De problemen:quote:We point to the many Dutch traditions that still include racist symbols, often caricatures of black people (Zwarte Piet) names of dishes, the paintings on the Kings Golden Carriage depicting the enslavement of black people as a triumph and more. We point to the many publications in Dutch media that encourage hate of Muslims including in Dutch public media (NPO) and private outlets.
Die kinderliedjes over Aziaten zijn al lang weg (ik ken er zelfs maar één), fetisjeren gebeurt gewoon door mensen die zo'n fetisj hebben, en dat ze als modelminderheid gezien worden, kun je zelfs als compliment opvatten.quote:We point to the fact that there has been a lack of a meaningful institutional response to the rise of anti-Asian hate since the outbreak of the pandemic. And that anti-Asian hate is normalized through children’s songs in child day care, the sexual fetishization of the Asian community and the ways in which they are presented as the model minority which obscures their struggles.
In voetbalstations worden inderdaad antisemtische dingen geroepen, maar dat het breed voorkomt bij politieke leiders en bij politieagenten is echt onzin.quote:We point to the fact that antisemitic chants are widely seen by political leaders and police officers as protected under freedom of speech and a legitimate part of football culture and far right demonstrations.
Reisbeperkingen zijn er vanwege corona, die zijn niet geworteld in anti-Roma en Sinti-sentimenten.quote:We point to the fact that legislation limiting the rights of traveller communities are rooted in unacknowledge anti-Roma and Sinti sentiment that continues to other them in Dutch society and culture at large. The existence of these communities are presented as problems that need to be solved instead of the poverty in these communities and the structural barriers that they encounter simply living their lives.
Als je nu banen hebt die er alleen nog zijn omdat de werknemers goedkoper zijn dan een automatiseringsproces. Zijn dat lijkt me bullshit jobs. Zodra de automatisering iets goedkoper wordt zijn die banen dan alsnog verloren. Daarbij lijkt het me nogal klote om zo'n baan te hebben.quote:Op maandag 17 mei 2021 12:43 schreef luxerobots het volgende:
En dan is het voor ondernemers slim om effectiever te gaan werken, bijvoorbeeld door meer te automatiseren. Daarbij zal in kleine winkels en bedrijven de eigenaar vaker zelf taken gaan uitvoeren waar hij normaalgesproken iemand voor in dienst had, en zullen grote bedrijven overwegen om te vertrekken uit Nederland (niet alleen door deze maatregel, maar door heel veel maatregelen uit het Bij1-programma).
Dat idee heb ik totáál niet vind het maar een rare interpretatie. Het is hoogstens zo dat een ondernemer meer op gelijke voet wordt gezet met andere mensen in organisaties. De ondernemer is ook niet belangrijker dan de koffiejuffrouw die het bedrijf sfeer geeft.quote:Daar zie ik ook wel een probleem hoor, dat sommige bedrijven immens groot en machtig zijn. Maar bij Bij1 lijkt het wel alsof de jacht op de ondernemer geopend is.
Kapitalisme bedrijf je niet, het is een economisch systeem. Bij1 onderschrijft dat systeem niet, logisch het is bewezen ondermaats. Daarvoor hoef je niet zoals jij kortzichtig duidt radicaal linkse denkbeelden te hebben. Een realistische kijk op de economie is voldoende.quote:Op maandag 17 mei 2021 12:49 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Dat klopt ook. Ondernemers willen kapitalisme bedrijven, BIJ1 wil (een soort verkapt) socialisme implementeren. Om op zo'n partij te stemmen moet je dan ook wel radicaal linkse denkbeelden omarmen.
Nee het is helemaal geen eufemisme voor onteigening. Een zzp'er is zeker een ondernemer in ieder geval zo zien rechtse partijen dat.quote:Op maandag 17 mei 2021 13:38 schreef nostra het volgende:
[..]
"Democratisering" is wel een kundig gevonden eufemisme voor onteigening, want dat is natuurlijk feitelijk wat je doet door werknemers zowel in de winst te laten delen als zeggenschap over de hut te geven. Het zijn hun centen niet, vermoedelijk willen ze alle werknemersrechten ook nog behouden en ze hebben nog nooit zo'n toko gerund. Het is doorgeslagen links wensdenken om dat serieus te overwegen en daarmee kwalificeert een partij als Bij1 zich gewoon aan de vrij extreme zijde van het spectrum. En nee, de gemiddelde zzp'er is ook geen ondernemer.
Nee dat omschrijft de linkse hoek totaal niet, wat een bizarre interpretatie van mensen die zeggen te willen herverdelen. Alsof wanneer de staat zegt huizen te onteigenen voor de aanleg van een snelweg ze eigenlijk zeggen die mensen te willen vermoorden?quote:Op maandag 17 mei 2021 16:18 schreef nostra het volgende:
[..]
Dat omschrijft wel een beetje de ziedendheid van die linkse hoek inderdaad.
Het is zeker een passend antwoord, het is ook wat er nu gebeurt maar dan de andere kant op. We geven nu geld van werkenden richting vermogenden met de manier waarop we verdelen. Ik vind een dooddoener als links zorgt voor vergroting van de tweedeling in de maatschappij ook echt totáál nergens op slaan. Je maakt een geheel van radicalere partijen als Bij1 en zeer gematigde partijen als PvdA. Daarbij leg je de schuld bij een kant terwijl als je enige consistentie toepast je dit zeker van rechts zou moeten zeggen. Helemaal omdat partijen met wij tegen zij denken als FvD, PVV, Ja21 als enige bestaansrecht een tweedeling in de maatschappij hebben en daar ook actief naar handelen.quote:Op dinsdag 18 mei 2021 11:10 schreef nostra het volgende:
[..]
Er is zeker een punt te maken dat de tweedeling in de maatschappij steeds groter is geworden, het is alleen wat vervelend dat de aanpak van linkerzijde ("we pakken daar wat weg en we geven het hier") daar geen passend antwoord op is. Sterker nog, zulk beleid zorgt juist voor een vergroting van die tweedeling - zie de huidige coronacrisis of een heel simpel voorbeeld als de ovb. Doorgesnoven Gordon Gekko-beleid lijkt me ook weer niet het antwoord, maar hetgeen Sylvana predikt is dat net zo hard niet.
Die automatiseringsbanen voegen wat mij betreft ook weinig toe. We zouden wat mij betreft een betere afweging moeten maken of we al die megamagazijnen wel willen hebben (vooral omdat er iedere keer weer nieuwe blokkendozen langs de snelwegen gezet worden).quote:Op dinsdag 18 mei 2021 11:47 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Als je nu banen hebt die er alleen nog zijn omdat de werknemers goedkoper zijn dan een automatiseringsproces. Zijn dat lijkt me bullshit jobs. Zodra de automatisering iets goedkoper wordt zijn die banen dan alsnog verloren. Daarbij lijkt het me nogal klote om zo'n baan te hebben.
Ik vind het goed dat de koffiejuffrouw in Nederland ook gewoon de huur kan betalen en een normaal leven kan leiden, maar als je het economische systeem bekijkt, is een goede ondernemer natuurlijk wel belangrijker dan een goede koffiejuffrouw.quote:Dat idee heb ik totáál niet vind het maar een rare interpretatie. Het is hoogstens zo dat een ondernemer meer op gelijke voet wordt gezet met andere mensen in organisaties. De ondernemer is ook niet belangrijker dan de koffiejuffrouw die het bedrijf sfeer geeft.
Nederland is geen hardcore kapitalistisch land. Kapitalisme zie je meer in de VS of in China. Nederland heeft meer de cultuur van het Rijnlandse model. Overheid, werkgevers en werknemers werken samen, en al te sterke misstanden worden tegengegaan met regelgeving en een sterk sociaal vangnet.quote:Kapitalisme bedrijf je niet, het is een economisch systeem. Bij1 onderschrijft dat systeem niet, logisch het is bewezen ondermaats. Daarvoor hoef je niet zoals jij kortzichtig duidt radicaal linkse denkbeelden te hebben. Een realistische kijk op de economie is voldoende.
Kapitalisme is simpelweg het beste economische model dat de wereld tot op heden heeft gekend. Het heeft vele mensen én landen uit de armoede weten te halen. Iedereen met een realistische kijk op de economie kan dit ook constateren. Dat gezegd hebbende, je kunt zeker van mening zijn dat het belangrijk is om bepaalde sociaaldemocratische aspecten toe te passen in een land, maar dit is slechts een aanpassing op kapitalisme, geen vervangend model.quote:Op dinsdag 18 mei 2021 11:47 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Kapitalisme bedrijf je niet, het is een economisch systeem. Bij1 onderschrijft dat systeem niet, logisch het is bewezen ondermaats. Daarvoor hoef je niet zoals jij kortzichtig duidt radicaal linkse denkbeelden te hebben. Een realistische kijk op de economie is voldoende.
De gemiddelde zzp'er vangt 7 tientjes per uur om verpleegster te zijn voor één werkgever (of opdrachtgever voor de vorm); dat heeft bijzonder weinig met ondernemen te maken.quote:Op dinsdag 18 mei 2021 11:47 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Nee het is helemaal geen eufemisme voor onteigening. Een zzp'er is zeker een ondernemer in ieder geval zo zien rechtse partijen dat.
We zijn in dit land al compleet doorgeschoten in dat herverdelen vanuit een wonderlijke gedachte dat de groep die niet mee kan komen dat niet kan omdat ze geen kans is gegeven. Die grondgedachte moet wezenlijk anders in plaats van die maar te blijven willen bevestigen in al maar meer regeltjes waar je de rest van de maatschappij mee opzadelt.quote:Nee dat omschrijft de linkse hoek totaal niet, wat een bizarre interpretatie van mensen die zeggen te willen herverdelen.
Een staat die pardoes mijn huis in denkt te kunnen nemen omdat ze daar iets anders mee wil is heel erg eng ja. De connotatie met mensen vermoorden is weer een stap verder.quote:Alsof wanneer de staat zegt huizen te onteigenen voor de aanleg van een snelweg ze eigenlijk zeggen die mensen te willen vermoorden?
Nou, dat ben ik met je eens. Er mag best wat meer belasting op vermogen en minder op arbeid zijn; alleen is de concrete invulling anders dan het wensdenken van Sylvana.quote:We geven nu geld van werkenden richting vermogenden met de manier waarop we verdelen.
Yes, en links denkt dat dat in het oneindige is te herhalen. Zelfs de VVD rijdt op die trein mee nu. Die rekening komt nog wel een keer, maar dan zal het de schuld van "de economie" zijn of een andere externaliteit.quote:Als we het hebben over beleid zie ik nu bij Corona dat we opeens oneindig geld uit kunnen delen zonder te kijken naar wie dat gaat betalen.
Het probleem zijn blokkendozen langs de snelweg? Het probleem is dat die blokkendozen komen doordat we allemaal goedkope meuk thuisbezorgd willen hebben. Je verwart symptoom en probleem.quote:Op dinsdag 18 mei 2021 12:05 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Die automatiseringsbanen voegen wat mij betreft ook weinig toe. We zouden wat mij betreft een betere afweging moeten maken of we al die megamagazijnen wel willen hebben (vooral omdat er iedere keer weer nieuwe blokkendozen langs de snelwegen gezet worden).
Werken moet lonen. Op dit moment loont het niet. Vrijwel niemand wordt rijk door werken je wordt rijk door investeren. Als mensen korter werken komt er meer werk. Wil bol.com evenveel pakketjes bezorgen als mensen 25% korter werken moeten ze toch echt meer mensen aannemen. Ja ze zouden efficienter kunnen worden maar waarschijnlijk proberen ze nu al zo efficient mogelijk te zijn.quote:Mij gaat het echter om de kern. Het Bij1-programma maakt werk aanzienlijk duurder, en dan beweert men ook nog dat er nieuwe banen gecreëerd worden. Tja, dat kan ik alleen maar als onzin bestempelen.
Nederland is een super hardcore kapitalistisch land, sociologen omschrijven ons land als coporatistisch. Als er een nieuw kabinet komt hebben werkgeversorganisaties altijd een plek aan de tafel. Nu met corona zien we dat ondernemers en bedrijven gratis geld krijgen in plaats van dat zo'n crisis ze geld kost zoals zou moeten als we van mening zijn dat je als ondernemer risico neemt en daarom zo buitensporig beloond wordt, maar nee we schuiven de kosten van het ondernemen op de bevolking en laten de winsten lekker geprivatiseerd worden.quote:Nederland is geen hardcore kapitalistisch land. Kapitalisme zie je meer in de VS of in China. Nederland heeft meer de cultuur van het Rijnlandse model. Overheid, werkgevers en werknemers werken samen, en al te sterke misstanden worden tegengegaan met regelgeving en een sterk sociaal vangnet.
Geen enkel welvarend land heeft het ooit geprobeerd. Wat het meest in de buurt is gekomen zijn sociale democratien hier in het westen en we kunnen zien dat de resultaten daarvan beter zijn dan van puur kapitalistische landen. Zouden we het socialisme meer omarmen zijn de resultaten nog beter.quote:De standpunten van Bij1 passen bij het socialisme/communisme, en dat heeft uiteindelijk in geen enkel land positief uitgepakt.
Geweldig argument. Ongeveer als een gelovige die zijn god tot simpelweg de enige god uitroept.quote:Op dinsdag 18 mei 2021 12:17 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Kapitalisme is simpelweg het beste economische model dat de wereld tot op heden heeft gekend.
Fabel, dat heet technologische vooruitgang. Die kan plaatsvinden onder elk economisch systeem.quote:Het heeft vele mensen én landen uit de armoede weten te halen.
Ah een argument op basis van autoriteit. Iedereen die het niet met me eens is is niet realistisch, ja die langspeelplaat weet je tot uit den treure te herhalen. Lees een keer wat van economen die het niet met je eens zijn zou ik zeggen, of zijn dat automatisch fantasten ofzo?quote:Iedereen met een realistische kijk op de economie kan dit ook constateren.
Waar kapitalisme het beste in is gebleken van alle geprobeerde economische systemen is het vernietigen van onze leefomgeving en het oneerlijk en inefficient verdelen van geld. Een vervangend model is geen optie, het is een must. Je mag best vinden dat communisme of socialisme niet de oplossing zijn maar kapitalisme is zeker het probleem.quote:Dat gezegd hebbende, je kunt zeker van mening zijn dat het belangrijk is om bepaalde sociaaldemocratische aspecten toe te passen in een land, maar dit is slechts een aanpassing op kapitalisme, geen vervangend model.
Nee hoor, niets van je inhoudsloze argumenten leid tot deze conclusie. Je hebt radicaal links niet eens genoemd in je opbouw tot dit puntquote:Om dus te stellen dat kapitalisme 'bewezen ondermaats' is en vervolgens opperen voor socialisme, moet je zeker wel bepaalde radicaal linkse denkbeelden omarmen.
Ik spreek helemaal niet tegen dat het een radicaal linkse partij is. Ik zeg dat je niet radicaal links hoeft te zijn om te zien dat ze gelijk hebben. Jij als nuance expert zou zoiets toch moeten snappen. Ik begrijp best dat niet elke FvD stemmer een hitlergroetende fascist is ook al is de partijtop daar zo bruin als wat.quote:Iets dat BIJ1 natuurlijk ook doet, men noemt zichzelf immers een radicaal linkse partij, dus om dit dan tegen te spreken raakt kant noch wal.
De gemiddelde zzp'er vangt zeker minder. Ik zie zo snel 5 tientjes minder dan mensen in loondienst. Het is uiteraard ondernemen want je verkoopt een product > jouw arbeid op een vrije markt. Of je grotendeels afhankelijk bent van één afnemer van je product is volgens mij niet het verschil tussen ondernemen of niet.quote:Op dinsdag 18 mei 2021 12:44 schreef nostra het volgende:
[..]
De gemiddelde zzp'er vangt 7 tientjes per uur om verpleegster te zijn voor één werkgever (of opdrachtgever voor de vorm); dat heeft bijzonder weinig met ondernemen te maken.
Nee hoor we doen lang niet genoeg aan herverdeling. Dat het veel simpeler moet ben ik het mee eens. Basisinkomen waarvan je kan leven valt te preferen boven alle toeslagenonzin. Een flink hogere belastingvrije voet zou ook kunnen werken. Erfbelasting zal véél en véél hoger moeten.quote:We zijn in dit land al compleet doorgeschoten in dat herverdelen vanuit een wonderlijke gedachte dat de groep die niet mee kan komen dat niet kan omdat ze geen kans is gegeven. Die grondgedachte moet wezenlijk anders in plaats van die maar te blijven willen bevestigen in al maar meer regeltjes waar je de rest van de maatschappij mee opzadelt.
Ik vind dat niet eng, je wordt kosteloos gesteld. In een samenleving kunnen we niet zonder. De dijken zouden bijvoorbeeld nooit verhoogd kunnen worden als dit niet zo is.quote:Een staat die pardoes mijn huis in denkt te kunnen nemen omdat ze daar iets anders mee wil is heel erg eng ja. De connotatie met mensen vermoorden is weer een stap verder.
Ik denk niet dat het Simons' wensdenken is, las laatst nog in de krant dat we op financien niet veel van haar hoeven verwachten. Waarschijnlijk heeft ze anderen in de partij die er meer verstand van hebben. Het wensdenken zit wat mij betreft ook meer aan de kant van de mensen die denken dat een eerlijker verdeling dan nu een kwestie van wat politieke beslisinkjes is. Het systeem is zo gebouwd dat een kleine groep profiteert en een grote groep daarvoor betaald. Bedrijven zijn too big too fail, je moet ze ondersteunen met gemeenschapsgeld anders voelt iedereen het. (Socialise the losses) Maar die bedrijven ondersteunen niet op dezelfde manier de maatschappij. (Privatise the profits)quote:Nou, dat ben ik met je eens. Er mag best wat meer belasting op vermogen en minder op arbeid zijn; alleen is de concrete invulling anders dan het wensdenken van Sylvana.
Links denkt dat helemaal niet, dat ik al aanstip dat onze corona steunpakketten terugbetaald zullen moeten worden geeft toch al aan dat 'links' niet denkt dat je oneindig kunt lenen. Daarbij rijdt VVD niet op die trein mee ze sturen hem en ze sturen hem zo dat de belastingbetaler nu bijvoorbeeld al meebetaalde aan winstbonussen van buitenlandse aandeelhouders. https://nos.nl/artikel/23(...)buitenland-winst-uitquote:Yes, en links denkt dat dat in het oneindige is te herhalen. Zelfs de VVD rijdt op die trein mee nu. Die rekening komt nog wel een keer, maar dan zal het de schuld van "de economie" zijn of een andere externaliteit.
Ben je weer simpel aan het trollen? Als hun personeelsbestand niet representatief is wat is er dan mis mee om dat recht te trekken. Als er nou stond dat sollicitaties van blanken niet worden meegenomen had je misschien een punt. Ik weet niet hoe Bij1 Utrecht eruit ziet maar het zou voor deze partij ook raar zijn als daar alleen maar Henk en Ingrids de problemen van Fatima's en Ahmeds moeten aanpakken.quote:Op woensdag 19 mei 2021 22:42 schreef DarkwingDuck het volgende:
Ik vind het optreden van Simons in de kamer verfrissend.
Dit soort berichten zijn dan weer behoorlijk racistisch. Hoe kan het dat een partij die zegt voor radicale gelijkheid te zijn zo racistisch is in haar personeelsbeleid.
https://www.instagram.com(...)rce=ig_web_copy_link
Ik kan enkel reageren op het huidige bericht. Dat is wat ik zie, dat is wat de partij wil communiceren lijkt me.Wat is er volgens jou dan racistisch aan het bericht? Welke manier van communiceren vind je achterlijk.quote:Op donderdag 20 mei 2021 00:31 schreef spectrumanalyser het volgende:
Tja, BIJ1 heeft het bericht wel aangepast. het heeft niets te maken met simpel of trollen als je wilt benadrukken hoe achterlijk deze politieke partij communiceerd.
Het is in dit geval zo zo dat niet representatief genoeg betekent niet genoeg mensen met een andere huidskleur anders zeg je niet dat dat de voorkeur heeft. Maar niet representatief genoeg kan in andere context alles betekenen, te weinig transseksuelen teveel transsexuelen, te veel vrouwen te weinig vrouwen, te veel ouderen te weinig ouderen etcetera.quote:Er staan nu woorden van gelijke strekking.
"Niet representatief genoeg" is namelijk voor BIJ1 gelijk aan "niet genoeg mensen met donkere huidskleur" of "teveel mensen met blanke huidskleur"
Heb je inzicht in de verhouding bij de sollicitaties dan? Wie zegt dat het niet 99% blank is dat solliciteert? In een stad als Utrecht lijkt het me niet meer dan redelijk dat je als inclusieve partij op zijn minst iemand van kleur erin wil.quote:Helaas is tot nu toe een meerderheid van de kandidaten die zich hebben aangemeld voor het bestuur wit. Aangezien 'representatie' een van de kernwaardes is voor BIJ1, is er geen weg vooruit voor een nieuw bestuur zonder een goede vertegenwoordiging van mensen van kleur.
Welke uitsluiting? Als ik met een bedrijf vol mannen een vrouw aan wil nemen ben ik dan volgens jou mannen aan het uitsluiten ook al zit het bedrijf er vol mee? Als ik als schooldirecteur op een school met alleen vrouwelijke leraressen in de vacture zet dat ik de voorkeur heb voor een man sluit ik dan vrouwen uit?quote:Dit is een politieke partij die zegt op te komen tegen uitsluiting en dan zelf dit soort taal bezigt. En zelf aan uitsluiting doet.
Ik vind dat verschrikkelijk ja. Je moet de beste persoon voor de job nemen. Man, vrouw, zwart, wit, blauw, groen, groot, klein, oud, jong. Het doet er in 99% van de functies niet toe.quote:Op donderdag 20 mei 2021 02:01 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Heb je inzicht in de verhouding bij de sollicitaties dan? Wie zegt dat het niet 99% blank is dat solliciteert? In een stad als Utrecht lijkt het me niet meer dan redelijk dat je als inclusieve partij op zijn minst iemand van kleur erin wil.
Welke uitsluiting? Als ik met een bedrijf vol mannen een vrouw aan wil nemen ben ik dan volgens jou mannen aan het uitsluiten ook al zit het bedrijf er vol mee? Als ik als schooldirecteur op een school met alleen vrouwelijke leraressen in de vacture zet dat ik de voorkeur heb voor een man sluit ik dan vrouwen uit?
Wat vind je verschikkelijk? Er wonen 130.000 allochtonen in Utrecht (30+%), je kunt toch niet denken dat daar niemand tussen zit die geschikt is voor het Bij1 bestuur. Dat er geen gekleurde sollicant beter is dan een blanke.quote:Op donderdag 20 mei 2021 02:16 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik vind dat verschrikkelijk ja. Je moet de beste persoon voor de job nemen. Man, vrouw, zwart, wit, blauw, groen, groot, klein, oud, jong. Het doet er in 99% van de functies niet toe.
Zwarte Piet is natuurlijk nog steeds een probleem.quote:Op dinsdag 18 mei 2021 11:44 schreef luxerobots het volgende:
Op de site van Bij1 is een stuk verschenen over racisme van Nederland naar Sint Maarten toe. Het stuk is in het Engels, Papiaments en Frans. En dus niet in het Nederlands.
STOP THE INSTITUTIONAL RACISM OF THE DUTCH GOVERNMENT TOWARDS ST. MAARTEN
Enkele citaten:
[..]
De problemen:
- Zwarte Piet
- Beschilderingen op de Gouden Koets (de koets die al jaren niet meer in gebruik is, en naar het museum gaat)
[..]
Die kinderliedjes over Aziaten zijn al lang weg (ik ken er zelfs maar één), fetisjeren gebeurt gewoon door mensen die zo'n fetisj hebben, en dat ze als modelminderheid gezien worden, kun je zelfs als compliment opvatten.
[..]
Ik toon aan dat een politieke partij mensen wel of niet aanneemt op basis van huidskleur en etnische achtergrond. Dat is onversneden racisme en heeft geen plaats in Nederland.quote:Op donderdag 20 mei 2021 00:24 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Ben je weer simpel aan het trollen?
Tja, ik denk dat het zegt genoeg over het type mens dat op BIJ1 stemt, als je dit soort bizarre dingen gaat goedpraten. Hier trouwens de oorspronkelijke post van BIJ1 alvorens men hem na kritiek had aangepast. Selecteren op onveranderlijke aspecten van het uiterlijk van de mens heeft iets zeer huiveringwekkend. Het is dan ook discriminatie in de puurste vorm. Maar tegenwoordig is dit geaccepteerd als het insteekt op het werven van vermeend onderdrukte minderheden.quote:Op donderdag 20 mei 2021 07:42 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Ik toon aan dat een politieke partij mensen wel of niet aanneemt op basis van huidskleur en etnische achtergrond. Dat is onversneden racisme en heeft geen plaats in Nederland.
We kunnen de vraag beter omdraaien, ben jij niet simpel aan het trollen? Waarom steun jij onversneden racisme?
Nee hoor, elk weldenkend mens kan tot deze conclusie komen. Andere economische systemen zijn geprobeerd, bijvoorbeeld socialisme of communisme, dat liep niet heel erg goed af. Vanuit dat oogpunt is het ook altijd opvallend om te zien dat er tóch weer infantiele dromers zijn die socialistisch gedachtegoed omarmen.quote:Op donderdag 20 mei 2021 00:16 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Geweldig argument. Ongeveer als een gelovige die zijn god tot simpelweg de enige god uitroept.
Interessant. Kapitalisme vernietigt onze leefomgeving niet, maak je daar maar geen zorgen om. En hier zou je dus willen stellen dat het de bedoeling is van een economisch model om geld "eerlijk" te verdelen. Dit is een hele subjectieve graadmeter, jij kan iets eerlijk vinden dat ik niet als dergelijk interpreteer. Ik vind bijvoorbeeld de huidige situatie verre van oneerlijk. Verschillen in uitkomsten zijn namelijk de norm, het is zeer naïef om anders te verwachten.quote:Op donderdag 20 mei 2021 00:16 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Waar kapitalisme het beste in is gebleken van alle geprobeerde economische systemen is het vernietigen van onze leefomgeving en het oneerlijk en inefficient verdelen van geld. Een vervangend model is geen optie, het is een must. Je mag best vinden dat communisme of socialisme niet de oplossing zijn maar kapitalisme is zeker het probleem.
Ben ik het er mee eens? Nee, idealiter zou huidskleur of etnische achtergrond nooit een factor mogen zijn.quote:Op donderdag 20 mei 2021 07:42 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Ik toon aan dat een politieke partij mensen wel of niet aanneemt op basis van huidskleur en etnische achtergrond. Dat is onversneden racisme en heeft geen plaats in Nederland.
We kunnen de vraag beter omdraaien, ben jij niet simpel aan het trollen? Waarom steun jij onversneden racisme?
Nergens staat dat het om blanke mannen gaat. Overigens zijn er in Nederland meer vrouwen dan mannen, wat mannen in principe een minderheid zou maken. Het ging hier BIJ1 enkel om de huidskleur. Men wil zo min mogelijk blanke mensen zo blijkt. Desalniettemin melden zich er voornamelijk blanke mensen aan. Ik zou mij dan als BIJ1 zijnde ook afvragen hoe dat komt, het staat nochtans iedereen vrij te solliciteren, maar blijkbaar voelen minderheden hier niet veel voor. Wellicht ook omdat minderheden zich toch niet zo graag laten reduceren tot slachtoffer en gebruiken als pion voor politieke macht. Een tactiek die BIJ1 natuurlijk tot in extremis probeert uit te melken.quote:Op donderdag 20 mei 2021 11:04 schreef probeer het volgende:
[..]
Ben ik het er mee eens? Nee, idealiter zou huidskleur of etnische achtergrond nooit een factor mogen zijn.
Snap ik het in dit geval? Jup, representatieve vertegenwoordiging zoeken bij een (wat ik gezien hun standpunten aanneem) zeer divers ledenbestand. Beetje cru om al die minderheden vertegenwoordigd te laten worden door een stel blanke mannen.
Je toont niks aan. Je gaat ook niet in op wat ik typ. Ik steun racisme niet, ik leg ook vrij duidelijk uit waarom het geen racisme is iedereen te vertegenwoordigen en daarvoor een representatief bestuur of lijst te willen.quote:Op donderdag 20 mei 2021 07:42 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Ik toon aan dat een politieke partij mensen wel of niet aanneemt op basis van huidskleur en etnische achtergrond. Dat is onversneden racisme en heeft geen plaats in Nederland.
We kunnen de vraag beter omdraaien, ben jij niet simpel aan het trollen? Waarom steun jij onversneden racisme?
Fair point. Blanken.quote:Op donderdag 20 mei 2021 11:15 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Nergens staat dat het om blanke mannen gaat.
Me dunkt dat hun positieve discriminatie (verschrikkelijke term, bestaat imo niet, er is altijd een benadeelde partij) zich toch meer richt op het binnenhalen van minderheden, dan op het weren van blanken. Ik geloof Sylvana wel, in dat het haar gaat om passende representatie, en niet primair om 'geen blanken'. Ik zou ook graag denken dat jij haar dat voordeel van de twijfel ook wel geeft.quote:Overigens zijn er in Nederland meer vrouwen dan mannen, wat mannen in principe een minderheid zou maken. Het ging hier BIJ1 enkel om de huidskleur. Men wil zo min mogelijk blanke mensen zo blijkt.
Blijkbaar ja. Geen idee hoe het zit met politieke engagement onder specifieke bevolkingsgroepen.quote:Desalniettemin melden zich er voornamelijk blanke mensen aan. Ik zou mij dan als BIJ1 zijnde ook afvragen hoe dat komt, het staat nochtans iedereen vrij te solliciteren, maar blijkbaar voelen minderheden hier niet veel voor.
Das een beetje een aanname he.quote:Wellicht ook omdat minderheden zich toch niet zo graag laten reduceren tot slachtoffer en gebruiken als pion voor politieke macht. Een tactiek die BIJ1 natuurlijk tot in extremis probeert uit te melken.
Wat is er nou bizar dan? Jullie komen met allemaal kwalificaties als verschrikkelijke bizar, racistisch, huiveringwekkend. Discriminatie in puurste vorm. Maar om dit soort kwalificaties te geven is het blijkbaar noodzakelijk de feiten te negeren? Typisch dit soort racisme gejank. Alléén als het resultaat is dat blanke mannen ruim oververtegenwoordigt zijn is het niet racisme blijkbaarquote:Op donderdag 20 mei 2021 08:52 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Tja, ik denk dat het zegt genoeg over het type mens dat op BIJ1 stemt, als je dit soort bizarre dingen gaat goedpraten. Hier trouwens de oorspronkelijke post van BIJ1 alvorens men hem na kritiek had aangepast. Selecteren op onveranderlijke aspecten van het uiterlijk van de mens heeft iets zeer huiveringwekkend. Het is dan ook discriminatie in de puurste vorm. Maar tegenwoordig is dit geaccepteerd als het insteekt op het werven van vermeend onderdrukte minderheden.
Iedere weldenkend mens gelooft in mijn god! Jeetje als het argument de eerste keer niet werk herhaal het! Over infantiel gesproken.quote:Nee hoor, elk weldenkend mens kan tot deze conclusie komen.
quote:Interessant. Kapitalisme vernietigt onze leefomgeving niet, maak je daar maar geen zorgen om.
Hoe denk jij dat er verdeeld moet worden, willekeurig, sterkste bepaald?quote:En hier zou je dus willen stellen dat het de bedoeling is van een economisch model om geld "eerlijk" te verdelen.
Wat naief is, is om alvorens te stellen dat eerlijke verdeling er niet toe doet want subjectief. Om daarna te zeggen dat je de huidige verdeling niet oneerlijk vindt, wat doet jouw mening ertoe over iets wat niet eens belangrijk is volgens jou? Om dan een stroman te bouwen alsof verschillende uitkomsten niet meer bestaan als je eerlijk verdeelt. Het naieve zit toch echt bij jou je kunt je niks anders voorstellen dan de status quo of jouw meninkje.quote:Dit is een hele subjectieve graadmeter, jij kan iets eerlijk vinden dat ik niet als dergelijk interpreteer. Ik vind bijvoorbeeld de huidige situatie verre van oneerlijk. Verschillen in uitkomsten zijn namelijk de norm, het is zeer naïef om anders te verwachten.
Uiteraard als we dat in een land als Nederland doen met een democratie en zeer hoge welvaart lijkt dat in niks op Mao's China.quote:Maar zou jij socialisme of communisme prefereren? Oprechte vraag dit.
Racisme bestaat niet! Niet geaccepteerd door iemand! Anti-racisme is racisme! Zie je zelf niet hoe je je eigen bewering al onderuit haalt, niveautje hierquote:Op donderdag 20 mei 2021 10:50 schreef spectrumanalyser het volgende:
Nee. Het is door niemand geaccepteerd om op huidskleur of afkomst te weigeren om zogenaamde onderdrukten te werven. Of welke andere reden dan ook.
Er is niet voor niets zoveel ophef - of zo je wilt kritiek - ontstaan over die tekst. Ze hebben echt niet zomaar de tekst aangepast.
Ik blijf het vreemd vinden dat BIJ1 anderen beschuldigd van dingen waar BIJ1 zelf nog het meest schuldig aan is.
Probeer eens bij de feiten te blijven in dit geval zeggen ze één niet-blanke te willen. Als jij dat interpreteert als zo min mogelijk blanken moet je misschien eens bij jezelf te raden gaan waarom je de werkelijkheid zo moet verdaaien om het aan te laten sluiten bij je mening.quote:Op donderdag 20 mei 2021 11:15 schreef Dejannn het volgende:
[..]
Men wil zo min mogelijk blanke mensen zo blijkt.
Ik neem aan dat ze dat doen.quote:Desalniettemin melden zich er voornamelijk blanke mensen aan. Ik zou mij dan als BIJ1 zijnde ook afvragen hoe dat komt,
Ja hoor. Het slachtofferschap zit toch echt bij de racisme jankers hier. Oh nee ze willen een zwarte aannemen, racisme! uitsluiting! Wellicht ook dat je niet alles in moet vullen zodat het past in je superbeperkte politieke straatje.quote:het staat nochtans iedereen vrij te solliciteren, maar blijkbaar voelen minderheden hier niet veel voor. Wellicht ook omdat minderheden zich toch niet zo graag laten reduceren tot slachtoffer en gebruiken als pion voor politieke macht. Een tactiek die BIJ1 natuurlijk tot in extremis probeert uit te melken.
Ik kan dat hier niet vinden maargoed ik ben dan ook niet met een bekrompen geest labeltjes aan het plakken die niet stroken met wat ik gewoon kan zien.quote:BIJ1 is een politieke partij die staat voor een Nederlandse samenleving met gelijke rechten en gelijke kansen voor iedereen. Een samenleving waarin iedereen zichzelf kan zijn en onze verschillen niet worden veroordeeld, maar gewaardeerd. BIJ1 is ontstaan uit een gedeeld verlangen naar verbinding, solidariteit, rechtvaardigheid en gelijkwaardigheid. Met respect voor onze verschillen, maar met focus op wat ons verbindt.
Dat zijn jouw woorden.quote:Op donderdag 20 mei 2021 11:54 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Racisme bestaat niet! Niet geaccepteerd door iemand! Anti-racisme is racisme! Zie je zelf niet hoe je je eigen bewering al onderuit haalt, niveautje hier
Jouw woning staat toch ook vol met spullen en elektronica uit Azië? Aangezien iedereen graag een telefoon en computer/laptop wil hebben, is dat inderdaad niet het probleem. Het probleem zit in de randzaken zoals die blokkendozen langs de snelweg, en belangrijker, de uitbuiting en milieuvervuiling die plaatsvindt tijdens de productie en het vervoer.quote:Op donderdag 20 mei 2021 00:16 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Het probleem zijn blokkendozen langs de snelweg? Het probleem is dat die blokkendozen komen doordat we allemaal goedkope meuk thuisbezorgd willen hebben. Je verwart symptoom en probleem.
Werken loont niet? De meeste mensen kunnen met hun werk een prima woning huren of kopen en kunnen ook regelmatig op vakantie.quote:Werken moet lonen. Op dit moment loont het niet.
O, werken loont dus alleen als je rijk wordt?quote:Vrijwel niemand wordt rijk door werken je wordt rijk door investeren.
Het is het herverdelen van werk, dat zorgt niet voor meer werk, het zorgt ervoor dat werk anders verdeeld wordt.quote:Als mensen korter werken komt er meer werk. Wil bol.com evenveel pakketjes bezorgen als mensen 25% korter werken moeten ze toch echt meer mensen aannemen. Ja ze zouden efficienter kunnen worden maar waarschijnlijk proberen ze nu al zo efficient mogelijk te zijn.
Nederland een super hardcore kapitalistisch land noemen.quote:Nederland is een super hardcore kapitalistisch land, sociologen omschrijven ons land als coporatistisch. Als er een nieuw kabinet komt hebben werkgeversorganisaties altijd een plek aan de tafel.
Tja, het gevolg zou waarschijnlijk erger zijn. Grote bedrijven die failliet gaan, en massale werkloosheid. De steunpakketten worden overigens breed gesteund in de Tweede Kamer.quote:Nu met corona zien we dat ondernemers en bedrijven gratis geld krijgen in plaats van dat zo'n crisis ze geld kost zoals zou moeten als we van mening zijn dat je als ondernemer risico neemt en daarom zo buitensporig beloond wordt, maar nee we schuiven de kosten van het ondernemen op de bevolking en laten de winsten lekker geprivatiseerd worden.
We hebben tenminste een systeem dat op zijn fouten terug kan komen. Bij de toeslagenaffaire is het fout gegaan, maar het wordt toch met terugwerkende kracht rechtgezet.quote:Dat al te ergen misstanden tegengegaan worden is echt quatsch, toeslagenaffaire nu al vergeten? Onze staatssteun aan KLM vergeten?
https://www.nrc.nl/nieuws(...)t-niet-meer-a4044076
Dit bericht over een hele hoop staatsteun die niet verantwoord kan worden niet gelezen?
Nee, sociaal-democraten hebben nooit afstand genomen van het kapitalisme, ze hebben de scherpe randjes eraf gehaald.quote:Geen enkel welvarend land heeft het ooit geprobeerd. Wat het meest in de buurt is gekomen zijn sociale democratien hier in het westen en we kunnen zien dat de resultaten daarvan beter zijn dan van puur kapitalistische landen.
Nou. Noem maar één voorbeeld waarbij socialisme voor goede resultaten gezorgd heeft.quote:Zouden we het socialisme meer omarmen zijn de resultaten nog beter.
Leuke reactie op een argument dat niemand maakt.quote:Op donderdag 20 mei 2021 11:44 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Wat is er nou bizar dan? Jullie komen met allemaal kwalificaties als verschrikkelijke bizar, racistisch, huiveringwekkend. Discriminatie in puurste vorm. Maar om dit soort kwalificaties te geven is het blijkbaar noodzakelijk de feiten te negeren? Typisch dit soort racisme gejank. Alléén als het resultaat is dat blanke mannen ruim oververtegenwoordigt zijn is het niet racisme blijkbaar
Ik heb al lang gezegd ik ben niet voor quota of mensen aannemen op achtergrond, maar jullie maken goed duidelijk waarom dat wel noodzakelijk is blijkbaar. Als je niet gewoon simpele quota instelt voor diversiteit komt er niks van en wordt je zelfs beschuldigt van discriminatie of racisme als je een poging doet om een diverse organisatie op te bouwen.
Mensen moeten vrij zijn om zelf keuzes te maken. En een logisch resultaat van een verschil in keuzes en capaciteiten is een verschil in uitkomsten. En ik vind inderdaad niet dat een overheid zich met deze verschillen moet bemoeien buiten een sociaal vangnet om voor individuen die anders echt niet kunnen meekomen, bijvoorbeeld vanwege een lichamelijk of psychische handicap.quote:Op donderdag 20 mei 2021 11:44 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Hoe denk jij dat er verdeeld moet worden, willekeurig, sterkste bepaald?
Nee, ik benadruk de subjectiviteit van een concept zoals 'eerlijkheid', om daarna jouw vraag te beantwoorden. Logischerwijs is dat antwoord ook subjectief omdat het om hetzelfde concept draait. Ik geef dat ook duidelijk aan in mijn post.quote:Op donderdag 20 mei 2021 11:44 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Wat naief is, is om alvorens te stellen dat eerlijke verdeling er niet toe doet want subjectief. Om daarna te zeggen dat je de huidige verdeling niet oneerlijk vindt, wat doet jouw mening ertoe over iets wat niet eens belangrijk is volgens jou? Om dan een stroman te bouwen alsof verschillende uitkomsten niet meer bestaan als je eerlijk verdeelt. Het naieve zit toch echt bij jou je kunt je niks anders voorstellen dan de status quo of jouw meninkje.
Je bent dus een socialist/communist. Schrikbarend, maar niet verbazingwekkend.quote:Op donderdag 20 mei 2021 11:44 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Uiteraard als we dat in een land als Nederland doen met een democratie en zeer hoge welvaart lijkt dat in niks op Mao's China.
Dat zijn niet mijn woorden je postte dat letterlijk.quote:Op donderdag 20 mei 2021 12:06 schreef spectrumanalyser het volgende:
[..]
Dat zijn jouw woorden.
Het lijkt mij onverstandig om groepen als onderdrukt weg te zetten en dan vervolgens zelf maar het eigen mantra overboord te gooien om zo een 'divers' personeelsbestand te verkrijgen.
als je elke dag aan het peilen bent of je personeel wel 'divers' genoeg is, waar ben je dan in godsnaam mee bezig. positieve discriminatie is ook discriminatie.
beoordeel mensen op hun kwaliteiten.
Niemand accepteert racisme, ergo het bestaat niet. Vervolgens kom je ermee dat bij1 racistisch is omdat ze iemand die niet blank is willen aannemen.quote:Het is door niemand geaccepteerd om op huidskleur of afkomst te weigeren om zogenaamde onderdrukten te werven. Of welke andere reden dan ook.
quote:Op donderdag 20 mei 2021 12:38 schreef Dejannn het volgende:
En inderdaad, discriminatie om een verschil in uitkomsten weg te werken (die natuurlijkerwijs ontstaan), is simpelweg discriminatie. Je begrijpt er zelf overduidelijk niet heel erg veel van, net zoals op het gebied van economie overigens.
Ah je favoriet de stroman, ik heb nooit gezegd dat iemand geen vrije keuze kan maken. Ik heb nooit gezegd dat ik ervoor ben om enkel naar uitkomsten te kijken. Ik zeg je moet zorgen voor gelijke kansen, aan de uitkomsten kunnen we zien dat die er niet zijn. Het een en ander valt te verklaren door andere oorzaken als racisme, bijvoorbeeld onderwijs levenskeuzes whatever. Maar niet het hele verschil. Oh je wilt praten over capaciteiten alsof niet blanken niet de capaciteiten hebben om mee te kunnen. Nou sta nu je er in ieder geval goed op als schedelmeter.quote:Mensen moeten vrij zijn om zelf keuzes te maken. En een logisch resultaat van een verschil in keuzes en capaciteiten is een verschil in uitkomsten.
Wie heeft het over de hele dag blowen op de bank graag quoten. Ik heb in dit topic al tig maal laten zien hoe er herverdeeld wordt van arm naar rijk met concrete voorbeelden zoals een van Haga die verdient door pandjesmelker te zijn.quote:Maar dat is natuurlijk iets heel anders dan allerlei radicaal links-en progressief gedachtegoed omtrent herverdeling van welvaart, waarbij sommigen gewoon liever de hele dag op de bank willen liggen blowen, maar tevens zo copieus mogelijk de graantjes willen meepikken van degenen die 50 uur per week werken en maandelijks met een dik salaris naar huis gaan. Helaas, maar zo werkt het niet.
quote:Nee, ik benadruk de subjectiviteit van een concept zoals 'eerlijkheid', om daarna jouw vraag te beantwoorden. Logischerwijs is dat antwoord ook subjectief omdat het om hetzelfde concept draait. Ik geef dat ook duidelijk aan in mijn post.
Oh ja joh.quote:Je bent dus een socialist/communist. Schrikbarend, maar niet verbazingwekkend.
Er wordt hier helemaal geen onderscheid op huiskleur gemaakt. Iedereen mag solliciteren, zoals je kunt lezen zijn er al geschikte blanke kandidaten gevonden maar het staat iedereen nog open te solliciteren dus voor wie is het racistisch volgens jou?quote:Op donderdag 20 mei 2021 16:49 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Onderscheid maken op basis van huidskleur is racisme.
Er wordt hier voor een functie binnen BIJ1 onderscheid gemaakt op basis van huidskleur. En dus is dat racisme, zo basaal is het. Dan kan je er een hele roman omheen schrijven, het neemt niet weg wat het in de basis is; racisme.
Het interesseert me werkelijk geen fluit wie er bij een zaadpartij als CDA lid worden, dit is gewoon een analogie van jouw denken toegepast op jouw partij. Hier zeg je dat CDA wel een afspiegeling van hun ledenbestand mag hebben. Bij1 mag dat blijkbaar niet? Ik ben verder niet kleurenblind nee, ik verbind aan kleur verder geen verwachting van gedrag of kunde. Zou jij ook moeten doen. De ironie is dat je nu mij beschuldigt van racisme terwijl ik enkel jouw argument toepas op je eigen partijtje.quote:Zo te zien een afspiegeling van het ledenbestand, alhoewel ze daarvoor wat jong ogen. Wil je mensen met een donkere huidskleur soms verplichten lid te worden van het CDA en verplichten naar een bestuursfunctie te solliciteren en dan de sollicitatie commissie verplichten de donkere persoon aan te nemen? Gelukkig is het CDA niet racistisch. Iedereen kan lid worden en de leden die bestuurslid willen worden zullen benoemd worden op basis van hun kwaliteiten.
Ook hiermee toon je aan behoorlijk racistisch te zijn, je beoordeeld mensen op hun huidskleur. Dan kan je wel boos worden en gaan schelden met kneusje en trollen, het veranderd de feiten niet. Dan vind ik je eigen bijdrage in dit topic wel ironisch;
Ja natuurlijk mensen op hun racisme wijzen is racistisch. De zon is blauw, gras is rood, ik ben de troll.quote:Zo te zien kan je er echt niet tegen als je met je neus op de feiten wordt gedrukt.Het racisme tiert welig, zowel bij BIJ1 als bij jou.
Het probleem zijn symptomen? Hoe zie je dat voor je?quote:Op donderdag 20 mei 2021 12:38 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Jouw woning staat toch ook vol met spullen en elektronica uit Azië? Aangezien iedereen graag een telefoon en computer/laptop wil hebben, is dat inderdaad niet het probleem. Het probleem zit in de randzaken zoals die blokkendozen langs de snelweg, en belangrijker, de uitbuiting en milieuvervuiling die plaatsvindt tijdens de productie en het vervoer.
Inderdaad, ik verdien de laatste jaren meer aan het hebben van een huis dan ik bij elkaar werk. Iedereen in mijn omgeving die kapitaalkrachtig is weet door bijvoorbeeld huizen te kopen en verhuren met dat geld meer te verdienen dan de niet kapitaalkrachten met een goede baan.quote:Werken loont niet? De meeste mensen kunnen met hun werk een prima woning huren of kopen en kunnen ook regelmatig op vakantie.
Nee werken loont pas als het in verhouding staat tot wat je verdient door op je reet te zitten maar geld geinvesteerd te hebben in whatever.quote:O, werken loont dus alleen als je rijk wordt?
Speel je nou dom of wat? Als ik 150 uur aan orderpickers in de week nodig heb. Hoeveel Fte heb ik dan nodig om dat voor elkaar te krijgen met een 30 urige werkweek en hoeveel met een 40 urige werkweek. Ik zal het je zeggen in het erste geval is het 5fte, in het 2e geval is het 3,75fte. Wat is meer 3,75 of 5?quote:Het is het herverdelen van werk, dat zorgt niet voor meer werk, het zorgt ervoor dat werk anders verdeeld wordt.
Een bedrijf is onder kapitalisme altijd aangemoedigd zo min mogelijk mensen in dienst te nemen. Meer mensen dan nodig gaat je winst kosten.quote:En zoals ik eerder uitlegde kan het wel eens voor minder werk zorgen. Arbeid wordt namelijk duurder, en dat is niet zo gunstig in een economie. Op die manier daag je bedrijven uit om minder mensen in dienst te nemen
Truth hurts. Belastingparadijs Nederland.quote:Nederland een super hardcore kapitalistisch land noemen.
Dat werkgeversorganisaties een plek aan tafel hebben is geen enkel probleem. Wat problematisch is, is bijvoorbeeld hoe een dividendbelasting opeens verdwijnt zonder dat dat in een verkiezingsprogramma stond. Op zo'n succesvolle manier heb ik nog geen lobby van de vakbonden meegemaak. Bedrijven doen dit veel beter. Waarom denk je dat een Amazon ongeveer 9% belasting betaalt terwijl traditionele multinationals ongeveer 23% betalen. Omdat elk land zo graag vestigingsklimaat heeft en een Amazon daar slim gebruik van maakt. Yay kapitalisme, yay race naar de bodem. Misschien moeten we helemaal stoppen bedrijven belasting te laten betalen geweldig voor het vestigingsklimaat.quote:En ja, werkgeversorganisaties hebben een plek aan tafel. Hoezo is dat verkeerd? Vakbonden hebben ook een plek aan tafel. En politieke partijen zitten ook voor hun achterban aan tafel.
Wat is het risico nog voor bedrijven om riskante keuzes te maken als ze toch gedekt worden door belastingbetalers want als ze failliet gaan gaan er banen verloren?quote:Tja, het gevolg zou waarschijnlijk erger zijn. Grote bedrijven die failliet gaan, en massale werkloosheid. De steunpakketten worden overigens breed gesteund in de Tweede Kamer.
Ik beweer helemaal niks anders. Vervolgens zijn ondertussen de meeste scherpe kantjen weer teruggelobbyed.quote:Nee, sociaal-democraten hebben nooit afstand genomen van het kapitalisme, ze hebben de scherpe randjes eraf gehaald.
Dat zegt helemaal niet weinig, het zegt dat er dus nooit een serieuze poging is gedaan.quote:Dat geen enkel welvarend land het geprobeerd heeft zegt weinig.
Voorbeelden graag. Waarschijnlijk is het grootste deel van die extra rijkdom gewoon het gevolg met dat er vervolgens weer mee gehandeld wordt door landen als Amerika waar ze voorheen boycotten om ideologische redenen.quote:Andersom zien we het overigens wel, arme communistische/socialistische landen zijn wel degelijk rijker geworden door meer economische vrijheid toe te staan.
Precies en de balans is compleet zoek. Heb je vermogen heb je héél veel vrijheid. Heb je het niet pech gehad.quote:Het gaat overigens om de balans tussen aan de ene kant economische vrijheid, en aan de andere kant regelgeving en belastingen. We hebben hier heel wat regels en belastingdruk, maar ondernemers krijgen er ook wat voor terug. Een land met goede wegen, een goed opgeleide bevolking en weinig criminaliteit, om maar enkele dingen te noemen.
Hiermee verdraai je de boel. Iemand aannemen die niet blank is, geen problemen mee, huidskleur doet er namelijk niet toe.quote:Niemand accepteert racisme, ergo het bestaat niet. Vervolgens kom je ermee dat bij1 racistisch is omdat ze iemand die niet blank is willen aannemen.
Ik quote je letterlijk.quote:
Ik zie toch echt slachtofferschap dat ze ook iemand die niet blank is aan willen nemen.quote:Iemand aannemen die niet blank is, geen problemen mee, huidskleur doet er namelijk niet toe.
Dit verzin je toch echt volledig zelf. Je doet alsof Simons een dictator is binnen haar partij. Alsof er staat dat mensen wegmoeten. Alsof het team al gevormd is.quote:Het heeft er nu alle schijn van dat ze op een verkapte manier juist wel op die huidskleur selectie plaatsvind. Er is nu een team gevormd, er zijn mensen aangenomen en opeens zegt Simons dat de huidskleur niet goed is. Nu moeten deze mensen weg?
Ik heb echt geen idee wat dit ermee te maken heeft.quote:Maar in de tussentijd heeft Simons zichzelf alweer goed in de kijker gezet. Een boycot op Israëlische producten.
Een verkapte manier om een duidelijke - in mijn eigen volstrekt onacceptabele - boodschap te verkondigen.
Dat ons kapitalistische systeem behoorlijk goed werkt, in ieder geval beter dan elk ander systeem dat geprobeerd is.quote:Op vrijdag 21 mei 2021 01:12 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Het probleem zijn symptomen? Hoe zie je dat voor je?
Het gebrek aan huizen en het feit dat de mensen op de plekken willen wonen waar werk is, zorgt er inderdaad voor dat de huren de pan uit reizen en dat verhuurders daarvan kunnen profiteren. Daarbij laten we continu ook nieuwe mensen toe, die ook ergens moeten wonen. Als een land voller wordt, wordt ergens kunnen wonen ook lastiger.quote:Inderdaad, ik verdien de laatste jaren meer aan het hebben van een huis dan ik bij elkaar werk. Iedereen in mijn omgeving die kapitaalkrachtig is weet door bijvoorbeeld huizen te kopen en verhuren met dat geld meer te verdienen dan de niet kapitaalkrachten met een goede baan.
Geïnvesteerd te hebben in whatever? Investeren in huizen heeft inderdaad goed uitgepakt, en is vrij risicoloos, maar bij andere investeringen is er altijd het risico dat je geld minder waard wordt. Ik zie daar weinig oneerlijks in.quote:Nee werken loont pas als het in verhouding staat tot wat je verdient door op je reet te zitten maar geld geinvesteerd te hebben in whatever.
''Speel je nou dom of wat?'' Doe eens rustig.quote:Speel je nou dom of wat? Als ik 150 uur aan orderpickers in de week nodig heb. Hoeveel Fte heb ik dan nodig om dat voor elkaar te krijgen met een 30 urige werkweek en hoeveel met een 40 urige werkweek. Ik zal het je zeggen in het erste geval is het 5fte, in het 2e geval is het 3,75fte. Wat is meer 3,75 of 5?
Maar bedrijven wordt ook aangemoedigd om winst te maken, uit te breiden en te investeren. Sowieso wil de mens vrijwel altijd meer. Dat is aan de ene kant negatief, maar zorgt aan de andere kant ook voor bedrijvigheid en vooruitgang.quote:Een bedrijf is onder kapitalisme altijd aangemoedigd zo min mogelijk mensen in dienst te nemen. Meer mensen dan nodig gaat je winst kosten.
Die afschaffing van de dividendbelasting had als doel het hoofdkantoor van unilever naar Nederland te halen. Een hoofdkantoor wat dan weer allemaal nieuwe banen oplevert, van schoonmakers tot mensen aan de top.quote:Truth hurts. Belastingparadijs Nederland.[quote]
Dus omdat Nederland een belastingparadijs is, is Nederland super hardcore kapitalistisch?
Ondanks dat we een belastingparadijs zijn, is onderwijs voor alle kinderen beschikbaar, zorg voor iedereen beschikbaar, en hebben we uitkeringen, toeslagen en sociale huurwoningen waardoor mensen zonder werk ook kunnen wonen en leven. Zo hardcore kapitalistisch is Nederland dus helemaal niet.
Overigens heeft stoppen met een belastingparadijs zijn ook weinig zin. Dan verliezen we miljarden aan inkomsten en vloeit dit geld wel naar een ander land. Dit soort problemen aanpakken lukt alleen als heel veel (alle) landen samenwerken.
[quote]Dat werkgeversorganisaties een plek aan tafel hebben is geen enkel probleem. Wat problematisch is, is bijvoorbeeld hoe een dividendbelasting opeens verdwijnt zonder dat dat in een verkiezingsprogramma stond.
En dan maken we dus een afweging, of weinig verdienen en multinationals laten profiteren, of niets verdienen en multinationals naar het buitenland laten vertrekken.quote:Op zo'n succesvolle manier heb ik nog geen lobby van de vakbonden meegemaak. Bedrijven doen dit veel beter. Waarom denk je dat een Amazon ongeveer 9% belasting betaalt terwijl traditionele multinationals ongeveer 23% betalen. Omdat elk land zo graag vestigingsklimaat heeft en een Amazon daar slim gebruik van maakt. Yay kapitalisme, yay race naar de bodem. Misschien moeten we helemaal stoppen bedrijven belasting te laten betalen geweldig voor het vestigingsklimaat.
Die dekking is er wel vanwege een bijzondere situatie, namelijk de coronacrisis.quote:Wat is het risico nog voor bedrijven om riskante keuzes te maken als ze toch gedekt worden door belastingbetalers want als ze failliet gaan gaan er banen verloren?
Zeg maar, welk land is er nu echt beter geworden van een socialistisch bewind:quote:Dat zegt helemaal niet weinig, het zegt dat er dus nooit een serieuze poging is gedaan.
In China is de welvaart enorm toegenomen sinds de markt vrijer werd, de afgelopen jaren is de armoede aanzienlijk gedaald. En in Cuba zag je ook dat mensen allemaal dingen gingen ondernemen toen het (iets) vrijer werd.quote:Voorbeelden graag. Waarschijnlijk is het grootste deel van die extra rijkdom gewoon het gevolg met dat er vervolgens weer mee gehandeld wordt door landen als Amerika waar ze voorheen boycotten om ideologische redenen.
Ja, als je geld hebt, maar dat is/was in communistische landen ook. De elite zorgde er wel voor dat ze zelf rijk worden.quote:Precies en de balans is compleet zoek. Heb je vermogen heb je héél veel vrijheid. Heb je het niet pech gehad.
Ik zou zeggen lees een keer Piketty die weet dit vrij duidelijk aan te tonen aan de hand van feiten.
Er wordt bij BIJ1 Utrecht wel degelijk onderscheid gemaakt op huidskleur. Het originele Instagram op het officiële BIJ1 afdeling Utrecht kanaal luidde: “Helaas is de meerderheid van de sollicitanten wit, en zonder representatie geen bestuur. Daarom hebben we de deadline verlengd en nodigen we vooral mensen van kleur uit om te solliciteren.”quote:Op vrijdag 21 mei 2021 00:41 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
[..]
Er wordt hier helemaal geen onderscheid op huiskleur gemaakt. Iedereen mag solliciteren, zoals je kunt lezen zijn er al geschikte blanke kandidaten gevonden maar het staat iedereen nog open te solliciteren dus voor wie is het racistisch volgens jou?
Gezien de aanmeldingen voor een bestuursfunctie die volgens BIJ1 afdeling Utrecht te wit zou zijn, is het deel van hun ledenbestand wat een bestuursfunctie wil vervullen voor de partij ook behoorlijk blank. Schijnbaar heeft BIJ1 afdeling Utrecht te weinig leden die bereid zijn een bestuursfunctie te vervullen en een gekleurde huidskleur hebben.quote:[..]
Het interesseert me werkelijk geen fluit wie er bij een zaadpartij als CDA lid worden, dit is gewoon een analogie van jouw denken toegepast op jouw partij. Hier zeg je dat CDA wel een afspiegeling van hun ledenbestand mag hebben. Bij1 mag dat blijkbaar niet? Ik ben verder niet kleurenblind nee, ik verbind aan kleur verder geen verwachting van gedrag of kunde. Zou jij ook moeten doen. De ironie is dat je nu mij beschuldigt van racisme terwijl ik enkel jouw argument toepas op je eigen partijtje.
[..]
Nee, mensen wijzen op hun racisme wijzen is zelf niet racistisch. Er is hier niemand die zoiets beweerd heeft.quote:Ja natuurlijk mensen op hun racisme wijzen is racistisch. De zon is blauw, gras is rood, ik ben de troll.
Met enkel blanke mannen zijn ze dat niet. Als ze hadden geschreven we hebben al genoeg mannen voor het bestuur maar we willen er ook graag een vrouw bij dus moedigen we vrouwen extra aan ook te solliciteren zijn ze wat mij betreft ook niet sexistisch bezig. Hoe worden blanken uitgesloten als ze blijkbaar al het merendeel van dat bestuur gaan opmaken. Ik vind dat echt een rare gedachtegang. Toen ik bij een gemengd dispuut zat op mijn studentenvereniging probeerden we ook de verhouding een beetje gelijk te houden dat was echt geen sexisme. Een gemengd dispuut zonder mannen of vrouwen is niet gemengd.quote:Aangezien 'representatie' een van de kernwaardes is voor BIJ1, is er geen weg vooruit voor een nieuw bestuur zonder een goede vertegenwoordiging van mensen van kleur.
Je punt is eigenlijk dat blanken best gediscrimineerd mogen worden, omdat ze er als groep goed voor staan.quote:Op vrijdag 21 mei 2021 11:59 schreef Lord-Ronddraai het volgende:
Met enkel blanke mannen zijn ze dat niet. Als ze hadden geschreven we hebben al genoeg mannen voor het bestuur maar we willen er ook graag een vrouw bij dus moedigen we vrouwen extra aan ook te solliciteren zijn ze wat mij betreft ook niet sexistisch bezig. Hoe worden blanken uitgesloten als ze blijkbaar al het merendeel van dat bestuur gaan opmaken. Ik vind dat echt een rare gedachtegang. Toen ik bij een gemengd dispuut zat op mijn studentenvereniging probeerden we ook de verhouding een beetje gelijk te houden dat was echt geen sexisme. Een gemengd dispuut zonder mannen of vrouwen is niet gemengd.
Daar komt het op neer blijkbaar. Racisme is heel slecht, behalve als je blank bent dan is het geen enkel probleem om racistisch bejegend te worden. Positieve discriminatie is echter ook gewoon discriminatie. Het woord positief ergens voor zetten maakt het niet plots goed.quote:Op vrijdag 21 mei 2021 12:06 schreef luxerobots het volgende:
[..]
Je punt is eigenlijk dat blanken best gediscrimineerd mogen worden, omdat ze er als groep goed voor staan.
Racist gespot.quote:Op vrijdag 21 mei 2021 12:18 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Daar komt het op neer blijkbaar. Racisme is heel slecht, behalve als je blank bent dan is het geen enkel probleem om racistisch bejegend te worden. Positieve discriminatie is echter ook gewoon discriminatie. Het woord positief ergens voor zetten maakt het niet plots goed.
Het is inderdaad erg opmerkelijk om te zien hoe sommigen racisme maar blijft goedpraten. Dit, dat, zus, zo, gelijke uitkomsten, diversiteit, inclusiviteit, vertegenwoordiging. Allemaal leuk en aardig, maar racisme moet in elke vorm ten sterkste worden afgekeurd.quote:Op vrijdag 21 mei 2021 12:18 schreef DarkwingDuck het volgende:
[..]
Daar komt het op neer blijkbaar. Racisme is heel slecht, behalve als je blank bent dan is het geen enkel probleem om racistisch bejegend te worden. Positieve discriminatie is echter ook gewoon discriminatie. Het woord positief ergens voor zetten maakt het niet plots goed.
Zwarte Piet is een cultureel verschijnsel. Een feestje met een man met mijter en lange baard en zijn zwarte hulpjes. Nu is dit gebombardeerd tot racisme, maar voor 2012 viel niemand erover en kwam er niemand demonstreren bij een optocht. Sterker nog, ook mensen met een kleurtje vonden het leuk om zichzelf zwart te schminken en voor Zwarte Piet te spelen.quote:Op donderdag 20 mei 2021 06:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zwarte Piet is natuurlijk nog steeds een probleem.
De gouden koets is voor het laatst gebruikt in 2015. Zelf denk ik niet meer dat hij terugkomt, hij wordt niet voor niets al jaren niet meer gebruikt, en hij gaat niet voor niets naar het museum.quote:De Gouden Koets gaat voor 1 jaar naar het museum, of hij daarna weer gebruikt gaat worden is nog onduidelijk (ik hoop het niet, de glazen koets is vele malen mooier): https://nos.nl/artikel/23(...)-prinsjesdag-te-zien
Je hebt het over kinderliedjes. Maar dit is één liedje. Kun jij nog een liedje noemen dat negatief opgevat kan worden door Aziaten? De tekst spreekt duidelijk over meerdere liedjes.quote:En over die kinderliedjes: Hanky Panky Shanghai wordt nog steeds gezongen. Ook op de vorige school van mijn kinderen werd het wel gezongen, tot ik (en wellicht anderen met mij) er over ben gaan klagen. De Chinese gemeenschap stoort zich daar aan.
Ben ik overigens met je eens hoor. Niemand moet belachelijk gemaakt worden, en ik denk ook niet dat het de bedoeling is van dat liedje.quote:En terecht. Blijkbaar heeft een deel van onze docenten nog steeds niet door dat grappig doen over de rug van een minderheid helemaal niet grappig is. En dat zijn naast de ouders juist de mensen die onze kinderen moeten leren dat je nooit 'spleetogen' mag maken of op een andere manier mensen die er net iets anders uit zien belachelijk mag maken.
Overigens vind ik het wel grappig dat je dingen weglaat uit mijn bericht.quote:Op donderdag 20 mei 2021 06:59 schreef Hanca het volgende:
[..]
Zwarte Piet is natuurlijk nog steeds een probleem.
De Gouden Koets gaat voor 1 jaar naar het museum, of hij daarna weer gebruikt gaat worden is nog onduidelijk (ik hoop het niet, de glazen koets is vele malen mooier): https://nos.nl/artikel/23(...)-prinsjesdag-te-zien
En over die kinderliedjes: Hanky Panky Shanghai wordt nog steeds gezongen. Ook op de vorige school van mijn kinderen werd het wel gezongen, tot ik (en wellicht anderen met mij) er over ben gaan klagen. De Chinese gemeenschap stoort zich daar aan: https://www.nu.nl/binnenl(...)alen-nog-steeds.html
https://www.parool.nl/col(...)-gelijk-is~b46ceaab/
En terecht. Blijkbaar heeft een deel van onze docenten nog steeds niet door dat grappig doen over de rug van een minderheid helemaal niet grappig is. En dat zijn naast de ouders juist de mensen die onze kinderen moeten leren dat je nooit 'spleetogen' mag maken of op een andere manier mensen die er net iets anders uit zien belachelijk mag maken.
Let wel: 'legislation limiting the rights of traveller communities' gaat niet over reisbeperkingen (al dan niet ivm corona). Het doelt op het Nederlandse beleid mbt woonwagens: verplicht vestigen op woonwagenkampen en het uitsterfbeleid voor standplaatsen.quote:Op vrijdag 21 mei 2021 13:16 schreef luxerobots het volgende:
[..]
- Reisbeperkingen die geworteld zijn in anti-Roma en Sinti-sentimenten.
En dat is gestoeld op anti Roma en Sinti-sentimenten?quote:Op vrijdag 21 mei 2021 14:16 schreef freako het volgende:
[..]
Let wel: 'legislation limiting the rights of traveller communities' gaat niet over reisbeperkingen (al dan niet ivm corona). Het doelt op het Nederlandse beleid mbt woonwagens: verplicht vestigen op woonwagenkampen en het uitsterfbeleid voor standplaatsen.
Ik ben het hier grotendeels mee eens maar zeker niet met de laatste paragraaf. Kijk het is allemaal heel leuk om te doen alsof we in een utopie leven waar perfect geselecteert wordt op kunde door iedereen behalve de lui die diversiteit proberen af te dwingen. Maar we kunnen aan de feiten gewoon zien dat er sprake is van discriminatie. Minderheden zijn ondervertegenwoordigt, zo veel dat het niet enkel verklaard kan worden met ze zijn minder geschikt voor functies want minder opleiding, interesse, etcetera. Je kunt dat zoals jij doet volledig op die minderheid zelf gooien want blijkbaar willen ze niet of zijn ze niet goed genoeg. Maar ik denk dat je daarmee juist aantoont waarom dit probleem er is. Blijkbaar denk je dat minderheden minder geschikt zijn, zo hebben we een zichzelf vervullende voorspelling. Immers als we ervanuit gaan dat minderheden niet goed genoeg zijn om een bestuursfunctietje bij een marginale partij te vervullen waar zijn ze dan eigenlijk wel goed genoeg voor?quote:Op zaterdag 22 mei 2021 00:05 schreef Hexagon het volgende:
Ik ben overigens ook niet zo'n fan van dat per se diversiteit in je besturen met allerlei kunstgrepen te willen bereiken. Dat is een beetje alsof je gras wil laten groeien door eraan te gaan trekken. Bovendien vind ik dat je dan eerder verschillen tussen groepen aan het uitvergroten bent, dan dat je een algemeen belang dient. En ik vraag me ook af of een dergelijke orientatie de samenwerking in een bestuur ten goede komt. Graag heb je een team en niet een verzameling eilandjes van mensen die vooral belangen van hun eigen subgroep zitten te behartigen. Dus ja als er geen Surinamer in het bestuur zit dan wil je een situatie dat die Nederlander of die Turk in dat bestuur dan het aanspreekpunt van de Surinamer kan zijn, in plaats van dat ze met alle geweld altijd een eigen vertegenwoordiger moeten hebben.
Ik vind dat we mensen als individu moeten behandelen en niet als verlengstuk van een groep. Dus iemand met een allochtone achtergrond zou zonder racistische tegenwerking zich in de strijd moeten kunnen werpen voor een plek in een bestuur. Dus een gelijk speelveld voor iedereen. Al dat er is ligt het slechts aan het animo onder sterke mensen van kleur.
Dus voor een deel mogen die ondervertegenwoordigde groepen ook op hun verantwoordelijkheid gewezen worden om zelf initatief te nemen. Dat zal meer goed bestuur opleveren dan een paternalistische aanpak waarbij van bovenaf wordt bepaald hoeveel excuus-allochtonen erin moeten
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |