Wel fijn dat we inmiddels weten dat we griepgolven ook kunnen voorkomen met lockdowns. Ik begin maar vast aan het schrijven van mijn lesprogramma's via Teams geloof ik.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:20 schreef chratnox het volgende:
[..]
Volle IC's vanwege corona? Ik zie echt niet hoe dat zo zal zijn met ongevaccineerden.
~700k mensen die niet gevaccineerd kunnen worden -> Dat kan, die lopen risico. Die lopen nu al datzelfde risico
~600/700k jongeren die nog niet gevaccineerd zijn (leeftijd 12-17) -> Die lopen bijna geen risico
~400k weigeraars of mensen die niet in vaccinatie geloven enzo, zoals de harde kern in de kerk en moskee
Of bedoelt ze volle IC's vanwege inhaalzorg + corona + griepgolf etc? Ja, die kans zit er dik in.
Het ging toch over het kunnen tonen van een coronabewijs? Als een vaccinatiepaspoort ineens niet meer volstaat kan je moeilijk de hele bevolking meerdere malen per week ¤7,50 de neus aftroggelen om aan de samenleving deel te nemen toch?quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:20 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Zat er een onderscheid in die motie dan?
Dat laatste inderdaad.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:20 schreef chratnox het volgende:
[..]
Volle IC's vanwege corona? Ik zie echt niet hoe dat zo zal zijn met ongevaccineerden.
~700k mensen die niet gevaccineerd kunnen worden -> Dat kan, die lopen risico. Die lopen nu al datzelfde risico
~600/700k jongeren die nog niet gevaccineerd zijn (leeftijd 12-17) -> Die lopen bijna geen risico
~400k weigeraars of mensen die niet in vaccinatie geloven enzo, zoals de harde kern in de kerk en moskee
Of bedoelt ze volle IC's vanwege inhaalzorg + corona + griepgolf etc? Ja, die kans zit er dik in.
Ik had aandelen Squla moeten kopen toen de pandemie begonquote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:21 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Wel fijn dat we inmiddels weten dat we griepgolven ook kunnen voorkomen met lockdowns. Ik begin maar vast aan het schrijven van mijn lesprogramma's via Teams geloof ik.
De ingezonden brief die ik hierboven quootte propageerde dat 'grote bijeenkomsten' alleen toegankelijk moeten zijn met een negatieve test, omdat gevaccineerden nog steeds besmettelijk kunnen zijn. In dat geval moet iedereen testen, en dan moet je natuurlijk ook lekker iedereen laten betalen. Wel zo solidair.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:21 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het ging toch over het kunnen tonen van een coronabewijs? Als een vaccinatiepaspoort ineens niet meer volstaat kan je moeilijk de hele bevolking meerdere malen per week ¤7,50 de neus aftroggelen om aan de samenleving deel te nemen toch?
Als je dan de eigen bijdrage eraf haalt betaalt iedereen ook, belastingenquote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De ingezonden brief die ik hierboven quootte propageerde dat 'grote bijeenkomsten' alleen toegankelijk moeten zijn met een negatieve test, omdat gevaccineerden nog steeds besmettelijk kunnen zijn. In dat geval moet iedereen testen, en dan moet je natuurlijk ook lekker iedereen laten betalen. Wel zo solidair.
Die eigen bijdrage dekt de kosten niet. Dit kost alsnog miljarden terwijl de winst maar beperkt is. Dit is het zoveelste slachtoffer dat met zo’n plan komt, maar tot op heden lijkt het kabinet er weinig voor te voelen.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:23 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
De ingezonden brief die ik hierboven quootte propageerde dat 'grote bijeenkomsten' alleen toegankelijk moeten zijn met een negatieve test, omdat gevaccineerden nog steeds besmettelijk kunnen zijn. In dat geval moet iedereen testen, en dan moet je natuurlijk ook lekker iedereen laten betalen. Wel zo solidair.
Eigen bijdrage verhogen, opgelostquote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:26 schreef Spablauw214 het volgende:
Die eigen bijdrage dekt de kosten niet.
Het zal er uiteindelijk op neer komen dat ze een gecalculeerd risico nemen. Je kan niet (op de lange termijn) de meest kwetsbare groep als uitgangspunt nemen voor beleid. Je kan niet nog jaren geen nachthoreca en grote evenementen toestaan omdat er anders misschien wat non-responders ziek worden. Dat is klote voor de slachtoffers, maar je kan dat niet op het bordje van de samenleving gooien.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:28 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Eigen bijdrage verhogen, opgelost.
Maar goed, dit is flauw gespeculeer over een ingezonden brief dus ik zal het erbij laten, want het komt voorlopig nog niet in de buurt van kabinetsplannen. Maar ik ben wel oprecht benieuwd wat men nu van plan is met de sector, en ook wat Blok daar donderdag over gaat zeggen. Want als je nu niet iets kan gaan toestaan qua evenementen/nachtwerk, dan kan het eigenlijk nooit meer. Zo heel veel gaat er niet meer veranderen aan de randvoorwaarden.
Ja. Avondklokje nodig komende winter.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:34 schreef DonDruiper het volgende:
Heee Kuipers zometeen bij OP1 met angstporno jongens.
Werkt dat nog steeds?
Ik ben het helemaal met je eens dat het niet kan, maar ik heb tot op heden nog niets gezien wat ook maar lijkt op een idee om deze spagaat op te lossen.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:40 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het zal er uiteindelijk op neer komen dat ze een gecalculeerd risico nemen. Je kan niet (op de lange termijn) de meest kwetsbare groep als uitgangspunt nemen voor beleid. Je kan niet nog jaren geen nachthoreca en grote evenementen toestaan omdat er anders misschien wat non-responders ziek worden. Dat is klote voor de slachtoffers, maar je kan dat niet op het bordje van de samenleving gooien.
Dit probleem lost zich vanzelf op. Als de komende maanden er een hevige griepgolf rondgaat en er gaan 6000+ mensen dood aan de seizoensgriep zijn veel mensen ineens vergeten hoe heftig corona was en willen ze terug naar normaal. Daarmee wil ik uiteraard niet dat er iemand overlijdt, maar ik denk dat daardoor veel mensen weer terug zullen 'snappen' in hun normale mindset.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:40 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Het zal er uiteindelijk op neer komen dat ze een gecalculeerd risico nemen. Je kan niet (op de lange termijn) de meest kwetsbare groep als uitgangspunt nemen voor beleid. Je kan niet nog jaren geen nachthoreca en grote evenementen toestaan omdat er anders misschien wat non-responders ziek worden. Dat is klote voor de slachtoffers, maar je kan dat niet op het bordje van de samenleving gooien.
Volgens mij is de conclusie van Van Dissel “het is niet anders”, en is die groep reageerders het daar niet mee eens en eist een oplossing (lees: bescherming) van het kabinet. Vraag is natuurlijk wel of de verwachting dat er, speciaal voor deze beperkte groep, maatregelen van kracht blijven voor de hele samenleving, überhaupt redelijk is.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:43 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik ben het helemaal met je eens dat het niet kan, maar ik heb tot op heden nog niets gezien wat ook maar lijkt op een idee om deze spagaat op te lossen.
Ik zie niet in hoe je anders zou kunnen. Als je ongevaccineerden weert op locaties waar non-responders zijn bescherm je die non-responders niet, want dan moet je ook alle gevaccineerden regelmatig testen. Dat lijkt me niet iets dat (snel) gaat gebeuren.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:47 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Volgens mij is de conclusie van Van Dissel “het is niet anders”, en is die groep reageerders het daar niet mee eens en eist een oplossing (lees: bescherming) van het kabinet. Vraag is natuurlijk wel of de verwachting dat er, speciaal voor deze beperkte groep, maatregelen van kracht blijven voor de hele samenleving, überhaupt redelijk is.
Dat is ook wat ze eisen hè. Iedereen testen gevaccineerd of niet. Maar dat kost dusdanig veel geld dat ik me afvraag of de kosten wel helemaal in verhouding staan tot de baten.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:48 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik zie niet in hoe je anders zou kunnen. Als je ongevaccineerden weert op locaties waar non-responders zijn bescherm je die non-responders niet, want dan moet je ook alle gevaccineerden regelmatig testen. Dat lijkt me niet iets dat (snel) gaat gebeuren.
Wat dat betreft heeft @:Za misschien wel een punt. Gevaccineerden zijn een stuk vaker asymptomatisch dan ongevaccineerden dus kunnen het virus sneller ongemerkt doorgeven.
Als je dan maatregelen neemt is de meest logische richting om maatregelen voor iedereen te nemen. Hoe jammer het ook zou zijn.
Nah, dat was die ingezonden brief. Die neem ik niet heel serieus eerlijk gezegd.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:50 schreef Spablauw214 het volgende:
[..]
Dat is ook wat ze eisen hè. Iedereen testen gevaccineerd of niet. Maar dat kost dusdanig veel geld dat ik me afvraag of de kosten wel helemaal in verhouding staan tot de baten.
Heel veel uitspraken, met weinig bronnen, zeker.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 20:37 schreef AlwaysHappy het volgende:
[..]
Heel veel uitspraken, maar heel weinig bronnen. Niemand die ontkent dat gevaccineerden ook besmettelijk kunnen zijn, maar alle betrouwbare bronnen laten nog steeds zien dat die kans wel veel kleiner is. Eens dat het systeem niet water dicht is (want hoewel de kans kleiner is, is er nog steeds een kans dat een gevaccineerd persoon besmet is en iemand aansteekt, maar aan de andere kant zegt het ook niet alles als een ongevaccineerd persoon negatief is getest. In de uren daarna kan diegene alsnog besmet raken en het virus verspreiden. Testen zijn ook niet waterdicht. Het verschil is dat ongevaccineerden er voor kunnen kiezen om zelf toch nog minder risico te lopen. Door gewoon een vaccin te nemen.
Wil iemand dat niet? Helemaal prima. Ik ben geen voorstander van verplichting. Kijk er niemand op aan als hij/zij zich niet laat vaccineren. Maar dan moeten ze niet fake news de wereld in helpen, daar ben ik een beetje allergisch voor.
Iedereen testen zou qua pandemie-bestrijding ook het meest effectief zijn. Ik denk dat de voornaamste reden dat dat niet gebeurt is omdat ze hopen dat het de vaccinatiegraad verhoogt als gevaccineerden bepaalde privileges krijgen. Maar naarmate de vaccinatiegraad toeneemt, werkt dat hele TvT alleen maar averechts. Stel je hebt een evenement met 1000 man binnen. 80% is gevaccineerd, dus 800 van die mensen test je niet. Wat heeft dat nou voor zin? Je hebt dan feitelijk geen idee wat je binnen laat.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:48 schreef chratnox het volgende:
[..]
Ik zie niet in hoe je anders zou kunnen. Als je ongevaccineerden weert op locaties waar non-responders zijn bescherm je die non-responders niet, want dan moet je ook alle gevaccineerden regelmatig testen. Dat lijkt me niet iets dat (snel) gaat gebeuren.
Wat dat betreft heeft @:Za misschien wel een punt. Gevaccineerden zijn een stuk vaker asymptomatisch dan ongevaccineerden dus kunnen het virus sneller ongemerkt doorgeven.
Als je dan maatregelen neemt is de meest logische richting om maatregelen voor iedereen te nemen. Hoe jammer het ook zou zijn.
Is er nog iets bijzonders gezegd op Op1?quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:34 schreef DonDruiper het volgende:
Heee Kuipers zometeen bij OP1 met angstporno jongens.
Werkt dat nog steeds?
Het is niet binair, dat het wel of niet 'werkt'. Dat gevaccineerden nog steeds in bepaalde mate het virus doorgeven zorgt voor een hogere benodigde immuniteitsgraad dan die kaal uit de R wordt berekend.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 23:00 schreef ludovico het volgende:
Als vaccineren tegen verspreiden werkt dan zou je met 90% antistoffen groepsimmuniteit hebben.
Je hóéft niet naar de Mac hè, zou een wijs man zeggen.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 22:17 schreef chratnox het volgende:
[..]
En terecht, bij de McDonalds eten is een luxe die je je als ongevaccineerde arme sloeber niet kunt veroorloven.
Het doet er niet toe. Het R getal is hetzelfde als vorig jaar met 0 antistoffen. Antistoffen doen helemaal niks. Ofwel omdat het virus sneller muteert ofwel omdat de antistoffen nauwelijks de verspreiding tegenwerken.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 23:04 schreef galantis het volgende:
[..]
Het is niet binair, dat het wel of niet 'werkt'. Dat gevaccineerden nog steeds in bepaalde mate het virus doorgeven zorgt voor een hogere benodigde immuniteitsgraad dan die kaal uit de R wordt berekend.
Je kunt ook een DVDtje van Supersize Me opzetten. Of als je voldoende bevoorrecht bent Uber Eats laten komen met Mac.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 23:06 schreef galantis het volgende:
[..]
Je hóéft niet naar de Mac hè, zou een wijs man zeggen.
... of simpelweg langs de McDrive, daar heb je geen test of ander bewijs voor nodig.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 23:07 schreef chratnox het volgende:
[..]
Je kunt ook een DVDtje van Supersize Me opzetten. Of als je voldoende bevoorrecht bent Uber Eats laten komen met Mac.
Dat zegt toch ook niemand!quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 23:07 schreef ludovico het volgende:
Ik weiger te geloven dat de besmettingen puur te herleiden zijn naar ongevaccineerden omdat als dat waar zou zijn de immuniteit van die groep in recordtempo zou toenemen en het R getal alsnog zou moeten droppen.
Herhaling van zetten.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 23:17 schreef Gia het volgende:
[..]
Dat zegt toch ook niemand!
De aantallen in de ziekenhuizen echter wel.
Gevaccineerden worden er, in 't algemeen, niet zo ziek van dat ze naar het ziekenhuis moeten.
Ze kunnen nog wel besmet worden en besmettelijk zijn.
Vergeten dat we met een besmettelijkere variant te maken hebben? De kale R ligt nu pak 'm beet tweemaal zo hoog als toen.quote:Op dinsdag 31 augustus 2021 23:07 schreef ludovico het volgende:
[..]
Het doet er niet toe. Het R getal is hetzelfde als vorig jaar met 0 antistoffen. Antistoffen doen helemaal niks. Ofwel omdat het virus sneller muteert ofwel omdat de antistoffen nauwelijks de verspreiding tegenwerken.
Ik weiger te geloven dat de besmettingen puur te herleiden zijn naar ongevaccineerden omdat als dat waar zou zijn de immuniteit van die groep in recordtempo zou toenemen en het R getal alsnog zou moeten droppen.
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |