Nu de verkiezingen voorbij zijn en Omtzigt 7 zetels voor het CDA heeft gewonnen met zijn voorkeurstemmen is de CDA-partijtop begonnen met een fluistercampagne om Omtzigt onschadelijk te maken. Het is ook heel vervelend als je een kamerlid in je partij hebt die zijn controlerende taak serieus neemt.quote:De situatie is zo uit de hand gelopen dat de tweede man van het CDA zich bewust niet liet zien tijdens de eerste fractievergadering van de nieuwgekozen Tweede Kamerfractie van zijn partij.
Inmiddels wordt in kringen van het partijbestuur een beeld gecreëerd van Omtzigt als iemand die ‘labiel’ is en niet in staat is een rol te spelen in het leiderschap van het CDA. De aanval van de partijtop op Omtzigt werd maandag ondermeer zichtbaar in een column van Wouter de Winther van De Telegraaf.
De Winther: “Wanneer de overwerkte Omtzigt terugkeert is onduidelijk. Het CDA zegt dat dit aan het Kamerlid zelf is. Op hoog niveau wordt rekening gehouden met maanden, gezien ervaringen met huilbuien, door de kamer vliegende projectielen en onbehoorlijke gesprekken waar zowel ambtenaren als bewindspersonen de afgelopen maanden mee te maken kregen.”
Het beeld dat ontstaat is dat van een ‘labiel’ politicus. Het directe gevolg van een ‘fluistercampagne’ van de CDA-top richting Omtzigt, zo bevestigt een bron met kennis van de situatie. Immers de informatie waarop De Telegraaf zich baseert kan alleen afkomstig zijn uit de boezem van het CDA en is volgens een andere bron ‘zwaar aangezet’ om Omtzigt zo te beschadigen.
Het CDA neemt daarbij grote risico’s. Los van het feit dat iedere burger snapt waarom Omtzigt na een ongekende politieke strijd – waarbij hij door zijn eigen bewindspersonen in het kabinet werd dwars gezeten – ‘overwerkt’ is, zal de strategie om de immens populaire politicus persoonlijk aan te vallen mogelijk als een boomerang terug keren in het gezicht van het partijbestuur en CDA-leider Wopke Hoekstra.
Mijn idee. Hebben we eindelijk een goed Kamerlid, is dat ongewenst voor de regering en moet hij gekoeieneerd worden.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 20:52 schreef Pleun2011 het volgende:
Ik zie Omzigt nog wel eens een eigen partijtje beginnen. Als hij wat goede mensen om zich heen verzamelt kan hij groter worden dan het CDA. Of hij kapt er helemaal mee, kan ook.
Er zit ook een moslim bij het CDAquote:Op dinsdag 23 maart 2021 20:55 schreef Richestorags het volgende:
Zo laten onze Gristenbroeders zich weer kennen.
Dat zie ik hem niet doen. Hij kan beter de eer aan zichzelf houden. Wellicht als eenpitter voor de komende 4 jaarquote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:58 schreef Dazalbest het volgende:
Vraag me af wat hem zou tegenhouden om een eigen partij te beginnen. Mijn stem had hij vorige week kunnen krijgen.....
"Onbehoorlijke gesprekken." Ja, het kan natuurlijk niet zo zijn dat een Kamerlid opkomt voor gedupeerde burgers en kritische vragen stelt aan bewindslieden en ambtenaren. En dan na keer op keer voorgelogen te worden ook nog eens feller gaat aandringen om de waarheid boven tafel te krijgen.quote:De Winther: “Wanneer de overwerkte Omtzigt terugkeert is onduidelijk. Het CDA zegt dat dit aan het Kamerlid zelf is. Op hoog niveau wordt rekening gehouden met maanden, gezien ervaringen met huilbuien, door de kamer vliegende projectielen en onbehoorlijke gesprekken waar zowel ambtenaren als bewindspersonen de afgelopen maanden mee te maken kregen.”
Vooralsnog houdt een flinke burn-out hem tegen zo te horenquote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:58 schreef Dazalbest het volgende:
Vraag me af wat hem zou tegenhouden om een eigen partij te beginnen. Mijn stem had hij vorige week kunnen krijgen.....
Volgens Geenstijlquote:
quote:Wat een onuitstaanbare vieze vuile smerige gore ranzige rottende stinkende onzindelijke vunzige weerzinwekkende walgelijke nare lage gemene schunnige abjecte infame groezelige onfrisse lelijke morsige ruggengraatloze obscene geniepige akelige ploerterige schofterige verraderlijke achterbakse boosaardige doortrapte ploerterige arglistige valse slinkse trouweloze misdadige gortige minne nietswaardige miserabele goddeloze KUTPARTIJ is het toch ook zeg.
Burnout wordt ook nog wel eens als een maskerade voor een arbeidsconflict gebruikt.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:26 schreef Drekkoning het volgende:
[..]
Vooralsnog houdt een flinke burn-out hem tegen zo te horen
Tijdens een college arbeidsrecht zei ooit een hoogleraar: “Nederlanders kennen geen arbeidsconflicten, die melden zich ziek”...quote:Op dinsdag 23 maart 2021 21:04 schreef Hexagon het volgende:
Wat een gezellige partij is dat
Dat plaatst "overwerkt" wel in een ander perspectief. Is dat niet een ander woord voor "arbeidsconflict".
Gewoon weigeren het regeerakkoord te tekenen.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 22:41 schreef spinazieruiker het volgende:
Omtzigt zal balen dat CDA niet de grootste is geworden.
Nu moet zijn partij nog langer samenwerken met Rutte, die cda'ers in het verleden herhaaldelijk vroeg om Omtzigt het zwijgen op te leggen.
CDA hoopt dat Omtzigt minimaal thuisblijft tot het regeerakkoord is getekend.
quote:Op dinsdag 23 maart 2021 23:21 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Tijdens een college arbeidsrecht zei ooit een hoogleraar: “Nederlanders kennen geen arbeidsconflicten, die melden zich ziek”...
Geblaat van zo'n omhooggevallen blaaskaakquote:Op dinsdag 23 maart 2021 23:27 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Ik denk dat ie verdacht dicht bij de waarheid zit.
Wat schiet hij daar mee opquote:Op dinsdag 23 maart 2021 23:22 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Gewoon weigeren het regeerakkoord te tekenen.
Ik wist niet eens dat individuele kamerleden dat ondertekenden. Is dat niet in strijd met 'zonder last of ruggenspraak'?quote:Op dinsdag 23 maart 2021 23:22 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Gewoon weigeren het regeerakkoord te tekenen.
Waar in de (Grond)wet staat zonder ruggespraakquote:Op dinsdag 23 maart 2021 23:38 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Ik wist niet eens dat individuele kamerleden dat ondertekenden. Is dat niet in strijd met 'zonder last of ruggenspraak'?
Geen idee, dit zat in mijn hoofdquote:Op dinsdag 23 maart 2021 23:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Waar in de (Grond)wet staat zonder ruggespraak
En een last is het niet. Dus nee.
Maar je legt jezelf “vast”. Dat strookt al niet echt met het karakter van een last. Dat is toch iets wat van buiten komt. Maar vooral omdat een dergelijke afspraak niet afdwingbaar is.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 23:44 schreef Janneke141 het volgende:
[..]
Geen idee, dit zat in mijn hoofd
Maar het lijkt me toch niet dat je nog vrij kan stemmen als je handtekening onder een regeerakkoord staat.
Ik denk dat een Maxime Verhagen, een mislukte Machiavelli, Omtzigt echt niet zou pruimen. Zijn voormalig woordvoerder is momenteel de fractievoorzitter van het CDA. Ook iemand als Raymond Knops is waarschijnlijk een lichtelijk autoritaire CDA-er. Waarschijnlijk hebben ze een vazal in de partijtop.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 23:33 schreef jameshond7 het volgende:
Wie zijn diegene in de top die (nog steeds) tegen Omtzigt zijn? De voorzitter is opgestapt en ik dacht dat figuren zoals Hoekstra en Keijzer die ook enige aanzien hebben goed liggen bij Omtzigt?
quote:Op woensdag 24 maart 2021 00:30 schreef Stray_cat het volgende:
en ga in Godsnaam niet in een coalitie zitten met D'666. Doe het niet. Net als SP, niet doen.
O, dat lijkt me duidelijk toch? Dat gaat nooit werken met zijn standpunten, misschien SP heel in de verte, maar zeker D666 niet. Hij zal een keuze moeten maken en ik hoop echt dat deze kanjer de juiste maakt.quote:Op woensdag 24 maart 2021 00:37 schreef jameshond7 het volgende:
[..]
Ja dat vraag ik jou. Waarom niet met de D66 en de SP samenwerken?
Lijkt me prima. Ik heb Omtzigt gestemd om hem te supporten. Heel dat CDA kan me gestolen worden.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 20:52 schreef Pleun2011 het volgende:
Ik zie Omzigt nog wel eens een eigen partijtje beginnen. Als hij wat goede mensen om zich heen verzamelt kan hij groter worden dan het CDA. Of hij kapt er helemaal mee, kan ook.
In de grondwet staat niets over politieke partijen. Kamerleden zijn individuele volksvertegenwoordigers. Dat die Kamerleden in de loop der tijd zijn gaan samenwerken mag dan zo zijn, de partijen hebben in de grondwet geen status.quote:Op dinsdag 23 maart 2021 23:42 schreef trein2000 het volgende:
[..]
Waar in de (Grond)wet staat zonder ruggespraak
En een last is het niet. Dus nee.
Dat weet ik. Je punt?quote:Op woensdag 24 maart 2021 00:50 schreef Papierversnipperaar het volgende:
[..]
In de grondwet staat niets over politieke partijen. Kamerleden zijn individuele volksvertegenwoordigers. Dat die Kamerleden in de loop der tijd zijn gaan samenwerken mag dan zo zijn, de partijen hebben in de grondwet geen status.
Oh, laat maar.quote:
quote:Soms duikt nog wel eens het begrip 'last en ruggespraak' op. Dat is een verouderd begrip, dat tot 1983 in de Grondwet stond.
Omdat hij de voorzitter was van de kot enquêtecommissiequote:Op woensdag 24 maart 2021 01:03 schreef jameshond7 het volgende:
Waarom is Van Dam zo laag geplaatst?
Forum Opties | |
---|---|
Forumhop: | |
Hop naar: |