nederlandse zorg na elf jaar vvd verkeert...They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.![]()
Bron?quote:Op donderdag 2 september 2021 12:46 schreef galantis het volgende:
Terwijl een test meer garantie biedt op het niet bij je dragen van corona.
Ook lekker voor de non-responders.
Ordinair pestgedrag dit.They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.![]()
We creëren gewoon een nieuw type minderwaardig mens op deze manier. En we staan erbij en kijken ernaar.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:46 schreef galantis het volgende:
[..]
Terwijl een test meer garantie biedt op het niet bij je dragen van corona.
Ook lekker voor de non-responders.
Ordinair pestgedrag dit.Opinion is the medium between knowledge and ignorance (Plato)![]()
Check, all is fine (zolang de persoon zelf maar niet in de verkeerde groep zit)quote:Op donderdag 2 september 2021 12:56 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
We creëren gewoon een nieuw type minderwaardig mens op deze manier. En we staan erbij en kijken ernaar.![]()
Reden te meer voor degenen die wel die kans hebben om zich te laten vaccineren.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:21 schreef chratnox het volgende:
[..]
Er zijn in Nederland ~700.000 mensen die niet gevaccineerd kunnen worden omdat ze kanker hebben, een probleem met hun immuunsysteem of wat dan ook. Die heeft de kans niet gekregen.
En de groep die je noemt zal altijd te maken hebben met het nieuwe normaal waarbij kwetsbaren zichzelf moeten beschermen middels 1,5m afstand, mondkapjes, etc.zeer vocale Trump hater - VEM2012![]()
Ik denk dat het risico van een hoge concentratie ongeteste ongevaccineerden een te groot probleem kan zijn om bij elkaar in een hok te zetten.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:15 schreef chratnox het volgende:
[..]
Het probleem is, je kunt ongevaccineerd hier ook vervangen door gevaccineerd. Die kunnen iemand die ongevaccineerd is ook aansteken. Iemand die ongevaccineerd is en rondloopt in een restaurant heeft over 't algemeen een negatieve test dus is op 't moment van testen niet besmettelijk.
Eerlijk, er is (naar mijn idee) geen goede oplossing. Het is altijd maar een momentopname die eigenlijk vrij weinig oplost.Jahaaa.. Mijn mening verandert vaak. Niet dat ik niet weet wat ik zeg. Maar ik houd mij liever niet vast aan oude denkbeelden als nieuwe beter zijn...![]()
Bron mijn boerenverstand. Met testen vis je ook de besmette gevaccineerden eruit, dat doe je nu niet.quote:I'll give you something to do![]()
Nog steeds blijft gelden dat het plaatsen van ongeteste ongevaccineerden in een groep een groter risico is voor andere ongevaccineerden, dan het plaatsen van ongeteste gevaccineeerden.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:21 schreef Stoney3K het volgende:
[..]
Dat is dus een beetje het probleem: Een ongevaccineerd persoon die tussen de gevaccineerden rond loopt, loopt zelf het grootste risico.
Van een ongevaccineerd persoon die positief test, hebben de gevaccineerden weinig last. Daarom is het hele "testen voor anderen" gewoon onzinnig als het grootste deel is gevaccineerd.Jahaaa.. Mijn mening verandert vaak. Niet dat ik niet weet wat ik zeg. Maar ik houd mij liever niet vast aan oude denkbeelden als nieuwe beter zijn...![]()
Is dat zo ja?quote:Op donderdag 2 september 2021 13:16 schreef zalkc het volgende:
[..]
Nog steeds blijft gelden dat het plaatsen van ongeteste ongevaccineerden in een groep een groter risico is voor andere ongevaccineerden, dan het plaatsen van ongeteste gevaccineeerden.Lege bekers in het gras
Modder op mijn schoenen
Verlang naar het moment
Dat we even niks meer moeten![]()
Daar heb je ook gelijk in, alleen er zijn meerdere doelstellingen. Eerst, het voorkomen van directe ziekenhuisopnames, dan zou je inderdaad geen ongevaccineerden toe moeten willen laten. Twee, het voorkomen van een hoge virusverspreiding, in dat geval zijn ongevaccineerden wel belangrijk. In het tweede geval gaat het vooral om de indirecte problemen door verspreiding.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:18 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik denk dat ik mn punt niet goed uitgelegd heb. Als we bang zijn dat iemand die niet gevaccineerd kan worden besmet raakt zou je iedereen, inclusief gevaccineerden moeten testen. Die groep loopt over 't algemeen een hoger risico om in het ziekenhuis te komen.
Het is uiteindelijk altijd een compromis waarbij je de risico op iets afweegt tegen de proportionaliteit van de inperkingen.
Vergelijk het met het rijbewijs, er zijn mensen die een rijbewijs hebben en nog steeds een gevaar vormen en er zijn mensen die eigenlijk wel kunnen rijden maar geen rijbewijs hebben. De doelstelling is niet om de verkeersveiligheid zo veilig mogelijk te krijgen als kan, maar een soort optimaal equilibrium te bereiken waarop je de verkeersveiligheid op een gewenst niveau krijgt met zo min mogelijk beperkingen voor de bevolking.Cum hoc ergo propter hoc (correlation does NOT imply causation)
De coronacijfers van vandaag zijn een achteruitkijkspiegel van één à twee weken terug: COR / Het datavertragingstopic #2![]()
Die logica is toch evident?quote:
Naar verhouding zijn er meer ongevaccineerden besmettelijk op dit moment. Daarnaast lijken ze ook besmettelijker te zijn dan iemand die gevaccineerd is.
Als je moet kiezen tussen een groep van 1000 ongeteste gevaccineerden en een groep van 1000 ongeteste ongevaccineerden om een weekend mee opgesloten te worden in een nachtclub als ongevaccineerde zijnde dan kies je toch liever voor de eerste?
En dan is het nog los van de gevolgen voor de zorg als er zich besmettingen in die groepen voor doen.Jahaaa.. Mijn mening verandert vaak. Niet dat ik niet weet wat ik zeg. Maar ik houd mij liever niet vast aan oude denkbeelden als nieuwe beter zijn...![]()
In hoeverre zijn ze dan minder besmettelijk? En hoe verhoudt zich dat bijvoorbeeld tot het feit dat ze door de vaccinatie wellicht minder tot geen klachten krijgen en dus minder snel thuisblijven als ze besmet zijn?quote:Op donderdag 2 september 2021 13:21 schreef zalkc het volgende:
[..]
Die logica is toch evident?
Naar verhouding zijn er meer ongevaccineerden besmettelijk op dit moment. Daarnaast lijken ze ook besmettelijker te zijn dan iemand die gevaccineerd is.
Als je moet kiezen tussen een groep van 1000 ongeteste gevaccineerden en een groep van 1000 ongeteste ongevaccineerden om een weekend mee opgesloten te worden in een nachtclub als ongevaccineerde zijnde dan kies je toch liever voor de eerste?
En dan is het nog los van de gevolgen voor de zorg als er zich besmettingen in die groepen voor doen.Lege bekers in het gras
Modder op mijn schoenen
Verlang naar het moment
Dat we even niks meer moeten![]()
En tussen een groep van 1000 ongeteste gevaccineerden en van 1000 geteste ongevaccineerden dan?quote:Op donderdag 2 september 2021 13:21 schreef zalkc het volgende:
[..]
Die logica is toch evident?
Naar verhouding zijn er meer ongevaccineerden besmettelijk op dit moment. Daarnaast lijken ze ook besmettelijker te zijn dan iemand die gevaccineerd is.
Als je moet kiezen tussen een groep van 1000 ongeteste gevaccineerden en een groep van 1000 ongeteste ongevaccineerden om een weekend mee opgesloten te worden in een nachtclub als ongevaccineerde zijnde dan kies je toch liever voor de eerste?
En dan is het nog los van de gevolgen voor de zorg als er zich besmettingen in die groepen voor doen.I'll give you something to do![]()
Ik zeg ook lijken omdat er nog steeds onderzoek naar wordt gedaan. ik ga daar niet op vooruitlopen. Het staat wel vast dat van de besmettingen er naar verhouding de meeste zijn in de ongevaccineerde populatie. ik wil dat cijfer wel voor je opzoeken als ik het kan vinden.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:24 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
In hoeverre zijn ze dan minder besmettelijk?
Die verhouding kan redelijk gelijk zijn. Er zijn ook veel ongevaccineerden met minder tot geen klachten die niet thuisblijven. Dat is een curve die je kunt benaderen, echter is de curve groter bij ongevaccineerden omdat er daar meer besmettingen zijn.quote:En hoe verhoudt zich dat bijvoorbeeld tot het feit dat ze door de vaccinatie wellicht minder tot geen klachten krijgen en dus minder snel thuisblijven als ze besmet zijn?
Als 40% van de besmette gevaccineerden besmettelijk is maar te weinig klachten heeft (en de rest thuis blijft) en bij ongevaccineerden is die verhouding 20/80 Dan nog is dat kleiner percentage in absolute aantallen groter door een grotere prevalentie van besmettingen in die groep.
[ Bericht 0% gewijzigd door zalkc op 02-09-2021 13:39:55 ]Jahaaa.. Mijn mening verandert vaak. Niet dat ik niet weet wat ik zeg. Maar ik houd mij liever niet vast aan oude denkbeelden als nieuwe beter zijn...![]()
Wat vertrouw je meer, de antigenen sneltest of het vaccin?quote:Op donderdag 2 september 2021 13:28 schreef galantis het volgende:
[..]
En tussen een groep van 1000 ongeteste gevaccineerden en van 1000 geteste ongevaccineerden dan?Jahaaa.. Mijn mening verandert vaak. Niet dat ik niet weet wat ik zeg. Maar ik houd mij liever niet vast aan oude denkbeelden als nieuwe beter zijn...![]()
Van het vaccin kan ik er op aan dat het morgen nog werkt. Met een sneltest heb ik geen garantie dat als ik nu negatief test, dat ik over 8 uur nog steeds niet besmettelijk ben.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:33 schreef zalkc het volgende:
[..]
Wat vertrouw je meer, de antigenen sneltest of het vaccin?Hier had uw advertentie kunnen staan! -- On a hot summer night, would you offer your throat to the wolf with the red roses?![]()
https://www.nytimes.com/l(...)elta-variant-vaccine1 belangrijke noot: Dit is wel data van voor de delta variant, en dat is zoals we inmiddels weten wel belangrijk. (vermoed ik, is niet heel duidelijk uit de tekst te halen).quote:People who experience breakthrough infections of the coronavirus after being fully vaccinated are about 50 percent less likely to experience long Covid than are unvaccinated people who catch the virus, researchers said in a large new report on British adults.
The study, which was published in The Lancet Infectious Diseases journal on Wednesday, also provides more evidence that the two-shot Pfizer-BioNTech, Moderna and AstraZeneca vaccines offer powerful protection against symptomatic and severe disease.
“This is really, I think, the first study showing that long Covid is reduced by double vaccination, and it’s reduced significantly,” said Dr. Claire Steves, a geriatrician at King’s College London and the study’s lead author.![]()
ze zijn iig korter besmettelijkquote:Op donderdag 2 september 2021 13:24 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
In hoeverre zijn ze dan minder besmettelijk? En hoe verhoudt zich dat bijvoorbeeld tot het feit dat ze door de vaccinatie wellicht minder tot geen klachten krijgen en dus minder snel thuisblijven als ze besmet zijn?![]()
Je boerenverstand zit er waarschijnlijk naast, of je moet alleen PCR testen binnen een dag toelaten, en accepteren dat heel veel mensen onterecht het huis niet uit mogen, laat staan ergens binnenkomen.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:16 schreef galantis het volgende:
[..]
Bron mijn boerenverstand. Met testen vis je ook de besmette gevaccineerden eruit, dat doe je nu niet.
Een antigentest heeft een sensitiviteit (true positive) van 64%, minder nog als je asymptomatische mensen test (58%), wat vooral bij TvT gebeurt. Dus iets minder dan de helft van de mensen met corona glippen er doorheen.
https://www.cochranelibra(...)/full?cookiesEnabled
De vermindering van de kans dat je een infectie krijgt bij dubbele mrna vaccinatie is 76-87%, dus minder dan een kwart glipt er doorheen. En dan hebben we het nog niet over hoe besmettelijk de mensen zijn die geinfecteerd zijn.
Mensen moeten eens ophouden met denken dat ze het beter weten dan de regeringen van Europese landen als die vaccinaties verkiezen boven testen. Dat doen ze niet op basis van natte vingerwerk.
(disclaimer 1: e.e.a. hangt af van hoeveel mensen er daadwerkelijk besmet zijn hoe de risico's zich propageren.
disclaimer 2: dit is redelijk vlak na dubbele vaccinatie waar we nu zitten, Pfizer/BioNTech wordt wel bagger na een half jaar)They told me all of my cages were mental, so I got wasted like all my potential.![]()
Maar dat hangt ook af van hoe de niet gevaccineerden verspreid zijn over de bevolking. Als die clusters vormen, dan kan het virus zich daar beter verspreiden. Maar bij een gelijkmatige verdeling zullen vanaf een bepaalde vaccinatiegraad besmettingen vooral via gevaccineerden verlopen.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:31 schreef zalkc het volgende:
[..]
Ik eg ook lijken omdat er nog steeds onderzoek naar wordt gedaan. ik ga daar niet op vooruitlopen. Het staat wel vast dat van de besmettingen er naar verhouding de meeste zijn in de ongevaccineerde populatie. ik wil dat cijfer wel voor je opzoeken als ik het kan vinden.
[..]
Die verhouding kan redelijk gelijk zijn. Er zijn ook veel ongevaccineerden met minder tot geen klachten die niet thuisblijven. Dat is een curve die je kunt benaderen, echter is de curve groter bij ongevaccineerden omdat er daar meer besmettingen zijn.
Als 40% van de besmette gevaccineerden besmettelijk is maar te weinig klachten heeft (en de rest thuis blijft) en bij ongevaccineerden is die verhouding 20/80 Dan nog is dat kleiner percentage in absolute aantallen groter door een grotere prevalentie van besmettingen in die groep.are we infinite or am I alone![]()
Maar aan de andere kant verspreidt het zich dan tot die cluster is verzadigd en er daarna een mate van groepsimmuniteit is opgebouwd. Zie bijvoorbeeld Urk.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:44 schreef crystal_meth het volgende:
[..]
Maar dat hangt ook af van hoe de niet gevaccineerden verspreid zijn over de bevolking. Als die clusters vormen, dan kan het virus zich daar beter verspreiden. Maar bij een gelijkmatige verdeling zullen vanaf een bepaalde vaccinatiegraad besmettingen vooral via gevaccineerden verlopen.Hier had uw advertentie kunnen staan! -- On a hot summer night, would you offer your throat to the wolf with the red roses?![]()
Creëren de anti-vaxxers dat ook niet voor een deel zelf? Wat willen die dan? Tot in jaren in een lockdown zitten? Als het namelijk aan hun ligt dan haalt er niemand een prikkie.quote:Op donderdag 2 september 2021 12:56 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
We creëren gewoon een nieuw type minderwaardig mens op deze manier. En we staan erbij en kijken ernaar.![]()
Dat is zeker waar ja. Het probleem dat je op dit moment op veel plekken ziet is dat mensen lijken te denken: Ik ben gevaccineerd, heb geen corona dus yolo! Het vaccinatiebewijs wordt eigenlijk gezien als een gezondheidsbewijs, waardoor mensen waar normaal gesproken bij opgelet werd nu misschien wel minder opgelet wordt.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:18 schreef DireStraits7 het volgende:
[..]
Daar heb je ook gelijk in, alleen er zijn meerdere doelstellingen. Eerst, het voorkomen van directe ziekenhuisopnames, dan zou je inderdaad geen ongevaccineerden toe moeten willen laten. Twee, het voorkomen van een hoge virusverspreiding, in dat geval zijn ongevaccineerden wel belangrijk. In het tweede geval gaat het vooral om de indirecte problemen door verspreiding.
Het is uiteindelijk altijd een compromis waarbij je de risico op iets afweegt tegen de proportionaliteit van de inperkingen.
Vergelijk het met het rijbewijs, er zijn mensen die een rijbewijs hebben en nog steeds een gevaar vormen en er zijn mensen die eigenlijk wel kunnen rijden maar geen rijbewijs hebben. De doelstelling is niet om de verkeersveiligheid zo veilig mogelijk te krijgen als kan, maar een soort optimaal equilibrium te bereiken waarop je de verkeersveiligheid op een gewenst niveau krijgt met zo min mogelijk beperkingen voor de bevolking.
Als je de vergelijking van een rijbewijs pakt is het een beetje alsof iemand die alleen rijbewijs B heeft denkt: Ach, een vrachtwagen heeft ook een rempedaal en gaspedaal dus dat kan ik ook wel.
Het hebben van je vrachtwagenrijbewijs toont aan dat je een rijbewijs hebt. Het hebben van een rijbewijs toont niet aan dat je een vrachtwagenrijbewijs hebt. Datzelfde geldt hier een beetje. Het niet hebben van corona betekent niet dat je gezond of niet besmettelijk voor anderen bent. Het betekent alleen dat je (zeer waarschijnlijk) geen corona hebt.![]()
Over die gelijke besmettelijkheid van wel of niet gevaccineerde mensen: was het niet zo dat het expliciet ging over besmettelijkheid van gevaccineerde mensen met een breakthrough infection?And the young, they can lose hope cause they can't see beyond today,. ..
The wisdom that the old can't give away
![]()
De samenvatting van deze post zou ik dus kunnen opvatten als: Iedereen heeft covid, totdat bewezen is van niet.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:49 schreef chratnox het volgende:
[..]
Dat is zeker waar ja. Het probleem dat je op dit moment op veel plekken ziet is dat mensen lijken te denken: Ik ben gevaccineerd, heb geen corona dus yolo! Het vaccinatiebewijs wordt eigenlijk gezien als een gezondheidsbewijs, waardoor mensen waar normaal gesproken bij opgelet werd nu misschien wel minder opgelet wordt.
Als je de vergelijking van een rijbewijs pakt is het een beetje alsof iemand die alleen rijbewijs B heeft denkt: Ach, een vrachtwagen heeft ook een rempedaal en gaspedaal dus dat kan ik ook wel.
Het hebben van je vrachtwagenrijbewijs toont aan dat je een rijbewijs hebt. Het hebben van een rijbewijs toont niet aan dat je een vrachtwagenrijbewijs hebt. Datzelfde geldt hier een beetje. Het niet hebben van corona betekent niet dat je gezond of niet besmettelijk voor anderen bent. Het betekent alleen dat je (zeer waarschijnlijk) geen corona hebt.
Ergo, eeuwige testmaatschappij?![]()
![]()
Anti-vaxxers zijn nog steeds echt de minderheid. De groep 12-17 is net iets meer dan 50% de eerste keer gevaccineerd, tweede dosis zo rond de 40% ofzo. Dat zijn over het algemeen geen anti-vaxxers.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:46 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Creëren de anti-vaxxers dat ook niet voor een deel zelf? Wat willen die dan? Tot in jaren in een lockdown zitten? Als het namelijk aan hun ligt dan haalt er niemand een prikkie.
We scheren iedereen die geen vaccinatie heeft echt veel te makkelijk over één kam in dit topic.![]()
Ik bedoel het eerder als pleidooi dat we met zijn allen normaal gaan doen. Maar zo kun je het ook opvatten jaquote:Op donderdag 2 september 2021 13:51 schreef dick_laurent het volgende:
[..]
De samenvatting van deze post zou ik dus kunnen opvatten als: Iedereen heeft covid, totdat bewezen is van niet.
Ergo, eeuwige testmaatschappij?![]()
![]()
Ongevaccineerd is toch de correcte benaming voor die groep? Niemand zegt volgens mij dat die groep per definitie anti-vaxxers zijn.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Anti-vaxxers zijn nog steeds echt de minderheid. De groep 12-17 is net iets meer dan 50% de eerste keer gevaccineerd, tweede dosis zo rond de 40% ofzo. Dat zijn over het algemeen geen anti-vaxxers.
We scheren iedereen die geen vaccinatie heeft echt veel te makkelijk over één kam in dit topic.![]()
Ik reageer op een post waarin die groep anti-vaxxers genoemd wordt.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:53 schreef Tijger_m het volgende:
[..]
Ongevaccineerd is toch de correcte benaming voor die groep? Niemand zegt volgens mij dat die groep per definitie anti-vaxxers zijn.![]()
Eens, hopelijk is over 4 weken de 12-17 groep met 1e prik wel significant gestegen, de vakanties zijn dan ruim voorbij.quote:Op donderdag 2 september 2021 13:52 schreef chratnox het volgende:
[..]
Anti-vaxxers zijn nog steeds echt de minderheid. De groep 12-17 is net iets meer dan 50% de eerste keer gevaccineerd, tweede dosis zo rond de 40% ofzo. Dat zijn over het algemeen geen anti-vaxxers.
We scheren iedereen die geen vaccinatie heeft echt veel te makkelijk over één kam in dit topic.wegmetdetestwet.nl / wegmetdetestmaatschappij.nl voor een gratis subdomain DM me.
Forum Opties Forumhop: Hop naar: