Ja, da's goed volk.quote:Op dinsdag 16 maart 2021 15:41 schreef GereDathan het volgende:
[..]
Jij stemt FvD, ik weet het zeker!!!
Bij wijze van...quote:
Ik heb er weinig vertrouwen in dat ze het zouden zeggen als het wel zo was. Vaccinatieangst kunnen ze niet hebben.quote:
Fijn dat je vrouw in ieder geval negatief is. Ja qua getest bedoel ik dan.quote:Op dinsdag 16 maart 2021 16:49 schreef Tinos85 het volgende:
Ja doet ze ook, ze moet sowieso vrijdag of zaterdag nog voor een tweede test. Dan gaan de kinderen ook
Het is dubbel. Als ze zeggen 'ja het kwam daardoor' en iedereen schiet in de stress, niemand wil dat vaccin of welk vaccin dan ook niet meer.quote:Op dinsdag 16 maart 2021 17:00 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Ik heb er weinig vertrouwen in dat ze het zouden zeggen als het wel zo was. Vaccinatieangst kunnen ze niet hebben.
Ik ben gestopt met mij druk maken om mensen die zo redeneren. Laat ze maar lekker geen afspraak maken, des te eerder ben ik aan de beurt en des te eerder kan ik weer leuke dingen doenquote:Op dinsdag 16 maart 2021 17:29 schreef CherryLips het volgende:
[..]
Het is dubbel. Als ze zeggen 'ja het kwam daardoor' en iedereen schiet in de stress, niemand wil dat vaccin of welk vaccin dan ook niet meer.
Zeggen ze 'er is geen verband', dan denken mensen 'ja dat zou ik ook zeggen' en geloven ze het niet.
Ik mag niet klagen. Zaterdagavond was ik in ene heel moe en koude rillingen. Zondag koude rillingen en hoofdpijn, beetje met ups en downs. Nu gaat het wel weer, ook geen paracetamol meer genomen vandaag.quote:Op dinsdag 16 maart 2021 17:17 schreef Sangha het volgende:
[..]
Fijn dat je vrouw in ieder geval negatief is. Ja qua getest bedoel ik dan.Maar jij komt best positief over, is het allemaal een beetje te behappen met jouw klachten? Beterschap verder in ieder geval!
Precies. Vooral zorgmedewerkers boeit niet zo, biedt weer meer ruimte voor daadwerkelijke risicogroepenquote:Op dinsdag 16 maart 2021 17:45 schreef GereDathan het volgende:
[..]
Ik ben gestopt met mij druk maken om mensen die zo redeneren. Laat ze maar lekker geen afspraak maken, des te eerder ben ik aan de beurt en des te eerder kan ik weer leuke dingen doen
Maar eehm zorgmedewerkers werken doorgaans wel bij/met risicogroepen hèquote:Op dinsdag 16 maart 2021 18:32 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Precies. Vooral zorgmedewerkers boeit niet zo, biedt weer meer ruimte voor daadwerkelijke risicogroepen
Dat klopt, maar ook dat is geen probleem als die risicogroepen gewoon als eerste gevaccineerd worden.quote:Op dinsdag 16 maart 2021 18:53 schreef Cinderelladreamer het volgende:
[..]
Maar eehm zorgmedewerkers werken doorgaans wel bij/met risicogroepen hè
Ja okee maar had toch gehoopt dat er een stuk minder zorgmedewerkers deze prik zouden weigerenquote:Op dinsdag 16 maart 2021 19:04 schreef MoreDakka het volgende:
[..]
Dat klopt, maar ook dat is geen probleem als die risicogroepen gewoon als eerste gevaccineerd worden.
Ik denk dat het goed is om de keuze van mensen te respecteren. Het is gewoon een kwestie van vertrouwen. De meeste mensen hier hebben volgens mij veel vertrouwen in de vaccins, ik niet. En dat is helemaal prima wat mij betreft.quote:Op dinsdag 16 maart 2021 17:45 schreef GereDathan het volgende:
[..]
Ik ben gestopt met mij druk maken om mensen die zo redeneren. [...]
Maar waar maak je je zo'n zorgen om dan? Het is een middel die wat in je lichaam activeert. Het voorkomt sterfte en ziekte, dat zie je in de cijfers.quote:Op dinsdag 16 maart 2021 20:22 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Ik denk dat het goed is om de keuze van mensen te respecteren. Het is gewoon een kwestie van vertrouwen. De meeste mensen hier hebben volgens mij veel vertrouwen in de vaccins, ik niet. En dat is helemaal prima wat mij betreft.
Jij mag pas stoppen als wij dat goedvinden.quote:Op dinsdag 16 maart 2021 21:34 schreef Oliver23 het volgende:
Dank trouwens dat dit dagelijkse praatje gewaardeerd wordt. Ik zie het aan de aantal duimpjes, zie het af en toe in dit topic voorbij komen, hoor het via DM en zie mijn tabellen en opmerkingen ook verder verspreidt worden online. Erg leuk en een motivatie om hiermee door te gaan. Al overweeg ik wel dit onderdeel ergens in de zomer te kunnen afschalen naar een wekelijks praatje en rond september te kunnen zeggen dat ik ermee kan stoppen
Die man is dan ook wel erg vol van zichzelf door elke keer te benadrukken hoe dicht hij bij de R zat.quote:Op dinsdag 16 maart 2021 21:42 schreef Optimist76 het volgende:
Fijn dat je elke dag die moeite neemt!
Dit vond ik grappig. Marino wijst Henk Jan Westeneng er op dat hij er behoorlijk naast zat met zijn R voorspelling van 1.17
https://mobile.twitter.com/HJWesteneng/status/1371568524360044550
Maar mensen overlijden nu eenmaal. Ik kan na mijn vaccinatie ook een hartaanval krijgen twee dagen later. Dat hoeft natuurlijk helemaal niks met elkaar te maken te hebben. Prima dat ze het onderzoeken, maar ik denk dat dit nog veel vaker voor gaat komen. Als we dan iedere keer het vaccineren stil gaan leggen, dan zijn we in 2025 nog niet klaar.quote:Op dinsdag 16 maart 2021 17:00 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Ik heb er weinig vertrouwen in dat ze het zouden zeggen als het wel zo was. Vaccinatieangst kunnen ze niet hebben.
Het zijn meerdere dingen. Dit zijn er een aantal maar ik heb er nog meer:quote:Op dinsdag 16 maart 2021 21:34 schreef Roberto_BOZ het volgende:
[..]
Maar waar maak je je zo'n zorgen om dan? Het is een middel die wat in je lichaam activeert. Het voorkomt sterfte en ziekte, dat zie je in de cijfers.
- Kennelijk is in de studies niet bekeken of het vaccin inderdaad sterfte voorkomt, of het ziekenhuisopnames voorkomt en of de besmettelijkheid verdwijnt na vaccinatie.quote:Het vaccin is wel voorlopig goedgekeurd door de officiële instanties in Europa. In dit geval is dat geen garantie dat het vaccin veilig is. Dat komt omdat er een versnelde procedure van goedkeuring is gebruikt. Bij een normale goedkeuring wordt de veiligheid en werkzaamheid voor de registratie zeer grondig onderzocht en dat kost tijd. Bij de huidige versnelde procedure echter is er minder tijd vooraf geweest en wordt er extra goed gelet op het effect en de bijwerkingen nadat grote groepen mensen gevaccineerd zijn. Het gaat bij dit vaccin dan ook om een voorlopige goedkeuring. Pas na langere tijd en na veel vaccinaties ontstaat -achteraf dus- een definitiever beeld van veiligheid en werkzaamheid.
quote:Het kan zijn dat u het vaccin zo snel mogelijk wilt hebben. Het is ook mogelijk dat u liever nog wilt wachten of dat u helemaal geen vaccin wilt. Uiteraard kunt u bij uw huisarts terecht om met u mee te denken, want wij vinden het belangrijk dat u ondanks alle onzekerheden uw eigen keuze kunt maken en dat u daarin gerespecteerd wordt. Want uiteindelijk bent u zelf de baas over uw lichaam. Wat ons betreft blijft dat zo!
Dat ben ik met je eens, maar die logica wordt niet toegepast bij coronadoden. Zoals ik ook in mijn post hierboven zei: als je onderliggend lijden hebt en corona en je overlijdt ben je een coronadode; als je onderliggend lijden hebt en gevaccineerd wordt en je overlijdt, ben je géén vaccindode. Coronadoden zijn - helaas - goed voor het draagvlak voor de maatregelen (want dan worden mensen bang en worden ze voorzichtig); vaccindoden zijn slecht voor de vaccinatiebereidheid, dus dat wordt als het even kan toch zo gedraaid dat het niet door de vaccinatie komt.quote:Op woensdag 17 maart 2021 09:10 schreef Shaar12 het volgende:
[..]
Maar mensen overlijden nu eenmaal. Ik kan na mijn vaccinatie ook een hartaanval krijgen twee dagen later. Dat hoeft natuurlijk helemaal niks met elkaar te maken te hebben. Prima dat ze het onderzoeken, maar ik denk dat dit nog veel vaker voor gaat komen. Als we dan iedere keer het vaccineren stil gaan leggen, dan zijn we in 2025 nog niet klaar.
We hoeven geen lange discussie te voeren, maar toch wil ik je op een paar punten wijzen. Hoe meer mensen namelijk gevaccineerd worden, hoe positiever dit topic zal worden.quote:Op woensdag 17 maart 2021 09:32 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Het zijn meerdere dingen. Dit zijn er een aantal maar ik heb er nog meer:
- Dat niet bekend is of het vaccin werkt tegen de nieuwe varianten van het virus.
- Het lijkt minder goed te werken, maar nog steeds voldoende om ernstige ziekte te voorkomen.
- Dat je kennelijk nog steeds besmet kunt raken nadat je bent gevaccineerd.
- Klopt maar je wordt veel minder ziek. De ziekte is bij de meeste mensen mild. Met vaccinatie wordt de ziekte bij nog meer mensen mild, net zoals ander virussen die rondgaan onder mensen.
- Dat ik de overheidsinformatie niet vertrouw over mensen die overlijden na vaccinatie (als je onderliggend lijden hebt en corona en je overlijdt ben je een coronadode; als je onderliggend lijden hebt en gevaccineerd wordt en je overlijdt, ben je géén vaccindode).
- Zolang er geen relatie met het vaccin hard te maken is en de statistieken geven aan dat dit overlijden mogelijk is, ga ik dit niet in twijfel trekken.
- Ik vind dat het allemaal erg snel ontwikkeld is en dat vergroot mijn vertrouwen niet. Dit las ik erover op de site van een huisartsenpraktijk:
[..]
- Kennelijk is in de studies niet bekeken of het vaccin inderdaad sterfte voorkomt, of het ziekenhuisopnames voorkomt en of de besmettelijkheid verdwijnt na vaccinatie.
- Wat dat laatste betreft, dat niet duidelijk is of je nog besmettelijk bent nadat je bent gevaccineerd, kan schijnveiligheid ontstaan, doordat je bijvoorbeeld geen afstand meer houdt omdat je je veilig waant.
- Er is - logischerwijs - niets bekend over bijwerkingen op lange termijn.
Even voor de duidelijkheid: ik probeer niemand te overtuigen van mijn standpunt. Dit is gewoon hoe ik het zie. Het is ook niet bedoeld als opmaat voor een discussie. Want het is gewoon een eigen keus en ik denk dat iedereen moet doen waar hij of zij zich prettig bij voelt. De site waarvan ik hierover een passage citeerde verwoordt het wat mij betreft perfect:
[..]
Bedankt voor je nuanceringen. Klinkt wel logisch. Alleen bij dat laatste zitten we er wat verschillend in.quote:Op woensdag 17 maart 2021 09:40 schreef Roberto_BOZ het volgende:
[..]
We hoeven geen lange discussie te voeren, maar toch wil ik je op een paar punten wijzen. Hoe meer mensen namelijk gevaccineerd worden, hoe positiever dit topic zal worden.
Het zijn meerdere dingen. Dit zijn er een aantal maar ik heb er nog meer:
- Dat niet bekend is of het vaccin werkt tegen de nieuwe varianten van het virus.
- Het lijkt minder goed te werken, maar nog steeds voldoende om ernstige ziekte te voorkomen.
- Dat je kennelijk nog steeds besmet kunt raken nadat je bent gevaccineerd.
- Klopt maar je wordt veel minder ziek. De ziekte is bij de meeste mensen mild. Met vaccinatie wordt de ziekte bij nog meer mensen mild, net zoals ander virussen die rondgaan onder mensen.
- Dat ik de overheidsinformatie niet vertrouw over mensen die overlijden na vaccinatie (als je onderliggend lijden hebt en corona en je overlijdt ben je een coronadode; als je onderliggend lijden hebt en gevaccineerd wordt en je overlijdt, ben je géén vaccindode).
- Zolang er geen relatie met het vaccin hard te maken is en de statistieken geven aan dat dit overlijden mogelijk is, ga ik dit niet in twijfel trekken.
Deels mee eens. Wat betreft coronadoden ben ik het met je eens. Maar ik bedoel dat je op ieder moment een hartaanval kunt krijgen bijvoorbeeld. Dat zou bij wijze van spreken ook kunnen gebeuren 10 seconde voor je je prik krijgt. Als ze het onderzoeken en er blijkt geen verband, zie ik geen reden om me niet te laten vaccineren. Juist alleen maar goed dat ze het onderzoeken. Alleen hoop ik niet dat het nu bij elk overlijden stil komt te liggen. Dan gaat het allemaal veel te lang duren.quote:Op woensdag 17 maart 2021 09:34 schreef Federer-fan het volgende:
[..]
Dat ben ik met je eens, maar die logica wordt niet toegepast bij coronadoden. Zoals ik ook in mijn post hierboven zei: als je onderliggend lijden hebt en corona en je overlijdt ben je een coronadode; als je onderliggend lijden hebt en gevaccineerd wordt en je overlijdt, ben je géén vaccindode. Coronadoden zijn - helaas - goed voor het draagvlak voor de maatregelen (want dan worden mensen bang en worden ze voorzichtig); vaccindoden zijn slecht voor de vaccinatiebereidheid, dus dat wordt als het even kan toch zo gedraaid dat het niet door de vaccinatie komt.
Dan wil ik ook een kleine nuancering aanbrengen. Ik werk zelf op een genetisch lab, dus ik weet wel iets meer over onderzoek en dat soort dingen. Een van de redenen waarom het zo snel lijkt te gaan is dat er al best wel wat op de plank lag voor vaccinaties voor Sars en Mers. Er was dus eigenlijk alleen maar een kleine aanpassing nodig, waarbij het gene wat het lichaam zelf aan gaat maken veranderd moest worden in een eiwit wat correspondeert met het Covid virus.quote:- Ik vind dat het allemaal erg snel ontwikkeld is en dat vergroot mijn vertrouwen niet. Dit las ik erover op de site van een huisartsenpraktijk:
| Forum Opties | |
|---|---|
| Forumhop: | |
| Hop naar: | |